AGENDA Laatste Berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN ZATERDAG 13 APRIL 1940 DE cmiRANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Trianon. DE NEGEN VRIJGEZELLEN Gravin Stacia Batchefskaja heeft een onderhoud met haar advocaat in een restaurant. Aan een ander tafeltje zit Jean Lécuyer, die geen ooog van haar af heeft. Hij hoort, dat zij vreest door de nieuwe vreemdelingenwet het land te zullen moe ten verlaten. Haar advocaat ziet slechts één oplossing trouwen met een Franschman, om hierdoor de Fransche nationaliteit te verkrijgen. Dit gesprek brengt Jean op een grandioos idee, daar hij begrijpt, dat vele andere vrouwen in dezelfde moeilijk heden zullen verkeeren. In Neuilly richt Jean een groot huis in als tehuis voor oude Fransche vrijgezellen. Hij rekent erop, dat het bericht hierover in de kranten de aandacht zal trekken van buitenlandsche vrouwen, en deze zich tot 'hem zullen wenden om tegen een flinke geldelijke belooning door een huwelijk de Fransche nationaliteit te verkrijgen. Het gestorte bedrag zal voor de helft aan den echtgenoot uitbetaald worden, terwijl de andere helft de bron van inkomsten voor het tehuis zal vormen. Als het bericht in de krant staat, melden zich negen vrijgezellen aan: Adhémar, Adolphe, Aristide, Agénor, Athanase, Antonin, Alexandre, Anatole en Amédee, die blij zijn een onderdak te vinden. Spoedig komen ook zeven vrouwen, Mar garet, een Engelsche, Consuelo, eigenaresse van een import-zaak van guano, Joan, een Amerikaansche Zangeres en Mi-Hau, een Chineesche danseres. Ook twee Fransche vrouwen toonen belangstelling voor een huwelijk; Mevrouw Picaillon, die door een huwelijk vermindering van belasting hoopt te krijgen, en de eigenaresse van een mode zaak, die door een huwelijk cachet aan haar naam wil geven. Tot slot komt het bezoek, dat Jean ver wachtte, Stacia! De zeven dames kiezen hun negen vrij gezellen en betalen aan Jean een bedrag dat varieert na gelang van hun leeftijd en hun uiterlijk. Op de ochtend van het huwelijk blijkt- Agenor, die met Stacia zal trouwen, geen papieren te hebben. Jean vindt een op lossing en laat hem onder een valsche naam en valsche papieren trouwen. Na de plechtigheid op 't stadhuis keeren de ex-vrijgezellen terug naar 't tehuis, waar hen een feestmaal wacht. Jan betaalt ieder 25.000 franc uit. Onder invloed van de champagne be sluiten de oude heeren hun echtgenooten met een bezoek te verrassen en zij ver laten in alle stilte 't tehuis. Wat hun daar te wachten staat, zou 9 afzonderlijke filmen kunnen vormen. Het is een ongewoon verhaal, met menige grap pige situatie, een geestige dialoog, een groo- te dosis levens-wijsheid en een vroolyk sarcasme. Voor de pauze draait het zeer spannen de verhaal „Honderd tegen één". De redac teur van een krant krijgt een bankbiljet in handen, dat afkomstig blijkt te zyn van een kinderroover. Hij gaat op zoek naar de kinderroover, in gezelschap van een niet onaardig onderwijzeres je, met als grootste, voorloopig succes, dat zij beiden zoek raken. Een film zou echter geen film zijn, wanneer het spannend relaas zoo akelig zou eindigen. Er komt bevrijding opdagen, en door de bevrijding opent zich voor jounalist en onderwijzeres je een toekomst vol zalig heid. Lux or. DE DAG VAN MORGEN. Het Luxor-programma van deze week opent