MAANDAG 1 APRIL 1940 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE RLAD - PAG. 14 De opstelling der ploegen was als volgt: VAN MALE SLOT CHOUFOUR P AA UWE POULUS DE VROET DROK VROOMEN LENSTRA Scheidrechter O Swillen (Belg.). MENGEL FELLER LIBAR FISCHER BECKER DUMONT WITRY n WITRY I voor en bij de botsing komt de Limburger ten val en blijft liggen. Dit blijkt van be- tfllssenden invloed te zijn op het verder verloop van het spel. Everard brengt den stand op 35, Bergsma op 45. Vooraleer de Oranje-voorhoede zich weer hersteld heeft, zijn de Luxemburgers al weer ten aanval en Everard, die weer te veel was vrijgelaten, vergroot via de Vroet den voorsprong (3—5). Nog geven de onzen zich niet gewonnen. Paauwe werkt vcor drie, Lenstra lost nog verschillende schoten, maar dan is de beurt aan Bergman, die eindelijk eens niet te leurstelt en hard inschiet, als Jager door een zijner medespelers het uitzicht belem merd wordt (45). Er is dan nog 10 minuten te spelen en werkelijk doemt de gelijkmaker weer op, als Lenstra er in geslaagd is door de Luxemburgsche verdediging heen te bre ken en alleen voor Jager komt te staan. Dan verhindert de scheidsrechter een ze ker schijnend doelpunt door.... aan Hol land een vrijen schop toe te kennen! De laatste kans is voor Oranje verloopen, want hoe er ook gewerkt wordt, er komt geen verandering meer in den stand. Over spel en spelers IDe negen doelpunten laten voortreffeldjlk zien, hoe zwak de beide verdedigingen wa ren. Laat men echter anderzijds ook niet denken, dat het voorhoede&pel van beide teama zoo goed is geweest, integendeel, vier goals ontstonden uit grove blunders, drie uit slecht wegwerken der achterhoe des en van de twee overige doelpunten zou tmen kunnen zeggen, dat zij de kwalificatie „van goed gehalte" waard zijn. De achterhoede van Nederland was ze ker minder dan die van Luxemburg. Voor al in de eerste helft viel het aarzelend spel van het achtertrio op, het doelverdie- dligen van van Male wekte geen vertrou wen, Slot raakte de ballen maar half en Ohoufoer kon zijn plaats niet vinden. De imiddenlinle moest herhaaldelijk achter blijven om te steunen, maar met uitzon dering van Paauwe had men daar de capa citeiten niet voor. Door hét falen van Pou ius ontstond er een groot gat op het mid denveld, de Vroet liep van het kastje naar den muur en men zag aan de gebaren van Paauwe, dat ook hij het hopelooze van den toestand inzag. Men kan begrijpen, wat er van het spel der voorhoede in deze om standigheden terecht kon komen. En niet temin was de aanval nog het sterkste deel van het elftal. Toch vlotte het niet bij het combine-enen, midvoor Vroom-en was een zwakke spelverdeeler en over het schieten van het -binnentrio zou men beter kunnen zwijgen. Een zeer groot aantal kansen is door dit drietal verknoeid. Het feit, dat de Luxemburgsche voorhoede beter daarvan geprofiteerd heeft, deed de balans ten slot te ten gunste van de gaduan overslaan. Over het spel van de Luxemburgers kan imen wel zeer kort zijn. Het is eenvoudig, bij het simpele af, vol komen vrij van elke geraffineerdheid in op zet en uitvoering en indien onze tegenstan ders in de eerste helft wat minder getreu zeld en wat sneller geschoten hadden, dan zou de overwinning van Luxemburg reeds in, de eerste helft zijn geconsolideerd. Een psychologische fout. Wederom kan men de keuzecommissie weinig verwijten over de samenstellig van Ihet