RIJNSTREEK ZATERDAG 30 MAART 1940 OE I.FWSfHE COURANT fWEEDE BLAD - PAG. 7 VOORSCHOTEN Pastoor De Roos en de K.J.M.V. Woensdag j.l. had de K.J.M.V. de eer pas toor De Roos in haar midden te hebben en tevens was ook onze vice-voorzitter, Dick Stikvoort, met verlof uit militairen diénst, aanwezig. Nadat de bijeenkomst gecpend was, sprak de voorzitter een woord van welkom tot den pastoor en zei- de, dat het hem verheugde dat Z.E. zoo spoedig was komen kennismaken en trok daaruit de conclusie, dat er blijkbaar een groote belangstelling bij den pastoor voor de K.J.M.V. beslaat. Hierna dankte pastoor den voorzitter voor zijn hartelijke woorden en zeide: „Ik ben overtuigd van het belang der K.J. M.V., zij schept een band voor het latere leven en komt de godsdienstige en cultu- reele vorming zeer ten goede. Onze ver- eeniging, want ik beschouw me als het opperste lid, geeft, Goddank, blijk actief en godsdienstig te zijn, de twee mooiste dingen, die men van een vereeniging zeg gen kan". Het levendig applaus vertolkte uitste kend de gevoelens der leden voor pas toor. Nadat onze voorzitter den pastoor bedankt had gaf hij het woord aan den moderator, die een lezing zcu houden over: „De groei van het Engelsche Imperium". Alvorens met dit onderwerp te beginnen, deelde Z.E. mede, dat zoodra de restau ratie van de vergaderzaal voltooid is, deze dan den geheelen Zondag na de Hoogmis opengesteld zal worden, zoodat de leden zich daar met de verschillende spelen kun nen vermaken. Dit bericht werd met groo te instemming ontvangen. Overgaande tot het eigenlijke onder werp: „De groei van het Britsche Impe rium", vertelde spreker, dat het niet zoo zeer de bedoeling der Britten was om een groot aantal koloniën, dus veel grond, te bezitten, doch hoofdzakelijk om vrij en gemakkelijk handel te kunen drijven en niet te vergeten, om belangrijke militaire posten te kunnen bezetten. Bij ieder vre desverdrag gloeide het Imperium en de Engelschen gingen er toe over de v|rschil- lende deelen hiervan bijzondere r&hien toe te kennen en verdeelde het in: De Do minions (Canada, Australië, etc.). Hel kei zerrijk (Britsch-Indië). Kroonkoloniën (Malta, Gribaltar. etc.) Gewone koloniën, welke onder compagnieën staan. Protecto raten (Soedan, Nigeria) Militaire -pesten (Port Aden, Singapore). Mandaten (Pa lestina. Irak) en Con-Dominions (Egypte). De verschillen tusschen deze gebieden leg de spreker zeer duidelijk uit en zeide, dat de Engelschen liever bevriende en half on afhankelijke Dominions hebben dan vijan dige koloniën. Dat het gezegde interessant was bleek wel uit het feit, dat de mode rator een half uur naderhand nog bezig was aan de weetgierigen nadere inlichtin gen te geven Het geheel vormde een heu gelijke avond. Aangezien „Contact" niet op tijd kan verschijnen, neme men goed ncta van het programma voor \Voensdag. Op gewone tijd dus: 8 uur, wordt de zaal geopend voor de sociëteitsavond. Om 9 uur vangt de briëntatie-cursus aan voor de in Mei te in- stalleeren leden; laten deze dus allen op tijd zijn. Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Kath. Actie. Na de reeks cursusavonden, wel ke dezen winter gegeven werden, waar van er trouwens nog een moet plaats heb ben, gaven de meisjes der jeugdbeweging 'n feestelijk slot aan haar campagne door Zondag a.s. 31 Maart 'n uitvoering te ge ven in het Bondsgebcuw. De raambiljet- tèn hebben al verkondigd, dat opgevoerd zal worden „De Witte Iris", een Japansch spel, en 'n klucht: „Een koddig misver stand". De hopen dat na 't hard werken der meisjes 't publiek z'n waardeering zal doen blijken, door de zaal geheel te vul len. Entiée 40 cent, opening der zaal half acht. WARMOND Kruisvaart. Zondag 3.30 uur club; 4.30 uur ringverband. Woensdag 7.30 uur: Mgr. Aengenent Michaël- en Tarcisius-ban. Za terdag 7.30 uur: Willibrordus- en Jeroen- ban. Het woord van onze Koningin: „Wij willen onszei' zijn en olijven", kiezen wij deze maand als ons wachtwoord en willen dit toepassen. Denken de leden van de missieclub aan het ledigen van de kistjes. De jongens, die met boekjes aan de kerk staan, moeten zoigen een kwartier voor aanvang bij de kerk te zijn. Gevestigd: W. v. d. Wereld van 's Gravenhage M. S. Sikking van Lei den M. J. de Vrind van Oegstgeest H. v. d Mey van Rijnsburg H. Hakker van Noordwijkerhout J. J. van Fuipen van Leiden. Vertrokken: A. R. Genee naar Noordwijk Th. Kraan naar Sassenheim P. M. Rewiersma naar Wassenaar H. J. v. d. Voort naar 's Gravenhage M. H. Leurs naar 's Gravenhage P. Zouten dijk naar Rotterdam J. Thijssen naar Leiden M. Broxterman naar Oegstgeest J. v. d. Akker naar Alkemade. WASSENAAR Kat. Jeugd.Luchtvaartclub. Zondag 31 Maart organiseert bovengenoemde club een Luchtvaart-tentoonstelling in het club lokaal in de R.K. school Pius X aan den Oud-Wassenaarschen weg. Deze tentoon stelling belooft een succes te worden, en wel door de groote belangstelling, die er van de zijde van het publiek bestaat, en mede door de vele en mooie inzendingen, o.a. van de Leidsche Zweefvliegclub, De Nationale Luchtvaartschool, de K.L.M. enz. enz. en een prachtige collectie modellen van de Wassenaarsche club zelf. Al met al zal deze tentoonstelling zeer zeker een be zoek wel waard zijn. De tentoonstelling is geopend van 2 tot 10 uur n.m. ALPHEN AAN DEN RIJN Naastenliefde onder auto's. Gisteren middag is een militaire auto, die de van Velzenstraat uitreed, in botsing gekomen met een uit de richting Leiden komende vrachtauto. De bestuurders hadden elkaar niet tijdig genoeg bemerkt. Vandaar dat een botsing onvermijdelijk bleek. De vrachtauto werd aan de voorzijde ernstig ontwricht en moest door de tegenpartij worden weggesleept. Persoonlijke onge lukkon kwamen niet voor. Gemeenteraad. Aanvullingsagenda. 17. Voorstel van B. en W. in zake verhuring van localiteit in het voormalig raadhuis Raadhuisstraat. (Twee lokalen aan de Landbouwschool). Geboren: Adrianus Cornelis z. van A. C. Heemrood en C. de Bruin. Leny d. v. A van Loon en N. W. Marchand. Ca- tharina Clasina d. van W. Verheul en N. P Vonk. Dina Regina d. van C. J. Booij en J. C. Schelhaas. Overleden: Margaretha Samsom 89 jaar. Ingekomen: J. C. Poncin, van Maas tricht. H. Smid, van Ede (Gld.) T. Spijk- stra, van De Bildt. W. M. P. Kole, van Kruiningen. H. Visser, van Koudekerk. J. de Witte, van Koudekerk. B. Bak ker, van Rijnsaterwoude. E. Klinkha mer, van Rotterdam. Ve r t r o k k e n: A. G. Bal, naar Utrecht. M. Langhout, naar 's-Graveland. M. Schel!ingehout, naar Voorburg. D. van Soeren, naar Aalsmeer. A. Brussee, naar Beemster. J. W. Nieuwenburg, naar Den Haag. K. den Brauwen, naar Zevenho ven. C. Visser, naar Voorschoten. AARLANDERVEEN Volksbond. Gisteravond vergaderde in de zaal van den heer W. v. d. Berg de R.