weer met een zeer uitvoerig journaal waarin o.m. fraaie opnamen van Z. H. dsn Paus ter gelegenheid van de Zegening Ur- bi et Orbi en de Goede Week-plechtighe- den in Sevilla, waaraan door generaal Franco werd deelgenomen. Voor de pauze wordt vertoond de ge heimzinnige geschiedenis: „Wie doodde Gail Preston?" Het is een rare cluib, waarin de gevierde zangeres Gail Preston optreedt. De gasten komen achter de tralies te zitten, de band is in Sing-Sing-pakjes en langs de ballu- strades boven loopen de gevangenbewaar ders met schijn geweren. Tij dens haar op treden wordt Gail Preston gedood. Iemand vlucht, achtervolgd door de politie; bo ven op het dak gekomen, roept hij uit: „Ik heb het gedaan" en springt omlaag. Maar bij het onderzoek blijkt het niet de kogel uit zijn revolver te zijn geweest. De moord op de zangeres Gail Preston, welke aanvankelijk opgelost scheen, staat opnieuw in het middelpunt der belangstel ling. Opnieuw gaat de politie aan het speu ren. Het aantal verdachte personen is zeer groot; er waren op dien bewusten avond ook zooveel menschen aanwezig! Natuurlijk levert het speuren der politie succes en natuurlijk ook is de dader een ander dan men logischer wijze verwacht.. In de film toch is alles mogelijk. Don Terry, Robert Paige en Arthur Loft vervullen in deze rolprent op verdienste lijke wijze de hoofdrollen. Na de pauze volgt een even spannend verhaal in de film „De dag van morgen", een John. M. Stahl-productie naar een ver haal van James M. Cain. Het verhaal in deze film brengt ons in connectie met een meisje, Helen genaamd, dat dienster is in een restaurant te New- York. Op den dag waarop het personeel tot staking zal besluiten, maakt zij kennis met een charm an ten Franschman. Helen neemt een groot aandeel in den vakstrijd. Het is vooral aan haar ingrijpen op de per soneelsvergadering te danken, dat er tot staking wordt besloten en de vakvereeni- gingsleider Holden ziet in haar zelfs een van zijn beste medewerksters voor de toe komst. De korte aanduidingen van het trieste leven in de achterbuurt, waar He len woont, wekken den indruk, alsof de makers zich slechts tot het minimum heb ben willen beperken en het al mooi genoeg vinden, dat een echte staking met echte posters op het doek is gekomen. Voortaan is de film vrijwel uitsluitend gewijd aan de verhouding tusschen Helen en Philippe Chagall, die voorgeeft een werkloos muzi kant te zijn, doch inderdaad een beroemd pianist is. Het blijkt Helen al spoedig, dat de man getrouwd is en zij besluit heen te gaan. Maar een orkaan belet voorloopig aan dit voornemen gevolg te geven. Zoo spoedig zij kan vlucht z.'j echter weg, maar Chagall, ditmaal met zyn vrouw, achter haalt haar en tezamen brengen zij haar thuis. De vrouw van Chagall blijkt een geesteszwakke te zijn, doch in sommige opwellingen blijkt zij heel goed bij haar verstand te zijn. Zoo o.m. in de scène, waarin'zy tegenover Helen haar man voor zich opeischt. Helen verzet zich daar aller minst tegen en laat hem gaanOm de strekking der film uitsluitend voor vol wassenen. Irene Dunne als Helen, Charlie Boyer als Chagall en Barbara O'Neil als de ziekelijke vrouw geven een uitstekende creatie van hun rollen. «rtWWMN1 Casino MUF T- MARINESPION. Aan boord van het groote Amerikaansche oorlogsschip „Cleveland" bevindt zich een jong