DONr/IRDAG 18 APRIL 1940 lig icin«nir rnijua,,. F.E«?STF BLAD - PAG. 3 Birocriiikc Stand LEIDEN. Geboren: Elisabeth, d. van E. Niehaus en M. Kortleven Jaantje, d. van K. La ven en A. Warners Jacobus Marinus, z. van J. Bakker en L. de Bes Boudewijn, z. van W. Kramer en J. van Dijk Jacoba Hendrica, d. van C. Plomp en M. Smit Nicolaas, z. van N. Hollebeek en A. Schoen maker Hendrik Pieter, z. van J. v. Oos ten en J. Aalbregt Hendrika, d. van C. A. Koops en A. M. van Rijn Arie, z. van A. de Lijster en G. C. van Fruchten Hendrikus Antonius, z. van M. Lanting en M. de Lange. Gehuwd: L. van As jm. en H. van Tongeren jd. C. de Bock jm. en H. H. Teegelaar jd. N. l'Ecluse jm. en P. Re geer jd. D. Hcnders jm. en M. Bieg- straaten H. R. J. v. d. Krogt jm. en M. S. Pannejakker jd. L. Labordus jm. en N. vom Hofe jd. F. v. d. Mark jm. en M. C. van Es jd. L. de Romijn jm. en P. Brugman jd. G. van Os jm. en P. Brussee jd. F. A. v. d. Ploeg jm. en M. C. Mol jd. H. F. Maarsman gesch. en L. J. Kouw jd. Overleden: Y. H. Viersen dr. 28 j C. W. van Berkel hsvr. A. v. d. Mik 44 j. G. J. Aust zn. 33 j. B. Krab man 45 j. - J. F. van der Walle man 67 j. A. F. Kranevela man 65 j. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK Reclame kwestie. De Leidsche kantonrechter had J. J. V. en A. P. V. exploitanten van „de Vink" te Voorschoten veroordeeld tot een geldboete van 6.subs. 2 dagen omdat zij volgens de verordening van Gedeputeer de Staten van Zuid Holland ontsierende reclame's aan hun perceel bevestigd had den, waardoor het landelijk schoon in het gedrang was gekomen. In hooger beroep had de olficier bij de Haagsche rechtbank bevestiging van dit vonnis gevraagd. De rechtbank hedenmorgen uitspraak doende ontsloeg de verdachten van rechts vervolging inzake de Beverol-olie-reclame, de reclame voor de champager Sautier en de reclame voor de Oranjeboombieren maar achtte een andere reclame ontsierend en in strijd met de verordening en ver oordeelde de verdachten deswege tot een geldboete van 6.subs 2 dagen. Deze reclame betrof de biljetten van het circus Strassburger en ten slotte vrijspraak ten opzichte van de reclame van Zaalberg. De verbouwing. De koopman C. van L. te Bodegra ven had werkzaamheden laten verrichten aan een woning van hem zonder dat hij vergunning van B. en W. van Bodegraven daarvoor had. „Reparatiewerkzaamheden", zeide ver dachte. De president merkte op, dat het dan uit voerige reparatiewerkzaamheden geweest zijn o.a. een nieuwe topgevel, een nieuw dak, een nieuwe schoorsteen, een nieuwe zolder, eenige vertrekken er bij gemaakt enz. enz. De Officier vond dat vernieuwingen en achtte, evenals de Alphensche kantonrech ter, verdachte schuldig aan overtreding van het ten laste gelegde artikel van de wo ningwet en eischte bevestiging van het vonnis van den kantonrechter, zijnde een geldboete van 25.subs 10 dagen. Verkeer van rechts. J. van R. uit Voorburg had op 22 Augus tus een aanrijding veroorzaakt op den Witte Singel te Leiden door een bocht links te nemen waardoor hij een tegen ligger had aangereden. De Leidsche kantonrechter had verdach te deswege veroordeeld tot een geldboete van 10 sub. 4 dagen. De Officier vond noodig, dat er getuigen gehoord zullen worden, omdat verdachte ontkende en vroeg aanhouding der zaak. Aldus werd besloten. Nog een linksrijder. Zekere M. uit Leiden had, hoewel de groote Rijksweg te Oegstgcest vier rybanen bevat