OMGEVING RIJNSTREEK MAANDAG 1 APRIL 1940 VE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 HILLEGOM Onze telefoon. Wegens het toenemen van 't aantal telefoonaansluitingen wordt per 1 Mei het abonnementsgeld met 50 ct. per maand verhoogd. Prettig is dat niet, doch de technische dienst heeft de regeling Personalia. Te Haarlem slaagden voor het examen coupeuse de dames Bets de Wit en Henny van Maasdam alhier. Zij werden opgeleid door mej. C. Raamsveld- Selhorst. Geboren: z. van M. A. Lieverse-de Groot d. van C. W. de Groot-van Maris z. van B. J. M. de Groot-Braam d. van A. P. Bode-Molewijk z. van A. C. A. van Baal-Nievens. Ondertrouwd: J. van Oosten en J. C. Teeuw A. M. Vaneveld en G. van den Berg Th. N. Siecker en C. Korte- kaas J. Hilliger en A. Douma. Getrouwd: H. G. Derwei en P. A. Westgeest J. W. J. Keijzers en A. C. van der Mey Chr. W. Nasveld en M. van der Pluym C. M. Dol en G. Kreeft. Overleden: J. Schinkel wed. van K. F. J. Zifkamp vr. 63 jaar Th. Mooyekind m. 94 jaar. KATWIJK Afscheid. De Vereeniging tot bestrij ding der T.B.C. bestaat morgen 25 jaar en gedurende dien tijd is Zuster Noteboom, Voorstraat 31 alhier, voor de vereeniging werkzaam geweest als huisbezoekster. Zij gaat het werk, dat zij gedurende 25 jaar met liefde verrichtte, verlaten. Het af scheid zal in een intieme bijeenkomst plaats hebben, in welke bijeenkomst te vens het zilveren jubilé der vereeniging zal worden herdacht. LEIDSCHENDAM St. Josephsgezellen. In het Vereenl- gingsgebouw aan de Damlaan werd door de St. Josephsgezellenvereeniging een ge slaagde ontwikkelingsavond gehouden, waarop de heer E. Franke het onderwerp „Het offer der eenvoudigen" behandelde. Op rake wijze schetste spreker de wijze, •waarop door zoovelen het H. Misoffer wordt bijgewoond om daarnaast in tref fende bewoordingen te schilderen, hoe het H. Misoffer bijgewoond moet worden. Spr. besloot zijn mooie rede met de woorden: Laat het Mishooren geen ergernis geven maar een voorbeeld zijn voor anderen, laten wij de H. Mis bijwonen met den vereischten eerbied en met de gedachte, dat Hij, onze Koning en Zaligmaker, in ons midden is. B e b o r e n: Gerardus Maria Clemens z. van P. Teunissen en Ph. M. de Hoogh Petrus Leonardus Aloysius' Maria z. van P. L. Dijkgraaf en J. M. de Vette Anto- nius Christiaan Maria z. van A. E. Olie hoek en C. C. v. d. Ploeg Petrus Arnol- dus Jacobus z. van P. A. v. d. Ham en J. M. Koot Brigitta Jacoba Maria d. van L. P. Vieveen en M. J. M. Holtkamp. Ondertrouwd: A. W. Lelieveld en A. C. Willemse. Getrouwd: T. van Eist en M. Moeyes G. Sark en G. Brandhorst. Overleden: H. Berkel, 72 jaar m. M. Voilebregt, 76 jaar vr. A. M. v. d. Helm, 79 jaar, vr. L1SSE Geboren: Hendriika Wilhelmima, dochter van J. M. Hogervorst en E. J. Bon. Getrouwd: E. A. P. Wessing te Amsterdam en G. A. Matthus, alhier. Overleden: Gerard Banninik, 10 maanden. Gevestigd: K. A. Sprokkelenbung, igeb. Rijnbeek uit Leiden. Vertrokken: A. Houwaart naar Valkenburg. J. H. Kerkhof naar Vlagt- wedde. L. Kamphuis en echtg. naar Ze venaar. S. C. Lanigeveld naar Alphen aan den Rijn. Th. H. F. M. L. Thomas naar Amsterdam. C. M. van den Berg naar Hillegom. B. J. Mosseveld naar Tilburg. F. W. Teleng naar Sasenheim. J. E. C. Edelaar naar Leiden. G. B. Edelaar naar Leiden. C. J. Thonius naar Amsterdam. OEGSTGEEST ZEER GESLAAGDE FEESTAVOND Van de Sportvereen. „St. Willibrord" De R.K. Sportvereeniging „St. Willi brord" te Oegstgeest heeft