STADS NIEUWS Voor dc kinderen ZATERDAG 20 APRIL 1940 OE I.EinSCHF COURANT VIERDE BLAD - PAG. 16 Bioscopen Trianon BEAU GESTE. De geschiedenis van Beau Geste en zijn broers is bekend genoeg uit het boek Per- cival Christopher Wren en uit de film „Beau Geste", waarmee nu reeds meer dan tien jaar geleden het nieuwe Trianon- theater werd geopend. Toen speelde Ro nald Colman Beau Geste, nu Gary Cooper en het verhaal is avontuurlijk genoeg om een nieuwe verfilming te rechtvaardigen, welke de vroegere film gemakkelijk over treft. Het mysterieuze begin plaatst ons al da delijk midden in de handeling. Majoor de Beaujolais snelt met zijn afdeeling van het Vreemdelingenlegioen het door Ara bieren aangevallen Fort Zinderneuf te hulp, maar vindt bij aankomst een zwij gend fort, de vlag in top en achter de schietgaten de starende gezichten van doo- den soldaten. De hoornblazer van zijn troepen, Digby Geste, biedt zich aan een onderzoek in te stellen; met behulp van een touw klimt hij over de muur, maar keert niet terug. De Majoor, die hem volgt, vindt in het fort slechts dooden, maar als hij een nader onderzoek wil in stellen naar zijn verdwenen hoornblazer, dwingt een onverwachte aanval der Ara bieren hem het fort te verlaten, dat kort daarna in vlammen opgaat. Ondoorgron delijk schijnt het geheim van Fort Zin derneuf. Hierna wordt de toeschouwer terugge voerd naar Engeland, naar huize Brandon Abbas, waar Tante Patricia leeft met haar pleegkinderen Beau, John en Digby Geste, met Isabel Rivers, een neef van haar man ende smaragd, het eenig geble ven familiebezit en welke feitelijk de kern vormt van dit verhaal. Daarna ontwik kelen zich de gebeurtenissen in het vreem delingenlegioen, welke wij hier niet uit voeriger behoeven te beschrijven. De re gisseur heeft met dezen opzet aan de span ning geheel voldaan. Door de toeschou wers direct voor het raadsel te plaatsen en eerst daarna de geschiedenis zich te laten ontwikkelen is de spanning er vanaf het eerste oogenblik. Daarna ontbreken noch romantiek nog avontuur. De regiseur William A. Wellman heeft al die ingrediënten naar behooren in zijn film verwerkt, ook al mist hij den zwier en de overtuigingskracht om ons hier en daar over onwaarschijnlijkheden heen te helpen. Wellman is waarschijnlijk te veel realist wij herinneren aan zijn film als „Wild Boys of the Road". „Men with Wings" voor dit overdadig romantisch onderwerp, maar tegelijk een geroutineerd vakman, die er volkomen in slaagde een spannende avonturenfilm te maken, waar in Cary Cooper. Ray Milland en Robert Preston vaardig de gebroeders' Geste ver tolken en Brian Donlevy een voortreffe lijke schurkachtige Sergeant Markoff is. „Bullday Drummond's geheime politie" is eveneens weer een film van avontuur, zooals men van den sympathieken kapi tein Drummond, die soms iets heeft van den Rooden Pimpernel, ook moeilijk an ders kan verwachten. John Howard beleeft deze avonturen wederom op voortreffelij ke wijze en het is weer een genoegen de combinatie te zien van moed en Engelsch flegma, waarmee hij altijd de meest op windende gebeurtenissen de baas blijft. Waar ook het journaal tegenwoordig vol avonturen zit, zij het dan ook treurige oor- logsavonturen, kunnen minnaars van dit genre deze week in Trianon hun hart op halen. Luxor. „ERGENS IN NEDERLAND. Tegelijk met de