-K. Volksbond onder voorzitterschap van den heer M. Heijman. De secr., de heer E. Vork, las de notHlen. Bekend gemaakt werd dat de H. Mis voor leden en donateurs zal v/orden opgedragen op 14 April. Voor de a.s. Centrale Raadsvergadering, die op 6 Mei te Haarlem wordt gehouden, is nog geen afgevaardigde te vinden. BODEGRAVEN Wit-Gele Kruis. Na het openingswoord van den heer A. de Vos, werden op de gif- terenavond gehouden jaarvergadering in hotel van Rossum dooi mevr. Aengenent de notulen en jaarverslag voorgelezen. Reke ning en verantwoor ling werd door den heer W. van Es gedaan, terwijl de heer J. Vee- lenturf namens de financieele commissie zeide, dat alles in orde was bevonden. Na dat over den schapen verkoop gesproken was bracht de voorz. den houders van schapen voor het Wit-Gele Kruis hartelijk dank en bevai dit voor het volgende jaar ten zeerste aan De aftr. bestuursleden, de dames Aengenen' en Timp, alsmede de heer W. J. van Zoest, werden met alg. st. her kozen. Nadat woorden van dank en erken telijkheid voor Zuster Columba gesproken waren, sluiting. Ziekcnhuisvcrpleging. Op de in hotel van Rossum gehouden jaarvergadering, bleek uit het jaarverslag van den secreta ris, dat de vereeniging met 86 gezinnen was achteruit gegaan en momenteel 4560 leden had. De oorzaak hiervan moet ge zocht worden in het overgaan naar Mij. Ziekenfonds te Alpben aan den Rijn en de verplaatsing der weiKzaamheden van de fa. Broekhoven, tengevolge waarvan vele gezinnen r.aar elders zijn vertrokken. Met het streekverband Rijnland en de Fede ratie van Ziekenhuisverplegingen wordt nauw verband gehouden. Uit het jaarver slag van den penningm. bleek, dat er in het afgeloopen jaar een netto-winst van 1786.31 was gemaakt. De controle-com missie schitterde door afwezigheid, zoodat er geen rapport werd uitgebracht. De af tredende bestuursleden Jac. Groenendijk en H. Roerhorst werden met bijna alg. st. herkozen. Tot lid der boeken-conirole-com- missie werd de heer H R. Abeen gekozen, terwijl de heer P. W. M. van Niekerk tot lid der arbitrage-commissie werd herkozen. Operatiefonds. In hotel van Haaften werd op de jaarvergadering van dit fonds uit het jaarverslag van den secretaris op gemerkt, dat de vereeniging zich in een ge- stadigen bloei mag verheugen. Uit het fi nancieele verslag bleek een ne^to-winst van 1196.45 aanwezig te zijn. Bij monde van den heer H. Hak werd gunstig rapport uitgebracht over de boeken van den penn. De heer H. Jüngling werd tot lid der com missie tot nazi.m der boeken gekozen. HAZERSWOUDE Géboren: Franciscus z. van F. Ruls en J Vos. Ondertrouwd: P. Verheul 28 j. en J. N. Overbeeke 29 j. Getrouwd: J. D. van Klaveren 33 j. en A. J. Fase 29 j. H. van der Loo 20 j. en J. W. van Kuilenburg' 19 j. Overleden: A. Francken 70 j. echtg. van H. Bijl G. de Vogel 85 j. wed. van H. Vahrmeijer. Gemeenteraad, vbgk aodrdw emf vbg HOOGMADE „St. Genesius". Vrijdagavond vond in de bovenzaal van den heer Witteman een ledenvergadering plaats van de R.-K. Too- neelvereeniging „St. Genesius" waarvoor tamelijke belangstelling bestond. Bij de in gekomen stukken en mededeelingen kwam als voornaamste stuk het schrijven van 't bestuur van den Volksbond, afd. Hoog- made, waarin werd medegedeeld, dat ver lenging der zittingsperiode van twee af tredende bestuursleden niet meer kon wor den verleend. Bij dit schrijven ontstond een eenigszins opgewonden discussie over eventueele andere mogelijkheden in deze, welke echter geen resultaat opleverde. Toen echter werd overgegaan tot het vol gende punt der agenda, bestuursverkiezing, bleek dat ook hierdoor de zaak niet kon worden opgelost. Het geheele bestuur was n.i. aftredend en niet herkiesbaar en de stemming bracht geen meerderheid voor een ander lid, zoodat momenteel de ver eeniging eigenlijk zonder bestuur zit. Ten einde in deze onhoudbare toestand veran dering te krijgen zal deze kwestie weder om voor een eindbeslissing v/orden voor gedragen aan hel bestuur en event, aan de leden van den R.