DINSDAG 7 MEI 1940 DE LEiDSCHE COURANT TWRrnp ri if) - pAG. 7 De.heer Parmentier (A.R.) heeft ernstig bezwaar tegen dit voorstel. Zijn B. en W. geinfecteerd door de ideeën van den heer Sickesz. B. en W. willen zonder eenige tegen prestatie voor sommige bur gers de beurs der gemeente openstellen. Deze schenkingen van geld zijn onbillijk tegenover de burgerij en maken de bur gers (het woord is niet mooi) lamlendig. Spr. vraagt naar de hoogte der huren nu ?n na de verbetering. De heer Groeneveld (S.D.) heeft bezwaar tegen de wijze, waarop de straat wordt ingericht. Is de rijweg niet te smal? En kan geen verbinding worden gezocht met de Sumatra-straat? De heer Schüller (S.D.) vindt het niet juist, dat in de voorwaarden om voor een premie in aanmerking te komen, hier ter plaatse niet de voorwaarde is op genomen, dat de huizen een keuken moe ten bevatten. Spr. dient een voorstel in om alsnog deze voorwaarde op te nemen. De heeren Huurman (C.H.) onder steunt dit voorstel-SchÜller. De heer Par mentier verliest uit het oog, dat de onder havige woningen, als zij niet verbeterd worden, misschien spoedig in aanmerking komen om onbewoonbaar te worden ver klaard. Is het zoo erg, dat nu ook eens deze groep menschen, die het zeer zwaar heeft, gesteund wordt. Er wordt toch allerwege steun verleend. Wethouder Wilbrink wijst er op, dat er een ministerieele circulaire is die deze zaak stimuleert en dat B, en W. deze cir culaire niet naast zich neer kunnen leggen. Bovendien is deze premie-toekenning van sociale beteekenis. Vele huiseigenaars zyn niet in staat hun huizen te verbeteren, zoo dat het gevaar bestaat dat deze huizen krotten worden. De gemeente kan dit op deze wijze voorkomen. De huur wordt verhoogd van 4.00 tot 5.15. Spr. zal overwegen of de rijbreedte van de straat wat breeder kan worden. Aansluiting op de Sumatrastraat levert te veel bezwaren op. De eisch, dat de huizen een keuken moeten bezitten gaat in 't algemeen wel op, maar er kunnen zich uitzonderings gevallen voordoen (b.v. in hofjes). Elk ge val dient afzonderlijk beoordeeld te wor den. De heer Huurman .geeft den heer Schüller in overweging zijn voorstel aldus aan te vullen dat uitzonderingsgevallen zijn toegelaten ten opzichte van die keu ken-clausule. De heer Parmentier (A.R.) wil alsnog een poging doen om* den Raad van dezen verkeerden weg te doen terugkee- ren. Het gaat hier niet om financieelen nood. Laat men dan den eigenaar een lee ning geven van 3000.—. Dat kan hem 4 ct. per week per woning kosten, 't College heetf niet het recht aan de burgers een schen king te doen. Dit is een onjuist omsprin gen-met de belastinggelden. Men is niet aan de circulaire van den minister gebon den. Het is toch wel zee" onjuist, dat na deze verbetering de eigenaar het recht heeft de huren te verhóogen en dat ook doet. Het gemeentegeld stelt hem daartoe in staat en wie garandeert, dat die huur ver hooging over een jaar niet een gulden zal bedragen. De huuropbrengst van de pan den is ruim f 13000.—. Dit is toch zeer be hoorlijk. De huurverhooging geeft een meerdere opbrengst van 1600.