maiineofficier, die een nieuwe brand stof heeft uitgevonden voor motorvliegtui gen, 'n uitvinding die voor de Amerikanen millioenen waard is. Natuurlijk hebben bui tenlandsche spionnen er de lucht van ge kregen, en loopt Carrirgton steeds gevaar. Uit voorzorg verbrandt hij de waardevolle formule, wardoor diefstal wordt uitgescha keld. Luitenant Carrington is verliefd op een danseresje, die een werktuig blijkt te zijn van spionnen. Zij lokt hem naar haar cabaret waar hij bij zyn aankomst door handlangers wordt overvallen en na een fiksche vechtpartij wordt ontvoerd. Het danseresje, die zelf een groote liefde heeft opgevat voor Carrington, heeft spijt van haar daad en treedt uit den spionnage- dienst. Ook zy wordt ontvoerd en naar de schuilplaats van den luitenant gebracht. Door haar te pijnigen trachten de spionnen de formule te weten te komen, maar juist ais de nood op zijn hoogst is daagt er red ding. Conrad Nagel, als de contra spion met zyn helpster (Eleonora Hunt) hel ben on danks vele moeilijkheden de verblijfplaats van Carrington gevonden en hebben kans gezien de Amerikaansche marine te waar schuwen. 't Speurderswerk in deze film is rijkelijk doorweven met humor, zoodat spanning en lach zich telkens afwisselen. Natuurlijk is het eind een happy-end en nog wel tweevoudig. Als tweede hoofdfilm draait voor de pauze „De Wilde Jacht" een extra pittige cowboy-film, met goede kwaliteiten. Het zijii niet zoozeer de staaltjes van paarden- diessuur en ruiterkuns*, welke bewonde ring afdwingen, dan wel de sublieme zang van den bekenden zingenden cowboy Gene Autry. De koerier van den postdienst wordt beroofd van een groote som geld en zon der paard en drinken in de woestijn ach tergelaten. Zijn toestand is hopeloos doch door wat geluk weet hij een wilde mustang te vangen en te temmen en weet op die manier de bewoonde wereld te bereiken. Hij heeft het vaste plan gevormd de roo- vers te ontmaskeren. Bij een rodeo, welke wordt gehouden op de ranch van het lief ste meisje van het wilde Westen, wordt uit een hinderlaag op hem geschoten waar door hy een spoor van de roovers in handen krijgt. Reeds zeer spoedig weet hij hierna de bende te ontmaskeren, het gestolen geld terug te krijgen en bovendien het meisje te vinden naar zyn hart. Deze film is doorspekt van goede songs, grappige situaties en zeer spannende mo menten en maakt het programma, waarin ook een actueel journaal is opgenomen, een gang naar het Casino-theater ten volle waard. In de maandelijkisehe vergadering van de Maatschappij der Nederlandsche Letterkun de alhier, heeft mevr. dr. A. Romein-Ver schoor gisteravond een lezing gehouden over: „Tendenz-litteratuur." Firma J. P. van Berge Henegouwen. Elec- trotechnisch Bureau. Leiden, Aalmarkt 12. Oph. fil.: Leiden, Hoogewoerd 9, dd. 29 Febr. 1940. Agenda NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN. CENTRALE VAN DE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: 's Morgens te 8 uur H. Mis voor de leden der Afd. Leiden van den Houtbe- werkersbond in de Lodewijkskerk ter ge legenheid van het vierde lustrum, Des avonds 8 uur Feestelijke Propaganda-ver- gadering Houtbewerkers (Zaal 6). Maandag: Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", 8 uur. (Zaal 6). - Ledenvergadering Kleermakersbond, 8 uur Kantoor Bouwvakarbeidersbond ^Zaal 