DONDERDAG 18 APRIL 1940 fj(T I cincruc rnitPANT DERDE BLAD - PAG. 10 RECHTZAKEN HAARLEMSCHE POLITIE RECHTER. Overtreding motorrijtuigen belastingwet. Gistermiddag werden door den Politie rechter wegens overtreding der motorrij tuigenbelasting de navolgende personen veroordeeld: J. H. te Noordwijkerhout tot 7.50 subs. 5 dagen hechtenis; J. H. J. te V o o r- schoten tot 15.subs. 9 dagen hechte nis; P. de K. te K a t w ij k a. Z. tot 15. subs. 9 dagen hechtenis; A. S. te Hi 11 e- g o m tot 7.50 subs. 5 dagen hechtenis. SUIKER GESMOKKELD. Handelaar tot hooge boete veroordeeld. De Amsterdamsche politierechter, mr, dr. N. Muller, heeft een handelaar te Amster dam, overeenkomstig den eisch van den of ficier van justitie, veroordeeld tot 500 boe te, subs, drie maanden hechtenisstraf, we gens het vervoeren en in bezit hebben van een partij van 2795 kg suiker, zonder dat deze gedekt was door de noodige papieren. De politierechter noemde de door verd. genieegde handelingen onwettig en onso ciaal. Het vonnis van den politierechter hield tevens in verbeurdverklaring van de sui ker, welke inmiddels reeds door den pre sident van de rechtbank ter beschikking van den inspecteur der registratie en do meinen was gesteld. DE H.A.C.O. TREKKINGEN. Voor de zesde maal heeft een rechterlij ke instantie zich gisteren met de HACO- premie-trekkingen bezig gehouden. De kantonrechter te 's Gravenhaee ver oordeelde den directeur van de HACO we gens overtreding van de loterijwet +ot ƒ3000 boete subs. 3 maanden hechtenis, welke straf de rechtbank in hooger beroep bevestigde. De Hooge Raad, voor welk college de zaak vervolgens gebracht werd. wees de zaak wegens vormverzuim naar het Haag- sche Gerechtshof terug, dat besliste, dat de dagvaarding nietig was. Het O M. teekende van deze beslissing cassatie aan en op nieuw wees de Hooge Raad de zaak naar het Haagsche Gerechtshof terug, voor Welk college de kwestie gisteren voor de twee de maal behandeld werd. Het betrof hier het uitgeven van schuld brieven door de HACO, waaraan coupons waren gehecht. Coupons met bepaalde nummers gaven recht op een premie. Eerst trokken deze nummers op de staatsloterij, later, toen dit niet meer geoorloofd was, organiseerde de HACO eigen trekkingen. De advocaat-generaal, mr. L. B. J. Ver meulen refereerde in zijn requisitoir naar zijn eisch bij de vorige behandeling voor het Hof in deze zaak en eischte verdachtes schuldigverklaringe en veroordeeling tot de zelfde boete, als rechtbank en kantonrech ter hebben opgelegd. De verdedigers mrs. E. Hollander en S. van Oven brachten nog enkele nieuwe punten in deze procedure naar voren. In een strafzaak, die twee en een half jaar geleden voor de Rechtbank te Amsterdam diende en die daarna in Maart 1938 door het Gerechtshof in de hoofdstad werd be handeld, is gisteren bij den Hoogen Raad der Nederlanden een verzoek tot revisie in gediend. Deze zaak heeft vooral in postale kringen veel opzien gewekt. Het betrof hier nl. een postambtenaar, den 50-jarigen C. J. L., die als ambtenaar opzettelijk geld of geldswaar dig papier, dat hij in zijn bediening onder zich had, zou hebben verduisterd. In het voorjaai van 1936 ontdekte men in de kas van dezen loket-ambtenaar van het hoofdpostkantoor te Amsterdam een tekort van 2993.86. Er was een anonieme brief binnengekomen bij den directeur van het betreffende postkantoor, met drukletters stond op het papier „Kas L. vertoont een groot tekort". Onmiddellijk werd een onderzoek inge steld en