— waarvan dan het water af moet. Laat de Raad liever ten halve koeren dan ten heele dwalen. De heer L o m b e r t (R.K.) vindt hel standpunt van den heer Parmentier uit de oude doos. Wijst de heer Parmentier de steunuitkeering aan de veehouderij af? Door deze uitgave kunnen de gemeente grooter uitgaven worden bespaard, om dat gevallen van onbewoonbaarverklaring veel meer kosten. Daarbij komen nog de sociale voordeelen van dezen maatregelen, de voordeelen voor de volksgezondheid en van het op peil blijven van der) woning voorraad. De heer Eiker bout (A.R.) kan zijn stem niet aan het voorstel geven als de huurverhooging meer dan 30 cent bedraagt. De heer Schüller (S.D.A.P.) wijzigt zijn voorstel als in den door den heer Huur man bedoelden zin. Wethouder Wilbrink (C.H.) deelt mede, dat het voorstel aldus door B. en W. wordt overgenomen. Spr. maakt bezwaar tegen de berekening van den heer Parmen tier. Hij geeft toe, dat er zioh dingen kun nen voordoen by deze premie-regeling, die ongewenscht rijn, maar dat is by de meeste steunregelingen het geval. De heer Parmentier (A.R.) waarschuwt den Raad nog eens ernstig dm op dezen weg niet verder te gaan. Het gaat er niet om een bedrijf te steunen, dat an- ders ten gronde zou gaan. De opbrengst van de huizen is 13.000 by een hypotheek van 56.000.—I Spr. dient een voorstel in geen gelden ta schenken, doch met de eigenaars onderhandelingen te voeren over onder nader te behalen voorwaarden te verstrekken leening. De heer Wilmer (R.K.) geeft in over weging dit voorstel in prae-advies te ne men en het agenda-punt aan te houden. Er is aarzeling in den Raad over deze zaak en 't zal goed zijn, dat men gelegenheid ontvangt zioh er nauer over te beraden. Wethouder Wilbrink (C.H.) zegt, dat B. en W. tegen dit voorstel bezwaar hebben. De Raad kan nu beslissen. De heer Wilmer (R.K.) zegt, dat de Raad juist op dit moment teen beslissing wil en doet het voorstel om le behande ling van het voorstel van B. en W, aan te houden, opdat de leden van den Raad deze belangrijke zaak nog 'ns kunnen be zien, ook in de consequenties. Dit voorstel wordt aangenomen met 20 tegen 12 stemmen. Tegen de heeren Wil brink, Oost veen, Huurman, Idenburg, v. Rosmalen, v. Eek, Jongsleen, Piena, Lom- bert, Verwey en v. Stralen en mevr. Brag- gaar-de Does. Het voorstel van de suppletoire agenda tot het aankoopen van een ziestal percee- len, begrepen in het saneeringsplan Geere- gracht-Kraaierstraat, wordt goedgekeurd. Een adres van ouders van leerlingen in zake de militaire bezetting, der Gemeen. H.B.S., stelden B. en W. voor in hun han den te stellen ter afdoening. De heer Riedel (V.D.) drong aan op prae-advies. Wethouder T e p e (R.K.) deelde mede, dat B. en W. reeds lang naar een oplossing zoeken. Op vrijgeven der H.B.S. behoeft men niet te hopen. Dit is uitgesloten. De Voorzitter onderstreept dit nog eens en acht het beter, dat de heer Riedel accoord gaat met het voorstel om het adres door B. en W. af te doen. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 27 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de heeren Riedel, Key, Snel en Koole. Verhooging duurte-toeslag. De heer van Eek (S. D. A. P.) houdt daarna de volgende interpellatie: Zijn B. en W. bereid om, gezien het peil van de kosten van levensonderhoud: lo. zich te wenden tot de commissie van Maatschappelijk Hulpbetoon met het ver zoek, de verhoogde uitkeeringen aan de ge- steunden te brengen van 5 pet. op 10 pet. 2o, in een adres van de Regeering de noodzakelijkheid te betoogen, dat de ver hooging der uitkeeringen aan de werkloo- zen en der werkverschaffingsloonen wordt gebracht van 5 pet. op 10 pet. Wethouder v. Stralen deelt het vol gende mede namens B. en W. 1. Burgemeester en Wethouders hebben reeds op 15 Maart tot de Gemeentelijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbe toon het verzoek gericht hun te willen me- dedeelen of de stijging van de kosten van levensonderhoud naar het oordeel der Com missie al dan niet aanleiding gaf de onder steuning van de door de Commissie onder steunden andermaal te verhoogen. Het College ontviAg inmiddels bericht van de Commissie, dat zij had besloten de ondersteuning andermaal met 5 pet. te ver hoogen, zoodra volgens de gegevens van het Amsterdamsche Bureau voor de Statis tiek de kosten van levensonderhoud, ver geleken met die van Augustus 1939, met niet minder dan 10 pet, zyn gestegen, op welk besluit zij tevens machtiging tot uit voering aan ons College verzocht. Het College Is bereid aan de Commissie de gevraagde machtiging, zoodra de stijging van de kosten van levensonderhoud, verge leken met die van Augustus 1939 volgens het Amsterdamsche Bureau voor de Sta tistiek 10 pet. bedraagt, te verleenen. Mocht intusschen uit de gegevens over April de overtuiging geput worden van een aanmerkelijke stijging, 'dan zullen Bur gemeester en Wethouders machtiging tot verhooging van de ondersteuningen met 5 pet. verleenen, ook al is de styging nog niet ten volle 10 pet, 2. De meerderheid van het College van Burgemeester en Wethouders is van mee ning, dat de Regeering ten deze diligent is en dat er dus geen aanleiding is om ter zake aan de Regeering te adresseeren. De minderheid is van oordeel, dat het desalniettemin gewenscht is, dat de ge meente zich ter zake tot de Regeering wendt. De heer v. Eek (S. D. A. P.) wil zich neerleggen bij het antwoord van B. en W. ten opzichte van M. H. Een petitionnement aan de Regeering acht hy echter ook nood zakelijk. De belangen der burgerij zijn er mee gemoeid. Spr. dient een voorstel in om een adres te verzenden. De heer Wilmer (R.-K.) verklaart na mens de rechtsche raadsfracties, dat het adresseeren over zaken, waarover de raad geen beslissing te nemen heeft en waarvan men mag aannemen, dat er voldoende aan dacht aan wordt besteed door de bevoegde instanties, niet op den weg van den raad l»gt, Dit adresseeren is ook volkomen nut teloos en spr. betreurt het, dat de S. D. A. P hier ter stede hieraan nog wil vasthou den, in tegenstelling met zuster-fractles in andere gemeenten, die er niet aan denken het verzenden van zulke adressen voor te staan. Mevr. B r a g g a a rd e D o e s geeft een uiteenzetting van den nood die er in vele gezinnen heerscht. Wethouder v. Stralen (S. D. A. P.) deelt mede, dat B. en W. zich nog deze week tot M. H. zullen wenden om te on derzoeken of er nu direct tot verhooging van de toeslag moet worden overgegaan, in welk geval dit zal geschieden. De heer Wilmer (R.