RIJNSTREEK ZATERDAG 13 APRIL 1940 DE lElDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 1 LEIDSCHENDAM St. Josephgezellen. Zondag 14 April: Viering van het Patroonsfeest, na de H. Mis van 7 uur algemeene H. Communie, daar na gemeenschappelijk ontbijt in het R. K. Vereenigingsgebouw en gezellig samenzijn tot 1 uur. Des avonds te 8 uur vroolijke avond. Dinsdag 16 April te 7.30 uur Maria-Con- gregatie, daarna bijeenkomst. Donderdag 18 April: Biljartclub A.D.O. Vrijdag 19 April Damwedstrijd tegen de K.J.M.V. en Zaterdag na het Lof bijeenkomst. K. J. M. V. Maandag 15 April te 8.30 uur: „Finsche avond". Inleider zeereerw. pater Th. Schwering, pastoor in Viipuri. Dinsdag 16 April te 7.30 uur Maria-Con- gregatie en Vrijdag 19 April: Societeits- avond. De inrichting voor zenuw- en geestes ziekten. Het bestuur van de stichting Nederlandsch-Hervormde Inrichtingen voor Zenuwzieken te Leidschendam heeft het bouwen van een nieuw gesticht, omvatten de vier paviljoens, elk voor honderd pa tiënten, een administratiegebouw, een economiegebouw, een centraal ketelhuis, een directeurs- dokters- en administrateurs woning, zes beambtenwoningen en een lijkenhuis, alsmede de wegenaanleg ge gund aan de aannemersfirma G. J. Evers te Bloemen, welke met een bedrag van 1.044.700 het laagst had ingeschreven. Biljarten. Gisteren speelde de biljart club K.D.O. alhier een wedstrijd tegen de biljartclub „Valkenbosch" in Den Haag. Na een spannenden strijd won K.D.O. den eer- aten prijs. LISSE Geboren: Neeltje d. van J. H. Daudeij en T. de Groot Bastiana d. van G. van der Voet en M. M. van Essen Martina Mathilda d. van J. Hoogkamer en C. J. de Vos Marinus Rutgerd Herman z. van J. ten Hagen en N. de Graaf Johannes Fredricus z. van L. P. Hoogervorst en C. van der Laan Johanna Henriette Aga tha Maria d. van L. J. J. Th. van Ruiten en G. A. Beelen George z. van D. van Loenen en C. Keur Dirk Hubertus z. van A. Schravendeel en C. van Ginhoven Overleden: Geertje van Duijn, 60 J. echteg. van R. de Leeuw. Gevestigd: H. J. J. Suidgeest uit Haarlem J. Verhaar uit Nieuwveen C. A. Egberts uit Ter Aar W. Schmidt en gezin uit Vlaardingen P. W. J. Keij- zers uit Hillegom J. M. Polman uit Haarlemmermeer E. J. Hoogervorst uit Sassenheim W. C. J. Schuite uit Hooge- veen G. J. Kramer uit Alkmaar A. C. A. Tissing uit Amsterdam. Vertrokken: M. Lame naar Zand- voort M. C. Schenk naar Maastricht H. W. Lefeber naar Amersfoort C. P. Wassenaar naar Heemstede P. C. Korte- kaas naar Texel M. G. van Tongeren naar Sassenheim C. P. en P. J. Korte- kaas naar Lichtenvoorde Wed. A. van Schevikhoven naar Rotterdam A. Q. M. Straver naar Alphen aan den Rijn H. T. Meeldijk en gezin naar Hillegom P. H. van Zeist naar Haarlem C. J. Sauerbier Couvée en gezin naar Leiden H. G. Slottje naar Amsterdam Wed. P. Kra mer geb. Beukers naar Bennebroek N. P. Schalk en echtg. naar Haarlemmermeer J. C. van der Meij naar Haarlemmer meer W. M. van den Oetelaar naar Haarlem. NOORDWIJKERHOUT Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente veigadert op Dinsdag 16 April des namiddags te vier uur. De agenda bevat o.m.: Verzoek van het R.K. Par. Schoolbe stuur te De Zilk, als bedoeld in art. 72 der L.O.