rRIJDAG 3 MEI 1940 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 ig ATHLETIEK iieuw Nederlandsch record over 20 k.m. van Overdijk NATIONALE WEGWEDSTRIJDEN VAN A.A.C. De ruim 30-jarige A.A.C.'er J. Over dijk heeft tijdens nationale wegwed strijden van zijn vereeniging het Ne- derlandsche record over 20.000 meter met niet minder dan ruim 3 minuten verbeterd en gebracht op 1 uur 8 min. 32,2 sec. Het oude record stond op naam van W- J. Bakker (A.A.C.) met 1 uur 11 min. 35.6 sec., gevestigd op 7 October 1934 te Amsterdam. De A.A.C. had een parcours uitgezet 1 (lover den zuidelijken Wandelweg, het Kalfje naar Ouderkerk en terug, dus een gedeelte van het bekende Olympische tra- ject van 1928. W. J. Bakker had bij zijn vereeniging aangevraagd een poging te doen om het Nederlandsch record over 20.000 meter en over 1 uur, welk record nog ouder is en van April 1933 dateert met een afstand van 17.290.41 meter, te verbeteren. Beide records stonden op zijn naam. Niet Bakker, doch diens clubgenoot Overdijk slaagde erin het record te ver beteren, en vrij groote verrassing, daar Overdijk voor de eerste maal in een wed strijd over meer dan 5 K.M. liep. Wel had Overdijk in training over afstanden van 10 tot 12 K.M. geloopen, doch niemand had er op gerekend, dat deze athleet zoo'n uit stekend figuur op den zeer langen afstand zou slaan. Dit kwam voornamelijk door het feit, dat Overdijk een zeer regelmatig tempo liep, vrij snel, dat hij wonder bo ven wonder volhield. De strijd ging na tuurlijk tusschen hem en Bakker. Bij het Kalfje liepen beiden athleteiv nog samen. Bakker vond dit niet prettig, hetgeen mo gelijk is, omdat de eene athleet het rythme van zijn tegenstander niet altijd aange naam vindt, ja zelfs soms irriteerend. Bak ker beging toen de tactische fout zich te laten afzakken, hij verlangzaamde dus zijn tempo en het merkwaardige was, dat •hij niet in staat was zich boven de inzin king uit te werken. Zoo bleef Overdijk leiden, ook op den terugweg en onge twijfeld zou hij ook het Nederlandsch re cord over 1 uur hebben verbeterd, indien de officials in de gelegenheid zouden zijn geweest precies den afstand te bepalen. Deze gelegenheid kreeg men evenwel niet, omdat juist toen een groot aantal wandel- sportvereenigingen den weg versperden en van een officieele controle geen sprake kon zijn. Overdijk kwam, in goede conditie, aan de finish bij de Sintelbaan aan in den tijd van 1 uur 8 min. 32.2 sec. Bakker no teerde 1 uur 9 min. 27 sec. en bleef dus ook nog binnen het Nederlandsch record. De uitslagen luiden: 7 K.M., klasse A: 1. Walter en Meyer (beiden Volewijckers) tijd: 22 min. 20 sec. 7 K.M. klasse B.: 1. Sweres (A.A.C.) tijd 22 min. 48.2 sec.; 2. Bruyn op 10 meter. 31/2 K.M. klasse C.: 1. Stuivenberg (Holland) tijd 11 min. 4.3 sec.; 2. Bouber (Volewijckers) tijd 11 min. 7.6 sec.; 3. Pelle (Tempo). 3 1/2 K.M. klasse D.: 1. de Wolff (mili tair) tijd 11 min. 26 esc.; 2. van Mourik (militair); 3. Gest .S.L.T.O.). 