Militaire verloven ingetrokken Burgerlijke Stand Academienieuws Laatste Berichten Chamberlain in het Lagerhuis MARKTBERICHTEN WOENSDAG 10 APRIL 1940 0E LEinsCHF. COURANT EERSTE BLAD - PAG- 3 Gisteravond is een der afsluitboomen van den spoorwegovergang aan den Haagweg in stukken gereden. Een-auto van den Zui- derzee-Expresdienst reed een troep militai ren achterop en moest daartoe naar links uitwijken. Tegelijkertijd echter waren de spoorboomen in dalende beweging en door dat de bestuurder teveel naar links moest, raakte de zware wagen den afsluitboom, die over den spoorweg werd geworpen. Tij dig werd het gevaarte voor den naderenden trein opgeruimd: Gisteravond te omstreeks 8 uur werd de politiebrandweer gealarmeerd voor een be gin van brand in een pakhuis van den heer H. aan de Hoefstraat. Het bleek, dat eenige poetsdoeken daar lagen te smeulen. Met enkele emmers water werd het vuur ge- bluscht. Vanmorgen is een militair te fiets tengevolge van een aanrijding met een anderen fietser in de Mare te water ge raakt. In de buurt aanwezige militairen en brugwachters konden den drenkeling aan wal brengen. Bij den koster der Ned. Herv. Kerk werd de militair binnengebracht, die van zijn on vrijwillig bad geen andere nadeelige ge volge bleek te hebben, dan de vanzelf sprekende Tooneel ZEVENDE ABONNEMENTS VOORSTELLING. Roofvogels. N.V. Het Residentie Tooneel. Na den nederlaag van de Zuidelijke Sta ten van Amerika tegen het Noorden ge raakten vele bloeiende katoenplantages in verval. De oude landadel (voorzoover men daarvan in Amerika kon spreken) was in een dergelijken precairen toestand ge raakt, dat hun landbezit in handen kwam van allerlei gespuis, welks voornaamste doel was, met alle mogelijke middelen, ge oorloofde en ongeoorloofde, in korten tijd rijk te worden. Wij maken in dit spel van Lilian Hell- man kennis met zoo'n familie, twee broers en een zuster, stuk voor stuk hardvochtige, sluwe geldwolven, die zich met list. en bedrog omhoog hadden gewerkt en thans op het punt staan een goed zaakje te doen met de oprichting van een katoenspinnerij. Zij bedriegen en bestelen niet alleen ande ren, maar onderling persen ze elkaar al evenzeer uit. Het zijn in één woord roofvogels. De ergste van hen is wel de zuster, Regina, die getrouwd is met een bankier. Zij is een vrouw zonder hart, hij echter is een man met een goed maar zwak hart. Zwak genomen in den letterlijken zin: hij heeft een hartkwaal. Hij kan te gen de bende niet op, maar dezen keer heeft hij een kans, als de zoon van een zijner zwagers effecten heeft gestolen om het geld voor de katoenspinnerij bij elkaar te krijgen. Regina ziet zich in haar eer zuchtige plannen gedwarsboomd en in haar liefdeloosheid gaat zij zelfs zoo ver, dat zij den zieltogenden man, tijdens een hartaanval, kalm laat sterven zonder een vinger uit te steken. Het programma vergelijkt dit spel met een drama van Ibsen en er waart inder daad iets van de sombere noodlotsgedachte van dezen Noorschen schrijver in dit stuk rond. De karakterteekening .is ook vrij raak, zelfs schrijnend scherp. Spenciaal de typeering van Regina was uitstekend en Fie Car'els zorgt er voor, dat deze figuur ook door haar spel domineert boven de anderen. Jan C. de Vos was de oude sluwe Benjamin. Piet Bron de meer ruwe Oscar, twee craties van formaat. Van de overigen noemen wij Philippe la CLapelle als de zwakke Horace Giddens, Regina's man; Mimi Boesnach als de onge lukkige vrouw van Oscar en Annie van Duijn als Regina's dochtertje. De uitstekende opvoering vond alleszins verdiende waardeer in g. (VOOR VERVOLG STADSNIEUWS ZIE TAG. 7). De regeeringspersdienst meldt: De regeering heeft bij wijze van voorzorgsmaatregel besloten de vol gende verloven