Italië niet van plan in oorlog te gaan. OMGEVING VRIJDAG 3 MEI 1940 DE LEIDSCHE COURANT JWPV PI AQ - PAG. 6 STEDEN EN DORPEN AAN HET NOORSCHE FRONT. Waarover thans gesproken wordt. Dombas. Het gebied van Dombas is het Gudbrands- dal, dat ten Noorden van Lillehammer be gint, rijk is aan cultureele herinneringen en een aangenaam klimaat bezit. Dombas ligt op het punt, waar de twee spoorweg- lijnen OsloHamarDombasAndelsnes en OsloHamarDombasTrondheim ge splitst worden. Vanuit Dombas vertrekken verschillende belangrijke wegen naar het Noorden, want Dombas ligt midden in de verbindingsval lei tusschen Nordmöre en Midden-Noor- wegen. Aan den spoorweg ten Zuiden van Dombas liggen de plaatsjes Ottam en Kvam. N a m s o s. Op 130 K.M. vogelvlucht ten Noorden van Trondheim ligt het gebied van Nam sos; hier begint de Poolcirkel: dit is de grens van het land, waar de zon in den zo mer niet ondergaat. Namsos is het eind punt van een spoorweg over Grong en Steinkjes naar Trondheim. Twee wegen doorkruisen het gebied van Namsos, waar van er een over de bergen naar de Zweed- sche grens leidt. Eide. Een klein plaatsje in de bergachtige pro vincie Hardanger, ten Westen van Bergen. Eide ligt aan het einde van de Hardanger- Fjord, en is door een electrisclie spoorweg met Voss verbonden, G u 1 s v i k. Gulsvik is een klein plaatsje in Midden- Noorwegen in de provincie Hallingdal, ge legen in het Noord-Oosten van Oslo, op on geveer 150 K.M. van den spoorweg Oslo Bergen. Kvam. Een aan den spoorlijn Oslo—Hamar— Romsdal gelegen plaatsje in de provincie Gubrandsdal. K v i k n e. Een klein plaatsje op zestig kilometer ten Oosten van Röros. Kvikne ligt niet aan een spoordeg, maar wel aan een goede verkeersweg. S n a a s a. Een meer in het Noorden van Noorwe gen, dat door een riviertje met de Trond- heim-Fjord vertoonden is. Ulvik. Een tamelijk belangrijke stad in de ber gen van Hardanger, ten Westen van de stad Bergen. Echter niet aan een spoor weg gelegen. Voss. Een stad op het plateau van Hardanger ten Westen van Bergen. De stad ligt aan de spoorlijn OsloBergen en beheerscht het electrische traject VossEide. Gol. Een klein plaatsje in de provincie Hal lingdal in MiddenNoorwegen. Gelegen aan de spoorlijn OsloBergen. Honegoss. Stad gelegen ten Noord-Oosten van Os lo op ongeveer 60 K.M. afstand van deze stad Honegoss is een knooppunt van spoor- en verkeerswegen. H1LLEG0M Afscheid kapelaan J. L. J. M. Lange- meijer. Gisteravond kwamen in de voormalige St. Josephkerk velen bijeen, om afscheid te nemen van kapelaan Lange- meijer, die benoemd is tot kapelaan der parochie der H.H. Martelaren van Gorcum te Rotterdam. De leiding berustte aanvan kelijk bij pastoor Van Leeuwen. Mede wa ren tegenwooi-dig: kapelaan Van der Hei de, van dezelfde parochie, kapelaan Botte lier van St. Martinus, het bestuur der Han ze, dat der H. Familie, dat der Mann. Jeugdorganisatie e.a. Pastoor Van Leeuwen opende met een woord van welkom en dankte den schei denden kapelaan voor alles wat deze voor de kerk en de organisaties heeft gedaan. Namens de „H. Familie" sprak een der prefecten, namens de Hanze de voorz. dier vereeniging, namens de Jeugdorganisaties de hopman, namens de Postmannen de voorzitter der vereeniging. Van verschil lende zijden gingen de dankwoorden ver gezeld van een stoffelijk aandenken. Kapelaan Van der Heide dankte zijn col lega voor de vriendschap en de hartelijke samenwerking die hij had mogen onder vinden. Ook namens de zieken der paro chie werd dank gebracht voor het