elftal maken. Alle daarvoor in aanmer king komende spel-ers hebben hun kans- gehad, er waren wel een paar spelers, die door verwondingen niet konden meedoen, ima-ar ook als dat niet het geval zou zijn geweest, had het Nederlandsche elftal, daarvan zijn wij overtuigd, weinig meer gepresteerd. Toch willen wij wijzen op een psycholo gische fout, welke de officials naar onze imeening hebben gemaakt. Met vreugde (hebben wij kennis genomen van de ver zoening, welke er gekomen is tussoh-en de keuzecommissie en Van Male. Nu Michel te Antwerpen niet had voldaan en Dijk stra door een verwonding niet geheel fit was, is het volkomen begrijpelijk, dat men Van Male in het doel heeft geplaatst. Het komt ons voor, dat een heroptreden in dergelijke omstandigheden, na alles wart er gebeurd is, al buitengewoon moeilijk is. En moet men zoo iemand dan ook nog het aanvoerderschap opgedragen? In een ploeg, waarin het moreel een wed strijd uit 't vuur te sleepen, niet aanwezig is, kan men beter een anderen speler als leider kiezen. Na een kwartier was van Male gepasseerd, een doelpunt, waaraan hij aeker eenige schuld had. De moeilijke om standigheden werden voor Van Male daar door nog grooter, het kwam ons voor, dat hij gedeprimeerd speelde, hetgeen volko men -begrijpelijk is. Maar kan men van een •der,gelijken speler verwachten, dat hij de anderen leiding geeft in moeilijke omstan digheden, dat hij zijn medespelers bezielt? Bovendien is het aan voederschap en doel- verdedigein al een moeilijke combinatie, omdat deze speler zich niet midden in d-en strijd beweegt. Uit dien hoofde had het ons juister geleken, indien Paauwe, die giste ren voor de 25e maal de rechtshalfplaa-ts iin het Nederlandsch elftal heeft bezet, het aanvoerderschap had waargenomen» De spelers. Van Male was niet beter, maar ook niet slechter dan Miohel te Antwerpen. Deze beoordeeling lij-kt ons afdoende. Evenals Michel had ook de Feyenoord-d-oelman aan enkele goals schuld. Een slechte eerste helft liet Slot volgen door een wat meer beslist spel na de rust. Zijn ingrijpen was echter aarzelend, zij-n plaatsen abominabel slecht Gelukkig kwam daar in de tweede helft verbete ring in. Ohoufoer was zwak, in de eerste helft voelde hij het spel niet aan, hij stelde zich verkeerd op, greep altijd te laat In, was niet trapvast en ook zijm plaatsen liet veel te wenschen over. Paauwe >ras in de tweede helft zeker beter dan daarvoor, hij was nog de beste van de geheele ploeg, falen loet de Feye- noordex zelden. Toch was hij, zoo deelde hij ons later in de kleedkamer nog mede, zelf ook niet tevreden. Waar het aan ligt, ik weet het niet, zoo luidden zijn woorden. Maar ik heb toch nög gevochten voor een gelijk spel. Was Stam te Antwerpen zwak, Pouius was het nog meer. Spelers van dergelijk kaliber loopen er bij tientallen op de vel den rond» Bij de beoordeelimg van de Vroet weer hetzelfde liedje. Stij-ger was te Antwerpen niet in vorm en van de Vroet had men hooge verwachtingen. Maar de Feyennoor- der was er in de eerste helft totaal uit en eerst in de tweede helft hebben wij enkele goede staaltjes van verdedigend en aan vallend spel by den Rotterdammer kunnen oonstateeren. Drager was de beste uit de voorhoede. Vooral in de tweede helft bracht hij het leder herhaaldelijk goed op, zijn trekbal- letjes, bestemd voor het binnen trio, waren zuiver geplaatst, maar nooh Drok, noch Vroomen, noch Lenstra wisten daarvan