dagen Historie SPORT Hoe de „Varsity" georganiseerd zal worden. ZATERDAG 13 APRIL 1940 OE LEiDSCHE COURANT flhKUE BLAD ?AG. 13 DUITSCHE INVAL IN DENEMARKEN EN NOORWEGEN. WAT BEOOGDE DUITSCHLAND TE BEREIKEN? ZAL HITLER ZICH IN DE VINGERS SNIJDEN? DE BE RICHTGEVING IS TE VERWARD EN NEVELIG OM CON CLUSIES TOE TE LATEN. De overval. WJ behoeven vandaag geen oogenblik te aarr 'en over de keuze van ons onderwerp. De bezetting van Denemarken en de overval op Noorwegen door de Duitsche troepen vormen ,,het" groote nieuws, „de" groote sensatie van de week. Zijn deze gebeurtenissen te beschouwen als het vertraagde Paasehei, dat reeds vóór de Paaschdagen in het uitzicht v/as ge steld? Is dat misschien het onderwerp van gesprek geweest op den Brenner? Het zijn allemaal vragen, waarop geen buitenstaander het antwoord kan geven en waarop insiders geen antwoord willen geven. Wel kan men veilig aannemen, dat toen reeds de plannen voor een aanval wer den beraamd en voorbereid. Daartoe moet men wel concludeeren, niet omdat Chur chill het ook zegt, maar omdat het anders onbegrijpelijk is, dat de Engelschen 's Maandags mijnen leggen in de Noorsche wateren en de Duitschers Dinsdagmorgen reeds als représaille zoogenaamd in Narvik (in het uiterste Noorden van Noor wegen) kunnen zitten. Al zal het werkelijk als een représaille maatregel moeten worden opgevat, dan zou de Duitsche inval in twee neutrale Scandi navische landen nog in geen verhouding staan tot de daad, welke de Duitsche reac tie uitlokte en als onverdedigbaar ten scherpste moeten worden afgekeurd. De Duitschers schuiven de schuld op de En gelschen en beweren, dat als zij de Noor sche havens niet bezet hadden, de Engel schen het hadden gedaan en dat zij daar om hun vóór moesten zijn. Een Engelsche vloot was reeds onderweg en de Duitschers zouden te laat zijn gekbmen als zij 10 uur gewacht hadden. De Engelsche lezing klopt echter veel beter met de feiten. Zij zeggen: de Engel sche vloot was inderdaad uitgevaren, deels om de mijnenvelden te leggen, welke wij Maandagmorgen vroeg gelegd hebben, deels omdat ons berichten bereikt hadden, dat een sterke Duitsche vloot full speed door de Sont en het Skagerak naar het Noorden stoomde. Wij gingen poolshoogte nemen en toen bleek de bedoeling van die Duitsche vloot. Deze voorstelling van zaken past in derdaad in het raam van de verdere ge beurtenissen. De Duitsche actie bleek gron dig voorbereid, de geallieerde reactie moest nog georganiseerd worden. Oorlog of niet? DEZE overval maakt het voor ons weer eens duidelijk, dat het niet voldoende is, z'n neutraliteit strikt te handhaven, zich dus juridisch zóó te gedragen, dat men aan niemand aanstoot geeft. Wie buiten den oorlog wil blijven, dient zich tot de tanden te wapenen. Si vis pacem para helium, indien gij den vrede wilt, rust u dan uit ten oorlog. De feiten hebben aangetoond, dat deze spreuk in een wereld van hebzucht en machtsbegeerte de juiste richtlijn aangeeft. Misschien zouden wij in een betere we reld deze spreuk krachteloos kunnen ma ken, thans heeft zij haar waarde bewezen. De Duitschers hebben hun optreden ge motiveerd met te zeggen, dat zij de neutra liteit van Denemarken en Noorwegen wil len beveiligen tegen de Engelsche pogin gen om deze landen in den oorlog te be trekken. Het is alleen jammer, dat de No ren dat niet apprecieeren en al vechtende tegen de Duitsche troepen bij Everum maar niet willen inzien, hoezeer zij buiten den oorlog blijven. „Wij zijn heelemaal niet in oorlog met Noorwegen", zegt het Duitsche Nieuwsbu reau. Naar Duitsche opvatting bestaat er noch de facto noch de jure een officieele oorlogstoestand. Wanneer wij evenwel al leen die oorlogen in aanmerking zouden nemen, bij welke de aanvaller toegaf, dat