gisteravond weer haar jaarlijksche gymnastiekuitvoe- ring gegeven in het Willibrordus-gebouw enevenals het vorig jaar is het een prach tige demonstratie geworden van wat deze R.K. Sportvereeniging onder deskundige leiding presteerd. Mej. A. Kellenaers, lee- rares M.O. Lich. Oef. en de heer G. van Oerle. sportleider, hebben waarlijk een dankbare bekroning gezien van het vele en moeilijke werk, dat zy weer verricht heb ben. Het was ruim acht uur, toen de onge veer 139 gymnasten op 'n origineele manier de zaal binnen marcheerden en direct na dezen opmarsch nam de voorzitter, de heer M. J. Swart het woord en heette allen wel kom, in het bijzonder den zeer eerw. heer pastoor J. J. C. M. Looyaard, die het afge- loopen jaar het eere-voorzitterschap van de vereeniging aanvaard heeft en voorts de andere heeren geestelijken. De geestelijk adviseur kap. Sanders moest helaas wegens ziekte verstek laten gaan. De voorzitter wees vervolgens op de moeilijkheden, die overwonnen moesten worden ten gevolge van de mobilisatie, moeilijkheden, die zich ook op financieel gebied openbaren. Na nog aangestipt te hebben, hoe noodzakelijk het Is de katho lieke jeugd in Katholieke banen te leiden, werd met de gymnastiek begonnen. Aller eerst betrad mej. A. Kellenaers de „Arena" waar haar discipelen van zes tot negen jaar een alleraardigst kleuterdansje ten beste gaven. De kleintjes hadden er kenne lijk schik in en de ouders niet minder. De heer van Oerle bracht daarna een uitbun dige vroolijkheid teweeg met zijn kleuter spelletjes. Hij is stellig een specialiteit op dit gebied, die moeilijk te overtreffen is. De meisjes van negen en tien jaar werk ten vervolgens een pittige marschoefening af, terwijl een hoepel-oefening voor jonge dames, welke uitgevoerd werd in rood licht, een fantastisch schouwspel bood. De oefening zelf muntte uit door knappe sa menstelling en soepelheid van beweging, hoewel de gelijkheid in de uitvoering nog perfecter kon. Ter afwisseling volgde een demonstratie hoogbrug-turnen door de R.K. Gymn. Ver. „St. Raphaël" uit Den Haag. Zonder de anderen ook maar iets te kort te doen, mogen we toch wel de meeste lof toezwaaien aan den oud-Neder- landsch kampioen turnen, den heer P. van Dam. Hij vooral bracht het talrijke publiek voortdurend in bewondering met zijn voor treffelijk werk. De pauze is grootendeels gevuld met een geanimeerde verloting, waardoor de toch reeds opperbeste stemming bijkans tot het toppunt werd opgevoerd. Het gymnastische gedeelte van den avond is voortgezet met vrije oefeningen van de jongens en dans- gymnastiek van de meisjes. De afdeeling dames kwam voor den dag fnet een sier lijke knotsoefening, ongetwijfeld het glans punt van de dames gymnastiek, een num mer uitblinkend door gratie en soepelheid. De jongens besloten het gymnastiek-deel met een vlot nummer: hoogspringen met veerplank. Met een fraaie bouquet en een groote doos cigaretten werden mej. A. Kellenaers en de heer G. van Oerle by monde van den voorzitter beloond voor hun uitstekende leiding en een krachtig applaus onderstreepte deze blijken van waardee ring. Een demonstratie hoogrek door de Haag- sche gymnasten vormde het slot van dezen bij uitstek goed geslaagden avond. Pastoor Looyaard sprak nog een propagandistisch woord, waarin hij duidelijk het nut van de sport deed uitkomen. Zoowel voor heeren en jongens, als voor dames en meisjes is in deze vereeniging plaats en daarom vroeg spr. een