20 K.M. A klasse: 1. J. Overdijk (A.A.C.) tijd 1 uur 8 min. 32.2 sec. (Nieuw Ned. re cord); 2. W. J. Bakker (A.A.C.) tijd 1 uur 9 min. 27 sec.; 3. F. Gaarenstroom (Volle- wijckers); 4. P. van Leenen (D.O.S.); 5. J. Lynse (Blauw Wit); 6. W. Cosman (Volewijckers). ZUID-HOLLANDSCHE HOCKEY BOND. TEMPO II—ZUIDWUCK 2—0. Door een magere overwinning op een gehavend Zuidwijck-elftal (10 spelers, waaronder 3 juniores-invallers, die zich overigens al heel aardig in wedsttrijden thuis gaan voelen) heeft Tempo II het kampioenschap der promotieklasse be haald. Het harde, ongelijke terrein door de droogte zoo mogelijk nog meer onbespeel baar dan de Rotterdamsche velden als re gel in regentijd al zijn maakte goed spel ten eenenmale onmogelijk, waardoor het in beide ploegen nogal rammelde. Op vrij gelukkige wijze kwam Tempo voor de rust aan twee doelpunten, hoewel de ploegen in het veld wel tegen elkaar opwogen. De Leidsche voorhoede was ech ter niet in staat, gevaarlijke schoten te lossen, hoewel zich diverse goede kansen voordeden. De aohterhoede van Zuidwijck was beter op dreef, en greep vele malen op gevaarlijke momenten op uitstekende wijze in, al kon een nederlaag tenslotte niet voorkomen worden. Uit het katholieke kamp I. V. C. B. De uitslagen. Zuid I le klasse: KerkradeR.-K. ONS 30; AlmaniaPalemig 10; Waubach WH 51; KimbriaSitt. Boys 22 (gest. wegens regen). Zuid II le klasse: ZwaluwVenl. Boys 8—0. Oost le klasse: AltiorOrion 13. West I le klasse: EMMVolendam 02; NEA—WZ 1—1; GVO—HMS 3—1. West n le klasse: SpartaanHBC 14; LeonidasSJC 40. 2e klasse A: ADOVitesse (uitgest.); Santpoort IILisse 11; BSMDOSR 1—4; DSSH—DEM 2—4. 2e klasse B: WP—Aeolus 4—1; DONK— WL 18; WilhelmusBlauw Zwart 23; Quick StepsGraaf Willem 100; St. Lo de wijkOliveo uitgesteld. LEONIDAS—S.J.C. 4—0. De SJC'ers, die op een goede wijze deze competitie hadden ingezet en behoorlijke resultaten in het begin behaalden, wordt in de laatste weken wel zwaar beproefd door de tijdsomstandigheden en iederen competitiedag voelt men steeds sterker, dat zooveel leden de „wapenrok" aan hebben. De wedstrijden toch doorgang te doen vin den in dikwijls een zeer moeilijke puzzle, want ondanks dat voor gisteren nog een tweetal wedstrijden werden ingetrokken, konden de spelende elftallen slechts met een zeer zwakke bezetting uitkomen en de gevolgen zijn niet uitgebleven. Eerstens verloor het eerste bij Leonidas met 40, nadat de rust was ingegaan met 10. Het eerste elftal, dat speelde met een achttal invallers, heeft gespeeld voor wat het waard was en dat zij het tegen de veel sterkere Rotterdammers moesten afleggen is alleszins begrijpelijk. Thuis speelde het tweede elftal tegen het sterke DES I. Hoewel het tweede ook niet volledig was, hadden wij tcoh wel een iets beter resultaat van hen verwacht, want op eigen veld'werden zij nu liefst met 71 ingemaakt. SANTPOORT H—LISSE 1—1 Het is Lisse niet mogen gelukken zijn laatsten competitiewedstrijd in een over winning om te zetten. Integendeel men mag met het behaalde resultaat tevreden wezen. Als men het elftal in het veld ziet verschijnen heeft Lisse niet minder dan zes spelers van het 3e elftal en vier van het eerste, zoodat de wedstrijd met 10 man is gespeeld. Het pleit voor de kracht van de 3e elftalspelers om nog zoo'n resul taat te bereiken. Over den wedstrijd kun nen we kort zijn, omdat Santpoort steeds de touwtjes in handen heeft gehad, alhoe wel de aanvallen van Lisse niet van ge vaar waren ontbloot Zoo zien we in een periode van Santpoort-overwicht den midvoor van Lisse buiten het bereik van den Santpoort-keeper juist naast schieten wat met een beetje geluk even zoo goed een doelpunt had kunnen zijn Dan komt na ongeveer 25 minuten spelen plots het eerste doelpunt. De bal wordt goed door de Santpoort-voorhoede opgebracht en de rechtsbinnen weet met een mooi schot den invaller keerper te passeeren(l0). Niet ontmoedigd valt Lisse een tijdje heftig aan, doch de vijfde man in de