Wie wordt Lady Letchford EEN PYROTECHNISCH GEVECHT. FEUILLETON door CHARLES GARVICE. (Nadruk verboden). 6) „Och, 't gewone genre", antwoordde Sir Heron een beetje verveeld. „Opeens rijk geworden, en tamelijk fier op zijn eigen prestaties, 't Soort van man, dat je tegen woordig zoo dikwijls ontmoet. Het kind is wel een aardig klein ding, geloof ik en ze lijkt me heelemaal niet ordinair of on gemanierd. Het andere meisje is ouder, geloof ik." „Ah!" zei de schoonheid. „Daar zal de aap dan wel uit de mouw komen. Het klei ne meisje is nog jong genoeg om zich aan de nieuwe omstandigheden aan te passen, maar aan zoo'n oudere zuster zal de af komst wel duidelijk te zien zijn. En wat zit ten ze akelig dichtbij! Arme Lady Letch ford! Zij bemoeit zich natuurlijk niet met ze?" „Neen, natuurlijk niet Wat zou het voor nut hebben? Ze zouden zich toch niet op hun gemak voelen bij haar en de oude baas zou haar maar van streek maken." „Om van de dochters nog maar te zwij gen". zei de dame. „Mannen van die klasse zijn soms nog te dulden, en men is in den tegenwoordigen tijd dikwijls genoodzaakt ze t. verdragen, maar de vrouwen.... die spotten met alle beschrijving!" ,,Ja, dat is wel mogelijk", stemde Sir Heron toe, met een onmiskenbaren geeuw, die hij volstrekt niet trachtte te verbergen en die bedoeld was om het gesprek einde lijk eens een andere wending te geven. „Zullen we eens omkeeren? Het is tamelijk frisch en deze sjaal lijkt me niet bepaald Terwijl hij sprak, wikkelde hij de rag fijne witte zij vaster om haar schouders. Met een zacht-gemompel „Merci!" keerde zij zich om en het kleine gezelschap wan delde langzaam weg. Onbewegelijk als een standbeeld, haar oogen star gevestigd op de plek, waar die doodelijke beleedigingen op zoo muzika- len toon waren uitgesproken, stond May daar, de verpersoonlijking van hartstochte lijke verontwaardiging en ontembare op standigheid. De verschirkte Carrie keek haar bevend aan. „O, May! Heb je dat gehoord?" „Gehoord!" bracht May uit. „Gehoord, kind! Dacht je dat ik, al was ik stokdoof geweest, dat niet gehoord zou hebben? En en dat zijn aristocratenaritocra- ten! O, ik kan op het oogenblik de Fran- sche revolutie begrijpen! Ik „O, May! Ze meenden het zoo niet ze kennen ons toch meelemaal niet! Die lan ge mijnheer was Sir Heron. En heb je die dame gezien? Vond je haar geen bééld?" „Een beeld!" echode May, in een plotse linge, onweerstaanbare opwelling van be wondering. „Ja, ze is een beeld! Haar kan ik ook nog wel vergeven, maar hém, met zijn koude verachting en zijn onbe schaamde onverschilligheid.... ik haat hem ik haat hem! Nee. ga nu niet hui len!" want Carrie begon verdacht te snuiven. „Praat maar niet tegen me. als je niet wilt, dat'ik heelemaal buiten mezelf raak! Kom vlug mee ik kan hier geen adem meer halen, ik zie ze nog altijd voor me. O, wat haat ik dien man." HOOFDSTUK III. Plannen van Lady Letchford. De Letchfords waren trotsch op zichzelf en heel de streek was trotsch op hén. Men boog gedwee en deemoedig het hoofd voor de rijzige oude dame in de ouderwetsche, stijvige satijnen japonnen, die de erkende koningin was der plaatselijke samenleving. Lady Letchford beheerschte alles en allen en haar zoon, Sir Heron, beheerschte haar. Niet dat hy zoo bijzonder heersch- zuchtig of despotisch was! Niemand was soepeler in den omgang en gemakkelijker tevreden te stel en. wanneer men maar eenmaal wist dat ei- slechts twee dingen waren, die hem uit zijn humeur brachten: bereddering en scènes. Die twee dingen verafschuwde Sir Heron uit den grond van zijn hart en bij de eerste symptomen placht hij zich met bekwamen spoed uit de voeten te maken. Sir Ralph, zijn vader, was gestorven toen zijn eenige zoon nog maar juist vijftien jaar oud was, en van dien tijd af was Heron practisch zijn eigen baas geweest, om al heel vroeg zijn entrée in de groote were'd te maken, in het bezit van een historischen naam en een inkomen van tienduizend pond per jaar. De Letchfords waren er de men- schen niet naar om iets half te doenen Sir Heran had zich dein ook met de borst toe gelegd op dat vermoeiendste werk ter we reld: een leven van onafgebroken vermaak. Zijn ijver en ondernemingsgeest op dit ter rein waren zóó opmerkelijk, dat 't maar heel weinig had gescheeld, of de rente van tienduizend pond per jaar