-Wet 1920, tct aanschaffing van 8 schoolbanken. Voorstel van burgemeester en wethouders tot het opnieuw vaststellen van de veldwachtersverordening. Voorstel van burgemeester en wethouders tot: a. onttrekking aan het openbaar verkeer van den 2den Ouden Schulpweg; b. tot ruil van gronden met de Landexploitatiemaat- 6chappij „Noordwijkerhcut" voor de te maken nieuwe verbinding tusschen den Gooweg en de Kerkstraat. Voorstel van burgemeester en wethouders tot vaststel ling van een nieuwe ver-.rdening op de heffing en invordering van haven- en ka- degeld. Voorstel van burgemeester en wet houders tot onbewoonbaarverklaring van de woning 's Gravendamsclieweg 25. NOOTDORP Aankoop grond straataanleg. Naar wij vernemen is door Gedeputeerde Staten goedgekeurd het raadsbesluit tot aankoop van 2 3/4 H.A. grond van den heer J. A. van Dijk, gelegen aan de Dorpsstraat, voor den prijs van 22.000. Op dezen grond zal door de gemeente worden overgegaan tot aanleg van straten, waarvoor dcor den Rijksdienst der Werk verruiming een crediet van 35.200 be schikbaar is gesteld. Met het werk, hetwelk gedeeltelijk in werkverschaffing zal worden uitgevoerd, zal zeer binnenkort een aanvang worden gemaakt. Doordat in de vergadering van de Wo- ringbouwvereeniging deze week is beslo ten tot den bouw van 32 woningen, waar voor de medewerk' ig van het Gemeente bestuur zal worden gevraagd, zal thans binnen afzienbaren tijd Nootdorp van zijn woningnood veriest zijn. OEGSTGEEST Radio-distributie opzettelijk gestoord. Bij de radio-distributie kwamen ln den la&tsten tijd herhaaldelijk ernstige klach ten voor, dat juist tijdens bijzondere pro gramma's of nieuwsberichten de distribu tie-radio staakte of zwakker werd. Bij een nauwkeurig onderzoek is de di rectie van de radio-centrale er in geslaagd de plaats van de storing in het net vast te stillen. De beschadiging vond men aan de achterzijde van een perceel, bewoond door O. Het lood was over een bepaalden af stand van de kabel verwijderd, terwijl de draden van de isolatie waren ontdaan. Over het beschadigde gedeelte was een plankje gespijkerd om de wandaad aan het oog te onttrekken. Met behulp van een metalen voorwerp moeten sluitingen tusschen de draclen zijn veroorzaakt, hetgeen sporen aan de draden aantoonden. De politie heeft dit geval van wederrech telijke vernieling en opzettelijke storing in onderzoek. RIJNSBURG Bloemenhandel. Het is den laatsten tijd wel een teleurstelling voor de blce- mentrekkers. Het is een en al misère. Groote aanvoer, slechte prijzen. Men was hierop niet bedacht. De internationale toe stand doet nan den bloemenhandel, de on dervinding leerde dit reeds al meermalen, ook veel kwaad. De prijzen waren voor tul pen per dozijn: Elisabeth Evers 1417; Vuurbaak 1518, Mgr. Tubergen 68, Oranje Nassau 1215; Cram. Brillant 79, Sultane 7—10, Azalea 69, Bartigon 914, Ferd. Moore 68, Peach Blossom 913, Goudvink 1114, Gele Prins 9—12, Murillo 68, Albino 1317, La Reine 68, Sonja 810, Theeroos 69, Duchesse de Parma 1315, Reinland 1014, Rose Copland 12 15, Telescopium 1619, Generaal de Wet 1114, Prins van Oostenrijk 8—10, Peli kaan 1012, Alberis 1316, Bandoeng 13 —15, Le Notie 11—14, Victoir d'Olivierre 710, Witte Valk 911, Farncombe San ders 8—10, Narcissen per dozijn (kas): Cheerfullness 57, Pieticus ornatus 46, Victoria 5—7, King Alfred 8—11, Sion 4— 6, Golden Spur 46, Laurens Koster 610, Glory 47, Narcissen van den kouden grond: King Alfred per 100 ƒ0.250.35, Helios 0.200.30, Golden Spur 0.20 0.25, Hyacinthen per 100. 