voorhoede wordt gemist maar ook nu laat de Sant poort defensie zioh niet verschalken. Na de thee heeft Santpoort den wind in den rug, maar nu speelt Lisse stukken beter ja zelfs zoo, dat de linksbinnen van Lisse met een formidabel schot de partijen op gelijken voet brengt (11). Snel golft hierna het spel heen en weer en de inval lers, hoewel minder in capaciteit, blijven steeds een struikelblok voor de Santpoort voorhoede. Zoo verstrijkt de tijd met wis selende kansen en als de midvoor van Lisse is doorgebroken en een schot lost wat doel treft heeft de scheidsrechter juist einde gefloten en is de stand I1. Lisse kan met het resultaat tevreden zijn. B. S. M.—D. O. S. R. 1—4. In een sleaht gespeelde wedstrijd heeft D. O. S. R. ten slotte nog de overwinning kunnen behalen. D. O. S. R. telde twee invallers en daar door was de opstelling als volgt: Jac. de Koning C. de Koning L. Hoogenboom P. Akerboom P. de Koning A. Hoogenboom A. Zwartelé E. Rode wijk H. Turk B. Akerboom J. van Hameren Te even kwart voor drie trapt D. O. S. R. af en gaat direct tot den aanval over, maar de bal wordt naast geschoten. D. O. S R. is in den beginne veel sterker dan B. S. M., maar het spel wordt te kort gehou den om gevaar op te leveren. Dan zien we den eersten aanval van B. S. M. Snel gaan zij op doel af, waar de D. O. S. R.-back mist, een pracht kans ontstaat nu, èn met moeite weet de Koning tot corner te wer ken, welke echter niets opleverde. In den beginne stonden de D. O. S. R.-backs raar te schutteren, waardoor de enkele B. S. M.- aanvallen zeer gevaarlijk werden. Over de geheele linie verslapt het spel en het wordt nu een gelijk opgaanden strijd. Het goede plaatsen en opstellen is nu ver te zoeken. Voorloopig blijft het spel beperkt tot het middenveld en van goed spel is geen sprake. Om beurten zijn beide elftallen nu in den aanval. Plotseling trekt B. S. M. er tus schen uit. D. O. S. R. laat den B. P. M.-spe- ler vrij spel en onhoudbaar schiet deze in doel (1—0). Hierdoor wordt D. O. S. R. wakker ge schud, en het spel wordt nu levendiger. Uit een goeden aanval weet D. O. S. R. een corner te forceeren, waarna de bal achter- geschoten wordt. D.O.S.R. speelt nu sterk opgedrongen. Weer krijgen ze een corner te nemen, welke goed voor doel geplaatst wordt, maar de bal wordt ver naast ge schoten. Ten slotte breekt met D. O. S. R. voor het B. S. M.-doel de rust aan. Na de hervatting is D. O. S. R. weer di rect in den aanval. Gevaarlijk komen zij voor doel, maar de bal wordt juist over de lat gekopt. Weer komt D. O. S. R. te rug, maar -~nder succes, want nog juist weet de keeper redding te brengen. Wisse lende aanvallen volgen nu. Een B. S. M.- speler maakt hands in het doelgebied, waardoor D. O. S. R. een vrijen trap krijgt te nemen, maar de bal wordt corner ge werkt, waarna deze achtergeschoten wordt. D. O. S. R. komt nu meer in den aanval. Weer weten ze een corner te bewerken, maar deze worden bijna allen slecht geno men, en zoo ook nu, want weer wordt de bal achtergeschoten. B. S. M. breekt plot seling door. Gevaarlijk komen zij voor doel, maar door slecht schieten wordt hun goede kans teniet gedaan. In de D. O. S. R. voorhoede wordt nu een kleine wijziging gebracht. Rode wijk gaat linksbinnen spe len en dit blijkt direct al een verbetering te zijn.. Want als D. O. S. R. op het B. S. M.