inderdaad bleek bijna 3000 uit L.'s kas verdwenen te zijn. Met alle klem ontkende verd. Nooit had hij een cent ten eigen bate aangewend. Hij opperde vele verondei'stellingen: misschien had iemand uit het publiek in een onbewaakt oogenblik kans gezien een greep in zijn kas te doen. Misschien «pok had een zijner collega's van de gelegenheid gebruik gemaakt. Er werd niets gevonden, dat er op wees, dat verd. groote of bijzondere uitgaven had gedaan. Wel had hij al eens eerder een tekort in kas gehad, doch dit hac hij zelf aangezuiverd. Verdachte werd gedagvaard, hjj diende een bezwaarschrift tegen de dagvaarding in, een bezwaarschrift, dat tot in hoogste instantie werd behandeld, doch dat slechts tengevolge had, dat de zaak naar de open bare zitting werd verwezen. De Rechtbank legde zes maander. gevangenisstraf op. Het Hof verdubbelde de straf en veroordeelde den ambtenaar op 24 Maart 1938 tot een gevangenisstraf van een jaar. Het cassatieberoep werd in Juni d.a.v. door den Hoogen —aad verworpen. Thans is door mr. H. G. Th. Keune, na mens den ambtenaar, een uitvoerig gemo tiveerd revisie-verzoek ingediend. Het Hof had o.m. overwogen, dat het ver dwenen geld en de geldswaardige papieren waren opgeborgen in een met een Lips- hangslot gesloten zegeltrommel, welke ze geltrommel op haar beurt 's nachts werd be waard in een met een hangslot gesloten kastje, en dat het derhalve practisch niet mogelijk was, dat een ander de gelden zou GEMEENTERAAD VAN KATWIJK' De Raad der gemeente Katwijk kwam gisteravond in openbare vergadering bijeen. Burgemeester Woldringh -van der Hoop leidde de vergadering. Afwezig de heer D. F. E. Meerburg. De voorzitter deed mededeeling, dat de opdracht tot het drukken der raadsnotulen aan „Aurora" om verschillende redenen is geannuleerd en na inschrijving is opgedra gen aan drukkerij Luctor et Emergo" te Leiden. Voorstel tot belegging van gemeentegel den. B. en W. zeggen het aanbevelens waardig te vinden, zij het op bescheiden wijze, bjj te dragen in het welslagen der Staatsleening 1940. Overtuigd, dat èn de Raad en Ged. Staten hiermede instemmen, lieten B. en W. derhalve inschrijven tot een bedrag van 1500. Volgens de daarna plaats gehad hebbende wijziging zal aan Katwijk voor een bedrag van 1300 aan schuldbekentenissen der voormelde 4 pet. Staatsleening worden verstrekt. B. en W. verzoeken thans den Raad dezen aankoop door een raadsbesluit te bekrachtigen. Con form dit voorste' werd besloten. Voorstellen tot verkoop van grond. Door J Houwaard, aannemer, wordt in koop ge vraagd een perceel bouwgrond, gel°gen aan het Abeelplein, ter grootte van 1451 M2. te gen een grondprijs van 5 per M2. Wordt goedgekeurd. De firma van der Plas, Jan Tooropstraat, verzoekt in koop te mogen hebben een twee tal perceelen bouwgrond, nl. langs de Weth. Ouwehandstraat nlm. 880 M2. en een per ceel grond 880 M2. naast het vorige, beiden tegen den prijs van 5 25 per M2. en ver der de gebruikelijke voorwaarden. Aldus wordt besloten. De tenten-stad. Voorstel tot wijziging van de verordening betreffende het gemeentelijk kampeerter rein. Momenteel wordt voor groote en klei ne tenten een zelfde vergoeding gevorderd, dus ongeacht de oppervlakte. Maar er ver rijzen steeds grootere tenten op het terrein, met als gevolg, dat minder kampeerders een plaats kan worden toegewezen, zulks tot schade van de gemeentekas. B. en W. zeggen aan deze onbillijkheid een einde te willen maken en als grens tusscben beide soorten tenten te willen stellen 