Toerisme Aeademienieuws Laatste Berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN WOENSDAG 24 APRIL 1940 GOED NIEUWS. Hoe zou u het vinden, als u in een tijd van heel zware zorgen, eens een paar dagen al die zorgen mocht vergeten en mocht zeg gen: nu trek ik er tusschen uit en zorgen anderen eens drie dagen heelemaal voor mij? Als iémand zware zorgen heeft, is het wel de vrouw van een werkloozen arbeider, dit zult gij allen begrijpen. lederen dag opnieuw moet zij zich af vragen, hoe dien dag weer door te komen met weinig geld, hoe voor haar kinderen te zorgen, hoe haar moedeloozen man op te beuren. Zelf komt zij nauwelijks aan de beurt. Welk een geestelijke kracht is er ook niet noodig voor haar om haar gezin godsdien stig op peil te houden! Voor deze vrouwen wilden wij een re traite organiseeren in Noordwijkerhout. Geestelijk en lichamelijk zullen zij daar ge sterkt worden om in haar gezin terug, beter in staat te zijn de drukkende zorgen te dra gen. Is dit geen goed nieuws voor alle katho lieke Leidenaars? Gij allen zult met uw gave groot of klein ons willen helpen dit goede werk mogelijk te maken! Welk een prachtig goed werk ter eere van den Heiligen Geest, den Vader der ar men en bovendien nog een heerlijke vol doening voor uzelf. Geeft uw gave dan af aan een van on derstaande adressen of stuurt haar per giro. God loone het u. F. BERNEFELD, rector v. h. S. Eli- sabeth-gasthuis, giro 87151. G. BERGERS, Doezastraat 23, giro 192089. VEREENIGING VAN KATHOLIEKE GEZINSVOOGDEN. In een dezer dagen gehouden vergadering van de Ver. v. Kath. Gezinsvoogden, afd. Leiden werd over het jaar 1939, het eerste jaar van het bestaan der afdeeling, het vol gende jaarverslag uitgebracht. Na vele besprekingen werd de afdeeling Leiden op 15 Maart 1939 opgericht als on- derafdeeling van de Landelijke Vereeniging van Katholieke Gezinsvoogden en Patro nage, welke vereeniging bisschoppelijk, werd goedgekeurd op 9 Februari 1932 en koninklijk werd goedgekeurd d.d. 4 Mei 1932. Het bestuur van de afdeeling Leiden werd als volgt samengesteld: Kapelaan P. M. Verhoofstad, voorzitter, tevens Geestelijk Adviseur, A. H. J. v. d. Horst, secretaris, mr. H. F. A. Geise, J. L. van Heteren en H. F M Meyer Op 22 Maart 1939 werd de eerste verga dering gehouden en heeft de heer Radema ker, voorzitter van de Landelijke vereeni ging een uitvoerige uiteenzetting gegeven van het doel en werkwijze van de gezins voogdij. De voorzitter, kapelaan P. M. Verhoof stad, gaf met een mooie toespraak uiting aan zijn liefde voor de crimineele jeugd en spoorde alle aanwezigen aan zich op te ge ven als gezinsvoogd en gezinsvoogdes. Een 15-tal dames en heeren gaven zich daarna op. Nadat aan den kinderrechter, officier van justitie en den voogdijraad kennis was ge geven, kon met de werkzaamheden worden aangevangen. Gedurende 1939 werden 10 katholieke gezinsvoogdessen en voogden be noemd. Door den voogdijraad te Leiden werd verzocht eenige gezinsvoogden en gezins voogdessen op te geven voor eenige moei lijke gevallen. Voor één geval werd de ge zinsvoogdij door de rechtbank afgewezen. Ook van den ambtenaar van de kinderwet ten te Leiden kwam een aanvrage voor een 3-tal katholieke gezinsvoogden binnen, waaraan gaarne werd voldaan. Aan den kinderrechter werd verzocht voor één geval een buit'en ons verband staande gezinsvoogd te benoemen, daar dit in het belang van het