VRI '^AG 12 APRIL 1940 DE LF.msCHE C1IJPANT EERSTE BLAD - PAG. 3 IOIIOIIOIIC31IOIIOMOIIOIIOIIO De mensch lijdt dikwijls't meest Door 't lijden, dat hij vreest, Maar dat niet op komt dagen.... loiioitoiioiioiioiioiionone- KERKN1EUWS Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem, zal de volgende week geen audiëntie verlee- nen. Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. LEIDEN LEIDSCHE PROCESSIE NAAR KEVELAER. Het ligt in de bedoeling om „de Leid- sche processie naar Kevelaer" dit jaar te or- ganiseeren naar de Mariafeesten, welke in Augustus te Maastricht worden gehouden. VEREENIGING VAN MATHESIANEN. Excursie naar Sikkens Lakfabrieken te Sassenlieim. Gistermiddag heeft een vijftigtal leden van de Vereeniging van Mathesianen, on der leiding van den heef M. v. Zwieten de Blom een bezoek gebracht aan Sikkens Lakfabrieken N.V. te Sassenheim. In dit modern geoutilleerd bedrijf werd de vervaardiging bezichtigd van alle moge lijke soorten lakken en vernissen en van verschillende soorten synthetische lakken en harsen. Vooral het vervaardigen van de ver schillende oliesoorten, het mengen der verf in de meng walsen en het modern in gerichte laboratorium trokken groote be langstelling. Aan het einde der excursie werd door de directie thee aangeboden, terwijl een bedrijfsfilm over de vervaardiging der synthetische producten vertoond werd. Het applaus, dat weerklonk nadat de heer van Zwieten de Blom de directie be dankt had, bewees hoe deze excursie en de welwillende ontvangst van Sikkens Lak fabrieken bij de deelnemers in den smaak was gevallen. Omtrent de aanrijding van een der af- sluitboomen op den spoorwegovergang aan den Haagweg vernemen wij nog, dat de overwegwaohter Timmer der Ned. Spoorwegen alhier, een ernstig ongeluk heeft voorkomen. De aanrijding door de vraohtauto was zóó hevig, dat de zware afsluitboom over den overweg geslingerd werd, en beide sporen versperde, terwijl trein 3333 (een Dieseltrein) die om 16.14 van het station vertrokken was, met groo te snelheid naderde. De overwegwachter had de tegenwoordigheid van geest dén trein met een roode vlag tegemoet te loo- pen, wat door den wagenvoerder werd op gemerkt die den trein op korten afstand van het gevaar tot stilstand wist te bren gen. Nadat de afsluitboom met moeite van de sporen verwijderd was, kon de trein met eenige vertraging weer passee- ren. Voor het examen nijverheidsonderwijs akte N. VIII zijn te 's-Gravenhage geslaagd de dames A. M. Waszink, M. A. C. van Campen en R. A. Sprangers; voor de akte N. VII de dames G. M. Min- nebo en H. M. van Zonneveld. (Herplaatst wegens misstelling). Het overzicht der vervoersopbrengst van de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maat schappij N.V. gedurende Maart 1940 (onge controleerd), geeft de volgende cijfers: to taalopbrengst 294.860 in 1940; f 227.701 in 1939. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 6954. Leidsche Groothan del in sanitaire artikelen. Leiden, Hugo de Grootstraat 4. Verkoop sanitair in den ruimsten zin. Het bedrijf omvat tevens den verkoop van waterspaarders, welk bedrijf v/ordt gedreven onder den naam: Fabriek van waterspaarders De Eerste Verdienste. BINNENLAND. BON 16 VOOR SUIKER. Gedurende het tijdvak van Vrijdag 12 April a.s. tot en met Donderdag 2 Mei a.s. geeft de met 16 genummerde bon der rijksdistributiekaart recht op het koopen van een kilogram suiker. BON 20 VOOR BOONEN EN ERWTEN. Gedurende het tijdvak van Vrijdag 12 April a.s. tot en met Donderdag 9 Mei a.s. geeft de met 20 genummerde bon der rijksdistributiekaart recht op het koopen van een kwart kilogram brui ne boonen, witte boonen of andere ge kleurde boonen, tuinboonen, capucij- ners of grauwe erwten. Z. K. H. PRINS BERNHARD TE AMSTERDAM. Bezoek aan de Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij en „Werkspoor". Vanochtend heeft Z. K. H. Prins Bern- hard een bezoek gebracht aan de werf van de N.V. Nederlandsche Scheeptbouwmaat- schappfj ter bezichtiging van den aldaar voor de Koninklijke Marine in aanbouw zijnden flottieljeleider „Jacob van Heems- kerck", en in den middag, na de lunch aan „Werkspoor". DE BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland sche boter is heden vastgesteld op 80 cent per K.G. (1 cent lager dan vcrige week). Voorzitter de Burgemeester, de heer P. Hoogenboom. Aanwezig 6 leden. Op voor stel van B. en W. wordt de nieuw benoemde veldwachter voor standplaats Overtocht, de heer J. H. Rutten met algemeene stem men benoemd tot gemeentebode voor de wijken C. en D.. B. en W. stellen voor de Verordening, regelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters op nieuw vast te stellen, daar de vorige ver ordening thans vervallen is. Thans komt aan de orde de vaststelling der Gemeente- begrooting voor het dienstjaar 1940. De voorz. geeft allereerst het woord aan de commissie die met het onderzoek der Be grooting is belast geweest teneinde daar omtrent rapport uit te brengen. De heer Edelman, sprekende namens de Commissie, zegt dat tijdens het onderzoek de voorz. nog verschillende toelichtingen heeft ge geven en vragen heeft beantwoord, waar door aanvankelijke bezwaren grooten- deels zijn weggenomen. De indruk is dat de begrooting zoo voordeelig mogelijk is geraamd en de Commissie kan er zich over het geheel mede vereenigen. Er zijn slechts enkele kleine vragen en opmerkingen. De heer Linschoten had aanvankelijk gehoopt dat het hierdoor mogelijk zou zijn eenigs- zins de lasten te verlagen waarmede de in gezettenen zouden zijn gebaat, b.v. de straatbelasting te verlagen, maar de mede- deeling van den voorz. dat aan het Rijk 900.— moet worden terugbetaald wegens te veel ontvarigen voorschot rijksbijdrage is zulk een geduchte tegenvaller dat de hoop op eenige verlaging hierdoor den bodem is ingeslagen. Spr. vindt het onbegrijpelijk dat B. en W. weder een post van 50. hebben geraamd voor subsidie aan de Zweminrichting te Bodegraven. De voorz. brengt een woord van dank aan de Com missie voor haar werk. Wethouder Hoogendijk merkt tegenover den heer Linschoten op, dat van belasting verlaging geen sprake kan zijn zoolang wij nog een extra rijksbedrage noodig hebben om de begrooting sluitend te maken. Het Rijk zou zulks zeer zeker niet goedkeuren. Spr. verdedigt de uitgetrokken subsidie voor het zwembad als noodzakelijk in het belang der volksgezondheid. De heer v. Leeuwen wijst er op dat een post van slechts een paar honderd gulden voor onvoorziene uitgaven geen gunstig beeld der Begrooting geeft te zien. Waar echter verschillende posten, die door spr. nader worden opgesomd, door B. en W. be langrijk hooger zijn uitgetrokken, daar is het