1—2.—. Anemo nen ƒ0.90—1.50, Irissen p. dozijn 25—30 ct. SASSENHEIM E.H.B.O. Aan het jaarverslag over 1939 van d>e plaatselijke afdeeling van de Ned. Vereeniging E.H.B.O. ontkenen wij het volgende: Het aantal leden is met twee verminderd en bedroeg aan hel einde van het jaar 16, het aantal cursisten is terug- geloopen van 15 tot 8. De secretaris, de heer W. F. van Zelm, noemt deze achter uitgang terecht te sterk; gezien dt gevaren welke ons nog steeds van alle zijden be dreigen, moest de noodzakelijkheid van de „E.H.B.O." meer worden ingezien. Het be stuur stelt zich voor een actieve propa ganda te voeren zonder zich over te geven aan schrikbarende of fantastische voor stellingen. De oefenavonden werden in het algemeen slecht bezocht Geboren: Cornelis Johannes, z. van P. L. Berbee en F. M. van der Aart Theodorus Petrus, z. van Ch. A. van der Voort en A. M. Vermeij Hubertus Theodorus z. van H. A. Langelaan en C. J. Blokker Robert z. van J. Cats en J. ten Berge. Ondertrouwd: J. Verbeek, oud 27 jaar en J. M. de Regt, oud 23 jaar. Getrouwd: C. Langeveld, oud 28 jaar en E. J. Hoogervorst, oud 19 jaar P. Barnhoorn, oud 33 jaar en H. Donders, oud 27 jaar. Overleden: G. J. Parlevliet, oud 31 jaar. Gevestigd: F. W. Teleng van Lisse J. F. M. Verwer van Lisse M. Homan van Lisse J. A. Brakman van Nieuw en St. Joosland J. K. de Vries van Stap horst M. J. Hooghuis geb. Witttenheer van Rotterdam J. M. de Regt van Oegstgeest F. Rosman van Wassenaar. Vertrokken: E. J. Hoogervorst naar Lisse H. Smit naar Noordwijk H. Honders naar Noordwijk A. C. van Hout naar Eindhoven. VOORHOUT Overleden: Elisabeth van Winsen, oud jaar, echtgenoote van W. Borst. Geboren: Cornelia Jacoba en Johanna Adriana, dochters van N. Bakker en P. J. Zuidhoek Johanna Maria Anthonia, d. v. J. v. Gerven en G. M. v. Emmerik Tonia, d. van A. Hoogervorst en A. Veld hoven. Getrouwd: Gerardus Jacobus Zoet, oud 27 j. en Elisabeth van den Berg, oud 23 j. Johannes Theodorus van der Meer, oud 25 j. en Maria Bierman, oud 24 j. Arnoldus Petrus Koster, oud 26 j. en Cor nelia Gerarda Slobbe, oud 25 j. VOORSCHOTEN K.J.M.V. Aangezien het vermoeden bestond, dat de restauratie van het „eigen huis" der St. Jozef gezellen, waarin wij bij eenkomen, volgende week gereed zou zijn, is den heer H. in 't Woud verzocht zijn praatavond volgende week te komen hou den, daar de huidige gelegenheid nu niet bepaald een ideaal oord daarvoor is. Aan dit verzoek heeft de heer m 't Woud vol daan, dus volgende week worden alle K.J.M.V.'ers verwacht in het „eigen huis". Tevens zijn ook alle L.T. jongens, die niet in de K.J.M.V. georganiseerd zijn, welkom. Het onderwerp, waarover de heer in 't Woud zal spreken is: „Geeft rekening van uw rentmeesterschap". Een uitvoerige toe lichting staat in „Contact". Deze avond besteedde de moderator voor het geven van de tweede les der oriëntatie cursus aan de tien te installeeren leden. WARMOND Kruisvaart. Zondag geen ringverband. Woensdag 8 uur Mgr. Aengenent-, Michaël- en Tarcisius-ban. Zaterdag 7.30 uur Willi- bord- en Jeroenban. De jongens, die moeten meespelen op de a.s. Ouderavond, moeten hun rol goed lee- ren. De extra-repetitie zal worden bekend ge maakt. WASSENAAR Ingekomen: D. J. Bentschap Knook, uit Sint Maartensdijk. T. K. van den Berg, uit Renkum. M. van Berkelaar, uit 's-Hage. J. G. Bieshaar, uit Arnhem. W. M. Bos, uit 's-Hage. J. C. Ceelen, uit Berghem. M. Deen, uit Rotterdam. J. C. Dekker, uit Soengei Gerong, Ned.