-doel afgaat, volgt een prachtige voor zet van rechts, de midvoor H. Turk heeft zich keurig opgesteld en met een kalm schot brengt hij den stand op gelijken voet (1.1). Door dit succes werpt D. O. S. R. zich nu vol vuur en enthousiasme in den strijd. B. S. M. moet alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. We krijgen nu werkelijk een kwartiertje goed voetballen te zien. Een D. O. S. R.-corner weet B. S. M. weg te werken, daar de bal out gaat. Maar D. O. S. R. blijft in het bezit van den bal, en deze wordt goed voor doel geplaatst. De bal gaat van hoofd tot hoofd, waarna ten slotte de laatste kopbal in doel ver dwijnt, en D. O. S. R. de leiding heeft (12). B. S. M. ziet zijn nederlaag en gaat op het D. O. S. R.-doel af. Ze krijgen een vrijen trap te nemen, maar op keurige wij ze weet de Koning te stoppen. Het gaat nu bij D. O. S. R. weer van een leien dakje. Als D. O. S. R. weer op het B. S. M.-doel afgaat, denken we, dat de bal achter gaat, maar juist op het laatste moment weet Akerboom nog in 't bezit van den bal te komen, waarna h\j keurig voor doel plaatst, en de midvoor lustig No. 3 inkogelt (13). Nauwelijks heeft B. S. M. afgetrapt, of D. O. S. R. neemt den bal weer over, en gaat er meer op doel af. Van verren afstand wordt een schot ingezonden, dat doel treft en waardoor de stand op 14 gebracht wordt. Weinig heeft B. S. M. nu meer in te 'bren gen en onophoudelijk wordt het B. S. M.- doel belaagd. De enkele B. S. M.-aanval- len leveren voor de D. O. S. R.-achterhoede weinig moeite op. Vele malen wordt het spel nu onderbroken door buitenspel, waardoor vele kansen teloor gaan. Het spel begint te verslappen. Een D. O. S. R.-cor ner volgt, maar de B. S. M.-achterhoede werkt weg, waarna teD slotte met D. O. S. R. in den aanval het einde aanbreekt, waar door zij op verdiende wijze de ovewinning behaald heeft. WILHELMUS—BLAUW ZWART 2—3. Blauw-Zwart heeft gisteren in Voorburg voor de tweede maal Wilhelmus ontmoet en uit dezen wedstrijd beide punten mede naar huis genomen. De wedstrijd was aan trekkelijk, omdat beiden tot het einde toe een goeden wedstrijd hebben gespeeld. Vooral Wilhelmus deed zijn uiterste best, om uit deze wedstrijd een of twee puntjes in de wacht te sleepen. Even over half drie stellen beide elftal len zich op onder leiding van den heer Jansen. In den beginne worden beide ach terhoeden op de proef gesteld, maar zij doorstaan deze goed. Goede aanvallen wor den opgezet, maar de verdedigingen blij ven voorloopig de baas. De wedstrijd is on geveer 15 minuien oud, wanneer Bl.-Zwart een aanval opzet. De bal komt van de mid denlinie bij den linksbuiten. Deze geeft een pracht-voorzet. De middenvoor neemt den bal op het hoofd en doelpunt schitte rend (01). Wilhelmus onderneemt dan enkele goede aanvallen en speciaal de rechtsbuiten doet goed werk, maar het bin- nentrio werkt de voorzetten niet behoorlijk af. Bij een goede aanval van Wilhelmus brengt de lat redding. Ook Bl.-Zwart on derneemt telkens weer goede aanvallen, maar de verdediging van Wilhelmus ruimt goed op. Wanneer de bal bij de midden linie van Bl.-Zwart is, brengt de rechts half uitstekend op. Op het juiste moment geeft hij door aan den middenvoor. De Wilhelmus-keeper loopt uit en langs dezen schiet de middenvoor keihard in (02). Ongeveer 1 minuut later is Wilhelmus weer aan bod. De bal wordt goed doorge geven naar den rechtsbuiten. Deze zet goed voor en de bal verdwijnt met den wind mee in het doel (12). Even voor rust zien wij den B.-Zwarten weer een aanval opzetten. De bal komt bij den rechtsbui ten. Deze zet voor en de rechtsbinnen brengt met een goeden kopstoot den stand op 13. Na de thee speelt Bl.