hartelijk meeleven. Kapelaan Langemeijer dankte voor de hulde, hem hier gebracht en voor de aan geboden geschenken. Hij had niet gedacht, daar hij hier slechts 1 y3 jaar mocht arbei den, dat hem Dij zün heengaan zulk een afscheid zou worden bereid. Gedachtenwisseling tusschen Rome en Washington. SPANNING VERMINDERD. De Duce heeft Woensdag den Ameri- kaanschen ambassadeur, Philipps, ont vangen, die zich op de hoogte kwam stellen van de plannen van Italië in verband met de jongste ontwikkeling van den internationalen toestand in het algemeen en van den toestand in de Middellandsche Zee in het bijzonder. In Amerikaansche kringen te Rome ver klaart men, dat Mussolini den ambas sadeur der Vereenigde Staten de ver zekering heeft gegeven, dat Italië niet binnenkort zijn houding van nonbelli- gerentie zal opgeven. Het onderhoud, dat de Amerikaansche ambassadeur te Rome, Phillips, Woensdag met Mussolinie heeft gehad, is op Hemel vaartsdag gevolgd door belangrijke bespre kingen tusschen president Roosevelt en den Italiaansche gezant te Washington, prins Colonna. Te voren had Colonna een korte conferentie gehad met onderstaatssecretaris Sumner Welles. Te Rome heeft Phillips Donderdag op nieuw een conferentie gehad, ditmaal met den Italiaanscthen minister van Buiten- landsche Zaken, graaf Ciano. De atmosfeer te Rome was gisteren wat minder gespannen dan eergisteren. In Ita liaansche politieke kringen schreef men die spanning geheel toe aan het Britsche besluit tot verlegging van de scheepvaart route. De bezoeken van de Amerikaanschen ambassadeur aan Mussolini en Ciano wor den beschouwd als een uitvloeisel van Roo- sevelts ernstige bezorgdheid over een mo gelijke wending der gebeurtenissen in Italië. Gisteren hebben de ambassadeurs van Frankrijk en Polen en de zaakgelastig den van Engeland en Rusland bij de Ame rikaansche ambassade geinformeerd. Op het departement van buitenlandsche zaken te Washington liet men doorsche meren, dat de Amerikaansche regeering van meening is, dat Italië niet op het punt staat aan den oorlog deel te nemen. Sum ner Welles weigerde directen commentaar op de houding van Italië jegens de oor logvoerenden te leveren, doch hij deeilde den journalisten mede, dat het departe ment niet denkt over een aanmening tot vertrek aan de Amerikanen in Italië. Dit wordt beschouwd als een indirecte beves tiging van de berichten uit Rome, volgens welke Mussolini den Amerikaansche am bassadeur heeft medegedeeld, dat Italië op het oogenblik geen deelneming aan den oorlog overweegt. DE BRITSCHE LUCHTVERBINDING OP ALEXANDRIë. De British Overseas Airways heeft me degedeeld, dat in den zomerdienst met vliegbooten op Alexandria, welke gisteren is begonnen, de overnachting te Rome is vervallen. Wel wordt te Bracciano bij Ro me getankt. DEFENSIEVE MAATREGELEN IN EGYPTE. Het Egyptische ministerie van landsver dediging heeft verklaard, dat de door Egypte genomen voorzorgsmaatregelen van zuiver defensieven aard zijn. Zij wor den ingegeven door den tegenwoordigen toestand en beveiligen het land tegen iedere verrassing. Zij betreffen met name een toezicht op het havenverkeer van AJexan— drie, en Port Said. Onder leiding van den heer Kakebeeke was voor een goede muzikale omlijsting zorg gedragen. Hill. Beurscommissie. Deze hield een vergadering in „Flora", onder voorz. van den heer B. Rijnveld. Tot 2en voorz. wordt, na ampele discussie, benoemd dè heer F. E. Nieuwenhuis.t LISSE Défilé. Woensdagmorgen had ter ge legenheid van den 64sten verjaardag van een regiment