-In- dië. G. E. ten Doeschot, uit De Bilt. G. J. Dubbelman, uit Hooge en Lage Zwa- luwe. M. C. den Engelsman, uit de Bilt. J. J. Henny, uit Amsterdam. Wed. 1. C. van der Hoek geb. Drinkwaard, uit Rot terdam. A. C. Haverhals, uit Breda. E R. Hoen, uit Heilco. J. J. Hogetoorn, uit Leiden. H. van der Houven, uit Ber gen. E. Jendrian, uit Den Haag. J. Kamerbeek, uit Hilversum. C. G. van der Kamp, uit Lisse. A. D. Kieboom, uit Waalwijk. W. E. Koolhoven, uit Den Haag. A. E. Kors, uit Voorburg. E. W. Kreh, vreemd, uit Den Haag. A. Lang broek, uit Sommelsdijk. M. C. van Loon, uit Rheden. C. G. van der Meer, uit Sas senheim. D. C. M. Möller, uit 's-Hage. Wed. M. T. den Ouden geb- Seipgens, uit Den Haag. B. J. von Pritselwitz van der Horst, uit Driebergen-Rijsenburg. A. G. J. Rietveld, uit Leiden. J. P. de Romijn, uit Leiden. J. P. Roothaan, uit Turkije. E. E. van Rijn, uit Voorburg. M. O. Rijnbeek, uit Leiden. O. Schalbert, ALPHEN AAN DEN RIJN Rectificatie. In hst verslag van den R.K. Volksbond werd medegedeeld, dat de geldimidtdelen van dezen bond destijds ge schokt waren door het faillissement van <ie Ned. Landibouwbank,, terwijl het hier be trof de Centrale Land- en Tuiinbouw-bank. Geboren: Johanna Hendrica Maria d. van M. J. de Heij en J. van Fulpen Bar bara Maria Aiida Hendrica d. van A. Zweekhorst en G. C Simmerman Petrus Adrianus Cornelis z. van A. Vermeulen en J. J. Koolmees Jenneke d. van C. van de Meent en M. de Bruijn. Ondertrouwd: Samuel Jacobus Nap 35 j., won. te Waarder, en Neeltje Cornelia de Jong 34 j. Cornelis van der Werf 25 j. en Jacoba Maria de Heij 25 j. Gehuwd: Dirk van der Leede 20 j. en Maria Anthonia van der Velden 18 j. Gevestigd: van Benthuizen: Th. P. van der Maas van 's Gravenhage M. Ver horst van Amsterdam C. J. M. Kramer van Woerden W. Boele. Vertrokken: naar Nieuwkoop D. Mottier naar 's Gravenzande: P. Vis naar Rotterdam: C. Haak naar Voorburg J. van der Kolk naar Amsterdam A. v. Pelt naar Ter Aar: W. G. van Leeuwen naar Maartensdijk (U.) S. Hendrikse naar Rijnsburg J. Wieman naar Kou dekerk a. d. Rijn: Th. V. van Schaik. BODEGRAVEN Geboren: Rieka Hermanna, d. van H. M. Verweij en A. van Steenis Cornelia d. van H. K. van Groeningen en J. Mole naar Ondertrouwd: W. den Hertog, 52 jr. en J. Zwijnenburg, 40 jr. Overleden: J. Bos, echtgenoote van M. Zwynenburg, 71 jaar (overleden te Apeldoorn G. Smit, weduwe van W. Plomp, 69 jaar. Gevestigd: C. M. Wilschut van Utrecht A. Fortuin van Uithoorn A. Leupen en gezin van Alphen aan den Rijn P. van Gorkum van Hazerswoude Vertrokken: A. Hoogendoorn en gezin naar Zwammerdam L. Haver kamp en echtgenoote naar Leidschendam J. A. van Heezik en gezin naar 's Gra venhage H. P. Mijderwijk naar Zwam merdam T. de Jong naar 's Graven hage P. A. van Egmond naar 's Graven hage Ph. van der Klok en gezin naar Voorburg C. J. M. Buijtelaar naar Moordrecht H. M. Verheul naar Bar- woutswaarder. DE