warme belangstelling van geheel Oegstgeest, ja zelfs van de geheele parochie die zich immers over verschillende gemeen, ten uitstrekt, voor de sportvereeniging „St. Willibrord". Spr. spoorde de leden aan vol te houden. Eenige uren bleef men nog gezellig bijeen voor een dansje, waarbij de firma Oostveen van het technisch bureau Elza, evenals bij de uitvoering, haar medewerking door middel van geluidsver sterking verleende. SASSENHEIM Bloembollencultuur. Op het aller laatste nippertje voor de alg. vergadering waren de leden van de afdeeling Sassen- heim van „Bloembollencultuur" bijeenge roepen, om o.m. den beschrijvingsbrief te behandelen. Een 30-tal leden was slechts aanwezig. De heer G. Vlasveld hield een openingsrede waarin hij de winnaars van de verschillende bekroningen op de groote Narcissententoonstelling gelukwenschte met de behaalde successen, en er op wees dat thans ook Zweden, naar welk land jn 1939 nog 4.770.000 K.G. aan bloembollen, ter waarde van 2.800.000.ging, de im port van bloembollen gaat beperken, en sprak de hoop uit dat de commissie, welke contact zoekt met de Engelsche regeering, in haar pogingen mag slagen, om een ge deeltelijke uitvoer naar dat land mogelijk te maken. De heer J. Heemskerk bracht daarna financieel verslag uit: batig saldo per 31 Dec. 1939 629.De beschrijvings brief lokte geen noemenswaardige bespre kingen uit. De heer G. Eldering gaat voor de afdeeling naar Haarlem, plaatsvervanger de heer M. Zandbergen. Na de vergadering, welke slechts een half uur duurde, werd de „A.S.F." film vertoond, waarbij de heer van Baaren de noodige uitleg gaf. VOORSCHOTEN Geboren: Pieter, z. van P. Peters en D. Schuitemaker Jacoba Anna, d. van H. van Veen en A. C. Oosterom Maria Jannetje, d van H. Oudshoorn en C. van der Linden. Ondertrouwd: J. Th. van der Valk 25 j. en C. E Vincenten 22 j. Gehuwd: N. Verdoes 25 j. en M. Over- duin 27 j. Overleden: A. J. ten Bergen 84 j. A. C. Vyftigschild 17 j. Gevestigd: Th. H. van de Wal van Wassenaar S. de Roo van Meppel J. J. Dekker van Utrecht G. A. van Riems dijk van Amsterdam J. Veerman van Edam W. Minkhorst van Arnhem H. M. van Duren van Arnhem G. C. van Brunschot van Meerssen J. van Rooijen van Noordwijk J. T. Spierenburg van Zoeterwoude S. J. van Ewijk van Utrecht E. H. den Haan van Zwijndrecht L. van den Berg van Enschede. Vertrokken: J. A. van Drunen naar 's-Gravenhage Wed. D. W. Willemsen geb. Dekkers naar 's-Gravenhage - E. J. Dorenberg naar 's-Gravenhage W. But ter naar Driebergen G. Chr. Pluijgers naar Amsterdam J. J. van Meel naar Voorburg W. F. Lugtenberg naar 's-Gra venhage A. W. Coster van Vourhout naar 's-Gravenhage J. E. Roest vertrok ken naar onbekende bestemming N. A. Verver naar Zoeterwoude. WASSENAAR Reddingsbrigade. In Centraal heeft de Wassenaarsche Reddingsbrigade Zaterdag avond een geslaagde feestavond georgani seerd. Een vlot programma werd te aan schouwen gegeven, waarin o.m. werd op getreden door het duo Timm, dat veel bij val oogstte. Ook het Wassenaarsch Xylo- phonegezelschap had een dankbaar gehoor bij zijn optreden. Voor de vroolijke stem ming zorgde voorts gedurende den geheelen avond de Band van de Vroolijke Boys, die hierin buitengewoon zijn geslaagd. Het is een avond geworden vol van pret en jolijt Toen het klokje 2 uur had geslagen, ging men slechts noode huiswaarts. WARMOND Gezonken. Een zeiljacht, bemand met den heer v. d. G uit 's Gravenhage, is ten gevolge van een