STADS WOENSDAG 10 APRIL 1940 OP l,rms/niF CHIIRANT TWEEÜE BLAD - PAG. 1 5)e iue£óiand Ut Heiden en Clmgeaing. Het gemiddeld inkomen der belastingplichtigen ra. In een tweetal voorafgaande artikelen over den welstand in Leiden en omgeving hebben wij aan de hand van nieuwe belas tinggegevens aangetoond, welke verande ringen zich in het laatste belastingjaar heb ben voorgedaan in de verbreiding van den welstand over de bevolking en welke in het gemiddeld inkomen van de belastingplichti gen. Thans dient nog nagegaan te worden welke wijzigingen het belastbaar inkomen per hoofd der bevolking heeft ondergaan. In dit cijfer komt het duidelijkst tot uit drukking hoe groot de koopkracht in geld is, en in hoeverre deze koopkracht in het laatste jaar vergroot dan wel verminderd bleek te zijn. Daar ook bij deze cijfers de gemiddelden varieeren naar de grootte van de gemeen ten, rangschikken wy ook thans de plaat sen uit onze streek naar het zielental. Belastbaar inkomen per hoofd der bevolking Zielental 50/100.000 1938 1939 Leiden 338 348 Deze verandering komt neer op een stij gir.g van ongeveer 3 pet. Hoe gunstig wij dit mogen beoordeelen, wordt pas goed dui delijk wanneer in aanmerking wordt ge nomen, dat de beide voorafgaande jaren nog een daling te zien gaven van resp. 8 en 1 pest. Intusschen bedraagt het rijksgemiddel de van de steden van de groep, waartoe ook Leiden behoort, 361, en onze woonplaats bU'ft dus nog iets beneden dit gemiddelde. Zitlental 20/50.000 Haarlemmermeer 228 241 In deze gemeente met haar uitgesproken plattelandskarakter ondergirg het hoofde lijk inkomen van de bevolking in het laat ste jaar derhalve een verhooging van on geveer 6 pet., hetgeen op zichzelve be schouwd dus zeker goed is te noemen. Het No derlandsche faemiddelde voor de gemeen- ter van deze groep bedraagt echter 357, en daarbij blijft Haarlemmermeer dus wel sterk ten achter. Hoofdzakelijk moet dit verschil evenwel worden toegeschreven aan de omstandigheid, dat verreweg de meeste gemeenten boven twintigduizend inwoners een stadskarakter hebben. Zielental 10/20.000 Alphen a. d. Ryn Hulegom Kótwijk Noord wijk Wassenaar In alle gemeenten van deze groep valt vooruitgang waar te nemen. In Katwijk stf eg het hoofdelijk inkomen z lfs met méér dan 10 pet. Een geheel uitzonderlijke posi tie neemt Wassenaar weer in. Het hoofde lijk inkomen, dat in deze gemeente reeds het abnormaal hooge bedrag van 1409 hac bereikt, is nu in één jaar *ijds nog eens méér dan verdubbeld! Gemiddeld hebben de gemeenten van dezen omvang een hoofdelijk inkomen van de bevolking van 340. Met dit gemiddelde valt Wassenaar practisch niet meer te ver gelijken. De overige vier gemeenten van deze groep blijven echter alle bij het ge middelde ten achter en Katwijk, ondanks de sterke stijging van het laatste jaar, zelfs heel veel. Zielental 5/10.000 223 238 279 295 171 199 213 226 „1409 „2828 Alkemade 120 135 Bodegraven 319 334 Boskoop 236 273 Leidschendam 250 Lisse 275 306 Noordwijkerhout 130 159 Oegstgeest 560 h 597 Sassenheim 246 279 Voorschoten 298 310 Woerden 292 304 Zeetermeer 254 245 Op de eerste plaats valt in dit lijstje Zoetermeer op, daar in deze gemeente het hoofdelijk inkomen van de bevolking te- ruggeloopen is. Daartegenover staat, dat alle verdere plaatsen uit deze groep op vooruitgang konden bogen en dat deze vooruitgang in Alkemade, Boskoop, Lisse, Noordwijkerhout en Sassenheim zelfs méér dan tien procent heeft bedragen. Ook het