10), nam. 7.308.30 uur. Dinsdag: Rechtskundig Adviesbureau voor de le den van de Afdeeling Leiden en Omstre ken, Kantoor Bondsgebouw, Steenschuur 15, 6.308 uur Bestuursvergadering Graf. Bond, 8 uur Woensdag: Graf. Studieclub, 8 uur. (Zaal 3). Bestuursver gadering R. K Volksbond, 8 uur (Kantoor) „De Poedelaars", 8 uur. (Zaal 9). Donderdag: Ledenvergadering Metaalbe- werkersbond, 8 uur (Zaal 6) Bestuurs vergadering Bakkersgezellen, 8 uur Vrijdag: Ledenvergadering Sportvereeni- ging R. K. W., 8 uur Zaterdag: Spaar bank op het Kantoor, 78 uur Biblio theek, 78 uur. (Zaal 5). Laat „Meerpoel" U eerff^emonstreeren Aan welk merM U hafWfste heeft, Doch Lada is, te 't leeren Altijd prima ®olang U leeft 1 C. F. MEEÉEOJEL's naaia|Ichinehandel Allééns Breestraat 171 INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHS GEZELLEN VEREENIGING. Rapenburg 52. Heden Zaterdag van 8.159.15 uur: Bi bliotheek. Beurtrooster. Heden Zaterdag: G. Bot en C. v. d. Meyde; Zondag: Alle commissaris sen present; Maandag: A. Verhoog en A. de Gunst; Dinsdag: C. v. d. Meyde en Joop Bentveld; Donderdag: D. Devilée en W. v. d Holst; Zaterdag: G. Bot en P. Reizevoort. Zondag: Heden beschermfeest van St. Jo seph. Algemeene H. Communie voor alle leden; ieder in zijn eigen parochie. De zaal is gesloten tot 8 uur des avonds; ook geen spaarbank en Bibliotheek. 8.30 uur: Plechtige installatie van nieuwe leden, te vens ouderavond, opgeluisterd door mu ziekgezelschap Frans Schweitzer en too- neelclub Adolf Kolping. Maandag: 8— 10.15 uur: Bijeenkomst voor de leden. 8.45 Verplichte vergadering voor gezellen boven 21 jaar. 8 uur: Tafeltennisclub. Dinsdag: 810.15 uur: Bijeenkomst voor de gezellen. 8.45 uur: Verplichte verga dering voor gezellen van 1721 jaar. Woensdag: 8.30 uur: Repetitie Liedertafel Sebastian Schaffer. Donderdag: 810.15 uur: Bijeenkomst voor de leden. 8 uur: Biljartclub. 8.30 uur: Bijeenkomst Schaakclub „De Raadsheer". Vrijdag: 8.30 uur: Repetitie Muziekgezelschap Frans Schweitzer. Zaterdag: 810.15 uur: Bij eenkomst voor de leden. 8.159.15 uur: Bibliotheek. 8.30: Kegelclub „De Poe delaars". 8 uur: Tafeltennisclub. Verdere mcdedeelingcn: De eerstvolgen de Recollectie-oefening heeft plaats op Dinsdag 23 April a.s. te 8.45 uur op de als kapel ingerichte bovenzaal van ons Gezel- lenhuis. J**/ KRUISVAART VHM* |T|*P Cohort „St. Petrus". Burcht: Garenmarkt 36. Zondag: 8.15 uur (na het Lof) schaken Maandag: 8 uur Tooneelrepetitie. Dinsdag: 6 uur Sieutelkoor; 8 uur St. Ste- phanusban Woensdag: 8 uur Kard. v. Faulhaber- en St. Aloysiusban. Vrydag: 6 uur Sleutelkoor; 7.45 uur Trommelen en hoornblazen. Zaterdag: 7 uur K. J. C.- Mis; 4 uur Tooneelrepetitie; 5.45 uur St. Lodewijkban; 7.15 uur Huisvlijtclub. Cohort „Aeternus Pater". Burcht: St. Antonius Clubhuls. Maandag, 7.30 uur: Willebrordus- en Bo- nifatiusban Dinsdag, 7.30 uur: Francis- cus- en Tarcisiusban Woensdag, 7.30 uur: Servatius-, en Paschali.ban Donder dag» 7 uur: Aspirantenban I en II. Cohort „St. Pancras" Burcht: Anna Paulownastraat Maandag: 7 uur Gedialogeerde H. Mis. Zijn altijd alle Kruisvaarders, <Le kunnen, aanwezig? Probeer het ailemaal nog eens ernstig, 't Moet en Kan zeker beter! 