aanvaring met een motor boot omgeslagen en gezonken. De heer v. d. G. wist zwemmende den kant te berei ken, doch de materieele schade is groot. Het ongeluk vond plaats door een verkeer de manoeuvre van de zeilboot. Geboren: Maria Helena Petronella, d. van L. H. Kerkvliet en W. M. v. d. Burg Reinier Johannes, z. van P. J. Preenen en J. Mieremet Fredericus Gijsbertus, z. van F. J. Walraven en Th. J. Mesman Johannes Simon Joseph, z. van C. J. Pen- nings en W. Chr. v. Veldhuizen Gijsber tus Theodorus, z. van Th. Groen in 't Woud en C. M. Zwetsloot Johanna Maria Eli sabeth, d. van J. H. F. Elzink en M. Cats. Overleden: J. Heyes 27 j. ZILK Huls- en Kasbroeiten toonstelling. Za terdag en Zondag werd door de K.J.C. en de St. Josephsgezellen de 12e huis- en kasbroeitentoonstelling gehouden in het parochiehuis. Om vier uur Zaterdagmiddag had de of- ficieele opening plaats door den Pastoor, daar de Burgemeester, die aanvankelijk de tentoonstelling zou openen, verhinderd was. Kapelaan C. Schuttelaar, directeur der beide organiseerende vereenigingen, sprak een welkomstwoord. De Pastoor zeide in zijn openingswoord, verheugd te zijn, deze 12e tentoonstelling te mogen openen. Of schoon geen vakman, aldus spreker, zijn de bloemen, kunststukken uit Gods natuur, ons allen zeer na. Spreker wenschte allen geluk met het behaalde succes en sprak de hoop uit, dat allen steeds zullen blijven volhouden. Namens de Hillegomsche' Veiling en Het Kweekersblad sprak vervolgens de heer P. Goemans. Met de redactie van het Kweekersblad wil spreker waarschuwen tegen veel massa-inzendingen, welke voor dergelijke liefhebberij-tentoonstellingen niet bevorderlijk zijn. Het is op de eerste plaats zaak de tentoonstellingen op hooger peil te brengen wat betreft de kwaliteit en niet allereerst de kwantiteit. Hierna veerde de heer J. Meskers het woord als voorzitter van den L.T.B. Spr. herinnerde eraan, dat met den land- en tuinbouwcursus deze tentoonstellingen zeer veel bijdragen tot het kweeken van liefde voor het vak. Het is noodzakelijk, aldus spreker, dat onze jongens zich bekwamen in het teelen van goede bollen. Hierdoor alleen immers kunnen wij de steeds groeiende concurrentie in het buitenland rustig tegemoet zien. De tentoonstelling ging inderdaad veler verwachtingen te boven. De inzendingen waren zeer goed opgesteld en de entourage verhoogde bovendien het aanzien. De jury, bestaande uit de heeren P. Langeveld, Jac. Rusman, A. Meskers en A. van Graven, be sliste als volgt: K. J. C. Huisbroei: Verplichte inzending: le pr. Herm. de Groot Thzn. 39 pnt2e pr. Nic. van Haaster 34 1/2 pnt., 4e pr. H. van Haaster 28 pnt., 5e pr. Cors Geerlings Mzn. 27 pnt., 6e pr. Jan Geer- lings Jaczn. 26 pnt., 7e pr. P. Nederstigt 25 pnt., 8e pr. Jac. van Berkel 24 pnt., 9e pr. A. Geerlings Jaczn. 2 pnt., le troostprijs Jan de Jong 19 1/2 pnt., 2e Mart. Mooye- king 19 pnt., 3e K. Pijpers 1 6pnt., 4e P. Hoogkamer 14 pnt. Huisbroei: Vrye Inzending: le pr. Herman de Groot 40 pnt., 2e pr. Jan Geerlings Jaczn. 311/2 pnt., 3e pr. A. Geerlings Jaczn. 26 pnt., 4e pr. Jan de Jong 18 pnt. Met eervolle vermelding voor Herman de Groot. St. Josephsgezellen. Huisbroei: Verplichte inzending: le pr. Cor Geerling 40 pnt., 2e pr. W. v. d. Drift 35 pnt., 3e pr. Jac. Geerlings Jaczn. 