hoofdelijk inkomen van de Oegstgeester be volking onderging een nieuwe verhooging, n.l. van 560 tot f 597. Vergelijken wij dit cijfer met het Leidsche, dan komt dat van Oegstgeest daar wel heel ver boven uit. An derzijds verzinken de bijna zeshonderd gul den hoofdelijk inkomen van Oegstgeest practisch geheel in het niet bij een cijfer als waarop Wassenaar kan wijzen. Over het heele land hebben de gemeen ten met een zielental tusschen vijf en tien duizend een hoofdelijk inkomen van ge middeld 227. Alkemade blijft bij dit ge middelde nog sterk ten achter, ondanks den vooruitgang van het laatste jaar. Het zelfde geldt voor Noordwijkerhout. Alle overige gemeenten van deze groep hebben een hoofdelijk inkomen dat ver boven het rijksgemiddelde ligt. Ook zelfs Zoetermeer ligt, ondanks den teruggang van het laat ste jaar, nog beduidend hooger. Zielental van 2/5.000 Ter Aar 90 104 Hazerswoude 157 172 Leiderdorp 224 228 Leimuiden 169 184 Nieuwkoop 142 184 Rijnsburg 139 H 164 Voorhout 142 172 Warmond 411 482 Woubrugge 172 185 Zoeterwoude 165 178 Zwammerdam 183 203 Zonder uitzondering ging in deze ge meenten het hoofdelijk inkomen dus om hoog In Ter Aar, Hazerswoude, Nieuw koop, Rijnsburg, Voorhout en Zwammer- dam ging het zelfs met méér dan 10 pet. vooruit. Hetzelfde kan ook gezegd worden van Warmond, niettegenstaande daar reeds een zeer hoog cijfer was bereikt. Voor deze groep plaatsen is het rijksge middelde een hoofdelijk inkomen van 210. Ten opzichte van dit gemiddelde gedragen de plaatsen in onze omgeving zich dus wel zeer uitéènloopend. Ter Aar weet ondanks de verbetering, van het laatste belasting jaar nog niet de helft van het gemiddelde te bereiken, Warmond daarentegen bereik te meer dan het dubbele van den norm! Be halve Warmond komt echter alleen Leider dorp boven het gemiddelde uit. In deze groep is dus in net algemeen de koopkracht beduidend germger dan in Nederlandsche plaatsen van deze grootte mocht worden verwacht. Zielental tot 2.000 Barwoutswaarder 140 156 Benthuizen t, 199 191 KoudekerK 174 171 Moercapelfb 198 205 "Nieuwveen 157 154 Rietveld 177 215 Rynsaterswoude 163 168 Valkenburg 124 147 Waarder 177 203 Zevenhoven 128 174 In deze groep zijn drie gemeenten, die het hoodfelijk inkomen harci bevolking zagen terugloopen: Benthuizen, Koudekerk en Nieuwveen. In de overige plaatsen steeg het hoofdelijk inkomen en in den regel zelfs vrij belangrijk. Het gemiddelde voor deze groep bedraagt 191. Benthuizen be weegt zich dus nauwkeurig op het peil van het gemiddelde. Moercapelle, Rietveld en Waarder komen boven het gemiddelde uit, de overige gemeenten in deze categorie blij ven bij het rijksgemiddelde ten achter. De totaal indruk uit de cijfergroepeering is deze, dat het hoofdelijk inkomen, wat onze streek betreft, alleen in de groep ge meenten tusschen vijf en tienduizend inwo ners een vergelijking met het rijksgemid delde over het algemeen goed kan door staan, maar dat in de overige gemeenten, grootere zoowel als kleinere, de vergelijking meestentijds ter. gunste van het rijksgemid delde uitvalt. DE BESTRIJDING DER JEUGDBALDADIGHEID. Een vraagstuk, waarvan oplossing noodzakelijk is. In de theoriezaal van het politiebureau aan de Zonneveldstraat werd gisteravond een bijeenkomst gehouden op initiatief van de Leidsohe Speeltuin Federatie. Doel de zer bijeenkomst was het vraagstuk der jeugdiba ldadigheid onder de oogen te ziien en zoo mogelijk te komen tot maatregelen om dit euvel zooveel