voldoende te profiteeren. Drok schoot wel veel, maar lang niet altijd zuiver. Bovendien begrepen Drager en hij elkaar niet altijd even goed, zoodat men zelden een aanval te zien kreeg, die vloeiend verliep, hetgeen trouwens ook met den anderen vleugel het geval was. Het samenspel tussohen het vijftal ging vaak met horten en stooten, men gebruik te veel energie, maar d-oor slecht posities- kiezen en minder goed aangeven was het resultaat onbevredigend. Daar had Vroo men ook voor een belangrijk deel schuld aan, omdat zij-n spel verdoelen zeer zwak was. De Julianaspeler sohoot veel, maar zelden was het raak. Het komt ons voor, dat hij tegen Luxemburg in het veld stond alsof hij een competitiewedstrijd speelde in zijn afdeeling. De medespelers moesten de ballen maar aangeven en hij, schutter van erkende capaciteit, zou dan wel voor de doelpunten zorgen. Het is reeds zoo vaak gezegd, uitblinkers in vereenigingon zij-n nog niet altijd goede internationals. Maar misschien kan hij zich in de toe komst, wanneer hij in de gelegenheid wordt gesteld meer internationale routine op te doen, ontwikkelen tot een midvoor van formaat, al zal dan ook zijn tempo nog aanmerkelijk moeten worden opge veerd, Is het niet opmerkelijk, dat van de vier doeLpunten hij er geen een heeft ge maakt? Lenstra zwoegde hard, sohoot nog het meest zuiver, doch in zijn samenspel met Bergman was hij niet voldoeende. In ieder geval heeft hij een uitstekend doelpunt gemaakt, hetgeen de minder goede indruk ken wat deed vervagen. Bergman was zeer middelmatig, hij kwam niet boven zijn gewone clubs pel uit en de Harder heeft hij ons zeker niet doen vergeten. In de Luxemburgsche ploeg wisselde doelman Jager zeer zwakke met uitste kende momenten af. Hetzelfde war het ge val met de achterspelers Witry I en II, die echter toch beter speelden dan Slot en Ghouf-oer. In de middenlinie viel de spil Becker op, die in verdedigend opzicht ber gen werk heeft verzet In de voorhoede vlotte het soms aardig, maar het tenupo vonden wij te langzaam. In de tweede helft verwisselden midvoor Peller en linksbinnen M-en-gel van plaats, doch veel van invloed was dit niet. De binnenspelers gingen gewoonlijk den bal ophalen, de midvoor nam een vooruitge schoven positie in, terwijl van de beide buitenspelers nog gezegd kan worden, dat zij de fout begingen het leder vele malen naar aohteren te plaatsen, waardoor de aanval werd gebroken. SCHEIDSRECHTER LANGENUS BESTOLEN. De bekende internationale voetbal scheidsrechter John Langenus is de dupe geworden van een brutalen diefstal. Die ven zUn dezer dagen zyn woning binnen gedrongen en namen, behalve de juweelen van zijn echtgenoote, alle kostbare souve nirs uit zijn scheidsrechtersloopbaan mee. Alles bij elkaar ürordt het ontvreemde geschat op Belg. frs. 40.000. IN DE KLEEDKAMERS. Bij de gasten. Het spreekt vanzelf, dat er in de kleed kamer der Luxemburgsche spelers na af loop van den wedstrijd een zeer vreugde volle stemming heerschte. Spelers en offi cials kwamen handen te kort om eikaars geluwenschen en die van anderen in ont vangst te nemen. Met een gelukkigen glimlach op het ge laat verklaarde de voorzitter van den Luxemlburgsche Voetbalbond, de heer Jacquenart, dat dit de eerste maal is, dat een vertegenwoordigend elftal van Luxem burg den wedstrijd tegen Nederland heeft gewonnen. Ik hoop zoo voegde hij er aan toe dat het niet bij één zal blijven. Zeer enthousiast