toch links gereden met zijn auto, zonder dat daartoe eenige noodzaak be stond, en was natuurlijk in botsing geko men met een tegenligger, die het kind van de rekening werd. Verdachte had nog wel gezegd, dat hij plotseling uit moest wijken voor een on verwacht stoppende auto, maar aangezien alleen de verdachte deze auto gezien had en alle getuigen niet, had de Leidsche kan tonrechter dit excuus niet aanvaard en verdachte veroordeeld tot een geldboete van 15.subs. 5 dagen, van welk vonnis de Officier in hooger beroep bevestiging vroeg. Links door den bocht. T. uit Leiden die verstek liet gaan had ir. de Geverstraat te Oegstgcest op zijn motor met zulk een snelheid den bocht genomen, dat hij links van den weg kwam te rijden en tegen een juist aankomende auto opbotste. De Leidsche kantonrechter had verdach te daarvoor veroordeeld tot een geldboete van 15.subs. 5 dagen, van welk vonnis hy in hooger beroep gekomen was by de Haagsche rechtbank. De Officier achtte bij de nieuwe behandeling der zaak geen nieu we lichtpunten voor verdachte aanwezig en eischte dan ook bevestiging van het vonnis. Haagsche Politierechter De kinderwagen. Volgens de geleerden is een kinderwagen een voertuig, waarin men pas geboren wereldburgers aan de buitenlucht bloot stelt. Maar aangezien zulk een vehikel iets grooter is dan een lucifersdoosje, neemt het nogal een groote plaats in en dat wordt lastig als men klein behuisd is. Met een beetje inschikkelijkheid is er dan veel te bereiken, maar als de bewoners van de eerste etage in staat van oorlog leven met de dito van de tweede etage, dan komen er erge dingen van, temeer nog als de tweede etagebewoners geen ruimte hebben om de kindersjees te bergen en dus nood gedwongen het karretje op het portaal van den boozen onderbuurman moeten par keeren. En daarom zal het niemand verwonderen dat er tusschen de verschillende Leidsche etagebewoners narigheid ontstaan was. Dat was gekomen omdat meneer van de eerste etage vertelde last te hebben van den op zijn portaal staande kinderwagen en of het ding niet ergens anders geplaatst kon wor den. Dat ging niet omdat een kinderwagen niet halverwege de trap gedeponeerd kan worden als zijnde in strijd met de even wichtstheorie. Dus verzette de booze meneer het vehikel naar elders hetgeen effect opleverde, om dat het ding prompt weer op zijn portaal tje verscheen. Deze toestand kon niet ten eeuwige dage voortduren en het was begonnen toen de eigenaresse een beetje asch deponeerde op het hoofd van den uit wandelen gaanden buurman, die dezen asenregen niet accep teerde en den weg terug ging naar boven om verhaal te halen bij de eigenaresse van den kinderwagen vanwege den aschregen. De gooiende dame zag den boozen man aankomen en vluchtte naar haar keuken om hulp te gaan zoeken bij haar sterkere wederhelft. Inmiddels kwam daar als een tornado de booze meneer aangesnord. Via de gang, de voorkamer en de alcoof arri veerde hij in de keuken om daar op de sterkere wederhelft van de aschgooiende dame te ketsen, die aanstalten maakte om den indringer te verwijderen. Deze poging mislukte volkomen, omdat de indringer beter voorzien was van spierballen dan de uitsmijter. Het gevoig was, dat de eigenaar van de keuken op en in zijn eigen gebied er van langs kreeg. Potten en pannen doorklief den de ruimte en liepen deuken en blutsen op. Ook de hoofden deelden in deze deu ken, maar de meeste deuken