mogelijk te bestrijden. Als voorzitter van de Leidsohe Speeltuin Federatie heette de heer C. F. Lardee de aanwezigen hartelijk welkom. In het bij zonder dankte hij wethouder Verwey, die het ooilege van B. en W. vertegenwoordig de en den heer K. Wijk, inspecteur van politie, die namens den commissaris aan wezig was. Spr. zeide, dat tot deze bijeenkomst wa ren uitgenoodigd alle hoofden van diverse scholen in de gemeente, de oudercommis sies, de verschillende raadsfracties. De heer Lardee zeide vervolgens, dat de ze vergadering een gevolg is geweest van een destijds door den commissaris van po litie in de plaatselijke pers geplaatste op roep tot ouders en opvoeders om de jeugd onder de oogen te houden hoe noodzakelijk het is, dat aan de baldadigheid der jeugd op straat een einde kome. In dezen oproep vond spr. aanle idling dit vraagstuk verder onder de oogen te zien en den commissaris van politie hierin niet alleen te laten staan. Over de diepste beteekenis van de bal dadigheid der jeugd wilde spr. niet uitwei den, maar hij vroeg zich af, of het moge lijk is gezamenlijk maatregelen te treffen om de baldadigheid te doen opheffen, al thans in niet geringe mate te voorkomen. Het speeltuinwerk is opgericht om de kinderen van de stTaat te houden. Ten deele is men daarin geslaagd, doch er blij ven altijd nog jeugdgroepen over, die zich alleen op straat thuis gevoelen. De heer Lardee somde daarvan verschillende voor beelden op en wees er daarbij op hoe voor al leegstaande perceelen het moeten ont gelden. Het euvel der vuilnisemmers voordat de nieuwe model-emmers werden ingevoerd was al even groot Te zorgen valt nu, dat de jeugd ook met de nieuwe emmers niet gaat voetballen. Spr. vraagt zich af of het mogelijk zal zijn maatregelen daartegen te nemen en hij antwoordt daarop bevestigend, indien men slechts de medewerking krijgt van ouders en onderwijzers, die niet mogen op houden de jeugd te wijzen op het verkeer de der jeugdbaldadigheid. Ook de ouder- oommissies kunnen hierbij groote mede werking verleenen, door op hun bijeen komsten zoo nu er. dan sprekers over dit vraagstuk te doen optreden. Spr. vond het jammer, dat slechts een der raadsfracties vertegenwoordigd is, om dat ook de raadsleden hier een taak heb ben te vervullen, vooral wanneer in de toekomst door den raad gelden beschikbaar zouden moeten worden gesteld om de jeugdbaldadigheid te beteugelen. Tot besturen van woningbouwvereni gingen richtte spr. het verzoek in het Maandblad der Federatie dit vraagstuk mede onder de oogen te zien, omdat dit direct onder de oogen komt van de bewo ners van groote huizenblokken. Naar aanleiding van deze uiteenzetting werd door enkele aanwezigen het vraag stuk der jeugdbaldigbeid onder de loupe genomen. Daarbij werd o.m. de vraag geopperd of het niet gewensoht is, dat van de zijde van het Gemeentebestuur meer aandaoht wordt geschonken aan het speeltuinwerk in zijn algemeenen omvang. Verder, of het voor de gemeente niet mogelijk is over te gaan tot openstelling van openbare speeLgele- genheden, zooals er vroeger was aan den Hooge Rijndijk dit vooral in verband met de baldadigheid der rijpere jeugd. Gevraagd werd of het niet mogelijk is een studie-commissie te benoemen om te onderzoeken welke wegen het best bewan deld zouden kunnen worden om tot op lossing van dit vraagstuk te geraken. Velschillende aanwezigen bespraken nog middelen om tot beteugeling der bal dadigheid te komen, waarna de voorzitter de