33 1/2 pnt., 4e pr. Kas de Groot Thzn. 33 pnt., 5e pr. Th. de Groot Azn. 321/2 pnt., 6e pr. Jan de Winter 301/2 pnt., 7e pr. W. de Grcot Mzn 29 1/2 pnt., 8e pr. H. Vreeburg 29 pnt., 9e pr P. v. d. Ploeg 27 1/2 pnt., 10e pr. Jan Nederstigt 27 pnt.; le troostprijs Jan Geerlings Mzn. 18 pnt., 2e Jac. Zethof 17 punt. Huisbroei: Vrije inzending: le pr. Jac. Geerlings Jaczn. 38 pnt., 2e pr. W. v. d. Drift 37 pnt., 3e pr. H. Vreeburg 27 pnt.. 4e pr. Jac. Zethof 18 pnt. Vrije inzending kasbroei: le pr. Jan Nederstigt 40 pnt., 2e pr. W. de Groot 38 pnt., 3e pr K. Ruigrok 36 pnt., 4e pr. H. van Haaster 34 pnt. Mooiste etiketteering: Jac. Geerlings Jaczn. Mooiste geheel van de huisbroei: Herman de Groot Pzn. Prijsvraag soortenkennis en naamsver klaring: K. J. C.: George Ruigrok, Kees Ruigrok, P. de Jong, Arie Geerlings. St. Josephsgezellen: Wim Bon, W. de Groot, Jac. Geerlings. ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren: Cornells z. van A. Schaap en J. van Duyn Annetje Klasina d. van A. Hus en A. v. d. Plas Maria d. van D. v. d. Plas en M. Souverijn Anna Louize Ly- dia d. van P. v. Rossum en G. v. Egmond Gerrit Cornelis z. van P. Spierenburg en A. Klok Adriana d. van M. Schaap en W. v. Duyn Diena Klazina d. van K. Messe- maker en T. Haasnoot. Ondertrouwd: C. Rynsent en C. Messemaker A. de Mooij en L. Vlieland A. v. d. Marei en J. Boom A. de Hollander en L. v. d. Marei N. Haasnoot en J. D. Verdoes J. Vooijs en J. Varke- visser. Getrouwd: J. Houwaart en W. v. d. Best C. H. Kuyt en W. v. d. Bent L. v. d. Plas en P. Ouwehand W. v. Rijn en A. v. d. Plas J. v. d. Plas en N. v. Rijn. Overleden: Hendricus Aanhaanen 11 j. z. van G. Aanhaanen en C. J. Fran- chimon Pieter Teunis de Waard 76 j. wedr. van A. de Waard Leonardus Al- bertus Dijksman wedr. van G. P. v. Gelder. TER AAR Voor de groote gezinnen. Een over- groote belangsteling bestond er gister avond voor de jaarlijksche feestavond van den R.K. Landarbeidersbond St. Deus Dedit, welke gegever^ werd in het Parochie huis en ten bate was van de groote gezin nen. Wij merkten o.m. op den pastoor, bei de kapelaans, burgemeester Hogenboom, weth. Volgering, de R.K. Raadsfractie, af gevaardigden van verschillende vereeni gingen, vele genoodigden plus de leden van bovengenoemde vereeniging. Geweldig in zyn sas over de zoo massale opkomst, opende de voorzitter, de heer J. Hoogen- boom, ruim zeven uur de bijeenkomst, sprak een kort welkomstwoord, deed een aansporing goed de loterij te steunen en maakte de menigte reeds lekker met het groot aantal prijzen. Hierop verscheen het' cabaret en revuegezelschap „Revaca" uit Rotterdam, voor het voetlicht om kennis te maken met de Ter Aarders en een vroo lijke stemming er in te brengen, wat slechts ten deele gelukte. Zooals te doen gebrui kelijk kregen wij eerst in de conference een paar aardige moppen te verwerken, ge volgd door liedjes en klucht, waaronder het optreden van de familie Timm voor de Phohi-zender. Dit bracht de zaal aan het zingen; er kwam een meer feestelijke sfeer Het was hard noodig ook, want de num mers van Henri Boulanger waren op een mislukking uitgeloopen. De revue-schets „Wasschen moet je" van Miep Biemans kon ons het meest bekoren, alhoewel de oerkomische militaire één-acter een lolli ger verloop had. Maar.een beetje stren gere censuur is niet overbodig, vooral als men de toegang voor bijna iederen leeftijd open houdt, daar veertien jaar geen schei dingslijn beteekent. Toch gaf het publiek na ieder optreden applaus, hetzij uit be leefdheid of voor de geleverde prestaties, b.v. de accordeonist met z'n bekende lied