8 uur W. Doyle-ban. Dinsdag: 8 uur Tarcisius ban, in nieuwe samenstelling. Woensdag: 8 uur St. Odo-ban, in de samenstelling, zooals verleden week is afgesproken. Donderdag: 8 uur Roode vendel. Vrijdag: 7.30 uur Aspiranten. Kruisvaarders, er is me van verschillende kanten gevraagd of de Kruisvaartkring geen bijeenkomst heeft. In de voor-vorige ager.aa heeft wel ge staan „ringverband", welke naam, zooals bleek, verkeerd is verstaan. Verschillenden van dit verband hebben opname gevraagd in banverband, zoodat momenteel 't ring verband weinig beteekenis heeft. Mochten er nog zyn, die graag bij de Kruisvaart willen blijven, dan kunnen dezen dit per soonlijk of schriftelijk bekend maken aan een der leiders of aan mij. Wij zullen dan zien wat daaraan te doen is. Met Kruis- vaartgroet, Directeur. OEGSTGEEST. IÉ Cohort: „St. Bernardus", "«lï: Burcht: R.K. School. Zondag: 11 uur Ille Bedrijf, laatste ge deelte; allen present; 2.30 uur Aspiranten Maandag: 67 uur Spreekuur; 7 uur: Con gregatie Dinsdag: 7 uur Willibrord-ban; 7.30 uur Handenarbeid B Woensdag: 7 uur Ignatius-ban; 8.15 uur Tarcisius-ban Vrijdag: 7 uur Pro-ban Elisabethpen- ning Dienstban Ignatius-ban Denkt aan 't kaarten afrekenen op de bans! ST. ODO-KOORKNAPEN. Zondag: de geheele Schola zingt in de Hoogmis op het koor. Maandag: vijf uur: Alle aspiranten zes uur: extra re petitie voor de Schola. Dinsdag: 6 uur: Schola. Donderdag 6 uur: Schola Vrijdag: kwart na vijf: Crescendogroep. Hallo Boys! De Scholaleden denken wel aan de Hoogmis a.s. Zondag. De boys van de St. Joseph-Verkennersgroep zijn Zon dag verhinderd vanwege de Buitendag in Wassenaar. Veel pleizer, hoor! Dat zal knal worden. Als het nu maar niet „bak- steenen" regent, maar ook dan zouden jullie glimlachen en fluiten, zeker! Of niet?! De Schola denkt ook goed aan de extra repetitie op Maandag voor de plech tigheid van het toedienen van het H. Vormsel in onze Kerk op Zondag en Maan- Dinsdag. Rede van H. de Greeve, pr. On derwerp: Het Drie-punten-ideaal. St. Antonius-clubhuis, Mare 43. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegst geest wordt waargenomen door dr. Vare kamp. Tel. 1916. De Zondagsdienst Ier huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokto ren v. Bockel, v. Es, Kortmann, de Bruine er. Teeuwen. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 13 tot en met Vrijdag 19 April a.s., waargenomen door de apotheken Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552 en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. dag 28 en 29 April a.s. Verder hebben we onze nieuwe Mis, dus een massa werk! Ik reken op jullie allemaal. Als je ergens lid van bent, dan moet je dat goed wezen en altijd komen, als de agenda dat aan geeft. Heb je reden om te verzuimen, dan moet je dat aan mij laten weten. Als je goed je „bol" laat werken, snap ie dat zoo! Boys! Dus A. A. P.: Allemaal Altijd Pa raat! Nou, dat vergeet je nooit. Je zegt maar dikwijls in je zelf: Aap-aap-aap! Zie zoo! Alweer wat gevonden! Dag hoor! Houdt je maar taai! Kapelaan E. A. M. PAAP. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE. Parochie: O. L. Vr. Hemelv. en St. Joseph. Clubhuis: Maria Gijzenstceg. Maandag: 6.458.15 uur Gemma Galgani- groep; 78.30 uur Liduina-groep; 7.30—9 uur Marg. Sinclair-groep; 8.15—9.45 uur Maria-grocp. Dinsdag: 7.30 uur H. Mis en Alg. H. Com munie. Donderdag. 