diverse sprekers beantwoordde. Weth. Verwey zeide, dat het op deze ver gadering behandelde vraagstuk zeker de aandacht heeft van het gemeentebestuur en de wijze, waarop de L.S.F. deze jeugd baldadigheid tracht te bestrijden, heeft de sympathie van het gemeentebestuur. Spr. was van oordeel, dat men voor de oplos sing van dit vraagstuk moet beginnen bij het begin: het gezin. De ouders in de eerste plaats moeten hier het voorbeeld geven. Daarnaast moeten de verschillende reeds eerder genoemde organen medewerking verleenen. En het gemeentebestuur zal, waar noodig en voorzoover het daartoe in staat is, gaarne zijn medewerking geven om tot het gewenschte resultaat te komen. Dit behoeft niet in de eerste plaats in klin kende munt te geschieden, doch waar het bestuur met argumenten zal kunnen aan- toonen, dat een bepaalde uitgave verant woord is, daar zal het ook,in het gemeen tebestuur steun kunnen vinden. Besloten werd daarop een studie-com missie te benoemen, waarin vertegenwoor digers zitting hebben van de diverse or ganen, welke bij dit vraagstuk ten nauwste betrokken zijn. De inspecteur van politie, de heer K. Wijk, wees er tneslotte op, dat de politie als instituut de baldadigheid der jeugd eenigszins anders beziet. Men vraagt zich wel eens af wat de jeugd tegenwoordig wél mag, omdat nagenoeg alles verboden is. Vroeger b.v. hadden de jongens aan een grasveldje van 100 M2 genoeg om te voet ballen, maar dat is tegenwoordig bijna niet meer mogelijk, omdat.... de w oning- bouwvereenjigingen nagenoeg alles in be slag hebben genomen. Als de baldadig heid der jeugd groot is, dan komt dit in niet geringe mate doordat de jeugd geen gelegenheid meer heeft om zich uit te le ven. De politie doet uiteraard wat zij kan om de baldadigheid tot een minimum te beperken, maar de medewerking der ouders laat in zeer veel gevallen te wenscben over. Daarin zal in de eerste plaats verbetering moeten komen wil men tot succes komen. Een ander middel ter bestrijding is het beschikbaar stellen van speelgelegemheid voor de jeugd van boven de 15 jaar, die niet meer op de speeltuinen wordt toege laten. Intusschen hoopte spr., dat het met een drachtige samenwerking zal gelukken een weg te vinden om dit moeilijke jeugd vraag stuk tot oplossing te brengen. De voorzitter sloot hierna met een woord van opwekking tot medewerking en met dank aan de aanwezigen. NAT. RECLASSEERINGSDAG. Onder leiding van den heer Joh. Helmer horst, secr. van de Centr. Leiding, hield het Plaatselijk Comité dit jaar zijn eerste ver gadering. Vertegenwoordigd waren: de Ver. tot Zed. Verbetering, de Prot. Chr. Reclassee- hingsvereeniging. de R.-K. Reclasseerings- vereeniging, de Ned. Vereeniging, de Nat. Chr. Geh. Onthoudersvereeniging, het Med. Consultatiebureau, de Int. Orde van Goede Tempelieren en het Centr. Bureau van Re- classeeringsinStellingen. Bij de bestuursverkiezing werden geko zen de heeren P. C. G. A. Wijkmans, voor zitter, C. de Graaf, vice-voorzitter, M. L. Mussert Sr., secretaris, Th. Stijnman, pen ningmeester, M. L. Mussert Jr., 2e secre taris. Leden: mej. C. A. van Nes. de heeren J. Brons, Joh. Verkerk, H. P. H. Wurtz en H. Zunderman. Het adres van den secretaris is Jan van Houtkade 37. ONTWIKKELINGSAVOND R.K. VOLKSBOND De Katholieke Radio-Omroep een cnltuur- instrument van de hoogste waarde. Gisteravond werd in het Bondsgebouw de laatste ontwikkelingsavond in dit seizoen gehouden, welke zich in een flinke belang stelling mocht