spr. opgevallen dat niet is gerekend met trottoir-aanleg en het in beteren staat bren gén van het gemeentelijk speelterrein voor de jeugd. De voorz. zegt dat bij het opmaken der begrooting ook verschillende idealen van B. en W, moesten ^lijven rusten, omdat de tijdsomstandigheden de- uitvoering te duur maken. Wat betreft de door den heer van Leeuwen bedoelden trottoir-aanleg in de Schoolstr. herinnert spr. er aan, dat deze het vorige jaar is opgeschort in verband met de toen inmiddels ingetreden oorlog. Thans zijn de tijden nog niet gunstiger daarvoor. Het door den heer v. Leeuwen bedektelijk gedane verwijt dat B. en W. niet de noodige medewerking zouden too- nen moet spr. dan ook afwijzen. Het is geen onwil; doch B. en W. moeten zich nood gedwongen beperken tot het meest nood zakelijke. Wethouder van de Poll meent in het be toog van den heer v. Leeuwen een be dekt verwijt aan het adres van spr. te hooren. Hij wil daartegen echter opmer ken dat bij het college in zijn geheel de gedachte voorzit, dat de druk der tijds omstandigheden ons oplegt alle niet direct noodzakelijke dingen achterwege te laten. Wij moeten wel terdege onderscheid maken tusschen het wenschelijke en het noodzake lijke. Spr. kan ook voor den Overtocht verschillende wenschelijke dingen naar voren brengen zooals bestrating en voorts demping van de wetering in Oud-Bode graven dat zelfs zeer noodig is en zoo zijn er nog meer dingen waarover we nog lang en breed kunnen-praten, doch wij moeten er thans van afzien omdat het praktisch niet te verwezenlijken is, daar eenvoudig de middelen ontbreken. Thans wordt tot artikelsgewijze behande ling der begrooting overgegaan, en worden verschillende vragen gesteld en opmerkin gen gemaakt die door den voorz. worden beantwoord, doch die geen wijziging in de geraamde bedragen brengen. w-Bij post no. 179: Onderhoud wegen en voetpaden zegt de voorz., dat de bedoeling van B. en W. is om de Spoorlaan te be- grinten en te teren waardoor een meer ge lijkmatig en stofvrij wegdek zal worden verkregen en voor de toekomst belang rijke besparing van onderhoudskosten wor den verwacht. Volgens de meening van den Gemeente-opzichter zou dit werk in eigen beheer kunnen worden uitgevoerd. Bij post 168 vraagt de heer Edelman waarom ^erhooging van het loon van den gemeentewerkman van 21.— op f 23.— per week wordt voorgesteld plus nog een verhooging van f 100.— per jaar voor kin dertoeslag. De voorz. zegt dat vorig jaar bij de be grooting reeds is toegezegd dat deze post onder het oog zou worden genomen. Een loon van f 23.per week is niet aan den hoogen kant, terwijl tevens uit billijkheids oogpunt een kindertoeslag wordt voorge steld, omdat burgemeester en veldwachter ook een kindertoeslag boven hun salaris genieten en anders Hoosbeek de eenige ge huwde is die dit niet heeft. Het tegen woordige loon is te laag in verhouding tot omliggende gemeenten. Wethouder Hoogendijk zegt accoord te kunnen gaan met de voorgestelde loons- verhooging. Voor kindertoeslag acht spr. echter geen reden aanwezig; het betreft hier een gezin van slechts 2 kinderen. Spr. VAN ZWAMMERDAM is in het algemeen geen voorstander van kindertoelage. De heer Linschoten kan medegaan zoo wel met de loonsverhooging als met de kindertoeslag. De heer Edelman wijst op de reeds op dit loon toegekende verhoogingen. Ook