-Zwart een vrij slap spelletje. Wilhelmus daarentegen zit er uitstekend op en het is dan aan de Bl.-Zwart-verdediging en in laatste instan tie aan den keeper te danken, dat veel on heilen worden bezworen. Toch moet op een goed moment de keeper zwichten, wanneer de linksbuiten van Wilhelmina goed voor zet en de middenvoor met een kopbal den stand op 23 brengt. Dit inspireert Bl.- Zwart tot beter aanpakken. Er volgen dan verschillende aanvallen op beide doelen, maar de verdedigingen blijven de baas, zoodat er geen verandering meer in den stand komt. Blauw-Zwart III won van WP III met 10—1. Blauw-Zwart a won van Vac a met 3— 2. Bl.-Zwart b verloor van Quick Steps c met 141. BL Zwart c verloor van Pats b met 6—0. KICK SMIT TRAINER VAN „DOCOS" Door omstandigheden genoodzaakt heeft de heer Frans Goddijn als trainer van „Do- cos" moeten bedanken. Het „Docos"-bestuur en zijn leden zijn den heer Goddijn dankbaar voor zijn werk, moeite en opoffering aan de spelers be steed. Het was jammer, dat „Docos" vorig jaar haar kampioenswedstrijd verloor, waardoor zijn werk niet voor 100 pet. be loond werd. De heer Goddijn gaat als trainer heen, doch wij zijn ervan overtuigd, dat hij als supporter en als propagandist van „Docos" blijft. Niemand minder dan Kick Smit zal nu de training van de „Docos"-spelers ver zorgen. Het bestuur heeft niettegenstaande diver se verplichtingen, gemeend, hierdoor een daad te stellen, die zeker de instemming van alle „Docos"-leden zal hebben. Voor voetbal, athletiek en gymnastiek heeft „Docos" gediplomeerde trainers, goe de leiders, en zij heeft de beschikking over een keurig sportpark. Al het mogelijke wordt gedaan, om niet alleen de sportprestaties zoo gunstig mo gelijk te maken, maar vooral ook de sport beoefening zoo aangenaam mogelijk te doen zijn Wat mankeert er dan nog aan, R.K. sportbeoefenaars, die geen lid zijn van onze R.K. sportbeweging? Wat kunt u dan nog eischen? Moet u er aan medewerken, dat er elders minachtend gesproken en geschreven wordt over onze R.K. sportbeweging? Wat u kunt, neen wat u moet eischen, is een bloeiende R.K. sportcentrale te Leiden!! Hieraan kan geheel R.K. Leiden zijn me dewerking geven, door belangstelling te toonen bij de wedstrijden, door u op te ge ven bij den penningmeester als donateur, door b.v. buitengewoon lid te worden 0.10 per week) of door toezending van uw bij drage in de kas van ons trainingsfonds, en.... door u ook op sportgebied R.K. te organ iseeren. Het al of niet bestaan van de R.K. sport centrale, wat toch zeer zeker een groot be lang is voor onze R.K. sportlui, is afhan kelijk van uw medewerking, en uw daden, welke wij dan ook met vertrouwen tege moet zien. Het bestuur der R.K. Sportver. „Docos" C. J. v. d. Ploeg, voorz. afd. voetbal, Vondellaan 5. C. Mol, penningm., giro no. 134828, Maredijk 165a. B. Albers, secr. afd. voetbal, Sitterlaan 4. A. W. H. v. Dijk, wn. voorz., afd. voet bal Junioren, Da CostasLaat 24. J. W. Vreeburg, secr afd. voetbal Junioren, Da Costastraat 7. J. Castelein, voorz., athletiek, Hoogewoerd. P. Meershoek, voorz. gymnastiek, Vliet 32. D. O. N. K.