betrokken kind was. Geregeld werden de rapporten aan den officier van justitie ingezonden. Getracht werd vrijdom van port te ver krijgen, waarvoor de officier van justitie een verzoek tot den Minister richtte. Jam mer genoeg werd dit afgewezen. Een woord van dank vooral aan alle ge zinsvoogdessen en gezinsvoogden voor de belangrijke medewerking in verband met de uitvoerige rapporten is hier zeker op zijn plaats. Moge deze eerste stap in Leiden en om geving voor de jeugd in bloei toenemen en daarmede het doel, de crimineele katholieke jeugd te verheffen, bereikt worden tot heil van kerk en maatschappij. Gaarne zou het bestuur zien, dat nog meerdere dames en heeren uit Leiden en omgeving zich opgeven voor gezinsvoog des en gezinsvoogd. Dit is een buitenge woon goed werk. Het secretariaat is gevestigd Lage Rijn dijk 19, Leiden. ZESDE LUSTRUM „ONS BELANG." De afd. Leidien en Omstrekem „Ons Be lang," afdeeling van den Ned. Kappens- 'bond, hield gisteravond in café restaurant ,,'t Schuttershof' een feestavond ter gele genheid van haar dertigjarig bestaan. Te onge /eer 8 uur w>erd die avond ge opend door den heer H. A. G. v. Bellen, voorzitter der feestcommissie, die een har telijk woord van welkom richtte tot de verschillende hoofdbestuursleden en de af gevaardigden van de zusterafde clingen Den Haag, Haarlem, Delft en Gouda. Daarna was het woord aan den afdee- lingsvoorzitter, den heer C. F. Lardee. Spr. gaf in korte trekken een overzicht van de geschiedenis der afdeeling en her innerde eraan, dat in 1910 door tien per sonen de afd. werd opgericht. Steeds is er een zekere mate van strijd geweest, maar XVII. DE VEEMARKT. Het is vrywel zeker, dat ik de twaalf vette koeien thuis gezonden krijg, welke mr. Diepenbrock met zooveel kennis van zaken heeft aangeprezen bij al degenen, die een lotje volplakken van de Katholieke Actie „Voor God" (u hebt toch al ingetee- kend voor de derde ronde?). Ik ontveins me niet, dat verwezenlijking van dit pharaonisch droomgezicht aanzien lijke moeilijkheden zou opleveren. Er zou den twee koeien gestald kunnen worden in het fietsen-schuurtje, een in de volière, en een vierde, hetzij geheel, hetzij gedeeltelijk, in het kolenhok, maar met de acht over- blijvenden zou ik toch niet goed raad we ten. „Veel koeien, veel moeien", luidt het spreekwoord en deze moeien of zorgen kunnen het beste worden opgelost met de beesten, zoodra zij gearriveerd zijn, rechts omkeert te laten maken naar de veemarkt. Om alvast eenige ervaring op te doen in „Kuhhandel", en meer nog omdat het op onzen weg ligt in de beschrijving van de stad Leiden en derzelver geneugten, heb ben wij Vrijdag een bezoek gebracht aan de veemarkt. De weg erheen wijst zich vanzelf. De koeien hebben, zooals Klein Duimpje deed met kiezelsteenen, in de straten rondom duidelijke merkteektnen achtergelaten van hun doortocht en reeds van verre is de lucht vervuld van klagelijk geblaat en wee moedig trompetgeschal. Ofschoon de Leidsche veemarkt op mo derne wijze overzichtelijk werd ingericht, is de eerste indruk, welke zij op den bur ger-bezoeker maakt, er een van loeiende verwarring. Deze verwarring wordt niet zoozeer ver oorzaakt door het vee, dat te koop wordt aangeboden, en keurig in rijen staat, netjes gescheiden naar stand en geslacht als in een kerk boven den Moerdijk. Het zijn de juist-verkwanselde dieren, die het grootste spektakel maken, en over hun zenuwen heen door het bezoek aan „stad", een laatste stevige poging doen de verloren vrijheid te heroveren en in de Breestraat te gaan winkelen. Makke scha pen uit de ééne kudde vertoon?