was de heer Jacquenart over de houding van het publiek, welks sportiviteit hij prees. Hij noemde het spel correct. Had het on zen landgenooten een beetje mee gezeten, ongetwijfeld zou het resultaat naar zijn meening anders zijn geweest. Het Neder landsch elftal van dezen middag vond de heer Jackuenart niet half zoo goed als het Nederlandsch elftal van twee jaar terug. De Luxemburgsche voetbaldictator, Ku- born, die de ploeg heeft samengesteld, toon de zich eveneens zeer tevreden over de prestaties van zijn leerlingen. Door groo- ten moed, wilskracht en doorzettingsvermo gen hebben zij gewonnen zoo zeide hij. Ook de spelers vonden het een prettigen wedstrijd en de Nederlanders prettige te genstanders. Aanvoerder Kemp vond in het Neder landsch elftal Lenstra, Ccroufoer en Dra ger de beste spelers. In het Luxemburgsch elftal trad naar zijn meening de spil Beoke,r op den voorgrond. Bij de Nederlanders. De stemming in de kleedkamer van de Nederlanders is beslist down, zoowel bij de spelers als bij de officials. Waarom kan het Nederlandch elftal, zoo vragen de of ficials van de keuze- en de technische commissie zich af, niet den geheelen wed strijd zoo spelen als in het kwartier voor het einde? Toen was er wel geestdrift, een inzet om te winnen of minstens een gelijk spel te be vechten, een met energie geladen wil, wel ke bergen kan verzetten. In de eerste helft leek het, zoo zegt Herberts, of de spelers niet van de plaats konden komen, zoo lang zaam, ja zelfs traag, ging alles. En de groo- te moeilijkheid zal nu zijn, hoe we tegen België moeten verschijnen. Aanvoerder van Male was evenmin te spreken over den wedstrijd. Hij was zich zeer goed bewust, dat'hij aan enkele doel punten mede debet was. Over Vroomen liet hij zich wat gunstiger uit, er zit wel wat in, maar het moet er uitgehaald wor den. Paauwe is nog de meest optimistische spe ler van allen. Hij is altijd opgeruimd en ook nu toont hij zich van den goeden kant. We komen er wel overheen, zoo is het de vies, en er maar niet al te lang om treu ren. En Wim Anderiessen zegt maar niets, wellicht denkt hij er aan, dat hij misschien vanmiddag op de spilplaats er nog wat meer van had gemaakt dan Pouius. Maar zijn tyd is voorbij en de opvolger is er nog niet. Kon. Ned. Voetbalbond De uitslagen. Internationaal. Rotterdam: NederlandLuxemburg 45 AFDEELING L Afd. A.: VSV—'t Gooi 2—2; KFC Stormvogels 23. AFDEELING H. Afd. I: LFC—ASC 0—2. Afd. M.: BodegravenBoskoopsche Boys 2—0; Tona—Sportman 23; Rouw koopDSO 52; WaddinxveenLDWS 0—4. Res. D.: ASC II—Lugdunum II 33; Alphen II—LFC II 7-0. AFDEELING Hl. Afd. A.: EnschedeTubantla 34; AG OVVHeracles 30; QuickG o Aead 13; Wageningen—Ensch. Boys 32; Hen gelo—NEC 2—2. AFDEELING IV. Afd. A.: NO AD—N AC 3—1; MW— \Villem II 2—1; PSV—BW 3—2; Roer mondEindhoven 12. AFDEELING V. Afd. A.: VelocitasGVAV 13; Veen- damAchilles 53; LeeuwardenSneek 12; HSCBe Quick 50. ROODE DUIVELS—ZWALUWEN. Naar wij vernemen zullen dit jaar in ieder geval nog twee wedstrijden worden gespeeld tusschen de Roode Duivels en een Zwaluwen-elftal. Naar men weet kon de ontmoeting in België op Mardi gras geen doorgang vinden in verband met de bij zondere omstandigheden. België heeft thans voorgesteld de ontmoeting op 8 Mei te spe len, doch dit is geen gunstige datum in verband met den op 12 Mei te spelen wed strijd tegen Luxemburg. Ook omtrent de ontmoeting in Nederland worden nog be sprekingen