spr. vindt in dit geval een kindertoeslag niet noodig. De heer v. Leeuwen wijst er op, dat in het particulier bedrijf ook geen kinder toeslagen worden gegeven. Wethouder v. d. Poll merkt op dat uit de discussie reeds blijkt dat het voorstel van B. en W. geen eensgezind voorstel is. Ge zien andere gemeenten acht spr. het voor gestelde loon niet hoog. Spr. is voor een toeslag te beginnen bij het 3e kind, doch aangezien de andere gehuwden voor elk kind toeslag genieten vindt spr. dat dit ge lijk moet zijn. Spr. ziet in het kindertoe slag systeem ook een principieele zijde. De heer Linschoten is het eens met Wet- ouder v. d. Poll wat de moreele zijde van het loonsvraagstuk betreft. Daarom is spr. voor kindertoeslag. De voorz. vraagt of er geen oplossing kan worden gevonden door een loon van 25.per week en dan de kindertoeslag te doen vervallen. Dan blijft dit voor den gemeentewerkman gelijk. Men moet niet vergeten dat op het loon een verplichte pensioensbijdrage van 10 wordt gekort. Wethouder Hoogendijk stelt voor een loon van f 23.hetgeen hij behoorlijk vindt zonder kindertoeslag. Over dit voorstel staken de stemmen; voor de heeren Hoogendijk, Edelman en van Leeuwen; tegen de heeren v. d. Poll, v. Punningcn en Linschoten, zoodat de be slissing tot een volgende vergadering wordt verdaagd. Na bespreking van nog enkele andere posten, waarover echter geen voorstellen worden gedaan, wordt de begrooting ver volgens zonder hoofdelijke stemming vast gesteld met de navolgende eindcijfers: Ge wone dienst: Inkomsten en uitgaven 100705.46, kapitaaldienst, inkomsten 27291.83, uitgaven 11286.81, batig saldo 16055.02. De verordenig tot heffing van 75 opcen ten op de hoofdsom der gemeente-fonds belasting voor 11940/41 wordt daarna z.h.st. vastgesteld. Aan de hand van de bij de begrooting ge raamde bedragen worden ingevolge de be palingen der lageronderwijswet, de ver goedingen per leerling voor het bijzonder onderwijs vastgesteld voor het jaar 1940, op 11.70 per leerling voor het gewoon lager onderwijs en 17.24 per leerling voor het uitgebreid lager onderwijs. Hierna sluiting. Laatste Berichten Binnenland KABELBALLON BOVEN SLUIS EN AXEL Elcctrisch net beschadigd. Vanmorgen kort na tien uur verscheen boven Sluis een kabelballon ban onbeken de nationaliteit, welke uit de richting Bel gië kwam aandrijven. Het lage wolkendek maakte het onmogelijk de ballon duidelijk waar te nemen. In den havenpolder onder Sluis sleurde de kabel van de ballon een prikkeldraadomheining van een boerderij mede en wierp deze vervolgens op het elec- trisch net, hetwelk ernstig beschadigd we^d, tengevolge waarvan Sluis en omge ving het zonder electriciteit moeten stel len. Men is thans doende het euvel te her stellen. Ook in Axel heeft men de ballon waarge nomen. Hier was zij duidelijk te zien. In Oostelijke richting verdween de kabelbal lon. OEGSTGEEST Ontspanningsavond. Gisteravond werd in het patronaat door de Oranjever. een ontspanningsavond gegeven voor de alhier gelegerde militairen. De zaal was geheel bezet Onder de aanwezigen merkten we op den commandant, majoor Maas, kapt. van Hemert, kapt. baron van Boetzelaar, kapt. Karres en andere officieren, alsook de ad viseur van de R.