kwamen toch op het hoofd van den eigenaar van den keuken-inventaris. Hij kreeg er volgens den magistraat „een pak rammel in zyn eigen keuken". Hoe men het geval ook be kijkt, van den vroolijken of den ernstigen kant, een feit was, dat de aangevallene da nig mishandeld was. De Officier noemde het een veldslag, die door verdachte ontketend was en waarbij de aangevallene zwaar mishandeld was. Een maand gevangenisstraf vond spr. een goede straf voor dit brute optreden. „Veels te zwaar, veels te -zwaar", vond verdachte het.. „Ik heb nog nooit gevochten meneer", voerde hij tot zijn verdediging aan. Maar aangezien de documenten anders luidden en de politierechter het feit buitengewoon ernstig vond, bleef het een maand ge vangenisstraf. SPORT MOTORSPORT UITSLAG K. N. M. V.-VOORJAARSRIT 1940. De uitslag van den K. N. M. V. Voorjaars- vit is thans vastgesteld. In klasse IV werd P van Dinter uit Arnhem van de zeven gepiaaisten eersie met één straipunt, in xiasse A van de vyt gepiaaisten b. C. de Haan uit Rotterdam, eveneens met één straipunt. In klasse B kvVamen zonder straf punten aan ae linisn G. van de Wetering, J. Meierdress uj.t Amsterdam en C. den Haan uit Strijen. In de gecombineerde klassen C en D arriveerden zonder straf- punten D. J. van Es uit Schiebroek, J. H. Sybrandy uit Den Haag, J. Vaessen uit Bussum, P. Knijnenourg, uit Wasse naar, J. Schot uit Amsterdam, G. de Rid- dcr uit Haarlem en D. Renooy uit V eisen, in de klasse F arriveerde zonder strafpun- ten H. Zuur uit Voorburg, en in de klasse G. res. eerste luitenant Sciaroni uit Haar lem en J. Houtop uit Utrecht. In de poli- tieklasse won D. J. Wuys uit Den Haag zonder strafpunten. De Ridder, Schot en Knijnenburg vorm den het B. M. W.-team, dat puntloos bleef. Evenzoo bleef puntloos het clubteam van de Haagsche M. C., bestaande uit Sybrandy, Zuur en luit. Sciaroni. In de klasse X. militairen, kwamen van le individueele ryders zonder strafpunten door de finish sergeant M. Rozenberg, sol daat N. Hogenberk, soldaat J. L. Jonker, korporaal L H. G. Kok, sergeant A. C. Per- quin, soldaat L. Singor, sergeant G. Lek- kerkerker, korporaal W. Steen, korporaal J. Pol, eerste luitenant M. H. M. Hezemans, seigeant H. A. M. de Graaf, soldaat S. Brom, sergeant J. Dragtstra, korporaal M. C. Mesker, korporaal J. Witteveen en kor- poraal H. van Tyen. Het team Dragtstra, Mesker en Witteveen (van het IXe dep. n.otorartillerie) werd na loting eerste van de militaire teams en won daardoor den zilveren bekei, welke beschikbaar is ge steld door den opperbevelheber van land en zeemacht.. Laatste Berichten. Binnen'and DE BEGRAFENIS VAN SERGEANT VLIEGER KNAAPEN. Vanochtend is te Tilburg onder groote belangstelling met militaire eer ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den sergeant-vlieger, C. Knaapen, die in den nacht van Zaterdag op Zondag tijdens een nachtelijke vliegoefening bij Petten met zijn machine in zee stortte en verdronk. De militaire eer werd gebracht door een detachement militairen van het kantonne- ment Tilburg, onder commando van luite nant Fijen. Twaalf sergeants fungeerden als dragers. Ter zijde van den lijkwagen gingen onder-officieren, die kransen droe gen. De burgemeester van Tilburg, mr. J. van de Mortel, was mede aanwezig. Na de plechtige H. Mis van Requiem In de parochiekerk van St. Anna trok de stoet naar het kerkhof aan den Bredascheweg. Aan de open groeve loste het