jes, den heer Biemans met zijn fijne mimiek. Tijdens de pauze werd wederom een groote verloting georganiseerd, ruim hon derd en tachtig prijzen. Het podium was in een warenhuis herschapen, rustig lag alles te wachten tot dat de gelukkige de prijs met een vergenoegd gezicht kwam afhalen. Deze bestonden uit kaas, worst, meel, eieren taart, tabak, sigaren, koffie, thee, tafel- zuren en onderkleeren. Hoe de verschil lende eetbare producten smaakten is niet bekend, alleen uit ondervinding weten wij wel, dat de eieren lekker waren. Half twaalf ging de voorzitter over tot sluiting met dank voor de belangstelling en mede werking. Immers, de middenstanders heb ben velen van de prijzen geschonken. Uit het groot aantal bezoekers en de breed op gezette verloting, trekken wij heel makke de conclusie, dat menig groot gezin nog een aardige meevaller zal hebben en wie zou hun dat niet gunnen? KOUDEKERK Aanbesteding ambtswoning burgemeester. Hedenmorgen had de aanbesteding plaats van den bouw van een ambtswoning voor den burgemeester. Architect de heer J. W. Rijneveld te Leiden. Laagste inschrijvers waren: voor timmer- en metselwerk W. van der Helm te Alphen a. d. Rijn voor 7985; schilderwerk A. Scheer te Koudekerk voor 415. Het werk is aan de laagste inschrij vers gegund. LEIDERDORP Werkloozcn. Het aantal werkloozen, dat vorige week bij het Agentschap der Arbeidsbemiddeling stond ingeschreven bedroeg 56 Ondertrouwd: A. Rietkerk 26 J. en P. de Bruijn 22 j. NIEUWE-WETERING De brug weer eens aangevaren Gistermiddag is de brug over de Ringvaart alhier wederom aangevaren, thans door een lichter van de Amsterdamsche Ballast Mij., Een der gordingen werd gekraakt, het ver keer kon ditmaal evenwel gehandhaafd blijven. De aanvaring is veroorzaakt door den Noord-Wester storm. Verzekering dekt de schade. NIEUWKOOP „Helpt Elkander". In Café „Sportlusf hield het Ziekenfonds „Helpt Elkander" haar jaarvergadering. Na opening door den voorzitter, J. G. Zwart, volgde voorlezing notulen en jaarverslag, door den secreta ris A. Verlooij. Uit het verslag van den penningm., P. Boer, bleek, dat het boek jaar 1939 sloot met een nadeelig saldo van ƒ554.08. De reserve liep hierdoor terug tot ƒ3335.04. De heeren D. Verweij Jr. en P. Bolmeijer bevonden de boeken in orde. Op voorstel van het bestuur wordt het regle ment gewijzigd en zal de verzekering te gen uitkeering van de drie wachtdagen, die men bij ziekte ingevolge de Ziektewet moet maken, met 1 cent per verzekerde gulden worden verhoogd en wordt ge bracht van 3 op 4 cent. Tevens wordt het reglement zoodanig gewijzigd, dat een verzekerde slechts éénmaal zijn periode kan uittrekken voor hetzelfde ziektegeval. Heeft iemand dus éénmaal zijn 26 weken uitkeering genoten, zal bij voortduring of hehaling van dezelfde ziekte geen uitkee ring plaats hebben. Vcor diegenen, die thans in zoodanige positie verkeeren zal echter de oude regeeling gehandhaafd bly- ven. Met het bestuur en den verzekerde Bon is een kwestie aanwezig over het al of niet uitkeeren van ziekegeld. Het be stuur is van meening, dat ingevolge de be palingen van het reglement Bon geen aan spraak heeft op uitkeering, terwijl Bon daarentegen wel meent recht te hebben op uitkeering. Breedvoerig wordt over deze aangelegenheid van gedachten gewisseld, waarbij blijkt, dat Bon zich van juridischen bijstand heeft voorzien en dat de voorzit ter reeds door deze over het onderhavige geval is gehoord. Het