18 M2. Voor tenten tot 18 M2. zal dus het huidige tarief in tact worden gelaten, terwijl voor tenten van 19 M2. of meer de heffing bij verblijf voor een periode van een week dient te wor den berekend op 3,— verhoogd met 0 25 per eiken M2„ waarmede de oppervlakte van 18 M2. wordt overschreden. De heer M. v. d. Marei vraagt geen toe stemming meer te verleenen voor het plaat sen van houten huisjes. De voorz. zegt, dat reeds het uitstervingssysteem wordt toege past. De heer C. van Rijs acht het noodig een limiet voor de grootte van een tent hebben gestolen, zonder verbreking van de sloten. Naar deze mogelijkheid heeft mr. Keune een geheel nieuw onderzoek ingesteld, over het resultaat heeft een deskundige rapport uitgebracht. Het Lipshangslot, aldus is volgens het revisie-request gebleken, behoeft in het ge heel niet te worden verbroken, om binnen enkele oogenblikken voor een leek op in- braakgebied,toegankelijk te worden „zonder eenige merkbare verbreking of forceering", zonder inspanning en in zeer kort tijdsbe stek was de trommel te openen en te slui ten, nl. door de pennen uit de scharnieren aan de achterzijde van den trommel te schuiven en later weer aan te brengen. Het kastje in de „kooi" waarin verd. deze trommel op pleegde te bergen, was eveneens zeer gemakkelijk te openen. Twee schuifdeurtjes, die over elkaar schui ven, geven toegang. Het eene deurtje is ge sloten met een door een overval gesloten hangslot en het andere, waarvan de sleu tel al sinds onheugelijke tijden zoek is, door twee schroeven, geboord door deurtje en stijl. Men kan, aldus het request, zon der verbreking in het kastje komen door van het rechtsche kastje de schroeven van den overval los te draaien of, wat nog veel eenvoudiger is de schroeven waarmee het linkerdeurtje aan den stijl is geschroefd, los te draaien. Beide handelingen kunnen in zeer korten tijd worden verricht. Diefstal ten nadeele van ambtenaren be last met zegelverkoop was aldus het re quest op het hoofdpostkantoor te Am sterdam, speciaal voor ingewijden, zoowel overdag, als 's nachts, mogelijk. Overdag, omdat door de kleine behuizing, het in en uitloopen van ambtenaren en beambten en de inrichting der kooien, het moeilijk is de situatie regelmatig te overzien. Het bureel zelf en de kooien konden niet voldoende worden afgesloten en stonden meestal open. Alles was dan ook op onderling ver trouwen gebaseerd. Er was wel eens een periode van plus minus twintig minuten, bij het indienen van aanvragen van post stukken voor den volgenden dag, dat verd. zijn kooi onbeheerd liet. De deskundige, die naar de afsluiting van trommel en kastje een onderzoek instelde, kwam tot de vol gende conclusie: „Een ambtenaar, die zijn waarden i\i een dergelijken trommel en een derge lijk kastje moet bergen, kan m.i. nooit verantwoordelijk worden gesteld voor hetgeen daar gedurende den nacht wordt bewaard. Een hangslot mag voor afsluiting zeker niet worden gebruikt". Mr. Keune ontwikkelde nog een aantal gronden tot revisie, waarna hij het request besloot met het verzoek de zaak opnieuw door een ander Gerechtshof te doen onder zoeken, en te bevelen, dat de straf nog niet ten uitvoer zal worden gelegd. vast te stellen. De voorz. en ook de Raad gaat met de gedachte accoord, maar dit kan niet in deze verordening geregend worden. De voorz. zal dit punt nader bestudeeren. Z. h. st. aangenomen. Voorstel tot herziening van de verorde ning op het bad- en strandleven. Krachtens art. 17 van de verordening op