-K. Volksbond. LEIMUIDEN Staatspartij'. Vrijdagavond vergaderde de R.K. Staatspartij afd. Leimuiden-Rijn- zaterwoude in het parochiehuis. Deze ver gadering was al heel slecht bezocht. De pasmoor en de kapelaan woonden de bij eenkomst by. Uit het finantieel verslag door den penningmeester, bleek, dat de inkomsten bedroegen 150.86 met saldo van het vorig jaar. De uitgaven waren 120.30, zoodat er een voordeelig saldo leek te zijn van J 30.56. .Hiervan moeten echter nog betaald worden eenige kleine rekeningetjes en de afdracht aan het hoofd bestuur, zoodat er feitelijk een nadeelig saldo was van een 30 gulden. De heeren A. de Prie en J. de Boer zagen rekening en bescheiden na. Bij de bestuursverkie zing, wegens periodieke aftreding werden de heeren P. Jansen en W. Straafhof bij acclamatie herkozen. Aan de orde was nu het bestuursvoorstel „contributieverhoo- ging". Noode was 't bestuur hiertoe overge gaan na het voor en tegen wel overwogen te heben. Daar de afdracht per lid aan hel hoofdbestuur met 5 ets. was verhoogd en het aantal leden zeer teruggeloopen was, was men wel tot verhooging gedwongen. Voorgesteld werd de contributie op 35 cis. of op 40 ets. per lid te brengen. Bij stem ming werd ze op 35 cis. per lid gesteld. Bij de rondvraag vroeg de neer J. de Boer of de vergadering niet in Februari ge houden kon worden. De voorzitter zei dit toe. De bode, de heer B. Verheugd, bedank- te voor zijn functie, zoodat de contributie op een andere wijze geïnd zal moeten wor den. Besloten weid, dat elk bestuurslid dit in zijn wijk zou doen en dan zou trach ten het ledental op te voeren, wat ook door den kapelaan was voorgesteld. De voor zitter dankte den scheidenden bode voor zijn veel en nutig werk voor de kiesver- eeniging. KOUDEKERK Schaken. In de kapperssalon van den heer T. Basie, werd een laatste competitie- schaakwedstrijd gespeeld door de schaak clubs ZwammerdamKoudekerk. De uit slag is als volgt: KoudekerkZwammerdam J. C. van EgmondG. Heikamp 01 Nic. VonkP. Koorn 10 H. CortsN. v. d. Panne 10 H. CortsJ. P. Huinink 01 G. J. CortsJ. v. Zwieten 10 T. BasieJ. Spaan 10 T. BasieK. Spaan 10 Totaal 5—2 De wedstrijd is dus met een flink ver schil door Koudekerk gewonnen. Gevestigd: van Alphen a. d. Rijn: A. Zijlstra en gezin van Hazerswoude: J. J. Schellingerhout. Vertrokken: A. de Groot naar Lei derdorp H. Visser naar Alphen a. d. Rijn A. J. de Witte naar Alphen a. d. Rijn. LEIDERDORP GEMEENTERAAD. De gemeenteraad vergaderde onder voor zitterschap van burgemeester Brug, die ge- lukgewenscht werd met zijn herbenoeming. Voorstel inzake doortrekking Reseda straat De voorz. zegt. dat B. en W. het ge- wenscht achten het besluit tot overdracht van grond ten behoeve van de doortrek king van de Resedastraat naar de Hoofd straat in te trekken. Met den heer Aukes is men, ook na de aangebrachte wijziging, niet tot overeenstemming kunnen komen. Thans stellen B. en W. voor te besluiten tot overname van een gedeelte grond van den heer Van der Velden tot verlenging van de Resedastraat. Zoo besloten met alg. stemmen. In een van de adressen van den heer Aukes betreffende verbreeding Hoofdstraat, verzocht de heer Aukes het bedrag van 1400, dat hij