verheugen. Voorz. Nyhuis sprak het openingswoord, heette den spreker van den avond, den heer Meulemans, van harte welkom en eveneens den vertegenwoordiger van den K.R.O. te Leiden, den heer J. H. van Heeteren. Ver volgens deelde hij mede, dat het bestuur gemeend had een ontwikkelingsavond te moeten stellen in dienst van den K.R.O., omdat er helaas nog te velen onbekend zijn met het groote werk, dat de K.R.O. zich ten doel stelt; daarbij wees hij op de groote kracht, welke van den Katholieken Radio- Omroep uitgaat en sprak de uit uit, dat dezen avond den aanwezigen zal worden bijgebracht de groote waarde en een beter begrip van dit cultuur-instrument bij uit nemendheid. De heer Meulemans, vertegenwoordiger van den K.R.O., verkreeg daarna het woord tot het houden van zijn causerie, verduide lijkt met lichtbeelden, over de cultureele beteekenis van den Kath. Radio-Omroep. Het was spreker een genoegen voor de aan wezigen over dit onderwerp te mogen spre ken, daardoor in de gelegenheid zijnde de cultuurwaarde van den K.R.O. op de juiste waarde te leeren schatten en waardeeren. Wel zijn de tijdsomstandigheden minder gunstig, doch zij zijn geen beletsel om het groote werk, door wijlen pastoor Perquin volbracht, voort te zetten en te vervolma ken. Daarna schetste spr. de groote betee kenis van den radio-omroep en wat het zeg gen wil een toestel te bezitten, waardoor men een volledig contact heeft met het groote wereldgebeuren op de snelste en doeltreffendste wijze in deze aan snelheid ondergeschikt gemaakte tijden. Na gewezen te hebben op het ontstaan van de telegraaf, deelde hij een en ander mede over de wijze waarop de morsetee- kens de wereld werden ingezonden, om dan te bespreken de telefoon, waar de mensche- lijke stem zelf de hoofdfactor werd. Tot op zekere hoogte was dit alles nog gebrekkig, hetgeen zijn oorzaak vond in de materie en de stof. Intusschen werden stappen gedaan om alles meer en meer te vervolmaken, waarin uiteindelijk slaagde het Italiaansch genie, de alom bekende Marconi, die de electrisch-magnetische trillingen wist te be nutten, waardoor de draadlooze telegrafe tot stand kwam en daarna de radio, met al zijn vervolmakingen, welke voor de menschheid van de hoogste waarde mag worden ge acht. Dan behandelde spr. de groote waar de van den Kath. Radio-Omroep. Welk een groote invloed gaat daarvan uit op weten schappelijk-, op godsdienstig en op sociaal terrein. Hoe bevordert hij de kunstzinnig heid op muzikaal gebied en welk een sfeer brengt hij in de huiskamer, waardoor men zich, gezeten om den huiselijken haard, op de hoogte kan stellen van alles wat in de wereld gebeurt. Deze Radio-Omroep is ge worden een bron van inlichtingen, enz. op allerlei gebied, welke men niet meer kan missen. Was het wonder, dat het kerkelijk Gezag de grootste belangstelling toonde voor deze vinding van het menschelijk vernuft? Het was zich bewust van de waarde van de menschelijke stem in het gesproken woord. Dit werd door den pionier en den werker die den K.R.O. tot stand bracht, volkomen begrepen. Daarvoor zijn wij pastoor Per quin, als stichter van den K.R.O., veel dank verschuldigd Maar daarom rust op alle Katholieken den plicht, om zijn werk voort te zetten niet alleen, doch ook te vervol maken en daadwerkelijk te steunen. Dit laatste is vooral noodzakelijk, omdat de Kath. Radio-Omroep voor allen is een waardevol cultuur-instrument, waardoor is verzekerd een contact met alles wat op