het strand leven is het verboden strandstoelen, tafels, banken, tenten en kramen op het strand te verhuren, te plaatsen of te hebben. Dit geldt niet voor opvouwbare stoelen en andere voorwerpen, welke door de strandbezoe- kers als handbagage, uitsluitend voor eigen gebruik, worden meegebracht. De practijk heeft iptusschen uitgewezen dat het moge lijk zou kunnen zijn, linnen tenten als handbagage mee te voeren B. en W., ach ten het wenschelijk dit hiaat weg te nemen door aanvulling der verordening. De ver ordening wordt dan in dezen geest gewij zigd. Volgt een voorstel tot wijziging van de verordening regelende de bezoldiging van het personeel der bewaarscholen. In een lar.ge uiteenzetting toonen B. en W. aan dat de jaarwedde in verhouding tot hetgeen in andere gemeenten wordt betaald, te laag is, met als gevolg dat telkens uitwisseling van personeel plaats vindt, hetgeen niet in het belang der kinderen geacht kan worden, zoodat B. en W. termen aanwezig achten een wijziging der salarisverordening voor te stellen. Gelet op de normen elders kan met een verhooging der wedde van 550 worden volstaan, terwijl een verhooging van de bezoldiging der 2de helpsters van 250 op 300. B. en W. alleszins billijk voorkomt indien men in net bezit is van een diploma. Conform besloten. Voorstel tot wijziging der verordening re gelende den rang en de bezoldiging van de ambtenaren ter secretarie en ten kantore van den gemeente-ontvanger. Het betreft een verhooging van het salaris van mej. Ltmmerzaal, adjunct-commies 2e klasse ten kantore van den gemeente-ontvanger, wel ke verhooging op de gemeentebegrooting reeds voorkomi, doch welke bekrachtigd meet wordei door een raadsoesluit. Con form het voorste] wordt dan aldus beslo ten. Voorstel tot het verleenen van een extra subsidie aan de Christ. Katwijksche school voor Huishouden en Industrie. Het boekjaar dezer school eindigde met een exploitatie verlies van 94.29. B. en W. zeggen van oordeel te zijn, dat er, evenals vorige jaren, aanleiding bestaat om het exploitatiever lies over het afgeloopen boekjaar door een extra-subsidie van de gemeente te doen dekken en stellen mitsdien voor naast de gewone jaarlijksche subsidie een extra subsidie ad 94.29 toe te komen tot volle dige dekking van het tekert. Aldus wordt na enkele opmerking besloten. Uitbreiding van den gashouder. Voorstel met betrekking tot uitbreidings werken aan de gasfabriek. De drie gashou ders van de gasfabriek hebben een gezamen lijke capaciteit van 6.000 M3., welk^ tot en met 1938 100 pet. van de dagproductie uit maakte. Door dc- groote vermeerdering van het gasverbruik is dit teruggeloopen tot 66 pci van de productie, hetwelk deels te dan ken is aan de militairen, doel uit bereke- nii gen blijkt ook, dat 2/5 gedeelte van de vermeerdering door particulieren wordt af- gei omen. Deze vermeerdering bedraagt thans 60.000 M3. per maand. Door het leg ger. van een rand in den gashouder van 2000 M3. is de inhoud te verhoogtn tot 4000 M3. Bij den bouw van deze gashouder is hitrmede reeds rekening gehouden. Tenge volge van den oorlogstoestand is het niet mogelijk de juiste kosten te bepalen, doch dfze zullen ongeveer 20.000 a 22.000 zijn. Aan enkele adressen is prijsopgaaf ge vraagd. Behoudens goedkeuring van Ged. Staten zouden B en W. tot spoedige uitvoe ring willen overgaan aangezien de ijzerprij- zer met den dag stijgen. B. en W. stellen den Raad voor een crediet van ten hoogste 22000 voor dit doel beschikbaar te stellen. De heeren M. v. d. Marei en E. de Jong achten openbare aanbesteding gewenscht. Na toelichting van den voorz. gaat de Raad met het voorstel accoord. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit tot aankoop van grond van H. V. van der Marei. In de verkoopsvoorwaarden stond, dat v. d. M. voorloopig de grond nog kan huren tegen door B. en W. en v. d. Max-el overeen te komen huurprijs. Met deze voor waarde kunnen Ged. Staten ziel- niet ver eenigen. Er dient jen prijs te worden vast gesteld. Thans is met de belanghebbende ovex-eengekomen dat die huurprijs 0.40 pe R.R. zal bedragen of afgerond 175 per jaar. Ook de Raad kan zich met deze voor waarde vereenigen. Aldus besloten. De bouw van 52 woningen aan het „Wrtte Hek". Voorstel tot het verleenen van voor schotten aan de Katwijksche Bouwvereeni- ging tot het bouwen van 52 woningen aan „Het Witte Hek". Ten einde deze plannen voortgang te doen hebben is het noodzake lijk van gemeentewege de noodige voor schotten te verstrekken zulks onder voorbe houd, dat de gemeente dezelfde voorschot ten van het Rijk verkrijgt. De vereeniging vraagt een grondvoorschot van ten hoog ste 33.398.37 en een bouwvoorschot van maximum 142.205.96. Aan de Rijksvoor schotten zijn bereids nog verbonden de vol- gei.de voorwaarden: a. verdere bouw zal mceten geschieden ten behoeve va de op ruiming van krotwoningen, en b. de eerste aanwijzing der huurders zal moeten geschie den in overleg met en ten genoegen van den woningwetinspecteur. B. en W. zeggen uiteraard geen bezwaren tegen deze voor waarden te hebben, omdat toeneming van de gelegenheid tot betere huisvesting van de arbeidende klasse, zoowel uit sociaal als hygiënisch standpunt, slechts kan worden toegejuicht, en stellen daarom aan den Raad voor de gevraagde bouwvoorschotten onder deze voorwaarden te verstrekken. Conform besloten. Voorstel tot vaststelling der rekening courant-overeenkomst met de Katwijksche Bcuwvereenigng. De Katwijksche Bouwver. stort haar overtollige kasgelden in de ge meentekas. De desbetreffende ontvangsten en uitgaven loopen over de gemeente-reke ning, hetgeen niet geheel juist is te achten. Het komt B. en W. gewenscht voor hierin wijziging te brengen. Volgens de Gemeen tewet kan zulks geschieden indien de Raad hiervoor bepaalde regelen vaststelt. B. en W. bieden den raad hiervoor een concept aan, waarmede de Raad zich, na eenige toe lichting door den voorz., volkomen kan ver eenigen. Besloten. Voorstel tot intrekking van de verorde ning regelende het beroep bedoeld in art. 1P va nhet Reglement Autovervoer Perso nen. Inzake deze aangelegenheid was door den Raad in November 1937 een verordening vastgesteld. Inmiddels i* in de plaats van deze verordening getreden «e Wet Autover voer Personen. De gemeentelijke verorde ning is dus overbodig en mitsdien stellen B -en W. voor deze in te trekken Besloten. Prabadvies op het adres van J. Hoppen brouwer om wiiziging der. verordening als bedoeld in art. 10 der Drankwet. Het komt hierop neer, dat de heer H. vergunning hooot te verkijger om in een perceel in de Wilhelminastraat een ..slijtvergunning" te kunnen openen B. en W. zetten uitvoerig uiteen waarom dit college tegpn inwilliging van dit verzoek is en achten het bestaande aantal van heden voldoende,. Van B. en W. kan daarom niet worden verwacht, dat dit co1 lege een wijziging der verordening in den gewenschtcn zin zal voorstellen, wes halve het den Raad voorstelt afwijzend op he1 verzoek te beschikken. De heer H. P. Bloot vindt