-K. Militairen-vereeniging, kapelaan Steur. De heer J. van Zoelen deelde mede, dat de heer Sanders verhinderd was deze bij eenkomst bij te wonen. Spreker riep als vice-voorzitter de aanwezigen eaft harte lijk welkom toe. Een mandolinegezelschap onder leiding van den heer Leegstra, bracht spoedig een vroolijke stemming on der de aanwezigen. De Veluwsche humorist Karmans ver maakte vervolgens de aanwezigen met liedjes en bleek ook als conferencier zeer geschikt. Tijdens de pauze werden onder de militairen eenige Geldersche krentcn- brcoden verloot. Buitenland ENGELSCHE MEDEDEELING OVFR MIJNENVELDEN. Ook langs de Nederlandsche territoriale wateren. LONDEN, 12 AprU. (A. N. P.). De ad miraliteit deelt mede, dat een gebied op de Noordzee, in het Skagerak en het Katte gat gevaarlijk is door mijnen. Dit gebied raakt de Noorsche, Deensche en Duitsche kusten en loopt langs de Zweedsche en Nederlandsche territoriale wateren. Er zullen geen mijnen worden gelegd in een vaargeul, die zich zal uitstrekken over een breedte van 10 mijl ter weerszijde van zekere punten. FRANSCH LEGERBERICHT PARIJS, 12 April (A.N.P.) Het Fransche legerberlcht van hedenochtend luidt: „Niets te melden". HET DUITSCHE LEGERBERICHT BERLIJN, 12 AprU (A.N.P.) Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: In Denemarken is de dag rustig ver- loopen. Het luchtwapen heeft controle- vluchten ondernomen aan de Deensche Westkust doch geen ontmoeting gehad met den vijand. In Noorwegen werd het dor de Duitsche troepen bezette gebied van Narvik uit vergroot en werd Elvenes bezet. Gevechten werden hier niet geleverd. In de buurt van Drontheim werd een aanval van Brit- sche vliegtuigen met succes afgeslagen. Des middags probeerden Engelsche lichte zee strijdkrachten en tevergeefs de Drontheim- fjord binnen te dringen. Een tegelijkertijd plaats hebbende aanval van Britsche tor pedovliegtuigen bleef zonder eenige uit werking. Bij Drontheim werden nog meer Noorsche kustbatterijen overgenomen en voor het gebruik gereed gemaakt. In de bezette gebieden rondom Bergen, Stavanger en Christiansand is de dag kalm verloopen. Vijandelijke aanvalspogingen vonden, met uitzondering van een zonder succes gebleven Britsche luchtaanval op Stavanger, niet plaats. Een Vickers- Wellington vliegtuig werd aldaar door het luchtdoelgeschut neergehaald. De bij Oslo opereerende Duitsche troepen hebben het bezette gebied stelselmatig naar alle kanten uitgebreid. De oorlogsmarine zette in den loop van den Hen April haar operaties voort. Zoo als reeds gemeld, werden door Narvik twee Engelsche torpedojagers tot zinken gebracht. Eenheden van het luchtwapen ondersteunden de Duitsche troepen in Noorwegen met tal van verkennings- en be- veiligingsvluchten. Op de nieuwe steun punten voor de luchtmacht en de marine staan sinds den middag van 10 April tal rijke luchtdoelbatterijen gereed om te vuren. Verkenningsvliegtuigen beveiligden het gebied ter zee voor de Noorsche kust en drongen tot ver boven het Noordelijke deel van de Noordzee door, ter verkenning van vijandelijke vlootstrijdkrachten. Op grond van de resultaten der verkenningen, viel in de avonduren een eskader gevechts vliegers vijandelijke oorlogsschepen 200 kilometer ten Noordwesten van Drontheim aan. Een vliegtuigmoederschip werd door een voltreffer van een zwaren bom ernstig be schadigd, voorts werd een zware kruiser door twee bommen getroffen en buiten ge vecht gesteld. In het Westen geen gebeurtenissen