hij zich officieel in oorlog bevond, dan konden wij constateeren, dat wij in het meest vredelievende tijdperk leven, welke de wereldgeschiedenis nog ooit heeft mee gemaakt. Wij voeren geen oorlog meer, wij vechten alleen maar. De Noorsche minister van buitenlandsche zaken Koht denkt er echter snders over en heeft in een Donder dag voor de radio uitgesproken rede ver klaard: „Wij zijn in oorlog met Duitsch- land e- bijgevolg zijn wij de bondgenoot van alle landen, die met Duitschland in oorlog z^a." Laten wij het maar ronduit constatee ren: Denemarken en Noorwegen zijn on danks het vredelievend karakter van hun üolitiek en van hun bevolking ruw in den oorlog geschopt, omdat het den oorlogvoe renden beter uit kwam. Wij zeggen ..den oorlogvoerenden" en leggen niet de heele schuld op Duitschland. De blokkade-poli tiek der geallieerden heeft daar ook het hare toe bijgedragen. Wie een kat in het nauw brengt, moet er rekening mee hou den, dat deze kat rare sprongen maakt. Wat echter niet wegneemt, dat de gemaakte sprong uitermate „raar" is. Wat was het doel? WAT is nu eigenlijk de beteekenis van deze sprong? De bedoeling van Duitschland is ongetwijfeld geweest om door een bliksemsnelle greep waardoor het verzet van deze militair zwakke staten in een oogenblik zou zijn neergeslagen een einde te maken aan de blokkade-be dreiging op zijn Noordflank. Wanneer alles naar wensch was geslaagd of wanneer de opzet na de aanvankelijke strubbeling als gevolg van het Noorsche verzet en het ingrijpen der Engelsche vloot alsnog mocht slagen, zou Duitschland de controle krijgen op de ertsmijnen van Zweden en op de geheele minerale rijkdom van Noorwe gen. Voorts wordt de Deensche productie ingeschakeld in de voedselvoorziening van het Derde Rijk. Dat zou een niet te verwaarloozen suc ces zijn, vooral als men bovendien nog in aanmerking neemt, dat de weg van de Noorsche vliegvelden naar de Engelsche vlootbases veel korter is dan van de Duit sche vliegvelden. Men moet dat succes ook weer niet te hoog aanslaan, omdat Duitschland nu niet meei kan profiteeren van de gelegenheid, welke de Noorsche ter ritoriale wateren boden. Een waterweg is een zeer belangrijk ding en de Noorsche corridor is thans voor de Duitsche scheep vaart gesloten. Naar gemeld wordt hebben de Engel schen mijnvelden gelegd over een aanzien lijk gebied in Skagerak en Kattegat, even als op de Noordzee van een punt nabij de Nederlandsche kust tot aan de Noorsche kust De Westelijke grens van het betrok ken gebied strekt zich uit over 420 mijl naar het Noorden van een punt buiten de Nederlandsche kust nabij Terschelling tot 60 mijl ten Zuid-Westen van Bergen. Ver volgens loopt het Oostelijk over de gehee le Noordzee tot aan de Deensche kust en omvat ook het Skagerak. Het Zuidelijkste deel omvat het Brit- sche mijnveld buiten Nederland en de na burige kusten, waardoor iedere uitgang uit Sylt en de Duitsche Bocht wordt gedekt. Het lek in de blokkade wordt dus gron dig gestopt en als de toestand zich zooda nig ontwikkelt, dat het den Noren gelukt de opdringende Duitschers tegen te hou den en met behulp van de Engelsche te rug te werpen, dan heeft Duitschland zich met dezen inval leelyk in de vingers gesne den. Nevelen. TL*oe de situatie nu werkelijk is, is niet a* gemakkelijk te zeggen. Ieder der drie strijdende partijen: Duitschers, Noren en geallieerden stellen den toestand op de voor hen meest gunstige wijze voor en be trouwbare berichten ontbreken. Vast staat, dat de Duitschers alle belang rijke Noorsche havenplaatsen in bezit heb ben, maar het staat ook vast, dat het aantal bezettingstroepen niet groot is. De Duit schers zullen dus als ratten in de val ko men te zitten, tusschen de Noren aan de landzijde en de