NSTREEK KERKNIEUW? Faillissementen Kindje overreden Ie Alphen a.d.Rijn MARKTBERICHTEN Burgerlijke Stand VRIJDAG 3 MEI 1940 UE LE1DSCHE COURANT P"ce .'O - PAG. 7 Massale trek naar de bollenvelden. Nog nooit zoo druk De bollenstreek kan tevreden zijn: de hoop dat deze Hemelvaartsdag een ouder- wensohe bollendag zou worden, is volko men in vervulling gegaan en net bezoek heeft de verwachtingen verre overtroffen. In de eerste plaats is dat wel te danken aan het prachtige voorjaarsweer. Den ge- heelen dag straalde de zon aan een wolken- loozen hemel en deed de kleurige velden op hun voordeeligst uitkomen. De drukte begon reeds vroeg in den niorgen, toen de wegen in en om beiden en Haarlem overbevolkt waren met automobi listen, wielrijders en wandelaars, die allen slechts een doel hadden: te genieten van de jaarlijksche symphonie van kleur en geur in bollenland. De politie had overal uitgebreide maatregelen genomen, om den onafgebroken stroom bollenkijkers vlot en veilig te laten doortrekken, maar de drukte was zóó groot, dat er hier en daar stagnatie rnoest komen. De hoofdwegen tusschen Haarlem en Lei den kregen de grootste drukte te verwer ken. De trams, die met vele extra diensten re den, vervoerden duizenden bollenkijkers, evenals de honderden autobussen, die uit alle deelen des lands naar de bollenstreek waren gekomen. In den namiddag kreeg men hetzelfde schouwspel als 's ochtends maar toen ging de verkeersstroom in tegengestelde rich ting en waren tallooze auto's, motorrijders en fietsers getooid met de gebruikelijke tro- pheeën. Ongelukken van ernstigen aard hebben zich nergens voorgedaan. Wel kreeg de Hillegomsche politie een ongewoon geval te behandelen, nl. dat van een motorrijder, die aan het bureau kwam vertellen, dat hij in de drukte.zijn vrouw was kwijtgeraakt. In Noord wijk was het wel het aller drukst! Hier oefenden niet alleen de bloe men hun aantrekkingspunt uit, maar ook de zee de op een dag als gisteren in haar grandiooze rust zoo maohtig mooie zee. 't Was in den vooravond haast niet mogelijk uit Noordwijk weg te komen; schrikwekkend lange files van wachtende menschen stonden bij de tramhalte. De drukte te Scheveningen en in de Re sidentie, zoo schrijft men aan de „Tel.", heeft op dezen zomerschen Hemelvaarts dag alle vorige records gebroken. Vooral nabij het viaduct aan den' Leid- schestraatweg was des morgens en in den laten namiddag het verkeer zóó overwel digend dat de Haagsche en Wassenaarsche politie af en toe de moeilijkste verkeers problemen kreeg op te lossen. Duizenden automobilisten en tiendui zenden fietsers uit Rotterdam en Den Haag passeerden hier, op weg naar de bloembol- lenvelden, terwijl de duizenden deelnemers aan den N. J. V.-wandeltocht den chaos nog kwamen vergrooten. Verkeersexperts verklaarden, een dergelijke verkeersdruk te nog niet eerder te hebben aanschouwd. Naar Scheveningen was de trek niet min der groot. Open trams, autobussen en auto's brachten onafizenbare scharen naar de bad plaats, waar de strandboulevards en het strand overdekt waren door wriemelende menschenm assa's. Men zag bij de tramhalten weer lange file's van wachtenden zich opstellen, zooals in het hoofdseizoen. Te Wassenaar was de drukte niet min der groot; de politie had handen vol werk met de verkeersregelnig. Te midden van de enorme verkeersdruk te op den Leidsohestraatweg bij het viaduct stond tusschen de honderden wachtende auto's Donderdagmiddag