MEIJE „St. Jan". Op de in café ,De Halve Maan" gehouden vergadering, werd na het lezen der notulen een causerie gehou den door den moderator over de courant en wat daar aan vast zit. Spr. begon met te zeggen, dat het dit jaar vijf eeuwen ge leden is, dat de boekdrukkunst werd uit gevonden. Dcordat in vroeger eeuwen alles met de hand geschreven moest worden, waren er slechts weinigen, die in het bn- uit 's-Hage. J. Schep, uit Ouderkerk a. d IJssel. C. C. Schildwacht, uit 's-Hage. G. C. Schildwacht, uit 's-Hage. J. M. A. Schwan, uit 's-Hage. A. P. D. M. Spa- renberg, uit Hillegersberg. G. van der Stelt, uit Lisse. J. G. Timmerman, uit Soest. M. Timmermans, uit Veen (N. Brabant). H. C. Visser, uit 's-Hage. I. Weerman, uit Gaasterland. K. Weerman, uit Gaasterland. A. G. Wolvenne, uit Bussum. Vertrokken: J. C. van Deursen, naar Monster. P Rijsdam, naar Katwijk. F. Rosman, naar Sassenheim. P. Schuma cher en gezin, naar Mühlheim (Duitsch- land). P. M. van Ipenburg en gezin, naar Den Haag. Wed. J. Jurjaans geb. van Duin, naar Amsterdam. C. J. Rijnshou wer en gezin, naar Vught. A. J. Tonnes sen, naar Oberhausen (Did.). H. Tonnes sen geb. Optenhofel, naar Heemsteed. E. Meerloo, naar Gouda. F. Tabak, naar Leeuwarden. Wed. A. H. M. van Bel- kum geb. Lambers, na:r 's-Gravenhage. S. Schild, naar 's-Hage. M. I. Fran cois geb. Bree, naar Canada. M. G. Brok- i;en, naar Oegstgeest. J. Perschei, naar Graz. H. J. Rutten naar Amersfoort. M. A. de Paauw, naar Rotterdam. W Bodewitz, naar Voorschoten. P. M. Jan sen. naar 's-Hage. Wed. H. J. F. Cokart geb Coenen, naar 's-Hage. E. W. Ste- renborg, naar 's-Hage. D. Tissing.^ naar 's-Hage. Wed. T. Gros geb. Schol,* naar 's-Gravenhage. E. Borsbcom, naar Vel- zen. G. Roelanrse, naar 's-Hage. A. Meurs, naar 's-Gravenhage. G. Fabian, naar 's-Hage. A. C. Prins, naar Mon ster. G. Schakenraad, naar 's-Hage. J. C J. van der Ploeg, naar Woubrugge, Hoogmade. Wed. J. C. B. van Grafhorst geb. Elcmans, naar Den Haag. J. B. W Bridcl, naar Ede. A. E. de Smit, naar Sas van Gent. H. Verhoeven, naar Lei den. H. A. van Royen, vertrokken, on bekend waarheen. ZOETERMEER „Het Rechte Spoor." Zondagavond wordt door de tooneelclub van de St. Jo sephgezellen het tooneeLspel „Het Rechte Spoor" nog eenmaal opgevoerd. Gezien de waardeering welk dit spel op het jaarfeest heeft ondervonden, zal de heropvoering ook zeker slagen. zit waren van een of ander boek. Door middel van deze uitvinding kon men hiei- aan eenigszins tegemoet komen, terwiil in den tegenwoordigen tijd ook de nr(jzcn tot een minimum konden worden geredu ceerd. Sinds het uitvinden van de drukkunst, zijn de couranten erg opgekomen. In kor te bewoordingen gaf kapelaan van der Voorn hiervan een kleine geschiedenis weer, terwijl hierna met eenige woorden werd gesproken over üe techniek van een courant en het samenstellen ervan. Spre kende over de oplagen, welke de bladen hebben, zeide hij, dat een Londensch blad de grootste oplaag heeft n.l. 3.000.000 exemplaren. En met deze causerie werd deze laatste vergadering in dit seizoen gesloten, nadat allen een kleine tractatie hadden ontvan gen. Wij onzerzijds hebben getracht aan het verzoek van het steeds toenemende aantal abonrté's te voldoen en hopen ln het komende seizcen op dezelfde voet