première in Den Haag ging gisteravond in het Luxor Theater de première voor Leiden van de film „Er gens in Nederland". Deze nieuwe Nederlandsche film 'heeft 'n andere inslag dan we tot heden van de Ned. filmindustrie zagen. Waren het tot nu toe steeds amusementsfilms geweest, met de film „Ergens in Nederland" be treedt de Ned. filmindustrie meer den weg van het dramatische genre. Dr. Ludwig Berger, die ook „Pygmalion" verfilmde, heeft met zijn nieuwste film ge toond, dat Nederland niet slechts amuse mentsfilms kan vervaardigen en hoewel de humor zooals men van een zeemans film trouwens niet anders kon verwach tenhier nog een ruime plaats is toege dacht, is de strekking toch van dramatisch gehalte. Maar daarom is de film niet minder ge- Zij beeldt uit een menschelijk conflict, dat tijdig een goede wending neemt en ten slotte tot een bevredigend oplossing voert. Jan de Hartog, diehet scenario schreef bracht dit met dr. Berger tot werkelijk heid in een film, welke als geheel goed ge slaagd mag werden genoemd. Jan de Hartog, die het scenario schreef rolle^als Frans van Loon, die trouwde met een meisje, dat als voorwaarde tot hun huwelijk van hem het opgeven van zijn zee vaartplannen verlangt. Frans geeft haar op dit punt toe en vestigt zich later als da- vocaat te Haarlem, maar hij is niet geluk kig in deze omgeving en zijn huwelijk met Nellie (Lili Bouwmeester) dreigt een mis lukking te worden. Dan breekt de oorlog uit en wordt de algemeene mobilisatie in ons land afgekondigd. Frans %ordt bij de marine in Den Helder geplaatst en tijdens haar spaarzame bezoeken aan hem, wordt het Nellie duidelijk, dat haar man zich nu eerst in zijn element bevindt en gelukkig is. Wat zij in hun huwelijk niet kon berei ken, bereikt de zee en een gevoel van over bodig te zijn geweest, komt over haar. In deze stemming van moedeloosheid en pla gende eenzaamheid komt de vriend, de too- neelspeler Detmar (Cruys Voorberg), die zijn dienst minder ernstig opneemt, haar achtervolgen met zijn attenties, zijn com plimentjes en zijn gemakkelijk geuite be wondering. Zij verzet zich, tracht tot een eerlijke uiteenzetting met Frans te ko men; maar de dienst is oorzaak van eenige misevrstanden, die haar to een fataal be sluit drijven. Op dit oogenblik, dat een keerpunt in haar leven dreigt te worden, maakt zij van dichtbij kennis met het moe dige en zelfopofferende werk der kust wacht en leert zij uit een soort dagboek van Frans, dat haar bii toeval in handen komt, zijn ware natuur kennen, die onder een weinig beheerschte ruwheid in al de huwelijksjaren voor haar verborgen bleef. Deze gebeurten' en komen juist op tijd het huwelijk redcen en wel op het moment dat Frans zijn geliefde maar gevaarlijke taak van het demonteeren van mijnen ver richt. Een ontploffing, die ten onrechte als voor hem noodlottig wordt beschouwd, brengt tevens de ontlading, die het geluk- dige slot der film, de verzoening tusschen man en vrouw, voorafgaat. Er blijven in deze film wel enkele duis tere punten, waarschijnlijk ook doordat het scenario bekort werd. Zoo is het in den beginne vrij duister waarom dat conflict tusschen man en vrouw gaat. Onverklaarbaar ook blijft de liotelscè- de mannelijke helft tegen zijn buldert op een wijze, die men zelfs van dezen zeeman niet verwacht zou heb ben. Daardoor ontstaat een schril