Engelschen aan de zee zijde, tenzij de Duitsche legerleiding er in slaagt, om massaal troepen aan te voeren, die het Noorsche verzet kunnen breken en de verbidingen met de bezetting der havensteden tot stand kunnen brengen. De worsteling is nog steeds aan den gang. De Engelsche vloot probeert het troepentrans port te beletten en zal waarschijnlijk wel trachten hier of daar aan land te komen om de Noren te versterken. Havas wijst er op, dat het grootste pro bleem, dat zich bij de voortzetting der ope raties in Noofwegen voordoet, het gebrek is aan "erbindingswegen. Noorwegen bezit slechts drie groote spoorlijnen, een van Ber gen naar Oslo, een van Oslo naar Dront- heim en een van Drontheim naar de Zweed- Uit het katholieke kamp NIEUWE WINST VOOR S. J. C. MOGELIJK. Zal D. O. S. R. zich tegen Teylingen weten te herstellen? Voor morgen is wederom een volledig programma samengesteld en we kunnen r.iet anders verwachten dan dat alle wed strijden ook tot een goed einde gebracht worden. Dan komt zoo langzamerhand het einde toch in 't zich en kunnen we hopen, dat volgende maand voor bijna alle clubs het einde daar is. In West II zijn er jammer genoeg eenige groote achterblijvers, nl. HBC met 10, On ze Gezellen met 11 en Spartaan, Leonidas, met TYBB, die een dozijn wedstrijden ge speeld hebben. De andere clubs staan er beter voor, doch uit eindelijk zullen wij nu noodge dwongen wel eens een weekje moeten wachten. S. J. C. gaat op bezoek bij Onze Gezellen en moet daar redelijkerwijs kunnen win nen van de hekkesluiters. Van belang Ln deze afdeeling is verder de kamp ExcelsiorSpartaan, want zoo er buiten Santpiort èn HBC nog één club is om den Rotterdammers te weerstaan, dan is het de Schiedamsche club. Maar, Zon dag jl. stelde Excelsior ook tegen GDA teleur. Wat de zware kamp tegen Spar taan dus zal brengen? Santpoort zal zich ongetwijfeld wel handhaven op GDA en HBC brengt na tuurlijk de punten mee uit Delft, terwijl Leonidas zich kan handhaven op TYBB. In de 2e klasse A staat weer een be langrijke kamp voor DOSR op het pro gramma, doch na de zware nederlaag, vo rige week tegen DEM geleden, is de span ning voor een groot deel verdwenen. Nu rest alleen de vraag zal ook Teylingen raar positie kunnen verbeteren ten koste van DOSR? Na de debacle der Veeners lijkt ons dit heelemaal niet mogelijk. Lisse kon zich nog steeds in de eerste helft der rang.ijst handhaven en ook mor gen tegen DSSH hebben de bollenmenschen een kans. DEM verstevigt natuurlijk haar positie aan den kop door een nieuwe zege op WE en ADO zal wel van de uekkesluiter we ten te winnen met als gevolg dus weer een kans op de tweede plaats, indien DOSR opnieuw teleurstelt. In de 2e klasse B kan Blauw Zwart weer twee winstpunten boeken bij Graaf Willem in Den Haag, al zal het tegen de Grafelijken oppassen blijven, want zij spelen nog al eens wisselvallig. VVL, dat zich vorige week van haar beste zijde liet zien, gaat morgen op be zoek bij Aeolus, de hekkesluiter der af deeling. De Voorschotenaren zouden al da nig teleur stellen indien zij de punten niet uit Rotterdam meebrachten. WPWilhelmus kan een interessanten •trijd opleveren, omdat Wilhelmus de laat ste weken goed in vorm schijnt te zijn. Het zal ons benieuwen of de Voorburgsche club ook tegen VVP succes zal kunnen boeken. Clubnieuws aer Kath. SporlvereenSgsngen Docos: Morgen spelen er twee Docos-se- nioren-elftallen, n.l. II en III. Docos II speelt uit in Hoogmade tegen V CH I. Verleden week hebben de Leidenaars een goed resultaat geboekt; zou het nu weer lukken? Vertrek per fiets om 1.30 uur van af de Papenstraat. Docos Hl speelt in Warmond tegen SMC I. Dezelfde boodschap, als bij het tweede! Vertrek per fiets 1.30 uur Papenstraat. D.O.S.R.: Er is voor morgen