in te trekken: a. voor al het personeel van land en zeemacht: periodieke verloven; vacantie verloven; buitengewone verloven (met uitzon dering van die, verleend wegens ern stige ziekte of overlijden van gezins leden). b. bovendien voor het personeel, be- hoorende tot de luchtstrijdkrachten, de luchtdoelartillerie, de luchtdoelmitrail- Zeurs en de zoeklichten: Zakenverloven. Studieverloven. Met betrekking tot de intrekking der mi litaire verloven vernemen wij nog, dat on der studieverloven niet vallen degenen, die uitstel van eerste oefening hebben of uit stel van een nog te vervullen gedeelte van hun eerste oefening hebben gekregen. Zij, die dergelijk uitstel genieten, behoeven vooralsnog niet op te komen voor het ein de van hun uitstek (Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage). LEIDEN. Geboren: Johan Anton z.. v. P. J. v. d. Zeeuw en E. M Ouwerkerk. Johanna Hendrika Heiera d. v. H. J. Otto en P. Schouten. Susanna d. v. P. C. Hansen en S. Beekman. Andries z. v. G. Linschoo- ten en D. Plu. Reinske Maria d. v. M. G. Haalebos en A. Ingeveldt. Frans z. v. N. v. d. Keur en M. Wetselaar. Geer- truida d. v. M. v. d. Haven en S. A. G. Kee- reweer. Overleden: J. v. Rijn z. 14 j. M. A. A. Heruer hsvr. van N. Opdam 52 j. M. H S. v. Ewijck vr. 45 j. H. M. P. Mathle- ner wed. van G. J. v. Duffelen 91 j. W. v d. Plas m. 70 j. LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen Nederlandsch recht mej. I. H. Ph. Verschoor, Amsterdam; Candidaatsexamen wis- en natuurkunde letter L. mej. C. Valkis, Den Haag; Doctoraal examen wis- en natuurkunde, hoofdvak scheikunde mej. C. H. van Sta veren, Den Haag. Examens van apothekersassistent de da mes: G. Spits, Rotterdam, W. P. Borstlap, Rotterdam en Th. M. P. Schuiten, Maas sluis. Doctoraal examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Natuurkunde, de heer J. Korrin- ga, Heemstede; Doctoraal examen Rechten: de heer W. J. L. P. Gertenbach, Den Haag. INGEZONDEN STUKKEN KATHOLIEKE STAATSPARTIJ. Jongerendag te Delft op Hemelvaartsdag 2 Mei 1940. Insiders op het terrein van de Jongeren beweging van de R. K. Staatspartij weten reeds wat met de aankondiging hierboven .wordt bedoeld. Daarmede wordt uitdrukking gegeven aan een streven en een ideaal, welke door de besturen van de Jongeren-afdeelingen, niet alleen in het verloop van de laatste en de nog volgende weken, aan hun leden worden gegeven, maar waaraan ook met alle krachten en met verschillende midde len zal worden gearbeid. Eén van deze middelen is de publicatie van de plannen, en de oproep tot deelname, welke wij richten aan alle Kath. Jongeren (zoowel dames als heeren tusschen de 20 en pl.m. 35 jaar) via de gewaardeerde me dewerking van de Kath. Pers. Het initiatief van de K.J.A. Delft, het-, welk de instemming mocht verwerven van het Partij-bestuur, is in vele afdeelingen met enthousiasme begroet, en door het voorbereidend Comité is bereids gewerkt, om de organisatie van de eerste Kath. Jon gerendag tot een gebeurtenis te maken. De Jongerendag zal worden gehouden in de groote zaal en de foyers van de Stads Doelen te Delft. Niet evenwel het verkrijgen van een één- daags enthousiasme is het doel. De Jongerendag van 2 Mei moet worden een uitgangspunt van éen vernieuwde ac tiviteit in alle K.J.A.'s, het begin van een werkprogramma in elke plaats, dat dienst baar zal worden aan de doelstelling van de Jongeren-beweging op politiek gebied. En juist nu door de mobilisatie het ge vaar dreigt, dat de activiteit wordt lamge slagen. moet een dergelijk evenement wor den aangegrepen, om de band onder de Jongeren zoo noodig opnieuw te bevesti gen en te verstevigen. Het woord „actie" moet weer een werke lijkheid worden in de Jongerenbeweging