verschuldigd is voor de verbreeding van de Hoofdstraat te verlagen B. en W. zijn van oordeel, dat er geen reden is dit bedrag te verminderen door van gemeentewege een bijdrage in de kosten van aanleg van deze verbreeding te geven en stellen mitsdien voor het verzoek af te wijzen De heer Ent stelt de vraag, waarom een particulier voor de kosten moet opdraaien voor iets van algemeen belang. De voorz. antwoordt hierop, dat deze kwestie een gcede leer Is voor een volgende keer, om niet iets overeen te komen en straten aan te laten leggen voordat de noodige contan ten in de gemeentekas gestort zijn. Beslo ten overeenkomstig de voorstellen van B. en W. Vervolgens worden met alg. stemmen vastgesteld de verordening gesmettelijke ziektengelden en een voorstel tot verkoop van grond aan den heer N. Mol. Deze wenscht ten westen van de Acacialaan nog een stukje grond te koopen om een garage te bouwen. De heer de Haas vindt het eigenaardig, dat de garage haast klaar is, terwijl de Raad het voorstel nog niet heeft goedgekeurd. De voorz. zegt, dit niet te hebben opgemerkt. Daarna is in behande ling het voorstel tot verhuring van tuin grond langs den Hoogmadescheweg, welke zijn .aangekocht van den heer A. Kret, en beestemd is voor volkstuintjes. Voor epn vlotte gang \-an zaken stellen B. en W. voor den heer C. Diseraad de zorg voor de ze volkstuintjes cp te dragen, b.v. het slui ten van de overeenkomst inzake het innen van de pacht en het voortdurend toezicht op de naleving der voorwaarden en hem een vergoeding toe te kennen van 10 pet. der ontvangen pacht voor de volkstuintjes, voorts om B. en W. te machtigen het over blijvende tuinland te verpachten als bouw land. Met alg. stemmen worden deze voor stellen vastgesteld, alsmede het voorstel tot verhuring van het terrein van de ijs baan en het daarnaast gelegen weiland aan den heer W. Samson onder de gebruikelijke voorwaarden Betreffende de onderhand- sche verpachting van den tol op de Leidcr- dorpsche brug. zegt de voorz., dat B en W. van oordeel zijn. dat, met het oog op een mogelijke cpheffing van den tol, het niet gewenscht is van pachter te veranderen, zoodat zij voorstellen den tot onderhands vcor 3 jaar aan den heer Ramaker te ver pachten. Zoo besloten. Het vischwater wordt met alg stemmen voor 5 jaar ver pacht aan den heer Moenen te Leiden voor een bedrag van f 175.—. Aangaande een voorstel tot wijziging van de rioleering van de Dr van Rhijnstraat zegt de voorz., dat over het schoonhouden van de slcot, waar in deze rioleering uitmondt, moeilijkheden zijn ontstaan met den tegenweordigen eigenaar. Het zou gewenscht zyn, dat de uitmonding werd verlegd naar gemeente eigendom. De kosten zullen ongeveer 250 bedragen. B. en W. achten deze uitgaaf in het belang der volksgezondheid geoorloofd. Met alg. stemmen wordt dit voorstel aan genomen. Voor de rondvraag bestond geen animo. Waarna de Raad in geheime zitting overging. Groene Kruis. Onder voorzitterschap van burgemeester Brug, werd in „Irene" de jaarvergadering gehouden van „Het Groene Kruis". De voorzitter wees er in zijn openingswoord op, dat dank zij de activiteit van de boden het ledental nog steeds toe neemt. Hij roemde ook het werk van zuster De Geus, die nu al een aantal jaren met grooten ijver haar taak vervult. Uit de ver slagen van den secretaris bleek het ledental thans te zijn 422. Het verslag van den pen ningm. gewaagde van een klein nadeelig saldo over 1939. Volgens dit verslag bedroeg de reserve voor aanschaffing van nieuw materieel nog ruim 600. De kascommissie bracht een gunstig verslag uit. De aftredende bestuursleden, de heeren K. Brug, J. Peerenboom en P. E. Viervant Tukker, werden allen herkozen. Tot leden van de kascommissie voor 1940 werden be noemd de heeren S. A. Reijerse en J. Wille. De voorz. deelde mede, dat de gehouden EHBO-cursus een succes was geweest; 31 personen hebben met vrucht dezen cursus gevolgd. Inmiddels is een zelfstandige E.H. B.O.