effect in zijn optreden, vooral waar hij eenige uren later zijn vrouw weer allerliefelijkst tege moet treedt. Naast deze bijna onmogelijkheden staat echter de waarde en het reliV die door de actueele gebeurtenissen door het verhaal zijn geweven. Wij zien daarin de actueele realiteit van mobilisatie, inundatie, evacua tie en mijnengevaar het verzonnen drama- verhaal uitstekend aanvullen, waardoor het geheel wordt tot een boeiend tijdsdo cument, dat historische waarde zal bezittsn voor het nageslacht. De technische verzorging der film is vaak knap en gedurfd, soms te gro van over gang, maar in ieder geval te waardeeren. Ook de rolbezetting valt te loven. Jan de Hartog, dien we nog nimmer in de film zagen, ontpopte rich als een speler van klasse al moeten we er even aan wennen, dat deze „jongensachtige' man zulk een overheerschende rol speelt. Lili Bouwmees ter speelt de rol der echtgenoote, wat in haar tegenspel met Cruys Voorbergh, den verleider, lang geen gemakkelijke opga ve is. Dan zijn er nog Fientje de la Mar, Mat- thieu van Eysden Aaf Bouber, Piet Kohier en Rini Otten, in kleinere bijrollen, welke het geheel fleur en leven geven. Voor de pauze gaat de film „Blondie", een verhail van zonderlinge avonturen van een kantoorbediende. In het voorprogramma wordt een keu rige opname vertoond van het défilé, ten afscheid van overste Stadlander. Lidb Het is altijd boeiend het leven van groote mannen verfilmd te zien. Er valt altijd iets van te leeren zelfs als we ons zelf nog zoo bekwaam en schrander wanen! Deze week wordt een episode uit het leven van Abe Lincoln, den beroemden Amerikaanschen president verhaald een episode uit den tijd, dat hij zich opwerkte van een boerenzoon tot advocaat, het begin van zijn glansrijke carrière. John Ford had de regie van dit werk, waarvoor Lamar Trotti het scenario schreef. Dankbaar heeft men gebruik gemaakt van één van Lincoln's sprekendste eigen schappen: zijn gevoel voor humor. Ontel baar zijn de grappen, die aan Lincoln wor den toegeschreven en elke Amerikaan, die uiteraard van af de schoolbanken met deze geestigheden vertrouwd is, zal ze graag opnieuw in deze film willen hooren of zelfs zien. De scenario-schrijver heeft ondertus- schen ook Lincolns zedelijke moed sterk laten spreken. Hij verhaalt hoe Lincoln in grijpt als een woedende menigte twee, zoo als later blijkt ook nog onschuldige, broers wil lynchen, die verdacht worden van moord op een kermisvierder. In een mees terlijk pleidooi bewijst Lincoln voor jury en rechtbank hun onschuld en hij ontmas kert den waren dader. Henri Fonda speelt de figuur van Lin coln uitstekend: een eenzamen, langen, een beetje slungelachtigen Lincoln, die stil zijn weegs gaat, opmerkzaam, nadenkend. De hoofdfilm is „De Tweede film", waar in Son ja Henie triomphen viert zoowel in het schaatsenrijden als in het charmeeren. De geschiedenis van een eenvoudig, maar lief onderwijzeresje, dat plotseling een groote ster wordt in Hollywood. Zij en tante Phoebe vlogen naar Hollywood, waar natuurlijk onmiddellijk algeheel beslag op Trudi wordt gelegd. Zij ondergaat alle voorbereidende maatrege len gelaten, en eindelijk komt het tot de proefopname. Groote spanning! Terwijl zij er zelf in het geheel niet aan gelooft, komt het oordeel: buitengewoon, iets bijzonders! Van dit moment af wordt zij het