-1 allerlei kettersche neigingen, en slaan met koppi- gen aandrang die richting in, welke hun herder tracht te voorkomen. Hulpvaardige geesten staan wijdbeens te springen en met hun armen te zwaaien, om de dolenden op het rechte pad te houden. Hatsa! hatsa! schreeuwden de drijvers met een rood gezicht. Bèèèè grinnikte het gore schaap, en glipte listig door de beenenpoort heen, Vijf kalveren aan één touw met de jolijt en levenslust van de jeugd bezield stormden over de markt heen, met een ra- zenden en tierenden begeleider op sleep touw. En die kalfies een pret! Ondertusschen gaat de handel rustig zyn gang. Er zijn boeren en handelaren de laat- densondamks is de afdeeling gegroeid tot zestig leden. Spr. memoreerde voorts de verschillende groote acties in den loop der jaren gevoerd, als de Zondagsrust en de 9-uur sluiting. Daarnaast kwam-en de ordeningen uit den la-atsten tijd, de wet op de vreemde ar beidskrachten, de vestigings- en spelrege ling in het kappersbedrijf en de Dinsdag- middagsluiting. Na met enkele woorden te hebben gewe zen op het vele werk van den Ned. Kap- persbond en speciaal van den thans over leden voorzitter, wijlen den heer J. Cor- nat, memoreerde spr. de oprichting der kappersvakschool en bracht hulde aan de genen, die hieraan hiun krach-ten hebben gegeven. Namens de feestcommissie sprak de heer H. A. G. v. Bellen aen woord van geliuk- wensch en bood een schrijfmachine aan voor de werkzaamheden van den secre taris. Na voorlezing van de ingekomen schrif telijke gelukwe-nschen, bracht de voorz. van den Ned. Kapper-bond, de heer Wer ner, de gelukwenschen van het hoofdbe- s'uiur over. Achtereenvolgens spraken daarna nog afgevaardigden van de afdee- linigen Amsterdam, Den Haag, Haarlem, Delft en de heer L. K. v. d. Vlist namens de cursisten van de Kappers vakschool. Hierna werd den heer W. C. Bender, penningmeester der afdeeling, het lid-maat schap van verdienste van den bond, aange boden door den algemeen penningmeester, de heer Polman Tuin, waarbij de afdee- lingsvoorzitter, de heer C. F. Lardee, een woord van waardeering voegde namens de jubileerende afdeeling daarbij een stof felijk aandenken voor net vele werk, dat de heer Bender voor de afdeeling heeft verricht. Hiermede was het officieele gedeelte van den avond ten einde en was het woord aan muziek en voordracht, waarmee een groot gedeelte van den avond werd gevuld en de goede stemming er bij de aanwezigen werd ingehouden. De avond werd besloten met een souper van leden en genoodigden en 't was reeds laat toen allen voldaan huiswaarts gingen Te 's-Gravenhage zijn geslaagd voor het theoretisch gedeelte van de hulpakte der Vereeniging van Ghr. Bewaarschool-onder wijzeressen in Nederland de dames A. de Groot, en A. van Cittert, beiden alhier. DE LEIDSCHE COURANT sten veelal in een plooiige kosters-talaar gehuld, doch allen zonder onderscheid ge wapend met een stokje, waarmee tt pas en te onpas de koeien een lik op hun bil krijgen. Het gemarchandeer heeft een uiterst vriendschappelijk en zelfs kwajongensach tig karakter. Dat gaat zoo: Je neemt de htnd van een boer, en geeft er een harde klap op. Ieder kent dat spelletje nog wel uit zijn jeugd; je