van de R. K. Staatspartij, vooral nu in de allernaaste toekomst aan de werkzaamheid en de organisatie van dit Jongeren-corps, door de inmiddels een feit geworden be noeming van een speciale Jongeren-commis saris, meerderen en duidelijkere vorm zal worden gegeven. Dus: 2 Mei, Een dag van saamhoorigheid; Een dag, welke het juiste politieke in zicht verlevendigt of bevestigt; Een dag, welke een blijvend verband legt tusschen jonge Katholieken, met gelijkge richte idealen bezield; Een dag van gezond idealisme; Een dag van bewustwording, dat de Kath. Jongeren alleen door hun medewerking kunnen bijdragen tot het behoud van de groote geestelijke en sociale goederen, door de thans ouderen na vele moeite en strijd verkregen; Een dag, welke een definitief „halt" moet beteekenen voor alle vormen van extremis me onder de Jongeren. Een vruchtbare samenkomst, dus geen leeg gepraat en holle leuzen-parodieën, welke geen contact in de werkelijkheid vinden. Bovendien, een programma, reëel aange past (in den goeden zin) aan den geest van de Jongeren; een ongetwijfeld goede ver- eeniging van het nuttig-noodzakelyke met het aangename. Katholieke Jongeren, al of niet in een K. J. A. vereenigd treedt aan! Nadere berichten volgen nog, neemt er nota van! Vraagt inlichtingen bij Uw besturen of rechtstreeks aan het bureau van den Jon gerendag, Zuidwal 7, Delft. Tel. 2303. Vraagt de raam-affiche aan! Hemelvaartsdag Jongerendag onze dag! De Commissie van voorbereiding. Binnenland MGR. HUIBERS TE DELFT. Vanochtend heeft de Bisschop van Haar lem, Mgr. P. J. Huibers, te Delft de geheel verbouwde en vernieuwde R.-K. huishoud school „St. Agnes" ingewijd. H. W. MAUSER OVERLEDEN. Vanochtend is op 71-jarigen leeftijd te Delft overleden de heer H. W. Mauser, tot 1930 directeur van de Delftsche aardewerk fabriek „De Porceleyne Fles" en sedert dien commissaris der naamlooze vennootschap. De overledene, die baanbrekend werk heeft verricht op het gebied van de Neder- landsche keramische industrie, was gedu rende eenige jaren voorzitter van de Ka mer van Koophandel voor Delft en omstre ken. Hij was ridder in de orde van Oranje Nassau. KINDJE DOODGEREDEN. Gisteravond half zeven is het vijftien maanden oude dochtertje van de familie K. in de Plaggehstraat te Eindhoven, dat bij een inrit tusschen de huizen aan het spe len was, door een achteruit rijdende auto, zonder dat de bestuurder dit bemerkte, aangereden. Het kindje was onmiddellijk dood. LANDMIJN ONTPLOFT Vrouw gedood Vanochtend omstreeks tien uur is de 37- jarige mevrouw Voorthuis die per fiets naar haar woning in Frieschelo reed, op een landmijn gereden, waardoor deze tot ont ploffing kwam. De vrouw was op slag dood. Haar dochter die achter haar reed, be kwam geen letsel. De ruiten van eenige in den omtrek staande huisjes werden ver nield. Het stoffelijk overschot van de vrouw is naar haar woning overgebracht. BOERDERIJ AFGEBRAND. Vanochten vroeg is door nog onopgehel derde oorzaak te Groesbeek de boerderij van P. L. afgebrand. De inboedel en een deel van den veesta pel gingen verloren. De boerderij was laag verzekerd. Buitenland LEGERBERïCHTEN PARIJS, 10 April (A.N.P.) Het Fran- sche legerbericht van hedenochtend luidt: „Een kalme nacht aan het front in Elzas Lotharingen". BERLIJN, 10 April (A.N.P.) Het op perbevel der Duitsche weermacht maakt bekend: In het Westen geen bijzondere gebeurte nissen. De militaire maatregelen ter bescherming van de neutraliteit van Denemarken en Noorwegen zijn gisteren door sterke een heden van het leger, de marine en het lucht- wapen, onder opperbevel van den generaal der infanterie von Falkenhorst, door de zee- strijdkrachten onder bevel van generaal admiraal Saalwaechter en admiraal