—V. V. L. 1—8. In een prettigen en goed gespeelden wed strijd is het V. V. L. gelukt in Gouda een groote zege te behalen. En om de Gou wenaars in eigen huis te kloppen, dat zou, werd ons gezegd, niet mee vallen, omdat zij hun laatste wedstrijden allen hadden ge wonnen met een score van 20 doelpunten. Maar bij de rust was het pleit ten gunste van V. V. L. al beslist. Met een veiligen voorsprong van 50 ging de rust in. Dank zij prachtig open spel werd de Goudsche ploeg geheel overspeeld. Al spoedig opent Joop Valentijn de score voor V.V.L. (01). Met verre trappen wordt voortdurend de voorhoede aan het werk gezet. Door goede voorzetten van Rinus Berg doelpunt Nico StilkVoort tweemaal achter elkaar (03). Nico Stikvoort heeft er zin in, want als de bal opnieuw in zijn bezit is, dribbelt hij door de achterhoede heen en het is (04). Nauwelijks is Donk van den schrik beko men of het is Berg die opnieuw doelpunt (05). Na de thee komt Donk fel opzet ten, een zware druk volgt op het V. V. L.- doel, maar voorloopig geven de gasten niet thuis, totdat eindelijk uit een voorzet van rechts de midvoor scoort (15). Na den tftrap belandt de bal via de halflinie bij Stikvoort, met een sneltrein vaart je gaat hij op de Goudsche veste af en het is 16, waarna al spoedig Piel Berg er 17 van maakt. Dan geven de Gouwenaars het op, de Vermoeidheid gaat bij hen parten spelen en het is Koning, die vanaf den vleugel een schot lost waarbij de bal over de handen van den keeper in het doel be landt (18), met welken stand tevens het einde aanbreekt. De uitslag van den wedstrijd Wilhelmus V. V. L. v/as 22. Deze uitslag was vorige week door Wilhelmus niet doorgezonden. DIOC. HAARLEMSCHE VOETBALBOND. De uitslagen. Afd. B: Van Nispen—Alliance 8—2; HBC n—OIV 0—5; Onze Gez. II—DEK 0—5. Afd. C: ForeholteLisse' II 31; Meer burg—Docos 0—2; SJC II—DES 1—7; Al- phensche BoysDOSR II 11. Afd. E: HBC III—WSB II 7—1. Afd. J: TYBB IV—IEV H 1—1; TZB—H BC V 4—1; DEK II—Hoofddorp Boys n.g.; ConcordiaOnze Gezellen in n.g. Afd. R: Van Nispen IIVogelenzang II 34; Alliance IIHoofddorp Boys II n.g.; DEM IV—Geel Wit ni 4—5; Santpoort IV —TZB II 0—3. AFDEELING ZUID. Afd. L: Blauw Zwart UIWP Hl 101. Clubnieuws der Kath. Sportvereeniglngen R.K. Sportver. „Docos" Gisteren heeft Docos I een zwaar bevoch ten 20-overwinning behaald op Meerburg I en is hierdoor, nu S.J.C. II niet gewonnen heeft, twee plaatsen op de ranglijst geste gen. De spelers zien dus, dat 't wel kan, als er maar gewerkt wordt. Het spel van dezen wedstrijd stond nu niet op hoog peil, daar is nog heel wat aan te veranderen, maar we zijn weer twee punten rijker geworden! Junioren. Weer zijn er 3 jun. wedstrij den gespeeld. Docos a had het niet al te moeilijk en won met flinke cijfers Van VV SB a. Docos b won ook van Lisse b, al kun nen wij zeggen, dat Lisse het in 't geheel niet cadeau gegeven heeft. Het was de meest spannende wedstrijd, welke werd beslist, met een 20-overwinning voor Docos b. Dccos b had het zwaar te verantwoorden, en moest tegen het werkelijk sterkere Lis se c het onderspit delven met 42. R. K. Sportver. „Van Nispen". Alliance heeft het tegen Van Nispen niet kunnen bolwerken en werd met niet min der dan 82 ingemaakt in een, in alle op zichten zeer vriendschappelijk gespeelden wedstrijd. Beide ploegen zijn volledig en pakken dadelijk flink aan. Het spel golft van doel tot doel met van Nispen iets in de meerderheid. Bij de thuisclub vlot het samenspel zeer goed, zoodat de Alliance- achterhoede alle zeilen bij gaat zetten om onheilen te voorkomen. Na 10 minuten spe len krijgt C. v. Maris het leer mooi toege speeld en hij weet op fraie wijze te doel punten (10). Van Nispen is thans de meerdere in het veld en reeds vrij spoedig kogelt Theo v. Maris