gevoerd, waarschijnlijk zal zij in Juni a s in de avonduren plaats vinden. Behalve het verdere internationale pro gramma staan ons land dus nog twee be langwekkende krachtmetingen te wachten. GYMNASTIEK VIERING DERDE LUSTRUM. „NIEUW BRNNHILDE". Met een Gymnastische Revue. De Leidsche Dames Gymnastiek- en Athletiekvereeniging „Nieuw Brunhilde" heeft haar dhrde lustrum op uitstekende wijze gevierd met een gyninastischen too- neelavond, welke niet alleen veel belang stelling, maar ook bijzonder veel waardee- ring heeft gevonden. En terecht, want door de opvoering van net gymnastisch en fantastisch schouwspel „Kwiek door Gymnastiek" werden tooneel en gymnastiek op verrassende wijze bij elkaar gebracht om de gymnastiek in den meest aantrekkelijken vorm te demon- streeren. In ons voorbericht over deze lustrumher denking schreven we over: een nieuwe richting in de gymnastiek, welke „nieuw Brunhilde" hiermee bracht en daarover heeft men eenigszins verwonderd gestaan. En toch: doze gymnastiek-avond gaf een nieuwe richting, een nieuwe vorm van gymnastiek, welke meer dan welke andere ook aangenaam was voor het oog, zij het dan, dat men zich onthield van toestel- efeningen. „Kwiek door Gymnastiek" is een vlot ge schreven fantastisch scho.av/spel door Han de Wilde, een tooneelspelletje dus, dat aangevuld wordt met gymnastische voor stellingen. De bedoeling hiervan is duidelijk wan neer met het volgende weet. We maken in dit tooneelspel kennis met Ma Kwiek, een minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, die uit den aard der zaak geen tijd heeft voor haar huiselijke plichten en thuis dus achterlaat 'n man natuurlijk 'n „eng" mannetje met vijf schatjes van kinderen, jongens die op „kwieke" wijze naar de welluiden de namen van: do, re, mi, fa, sol luisteren. Als Ma Kwiek terugkomt uit de Ka mer, moeten de huisgenooten tot hun schrik vernemen, dat men ma in de Ka mer heeft dwars gezeten door meer tijd op het lesrooster te willen brengen voor de gymnastiek, hetgeen Ma heelemaal niet noodig vindt. In de hoop de zaak op de lange baan te schuiven, heeft zij gé- daan weten te krijgen, dat een commis sie werd benoemd, welke een onderzoek moest instellen naar den toestand der gymnastiek in andere landen. En dus komt de commissie op de prop pen, bestaande uit: generaal Rheuma, een jichtige oud-gediende, mevr. Schommel, ciie de naam zegt het reeds in haar vet schommelde en mej. Zuur, een, die last van haar maag heeft. Die commissie werkt heel anders dan andere commissies, want in een minimum van tijd voeren zij de toeschouwers tal van landen door. Eerst zien we Holland per K. L. M. op muziek van Willy Schootemeijer. Met op den ach tergrond een fleurig bloemenlandschap, v/aartusschen de molen niet ontbreekt, krijgen we dan de eerste gymnastische oefening te zien. Dan wippen we over naar Oostenrijk, waar natuurlijk op een wals van Strauss- door meiskes in Biedermayer-costuum een wals wordt gedanst. We trekken naar Engeland en wonen L. F. C.