het prae-advies vrij zwak. De gemeente breidt zich naar het Zuiden uit. Uiteindelijk zal toch de g-ens gewijzigd moeten worden. Het be treft hier een keurig nette zaak. Spr. is voor inwilliging. Nadat meerderen nog het woord lebben gevoerd, wordt het verzoek afge wezen met de stem van den heer Bloot tegen. Hierna komt in behandeling een toege voegd punt aan de agenda, betreffende het hui en van een lokaliteit voor de bewaar- sclool te Katwijk aan Zee. De bewaar school zal ondergebracht worden in de ge meentezaal. De Arbeidsbeur, die thans in dit gebouw gevestigd is, zal ondergebracht werden in het reeder ij-lokaal aan den Zuid- Boulevard. Verschillende leden betuigen hun' instemming. Vooral de verplaatsing van de Arbeidsbeurs zal het verkeer in de Voorstraat zeer ten goede komen. Z. h. st. wordt het voorstel aangenomen Rondvraag. De heer L. v. d. Zwan heeft de oefening met de brandw;eerwagentjes voor de Luchtbescherming 'meegemaakt. Hoewel de proef goed voldaan heeft, be pleit spr. aanschaffing van materiaal voor de opruimingsploegen, zooals ladders, hou- weelen, breekijzers enz. Mocht het crediet reeds verbruiki zijn, dan verzocht spr. den Raad een aanvullend crediet te willen ver- sti ekken. De voorz. deelt mee, dat het toegestane crediet vrijwel verbruikt is. Ook spr. is van meening, dat er nog aanvullinge noodig zijn. Dit zal nader worden bezien. De heer H. P. Bloot wijst op de noodzakelijkheid meer te oefenen. De voorz. zegt, dat een groote verduisteringsproef in voorbereiding is. Dan zal ook de blokbrandwe-- en de EHBO-afdeeling in actie komen. De heer W. L. Noordijk vraagt of het meentebestuur bevoegd is in te grijpen bij huuroodrijving. hetgeen, de voorz. ontken nend beantwoord. De heer J. Schoonenberg vx*aagt of B. en W. inlichtingen willen verstrekken over aangifte en afvloeiing van leerlingen der openbare 1. school in verband met de nieuw te bouwen ULO-school. Deze vraag zal in ie volgende vergadering beantwoord wor den. Hierna sluiting met dankgebed. GEMEENTERAAD VAN SASJ^NHF»^ Voltallige vergadering onder leiding van den burgemeester, die "ned^deeling deed van eeni-re ingekomen stukken, o.a. bericht van Ged Staten van niet-goedkeuring van het raadsbesluit, tot aankoop van grond tot stichting van een jachthaven. Van den heer Turk was een schrijven ingekomen, waarbij hij maatregelen ver zocht tegen de straat- en snelfotografen. De voerz. zegt hierop dat de politie opgedra gen is te zorgen dat straat en snelfotogra fen niet opereeren tusschen Huize Sassem en de grens Lissc. Van den heer C. Riebert was een verzoek ingekomen om medewerking tot het ver krijgen van een 2de hyootheek op de in aan- bcuw zijnde of nog te bouwen woningen langs de niéuwe straat tusschen Berkenlaan en Ieoenlaan. Dit ingevolge een beschikking van den minister van Soc'ale Zaken van November 1939. Het college is van meening, dat hierop niet kan worden ingegaan. De heer van Breda vraagt, waarom deze me dewerking achterwege moet blijven als het in het belang van de volkshuisvesting is. Ook de heer van Reijsen is het niet met het stfodnunt van den voorzitter eens. Weth. Warnrar wijst op het risico voor de gemeente. Daar het verzoek niet bij de stukken heeft gelegen wordt het aangehou den: de heer van Zonneveld verzoek* schrif- teliik prae-advies. Tot lid van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim wordt de heer S. Rotteveel benoemd. Het betref', hier een vacature ont staan door het bedanken van den heer M. J A. Post. die