Veldartillerie een défilé plaats voor het gemeentehuis, alhier. Dit défilé werd vanaf het bordes van het raadhuis afgenomen door de burgemeesters van Lisse en Sassenheim, resp. de heeren Jhr. Van Rijckevorsel en Gouverneur, als mede door den Overste van Loon en Kapt. van Mantgem. Het défilé duurde ongeveer een kwartier en had veel bekijks van het publiek. Na het défilé werden de officieren en genoodigden ten gemeentehuize ont vangen. Door een winkelruit gedrukt. Doordat de stuurinrichting van een bakfiets van den melkhandelaar de K. defect raakte, werd een jongetje, staande voor een winkelétala ge aangereden en door de winkelruit ge drukt. Hevig bloedend werd hij opgenomen en onder geneeskundige behandeling geno men door dr. J. M. van Dijk uit Lisse. De politie was spoedig ter plaatse, nam de noodige maatregelen en maakte van het ongeval procesverbaal op. Geboren: Adrianus Jozef Hendrikus z. van A. Duineveld en M. J. Straathof Johannes Petrus Maria z. van Th. H. A. Klink en Th. Chr. M. Romijn. Ondertrouwd: Augustinus Josephus de Wildt 48 j., te Haarlemmermeer, en Pe- tronella Maria Ruigrok 48 j. Getrouwd: S. Hoogeveen, te Emmen, en G. Tijsen. Overleden: Elisabeth Steegman 73 j., echtg. van P. Hatenboer Christianus Leonardus Zwetsloot 11 mnd. Gevestigd: J. in 't Veld uit Wasse naar D. van Otterloo uit Alphen aan den Rijn A. G. M. Weijers uit Haarlem H. Verra uit Ooststellingwerf S. Jonker uit Ooststellingwerf G. van Haaften en ge zin uit Hillegom C. E. van Vaneveld geb. Boelé uit Hillegom G. van Vaneveld geb. van den Berg uit Hillegom. Vertrokken: W. J. Overdevest naar Leiden G. J C. Tegelaar naar Frankrijk A. J. Kops naar Haarlemmermeer P. N. Haring naar Haarlem T. H. de Lange naar Haarlem J. J. Schols naar Sassen heim C. W. Schreurs naar Haarlemmer meer. NOORDWIJK Geboren: Frederika Magdalena Jo hanna d. van C. J. Beuk en W. C. van Pa ridon Wouter Jacobus z. van J. de Mooij en K. Wassing Cornells z. van C. Was sing en E. M. Kammel. Ondert rouwd: J. Zonneveld en A. P. v. Leeuwen J. Augustinus en C. A. Geeve P. W. J. de Vreede en J. M. C. Duynstee. Getrouwd: H. J. Verhoeven en J. P. Toebak J. M. v. Velzen en M. C. v. Rheenen C. J. v. d. Zon en M. C. v. d. Berg H. v. Duin en C. H. Timmerije J. Schrier en P. v. Egmond P. Bedijn en E. J. v. Maanen. Overleden: Franciscus Heemskerk 74 j. wednr. van C. Vink Jan Hazenoot 24 j. ongeh. Johannes de Haas 91 j. echtgenoot van A. Paardekooper. VOORSCHOTEN Vrouwelijke Jeugdbeweging- voor Kath. Actie. Zondag 5 Mei a.s. wordt door de leden der Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Kath. Actie een gezellige middag aangebo den aan alle leden van de Maria-Congre- gatie van 14 tot 17 jaar. Wij noodigen deze meisjes vriendelijk uit, aanwezig te zijn op dezen middag, waarop zang, dans en too- neel elkaar zullen afwisselen. De middag wordt gegeven in 't Graalhuis, aanvang half 3. We beschouwen deze middag als 't begin van onze zomeractie. Geslaagd. Voor het practijkdiploma stenografie Nederlandsch, Fransch, Duitsch en Engelsch is te den Haag geslaagd mej. R. P. M. Begeer, alhier. Voor het practijkdiploma stenografie Engelsch is te den Haag geslaagd, mej. M. C. E. Fortgens, alhier. Geboren Lina, dochter van J. J. Hart- veldt en A. S. van Os Wilhelmina Zwaantje, dochter van H. v. d. Velden en J J. van Stijsiger Hendricus Jozef, zoon van W. Zonneveld en W. M van Koot •Wilhelmina Apolonie Maria, dochter van A. A. A. v. d. Bos en M. J. H. Verbeek. Overleden Th. L. van der Valk oud 62 jaar. Gevestigd: P. Braste van Leiden G. Vreeman van Utrecht J. F. Koh ier van Den Haag A. Beermann van Be verwijk J. D. Postma van Gorssel (Gld.) F. de Boer van Oegstgeest P. L. J. van der Geest van Leiden M. H. van der GeestBouwman van Leiden P. G. Alkemade van Wassenaar W. C. J. Al kemade van Wassenaar K. A. van der Veek van Haarlemmermeer G. M. van Eijl, geb. Veelen van Den Haag. Vertrokken: E. Mcldauer naar Amerika, New York W. C. Kortekaas naar Haarlem H. Boot naar Lisse H. J. W. Raterman naar Amsterdam N. van der Spek naar Berkel en Rodenrijs J. W. Sohootemeyer naar Rijswijk L. v. Dam naar Den Haag L. J. de Graaf naar Reeuwijk H. J. Vianen' naar Kockengen P. F. C. Gaiser naar Nijmegen J. H. Lepelaar naar Nijmegen J. Roberti naar Nijmegen J. Klein naar Soest L. Rhijnsburger naar Leiden. WASSENAAR BOTSING TUSSCHEN AUTO EN MOTORRIJDER. De motor vloog in brand. Gisterochtend had op den Rijksstraatweg een aanrijding plaats. Toen te ongeveer 11 uur een luxe auto, bestuurd door dr. C. uit Delft, komende uit de richting den Haag, de v. d. Oudermeulenlaan inreed, naderde uit tegengestelde richting de 20-jarige mi litaire motorrijder H„ wonende in de Wie- ringermeerpolder. Deze reed tegen de rech- terachterzij de van de auto aan. Het ge volg was. dat H. een rechterbeenbreuk en een lichte hersenschudding bekwam, ter wijl het motorrijwiel in brand vloog. Na eerste hulpverleening door dr. Hubbeling is H. overgebracht naar het Militair Hospi taal te den Haag. De brand van het mo torrijwiel is door de politie met behulp van zand gebluscht, dcch het brandde ge heel uit. Militaire plechtigheid. Dinsdag werd voor het front van den troep, op een ter rein aan den Storm van 's Gravesandeweg door den waarnemend eskadronscomman dant aan den wachtmeester der huzaren- motorrijders R. F. Spoelstra, voor 12 jaren trouwen dienst de bronzen medaille uitge reikt. Deze uitreiking ging vergezeld van een oorkonde en een felicitatie van den ffiiaemenfeeii te ACaatdwyfi ïi.efyoeJk u-an Thinleiijk TtaaA Woensdagavond te 7 uur zijn de bloe- menfeesten te Noordwijk op officieele wij ze en onder grootè belangstelling geopend. Nadat de militaire kapel yooraf door goe de muziek voor een f eestelij ken stem ming had zorg gedragen, sprak de heer S. P. C. v. Wely een welkomstwoord tot de vele genoodigden. Spr. bracht op de allereerste plaats dank aan de militaire autoriteiten en de militairen, voor de daadwerkelijke hulp om dit Bloemenfeest tot stand te brengen, iviet vreugde kon spr. mededeelen, dat H.M. de Koningin een Medaille heeft beschikbaar gesteld voor de mooiste versiering door de militairen tot stand gebracht, waarvoor een extra hoera! onder de aanwezigen opging. Hierna sprak burgemeester v. d. Mortel een inleidend woord voor dit 4e Bloemen feest, waardoor Noordwijk reeds een groote vermaardheid heeft verkregen als de Bloemenbadplaats. Spr. wees op de groote propagandistische waarde, welke van deze feesten voor Noordwijk uitgaat en welke jammer genoeg nog niet door alle ingezetenen wordt begrepen, doch spr. is er van overtuigd dat met de hulp van het volijverige Bloemen-comité ook deze achterstand zal verdwijnen. Na een dankwoord te hebben gericht tot de mili taire autoriteiten en militairen voor hun spontane medewerking, verklaarde hij dit 4e Bloemenfeest voor geopend. Luit.