—A. S. C. 0—2. Plegen plaatselijke ontmoetingen door gaans nogal spannend te zijn, de wedstrijd LFC—ASC was gisteren de uitzondering, die den regel bevestigde. Het was in het hart gezegd een slappe laksche vertooning, waarbij de minst slecht spelende en de meest door het geluk begunstigde won. Hier was dat ASC, maar het had ook LFC kunnen zijn. We kunnen over den wedstrijd kort zijn temeer daar er eigenlijk geen bijzondere evenementen geweest zijn. Na een half uur spelen wist van Nierop tusschen de beenen van den LFC-keeper het eerste doelpunt te maken (01). Weer was het ASC, dat daar na ten aanval trok met als gevolg een span nend moment voor het LFC-doel. Het twee de doelpunt bleef echter uit, evenals het eerste doelpunt van LFC., dat haar belem mering in laatste instantie vond tegen de lat. De tweede helft, met den wind mee, is ASC steeds iets in de meerderheid geweest. Een hard schot van een der ASC-voor- waartsen wist Duffels te stoppen, waarbij hy een blessure opliep. Inmiddels was de bal opnieuw ingeschoten, maar thans ketste het leeren ding via de deklat weer in het veld terug. Monotoon verliep de tijd zon der dat er van eenige opleving sprake was. Eindelijk, vijf minuten voor het einde, kreeg de toeziende schare het tweede ASC- doelpunt te aanschouwen hetgeen van den voet van Krijger kwam (02). Het einde kwam gelijk de uitgaande nachtkaars. HONGARIJE—ZWITSERLAND 3—0. In tegenwoordigheid van 25.000 toeschou wers is gisteren in de Hongaarsche hoofd stad voor den Europa-beker de landenwed- strijd Hongarije—Zwitserland gespeeld, on der leiding van den Zuid-Slavischen scheidsrechter Podubski. De Hongaren wonnen de ontmoeting met 30, nadat zij bij rast reeds een 20 voorsprong hadden weten te nemen. Het was prachtig weer en beide ploegen lieten goed voetbal zien. LAWNTENNIS GEEN WIMBLEDON DIT JAAR. De internationale kampioenschappen van Wimbledon zullen dit jaar niet worden ge houden. paardensport bij op muziek van de „Blue Devils". Zoo trekken we verder, 24 tafereelen long: naar Afrika (Tam-tam), Noorwegen 'Grieg-Erinnerungen), Japan (Die Geisha) Rusland (Petersburger Schlittenfahrt), Duitschland (Ein Fest in Gnomenreich), Amerika (Stars and Strines-marsch), De nemarken (Scandinavische Suite), Indië (Krontjong-muziek). Meer dan twintig tafereelen gingen al dus aan het voetlicht voorbij, het een al meer pakkender dan het ander. En of we nu de kleintjes in hun sneeuwbal-costuums op de muziek van Grieg-Erinnerungen zagen, dan wel een galop op de muziek van de Petersburger Schlittenfahrt, afge wisseld met Russische danspn, bewonder den, dan wel de fraaie rhythmische oefe ning op Duitsche muziek of de kleinste meisjes de Amerikaansche gangsters en politie op de muziek der Stars and Stri pes marsch zagen imiteere'i, het een vol deed al evenzeer als het andere en daar om behoeven we niet over elk nummer afzonderlijk uit te weiden. Maken we nog een uitzondering voor de fraai gestyleerde bal-oefening der da- n.es aan het einde, op 'n enkel foutje na keurig uitgevoerd op de muziek van Han Zirkzee aan de piano. En al die tafereelen werden aaneenge- reid door de voorafgaande dialogen van de commissieleden, die op onderhoudende en vlotte wijze het geheel tot een aan trekkelijk schouwspel maakten. De heer de Wilde heeft een aantrekke lijk verhaal in elkaar gezet en de too- neelspeelster, kolonel Rheuma, mevrouw Schommel en mej. Zuur hebben het ge- gevene naar behooren tot uiting gebracht t>. dient dadelijk gezegd, dat de schrijver het den kolonel met zyn vele duizenden Lommen en granaten, mikado's, wodjka'a enz. zeker niet gemakkelijk -heeft ge maakt. Vermelden we nog, dat het tafereel met oe Indische muziek werd verzorgd door de Studentenvereeniging voor Indische Kunst waarbij de „Pentjak" onder stil meeleven der aanwezigen werd