voort te gaan, zij het dan ook met een verdubbeld aantal lezers en lezeressen! HAZERSWOUDE Geboren: Bemardus Jozef Michael z. van C. G. van Kempen en H. M. de Rooy. Ondertrouwd: Th G van der Ven. 24 j. en R. van Tulpen 23 j. G. Koetsier 32 j. en K. van Dorp 25 j. G. van Eik 34 j en A. van der Kley 29 j. Ov e r 1 e d e n: W. J. van der Velde 64 j. geh. met G. van den Post M. A. Doeswyk 68 j. geh. met C. J. de Jong LEIDERDORP Gevestigd: W. de Jong en gezin J. Neuteboom en gezin P. Chr. Bolk en gezin M. van PuttenKiel en gezin P van der Haven H. van Elburg H. Tuininga L. Roskam B. J. Tebrugge en gezin J. M. Wakka en gezir. E. Versteeg en gezin A. de Groot A. Klijnde Lange. Vertrokken: N. van Teijlingen naar Leiden G. Francken naar Hazerswoude J. J. Sollie en gezin naar Leiden J. B. Tebrugge en gezin naar Leiden G. Oppe- laar en gezin naar Leiden D. N. van Malssen en gezin naar Leiden N. van Veen en gezin naai Amsterdam N. L. van Daslen en gezin naar Wissenkerke J. M. van der KaaiSlingerland naar Leiden P ten BrinkeKnook en gezin naar 's Gra venhage P. van Oord van der Vlies naar ZoeterwoudQ K. van der Laan naar Lei den. NIEUWKOOP „Wij gaan de Kruisvaart vieren". On- *der dit motto is thans verschenen het pro gramma van den reeds eerder aangekon- digden K.J.C.-dag op Zondag 2 Juni a.s., waarvoor tal van cohorten uit andere pa rochies verwacht worden. Om 11.30 uur wordt een plechtige Hoog mis opgedragen, om 1 uur gezamenlijke maaltijd, om 1 30 uur aantreden voor den marsch, om 2.30 uur Lof met plechtige in stallatie Hierna aantreden voor den marsch naar het toumierveld, waar de op stelling plaats heeft ln carré-formatie, waarna een rijk en zeer gevarieerd pro gram van zang, spel en dans zal worden uitgevoerd. Van belangstellenden zal een gering entrée geheven worden tot dekking van de kosten. Wit-Gele Kruis. In het Parochiehuis werd de Jaarvergadering gehouden van het Wit-Uele Kruis. De voorzitter, de heer A. J. Verhaar opende de bijeenkomst met een welkomstwoord, waarna de secretaris-pen ningmeester, de heer Th. J. F. Teunissen, gelegenheid kreeg om voor te lezen de no tulen, het jaarverslag en de rekening. Bij zieken zijn door de verpleegster afgelegd 964 bezoeken, bij baby's voor controle van voeding en gewicht 848. Door de stijging van het ledental van de afd. Noorden kon de verpleegster geheel voor gezamenlijke rekening, iedere afdeeling de helft of 525 bekosiigd worden. De finantieele positie van de afdeeling is dan ook veel verbeterd en thans behoorlijk gefundeerd. De inkom sten aan contributiën was 614.41, wegens subsidies 320.—, vormende met de bij drage van Noorden en nog enkele kleine posten tezamen f 1526.76. De voornaamste post van uitgaaf is het tractement voor de verpleegster. Een batig saldo is aanwezig van 303.89. By de oprichting is 100.— geleend, hiervan is thans 25.