godsdienstig-, cultureel en sociaal terrein enz. in het igroote wereldgebeuren plaats grijpt. Na een korte pauze gaf de heer Meule mans een overzicht van de ontwikkeling van den Kath. Radio-Omroep hier te lan de. Verduidelijkt door lichtbeelden, gaf hij een inzicht welke veranderingen sinds het begin, in het jaar 1924, hadden plaats ge grepen en hoe het nu was, met in Hilversum een gebouw, dat spreekt voor zichzelf. Spr. besloot met er op te wijzen, dat zij, die dit wenschen te bezoeken, daartoe gaarne in de gelegenheid zullen worden gesteld, de ma nier waarop aan het Volksbond-bestuur overlatende. Vervolgens hoopte hij, dat de sympathie voor den K.R.O., mede door de zen avond versterkt, niet na zou laten vruchten te dragen, in den vorm van lid maatschap en een abonnement op de Kath. Radio Gids. Een gul applaus beloonde den spreker voor zijn causerie. Voorz. Nijhuis dankte den heer Meule mans, en in hem den K.R.O., voor het ge- bodene en sprak den wensch uit, dat deze avond het succes moge opleveren voor den K R.O., hetwelk in alle opzichten aan deze instelling toekomt. Na eenige gestelde vra gen, welke door den heer Meulemans wer den beantwoord, werd deze goedgeslaagde bijeenkomst op de gebruikelijke wijze be-r eindigd. IN LEIDEN GEVESTIGD L. Aalten en fam., rietwerker, Witte singel 8 H. des Amorie van der Hoeven en fam., Verdamstr. 48 M. M. v. Bem- melen, dienstbode, Stationsweg 37 Wed. E. Klijmeij-Biesma, Heerengr. 92a Wed. J. Vonk-de Boer, Stieltjesstr. 11 I. Borbé, dienstbode, Vreewijkstr. 8 A. F. M. Bots, Boerhaaveln. 27 C. F. A. Bruyning, Witte singel 111 A. F. M. Bruijns, Rapenburg 8 J. Bulthuis, 2e verpleegster, Boter markt 23 P. J. A. Dingjan, waschknecht, L. Rijndijk 17 G. B. Edelaar, dienstbode, Boerhaaveln. 12 J. E. C. Edelaar, dienst bode, Boerhaaveln. 12 Wed. J. M. v. d. List-Engels, Waterstg. 4 E. C. v. Essen, Nw. Ryn 22a W. C. Feltkarhp en fam., aestheticus, Haarlemmerweg 49 F. A. v. d. Graaf en fam., chef boekbinder, v. 't Hoffstraat 41 A. Griekspoor, fabr. arb., Prinsenstr. 18 J. Griekspoor fabr. arb., Prinsenstr. 18 M. M. J. Gronewold, H. de Grootstr. 13 E. A. C. Grijm, Lijsterstr. 15 A. G. M. Jansen, arts, Rynsb.weg 147 H. Jonker, ambtenaar dep. v. Defensie, Breestr. 29 A. Klein Kranenburg, hulp i/d huish., Boerhaaveln. 27 H. W. v. d. Klugt, dienstbode, Houtlaan 9 C. P. M. Koeman, verpleegster, Boerhaaveln. 39 K. v. d. Laan, ambtenaar Dep. v. Denfensie, Heerengr. 63 H. A. v. Leeuwen, Ter- weepark 8 H. C. v. d. Meer, kruideniers bediende, Nw. Ryn 99a C. J. Miltenburg, Noordeinde 50 Raden M. Moerman, Nw. Rijn 69 G. B. Olivo, ijsverkooper, Morschstr. 52 G. L. v. Oosten Slingeland, Witte singel 85 C. Oppelaar en fam., metselaar, Utr. Jaagpad 124 Th. Oud- hoff, lompenkoopman, J. Vossenstg. 44 W. Riethoven-Ravensbergen, Aloëlaan 20a J. B. Reekers, Zeemanln. 14 J. de Ridder en fam., Cronjéstr. 6a A. Romijn, dienstbode, Plantsoen 1 A. W. Rosingh, Klokstg. 12 L. Sanderse, tuinder, Steen- schuur 8 S. W. A. Schouten, heilmas- seuse. Stationsweg 41 J. Simons en fam., P. de la Courtstraat 62 Wed. J. M. v. d. Kaai-Slingerland, Kam. Onnesln. 51 J. M. Sormani, ambten. Dep. S. Z., Rapen burg 16 W. W. v. Steenbergen, hulp i/d huish., Roodborststr. 35 G. J. Stekelen burg, vertegenw. verffabr., Morschweg 75a L. N. M. Steijger, publicist, J. de Witt- straat 34 B. T. Tjoe, Oude Vest 71 T. W. v. d. Toom, v. 't Hoffstr. 45a M. A. v. d. Velder, volont. Acc. Ziekenhuis, Ka- gerstr. 