Avontuur Venezuela. NEDERLAAG VOOR HET ORANJE-TEAM. FEUILLETON in Naar het Amerikaansch «/an R. HARDING DAVIS. 1- 39) Zijn stem trilde van ontroering en zon der dal hij zich er van bewust was, stonden de tranen in zijn oogen. Hij zag hoe de oogen van het meisje zich verzacheh en hoe een allerliefste glimlach om haar lip pen speelde. Met een snel, maar onuitspre kelijk teeder gebaar bukte ze zich, nam een van zijn handen in de hare en legde die even tegen haar wang. Toen rende ze weg; het tuinpad af naar het huis. Roddy bleef een oogenblik zitten, ver wonderd, inwendig-jubelend, zich in ver bijstering afvragend of het niet een droom was geweest. In woordelooze dankbaarheid staarde hij naar den weelderigen, zonnigen tuin daar voor hem. Hij was allerminst in de stemming om nu Inez in tegenwoordig heid van de anderen terug te zien en als in een droom liep hij den tuin door naar het hek dat op straat uitkwam en ging zoo regelrecht door naar huis. Dien nacht gaf Mc. Küdrick zyn toe stemming om de tunnel binnen te gaan. De gassen waren verdwenen en door den in gang hadden de zilte zeelucht en de tro pische zonneschijn zich een weg gebaand. Het gezelschap bestond uit Mc. Kildrick, Peter en Roddy en als persoonlijk verte genwoordiger van Inez, Pedro, die te voet uit de stad kwam. Zij had, had hij Roddy in het geheim toevertrouwd, zelf willen komen. Heusch?, riep Roddy verheugd. Waar om heeft ze het dan niet gedaan? Ik heb haar gezegd, dat u wel ver vuld zou zijn van belangrijker dingen, ant woordde Petro, die.een goedkeurend woord verwachtte. Had ik daar geen gelijk in? Roddy, die alleen maar van Inez vervuld was en nog de aanraking van haar hand op de zijne voelde, knikte zonder veel geest drift. Ms. Kidrik was er voor om het lot te la ten beslissen, wie de ondergrondsche gang zou binnengaan, maar Roddy betoogde na drukkelijk dat hij dit voorrecht aan nie mand wenschte af te staan. Met een touw om zijn middel waaraan hij moest trekken als hij hulp noodig had, een electrische lan taarn en een revolver, ging hij detunnel in. De gang strekte zich recht voor hem uit. De lucht was er vochtig en kil, maar het adem halen kostte hem geen moeite. In het be gin was er ook geen enkele hindernis op zijn pad. Zijn lantaarn verlichtte de ver weerde, stevige muren, waar op sommige plaatsen het water droop. Maar er was geen spoor van de vleermuizen, geesten en vampiers, waarvan Peter hem zoo'n aanlok kelijk beeld had opgehangen. De eenige geluiden, die hem in de ooren klonken, waren de echo's van zijn eigen voetstappen. Hij kon niet uitmaken hoe ver hij was, maar het touw dat achter hem aan sleepte werd voortdurend zwaarder en lastiger en daaruit leidde hij af dat dat hij al een heel eind moest zijn. De tunnel begon nu scherpe bochten en kronkelingen te maken en op één plaats vond hij een schacht voor licht- en lucht toevoer, die vroeger in de open lucht moest zijn uitgekomen. Hij was gesloten geweest met een ijzeren rooster, waar nu losse stee- nen op lagen die met cement aan elkaai gevoegd waren. Een paar daarvan waren door het rooster heengevallen en versper den hem den doorgang en hij moest ze uit den weg ruimen om verder te gaan. Hij stak zijn lantaarn in een spleet en maakte het touw los. Toen hij den weg had vrijge maakt liet hij het touw liggen waar hij het had laten vallen. Nu hij van die belem mering bevrijd was kon hij vlugger voor uitkomen en hy merkte al spoedig, dat hij zich bevond in dat deel van de tunnel, dat was uitgehouwen in de harde rots en dat onder het water van de haven lag. De lucht was hier minder zuiver. Zijn oogen be gonnen te steken en zijn ooren te suizen ten gevolge van den sterken luchtdruk. Hij wist dat hij eigenlijk terug moest gaan, maar daar had hij geen zin in. Tegen beter we ten in holde hij nu vooruit, struikelend, uit glijdend, soms plassend door waterpoelen. Hij wist dat zijn krachten verminderden en dat hij die, om de monding van de tunnnel weer te bereiken, meer dan noodig zou hebben. Maar hij ging nog voort. De lucht was nu bepaald slecht geworden; zijn hoofd en borst deden pijn alsof hij lang onder wa ter geweest was en zyn beenen waren als lood. Hij was juist op het punt het toch maar op te geven, toen vlak voor hem een stevige muur omhoog rees. Hij wankelde er naar toe en terwijl hij er zwaar tegen aan leunde sloeg hij er vol vreugde tegen met zijn beide vuisten. Op een paar voet af stand van hem was de man, dien hij wilde redden. Zijn ontroering was zoo groot en zijn verlangen om Rojas in zijn vreugde te doen deelen zoo vurig, dat hij drie keer op den muur sloeg met