weer een belangrijk programma af te werken. D.O.S.R. I gaat de reis maken naar Sas- senheim om daar het sterke Teylingen te ontmoeten. De laatste uitslagen van Tey lingen hebben wel bewezen dat zij nogal schotvaardig zijn. Maar D.O.S.R. moet alles in 't werk stellen willen zij hun kans op het kampioenschap blijven behouden, dus kan Teylingen ervan verzekerd zijn, dat hun een zware middag te wachten staat. De wedstrijd begint te half drie en tijd van vertrek is vastgesteld op half twee. Voor de thuisblijvende supporters is er echter ook een mooie wedstrijd te aan schouwen, n.l. D.O.S.R. IIAlph. Boys I. Dit belooft een spannende kamp te worden maar indien D.O.S.R. II haar beste been tje voorzet kunnen zij de puntjes wel thuis houden. Aanvang 2 uur. Om 1 uur is D.O.S.R. a de gastheer van V.V.S.B. a. Gezien de laatste prestaties, kunnen we zeer zeker zonder overmoed de kans op de overwinning aan D.O.S.R. a geven, maar zij zullen zich echter van be gin af aan ten volle moeten geven. D.O.S.R. b it naar Warmond om daar om 12.30 ul Je wedstrijd S.M.C. b D.O.S.R. b te spelen. Ook onze b-junioren komen er steeds beter in. We wenschen sche grens. Tot nog toe in alles in nevelen gehuld. Wij zullen onze begrijpelijke nieuwsgie righeid moeten bedwingen totdat het ver loop der gebeurtenissen deze nevel doet optrekken. Een ruime baan In gunstige omgeving DE VARSITY. Nu de Nederlandsche studenten roeibond heeft beslist, dat de studentenroeiwedstrijd, de „Varsity", op 5 Mei op het Amsterdam- Rijnkanaal bij Utrecht zal worden gehou den, spreekt het van zelf, dat de studenten- roeivereeniging „Triton" uit Utrecht kosten noch moeiten spaart om deze race niet al leen tot een sportief succes voor de studen ten corpora, maar ook voor het publiek te maken. Op een bijeenkomst, waar zoowel jour nalisten als bestuursleden van de studen- tenroeivereenigingen aanwezig waren, heeft de praeses van den Nederlandschen Studenten roeibond, de heer J. F. Oh. Stey- ling, gesproken over verschillende kwes ties, welke samenhangen met de organisa tie van deze race in een nieuwe omgeving, dóe uiteraard voor dit doel geschikt moet worden gemaakt. Doch daarenboven maakte de heer Stey- ling van de gelegenheid gebruik om de re denen bekend te maken, waarom de stu denten afscheid hebben genomen van de Boschbaan in Amsterdam, waar zjj onge twijfeld voor hun ouderlingen wedstrijd een voortreffelijke outillage ter beschikking konden krijgen. Er zijn vele argumenten geweest voor het behoud van de Varsity op de Boschbaan, doch de objectieve toe schouwer heeft niet of slechts in geringe mate kennis genomen van de redenen, wel ke zwaar wogen bij de gedachte aan ver plaatsing. Bij de beschouwing van deze redenen moet er allereerst de nadruk op worden gelegd.dat de Varisity zooals het woord trouwens al zegt inderdaad een „onder linge wedstrijd voor studenten" is. De race is dus niet officieel en geldt ook niet voor de promotie van de roeiers, zooals deze door den Nederlandschen Roeibond is vast gelegd. Het is steeds het verlangen van de studenten geweest een exclusie ven wed strijd te hebben: vóór studenten en dóór studenten. Exclusief dan ook in alle be teeken issen van het woord: derhalve ook waar het betreft den afstand* waarover het hoofdnummer wordt geroeid. De Var sity is thans ruim zestig maal gehouden en slechts eenmaal werd het hoofdnummer over 2 K.M. geroeid. Slechts op de Bosch baan werd met deze traditie gebroken, doch de studenten hebben ingezien, dat de belangrijkheid van hun race daardoor ver minderde. Een Varsity-revanche moet onmogelijk zijn. Een „Varsity-revanche", zooals de Hol- landia-wedstrijiden vaak worden be schouwd, mag niet mogelijk zijn. Eens per jaar slechts krijgen de studenten gelegen