vuurpeleton een salvo. KIND VERDRONKEN. Gisteren is het 3-jarig zoontje van den landbouwer S. te Achter-Drem'pt in een sloot nabij de ouderlijke woning gevallen en verdronken. BABY IN TEIL WASCHWATER VERDRONKEN Terwijl de moeder zich even verwijderd had om te kijken naar haar op straat spe lend kind, is het jongste kind van de fami lie Brummer te Almelo, een jongetje van zeven maanden, uit den kinderwagen in een teil met waschwater gevallen en verdron ken. Ijlings ontboden doktershulp mocht niet meer baten. NIEUWERBRUG Ongeval met motor. In een schuur achter zijn woning was onze plaatsgenoot de heer C. K. bezig met een gedeeltelijk gedemonteerde motor. Hij had de motor op gang gebracht toen hij zag dat een stuk touw tusschen de kamraden vast liep. Juist meende hij nog het touw te grijpen om het er tusschen uit te trekken, toen hij te dicht met zijn hand bij de in beweging zijnde kamraderen kwam, waardoor dit lichaamsdeel werd gegrepen. Wel trok K. nog zijn hand terug, doch het was reeds te laat. Een drietal vingers van zijn rechter hand waren ernstig bezeerd. Van één der vingers was de nagel er afgerukt, terwijl de vingertop open lag. Na voorloopig verbon den te zijn is hij naar het Alg. Ziekenhuis te Woerden gebracht alwaar de wonden zijn behandeld. Personalia in polderbestuur. In de laatst gehouden vergadering van ingelan den der Polder Weyland en de Bree zijn enkele wijzigingen in het bestuur geko men. Allereerst had de voorzitter, de heer W. v. d. Wind, bedankt als zoodanig wegens het bereiken van zijn 70-jarigen leeftijd. Op dezen leeftijd kunnen volgens de wet geen bestuursfuncties meer worden aan vaard in Polderbesturen. Hierom heeft de heer v. d. Wind, na 13 jaar als voorzitter te hebben gefungeerd, dit ambt thans neergelegd. Een goede voorzitter is heen gegaan, want ieder weet, dat, als de heer v. d. Wind zich ergens voor geeft, hij zich daar dan ten volle voor geeft. Met hart en ziel behartigt hy dan zijn opgelegde taak en riets is hem dan te veel. Wij kunnen ons indenken, dat de ingelanden slechts noode den heer v. d. Wind zien heengaan als voorzitter, terwijl wij tevens gelooven, dat de heer v. d. Wind zijn functie niet zoo maar heeft neergelegd. Als vereenl- gingsman is er dien dag zeker wat in hem omgegaan en slechts noode heeft hij zijn post verlaten, die hij door wettelijke rege ling prijs moest geven. Ware dit niet zoo geweest, wij gelooven niet dat hij dan reeds zou hebben bedankt. Tot nieuwe voorzitter is in die vergade ring gekozen de heer A. v. Baren alhier. Dat deze persoon voor deze functie geko zen is, bevreemdt ons niet, daar de heer v. Baren reeds lang op ander terrein zijn spo ren heeft verdiend. Men had dan ook moei lijk een andere opvolger voor den heer v. d Wind kunnen kiezen. De leiding berust ook thans weer in zeer goede handen. De secretaris-penningmeester, de heer U. J. ten Hoeve, te Woerden heeft ge meend, om drukke werkzaamheden, als penningmeester te moeten bedanken. Het secretariaat blijft echter gevestigd bij den heer ten Hoeve. Thans is tot penningmees ter benoemd de heer E. v. Eek, alhier. Buitenland HET DUITSCHE LEGERBERICHT. BERLIJN, 18 April. Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: In de zone van Narvik probeerden zwak ke Engelschen strijdkrachten op den 17en April vcor de eerste maal te landen in de Herjangsfjord in de omgeving van Elve- gardsmcen. De poging werd door de aldaar staande Duitsche troepen verijdeld. Een op 17 April ondernemen Britsche luchtaanval tegen Drontheim bleef door het tijdig optreden van het Duitsche luchtdoel geschut zonder succes. In de zone van Bergen Is de dag rustig verloopen. Stavanger werd in de ochtend uren van 17 April door Britsche kruisers van groote afstand beschoten. Vier van onze eigen vliegtuigen werden door bom scherven beschadigd. Duitsche gevechts vliegtuigen deden daarop een aanval op de marine-eenheden, die aan den aanval had den deelgenomen, en op verder Noordelijk liggende schepen. Eén kruiser kreeg, zooals reeds gemeld, een voltreffer van het zwaarste kaliber en zonk terstond. Verder werden in totaal vier voltreffers van zwaar en van het zwaarste kaliber op licht en zware kruisers gemikt. Ook een torpedojager ontving een voltref fer van zwaar kaliber. Deze kruisers zijn o.a. schepen van de Suffolk en London klasse. Waargenomen werd, dat een schip kwam stil te liggen, dat een ander slagzij maakte, dat vernielingen aan boord werden aangericht en dat zich olievlekken op het water vertoonden. Boven Stavanger wer den twee Britsche vliegtuigen neergescho ten. In de zone van Oslo maakten de Duitsche troepen op alle punten aanzienlijke vorde ringen en bereikten zij overal de voor dien dag gestelde doeleinden. De opmarsch van de gevechtsafdeeling bij Kongsvinger in Noordelijke richting duurt voort. Duitsche vliegtuigen overvielen twee Noorsche tor pedobooten in de streek ten Noordoosten van Arendal. Een dezer schepen werd zwaar getroffen, op strand gezet en door de bemanning ijlings verlaten. De andere werd achtervolgd. Da voortgezette verkenningsvluchten van het Duitsche luchtwapen boven het cen trale en Noordelijke deel van de Noordzee leverde nieuwe belangrijke resultaten op over de pesitie en de bewegingen van de vijandelijke zeestrijdkrachten. De jacht op onderzeeërs in het Skagerrak en het Kat tegat werd voortgezet. Tevens werd in ver sterkte mate voortgegaan met de stelselma tige verzorging van de Noorsche haver.s, ondanks de zeer moeilijke weersgesteld heid. In het Westen hebben cnze voorpos4en ten Zuidwesten van Saarbruecken een ter sterkte van een compagnie opercerende vijandelijke patrouille met verliezen voor den vijand teruggedreven. FRANSCH LEGERBERICHT. PARIJS, 18 April. (A.N.P.) Het Fran- sche legerbericht van hedenochtend luidt: „Niets te melden". NARVIK. BERLIJN, 18 April. Volgens een alhier ontvangen bericht is de toestand in Nar vik hedenochtend ongewijzigd. De Engel schen hebben ook verder geen landingspo gingen ondernomen. Op het oogenblik De- vinden zich ook geen Britsche zeestrijd- krachten meer in de onmiddellijke nabij heid van Narvik. Narvik was niet alleen op 16 April in Duitsche handen, maar is dat ook nog steeds op 18 April en wel zoowel de haven als de stad. BERLIJN, 18 April. (A.N.P.) Een af- deeling van de in de zóne van Narvik ope- reerende Duitsche trcepen, die, zooals reeds gemeld, door een succesvol gevecht de ertslijn naar Zweden genomen heeft en tot de Zweedsche grens is opgerukt, heeft bij deze gelegenheid een aantal gevange nen gemaakt. Een radiobericht uit Narvik meldt, dat zich onder de gevangenen de commandant der Noorsche vliegerafdeeling uit Bardufos bevindt. Bardufoss is een Noorsche luchthaven ten Noordoosten van Narvik. HET BOMBARDEMENT OP DRONTHEIM. STOCKHOLM, 18 April. (A. N. P.). Al hier zijn berichten ontvangen, die