nummer 2 in de tou wen (20). Alliance wordt steeds meer tot verdedigen gedwongen, maar kan niet voor komen, dat hun keeper nog voor rust twee maal gepasseerd wordt, zoodat rust ingaat met een veiligen 40 voorsprong voor de thuisclub. Na rust een geheel tot verdedigen ge dwongen Alilance-elftal, zoodat de wed strijd wel wat eenzijdig werd. Toch is het Alliance, dat tot tweemaal toe weet te doel punten (4—2). De thuisclub gooit er weer een schepje op en vrij spoedig maakt Theo v. Maris er 52 van. Er wordt alleen nog op de Alliance-helft gespeeld, zoodat meer dere doelpunten in de lucht hangen. Deze komen ook vrij spoedig en wij noteerden een kogel van Th. v. Maris (62), bene vens nog twee doelpunten van J. Duiven voorden en J. de Wintei\ zoodat het einde aanbreekt met een fraaie 82 overwinning voor de Zilkers. Het tweede speelde ook thuis n.l. tegen Vogelenzang II en verloor van dit, met 8 man spelende, ploegje met 43. Zondag a.s. wordt gespeeld Van Nispen— DEK om 2.30 uur. R. K. Sportver. „Foreholte". Op Hemelvaartsdag kwam om 12.30 uur Foreholte A Jun. in 't veld tegen Teylin- gen A Jun. Een geheele nieuwe opstelling der onzen tegen de getrainde en grootere Sassenheimers. Geleidelijk voerde Teylin- gen den stand op tot 50. Maar deze voor sprong werd niet gemakkelijk verkregen, want de Juniorenkeeper van Foreholte was vaak in prachtigen stijl aan 't werk. Toen maakte de Foreholte-midvoor er 51 van. Na de thee bracht Teylingen het tot 91. We hebben den indruk, dat alle begin moeilijk is, maar na eenige wedstrijden zullen de tegenstanders rekening moeten houden met Foreholte A. Foreholte I slaagde er in met 31 van Lisse II te winnen. Het publiek heeft een enthousiasten strijd aanschouwd, die wel eens een forsch karakter kreeg. De zege is voornamelijk verkregen omdat nu bij Fore holte de vleugels beter de aanvallen leid den. Het samenspel was beter, er werd vlugger afgegeven. De Lissenaren hebben misschien Foreholte wat onderschat, vooral toen Foreholte het eerst de leiding nam en deze niet meer afstonden, kwamen ze wat opzetten, maar Foreholte speelde toen met meer zelfvertrouwen en ging den toon aan geven. Lisse II werd minder aan vallend en verdedigde soms wanhopig om den steeds grooter wordenden achterstand zoo min mogelijk te houden. Foreholte bracht het tot 41. Maar dit laatste doelpunt werd ge annuleerd. Op Zondag 5 Mei gaat Foreholte I dan ook met goeden moed naar Roelofarendsveen om DOSR II te bekampen. Aanvang 2 uur. We vertrekken per fiets 12.30 uur. Allen op tijd present. R.K. Sportver. „Meerburg" Gisterenmiddag speelde Meerburg op eigen terrein tegen Docos uit Leiden. Als de scheidsrechter Weber het begin-signaal geeft, verschijnt Meerburg met acht inval ler.- wegens militairen dienst van spelers en andere afschrijving. De rechtsbuiten der gasten wist na een mooi doorgegeven bal zijn club de leiding te geven (01). Met dezen stand werd rust bereikt. Na de thee pakten beide par tijden wederom flink aan er waren aan beide partijen wederom flink aan; er wa ren aan beide zijde gevaarlijke invallen, maar 't liep telkens op niets uit, tot na een twintig minuten spelen in de tweede helft Docos er 02 van maakte met welken stand het einde kwam. De junioren a speelden om 12 uur op eigen terrein tegen SMC a en wisten hier van te winnen met 21 De junioren b had den om 1.10 uur moeten spelen tegen SJC d maar deze wedstrijd ging niet door.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 13