middel punt van ieder en alles, wat maar met de film te maken heeft. Als deze reclame nog niet voldoende is, bedenkt Jimmy nog een extra publiciteit, die tevens voor den acteur Roger Maxwell bedoeld is. Deze heeft na melijk nog wel wat reclame noodig. Door T-udi in aanraking met hem te brengen, weet Jimmy het te bewerkstelligen, dat zij veel gezien worden en dus.... besproken! Had Rogers nu maar niet een verloofde gehad, dan hadden hierdoor waarschijnlijk ook niet minder aangename situaties ont staan. Maar bovendien hielp Jimmy nog mee ook, door iederen dag bloemen en brieven te sturen op naam van Roger, zoo dat Trudi langzamerhand écht iets voor haar partner gaat voelen. Daar kon de minnaar Jimmy geen vrede mee hebben. Na vele vroolijke en spannende sensaties weet hij Trudi van zijn goede bedoelingen te overtuigen en leggen zij de handen in elkaar. Casino DE MAN DIE VERDWEEN. Kan een vooraanstaand man verdwijnen zonder een spoor na te laten en een ge- heele nieuwe toekomst opbouwen? Dit is de groote vraag, waarop deze film, naar een gegeven van Amerika's President Roosevelt, een duidelijk antwoord geeft in een sterk menschelijk verhaal. James Blake: aandeelhouder en advo- kaat van de Nationale Conservenfabriek, wordt naar Washington gezonden om te voorkomen, dat. de wet op de coöperaties, die duizenden werk zou verschaffen, maar de „Nationale" grcot financieel nadeel zou berokkenen, in de senaat aangenomen wordt. Hij slaagt hierin en gaat een paar weken naar Springvale om vacantie te ne men. Hier ontmoet hij Charlotte Brown, de eigenaresse van een kleine conserven fabriek, die door de concurrentie van de „Nationale" moest sluiten. Nu wordt het hem duidelijk, dat het aannemen van de wet voor duizenden in Springvale en an- andere steden een einde aan de werkeloos heid beteekend zou hebben, en hij voelt de groote verantwoordelijkheid, die op hem rust. Blake walgt van zijn leven en zijn om geving, ook zijn vrouw is hem geen steun, daar zij geheel haar eigen weg gaat. Hij besluit te verdwijnen en onder een aan genomen naam opnieuw te beginnen. Hij ziet kans zijn geheele fortuin ten gelde te maken, ensceneert een auto-ongeluk en keert onder den naam van Jim Carter te rug naar Springvale, waar hij erin slaagt de fabriek van Charlotte Brown op coö peratieve basis te heropenen. Intusschen is de vrouw van Blake ver ongelukt en als zijn verdwijning bekend wordt, valt de verdenking op hem. Boven dien .wordt spoedig bekend, dat hij zijn ge heele fortuin verloren heeft (zou hebben!) en daarom is de publieke opinie, dat hij zijn vrouw gedood en daarna zelfmoord genleegd heeft. Spoedig is de aandacht vah het geheele land op Sprinvale gevestigd, en algemeen is men van opinie, dat als dit experiment op coöperatieve basis, slaagt, de wet spoe dig aangenomen zal worden. De Nationale Conservenfabriek ziet hier in een groot gevaar en doet herhaaldelijk pogingen de fabriek in Sprinvale te koo- pen, om deze daarna te kunnen sluiten, doch Carter wijst ieder aanbod Van de hand Eindelijk besluit de „Nationale" de spoorweg, waarlangs de zendingen uit Springvale moeten gaan, te koopen en Sartes, de directeur van de „Nationale" gaat zelf naar Carter om voor het laatst te onderhandelen. Hij herkent in Carter zijn cuden medewerker Blake, en als deze laatste weigert op zijn voorstellen in