melden, dat twee van de drie Duitsche watervlieg tuigen in de haven van Drontheim ver nield zijn tijdens aanvallen van de Royal Air Force op Dinsdag jl. Bovendien wer den vijf Duitsche vliegtuigen op het vlieg veld van Drontheim verwoest en werd een rechtstreeksche treffer geplaatst op een benzineopslagplaats. Er zijn geen bommen cp huizen neergekomen. BRITSCHE DUIKBOOT DOOR VLIEG TUIG VERNIELD BERLIJN, 18 April. (A.N.P.) Op den 15den April werd een Britsche duikboot, welke onder water voer, aan de Zuidwest kust van Noorwegen waargenomen door een Duitsch watervliegtuig. De Duitsche machine daalde tot enkele meters boven zee en liet met korte onderbreking bom men vallen. Twee meter achter den peris coop getroffen, sloeg de boot achterover. Weldra bedekten olievlekken en wrakstuk ken de plek waar de duikboot gezonken was. Het Duitsche vliegtuig wachtte eenige oogenblikken om naar boven komende vij andelijke matrozen aan boord te nemen en keerde daarna naar zijn basis terug. VERLIESLIJST VAN DE „THISTLE" LONDEN, 18 April (A.N.P.). De he den door de admiraliteit gepubliceerde ver- lieslijst van de duikboot „Thistle", waarvan het verlies gisteren is gemeld, bevat de na men van vijf officieren en 48 minderen. DE HOUDING VAN ITALIë LONDEN, 18 April (A.N.P.) In ant woord op vragen betreffende de beteekenis van de rede, gisteren uitgesproken door den Britschen minister voor de economische oorlogvoering, Cross, heeft een gezagheb bend woordvoerder lieden gezegd,dat er wei nig was toe te voegen aan de rede, al wa ren de opschriften in de dagbladen eenigs- zins aangedikt. Verder zeide hij: „De woor den van Cross over Italië lijken een rede lijk standpunt weer te geven, in zooverre wij willen weten, waar v/ij staan. Het zou vol komen onjuist zijn deze woorden op te vat ten als een opzettelijke demarche en het zou niet verstandig zijn er te veel belang aan te hechten. Wanneer men de woorden ont leedt, ziet men, dat zij vriendschappelijk en redelijk van toon waren. Groot Brittanje heeft nauwgezet het En- gelsch-Italiaansche accoord van 1938 nage komen en wil daarmede voortgaan". ITALIë HEEFT GEEN NIEUWE LICHTINGEN OPGEROEPEN ROME, 18 April (A.N.PIr een hier gepubliceerd communiqué wordt het be richt, volgens htlwelk vi-^r nieuwe lichtin gen onder de wapenen zouden zijn geroe pen, tegengesproken. Het betreft slechts en kele groepen, die na herkeuring geschikt voor den dienst zijn bevonden. Het communiqué spreekt voorts het be richt tegen, dat Bari tot militair gebied zou zyn verklaard. AARDBEVING IN GRIEKENLAND ATHENE, 18 April (A.N.P.) Gister avond is te Patras en te Missolongi een krachtige aardbeving gevoeld. In het dis trict Agrinion was de beving minder hevig. Bijzonderheden zijn nog niet bekend. Marktberichten LEIDEN, 17 April. Groentenveiïing. Per 100 kg.: prei f 7.80—11.80, kroten 1.40, kroten, gekookt 3—9, uien 2.704.00, peen 3.407.80, andijvie 1017, sla j 14—18, Nero f 6—6.70, witloof 5—14, po-telein 2023, spinazie f 1016, per 100 stuks: salade 2.007.30, per 100 bos: piesterselie 2.603.80, radijs 2.204. selderie f 0.901.40, rabarber 48, raap. stelen 0.901.40. GOUDA, 18 April. Vee. Aangevoerd in totaal 1221 stuks, waarvan 30 slachtvarkens vette 2931 cent per pond levend met 2 pet. korting; 316 magere varkens 3045, 400 biggen 1620, 2 runderen 170210, 449 nuchtere kalveren 510, 21 bokken en geiten 25 per stuk, Handel redelijk. - Kaas. Aanvoer 