geeft een klap terug, en gaat daar over en weer mee voort tot de zachtste hand terugtrekt Tweehonderd zei de man in de kosters- jas, ondprwijl met zijn stokkie een koe piikkend, die op zonderlinge wijze gema- quilleerd was met een rood geverfd uier, en vier dekken op zijn rug droeg om vet ter te schijnen. Pats, pats gingen de handen. Je weet, dat ik je vriend ben, Dirk, vei klaarde de koopman in een plotselinge opwelling van vertrouwelijkheid. Pats, pats; pats, pats. Je zult nog mosterd moeten eten, voorspelde het Joodje, daarmee l edoelend, da de boer bij het scheiden van de markt zijp koe beneden dit bod van de hand zou moeten doen. Nog een laatste mep - et volle hand; de kcop was afgesprongen. Je bent tegen jezelf, loog het Joodje. De boer liet zich deze prijzenswaardige on zelfzuchtigheid gedwee aanleunen, en wan delde onverstoord verder langs het défilé van koeien-staarten. Als de koop doorgaat, geeft een van de partijen dit te kennen door een „Vort er mee, geluk!" Met een dik potlood, bekleefd met koeienhaar, teekent hij zijn voorletters: C H., P. de J., G. v. d. K. of A. V. op het kruis van de koe, en, als de kooper geen tijd heeft om koffie te gaan drinken, geeft hij dat is gewoonterecht een kwartje boven de koopsom voor de consumptie. Die consumptie wordt genuttigd in een van de vele weelderige etablissementen, waar je stikt van de rook en waar de boeren sociëteit houden om over niets anders te praten dan over koetjes en kalfjes. Tegen half drie sluit de markt; dan komt de gemeentereiniging met waterslangen, om de mest weg te spuiten, in zooverre deze niet reeds door burgers in een emmertje is bijeengegaard voor hun bloementuintjes! Hoeveel stuks wordt jaarlijks op deze veemarkt aangevoerd vroegen wij aan den heer L. A. Mennes, hoofd van den Markt- en Havendienst, toen wij met groe ne schoenen en een begierde regenjas in de redactie waren teruggekeerd. En deze, met zijn gebruikelijke voorkomendheid, ver strekte ons het volgende lijstje over den aanvoer in het afgeloopen jaar: stieren 955, melkkoeien 7465, vette koeien 7405, varekoeien 11750, graskalveren 2215, vette kalveren 1335, nuchtere kalveren 14425, schapen 56120, lammeren 26575, var kens 11.009, schrammen 17526, biggen 21435, paarden 211, veulens 182, geiten 977, to taal 179.585 stuks. En dan zyn er nog de kippen, die welis waar luide kakelen, maar het eendrachtig duizendvoudig gebulk en geblaat, gehinnik en geknor niet kunnen overschreeuwen, en daarom als quantité negligeable mogen worden beschouwd. Ook op de markt heet het: wie het hardste schreeuwt, valt het meeste op. Maar de slimste boer zegt het minste. VENATOR VAGANS. De Minister van Onderwijs, K. en W. heeft aangewezen als gecommitteerden en als plaatsvervangende gecommitteerden bij de in 1940 af te nemen eindexamens der bijzondere kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen hier ter stede: A. als ge committeerde: R. van Gaasbeek, inspec teur van het L. O. in de inspectie Breuke- len, te Utrecht, voorzitter; mevr. L. van KampenZernike, te Leiden; A. Smits, oud-leeraar aan een middelbare technische school, te 's-Gravenhage; mej. C. A. Stap pers, leerares bij het nijverheidsonderwijs, te Haarlem (uitsluitend voor nuttige hand werken); B. als plaatsvervangende gecom mitteerden: J. Odink, hoofd van een bijz. school voor uitgebreid lager onderwijs, te Bussem; mevr. H. H. E. Sterringa, geb. Van