7.30 uur Tooneel; 8.30 uur Caecilia-groep. Vrydag: 78.30 uur Theresia-groep; 7 8.30 uur Agnes-groep. Aanmelden van nieuwe leden op de clbu- avonden. Parochie: „St. Petrus". Cirkel: „De Blijdenkers". Dinsdagavond 8.15 uur operette „Assche- poester" in het cirkelhuis van de Harte- brug. Vrydag: 78.15 uur Jongste Groep. Zaterdag: 2.153.30 uur Mulo-groep. Aanmelding van nieuwe leden op de clubavonden Clubhuis Hoogewoerd 53. Binnenland DE NEDERLANDERS TE OSLO. Blijkens van het Nederlandsche consu laat-generaal te Oslo bfj het departement van buitenlandsche zaken ingekomen ambtsberichten, bevinden zich de leden der Nederlandscne kolonie aldaar in wel stand. Omgeving WASSENAAR Autobotsing. Op den rijksstraatweg naiby het Viaduct reed gisteravond een auto, bestuurd door D. uit Den Haag, te gen een autobus van de H.T.M., bestuiurd door K. uit Den Haag. De autobus werd licht beschadigd doch de luxe auto werd aan de voorzijde ingedrukt. De heer D. bekwam een hersenschudding en een in zittende dame, mevr. B. uit Amsterdam, kreeg een beenfractuur. Na eerste hulpverleening door dt dokters Hu'bbeling en Janse zijn beide gewonden naar het ziekenhuis aan de Zuid wal te Den Haag vervoerd. Buitenland DE KRIJGSVERRICHTINGEN IN NOORWEGEN. STOCKHOLM, 13 April. (A.N.P.) Ter- wyl volgens de berichten de Noren ten Noorden van Oslo de Duitschers in be dwang houden, hebben, volgens berichten in het blad „Dagens Nyheter", nieuw aan gekomen Duitsche afdeelingen de Noren verrast te Halden in het uiterste Zuid- Oosten van Noorwegen. Naar het schijnt, zijn sommige dezer troepen opgerukt van Moss uit, terwijl andere gevormd worden door nieuwe afdeelingen, ,die te Skieberg aan de Idefjord ontscheept zijn. FRANSCH OCHTENDLEGERBERICHT. PARIJS, 13 April. (A.N.P.) Het Fran sche legerbericht van hedenochtend luidt: „Gisterenavond laat heeft onze artille rie in het gebied van de Saar gevuurd op in aanbouw zijnde vijandelijke werken. In den nacht infanterie-activiteit op de oevers van den Rijn, zoowel in het gebied ten Oosten van Mulhouse als in de omgeving van Straatsburg. De vijand heeft zonder succes een aanval ondernomen op een door onze troepen bezet Rijneiland ten Noorden van Huningue. LEIDEN. OJ jj Geboren: Jacoba Christina Maria d. van F. H. M. Kok en W. M v. Egmond Li t ovica Catharina d. van J. A. Dieben en A. v. d. Meer Hendrika Geertruida d. v. P. v. d. Luit en H. G. Butter Maria Jo hanna d. van M. Rijnbeek en C. M. J. Stol wijk Cornelia Maria d. van A. Krom en Tn. v. d. Lely Nicolaas z. van W. F. v. Es en J. v. Polanen Trijntje d. van C. J. v. d. Vis en A. Edelman Jacob z. van C. J. v. d. Vis en A. Edelman Hans Henry z. van H. H. de Vries en R. Knaus Pe- truï Anthonius z. van G. v. d. Ploeg en A. v. Opzeeland Jariny Adriana Maria d. var J. J. Cabooter en J. A. M. v. d. Zalm Adriana Theodora d. van P. A. Opdam en H. M. de Winter Gerrit z. van J. v. Leeu- wcr. en A. de Rooy. Ondertrouwd: C. Rietveld jm. 23 j. en C. v. d.Wetering jd. 23 j. C. Brussa ju 26 j. en A. M. Brouwer jd. 24 j. Overleden: P. M. Wijtenburg wedn. 87 j. LEIDEN, 12 April. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool 7.908.20, rapen ƒ4.40 —5.20, prei 6.809.30, kroten 1.40, kro ten, gekookt 38, uien 1.90—3.70, peen 3.007.80, andyvie f 12—16, sla 15 —23, witloof 515, postelein 4952, spinazie 1115, per 100 stuks Bloemkool f 18, salade 2.806.90, per 100 bos: pie terselie 1.301.70, Tadijs 2.803.70, selderie 0.901.50, rabarber 711, en raapstelen 0.901.30. 