-K.) begrijpt niet. dat de heer v. Eek veronderstelt, dat een adres van den' Leidschen raad meer in vloed zou hebben dan de stemmen van de heeren v. d. Tempel en Albarda in het Ka binet! Spr. is het eens met de houding van B. en W. inzake de uitkeeringen van Maat schappelijk hulpbetoon, hoewel spr. per soonlijk nog verder zou willen gaan. Het voorstel-v. Eek wordt verworpen met 18 tegen 13 .".temmen, Vóór de S. D. A P. en de heer van Weizen. Bij de rondvraag dringt de heer Veenen- daal (A.-R.) er op aan. dat in deze tijden, waarin de scholen toch al zoo gehandicapt zijn zoo weinig mogelijk extra vrijaf wordt gegeven. Daarna sluiting te kwart voor. twaalf. LUCHTVAART DE POSTVLUHITN OP NED.-INDIë. De positie der K-L.M.-postvliegtuigen was gisteravond als volgt: Op de uitreis arriveerde de „Nandoe" (Gravis) te Rangoon, (8 Mei te Batavia verwacht). Op de thuisreis landden de ..Reiger (Hul- sebos) te Medan (11 Mei te Napels ver wacht) en de „Emoe" (Kalberer) te Alexandrië (7 Mei te Napels verwacht). SPORT De „Varsity" ook het vol gend jaar op het Amsterdam- Rijn-kanaal Aldus de voorzitter van den Studenten Roelbond „Er is geen twijfel mogelijk, of de Varcity wordt ook het volgend jaar op het Amsterdam—Rijnkanaal bÜ Jut- phaas gehouden", aldus de heer J. F. Ch Steyling, de voorzitter van den Nc- derlandschcn Studenten Roeibond in een onderhoud. „Sportief zijn de wedstrijden", zoo ging de heei Steyling verder, „uitstekend ge slaagd. Unaniem was men enthousiast over het verloop van deze „Varsity". En wat het financieele gedeelte betreft, de voor- loopige indruk is, dat een en ander bij zonder is meegevallen en het laat aich aanzien, dat het ook het volgend jaar fi nancieel mogelijk is de universiteitsroei- wedstrijden op deze baan te organiseeren. De bestuurderen van den Studenten Roei bond, de permanente commissarissen, de rectoren van de vyf corpora, alsmede de wedstrijdofficials, hebben zich na afloop uitgesproken voor het denkbeeld de Var sity het volgend jaar wederom op het Am sterdam—Rijnkanaal te houden. De be langstelling is bijzonder meegevallen. Hoe wel de offioieele eindcijfers nog niet be kend zijn, wordt net aantal toeschouwers op 7000 geschat. Sportief hebben de races niets te wenschen overgelaten, dank zij de grootfc ervaring van de wedstrijdofficials, di<i hier de leiding hadden. Wat de organisatie; betreft, ik geef grif toe, dat er enkele tekortkomingen waren. Er waren bij fouten inzake de controle en ook het verkeer zal een punt van be spreking voor het volgend jaar moeten uitmaken. Wat het geheel betreft, en na- tuurlyk geef ik hierbij een persoonlijke meening, ik geloof, dat ieder liefhebber van de roelsport enthousiast over dit feest is geweest". „Nooit meer van deze baan", zegt ir. Th. P. Tromp. „De Varsity is ditmaal een volledig suc ces geweest", zoo luidde de opinie van ir. Th. P. Tromp, den voorzitter van den Nc- derlandschen Roeibond „Deze universitelts- \ivedstrijden wekten yolledig bij mij herin neringen aan jaren vèn weleer. Ik ben al tijd voorstander geweest van de 3000 me ter voor het hoofdnummer, omdat de Var sity zich nu. eenmaal