Raven, te Haarlem; G. P. Vrijburg, gem. inspecteur van het onderwijs, te Am sterdam; de heer B. van Julsinga, inspecteur van het L. O. in de inspectie Leiden, is be noemd tot gecommitteerde bij het afne men der examens der Rijkskweekschool te Schoonhoven, de bijzondere kweekscholen te Dordrecht en Gorinchem en de gemeen telijke kweekschool te Dordrecht. Woensdag 1 Hei a.s. herdenkt de heer J. Wouda, lijnwerker bij de Haagsche Tram wegmaatschappij Den HaagWassenaar Leiden, den dap, dat hij vóór 25 jaar bij genoemde Maatschappij in dienst trad. Tooneel LAATSTE ABONNEMENTS VOORSTELLING. „Chronique scandaleuse". Het Centraal TooneeL Erg gelukkig kunnen het slot van de esrie abonnementsvoorstellingen moeilijk ge noemd worden. Het Centraal Tooneel zet ons in dit Amerikaansche spel van Philip Barry een geval voor, waarmee wij geen raad weten. Een familie, die blijkbaar op het gebied van de moraal het stuur vol maakt kwijt is, wordt op den vooravond van het tweede huwelijk van een der doch ters bij elkaar gebracht en dan blijkt uit het geschermutsel van geestigheden, dat zij allemaal uit het lood geslagen zijn door de houding van Tracy (de dochter, die voor de tweede maal gaat trouwen). Tracy stelt zich n.l. op een verdrukkelijk hoog stand punt en is het type van een Amerikaansch meisje, dat geen zwakheid kent en ook geen zwakheid in anderen duldt. Haar eerste hu welijk werd een mislukking, omdat haar man wel eens een borrel dronk. Wanneer zij op dien vooravond van haar tweede huwe lijk merkt, dat in die houding een bron van vervreemding ligt, stort ^ij zich hals over kop in de zwakheid. Zij bedrinkt zich en doet rare dingen. Het geval eindigt ten slotte meteen terugkeer tot haar eersten man. Een bewonderenswaardig verhaal is dat niet. Toen wij in het programma gelezen hadden, dat dit spel in Amerika een succes was, hebben wij naarstig gezocht naar de oorzaak van dit succes. Het eenige, dat op het credit van het stuk kan worden ge schreven, is de dialoog, die een steekspel is van geestigheden. Maar overigens valt er weinig te waardeeren. Een bepaalde intri gue is er niet; van eenige spanning is geen sprake; de karakters der figuren kunnen nauwelijks onze sympathie of onze belang stelling wekken. Een psychologisch conflict kan men er ook moeilijk in zien, althans een psycholo gische verklaring van al dat gedoe is ver te zoeken. Neen, het is geen gelukkig slot. Mary Dresselhuys maakte door haar voortreffelijk spel, de figuur van Tracy nog eenigszins aannemelijk. Zij was trouwens de eenige figuur aan welker karaktertee- kening nog wat aandacht was besteed, al is die teekening dan ook vreemd en weinig verantwoord. Onder de diverse medespelenden mogen Sara Heyblom, Peronne Hosang, Cees La- seur, Joan Remmelts, Cor Hermus en Jan van Ees extra genoemd. En niet te vergeten de nieuwelinge Elly Weller, die van het dartele enfant terrible Dinah Lord een vlotte typeering gaf. Het decor voldeed heel goed, rustig, voornaam en modern. OPERETTE „ROSE MARIE". Op Zondag 28 dezer zal de R.K. Ge- megnde zangvereeniging „Pulchri Studio" in de groote zaal der Stadsgehoorzaal een operette opvoeren, welke als titel zal dra gen „Rose Marie". „Pulchri Studio" heeft reeds meerdere malen een operette opgeveerd, en zeer ze ker tot groote voldoening van het aanwe zige publiek. Ook ditmaal belooft het een zeer mooie uitvoering te worden. De