-vereeniging opgericht. „Het Groene Kruis" zal deze nieuwe vereeniging voor- loopig nog steunen. LEIMUIDEN Propaganda-avond. Donderdagavond gaf de Ned. R.K. Blindenbond „St. Odi- lia" afdeeling Leiden en omstreken een propaganda-avond in de zaal van de We duwe Sneeboer. Het doel van dezen avond was om meer kennis te maken met de blinden, om meer van hen te weten te ko men, hoe zij lezen, hoe zij schrijven, wat ze kunnen en wat zij doen. Getoond werd in talrijke demonstraties hun lezen en schrijven. Brailleschrift, dat met de vin gers geschiedt, 't typen, waarbij alle toet sen uit het hoofd moeten worden geleerd, pianospelen ook uit het hoofd. Jammer, dat er zoo'n betrekkelijk klein aantal be langstellenden tegenwoordig was. De avond had een zeer gevarieerd programma. Na het openingswoord van den voorzitter van de Afdeeling Leiden en Omstreken van „St. Odilia" kregen de humoristen ge legenheid om hun kunnen te toonen. Daar na nam wederom de heer Meyer (ook blind) het woord en gaf de aanwezigen op een zeer bevattelijke en duidelijke wijze het doel en streven van den blindenbond te kennen Na de demonstratie sprak pas toor Speet nog een waardeerend en opwek kend woord. De heer Meyer dankte hierop de zeereerw. heer voor zijn mooie woorden. Hierna hielden de beide humoristen. Al- bert Gerritsen en Ben Langezaal uit Lei den, nog langen tijd op de hun bekende wijze door zang, humc-r en tooneel de lach spieren in werking. Het was een vroolijke avond, hoewel niet voordeelig voor den Bond. Moge daarom de collecte op Zondag 31 Maart het tekort ruimschoots aanvullen. NIEUWKOOP K. J. C.-dag. De Kruisvaart alhier or ganiseert op Zondag 2 Juni a.s. een grootsch opgezetten K.J.C.-dag, waarbij verschillen de cohorten van in en van buiten het dis trict zijn uitgenoodigd. OUD-ADE Tooneeluitvoering. Morgen zal de tooneelclub „Oud-Ade", onderafdeeling van de Maria-congregatie, in café „Rustoord" haar eerste uitvoering geven. Opgevoerd wordt: „Een paard op zolder" van P. Ger- das. Aanvang 7.15 uur. Congreganisten worden uitgenoodigd hun insigne te dragen. NIEUWVEEN Ondertrouwd: L. v. Veen 30 J. en F. de Boer 29 j. Gevestigd: M. P. Wijfjes van Zeven hoven J. Kuiper van Ouder Amstel W. Verstraten van Ermelo. Vertrokken: H. Burggraaf naar Ber.nebroe kW. F. Smeersaal naar Ter- munter C. Vis naar Termunter J. Ims- ma naar Franeker. ROELOFARENDSVEEN Oud-Cursistsnvcreenigingi Gisteren avond hield bovengenoomde vereeniging haar bijeenkomst in de St. Pancratiuszaal, waarvoor een goede belangstelling bestond. D^heer te Meij behandelde dezen avond het onderwerp: „Grond ontsmetten door middel van stoom of chemische stoffen". Vervolgens kwamen wij aan het uitreiken der diploma's van den cursus voor vol wassenen, welke dezen winter floor den heer Augustijn gegeven is. Ir. v. d. Helm feliciteerde dan de cursisten met hun diplo ma, bracht dank aan den heer Augustijn voor de welwillendheid om dezen cursus te geven hopt dat de voor de cursisten op gedane kennis veel vrucht zal mogen af