14 M. Velthuijsen, kleermaker, W. Rozenstr. 52a J. A. M. Verheij en fam., typograaf, Hoogewoerd 133 C. Vleeming en fam., incasseerder verz. My-, Oosterdw.str. 8a P. P. H. v. <L Voort, Rapenburg 24 M. J. Willems, kantoor bediende, R. en Schiekade 95 C. J. de Winter, dienstbode, Hooigr. 61. UIT LEIDEN VERTROKKEN R. Abma, den Haag, Stationsw. 80 A. J. J. Andringa, Denekamp, Oldenzaalschestr. 3 A. Arbouw, Den Haag, 2e Adelheid- str. 149 A. Backer, Amsterdam, J. Ver- meerstraat 22 C. J. G. Becht, Bergen op Zoom, Bolwerk Zuid 44 J. Ph. Beker en fam., Den Haag, v. d. Duynstr. 11 v P. Boonstra, Soest, Vinkenweg 33 W. K. Broekhuizen, Voorschoten, Leidschew. 453 J. C. Burger, Arnhem, de Wiltstraat 99 D. v. Buuren, Den Haag, Zwolschestraat 39 N. C. Creyghton, Eindhoven, Hertog straat 24 H. A. Dubbelaar, Voorburg, Wassenaarstr. 31 A. Dumas, Diepenveen, Rande 26 J. J. M. Gerris, Oegstgeest, Endeg.str.weg 14 Wed. W. de Jong Groeneveld en fam., Den Haag, Newtonstr. 325 H M. Gijbeis, Dordt, Rietdijk 58 - L. P. de Haan, Rotterdam, Gordelweg 160 A. Heijloo, Boskoop, Reijerskoop 41 Th. Heijneman, Rotterdam, Statensingel 15 G C. Hogenes, Alphen a. d. Rijn, Hooftstr. 196 C. C. Hogervorst, Den Haag, Wald. Pyrmontkade 126 A. de BruijnHolkamp Den Haag, Malakastraat 166 M. P. Plan- jerHoving en fam., Zoeterwoude, H. Ryn- dijk F 8 F. J. A. Huijbers, Amersfoort, Plantsoenwest 16. Th. G. M. Verkley Jaspers, Katwijk, Achterweg 1 P. A. X. Jelgersma. Haarlem, Cleverparkweg 134 M. de Vrindde Joode, Leiderdorp, Thielemanslaan 7 Wed. J. M. v. Hetfgen Kroon, Rotterdam, G. J. Mulderstraat 90a H. M. Lammers, Amersfoort, Plantsoen west 16 G. F. Land, Amsterdam, de Lairessestr. 106 H. de Lange, Amster dam, Insulindew. 145 3e et. M. C. Lebret, Delft, Vrijenbanschek. 2 N. M. Leget, Bameveld, Putterschew. J. Lek en fam., Nieuwveen G. Mann, Den Haag, Appel- straat 94 C. J. Mattaar en fam., Rotter dam, Mijnsheerenlaan 148b B. C. Mor- sink en fam., Voorschoten, Leidschew. 453 A. C. H. de Nooyer, 's Gravendeel, Lan- gestraat 11 A. G. J. Rietveld, Wassenaar Langestraat 20 K. Rietveld, Den Haag, v. Diemenstr. 160 N. J. I. Rodewijk, Monster, Voorstraat 53 J. P. de Romijn en fam., Wassenaar, v. Z. v. Nijeveltstr. 180 W. L. Rose, Den Haag, Roelofsstr. 58 A. de Rijk, Oegstgeest, Kempenaerstr. 39 M. O. Rynbeek, Wassenaar, St. v. 'sGra- venzandew. 125 M. KevelingSchimmel, Den Haag, Bloemfonteinhtr. 107 A. W. SommelingSchouten en fam., Rotterdam, Wiekstr. 17. J. Schuilenbur, en fam., Soest, Vinkenweg 33 B. J. Selles en fam. Kampen, Prinsenstr. 21 A. Steenmeyer, Zeist, Berkenlaan 29 W. F. Stouten, War mond, Dorpsstr. B 316a W. A. J. v. Strae- len en fam., Amsterdam, le J. Steenstr. 141 II A. C. G. Thiel en fam., Mülheim Ruhr (Dl.) Wed. G. Sibbes-^v. Thiel en fam., Oegstgeest, Rhijng.str.weg 143 H. v d. Veen, Epe, St. Antonielaan C 70 J P. Verkerk, Hellevoetsluis, Oostzanddijk 32 A. de Vries, Oegstgeest, Nass^ulaan 34 A. B. J. de Vries, Naaldwijk. Rem- brandtstr. 20 M. de Vries, Harlingen, Wester Zeedijk H. M. de Vries, Katwijk, Drieplassenw. 21-W. R. Wanrooij en fam., Amsterdam. Beukenw. 25 I G. B. Weber, Oegstgeest, Wald. Pyrmontlaan 24 J. v. Weizen. Amsterdam, Buiksloterdyk 188 M. M. Wesseling, Amersfoort, P. Both laan 31 N. de Wilde, Oegstgeest, Nas- saulaan 51 A. v. Wilgen, Den Haag, We- teringschestr. 72 M. v. Wijk, Rotterdam, Verbraakstr. 34a. Katholieken, Uw eiqen Daqblad is DE LEIDSCHE COURANT

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7