gedemonstreerd. Mevr. M. v. DorstenHoogendoorn, de presidente der vereeniging, had onge twijfeld geen gemakkelijke taak om al de genen, die ertoe hadden bijgedragen om deze feestviering te dóen slagen, te be danken. De heer de Wilde ontving een fraaie krans, evenals de heer J. Noordanus, on der wiens leiding de Leidsche Orkestver- c-eniging „Musica" voor een uitstekende begeleiding der verschillende tafereelen zorg droeg. Mej. Ort en de heer Koop- n.ans ontvingen bloemen evenals de da- n es tooneelisten en mej. Lepelaar, die een groot aandeel had in de aankleeding der revue. Mevr. v. d. Klootvan Ingen Schenau en mevT. KamsteegHoogen doorn werden tot eereleden van Nieuw Brunhilde benoemd. De avond werd o.m. bijgewoond door de beschermvrouwe der vereeniging, mevr. S. A. W. v. d. Sande Bakhuijzen— Gericke. weth. Vcrweij en den heer van Julsingha, inspecteur bij het L. O. in de inspectie Leiden. In de pauze kwamen talrijk velen het bestuur hun gelukwenschen aanbieden bij het derde lustrum en zoo werd het een avond, welke bij velen nog lang in herinnering zal blijven. - ROEIEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN DEN AMSTEL. Laga en Amstel winnaars. De eerste gelegenheid om kennis te ma ken met de ploegen van de verschillende roeivereenigingen in ons land wordt gebo den op den wedstrijd over 8 K.M. van Ouderkerk naar Amsterdam om het kam pioenschap van den Amstel voor acht- riemsgieken. Meestentijds kan men uit de zen wedstrijd reeds conclusies trekken over de kracht van de ploegen, die aan de ko mende wedstrijden zullen deelnemen. Uiteraard was zulks dit jaar niet het geval, omdat de roeiers evenals zoovele andere sportslieden ernstig zijn gehandicapt door den langen winter. Slechts een training van ongeveer vier weken kon dezen strijd voorafgaan, zoodat er van een vaststelling der krachtsverhouding geen sprake kan zijn. Na een goede, snelle start begon de Ne- reusploeg om drie uur de race. Na vijftien seconden volgde Laga, daarna de ploegen van de Hoop, Triton en de Maas. De^weede divisie vertrok een halve minuut later met Njord als eerste, gevolgd door Amstel, Laga II en Triton II. Na het uitlengen van de slagen na den start sloeg Laga een baantempo van 30 slagen, Nereus deed het wat kalmer aan en roeide 28 slagen in de minuut. De Amsterdamsche studenten bleken ech ter niet pittig genoeg om tegen Laga strijd te kunnen leveren. Al voor het Kalfje pas seerden de Delftsche studenten de Amster dammers. Laga liep steeds meer uit en kwam met een prachtige spurt door de finish voor het clubgebouw van „de Hoop". Hoewel de ploeg van de Hoop pogingen deed om Nereus te bereiken, slaagde zij daarin niet. Triton kwam als vierde binnen en de combinatie van de Maas als zesde. Vijfde was de ploeg van Amstel, welke als tweede in de tweede divisie was gestart. Laga II startte op nummer acht en liep zelfs Njord voorbij, die vrijwel niet mee kon. De tweede Delftsche ploeg bereikte dus als zevende de finish. Njord werd acht ste in de rij van aankomenden en Triton n goed roeiend, negende. Laga was natuurlijk de snelste in den tijd van 27 min. 15 sec. 2. De Hoop in 28 min. 18 sec. 3. Nereus in 28 min. 23 sec. 4. Triton 28 min. 33 sec. 5. De Maas 29 min. 49 sec. De uitslag van de tweede divisie was: 1. de Amstel in 28 min. 32 sec. 2. Triton n in 28 min. 46 sec. 3. Laga II in 28 min. 47 sec. 4. Njord in 30 min. 24 sec.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 14