van belang. De luchtverkenningen boven Noord- en midden-Frankrijk werden op den llen April uitgebreid tot Parijs. Twee van onze eigen vliegtuigen zijn niet teruggekeerd. ENGELSCH LUCHTBOMBARDEMENT OP STATION IN SLEESW1JK— HOLSTEIN. Duitsch dreigement. BERLIJN, 12 April. (A. N. P.). Engel sche vliegtuigen hebben een klein station in Sleeschwyk Holstein met bommen aan gevallen. De gevolgen van dezen aanval v/aren weliswaar gering, er werd slechts een sportveld beschadigd en door de ont ploffing van een bom naast de spoorrails sprongen de vensters van een wachtlokaal. De gebeurtenis is echter uit andere gezichts punten van bijzondere beteekenis. Het be treft hier het eerste geval in den huidigen oorlog, dat door vijandelijke vliegers een Duitsche verkeersinrichting wordt aange vallen. Mocht door een herhaling van een dergelijke poging blijken, dat het hier een vooropgezette bedoeling betreft, dan be staat voor Duitschland een volkomen nieu we situatie in het voeren van den lucht oorlog tegen Engeland. Daaruit zullen dan terstond de noodige conclusies worden ge trokken. ANTI-ZWEEDSCHE CAMPAGNE IN DUITSCHE PERS. STOCKHOLM, 12 April. (A. N. P.). Vol gens den Berlijnschen correspondent van het „Svenska Dagbladet" heeft de Duitsche pers een felle campagne ontketend tegen de Zweedsche dagbladen, die ervan be schuldigd worden, tekort ie schieten in het handhaven eener strikte neutraliteit ten aanzien van de gebeurtenissen in Noorwe gen, daar zij, zoo wordt gezegd, te groote publiciteit geven aan de berichten over de Britsche hulp aan Noorwegen. Een andere beschuldiging is, dat de Zweden hun radio ter beschikking stellen van Noor sche „agenten." GESCHUTVUUR BUITEN OOSTENDE. OOSTENDE, 12 April. (A. N. P.). Van nacht is levendig kanonvuur gehoord, dat scheen te komen uit de richting van het vuurschip Wandelaar aan den ingang van de Schelde. Een Belgisch patrouillevaar tuig begaf zich derwaarts. Het meldde, dat het door allerlei wrakstukken voer, die afkomstig leken van een schip, dat kortgeletden tot zinken was gebracht. De upgevischte wrakstukken zijn alle bevuild door stookolie. Men heeft er niet uit kun nen opmaken wat de identiteit was van het schip. Niemand is opgepikt. Het onderzoek, dat is ingesteld om spo ren te vinden van het schip, dat Donder dagmiddag buiten Nieuwpoort op een mijn liep en de lucht in vloog, is zonder resul taat gebleven. Bnraerltike Stand LEIDEN. Geboren: Johannes Cornelis z. van J. Massaar en A. Thonies Catharina d. van H. v. d. Westen en W. v. Kempen Ondertrouwd: F. A. Verhoekx, jm 23 j. en S. W. J. Laterveer jd 25 j M. F Cozijn jm 33 j. en C. M. Silvester jd 25 j. J. Linschoten wedn. en J. Munsterman wed. Overleden: J. W. Hensing, z., 1 jaar ZWEEDSCHE TANKBOOT GEZONKEN. LONDEN, 12 April. (A. N. P.). Een der grootste Zweedsche tankschepen de „Svenborg" (9076 ton) is voor de Schot- sche kust gezonken. Vierendertig leden der bemanning zijn in een Schotsche haven aan 'and gebracht. De Londensche vertegenwoordigers der rcerierij gelooven, dat de „Svenborg", die met een lading petroleum op weg was van Amerika naar Zweden, getorpedeerd is. Vermoedelijk is de geheele bemanning ge red. ALLE NOORSCHE RADIOSTATIONS IN DUITSCHE HANDEN. LONDEN, 12 AprU. (A. N. P.). Naar verluidt bevinden zich thans alle Noor sche radiostations in Duitsche