heid om de gouden plakken te roeien en de revanche kan eerst het volgende jaar gegeven worden. Zoo willen de studenten hun wedstrijd en zoo zullen zij hem weer krijgen, nu zij in de gelegenheid zijn de raoe te houden op het Amsterdam-Rijnka naal, dat zonder twijfel voor dit doel uiter mate geschikt is. Een bezwaar was het wel, dat men af stand moest doen van Hemelvaartsdag in verband met de scheepvaart, doch de heer Steyling merkte op, dat de Varsity slechts vijf en twintig keer op dezen dag is ge houden. Daar komt nog bij, dat de ver plaatsing naar een gewonen Zondag voor deden heeft: op Hemelvaartsdag zijn sport-evenementen genoeg, zoodat de men- schen er niet spoedig toe zullen overgaan den studentenroeiwedstrijd te bezoeken. Ook uit propagandistisch oogpunt dus is de verplaatsing van de Varsity naar Zon dag 5 Mei van belang. Er is, zoo zeide de heer Steyling, ook mis verstand geweest over het wel of niet toe laten van publiek. Het spreekt van zelf, dat de studenten gaarne zooveel mogelijk menschen bij 'hun wedstrijd toelaten, al was het alleen maar, omdat dan een waar devolle reclame voor de roeisport wordt gemaakt. Om dit doel te bereiken, is de mogelijkheid besproken om het publiek gratis toegang tot de baan te geven, waar bij dan de onkosten geheel voor rekening van de studenten zouden komen. Deze on kosten kunnen worden bestreden uit de vrijwillige bijdragen van de studentencor- pora en uit het garantiefonds, dat door par ticulieren is bijeengebracht. Ook hieruit moge blijken, dat allen, die van de plan nen tot verplaatsing van de Varsity op de hoogte waren, unaniem hun instemming hiermede hebben betuigd. De praeses van den Studentenroeibond memoreerde, dat alle officieele instanties haar volledige medewerking hebben gege ven om de race te doen slagen. Gemeente, provincie en rijk spannen zich in om de moeilijkheden te overwinnen. Gedurende den wedstrijd zal het 100 meter breed© ka naal voor de scheepvaart gesloten blijven. Alleen in de pauze na het hoofdnummer krijgen schepen gelegenheid om te passee- ren, eventueel met assistentie van gereed liggende sleepbooten. Wat de accommodatie voor het publiek aangaat: aan de westzijde van het kanaal komen een groote overdekte tribune, een consumptietent, kleedtenten, bootenhuizen en een wandelterrein. Aan de oostziijde wordt nog een wandelterrein geprojec teerd. Aan dezen kant is eveneens gelegen heid voor officials, pers, film en radio om per auto de races over 2 kilometer te vol gen. De eerste K.M. van het hoofdnummer is niet van den wal af te volgen. Aangezien de nieuwe baan voor de Var sity in de nabijheid ligt van de groote ver keerswegen naar Utrecht, kan het verkeer van en naar de baan gemakkelijk worden geregeld. Autoparkeerterreinen worden eveneens aan beide zijden van de baan ont worpen. Ten slotte krijgen ook zij, die per boot het wedstrijdterrein willen 'bezoeken* een plaats en wel naast de finish aan de oostzijde van het kanaal. De Studentenroeibond heeft er met me dewerking van de gemeentelijke overheid zorg voor gedragen, dat ook het publiek uit de stad gemakkelijk de baan kan be reiken. De gemeentelijke autobusdienst zal speciale bussen laten rijden en ook per boot kan men zich derwaarts begeven. Inderdaad, wij gelooven niet, dat de or ganisatoren iets over het hoofd zien. De baan. Maar het belangrijkste is natuurlijk de baan. Het stuk van het Amsterdam-Rijn kanaal, waar de Varsity op 5 Mei wordt gehouden, is volkomen recht over meer dan drie kilometer. Bij de startplaats van het hoofdnummer is het water 100 meter breed, hetgeen wil zeggen veertig meter breeder dan vereischt volgens de interna tionale bepalingen, voorgeschreven voor een start van vijf ploegen. Na een kilome ter ongeveer