Carl en door talrijke groepen van het lucht- wapen onder leiding van luitenant-gene raal Geissler in de nauwste samenwerking ten uitvoer gelegd. Gemotoriseerde troe pen en pantserstrijdkrachten onder leiding van den generaal der vliegers Kaupisch overschreden des morgens de Duitsch Deensche grens en bezetten in een snellen opmarsch over Apenrade en Esbjerg syste matisch Jutland. Hier en daar kwam het door gebrekkig overbrenger van bevelen aan de Deensche troepen tot korte gevechten. Zij werden beëindigd door opheldering van de Deen sche bevelhebbers over het bevel hunner regeering om geen tegenstand te bieden. Tegelijk met de bezetting van Jutland landden in samenwerking tusschen leger, marine en luchtwapen Duitsche troepen in den Kleinen Belt bij Middelfahrt, in den Grooten Belt by Korsoer en Nyborg en in Gjedser ter bezetting van de eilanden. Ko penhagen werd reeds in de vroege och tenduren zonder strijd bezet. Het luchtwa pen verrichtte den geheelen dag verken ningsvluchten boven Denemarken en bevei ligde den opmarsch. Bij de bezetting van de militair belang rijke steunpunten in Noorwegen werd op verschillende plaatsen door de Noorsche weermacht in het eerst tegenstand geboden, vooral bij Horten, ten Zuiden van Oslo en bij Christiansand. Deze tegenstand werd ech ter overal in voorbeeldige samenwerking tusschen de deelen der weermacht gebro ken. De forten aan den Oslofjord werden in den loop van den dag bedwongen en tot zwijgen gebracht. Onder anderen zijn Nar vik, Drontheim, Bergen, Stavanger, Eger- sund, Kristiansan, Arendal en Oslo hecht in Duitsche handen. De marine heeft haar gestelde taak ten uitvoer gelegd. Deze bestord er in de ge- heele operatie te bevehger. tegen de vele malen sterkere Britsche en Fransche zee- strijdkrachten en de transporten met alle krachten mogelijk te maken. De landing der Duitsche troepen is op alle plaatsen van Oslo tot Narvik gelukt, een in dc historie van den zee-oorlog tot dusver unieke pres tatie. Bij het binnenloopen in de havens werd door de marne aanvankelijke tegen stand gebroken. Voor Oslo brachten onze scheepskanonnen de zwaarste kustbatterijen tot zwijgen. Bij het bedwingen van een 28 cm. batterij kreeg de kruiser „Bluecher" zware beschadigingen. Hij liep bij verder opdringen op een door de Noren gelegde versperring en ging door verscheidene ont ploffende mijnen verloren. De kruiser „Karlsruhe" werd na het overwinnen van een even sterken tegenstand in Kristian- sand, nadat hij de landing der troepen be veiligd had, zwaar beschadigd en zonk. De bemanningen van beide schepen zijn voor 't grootste deel gered en aan land gebracht. De zee-operaties zijn nog aan den gang. Eerst na het einde daarvan zullen ook de door de Duitsche marine aan de Engelsche en Fransche zeestrijdkrachten toegebrachte verliezen en beschadigingen in vollen om vang kunnen worden overzien. De door En geland voorgenomen bezetting van belang rijke Noorsche steunpunten moest onmid dellijk in aansluiting op het leggen der mijn versperringen in de JNoorsche territo- rale wateren gescheden. De Duitsche actie is deze actie nauwelijks tien uur voor ge weest. De tot dit doel bestemcfe en door ver kenners opgespoorde Britsche zeestrijd krachten en transportschepen zijn gisteren in de late middaguren door het Duitsche luchtwapen aangevallen en vernietigend verslagen. Bijna alle vijandelijke oorlogsschepen kregen voltreffers van zwaar kaliber. In het bijzonder werden getroffen: vier slag schepen elk door twee of drie bommen, twee slagkruisers elk door een bom, twee zware kruisers door twee, resp. een bom. Een zware kruiser vloog door een inslaan- den bom in brand, twee transportschepen werden elk met één bom bestookt. Groepen jachtvliegtuigen