13 April. Boter. Aanvoer 935 kg. Fa- brieksboter prima 1 1.68 en boerenboter prima 1.481.53 per kg. Handel goed. Turfmarkt van 8 tot en met 13 April Lange turf geen aanvoer, prijzen 10.00 10.50 per 1000 stuks. UTRECHT, 13 April. Vee. Totaal aan gevoerd 3355 stuks vee, o.a. 1075 koeien. Stieren 0.300.34 per pond. Handel kalm, prijs houdend. Slachtkoeien 2e srt. 0.350 40, Slachtkoeien 3e srt. 0.30— 0.34. Handel kalm .pryzen onveranderd. Vaarzen 1202.20, Melkkoeien 140 260, Kalfkoeien 100--200. Handel kalm, goede gevraagd, rest gedrukt. 80 Magere kalveren ƒ45—100. Handel kalm, prijzen oploopend. 1575 Nuchtere kalveren f 5 7.25. Handel redelijk, prijzen onveranderd. 350 Magere varkens en Schrammen, ma gere varkens 2842, Schrammen 22 28, Biggen 1522. Handel stug, prijzen lager. 45 Magere schapen 1632. Handel kalm .prijs houdend. Boter, aanvoer 300 K.G. ƒ1.84, Kaas aanvoer 150 K.G. 0.600.80 per K.G. Eieren, aanvoer 52.000 stuks ƒ3.404.p. 100 stuks. LEIDERDORP, 12 April. Eierenveiling. Prijzen: kippeneieren 3.403.80, eenden eieren 3.303.50 per 100 stuks, boter 68 74 cent en kaas 2834 cent per pond, kippen 4575 cent, eenden 5570 en ko nijnen 0.282 25 per stuk. BODEGRAVEN, 12 April. Eierenveiling. Aanvoer 18678 stuks Prijzen: kippeneieren wit 3.203.50, gemengd 3.303.60 en, eendeneieren 2.4C—2.60 oer 100 stuks. TER AAR, 12 April. Centrale Veiling. Spinazie 26—47 cent, andijvie 5062 cent, waschpeen 3.00—3.40, uien 1.00—1.90, prei 5.witlof 5.009.40, radijs f 1.90 2 60, rabarber f 5.70, raaostelen f 1.00 1.20. sla 6.00—6.20. LEIDSCHENDAM, 12 Aoril. Groenten- veiling. Kropsla le soort 4.10—7.60, stoof- sla 14^-20 cent, andijvie perk kg. 1315 cent, spinazie per 4 kg. 5666 cent, raap stelen 1.302.00, rabarber per 100 bos t 4.60—5.30. radiis f 2.10—3.40, prei f 4.10 5.90. selderie f 1 101.20. KATWIJK a. d. RIJN, 12 April. Groen tenveiling. Per 100 kg.: waschneen 1.00 1 55, kroten 1.40—3.00, witlof 6.00— 13.00, schorseneeren 5.006.50 en aard- apDelen 3.60—4,20. NOOTDORP, 12 Aoril. Eierenveiling. Aanvoer 6580 stuks. Prijzen: kipoeneieren ƒ3.053.85, eendeneieren f 2.903.20, gan zeneieren 9— 12, krieleleren 2.05 en kie vietseieren f 1215 oer 100 stuks, kaas 2535 cent per pond. LOOSDUINFN, 12 April. Grocntcnveiljng Kaskomkommers le soort f 7.2010.60, z^e soort 6.008.50 en 3e soort f 4.306.70 oer 100 stuks. Schorseneeren f 4 per 100 kg., spinazie 3074 cent per 4 kg., salade le soort f 5.10—8.10 en Idem 2e soort 2 70 5.00 per 100 krop, peen f 11'8, radiis 23, raaostelen f 1, rabarber f 7 oer 100 bos; prei 8.409.80, and'ivie 10.2522, komkommerstek 211 ner 100 kg; stoof- sla 0.701.30 per 6 kg. kioocneieren f 3.603.80 en kievietspieren 17 per 100 stuks, dunsel f 7 ner 100 kg VINKEVEEN. 12 Aoril. r.-oentenvciling. Spinazie f 916. witlof f 5.0011 50. stnof- da 12.50 per 100 kg.: kronsla f 3.005.20 per 100 stuks, raansMen 1.201.40 en rabarber f 8.ner 100 bos. ZOETERWOTTDE, 10 Aoril. Eierenvei ling A1?. Belan* in Café Hollander. Aan voer 3551 stuks. Priizen: kipneneioren 2.50 3.20 en eendeneieren 2.703.00 per 100 stuks. WIS^LNUTEËRINGEN (AMST^OAM) Londen 6 64'/2 Berlijn75 52 Parijs376 Brussel 3166 Zwitserland 42 24 Kopenhagen Stockholm Oslo New York 1.887/1Q j

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3