ook een auto met een gelukkig echtpaar er iif, dat twee kin dertjes bij zich had van wie het oudste vroolijk naar het publiek wuifde. Plotseling klonken uit een passeehreden auto kreten van: leve de prinses, leve prinses Beatrix. Tot verrassing der honderden wachten den bleek, dat, tusschen de file in, de auto van Prins Bernhard stond, die, vergezeld van prinses Juliana en de prinsessen Bea trix en Irene, een autotochtje had gemaakt. Vooral prinses Beatrix had veel schik in al die drukte. Zij zat op haar knietjes voor één der autoruiten en wuifde naar het publiek, dat eerbiedig groette en veel plei- zier had in de levensvreugde Van Prinses Beatrix. De verkeerspolitie, die eerst niet be merkt had, welk hoog gezelschap zich in de oneindige autofile bevond, was niet bij machte den prinselijken auto uit de drukte te loodsen. Trouwens, de Prinselijke Familie bleek al die enorme drukte niet oninteressant te vinden en volgde het geweldige verkeer rnet groote belangstelling. Een hofchauf- feur zat achter het stuur. Na eenige oogenblikken wachten kon ook de Prinselijke Familie passeeren onder luide toejuichingen van het publiek en vroolijk handgewuif van prinses Beatrix, waarna de Vorstelijke- Familie naar het Huis ten Bosch reed. Z.H.Exc. de Bisschop van Haarlem zal ;as. Woensdag geen audiëntie verleenen. Uitgesproken: P Oudshoorn, tuinder, Valkenburg Z.-H. Cur.: rhr. F. D. L. Gunning, Leiden. ALPHEN AAN DEN RIJN Stationsstraat. B. en W. stellen thans voor alle strookjes grond, eigendom der ge- ipeente, gelegen langs de Stationsstraat en deel uitmakende van de voortuinen van enkele particuliere eigenaren van percee- len aan die straat, in erfpacht te geven aan de tegenwoordige gebruikers, en geen stuk jes te. verkoopen. Naamgeving nieuwe straat. In verband met de uitvoering van het rioleeringsplan en de daarmede gepaard gaande bouw der zuiveringsinstallatie achter (ten Westen van) de ijsbaan, wordt het bestaande wan delpad tusschen ijsbaan en Molenvliet ver der afgewerkt en in aansluiting daarop een toegangsweg gemaakt naar de zuiverings installatie, welke nieuwe weg aansluiting zal geven op den parallelweg over den spoorweg. B. en W. meenen, dat voor dezen verbin dingsweg de naam Weteringkade pas send is De Ziekenhuisverpleging. Streekverband „Rijnland en Omstreken". Woensdag avond werd de vijfde jaarvergadering ge houden van het sreekverband voor ver- eenigingen voor Ziekenhuisverpleging „Rijnland en Omstreken" in café Centraal te Alphen aan den Rijn, onder leiding van den voorzitter, den heer v. Dien. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer C. van Veen uit Boskoop, bleek, dat thans zijn aangesloten 2 vereenigingen uit Alphen ert 2 uuit Boskoop, alsmede de vereenigingen te Aarlanderveen, Ter Aar, Bodegraven, HazerswoudeKoudekerk, Hoogmade, LeiderdorpZoeterwoude, Lei- rr.uiden, Reeuwijk, Nieuwerbrug, Nieuw- veen, Rijnsaterwoude, Woerden en Zeven hoven. Uit het verslag van den penningmeester den heer Snel uit Leiderdorp bleek, dat het afgeloopen jaar sloot met een kassaldo van f 145.85. In de controle commissie werden be noemd de afdeelingen Bodegraven, Aar landerveen en Leiderdorp. Bij de rondvraag werden de door elke afdeeling getroffen maaaregelen, in ver band met de verhooging van de verpleeg- kosten in de particuliere ziekenhuizen te Leiden breedvoerig besproken, waarna de vergadering werd gesloten. 