beveiligden de operaties door bewaking van de Westeljke kusten van Denemarken en Noorwegen evenals de bnnenzijde van de Duitsche bocht. Een En gelsche vliegboot var het type Sunderland werd neergehaald. De verdere bezetting van Noorwegen gaat snel en volgens het vastgestelde plan verder. LONDEN, 10 April. (Reuter). Cham berlain heeft in het Lagerhuis een verkla ring afgelegd, waarin hij over de vlootac tie bij Narvik zeide, dat vijf Britsche tor- pedobootjagers den fjord opgestoomd zijn en den strijd hebben aangebonden met zes Duitsche tprpedobootjagers van het laat ste type. De Duitschers werden gesteund door kustbatterijen en pas gemonteerde kanon nen. De torpedoboot jagers Hunter is tot zin ken gebracht, de Hardy liep op de kust en werd een wrak. Een andere destroyer kreeg ernstige schade en de Britsche bodem Hos tile werd beschadigd. Na uiterst vastbera den actie tegen sterkere strijdkrachten trok ken de schepen zich terug. Een Duitsche torpedobootjager werd vernield, drie bleven brandend drijven nadat zij getroffen waren. Zes koop- vaardijscheepn, die voorraden der Duitsche expeditie inhielden, werden door een Britschen torpedobootjager tot zinken gebracht. Toen de Engel sche destroyers naar buiten voeren, ontmoetten zij een Duitsch schip, dat reserve-munitie vervoerde. Dit schip werd getroffen en vloog in de lucht. Chamberlain deelde verder mede, .dat er morgen geen geheime zitting van het La gerhuis zal worden gehouden. In plaats daarvan zullen debatten komen over de re cente ontwikkelingen en over het voeren van den oorlog. ENGELSCH BOMBARDEMENT VAN VLIEGVELD BIJ OSLO? STOCKHOLM, 10 April (A.N.P.) Af- tonbladet publiceert een bericht uit Oslo, inhoudende, dat Britsche vliegtuigen Majorstuen, naij Oslo, hebben gebombar deerd. Het bericht voegt hieraan toe, dat wellicht het vliegveld bestookt is. BELANGRIJK INITIATIEF DER GEALLIEERDEN TE WACHTEN? PARIJS, IC April. (A. N. P.) De „Paris Soir" publiceert het volgende telegram uit Londen: Guy Eder, de politieke redacteur van de „Daily Express" verklaart, dat over en- kele uren een bericht gepubliceerd zal wor den over eer. belangrijk initiatief van de geallieerden, dat niet alleen een beslis sende wending in den oorlog zou kunnen beteekenen, doch den oorlog met meer dan één jaar zou bekorten. LONDEN, 10 April. (A. N. P.). Een of- ficieele woordvoerder heeft verklaard, dat de actie waartoe door de geallieerden is besloten, in de naaste toekomst duidelijk zal worden. Men moet niet denken, dat omdat de Duitschers er in geslaagd zijn zekere geïsoleerde contingenten te plaatsen langs een zeer lange kustlijn, zij iets zeer schitterends of zelfs verstandigs van stra tegisch standpunt gezien, hebben verricht. Een vlootact;e is thans gaande en over haaste conclusies moeten niet worden ge trokken. Een woordvoerder van de admiraliteit zeide, dat de admiraliteit om dienstrede- nen nog geen verklaring kon afleggen. De situatie ten aanzien van IJsland. Groen land en de Faroer is, dat de geallieerden er streng op zullen toezien, dat de Duit schers dn geen van deze gebieden aan land gaan. Er is geen rechtstreeksch nieuws ontvan gen betreffende de Britsche legatie in Ko penhagen, al is er reden om te veronder stellen, dat volgens diplomatiek gebruik de staf binnenkort in vrijheid zal worden ge steld. ZWEDEN KONDIGT „LUCHT BESCHERMINGSTOESTAND" AF STOCKHOLM, 10 April. (A.N.P.) Wegens den ernstigen toestand, waarin Zweden zich bevindt, heeft de regeering vanaf hedenmiddag 12 uur den gedeelte lijken „Luchtbeschermingstoestand" afge kondigd. Dit brengt geen ontruiming of verduistering mede, doch wil alleen zeg gen, dat de maatregelen genomen worden, welke bestemd zijn om een zoo groot mo gelijke