143 partyen. Prijzen: le kwal. met rijksrr.erk 2324, idem 2e kwal. 20—22 per 50 kg. Crisisaftrek 19.2 «ent. Handel matig. Boter. Aanvoer 555 pond. Prijzen: Goe boter van 7075 cent en Weiboter 6570 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 225.000 stuks. Prij- 2en: kippeneieren f 3.103.25 en eenden eieren 2 803.20 per 100 stuks. Handel matig. DELFT, 18 April. Vee. Aanvoer: 283 runderen, 2 graskalveren, 348 nuchtere kalveren, 324 magere varkens, 433 biggen, 133 schanen of lammeren, 23 geiten of bok ken. Prijzen: kalfkoeien 150285, vare koeien 100200, nuchtere kalveren 4 14 magere varkens f 1656, biggen 10 20, schapen met lam 2439, geiten of bokken 4--3 4, rijndvleesch 84, 74 en 60 cent per kg. slachtgewicht. Boter. Aanvoer 13 achtste en 2 zes tiende vaten, wegende totaal 280 kg. Prijs 1.601.70 per kg. Handel kalm. KATWIJK a. d. RIJN, 17 April. Groen tenveiïing. Per 100 kg.: waschpeen 4.25 —7.00, kroten 1.40—3.25, witlof 8—10, uien 2.75—3.75. BODEGRAVEN, 17 April. Eierenveiling. Aanvoer 18883 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 3.003.40, gemengd 3.303.60 en eendeneieren f 2.402.80 per 100 stuks. LOOSDUINEN, 17 April. Groentenveiïing Kaskomkommers Je soort 8.3010.50, 2e soort 7.208.70, 3e soort f 5.707.80, perziken f 25 per 100 stuks; Dunsel 3. per 100 kg.; spinazie 4580 cent per 4 xg.; postelein 1.40 per 3 kg., salade le soort 8.308.60 en 2e soort 2 205.50 ;<er 100 krop; peen le soort 1116, idem 2e soort f 810, radijs 2.104.00, raap stelen 1.102.05. rabarber 4.808.90, selderie 1.001.30, pieterselie 2.40 4.20 per 100 bos; prei 8.8013.10 per 100 kg., andijvie f 8.0015.50 per 100 kg.; kom- kommerstek 813 per 100 kg., stoofsla 1 0.651.00 per 6 kg., boerenkool 45 cent per 7 kg., kievietseieren 18 en kippen eieren 3.804.20 per 100 stuks. NIEUWERBRUG, 17 April. Eierenvei- iing. Aanvoer 8695 eieren. Prijzen: kippen eieren wit 3,203.60, bruin 3.403.80, henneneicren 2.603.10, eendeneieren 2.603.40 per 100 stuks; boter 6573 en kaas 2030 cent, kippen 4060 cent per stuk. LEIDSCHENDAM, 17 April. Eierenvei- iinr. Aangevoerd: 30165 kippeneieren 3.35 —4.00, 1100 henneneicren 3.153.25, 336 eendeneieren 3.003.35, 24 ganzeneieren f 9.50 en 17 kievitseieren 1217 per 1°0 stuks, 55 kippen 0.651.35, 20 eenden 7P cent en 30 konijnen 0,352.35 per stuk. Groentenveiïing. Eng. komkommers le soort 1314, kropsla le soort 4.90 --7.50, tsoofsla 916 cent, andijvie per kg. 1314 cent, spinazie por 4 kg. 5876 cent, postelein f 18—20. raapstelen f 2.102.40, rabarber oer 100 bos f 6.508.20, radijs 3.00—3 50. selderie f 1 00—1.40. VOORSCHOTEN, 17 Aoril. Veiling V. P V. Prijzen: kippeneieren 3.103.70, eendeneieren f 2.5G2.70, ganzeneieren f 10.per 100 stuks, duiven 20 cent, kip pen 30 cent per stuk. TFR AAR, 17 Aoril. Centrale Velling. Spinaz'e 43—53 cent, and'ivie 5060 cent, rla 4.007.10, slaveOen 37*0 cent, prei 4.50—4.70, witlof 5 00—10.60. radijs f 2seld°rie 2 *02 90. raapstelen f 1. VTN^EVRRN. 17 Aoril. G*o*n4«pve!i«ng. Snip?-1* f 13—17. en witlof f 6.50—15.50 ner in9 k". -ppUg 2.en raapstelen 1 <"1 r»-»r 100 bos. 17 Ad*-'1. E:crenvelllng. a an<»ev~o**'i 21ono ctuks. Prifz°n:: kinncn- c:e,-»n 2 003 en eendeneieren 2.70 —2 10 oer 100 stuks. W!«r'LNOTEERINGEN (AMSTERDAM» Londen 6 61 pT'fln75 25 Parlls 3 741/2 Brussel 3159 Zwitserland 42.24'/2 Kopenhagen Stockholm44.80 Oslo New York 1-88s/8

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3