-kolonel Buurman sprak hierna nog enkele waardeerende woorden tot het ge meentebestuur en de ingezetenen voor de hartelijke ontvangst, welke de militairen hier hebben ondervonden. Met groot ge noegen hebben ook de militairen dit Bloe menfeest tegemoet gezien, hetwelk naar Hij vertrouwde ten volle zal slagen. Hierna speelde de militaire kapel het Wilhelmus, gevolgd door een pittige marsch waarna het korps nog een muzikale wandeling door het dorp maakte. Gisteren was er een ongekende drukte- in Noordwijk door het bezoek van duizen den menschen, welke met allerlei vervoer middelen het dorp en de badplaats binnen stroomden, om de vele en mooie versie ringen, maar ook de omliggende mooie bloemenvelden te bezichtigen. H.K.H. Prinses Juliana en Prins Bern- hard hebben gistermorgen om 11 uur een langdurig bezoek aan Noordwijk gebracht, waarbij zij de thee hebben gebruikt bij burgemeester v. d. Mortel. Den geheelen dag was het op de toe gangswegen naar Noordwijk ontzaglijk druk, doch het Noordwijksche Politiecorps had de verkeers-regelen goed in handen. Er is dit jaar veel werk gemaakt van de mozaieken en andere versieringen, waar toe het leeuwenaandeel is bijgedragen door de hier gelegerde militairen. Om maar iets te noemen, het is een lust om het commandant terwijl door de collega's wachtmeesters den jubilaris een draagme- daille werd aangeboden. Diefstal. Mevr. K. deed aangifte van diefstal van een portemonnaie, inhoudende ongeveer 90 gulden, uit haar woning aan den v Oldenbarneveldlweg. Geboren: Gerardus Jacobus Petrus, zoon van G. Ruigrok van de Werve en M. .A Meester Alexandra Elisabeth, dochter van A. Stapff en E. G. Zens Petrus Al- phonsus Maria, zoon van P. T. Braun en C. M. van Houten Theodorus Adrianus Maria, zoon van J. A. van Steen en J. M. C. Lagerberg. Ondertrouwd: T. F. Waima van der Molen en E. N. N. van Selm W. Aal- bersberg en S. de Nes H. Pas en P. J. van Driel J. Molenaar en A. de Boer. Getrouwd: A. Timmermans en P. D. Ruhaak B. Alblas en C. van Egmond C. J. van Schelven en A. H. Boerman A. Moerkerk en A. W. van den Berg H. W. J. A. Vredegoor en B. S. M. Hen driks N. M. van Os en M. H. Vermazen H. L. Oussoren en S. R. van Krogh Bentzon. Gevestigd: J. van Altena en vrouw uit Leidschendam E. A. Ammerlaan, uit Rijswijk J. D. Aris en gezin, uit Den Haag G. R. C. Beerkens uit Venlo H. J. Besselink uit Amersfoort I. Brokaar en gezin uit Zeist J. M. Bijl en vrouw uit Leiden A. J. M. A. Delhaise uit Budel F. H. W. van Deutekom uit Den Haag R. L. Gorter uit Utrecht J. C. de Graaf, uit Brunssum M. J. Granpré Molière en vrouw uit Delft M. J. A. Greeve uit Den Haag J. A. van der Ham en vrouw uit Den Haag K. van der Heiden uit Den Haag M. J. Hereur, uit Den Haag P. Huisman uit Groningen H. C. M. Kerk- hoff uit Voorburg J. N. E. Knottenbelt uit Rijssen S. Cussoren uit Den Haag J. W. Krols uit Voorburg S. W. A. Lau- rense uit Dordrecht J. M. Pluister uit Zeist C. J. Laurier en vrouw uit Den Haag P. Leverman, uit Groningen M. L. Massijck Munnikhuizen uit Den Haag H. J. H. M. Meuskens en gezin uit Venlo R. W. B. Muller uit Amers foort J. de Munnik uit Den Haag P. F. J. Nederhof uit Voorschoten G. Palmbos uit Den Haag I. Post van der Burg uit Den Haag A. Reding uit Luxemburg Jhr. H. van Reigersberg Versluijs uit Oegst- geest C. M. Ripmeester uit Den Haag C. F. A. van Rooyen uit Den Haag C. M. J. Rotgans uit Hilversum J. C. van Rijn uit Loenen J. M. Samson uit Zoe- terwoude W. Schut uit Rotterdam J. Juvenaat te zien „de Kok met de Snert" Zoo zijn er tientallen van stukken te be wonderen, door soldaten vervaardigd. De uitslag der keuringen is als volgt: De jury bestond uit de heeren H. Buur man en J. Ballego te Leiden. Mozaieken. Militairen: Kwartier „Mare Nos trum", Eereprijg (med. H.M. de Koningin) en Comité-prijs; Staf Reg. 4 R.I. bloemen- tapijt, Lindenplein le pr.