te gaan, laat hij hem arresteeren. Tegelijker tijd stoken zijn handlangers onrust in Springvale, waardoor verder werken on mogelijk -wordt. Blake weet evenwel uit de gevangenis te ontsnappen, en requireert alle vrachtwagens uit de omtrek om de zendingen naar de hoofdlijn van den spoor weg te brengen en hierdoor op tijd te kunnen leveren. Intusschen is ook de bediende van Bla ke naar Springvale gekomen, waar hij den ^chauffeur van Sartes ontmoet. Van deze komt hij te weten, dat mevrouw Blake een ongeluk heeft gehad en hierdoor is hij instaat om zijn patroon, Blake, van elke verdenking te zuiveren. Sartes wordt gear resteerd wegens opruiing en Blake zet sa men met Charlotte zijn nieuw levenswerk voort. Voor de pauze draai de spannende film „Het Roversnest", een film spelend in het hooge Noorden van Canada, waar de be roemde bereden politie, de' strijd tegen de Amerikaansche bandiet Dan Geary opent en de wetten weet te handhaven. Bijeen heeft Casino deze week een spannend program. R°x BOEFJE. Een frisschie Wild-Westfilm, waarin veel geschoten en gevochten wordt is nog al tijd in trek, vooral wanneer een bekende star als George O'Brien, de hoofdirol ver vult. In de film: „Ik ben de Wet" vertolkt hij de rol van Jim Gallaway, geheim agent van het de partement van justitie. Hij heeft een aanwijzing ontvangen over een smekkelaffairé in geweren en ammunitie en begeeft zich naar de ranch van Matt Bathburn, waar hij zich uitgeeft als voor man, om zoodoende een sipoor van de mis dadigers te vinden. Op de ranch van de „Pan-Amerikaansche veeonderneming" wordt een troep mannen gedrild onder leiding van kolonel Christie. De kolonel heeft veel moeite zijn gezag te doen gelden onder dit gespuis, dat hoofdzakelijk uit ontslagen gevangenen en veedieven bestaat en de leider van de troep, Curly McCall, komt openlijk in ver zet. Jim Galloway komt juist op tijd om het leven te redden van Smoky, als deze het met Curley aan den stok krijgt. Hier door komt hij in de gunst van Rankim, den eigenaar van de Pan Amerika-ondierne- ming, en wordt aangenomen om de mannen te drillen in plaats va,n de kolonel. Hier Correspondentie Juffr. T. te Z. De verjaardagen zijn ingeboekt. Het briefje van zuske ver wacht ik later wel. Dat kiekje zal ik ze ker leuk vinden en wacht dat portretje af. Met hand en groet. Ja, 20 en 25 zullen de vlaggen wapperen! P.f. Bep Bax, Sassenheim. Zoo zie je weer Bep, dat ik niemand vergeet. Je bent nu van school en groot. Als alle vakken zoo waren, als het schrijven en stellen, dan heb jij zeker bij je vertrek een pluimpje gehad. Wat ga je nu doen? Studeer je verder, of ga je moeder helpen in de huishouding? De verjaardagen zijn ingeboekt Dag Bep! Groeten thuis! Later verwacht ik weer eens wat te hooren. Het versje is mooi; wordt geplaatst. Ik hcop te hooren, of Oom goed is overgekomen. Annie Vollebregt, Zoeter- meer Zoo wil ik het hooren! Ons blad blijven lezen en vooral „U vraagt, wij ant woorden" bijhouden. Daar valt iets uit te leeren. Dag Annie! Het ga je goed in je latere leven! Beste groeten en hand voor u allen. Bep van de Geest, Warmond. Nou maar, als jij dat versje zelf gemaakt hebt, dan laat ik het hier volgen en maak je mijn compliment Ook dank voor har telijk schrijven en ik houd mij aanbevolen voor de versjes die nog volgen, als ,je weer eens een bevlieging