de kolf van zijn re volver zonder er aan te denken, dat'niet het minste geluid door die afsluiting kon doordringen. Eindelijk aanvaardde hij, wankelend, half stikkend en naar adem snakkend als een drenkeling den terugtocht naar de opening. Halverwege kwamen Peter en Mc. Kil drick hem tegemoet, die, toen ze gemerkt hadden dat het koord los was, angstig over zijn lot, de tunnel waren ingegaan. Ze ga- ■en hem beiden een arm en de frissche ucht deed hem spoedig weer bijkomen. Uit zijn beschrijving van den muur aan den anderen kant kon Mc. Kildrick opma ken hoe deze geopend moest,worden. Maar zonder een bondgenoot aan de andere zijde, zei hij, zal het niet geluk ken. Dan, verklaarde Roddy, is de tijd geko men om Vicente op te nemen in ,de zeer ge heime Orde van de Witte Muizen. Op hun terugweg naar Roddy's huis gin gen ze bij Vicente aan en nadat Roddy hem allerlei vervaarlijke eeden had laten zwe ten, werd hfj ingewijd in het geheim van de tunnel. Met tranen van vreugde in de oogen en met al het pathos van zijn zuide lijke ziel verklaarde de verbaasde en ver rukte medicijnmeester, dat hij zijn leven zou willen geven om hem te helpen. Mc. Kildrick verzekerde hem nuchter, dat zij al op die offervaardigheid hadden geanti cipeerd. Het was noodzakelijk dat de muur tusschen de tunnel en de cel bij den eer sten slag viel Een poging om hem lang zaam te ondermijnen of weg te hakken, zou noodzakelijk te ontdekking leiden. Dus moest één enkele dynamiet-ontploffing het werk doen. Voor de mannen in de tunnel, die wisten wanneer de mijn zou ontploffen en die dan op een veiligen afstand konden gan staan, leverde dit geen gevaar op, maar wel voor den man, dien zij wilden bevrij den. De lading dynamiet moest sterk ge noeg zijn om in den muur een gat te slaan, waardoor Rojas in de tunnel kon ontsnap pen en toch niet zoo sterk dat er gevaar be stond dat het puin van den muur Rojas en den man, die bij hem moest zyn om hem te waarschuwen, zou bedelven. Ik, riep Vicente, zal degene zijn die bij hem is> Prachtig! zei Rday Dat is de rol, die we jou ook hadden toegedacht. Jij moet Ge neraal Rojas voorbereiden, hem uit de buurt van den muur houden, als die op geblazen wordt en hem door de opening heen helpen En als we hem in de tunnel hebben, waarschuwoe Vicente, die zoo opgewonden was alsof de strijd al in vollen gang was, moeten we nog voor zijn leven vechten. De ontploffing zal maken dat iedere soldaat in het fort raar de cel komt en ze zullen ons vervolgen. Er zijn verscheidene scherpe bochten in de tunnel, zei Mc. Kildrick, en achter een van die zou één man met een revolver den heelen troep kunnen tegenhouden. Dal zaï ik doen, riep Roddy, aangesto ken door Vicente's opwinding. Maar Peter protesteerde: Je schiet ge weldig 3lecht, Roddy Als jij daar in de gang aan het schieten gaat, zaj je ons alle tewe naar de andere wereld helpen. Je moest liever een base ball bat nemen en ze doodslaan als ze om den hoek komen. (Wordt vervolgd). 3)e Scictoehe Gou/fca/nt Keeper Van Male heeft het nakijken bij een goed geslaagden aanval der gasten tijdens den wedstrijd Nederland Luxemburg, die in een 4 5 nederlaag voor ons team eindigde üe electnscne tractie op den spoorweg Arnhem Nijmegen is in tegenwoordig heid van vele autoriteiten officieel in gebruik gesteld Minister ir J. W Albarda en de commissaris der Koningin in Gelderland, mr. S. baron van Heemstra, arriveeren op het feestelijk versierde perron in Nijmegen Weer veilig thuis De heer Den Heyer, roerganger van de .Simon Bolivar is na lange tijd in Ipswich te zijn verpleegd, te Scheveningen in den schoot zijner familie teruggekeerd, waar het hem aan goede zorgen niet ontbreekt. De gevolgen der ramp is hij nog niet geheel en al te boven De ministers Dijxhoorn en Van Kletfens, die den wedstrijd Nederland Luxemburg bijwoonden, in gesprek met dr. van Prooye, voorzitter van den K.N VB. op de tribune van het Feyenoord-stadion lijdens de excursie naar de verdedigingswerken van ons land laat de minister van Defensie, Z Exc. A Q H. Dijxhoorn, zich de inrichting van een hutpverbandplaats uitleggen. Naast den minister de commandant van het veldleger, J J G baron van Voorst tot Voorst Leden van de Tweede Kamer hebben een bezoek gebracht aan het stelling- gebied van het veldleger. Geheel links de commandant van het veldleger, J. J. G baron van Voorst tot Voorst, die verschillende toelichtingen gaf Maxie rlerber en Ernst oayer, de wereldkapioenen op de schaats, offerden ook voor de F I.K A -collecte, welke te Amsterdam werd gehouden

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 5