— afgelost. Het magazijn werd o.m. aangevuld met twee ligstoelen en een prima ledikant. De finan tieele commissie, bestaande uit de heeren H. Markman en W. N. Bongenaar hadden de rekening in orde bevonden. Benoemd werden tot leden van de finantieele com missie voor 1940 de heeren R. Hilhorst en C. van Koert Sr. De heeren A. J. Verhaar en J. Eijs woonden als afgevaardigden de vergadering bij van den Zuid-Hollandschen Bond in den Haag, waarvan laatste 'n goed verzorgd verslag uitbracht. De voorz. leidt vervolgens een bespreking in over het op richten van een cursus E.H.B.O., hetgeen door het Hoofdbestuur zeer is aanbevolen. Dit wordt zeer gewenscht geacht, mede met het oog op het oorlogs- en toenemend ver keersgevaar. Vanwege het bestuur is hier over gesproken met den plaatselijken ge neesheer, dr. Koert, die bereid is den cur sus te leiden, doch stelt er dan prijs op, dat men deelnemer wordt en blijft om dan tel- kenjare een repetitiecursus te volgen, om dat het geleerde zoo spoedig vergeten wordt en men de behandeling dan zoo gemakke lijk verkeerd gaat toepassen. De bereidver klaring van dr. Koert wordt op hoogen prijs gesteld en zijn advies volkomen juist. Het aantal lessen zal het eerste jaar 20 24 be dragen, het aantal deelnemers moet ten minste 6 z(jn, terwijl de kosten zeer gering zijn. Pastoor Blom beveelt de oprichting sterk aan en zou graag zien, dat een groot aantal parochianen den cursus volgden, omdat dit vooral in dezen tijd van zoo eminent be lang is. Besloten wordt dat bode J. van der Laan in de volgende week zal rondgaan om deelnemers te werven. Medegedeeld wordt, dat het liggeld in het St. Elisabeth-gesticht te Leiden, evenals in het Diaconessenhuis voor de goedkoopste klasse is verhoogd van 2.50 tot 3.per dag. In dit verband wordt er op gewezen, dat bij een liggeld van 3.in het St. Antoniusgesticht te Utrecht tevens de operatiekosten zyn inbe grepen voor hen, die deze niet betalen kun nen. Het plaatselijk ziekenhuisfonds ver goed 2.50, het restant wo^dt alsdan door het V/jt-Gele Kruis bijgepast. De periodiek aftredende bestuursleden, de heer A. J. Verhaar, mevr. G. van der WeijdenBraun en de heer J. Eijs worden bij acclamatie herbenoemd verklaard. De voorz. wijst er nog op, dat de magazijn meester, de heer J. van der Laan, dezer da gen is verhuisd naar den Nieuwveenschen weg, perceel D 39. Hierna sluiting. Geboren: Johannes Gerardus, z. van Th. Pietersen en M. van Capel Maria Anna Cornelia, d. van J. Baas en G. C. H. Hartveld Martinus, z. van Jac. van Dam en M. Hoogerwerff Ondertrouwd: W. Kroesemeijer, 27 jr. en M. J. van Leeuwen, 21 jr. G. Vroonhof, 24 jr. en E. Splinter, 23 jr. NIEUWVEEN Overleden: Ant. van den Berg, 75 jaar M. A. F. Sluiter, 70 jaar Cornelia Kranenburg, 87 jaar. Vertrokken: T. de Boer naar Bol- zwart W. de Vries naar Sittart B. Bosch naar Bloemendaal J. de Jong naar Schiedam G. v. Keulen naar Hat- tem C. M. Speet naar Breda. Gevestigd: C. v. Kranenburg van Widdinxveen J. Beekman van Rotter dam Th. J. Kouwenhoven van Haarlem J. C. Blom van Laren N. Bruines van Zoeterwoude J. Lek en gezin van Lei den A. Resel van Alkemade J. Essel- man van Monnikendam P. de Rogge van Amsterdam T. Pijper van Amster dam H. J. Wolverstet van Amsterdam H. v. d. Poel van Hendrik Ido Ambacht J. D. Kroa van Zutfen J. v. d. Bever van Maurik. TER AAR Geboren: Adrianus, z. van J. v. d. HavenKalsburg. Ondertrouwd: C. Verburg 25 j. van Nieuwkoop, en Th. Kempenaar 25 j. Overleden: G. A. J. Speet 32 j. Gevestigd: P. Laan van Middelie J. Wesselman van Alkemade A. M. Baa- ke van Amsterdam. Vertrokken: J. C. M. Kroon naar Oudenbosch E. Kroon naar Culemborg.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7