meende dat het meer in den geest van de wet is, als ook een vader van schoolgaande kinderen in de commissie zit ting heeft. De wijziging ambtenarenreglement en re clames hondenbelasting werden goedge keurd conform voorstel B. en W. De heeren de Boer en Wesseling verzoch ten ontheffing van havengeld over de maan den. Januari en Februari wegens winter. Daar deze heeren door hun abonnement toch al bevoordeeld zijn, en de verordening ontheffing trouwens niet toelaat, wordt dit verzoek afgewezen. Van de heeren gebr. Vlasveld wordt, on der voorwaarden, overgenomen de straat langs de Chr. Geref. kerk en grond, noodig voor de verbreeding van de Iepenlaan. De balans en verlies en winstrekening worden vastgesteld. De heer van Reijsen zegt, dat hij, bij ge ruchten gehoord heeft, dat er een tendenz bestaat om uit deze woningen te vertrek ken. „Als er een leeg komt, zijn er 5 huurders voor", zegt weth. Bader. Het polsen met Warmond. Rondvraag. De heer Verkleij deelt mede, dat de indertijd door den Raad benoemde commissie, om te gaan polsen in hoeverre het gemeentebestuur van Warmond bereid was mede te dragen in de kosten voor ver- bi tering van den Warmonderweg, een heel aar.genaam ondex-houd gehad heeft met B. en W. van Warmond. Het resultaat was, dat B en W. van Warmond meenden, dat er wel iets voor te zeggen was om pond-pondsge wijze in de kosten bij te dragen, indien Sassenheim ook bijdroeg in de door War mend gemaakte kosten voor verbetering van den Waxmonderweg in die gemeente. Warmond zag in dezen weg geen specifiek Warmond's belang. De heer van Breda, eveneens lid van de commissie, deelt mede, dat hij meent, dat B en W. van Warmond gaarne over voorko mende kwesties met hun collega's van Sas- ser.heim willen praten en acht het daarom nocdig tegen B. en W. te zeggen, dat zij moeten gaan praten. Het derde lid van de commissie, de heer Kortekaas, onderschrijft het door den heer Vtrkleij gesprokene, en betreurt, dat in W- rmond geen resultaat is behaald. Wat de opmerkingen van den heer van Breda betreft, wil hij opmerken, dat dit geen advies van dc commissie is. De heer van Zonneveld verzoekt in de v 'gende vergadering mededeeling van de conclusies van het college, naar aanleiding var het verzoek bij de algemeene beschou- wir.gen gedaan, om tot invoering van een gebed in den Raad over te gaan. Verder vr?agt spr. mededeling, hoe het staat met d' rioleeringsplannen, waarvoor 40.000 op de begrooting is gezet. De voorz. antwoordt op de laatste vraag, dat de begrooting bij Ged. Stater, is, en de goedkeuring moet worden afgewacht; voor ditn kan er niels gebeuren. De heer v. Zonneveld: „0,_ neen, o, neen, o, neen! Voor de Jachthaven, die ook nog niet goedgekeurd was, werd dag en nacht gewerkt". De heer v. Breda verzoekt plaatsing van een lantaarn bij den nieuwen provincialen weg en verzoekt aandacht voor de Post- wijkkade. De heer van Reijsen bepleit ook de invoe- rign van een gebed in den Raad. Daarna geheime zitting. KLEINE ANNIE OOE/a CE li A OF /EN H'J /S ZE KER NOG 6U/TEN KENN/S DENKT DE DOKTER N/ET, O Al ER KANS OP NER- 1TFL/S? DE DOKTER ZEGT V/E7 VEEL, MAAR H'J DOETZ'NQEïT. WANNEER M/jWESfA FLINT WEER G'J KENNIS KOMT DAN KAN N'J M/SSCN/EN ZEGGEN W/B DB GANk ROOIER! WAREN. H'J DEED ALSOF H'J BEDROEFD WA s; MAAR H'J DEED OOK HEEL VREEMD, VOORAL TOEN /K ZE/ WAT M'JNHEER FLINTMNMH/&N ZOU ZEGGEN. ALS HIJ WEER S PRE KEN KON. IK GELOOF ER N/ETS VAN, OAT H/JQEDROEFD /S

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 10