handen. Er zijn echter plannen gemaakt om het Noor sche volk op de hoogte te houden van het optreden van zijn regeering door middel van de BBC. Een redevoering van Ham- bro, den voorzitter van het Noorsche Stor ting, zal spoedig voor de Noren gereln- yeerd worden door de BBC. In deze rede voering raadt Hambro zijn toehoorders aan. alleen geloof te hechten aan nieuws, dat door geallieerde stations wordt uitgezon den. Academienieiiws LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen II Geneeskunde de da mes M. L. van Temmen, Leiden, J. J. D. van der Eist, Den Haag, de heer L. P. Wal- burgh Schmidt, Oegstgeest. Bevorderd: tot Arts de heeren E. F. G. van Doorn. Den Haag, IJ. van der Wielen, Den Haag, L. H. O. Manuel, Leiden. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 12 April Vee. Aanvoer: 11 stieren; 183 kalf- en melkkoeien f 200- 315, en 455 varekoeien e. a. 120200, handel tamelijk vlug; 133 vette koeien f 220335, schoon gewicht 6890 cent, handel vlug; 21 vette kalveren 75100, schoon gewicht 76—92 cent, handel matig; 538 nuchtere slachtkalveren 510, han del tamelijk vlot; 50 vette schapen f 22 32, 465 weideschapen f 1418, 300 vette lammeren 1826, handel matig; 101 lam meren, 38 zeugen 6085, 325 mestvar- kens f 2442, schoon gewicht 5658 cent, en 479 biggen f 12—18, handel tamelijk; 3 paarden, 1 veulen, 14 bokken of geiten 6—14 handel matig. Kaas. Aanvoer 32 partijen waarvan 26 partijen Goudsche kaas le soort 23 24.50 en 2e soort 21—22 per 50 kg.; 3 partijen Leidsche kaas. Geen noteering. BOSKOOP, 12 April. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 44— 56 cent, Butterfly 60—94 cent, Aug. Noack 557i cent, Rhod. Pink Pearl 50 cent, Ca- tawbiens 3050 cent, Azalea 1.502.20, Seringen 3050 cena, Andromeda 1021 cent, Freesia 1115 cent, Rhod. p. stuk 51 cent, Gouden regen per st 85117 cent. Clematis per stuk 52 cent, Cerasus Hisa- kura f 1.001 80. LEIDSCHENDAM, 10 Apri. Grocntenvel- ling. Kropsla le soort f 3.106.00, stoofsla 1116 cent, andijvie per kg. 911 cent, spinazie per 4 kg. 3234 cent, Raapstelen f 1.301.60, rabarber per 100 bos 4.60 5.10, Radijs f 2.90—3.60, prei 4.10—4.60. NIEUWKOOP, 11 April. Eicrenvelling. Aanvoer 11000 eieren. Prijs 3.153.60 per 100 stuks. ZEVENHOVEN, 10 April. Eicrenvelling. Prijzen: kippeneieren 3.153.60 per 100 stuks. AARLANDERVEEN, 11 April. Eieren- veiling. Prijzen: kiDpeneieren 3.00—3,60, eendeneieren f 3.0C3.10 per 100 stuks: Goudsche kaas 20—32 cent per pond, en konijnen 5070 cent per stuk. LEEUWARDEN, 12 Aoril Vee. Aanvoer: 64 Enterstieron 60—160, 72 Twcnterstie- ren f 160—385, 475 vette koeien f 125— 320 per stuk, 44—78 cent per kg.; 1668 melk on kalfkoeien f 110—240, 136 pinken f 45 135, 20 vette kalveren 2565, 1182 nuchtere kalveren f 3.007.50, 90 vette «•hanen f 16—32. 278 weidesohaoon 10— 19, 160 vette varkens f 45—160 per stuk. 50- 60 cent per kg. 34 magere varkens f 30 --55. 87 kleine biggen f 14—18 per stuk. 45 bokken of geiten en 36 paarden. Totaal aanvoer 4347 stuks. Kaas. Sleutelkaas 9—38, Nagelkaas f 9—38. Goudakaas 18—35, Edammer kaas 16—42 per 50 k*. Aanvoer 1760. Boter. Commissie f 0.80. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 6 65 B°rlijn76 25 Parijs 3.761 /o Brussel 31.811/2 Zwitserland 42.24 Kopenhagen Oslo New York1.883/8

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3