krijgt", zooals je zegt. Krijg ik eens een foto van de boer derij? Aan je wensch is voldaan. Dag Bep! Dag Trees! De hand voor u allen. Oom W i m. VOORJAARSREGEN. door Bep v. d. Geest. Zacht druppelt de regen, In de dorstige grond, Waar het kiempje reeds lang De verkwikking niet vond. Nu voedt zich het plantje Met het verkwikkende vocht, Waarnaar het des winters Tevergeefs heeft gezocht. Versterkt duwt het plantje, De aarde opzij. En 't is nu weer voorjaar, In de groenende wei. Voorjaar door Anton Roels. Opent de vensters: de lente is daar En komt ons met zonlicht verblijden! De landman ontwaakt uit zijn wintersche rust En drijft weer het vee naar de weide! De stad schijnt een nuchter, verlaten paleis, Waar nu de bewoners van keeien; Zij geven hun huizen een duchtige beurt En wand'len in gloednieuwe kleeren! En ginds in 't plantsoen, aan de rand van de stad, Begint ook weer leven te komen: Nog schuchter ontsluit reeds een bloempje haar kroon En klinkt weer een lied uit de boomen! 't Is lente! Nieuw leven dringt óp in het rond, De lucht schijnt vól zingende tonen! De mensch-in-de-stad zegt: „Hoe heerlijk is het Om „buiten" te leven.... te wonen!" Gevaarlijk Piet: „Ga niet naar Schevenir-wn, want dan ben je je leven niet zeker!" Jan: „Hoe zoo!" Piet: .'Wel, die Scheveningers leven van Voldane nieuwsgierigheid Een man stak zijn vingers in den bek van het paard om te zien, hoeveel tanden het dier had en het paard deed zijn bek dicht om te zien, hoeveel vingers de man had. Beider nieuwsgierigheid was voldaan. door krijigt hij een prachtgielegembeid op het terrein van de tegenpartij een ondier- zoek in te stellen en hij komt tot de ont dekking, dat de wapens verpakt in balen stroo aan boord van een schip worden ge bracht. Hij waarschuwt de Sherif, maar juist als hij hiermee bezig is, wordt hij ont dekt en er ontstaat een verwoed gevecht met de misdadigers. Natuurlijk komt juist op het laatste oogenblik hulp opdagen en eindigt de film met een happy-end'. Na de pauze draait „Boefje." Na de vele successen op het tooneel kon de verfilming niet uitblijven. De film heeft veel van het tooneelstuk laten vervallen en regisseur Sierck heeft er een aannemelijk boefjes- verhaal van gemaakt uit de Rotterdam- sche grootstad. Hij maakte er een vlot en onderhoudend geheel van en de hoop van mevrouw Annie van Ees, dat het publiek er door geboeid zou zijn, is ten volle be antwoord. De inhoud van het stuk zullen we hier niet weergeven. In groote trekken is deze voldoende bekend en velen zullen onge twijfeld na het tooneelstuk ook de film gaan zien. Wie zijn jarig? Van 20 tot en met 26 April. Op 20 April: -gg- Nelly Lagerberg, Sofiastraat 43. Coba Turk, B 85 Weip. Z'woude., Jantje Angevaare, Zevenhoven. 104. Lverina v. Wetten, Hoogewoerd Koudekerk Teun den Haan, 449 Langeraar (Pulmot). Ria v. d. Steen, Levendaal 139. Mina v. Leeuwen, Halfw. 33, Lisse. Corrie v. d. Poel, Miening E 118, Z'woude. Annie Zandbergen, N.B. 159 Z'v/oude. Coba v. d. Klugt, 's Grav.weg 19, N'hout. Op 21 April: Henk.e Hoek, Dorpsstraat 149 B Warmond. Jan Uljée, v. Hooged.str. 13. Arie en- Treesje Borst, Javastraat 22. Theo Vleerbos, Meidoornstraat 35. Abram Vrijburg, Oud-Ade E 73. Adriaan Menken, Ass. Delftstr. 8, O'geest. Kia Droogh, Oude Wetering 84. Truus v. Haastregt, Oud-Ade. Loukie de Koning, Vrouwenw. 