wordt echter aan het bestuur overgelaten hoe deze zaak zal wor den afgehandeeld. De heeren P. Boer, Carl. Eijs en T. Klapwijk werden met groote meerderheid van stemmen wederom tot bestuursleden herkozen. Hierna volgt de verloting van de boetegelden, zijnde elf prij zen van 1 gulden. Na afloop van deze ver gadering volgde de vergadering van het Steunfonds. Dit fends is bedoeld als aan vullend fonds, doch daar de reserve hier van nogalu'bevredigend was, is indertijd besloten om de uitkeering van dit fonds uit te breiden tot, indien noodig, het ver strekken van versterkende middelen en fruit, zoolang tenminste de reserve niet be neden de ƒ500.is gedaald. In kas bleek nog aanwezig te zijn 852.85. Het bestuur werd gemachtigd op den ingeslagen weg voort te gaan. Hierna sluiting. NIEUWVEEN Buitendijksche- en Oosterpolder. In gelanden van den Buitendijkschen en Oosterpolder kwamen in hotel Schreuder in vergadering bijeen. Voor de vergade ring was er gelegenheid tot het kiezen van een voorzitter. De voorzitter, Cr. v. d. Berg, die aftredend was en zich niet meer her kiesbaar stelde, opende de vergadering met een afscheidsgroet. De stembus werd ge opend. Van de 19 geldige stemmen ver kreeg de heer J. v. Tol 11 stemmen en werd alzoo tot voorzitter gekozen. De penningm. deelde mede, dat er een batig saldo was van 239.42; de inkomsten waren 1147.20; de uitgaven f 907.78, Kruisvaart herleeft. Gisteren is de Kruisvaart officieel geïnstalleerd, onder leiding van kapelaan J. Verkley. Na de Hoogmis is de Burcht plechtig ingewijd, onder groote belangstelling van de ouders der jongens. Des avonds 7 uur plechtige installatie. Aan belangstelling ontbrak het niet, daar de heele kerk gevuld was. Moge deze jonge vereeniging langer stand hou den dan de vorige, en zich steeds uitbrei den. Mogen de ouders het nut ervan in zien en ook hun jongens naar deze ver eeniging sturen. ROELOFARENDSVEEN Ernstige val. Door den slechten toestand van de straat in het Zuideinde kwam mej. M. Weysman, die aldaar fietste, hedenmorgen zoo ern stig te vallen, dat zij in bewusteloozen toe stand, vermoedelijk met een hersenschud ding, werd opgenomen. Zij werd binnen gedragen bij den heer W. Hölscher. Tafeltennis. In de St. Pancratiuszaal had gistermiddag een treffen plaats tus- schen Treffers I en van Nispen II uit Lei den. Zooals wel te voorzien was, konden de Leidenaars het tegen de geroutineerde cracks van Treffers I niet bolwerken en zoowel in het enkel- als dubbelspel wisten zy niet te winnen. Met 100 was hun ne derlaag dan ook een voldongen feit. ZOETERWOUDE (H. R.) St. Josephsgezellen. Gisterenavond werd door de tooneelvereeniging der St. Josephsgezellen een uitvoering gegeven in het patronaatsgebouw; de belangstelling voor dezen vroolijken avond was groot. Kapelaan de Koning opende dezen feest avond, verheugde zich over de groote be langstelling en wenschte allen een gezel- ligen avond Nu volgde de opvoering van de klucht in drie bedrijven „Aron Slootjes in de knel". Met deze klucht, of beter met deze aaneen schakeling van kluchten, hebben de too- neelisten door hun spel en vrijheid van be weging succes gehad. Onder de pauze werden de verschillen de prijzen verloot, met het gevolg, dat een jonge dame met een taart en een ander met een tulband naar huis moest. Tusschen de bedrijven zorgde de accor deonist v. d. Post voor een gezellige afwis seling.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 10