onderscheiden moet van de andere wedstryden. Mijn oordeel is, dat men niet meer van deze baan moet weggaan. Zij is breed genoeg voor vijf ploegen, de oevers zijn vrij hoog en het water is behoorlijk beschut. Bij een uit gesproken zijwind, en deze was er Zondag, is het boeiverschil toch minimaal. Ik heb nu reeda 20 jaar achter elkaar de „Varsi ty" meegemaakt. Ik ben driemaal in het hoofdnummer uit gekomen, tweemaal won ik de gouden blikken, ik kan er toch heusch wel over meespreken. Welnu, ik vond hier die echte sfeer terug, welke ik de laatste jaren heb gemist, er was veel publiek, meer dan ooit bij de universiteitswedstrijden geweest is, hetgeen waarschijnlijk veroorzaakt wordt door de centrale ligging v"an de baan. En heusch, er hebben zioh geen too- neelen afgespeeld, waaraan men aanstoot zou hebben kunnen nemen. Wat de roeifcechnische kwestie aangaat, Ik sta op het standpunt, dat een hoofdnum mer over 3000 meter geen risico met zich meebrengt voor latere wedstrijden over een korteren afstand. In betrekkelijk kor ten tijd kan de training zoo worden gere organiseerd, dat de ploegen in de na de Varsity .volgende wedstrijden haar beste prestaties zullen kunnen herhalen. De or ganisatie was uitstekend, een woord van lof voor den voorzitter van den studenten roeibond is zeker op zijn plaats. Natuurlijk waren er kleine tekortkomingen, dat zal door niemand ontkend worden. Ik denk aan de verkeerskwestie, maar ik ben er van overtuigd, dat hier een oplossing voor zal worden gevonden", zoo besloot ir. Tromo zijn enthousiaste mededeelingen. BILJARTEN PERSOONLIJKE BILJARTKAMPIOENSCHAPPEN F.B.H.O. De uitslagen van de laatste voorwedstry- den van de persoonlijke kampioenschap pen der 2e klasse F. B. H. O. luiden: pnt. brt. h.s.gem C. v. Ron Zand voort 88 30 15 2.93 J v. d. Dries Centrum 100 30 18 3.33 D. Goes Centrum Y. Doves Cr. Kring 65 4610 1.41 100 46 14 2.17 Y Doves Vriendenkr. 42 24 lt 1.75 J v. d. Dries Centrum 100 24 22 4.16 C van Roon Zand voort 100 43 16 2.32 D Goes Centrum 86 43 18 2. Aan de voorwedstryden hebben in totaal 16 spelers deelgènomen waarvan er acht in de eindwedstrijden zullen uitkomen. De heer H. van Rutgers, die in 1939 het kam pioenschap behaalde, doch gee voorwed strijden heeft gespeeld, zal eveneens uitko men. De wedstryden zullen ongeveer half Mei een aanvang nemen. NEDERLANDSCH ELFTAL BONDSELFTAL. Van Male en van der Heide vervangen. Naar wij vernemen zal do^lverdediger van Male (Feyenoord) hedenavond niet in het Nederlandsche elftal, dat een oefen wedstrijd speelt op het VUC-veld tegen het bondselftal uitkomen, omdat hij nog steeds last heeft van een verwonding in de knie-holte, in de ontmoeting tegen Bel gië opgeloopen .Hij zal vervangen worden door Wille (EDO). Van Male zal hedenavond medisch on derzocht worden of hij den toer naar Luxemburg zal kunnen medemaken. Het zelfde is het geval met van der Heide (Feyenoord). Achteraf is gebleken, dat hij in den wedstrijd NederlandBelgië een lichte blessure aan de knie heeft opgeloo pen. Ook hij zal hedenavond niet mede spelen. Op de backplaats zal Walhain (HBS) nu uitkomen Of van der Heide, te gen Luxemburg speelt, zal eveneens he denavond