moderator, de weleerw. heer W. Bende, schreef Zaterdag 1.1. zeer terecht, dat de Katholieken van Leiden a.s. Zondagavond kunnen genieten van deze operette. Katholieken van Leiden, toont uw me deleven met „Pulchri Studio" en laat deze vereeniging a.s. Zondagavond spelen voo# een uitverkochte zaal. W. J. KR. LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen wis- en natuurkunde, hoofdvak Geologie de heer F. Heybroek, Den Haag. Geslaagd: Examen van apothekers assistent mej. W. Bras, Rotterdam. Buitenland DE SITUATIE IN NOORWEGEN STOCKHOLM, 24 April (A.N.P.) Uit telegrammen, welke nog laat in den nacht zijn binnengekomen, blijkt, dat de Noor- sche en Britsche troepen ten Noorden van Trondelag, in den Noordelijken sector van Drontheim, in een feilen strijd met de Duit- sche troepen zijn gewikkeld. Het Noorsche hoofdkwartier beoordeelt de ontwikkeling der gebeurtenissen zeer gunstig en men is van meening, dat de Duitsche opmarsch op een oogenblik, dat strategisch gelegen komt, gestuit zal worden. Duitsche vliegtuigen hebben getracht de operaties der infanterie te steunen door Spiklastad en Steinkjer te bombardeeren. Bij het laatste bombardement van Namsos werden omstreeks tien burgers gedood. De Duitsche legerberichten maken mel ding vun voi deringen, doch de Zweedsche corresponds-ten verklaren, dat de gering ste terreinwinst door de Duitsche troepen duur betaald wordt, want de tegenstand der Noren wordt met den dag beter georgani seerd. BEMANNING VAN DE „BERNISSE" VERTELT OVER DE GEBEURTENISSEN TE NARVIK. STOCKHOLM, 24 April (ANP). De bemanning van het Nederlandsche ss. „Bernisse" heeft bij aankomst alhier en kele na diere bijzonderheden medegedeeld omtrent den zeeslag, die zich op 10 April in de fjord van Narvik heeft afgespeeld. Deze Nederlandsche zeelieden, wier schip, naar men weet, te Narvik is gezon ken, hebben het verloop van den strijd va«n de rotsen aan de kust af gade kunnen slaan. Zij verklaarden, dat het 2!4 uur lang granaten van van de Britsche en Duitsche oorlogsschepen regende. Vele kwamen in de nabijgelegen rotsen terecht. In tal van huizen brak brand uit en een electrische centrale vloog in de lucht. Ondanks het ka nongebulder was onder de burgerbevol king geen 1?eken van paniek te bemerken. Toen de mannen van de „Bernisse" Nar vik verlieten, was er van de burgerbevol king niemand gedood of gewond. Slechts vier huizen waren volkomen verwoest. EERSTE BLAD - PAG. 3 LEIDEN. Geboren: Arie z. van A. Honders en A. M. Schroder Antoon z. van A. Hon ders en A. M. Schroder Pieternella Ma rijke d. van P. Landkroon en R. Bergman Hendrik Cornelis z. van J. Bergman en W. v. Klaveren. Overleden: J. Ebbink m. 64 j. R. W. v. d. Valk m. 55 j. C. P. Honcoop hsvr. van M. P. Tichelaar, 49 j. J. M. I. V. d. Bergh wed. van Th. B. G. Filbry, 87 j. C. Plaizier m. 62 j. TWEE SKILOOPERS DOOD GEVROREN SALZBURG,, 2 4April (ANP.) In het gebied van den Gross-Glockner zijn twee skiloopers doodgevroren. Zij waren teza men met een derde van de Rudolfshut ver trokken om te pogen via den Karlinger glet- scher af te dalen. Voor de gebrekkig uitge ruste skiloopers was de weg echter zoo moeilijk, dat zij door uitputting ineenzak ten. Slechts één wist zich voort te sleepen en het doel te bereiken. Toen hij met een negen man sterke reddingsploeg terugkeer de, constateerde men, dat beide jongelieden na overmatige inspanning waren