7e Jong-Dierendag. Donderdag werd door de Raskonijnen-fokvereeniging „Ons Belang" alhier in het Nut haar zevende jaarlijksche Jong-Dierendag gehouden. On danks het feit dat door den strengen win ter veel jong vee is gestorven, waren de inzendingen uit vele deelen des lands nog zeer belangrijk en niet eens zooveel min der dan vorige jaren. Als keurmeesters traden op de heeren: A. Graauwmnas te Soest, J. Rol uit Voorschoten en K. Steen huis uit Stadskanaal. Over het geheel wa ren de indrukken zeer bevredigend. De wisselbeker voor het hoogst aantal punten van de tentoonstelling werd behaald door den heer O. Vermeulen uit Bunn-ik; de prijs voor het hoogst aantal punten voor J ras en 1 kleur van de grootste rassen door W. Koole uit Zaandam en idem voor tie mid denrassen door H. Eikelenboom te Rijnza- terwoude. Geboren: Dina Maria d. van G. Kraan en C. Ververs Bastiaantje Aaltje d. van C. A. de Geus en C. J. den Daas. Ondertrouwd: Wouter Willem van Beerschoten 24 j. en Reintje Zijlstra 19 j., won. te Koudekerk aan d Rijn. Gehuwd: Cornelis van der Werf 25 j. en Jacoba Maria de Heij 25 j. Overleden: Hendrik Reijneker 64 j., geh. met W. van Vliet Petrus van Wan- rooij 6 mnd. (overl. te Leiden) Neeltje Cornelia van Harskamp 50 j., geh. met T. Bakker (overl. te Leiden). BODEGRAVEN Ondertrouwd: J. J. H. Gregoire 18 j. en M. Molenaar 21 j. Overleden: H. J. Blaazer 62 j. L. Hoogendijw, weduwe van H. Vrijlandt 73 j. J. van der Valk 59 j. W. A Oskam, weduwe van J P. van der Waaij 79 j. Gevestigd: H. de Bruin en gezin van L. R. Weide Wed. A. van Os-Hol van Woesrden Th. W. H. Aalbers van Hoens- broek J. J. van Es en gezin van Alphen a. d. Rijn J. Koppel van Zuilen. Vertr okken: A. Mak naar Hilversum E. Cuperus naar Leidschendam A. Kortenoever naar Leeuwarderadeel G. Domburg naar Amsterdam A. Voorbij naar Vleuten A. van der Bijl naar Al phen a. d Rijn T. en M. Baas naar 's-Gravenhage J. G. Boerefijn naar Er- melp. KOUDEKERK 55 jaar getrouwd. Woensdag 1 Mei mocht het echtpaar E. Uithol en H. J. UitholVerhorst, wonende in de Lagewaard alhier, den dag herden ken, dat zij voor 55 jaren door het huwelijk werden verbonden. Nadat de jubilarissen in de bruidsdagen reeds van vele zijden talrijke blijken van belangstelling en innig meeleven hadden mogen ontvangen o.a. ook van Burgemees ter en mevr. Verheul en den heer den Bra ver van den Hooge Rijndijk namens de Geref. Kerk, alsmede ds. Haspers, Geref. predikant alhier, werd dien dag dit feit in familiekring nog op eenvoudige wijze her dacht. Begrijpelijk dat het bruidspaar en zijn kinderen dan ook zeer onder den indruk waren over zooveel medeleven en harte lijke blijken van belangstelling. Ook wy willen gaarne voor deze plaats het echtpaar nogmaals onze beste-wenschen Aan verwondingen gestorven. Gisterenmiddag werd het 5-jarig dochtertje van W. R. te Alphen a. d. Rijn aan den Steekterweg, toen het meisje ach Ier een juist passeerenden auto. welke uit de richting Utrecht kwam. plotseling den Rijksweg over liep, door een tegenligger gegrepen en overreden. Het kind, dat door dr. S. de eerste hulp werd verleend, bleek zware inwendige kneuzingen te hebben bekomen en werd naar een ziekenhuis te Leiden overgebracht, waar het nog hedennacht is overleden. aanbieden en het een goeden levensavond toewenschen. Ge b o r e n: Teunis z. van A. van der Meijden en J. Hogenes Tjeerd Cornelis z. van A. Leenheer en M. Bakker. LEIDERDORP Gemeentehuis. Op haar verzoek is aan mej. C. M. van der Tas eervol ontslag