worden beslist. Het bondselftal is compleet. LUXEMBURG—NEDERLAND. Het Luxemburgsch elftal samengesteld. De Luxemburgsche ploeg, welke Zondag 12 Mei te Luxemburg uitkomt tegen Ne derland, is als volgt samengesteld: Doel: Jager (Stade Dudelingen). Achter: Dumont (Union Dudelingen) en N. Witry (Stade Dudelingen). Midden: Fischer (The National Schiff- lingen), Becker (U.S Dudelingen) en Geib (Spora). Voor: Everad (Nicdercorn), Kremer (Spora). Llbar (Stade Dudelingen). Mengel (U.S. Dudelingen) en Kemp (Dudelingen). Als reserves ziin aangewezen: Lahure (Niedercorn), J. witry (Stade Dudelin gen), Fonck (Beggen) en Feyder (Nieder corn). In het elftal, dat Zondag 31 Maart tegen de Oranjeploeg te Rotterdam is uitgeko men. zijn dus enkele veranderingen aange bracht. Dumont, die rechtsmidden speelde, bezet thans de rechtsbackplaats, waar hij J. Witry vervangt Geib (Spora) Is in de middenlinie opgesteld. Fischer is van de linkshalf- naar de rechtshalfplaats ver huisd. De mid-voor Feller Is nu niet voor de ontmoeting gekozen. Libar zal zijn plaats innemen, terwijl Kremer (Spora) als rechtsbinnen zal uitkomen. ZWEMMEN JO WAALBERG WINT TE DÜSSELDORF. De A.D.Z-zwemster Jo Waalberg is gis teravond te Düsseldorf voor de tweede maal gestart bij wedstrijden van een West Duitsche vereenigihg. Nu kwam zij uit op een zwemfeest dat gehouden werd in de stedelijke inrichting aan de Kettlicher straat. De baan is daar, in tegenstelling met' die van München-Gladbach, precies 25 me ter lang. Als voornaamste tegenstandster had Jo Waalberg wederom de Duitsche jeugdkampioene AnniKapell die te Mün chen-Gladbach op de 200 meter schoolslag van haar had gewonnen in den tijd van 2 min. 56.2 sec. De Amsterdamsche zwemster nam op fraaie wijze revanche. Zij tikte als eerste aan in den tijd van 2 min. 59.4 sec., de beste seizoenprestatie van ons land, daar Tony Bijland tot nu toe op dezen af stand den snelsteri tijd maakte van 2 min. 59.8-sec. Jo Waalberg is, dat is nu wel be wezen. haar inzinking weer volkomen te boven. Anni Kapell werd tweede in 2 min. 59.9 sec. en voor de eerste maal is een Duitsche zwemster hiermede op een regle mentaire baan binnen de drie minuten ge bleven. Het oude Duitsche record stond op naam van Marta Engfeldt-Genenger met een tijd van 3 min. 0.5 sec., dateerend uit 1936. Anni Stolte won de 100 meter rugslag in 1 min. 209 sec. OM IIET CLUBKAMPIOENSCI1AP VAN NEDERLAND. In overleg met de betrokken vereenigin- gen heeft de competitie-commissie van den Nederlandsfhcn Dambond het programma samengesteld voor de finale om het club kampioenschap van Nederland. Het ziet er als volgt uit: Maandag 13 Mei: Amsterdam, in het Amsterdamsche Schaakhuis, 11 uur v.m.: Joz Blankonaar (Amsterdam)Het Noor den (Groningen). Donderdag 16 Mei: te Rotterdam. Oude Raadhuis, 7 uur n.m.: Constant (Rotter dam)Ons Genoegen (Utrecht). Zondag 19 Mei te Groningen, Huis de Beurs. 