doeltreffendheid te geven aan den luchtbeschermingsdienst, d.w.z. de organi satie van de sanitaire diensten, de brand weer, enz. LONDEN, 10 April. (A.N.P.) De diplo matieke correspondent van Reuter schrijft: In Zweedsche kringen te Londen wordt vandaag verklaard, dat de Duitsche regee ring geen druk op Zweden heeft uitge oefend om „bescherming" te aanvaarden. Tezelfdertijd geven Scandinavische kringen als hun oordeel te kennen, dat de Duit schers slechts de huidige operaties in Zuid-Noorwegen behoeven vort te zetten om Zweden te isoleeren en in de macht van Duitschland te brengen. Scandinavi sche kringen achten daarom een directe actie tegen Zweden in dit stadium onwaar schijnlijk. DE BERICHTGEVING UIT NOORWEGEN EN DENEMARKEN STOCKHOLM, 10 April (A.N.P.) Uit Oslo en Kopenhagen worden alleen over dc radio, die zich in Duitsche handen be vindt, berichten ontvangen. De telegrafi sche en telefonische verbindingen zijn nog steeds verbroken. Er komt gen enkel juist bericht door over den tegenstand van Noorwegen, doch alles wijst erop, dat in sommige gebieden het verzet voortduurt. Gezien de bezetting van vitale punten van het Noorsche grondgebied heeft de alge- wenschte wijze kunnen voltrekken. In het binnenland schijnt de geest van verzet nog te overheerschen, terwijl te Oslo een atmosfeer van sombere berusting heerscht. DE BELGISCHE KABINETSRAAD. BRUSSEL, 10 April. (A. N. P.). Na af loop van de hedenochtend gehouden verga dering van den kabinetsraad werd het vol gende communiqué uitgegeven: „In den kabinetsraad heeft de minister van buitenlandsche zaken een uiteenzet ting gegeven van de buitenlandsche situatie De regeering is wederom eensgezind in haar voornemen standvastig te volharden in haar politiek van onafhankelijkheid en neutraliteit, zooals door haar sinds het uitbreken van het Europeesche conflict ge volgd is." DE WATERSNOOD IN JOEGOSLAVIë. BELGRADO, 10 April. (A. N. P.). .Het gevaar voor nieuwe dijkdoorbraken in het overstroomde gebied is nog steeds niet ge weken. Steeds opnieuw storten huizen in onder de kracht van het water. De geëva cueerde bevolking, welke aantal op 20.000 geraamd wordt, ontvangt overal steun. De regeering heeft 4.5 millioen dinar tot leni ging van den nood ter beschikking ge steld, terwijl bovendien 2.5 millioen dinar besteed zal worden voor de verstrekking van mals. AMSTERDAM, 10 April. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 179 vette kalveren 8288, 7080 en 6068 cent per kg. levend gewicht; 140 nuchtere kalveren 610 per stuk; 91 varkens 7073 cent per kg. slachtgewicht. Aangevoerd 3 wa gons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Vette kalveren matige aanvoer, handetl stug, goed prijshoudend. Nuchtere kalveren: minder aanvoer, handel vlug en prijshoudend. Varkens: korte aanvoer, wei nig handel, met onveranderde prijzen. VOORSCHOTEN, 10 April Vrije Veiling Prijzen: kippeneieren 2.803.30, eenden eieren 2.502.70 per 100 stuks, hanen 50 --70 cent en konijnen 0.401.10 per 100 stuks. WOERDEN, 10 April. Kaas. Aanvoer 35 partijen kaas: met rtfksmerk le kwal. 24 25, idem 2e kwal. 2223.50 per 50 kg. LOOSDUINEN, 9 April. Groentenveiling Kaskomkommers le soort 6.50, 2e soort 5.20 en 3e soort 4.— per 100 stuks schor seneren 9.— spinazie 21—45 cent per 4 kg., postelein f 1.501.55 per 6 kg., salade .e soort 5.90—7.00, 2e soort f 2—4 per 100 krop, peen 20, radijs 2.103.00, raap?telen 0.90—1.25, selderie 80 cent per 100 bos, prei f 7.60 en andijvie 8—13 per 100 kg., stoofsla 1.301.40 per 6 kg. WISSKLNOTEER1NGEN (AMSTERDAM) Londen C.53'/2 Berlijn75.45 Parijs 3.701/2 Brussel 31 82i'2 Zwitserland 42.24'/2 Kopenhagen Stockholm Oslo New Vork1.883/8

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3