verleend als le ambtenaresse ter secretarie. Den gemeentenaren zal het ongetwijfeld spijten de altijd hulpvaardige en vriende lijke ambtenaresse niet meer op het ge meentehuis aan te treffen. Chr. (^ranje-vereeniging. Ter gelegen heid van den verjaardag van H. K. H. Prin ses Juliana heeft de Chr. Oranjevereeniging een oranje-avond georganiseerd, welke al leszins geslaagd mag heeten. De voorz., de heer A. J. van den Wijn gaard, opende de bijeenkomst, welke in „Irene" werd gehouden, met gebed, nadat de aanwezigen Ps. 84 vers 6 hadden gezon gen. Na het welkomstwoord van den voor zitter werden twee coupletten van het Wil helmus gezongen. „Tien ure heit de klok", heette het too- neelstuk, dat opgevoerd werd. Het bestond uit 4 bedrijven en speelde in de jaren 1829 tot en met 1831. Met genoegen werd het spel gevolgd. De bedrijven werden afgewis seld door muziek en volkszang. De voorzitter dankte aan het slot van deze feestelijke by eenkomst de speelsters én spelers en ging voor in dankgebed. De avond werd gesloten met het zingen van den Avondzang. Emmabloem-collecte. Deze collecte bracht 85.50 op. NIEUWERBRUG Ongeval in timmerfabriek. Woensdag is de timmerman E. J. van 't Veer, werk zaam in de timmerfabriek van den heer D. Verweij alhier, met zijn hand in aan raking geweest met een in werking zijnde frasebank. Met ernstige pynen is de man per auto naar het Algemeen Ziekenhuis te Woerden overgebracht. De heer van 't V. was bezig met de frasebank om roeden te vervaardigen. Op tot nog toe onverklaar bare wijze is hij toen met zijn rechterhand in aanraking gekomen met de beitels de zer machine. Een drietal vingers werden hierbij ernstig geblesseerd. Van den mid delvinger was het bovenste lid er finaal afgeslagen, terwijl de wijs- en ringvinger ernstig werden bezeerd. De man leed he vige pijn doch had nog de tegenwoordig heid van geest den motor af te zetten. Ter stond snelde zijn patroon toe die hem voor- loopig verbond en hem vervolgens per auto naar het ziekenhuis te Woerden liet overbrengen waar hij thans is opgenomen. NOORDEN Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer A. A. Splinter, slaagde te Amsterdam voor vakapoleiding in het bakkersbedrijf. ZOETERWOUDE Arie van Leeuwen In den leeftijd van 74 jaren is alhier overleden de 'heer Arie van Leeuwen. De overledene heeft in zijn zeer een voudig, arbeidzaam leven groote verdien sten verworven. Meer dan veertig jaren als bestuurslid van den drooggemaakten Geer en kleinen Blankaartpolder, zeer vele jaren kerkmeester van de parochie van St. Jo annes Onthoofding en twee periodes in den gemeenteraad getuigen van een verstandig en bezadigd oordeel en goed beleid. Hij ruste in vrede. Geboren: Anna Gertruda d. van P. v. Bemmelen en A. M. Wesselman. Philip- pus Johannes Maria z. van J. M. Roeleven en J. C. M. van Benten. Cornelis Ge- rardus z. van H. J. Oostdam en B. C. Zwet sloot. Wilhelmus Maria Joannes z. van J. H. van der Ploeg en G. W. Hilleman. Cornelis Jacobus z. van H. A. Schrader en P A. van der Meer. Wilhelmus Corne lis Theodorus z. van W. C. de Groot en C. M. Pieterse. Cornelis Johannes Maria z van M. L. Ooiendijk en G. C. Brouwer. Cornelia Helen; Anna d. van J. C. van der Salm en J. P van der Kroft. Johan na Cornelia d. van Th. J. Opdam en J. A. A. van Leeuwen. Adrianus Leonardus Nicolaas z. van N. van der Zwaan en P. J. Rodenburg. Clotilda Adriana Bernar- GEBEDSACTIE S. P. L. ,,Dat God de eigen Priesterschap