77E Zoe- terwoude. Op 22 April: Adriaan v. Leeuwen, Oud-Ade. Janny Salman, Oude Rijn 117 Corrie Hoogeveen. Da Costastraat 31. Hendrik Koolloos, Hoogenmosch 78. te Jan Luk, Tiendeweg 42, Gouda. Marie Hartmann, Lombokstraat 79. Henk v. d. Steen, Haven 36. Koosje Borsje, Hooge Rijndijk 164a. Corrie van Es, Clarast. 20a. Mien Kluyvers, 4de Binnenvestgr. 17. Nelly Hoek, Dorpsstr. 149 B Warmond. Roos v. d. Meer B 22, Hoo^made. Betsy Roozen, Oosthaven 41 Sassenheim. Op 23 April: Simon v. d. Poel, Miening E 111 Z'woude. Peter 'Ovost, Hugo de Vriesstr. 45. Joop ^an Egmond, Willemstr. 17, Alphen. Coba v. d. Akker, Valkenb weg 63, Val kenburg. Hein,Egberts, Nieuwveen 185. 'linie Compeer, H. Morschw. 108, Oegstgeest Op 24 April: Jopie van Leeuwen, Weip. B 64 Z'woude. Aplonia Veldhoven, Rijndijkstraat 78. Beppie Sehrader, Dr. v. Noortstr. 48, te Stomp wijk. Toonde v. Nieuwkerk, Steekterw. 89, te' Alphen. Adri v. Hout, Smidsst. 50. Martien ^traathnf. O. Wetering 43. Wimpie Wayer, Dr. v. Noortstr. 159, S'wijk Theo Kuypers, waar? P-rvnio Konijnenburg, S+r>mnwijk no. 64. Mientje Hoogervorst, Nieuwveen Jaag pad G 55. x\:co Schouten, Z.B. C. 59, Z'woude. Op 25 April: Joosje Horikx, Witte Rozenstraat 18. P'et den Hollander, VeerW. 120a, N-^dorp. Marietje v. d. Meer, Schenkelw. C 76c. Piet de Groot, Molenlaan 21a, Rijndijk te Hazerswoude. Pjet Turk, B 85, Z'woude. Nellie v. d. Berk, Veldh or. 44, Lisse. Rinus Pieters, Hoefstr. 20. Pioontje Schrama. B 511, Roelofarends- veen (Langeweg), ■ert T°vp«daal 81. Beppie Hakkaart, Kapteinstraat 44. Rees Vlaardingerbroek, P. Ie la fiurtstr 10 Theo Angevaere, Zevenhoven 104. BernaM Kortmann. Korts* weg 46, Alphen. Kees Hosarn, Breestraat 115. Op 26 April Piet v. d. Bosch, Meerl. 5, Stomowijk. Tootje Bierman, v. d. Berg v. Heemstede- weg 3, Voorhout. Marietje Koppers, Balistr. 8, Oegst,geest. Tinie Hulzenbosch, O. Wetering A 142. •Ti.ke Overdijk, Langegr. 248. R.'.e van Staveren. Heerenw. A 114. W'mond. Lina Droogh, A 3, Pulmot Langeraar. Wim Egberts, Nieuwveen. G:etha Ooijendijk, Anna v. So1-senstr. 9. Willv v. Well. Leeuwerikstr. 35. Clasina v. d. Vlugt, Stationsw. Ter Aar. Ik feliciteer de jarigen. Wie zijn of haar naam in deze lijst wil oo?er>omen zien, of bij net verlaten der school van d» 1üct wil af*ov«ord wo-^n, schrijve me minstens 14 dagen voor den verjaardag. Zoo ook wie verandert van woonplaats, straat of huisnummer of wie n de lijst een fout ontdekt. VERVOLG VAN ONS STAATJE OVER DE BEVOLKING DER AARDE. Azië met 1163.276.000 zielen. Cunfusionisten met 393.000.000 of 33. Hindoeisten met 252.150.000 of 21. Boedhisten met 180.550.000 of 15. Mahomedanen met 227.113.000 of 19. Heidenen met 31.925.000 of 2. Katholieken met 22.195.000 of 1. Shintoisten met 18.500.000 of 1. Gr. Orthodoxen met 16.204.000 of 1. Zonder godsd. met 13.312.000 of 1. Protestanten met 6.302.000 of 0. And. Christenen met 1.165.009 of 0. Joden met 860.000 of 0. LlO% 1.07% Afrika met 151.416.000 zielen. Heidenen en ariimisten met 72.590.000 of 47. Mahomedanen met 58.544 000 of 38. Katholieken met 8.899.000 of 5. Protestanten met 6.200.000 of 4 And. Christenen met 3.905.000 of 2. Joden met 715.000 of 0, Hisdoeisten met 280.000 of 0. Gr Ort'nod. met 130.000 of 0, P—Jret 39 0*0 p' f) 58% .47% 18% 09% 02%

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 16