doodge vroren. GEEN VLAGGEN IN DUITSCHLAND OP 1 MEI BERLIJN, 24 April (ANP). De rijks minister van binnenlandsche zaken maakt bekend, dat ditmaal op den lsten Mei, die anders gevierd wordt üs een nationale feestdag van het Duitsche volk, geen vlag gen uitgestoken en geen gebouwen versierd zullen worden. Zooals reeds gemeld, wor den ditmaal ook geen officieele feestelijkhe den op den lsten Mei gehouden. Niettemin geldt de 1 Mei ook in dit jaar als een wet telijke feestdag. AMSTERDAM, 23 April. Vee. Ter vee markt waren heden aangevorrd: 137 vette kalveren le kwaliteit 7884 ct., 2e kwali teit 6676 cent, 3e kwaliteit 5664 cent ped K.G. levendgewicht. 154 nuchtere kal veren 69 per stuk, 51 varkensê vleesch- varkens, wegende van 901710 K.G. 72 73 ct.„ zware varkens 7071 ct., zeugen 6366 ct. per K.G. Slachtgewicht. Aange voerd 2 wagons geslachte runderen uit De nemarken. Vette kalveren korte aanvoer, handel kalm, vrijwel onveranderde prijzen. Nuchtere kalveren onveranderde prijzen. Varkens aanvoer en handel van geen betee- kenis. LEIDSCIIENDAM, 24 April. Eierenve), ling. Aanvoer 30287 stuks, kippeneieren 3.303.90, 1200 henncneieren ƒ3.053.20. 219 eendeneieren /3.10-3.45, 26 ganzeneieren 910.15 diverse eieren 2, 85 kip pen ƒ0.601.55, 15 konijnen ƒ0.301.60 10 duiven 1720 ct. per stuk. BOSKOOP, 23 April. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks. Pechtold 25 38 ct., Duisburg 3555 ct., Butterfly 2540, Rosalandia 2545 ct., Battertime 32 ct., Aug. Noack 3041 ct. Ellen Poulsen 4057 ct., Ingar Ohlson 20—23 ct., Rhod. Pink Pealr 40 ct., Rhod. Catanbiense 2535 ct., Azalea ƒ11.90, Sneeuwballen 1016 ct., Seringen 3055 ct., Malus 17 ct., Androme- da 20 ct., Cerasus Hisakura f 11.50, Cle matis Prins Hendrik 80 ct., Gouden Regen 4055 ct., Funkia per st. 8 ct., Acer 3046 ct.. Azalea 25 ct., Clematis 4072 ct., Rhod. per st. 6085 cent. RIJPWETERING. 23 April. Veiling R. P. V. Aanvoer 6207 kippeneieren, prijs ƒ3.403 80, 286 eendeneieren ƒ3.10—-3.50 per 100 stuks. LEID SCHEND AM, 23 April. Groentvei- ling. Kropsla 1 soort 2.506.50, Stoof- sla ƒ5.5010.80, Andijvie per K.G. 1016 ct., Spinazie per 4 K.G. 0.500.96. Poste lein 14.50—16.80, Raapstelen 1—1.80, Ra barber per 100 bos 4.506.50. Radijs 2.50 —3.60, Prei 7—10.50. WOERDEN, 24 April, Kaas. Aanvoer 82 partijen kaas. Met rijksmerk le kw. 22 23, id. 2e kw. ƒ2021. Handel matig. KOUDEKERK-RIJNDIJK, 23 Apuril. Eie- renvciling. Aanvoer 7064 stuks en 40 pond boter. Prijzen: kippeneieren ƒ3.25— 3.80, eendeneieren f 2.903.10, per 100 stuks. Boter 6873 ct., kaas 2328 ct. per pond. Konijnen 1.05—1.80 per stuk. LOOSDUINEN, 23 April. Groentenvei- ling. Tomaten A f 94, id. C 70, id. CC ƒ48, per 100 K.G. Spinazie ƒ0.33—1.01 per 4 K.G., Postelein 095—1 per 6 K G, Salade le soort ƒ4.10—7„ id. 2e srt. ƒ22.60 per 100 krop, Rad'js ƒ2.104.10, Raapstelen 0.651.25, Rabarber 3.90, Selderij 1.50—2.10, Peterselie 2.20—2.60 per 100 bos. Prei f 6.907.10 Andijvie f 6 —6.75 per 100 K.G. Stoofsla 35—50 cent per 6 K.G. Eieren 3.70^1.10 per 100 stuks. VOORSCHOTEN. 23 April. Vrije Veiling. Kippeneieren per 100 stuks 3.503.90, eendeneieren per 100 stuks 3.10—3.40, ko nijnen 4080 ct., duiven 1218 cent per stuk. IVISSELNOTËERINÜEN (AMSTERDAM) Londen 0.63 Berlijn75 50 Parijs f.3.76 Brussel 31.70 Zwitserland 42.24 Kopenhagen Stockholm.,44.75 Oslo New York1.883/8

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3