onzer Nederlandsche Koloniën een verdere voorspoedige ontwikkeling geve". Voor die intentie vraagt het Pauselijk Liefdewerk van den H. Apostel Petrus tot opleiding van een inlandsche geestelijk heid in de missiën in de maand Mei de gebeden en offers van de deelnemers aan de gebedsactie. In onze Koloniën leven ongeveer acht- en-zestig millioen heidenen. Dc Katholieken van Nederland staan in hoofdzaak voor de verantwoordelijke taak dat in onze over- zeesche gebieden het ware Evangelie wordt gepredikt en de Kerk van Chris tus definitief gevestigd wordt. De definitieve vestiging der Kerk is ook in onze overzeesehe gebieden alleen moge lijk door een eigen inlandsche geestelijk heid: onze missionarissen zijn de wegbe reiders voor de definitieve vestiging der Kerk. Dat zy dit volkomen begrijpen blijkt uit het feit, dat reeds dertig jaren geledeu, toen de eigenlijke missioneering onder de inlanders nog in de kinderschoenen stond, de eerste pogingen tot opleiding van in landsche priesters zijn ondernomen door den bekenden Pater van Lith S.J. Nu, na dertig jaren, zijn er volgens het Jaarboek 1940, dat de cijfers geeft van Juni 1939 klein-seminaries te Djocja (Vic. Batavia) met 100 inheemsche leer lingen en 10 Ejropeanen; te Pontianak (Vic. der KI. Soenda-eilanden met 94 leer lingen, te Tomohon (Vic. van Menado) met 41 leerlingen. Groot-seminaries voor den seculieren clerus zijn opgericht voor de philosophische studies tc Tomohon (Vic. van Menado) met 6 seminaristen; voor phi losophic en theologie te Mertojoedan (Vic. Batavia) met 16 seminaristen; daarnaast is te Girizonta een Noviciaat en te Djocja een philosophisch college voor de Jezuieten en in Ledalero (Vic. KI. Soenda-eilanden) een noviciaat en de hoogere studies van het Gezelschap van het Goddelijk Woord. Daarenboven maken er nog eenige Ooster lingen hun hoogere studies bij verschil lende orden-instellingen in Nederland. Deze 302 inheemsche seminaristen ko men uit alle 15 kerkdistricten van Onze Oost, zelfs reeds uit de jongste: Bandjer- masin en Makassar. Zij behooren tot alle volksstammen en rassen, die in het groote Insulinde leven. Onder de groot-seminaristen, die in In- dië en Nederland hun hoogere studies ma ken zijn naast de 21 die voor seculier pries ter worden opgeleid alle orden, die in Ned. Oost Indië missioneeren vertegenwoordigd. In de zielzorg werken daar reeds 1 se culier (Bangka en Billiton), 11 Jezuieten (Batavia), 2 Carmelieten, 1 Missionaris van het H. Hart, 1 Capucijn. In Suriname worden sinds vele jaren po gingen gedaan om tot een inlandsche cle rus te komen; na vele tegenvallers zijn er thans nog 2 klei'nseminaristen op studie in Nederland. Coragao schroomt evenmin de moeilijkheid niet en ziet zijn zorgen be loond met 2 seculieren en 2 Dominicanen, die in het Vicariaat werken. Deze cijfers geven een denkbeeld van wat er door onze missionarissen gezwoegd wordt om in onze koloniale missiën een eigen priesterschap op te kweeken. In ver gelijking echter met de 650.000 Katholie ken, die er zijn, met de 68 millioen, die den Christus nog niet kennen, is echter dit prachtig resultaat toch niet meer dan een zeer en zeer bescheiden begin. Daarom is het zoo noodig, dat wij dit werk bevruchten met onze gebeden en of fers. Deze maand-intentie, die samenvalt met de Koloniale Missieweek moet daarom voor ons, Nederlandsche Katholieken, een zeer aantrekkelijke zijn. Moge zij velen en zeer velen opwekken