loopen de oevers naar elkaar toe, waarna de breed/te van het water 75 meter bedraagt, hetgeen dus nog ruim vol doende is. Het water is 5 meter diep en van een boeivoordeel zal thans geen spra ke zijn, omdat de dijken niet hoog genoeg zijn om den wind aan een zijde te keeren. Een gunstige factor is ook nog, dat in de meeste gevallen de wind van start naar finish staat. Wij meenen wel te mogen zeggen, dat de studenten er in zijn geslaagd een baan te vinden, welke geheel aan de eischen van een goede roeibaan voldoet. Natuurlijk ont breekt de accommodatie van de Boschbaan in Amsterdam, doch de corpora hebben het verlies hiervan gaarne over gehad; voor de winst. En deze is, zooals gezegd', het hoofdnummer over drie kilometer, waardoor de exclusiviteit van de Varsity in eere is hersteld hun veel succes en rekenen op de over winning. Gezamelijk vertrek om 11.15 uur vanaf Noordhoek. S.M.C.: Drie S.M.C.-elftallen zullen morgen weer den strijd aanbinden. S.M.C. a gaat naar Noordwijk om daar S.J.C. a te bekampen. Zorgt er voor, dat de puntjes mee komen naar Warmond. Vertrek om 11 uur van de Baan. S.M.C. b speelt thuis tegen D.O.S. b. Het wordt tijd, dat er eens gewonnen wordt. Aanvang te 12.30 uur. Tenslotte zal S.M.C. I om half drie den strijd aanbinden tegen Docos III. Gezien de laatste prestaties van deze tegenstander is oppassen de boodschap. Denkt er om, jullie ruikt het kampioenschap en als jullie nu winnen dan kunnen de eerste elftallen het pakken. Er komen natuurlijk 'n flink aantal supporters de spelers aan moedigen. Teylingen: Voor morgen is voor Tey lingen I een der mooiste competitie-wed strijd vastgesteld. Op Sporthof zal de strijd plaats vinden tegen D.O.S. I uit Roelofarendsveen. De uitwedstrijd werd door D.O.S. met 41 gewonnen, maar na dien tijd is het Teylingen-elftal heel wat sterker uit kunnen komen wat ook wel ken baar is in de laatste vijf gespeelde wed strijden welke alle met flinke cijfers wer den gewonnen. Deze wedstrijd is zoowel voor Teylingen als voor D.O.S. van groot belang. D.O.S. heeft vorige week 2 punten verspeeld, wat voor de bezetting voor de bovenste plaats nadeelig was, maar voor hen is nog niets verloren, om reden Tey lingen ook naar D.E.M. moet, welke toch ook gewonnen kan worden door Teylingen. Indien D.O.S. morgen van Teylingen zou verliezen dan staan de papieren zeker niet best, en daarom zal D.O.S. er alles op alles zetten om de punten binnen te halen, maar ook Teylingen zal alle krachten inspannen voor de overwinning. Voorspellen is moei lijk maar we geven Teylingen zeker zooveel kans voor een overwinning als D.O.S. zou habben. Het belooft nog eens een buiten gewone strijd te worden waarbij het aan publieke belangstelling niet zal ontbreken. De wedstrijd vangt aan om 2.30 uur. De opstelling is als volgt voor Teylingen. hebben. Het belooft nog eens een buiten opstelling is als volgt voor Teylingen: Leo Hoogervorst J. Warmenhoven, B. Schreuder G. Hoogervorst, P. v. Nobelen, J. v. d. Slot Jokter, H. de Grijs, C. Noordermeer, Adr. Hoogeveen, Chr. Homan Teylingen II gaat op bezoek bij V.V.S.B. II en zal tegen deze sterke tegenstander wel alle krachten moeten inspannen om eenig resultaat te boeken hoewel zulks toch niet geheel is uitgesloten. Aanvang 12.C0 uur. Junioren: Teylingen a zal de gast zijn van Docos a; aanvang 12 uur. De thuis wedstrijd werd door Teylingen gewonnen, maar een gelijk spel zou o i. niet onver dienstelijk zijn. Teylingen b speelt thuis om 1.10 urn- tegen Leimuiden a, welke zeker voor het b-elftal een sterke tegenstander zal zijn. Ten slotte speelt c tegen Lisse d om 12 uur. De kleinsten zitten er tamelijk in, zoo dat een overwinning niet uitgesloten zou zijn.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 13