zou voor de rest van zijn leven zyn ingekrompen tot een schamele twee- of drieduizend! Maar juist toen alle wijze oude kennissen op de zorge- lijkste manier hun hoofd begonnen te schudden onder het uitzuchten van de naargeestigste voorspellingen, was de jon ge baronet zonder eenige drukte van koers veranderd en met het vriendelijk en on dorgrondeüjk flegma, dat hem kenmerk te, teruggekeerd naar de voorvaderlijke beziting en zijn bezorgde moeder. De schit terende appartementen in Piccadilly wer den opgezegd, de paarden verkocht, er werd afscheid genomen van de speeltafel en de rennen, en hij was even bedaard naar het oude huis teruggegaan alsof hij het slechts voor een paar maanden verlaten had in plaats van voor zeven lange jaren. Nietegenstaande er gedurende die zeven jaren zoowat een dertigduizend pond in rook waren opgegaan, was Lady Letchford bijzonder voldaan. „Het had ook veel en veel erger kunnen zijn", had ze tegen de oude Lady Womb- well van „Wildenkamp" verklaard. „Vind je, lieve?" vroeg Lady Wombwel! zuurzoet. Een paar van de fantastische ver halen, die de laatste jaren de ronde had den gedaan, speelden haar door het hoofd „Maar natuurlijk! Denk eens aan, m'n beste Myra, hij had een een onberaden huwelijk kunnen doen!" antwoordde zijn statige moeder, met een huivering, die de oude kant op haar japon deed meetrillen. „Al de rest is niets, vergeleken bij een der gelijke catastrophe. Zoo iets zou mijn dood zijn, heusch." „Juist, ja", knikte de andere oude dame „Maar gelukkig heeft hij tot dusverre de keus aan jou overgeloten. Hij weet óók i wel, dat jij beter voor hem zult kiezen dan hij zelf bij mogelijkheid zou kunnen. Als ik jou was, lieVe, zou ik maar eens spoedig een geschikte vrouw voor hem zoeken iK zou niet te lang wachten, werkelijk niet," Lady Letchford had beseft, dat dit ver standige taal was. Hoewel ze het volste vertrouwen in haar zoon stelde, had ze toch wel eens gevallen meegemaakt, waarin zul ke plotseling-bekeerde pretmakers hun oude leventje weer opvatten, en ze be greep wel, dat dan het laatste erger zou zijn dan het eerste, juist als bij den man in de parabel. Dus was ze zich er ernstig op gaan toeleggen, de Eikhof gezellig voor hem te maken. Al herinnerde ze hem er tel kens aan, dat hij de eigenaar was, en zij maar een soort van huisbewaarster, had ze op eigen gelegenheid de stallen laten re- pare,eren, een van det benedenvertrekken in een biljartkamer herschapen en een ge deelte der terreinen bestemd voor golf links. Ze had plechtig verklaard, dat ze ta baksrook heel lekker vond zeven jaar ge leden had ze dien nooit kunnen verdra gen en had zich ijverig aan 't werk ge zet om een gesohikten .kennissenkring voor hem bijeen te krijgen. Evenals in vroeger jaren had de Eikhof weer zijn breede deu ren geopend en de gasten waren toege stroomd. Partijen, die de genoodigden ver baasden door hun statige pracht en kost baarheid, volgden elkaar snel op. De be zorgde moeder had als 't ware alle schoon heden uit den omtrek voor haar aangebe den zoon laten defileeren. Hij hoefde de hand maar uit te strekken en een keus te maken; maar Sir Heron maakte geen keus. De parade van plaatselijke beauté's en goe de partijen trok vergeefs voorbij. (Wordt vervolgd). Aan de Maginot-hnie Een rransche observatie-post in een der meest vooruitgeschoven stellingen De handgranaten li-jgen voor het grijpen Geen nachtelijk gevecht aan het Westelijk ot Noordelijk Iront, doch magnesium-schieten met machine geweren tijdens de pyrotechnische feesten in Californ'ë terug U't het be zette geb ed Lu't. kol Noë Craig, de Britsche militaire attaché te Kopen hagen. met zijn dochters in den tren op weg naar Londen Emmakoekjes werden in grooten getale gebakken voor de Haagsche Emmabloemcollecte. De leerlingen van de Vakschool aan de Louise Henriëttestraat in de residentie aan den arbeid Welke miormaties bracht hij mede? Sumner Welles betreedt in gezelschap van Cordell Huil het Witte Huis te Washington, om president Roosevelt vers'ag uit te brengen van zijn reis door Europa Het noogtepunt van de volksteesten ter gelegenheid van het 35 lang bestaan van de gemeente Batavia was het mastklimmen om prijzen Daar inlanders behendige klimmers fijn werder de masten extra ingesmeerd

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 5