tot een dringende smeekbede voor de vermeerdering der roe pingen, voor de uitbreiding der priester opleiding, voor een sterke groei der eigen priesters van onze Oost. Voor deelname aan deze gebedsactie kunt u nog steeds go' ^dsformulieren aan vragen bij den Nationalen Secretaris van S. P. L. Mgr. Th. M. P. Bekkers, te Voor schoten. dina Maria d. van Ph. van Benten en P. M. van der Hoeven. Jan Johan z. van C. van der Does en C. van Dam. Ondertrouwd: C. L. Ueezen 25 j. en C. J. den Eisen 23 j. Getrouwd: Th. C. A. Dolle 26 j. en A. M. Deckers 23 j. Th. H. Lubbe 23 j. en C. M. Dobbe 27 j. Th. W. van Bohemen 27 j. en M. V/. van der Krogt 25 j. A. Leune 26 j. en C. Merbis 29 j. Overleden: W. van der Ploeg 76 j. C. Niersman 26 j. A. van Leeuwen 69 j W. M. van Velsen jd. 11 j. H. van Rijt echtgenoote van J. van Diemen. C. Kassteele vr. 93 j. J. van Hevelingen 86 jaar. LEIDEN, 3 Mei. Vee. Aanvoer: 24 Stie ren 200240, schoon gewicht 6066 cent handel matig; 174 kalf- en melkkoeien f 200360, handel vlug; 748 varekoeien 100210, handel iets vlugger; 148 vette Koeien 200335, schoon gewicht 6688 cent, handel tamelijk vlot; 30 vette kalve ren 80124, schoon gewicht 84110 cent handel tamelijk; 487 nuchtere slachtkal- veren 59, handel matig, 50 vette scha pen 2433, handel iets vlugger; 153 wei- deschapen 1217, handel tamelijk, 300 vette lammeren 1827, handel iets vlug ger; 435 lammeren 58, handel matig; 347 mestvarkens 2036, schoon gewicht 5660 cent en 573 biggen f 1420. handel tamelijk; 5 paarden; 44 bokken of geiten 414, handel matig. Kaas. Aanvoer 38 parijen waarvan 31 partijen Goudsche kaas le soort 22—23, LEIDEN. Gehuwd: J. C. J. Traats jni. en E. C. Kuijlen jd. H, Brcuker jm. en J. L. Jon- geleen jd. H. Broers jm en C. J. Erades jd. H. Doove jm. en H. van Egmond. jd. P. Y. Fietsma jm. en J. M. Meyers jd. A. Kleinhout wed. en E. C. Evers gesch. A. Kop jm. en Th. van Dissel jd. G. K. Martyn wed. en W. Hartkoorn jd. P Philippo jm. en O. de Roode jd. A G. J. Raumann jm. en S. J. van der Mark jd. G. Rietveld jm. en C. van de Wete ring jd. P. de Tombe jm. en C. Crama jd. J. R Fruitema jm. en F. J. M. Dries- sen jd. A. J. C. van Dongen wed. en J. C. Zuiderduin wed. Overleden: G. J. Corts z. 6 j. A. P. Kortekaas d. 7 jaren. Geboren: Albertus Stephanas z. van J T. Straathof en H. A. S. van Beek. Jo hanna Lamberta Theodora d. van H. Cor net en G. M. Hoogkamer. Adrianus Pe trus z. van J. C. van Lierop en A. M. Turn hout. Theodora Margaretha Maria d. v. J. M. Kortekaas en E. A. de Haas. An neke dr. van J. J Brakel en W. J. Ou wei - kerk. Maria Clara d. van W. J. T. Kaa- paan en J. M. Lagerman. Alida Helena d. van P. D. van Zeist en J. Tegelaar. Jo- hann Karl z. van F. K. Maziul en C. E. v. Luijn. Cornelia Maria d. van A. B. van Dijk en J. Duivenvoorden. Henricus Franciscus Adolphus Maria z. van H. F. A. M. Walenkamp en L. A. Koch. Wilhel mus Antonius z. van J. Selier en H. F. Klein. Ondertrouwd: K. A. Mechelsc jm. 23 j. en G. Immink jd. 27 j. J. H. S. Jas pers 34 j. en C. J. A. Vinkestein jd. 35 j. J. van der Kraan jm. 25 j. en C. H. Poelsma 26 j. J. J. Lindhout jm. 27 j. en D. Smits- huijsen jd. 23 j. P. Meijer jm. 21 j. en S. J. M. van Vliet jd. 23 j. C. H. van der Weijden jm. 25 j. en A. Sira jd. 24 j. 2e soort 2021 en 7 partijen Lcidsche kaas 1619 per 50 kg. Handel kalm. BOSKOOP, 3 Mei. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 20 41 cent, Wendland 3045 cent, Hadley 25 41 cent, Claudius Pernet 2142 cent, Briarclif 28 cent, Butterfly 2037 cent. Steward 1622 cent, WiLh. Kordes 2030 cent, Edith Helen 3045 cent, Aug. Helen cent alles per bos van 20 stuks. Else Poul- sen 816 cent, Ellen Poulsen 2547 cent, Rosa Mundi 76 cent, Ingar Ohlson 1528 cent. Queen Mary 2541 cent, Lathyrus 711 cent, Nelly Moser 2533 cent, Cle matis Prins Hendrik 1.60, Miss Boterman 1525 cent, Azalea per stuk 1528 cent, Gouden Regen per stuk 3041 cent, Rhodo per stuk 3051 cent, Clematis per stuk 3051 cent. LEEUWARDEN, 3 Mei. Vee. Aanvoer: 82 Enterstieren 55160, 108 Twenterstie- ren 160365, 568 vette koeien 125325 per stuwk, 4480 cent per kg.; 3185 melk en kalfkoeien 110240, 252 pinken 45 135, 24 vette kalveren 2568, 990 nuch tere kalveren 37, 45 vette schapen 16 30, 300 weideschapen 1018, 740 lam meren 48. 310 vette varkens 45155 per stuk, 4858 cent per kg., 35 magere varkens f 2055, 126 kleine biggen 14 19 per stuk, 37 bokken of geiten en 18 paarden. Totaal aanvoer 6820 stuks. Kaas. Sleutelkaas 723, Nagelkaas 723, Goudakaas 3032 en Edammer kaas 1934 per 50 kg. Aanvoer 2217 kg. Boter Commissie 0.80 cent. LEIDSCHENDAM, 2 Mei. Groentenvei- ling. Gele komkommers le soort 1520, 2e soort 1216, 3e soort 911, kropsla le soort 2.005.80, stoofsla 5.006.10, Tomaten midd. f 3034, gr. ronden 31 36, 2e soort 2632, 3e soort f 20—28. bonken 2234, uitschot 711, andijvie per kg. 415 cent. spinazie per 4 kg. 1217 cent. raapstelen 50—80 cent, radijs 2.00 3.50, selderie f 0.802.50. ZOETERMEER, 1 Mei, Elerenveiling. Aangevoerd 20500 stuks. Prijzen: kippen eieren 3.204.05 en eendeneieren 3.10 3.35 per 100 stuks. AARLANDERVEEN, 1 Mei Elerenvei ling. Prijzen: kippeneieren f 3.203.70 en eendeneieren 3.003.40 per 100 stuks, bo ter 65—69 cent, kaas 1824 cent en Leid- sche kaas 18 cent per pond. BODEGRAVEN, 1 Mei. Eierenveiling. Aanvoer 17656 stuks. Prijzen- kippeneieren wit f 3.103.40, gemengd 3.303.60 en eendeneieren f 2.903.30 per 100 stuks. NIEUWERBRUG, 1 Mei. Eierenveiling. Aanvoer 7718 eieren. Prijzen: wit 3.20 3.80. bruin 3.603.90 en eendeneieren 2,503.30 per 100 stuks; boter 6671 cent en kaas 20—32 cent per pond. VOORSCHOTFN, 2 Mei. Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren 3.604.00 en eendeneieren 2.703.00 per 100 stuks, du ven 2030 cent per stuk. LOOSDUINEN, 1 Mei. Groentenvelling. Bloemkool le soort 1119. 2e soort 7— 11. kaskomkommers le soort 16.7019.70, 2e soort 1316.70, idem 3e soort f 9.60 13 40, perziken le soort 23,idem 2de soort f 15.idem 3e soort 7.per 100 stuks; sni.iboonen f 5075. Tomaten A f 56 —66, idem R 62—64, idem C f 46—56. idem CC f 3646. idem bonken f 4648. per 100 ke.: sninazie 1233 cent per 4 kg,, postelein 3357 cent per 6 kg., salad»* le soort f 3 105.0, idem 2e soort f 1.50 2.50 ner 100 kron: peen le soort 1417. radijs f 1 001.90 raans'elen 5°55 cent. rabarber f 1.402 90, selderie f 2 80 Dieter rel ie 1 50—2 30 ner 100 bos.'orr-i f 2.60— 3 70. andtïvie f 3 5010.rer 100 kc., an dijvie f 1 "Oi 70 eer i00 struik, komkom- merctek 521 ner 100 kg., stootsla 3033 cent per 6 ke.. So. nennrs f 2.40 ner 100 stuks, aardappelen f 3.50 en Witlof f 9. ner 100 Vs., kippeneieren 4.004.30 per 100 stuks. Papt.ofaR^NDSVE^N, 3 Mei. Groen- tenvei'ing. Aardbeien 2834 cent, idem kleine 1119 cent por doosje, rabarher f 6 per 100 bos. sninazie f 37 per 100 k sla f 1a506 80 per 100 krop, slavellen 20 cent per kist.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7