werpen, en uit tot slot den wensch, dat ook volgend jaar weer een cursus voor vol wassenen gegeven zal worden. De cursisten die dan voor een diploma in aanmerking kwamen zijn: C. van Beek, Jac. Bakker, J. Bakker, P. Zwartjes, Cor van Velzen, Ant. van Velzen, Louis Verdel, M. Turk, Jac. Straafhof, Nic. Straafhof, Hein Spruit, Nic. Rodewijk, Jan Rodewyk, C. v. d. Meer, Nic. v. d. Vlugt, Jac. van Klink, Nic. van Klink, P. Klein, J. Hoogtnboom, Th. Hoo- genboom, Ant. Kerkvliet, J. van Hameren, J. Eistgeest, Andr. Elstgeest, Jac. Castelein, Leo Castelein, Ant. v. d. Zwet, Jac. v. d. Zwet, Theo Hoogenboom, P. Koek. Na darkwoord van voorz., L. Kerkvliet, slui ting. TER AAR Brandverzekering. Een niet al te groo te belangstelling bestond er voor de der tigste vergadering van de Onderl. Verzeke ring tegen Brandschade, welke gehouden werd in het café Hoogendyk, onder leiding van den heer W. Hoogstraaten. Aan het jaarverslag van den heer v. d. Kroon, ont- leenen we: het ledental liep eenigszins terug door overlijden als vertrek en be draagt thans 562; het verzekerd bedrag op 31 December 1939 aan vaste goederen 3.299.045.—, aan roerende goederen 2.914.055.—, te zamen 6.213.100.—, het geen een teruggang beteekent van 67.915.00. Aan brandschade behoefde slechts 236.00 te worden uitbetaald. Het batig saldo bedraagt na afschrijving op effecten 4.804.00, hetgeen aan het weer standskapitaal werd toegevoegd, waardoor dit tot 70.921.00 is gestegen. De herverze kering is verlegd naar een Holl. maatschap pij, n.l. de Onderlinge brandwaarborgmij. te Amsterdam, alwaar de eigendommen van de leden voor 70 procent zijn herverzekerd. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren P. J. van Rijn, Joh. Kroon, Bzn. en M. J. N. v. d. Weyden zagen zich met alg. st. herkozen. Dc eerste spinazie. Gisteren werd aan de centrale veiling de eerste spinazie aan gevoerd door eeh drietal tuinders. Dit is belangrijk later dan vorig jaar, want toen was het half Februari, dat de eerste versche groenten aan de veiling kwam. Vertrokken: M. E. Bayer naar Am sterdam C. M. v. d. Neut naar Amster dam J. G. M. Verhoef naar Bloemendaal J. J. Bosland naar Haarlem. ZOETERWOUDE Werkverschaffing aan hulpbehoevende blinden. In de komende maand zal in deze gemeente een collecte worden gehou den voor de inrichting in de Plantage Mid denlaan 64 te Amsterdam, welke inrich ting beoogt werkverschaffing aan hulpbe hoevende blinden. Het doel, dat deze in richting nastreeft, is zóó sympathiek, dat wij de collecte in ruime milddadigheid aan bevelen. ZOETERWOUDE (H. R.) Uitvoering. Morgenavond zal de too neelclub van de St. Josephsgezellenver. al hier een uitvoering geven in het Patro naatsgebouw. Opgevoerd zal worden „Aron Slootjes in de knel", een klucht in drie bedrijven. Het belooft een pracht avond te worden, te meer daar den belang stellenden nog een groote verrassing staat te wachten. ZEVENHOVEN Volksbond. De R.-K. Volksbond kwam in het Bondsgebouw in vergadering bijeen onder voorz. van den heer A. J. de Groot HPzn.. De secr, de heer C. J. v. Veen las de notulen. Medegedeeld werd, dat er 38 thermometers zijn geplaatst. De voorzitter gaf daarna het woord aan den G. A., die het onderwerp behandelde ,,De H. Mis als gemeenschaps-offer". Na dankwoord sluiting met gebed „Hulp in Nood" bracht op ƒ0.35. Overleden: G. P. v. Tol, ingeh. 57 j. Vertrokken: M. Voirk, naar Den Haag. Marinus Wijfjes, naar Nieuw- veen.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7