11 uur v.m.: Het Noorden (Gronin gen)—Constant (Rotterdam). Woensdag 22 Mei te Utrecht. Hotel Po mona, Westerstraat, 7 uur n.m.: Ons Ge noegen (Utrecht)Het Noorden (Gronin gen). OM HET KAMPIOENSCHAP VAN LISSE. Nog eenige ronden moeten gespeeld wor den van het damkampioenschap van Lisse en er zijn momenteel een vijftal candida- ten voor de eerste plaats. In de 12de rondo waren de uitslagen nor maal en wisten de favorieten zich te hand haven. Vooral A. Wijnhout weerde zich geducht tegen No. 1 van de lijst, den heer J. G. Snel en slaagde er in om zijn ongeslagen record te handhaven door remise te spelen. A, van Dijk houdt zich eveneens kranig, alhoewel hij tegen den laaggeplaatsten C. Bogerd zeer veel moeite had om beide pun ten te bemachtigen. Voorts leverde J. Langbroek keurig werk door S. Algera te kloppen. De resultaten waren: J. LangbroekS. Algera 2—0 K van Essen—G. Balkenende 0—2 A. van Dijk—C. Boogerd 2—0 J G. SnelA. Wijnhout 11 W. van VelgenD. Vergunst 02 reglementair A. Mooyeklnd—H. Maartman uitgesteld. PAARDENSPORT DRAVERIJEN OP MEREVELD. De uitslagen van de Zondag op Mereveld te Bunnik bij Utrecht gehouden draverijen luiden: Prijzendraverjj le klasse, afstand 2040 meter: 1. Whim (eig. stal Good Luck); 2020 meter km.-tijd 1 min. 27 sec.; 2. Stramline (eig. erven B. de Vries te Oranjewoud) 2000 meter. Aanmoedigingsdraverij 4e klasse, afstand 1650 m.: 1. Dienares (eig. J. de Vlieger te Nieuw Gennep) 1630 meter, tijd 2 min. 35 sec., km.-tijd 1 min. 35.1 s.; 2. Bon Esprit (eig. C F. Ockhorst te Hilversum) 1670 meter, tijd 3 min. 45 sec., km.-tijd 1 min. 38 8 sec. Prljzendraverlj 2e en 3c klasse, afstand 2040 m.: 1 Baronesse K. (eig. stal Gruno te Groningen) 2040 meter, tijd 3 min. 5.4 sec. km.-tijd 1 min. 30.9 sec.; 2. Bella Ncr- ton (eig. erven B. de Vries te Oranjewoud) 2020 meter, tijd 3 min. 6.6 sec., km.-tijd 1 min. 32.4 sec. Prijzendraverij 3e en 4e klasso, afstand 2020 m.: 1. August Norton (eig. J. dc Vlie ger te Nieuw Gennep), 2060 meter, tijd 3 min. 5 2 sec km-tijd 1 min. 29.9 sec.; 2. Avro (eig. G. J. Venneman te Nederhorst den Berg) 2020 meter, tijd 3 min. 6.2 sec., km -tyd 1 min. 33 sec. Prijzendraverij 4e klasse, afstand 1650 meter: 1. Donor (eig. T. van der Pol te Heemstede) 1650 m. tijd 2 min. 33.6 sec., km.-tijd 1 min. 33.1 sec.; 2. Bon Esprit (eig. C. F Ockhorst te Hilversum) 1670 m„ tijd 2 min. 42.6 sec., km.-tijd 1 min. 37.4 sec. Kortcbaandravery, afstand 690—800 me ter: 1. Baronesse Hollo (eig. stal Good Luck) 920 meter, tijd 1 min. 2.2 scc.; 2. Claudy O. (eig. G. van der Oord) 720 me ter. BIOSCOPEN TE LEIDEN oadway-Screnade (Jeannette Mc Do nald, Lew Ayres) 1 give my heart, (Gitta Alpar). Het Huis der Ver gelding (Ferd. Cra- vey, Cor Luchaire). Percy neemt vacan tia (Hans Albers) De Deserteur (Cor Luchaire, Jean P. Aumont). Was ik maar nooit getrouwd (Ka the von Nagy). Marionetten (Benja- mino Gigli). Mexico lacht (Mar- Tha Ray, Bob Burns. iNHOLI iAN VANUSliL. hevue-film Operette Realistisch Humoristisch Dramatisch Humoristisch Zangfilm Dag. 8 15 u., Zonda;; doorl. voorst. 2— 7 uur; Matinée Zater dag en Woensdag 2.30 uur Dag. 8 uur; Zondag doorl. voorst. 2—7 u. Matinée 2 uur lede ren dag behalve Vrijdag. lederen avond 8 uur Zondag van 2—7 uur Zaterdag en Woens dag 2 uur matiné. Dag. 8 uur; Zondag doorl. 2—7 uur; Matinée eiken werk dag 2 uur. Goedgekeurd v. volwassenen Goedgekeurd v. volwassenen

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7