-; Kwartier Staf St. Jeroensweg (oude Openb. School) le pr.; Kwartier 4e Comp. mortieren Offen- weg 2e pr.; kwartier 3e Comp. II Bat. Wil- helminastraat 2e pr.; kwartier M.C. N. Zee weg (R.K. Jongensschool) 2e pr.; Staf 3 II R.A., Voorstraat bij Kerkpad 3e pr.; kwartier M.C. I Bat., Huis ter Duinstraat 3e pr.; kwartier Q. van Uffortstraat 3e pr.; kwartier Zieken ver blijf II Bat., Pichéstraat 3e pr. Burgers: A. Alkemade,Oude Zeeweg Pickéstraat (voorstellende van visschers- dorp tot Bloemenbadplaats door kinderen ontworpen en vervaardigd) le pr.; Huis ter Duin, Huis ter Duinstraat le pr.; Mij. v. Tuinbouw en plantkunde afd. Noordwijk, Voorstraat 2e pr.; Mevr. Wed. C. J. L. v. d. Meer, Wilhelminastraat 2e pr.; Be woners Wilhelminastraat 2e pr.; P. de Groot, Duinweg 2e pr.; Openbare school van Panhuysstr. 2e pr.; F. H. van Spanje, Wilhelminastraat 3e pr.; Mevr. A. Ruigrok Wilhelminastraat 3e pr.; A. van Went, Wil helminastraat 3e pr.; Mevr. M. Braun St. Jeroensweg 3e pr.; Dr. C. de Ruyter, Lijn baan weg 3e pr.; J. de Groot-Mulder Lijn baan weg 3e pr.; Mil. Kustwacht Vuurtoren 3e pr.; Mil. Kustwacht 4 Res. Gren. Cie. 4 B. I., Q. v.' Uffordstraat 3e pr.; J. L. Th. van Abswoude, de Ruiterstraat 3e pr.; A. van Kan, O. Zeeweg 3e pr.; H. Heemskerk, van Panhuysstraat 3e pr. Gevels. Militairen: Kwartier 2e Comp. Ie Bat, Lijnbaanweg le pr.; kwartier „Duin horst", Pr. Hendrikstraat le pr.; kwartier le Comp. II Bat. Juvenaat 2e pr.; kwartier le Comp. I Bat, N. Zeeweg (School met den Bijbel) 2e pr.; Staf Reg. Bur., Voor straat 3e pr.; kwartier 3e Comp. II Bat. Wilhelminastraat (Wilhelmina school) 3e pr.; kwartier M.C. I Bat., Huis ter Duinstr. (Herv. school) 3e pr. Burgers: N. Scholte, Voorstraat le pr.; Mevr. v. d. Berg, Hoofdstraat le pr.; C. Alkemade, Voorstraat 2e pr.; „Mij de Landbouw", IJmuidenstraat 2e pr.; Corry v. d. Meer, Bronckhorststr 2e pr.; C. Soete- man, Wilhelminastraat 2e pr.; Mil. kust wacht, Vuurtoren 2e pr.; J. Hoogeveen, Voorstraat 3e pr.; H. Alders, Voorstraat 3e pr.; A. Rotteveel, Gooweg 3e pr.; fa. S. J. Zandvoort, Hoofdstraat 3e pr.; K. Too- nen, Hoofdstraat 3e pr.; Café Rest. „de Landbouw", N. Boulevard 3e pr.; H. Heemskerk, v. Panhuysstr. 3e pr. De voorzitter, de heer S. P. C. v. Wely, dankte de jury voor haar zeer moeilijke werk. Voor de straatversiering kende het Bloemen-comité aan de Kerkstraat en de Huis ter Duinstraat een Comité-prijs toe. 1 Op 'n drogen weg moet uw auto bij 40 km per uur binnen 16 meter kunnen stoppen. Maar bij 80 km per uur is ^ie remweg niet 32, maar 64 meter) Sommelign en gezin uit Den Haag. S. Zunderman uit Den Haag M. Szilaggi uit den Haag J. A. M. van der Veen, uit Breda A. J. M. Vrehe, uit Herwen en Aerdt T. F. Zoons uit den Haag. ZOETERMEER Ondertrouwd: Plein van Reeuwijk 25 j., te Nieuwer-Amstel, en Maria Moree 23 j. Christianus Cornelis van der Helm 24 j. en Elisabeth van Baarle 25 j., te Pijn- acker Hendrik Feijtel 30 j. en Gerritje van Viegen 27 j. Gerbrand van Aalst 27 j., te Groningen, en Jacoba Hendrika Vogelaar 21 j. Getrouwd: Johannes Quirinus van der Meer 26 j., te Pijnacker, en Elizabeth Maria Berk 24 j. Chiel in 't Hout 28 j., te Rijs wijk, en Adriana Waltman 26 j. Vertrokken: P. van Daalen naar Bergschenhoek W. van den Heuvel naar Zwammerdam H. P. Ramakers naar Rotterdam S. M. M. Hendrikse naar Voorburg.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6