BINNENLAND Land- en Tuinbouw KERKNIEUWS RECHTZAKEN Mark*berichtpn BIOSCOPEN TE LEIDEN DINSDAG 26 MAART 1940 f)j; i rivvrut rnifRANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 DE KONINGIN NAAR DEN KAAG TERUG H.M. de Koningin is hedenochtend om half elf per auto van Soestdijk via Utrecht weer naar den Haag vertrokken. EXCURSIE KAMERLEDEN DEFENSIEWERKEN Donderdag en Vrijdag zullen de leden van de Tweede Kamer, die een desbetref fende uitnoodiging van den minister van Defensie hebben aangenomen, onder leiding van een officier van het algemeen hoofd kwartier, kapitein P. Gips, een excursie maken langs 's lands defensiewerken. Den eersten dag staat een bezoek aan Noord- Brabant op het programma en den volgen den dag een tocht door de provincie Gel derland, Utrecht en Noord-Holland. Dien dag zal de minister van Defensie de excur- sisten „ergens" opwachten en toespreken. In April zal een excursie van leden van de Eerste Kamer worden georganiseerd. DE PAASCHDRUKTE BIJ DE NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN Bijzondere moeilijkheden deden zich niet voor De drukte bij de spoorwegen gedurende de beide Paaschdagen heeft geen bijzon dere moeilijkheden opgeleverd. De mili taire autoriteiten hadden bijzondere maat regelen getroffen in verband met de ver loven. Hierdoor konden de Nederlandscne spoorwegen over het algemeen onder ha^st normale omstandigheden de verwachte ge bruikelijke Paaschdrukte verwerken. De drukte op den Tweeden Paaschdag was grooter dan op den Eersten, vooral tegen den avond werd het hoogtepunt bereikt. Extra versterkte treinen verlieten dan ook zwaar bezet de perrons evenwel zon der dat passagiers behoefden achter te blij ven. Tegen elf uur deelde de Utrechtsche stationschef ons mede, dat zich gedurende de afgeloopen Paaschdagen geen bijzondere moeilijkheden hebben voorgedaan,'" zoodat men geen speciale maatregelen heeft be hoeven te nemen om de drukte het hoofd te bieden. Slechts enkele treinen hadden geringe vertraging. ALBERT VAN DALSUM VERLAAT HET NEDERLANDSCH TOONEEL Naar wij vernemen zal de heer Albert van Dalsum „Het Nederlandsch Tooneel" verlaten. De heer van Dalsum heeft een brief wisseling gehad met den heer Cor van der Lugt Melsert, directeur van „Het Neder landsch Tooneel" naar aanleiding van het feit, dat de wijze, waarop de artistieke lei ding functionneerde naar zijn meening verre van bevredigend was. In verband hiermede heeft hij per 1 Maart j.l. als mede-artistiek leider zijn ontslag aange boden. Het conflict heeft geleid tot een alge- heele verbreking der samenwerking, ook als regisseur-acteur, zoodat de heer van Dalsum het volgende seizoen geen deel meer van „Het Nederlandsch Tooneel" zal uitmaken. De heer van Dalsum kon ons op dit oogenblik omtrent zijn verdere plannen nog niets mededeelen. STIERENKEURINGEN TE BODEGRAVEN EN SASSENHEIM De vorige week werd te Bodegraven door de Provinciale Commissie voor de onder steuning van Rijkswege van de veefokkerij in Zuid-Holland de jaarlijksche stierenkeu ring gehouden van het Zwart-Bonte Vee slag. Door de jury-leden A. Louter uit Voorburg en M. C. van Buuren uit Zuid- land werden de volgende dieren gepre mieerd. Rubriek drie-jarige stieren „Weerden brasser", eigenaar Th. J. Wesselingh en J. Th. Wesselingh te Hazerswoude 2e pr. „Anke's Egbert", eigen. H. C. E. Kroft te Alphen a. d. Rijn 3e pr. s In de rubriek twee-jarige stieren werd alleen een tweede pr. toegekend aan den stier Excellent, eigen. W. Boer te Bodegra ven. Rubriek éénjarige stieren „Adolf Hendrik II", eigen. Jos. C. Wesselingh te Zoeterwou- de eerste pr. Dit is een bij uitstek zeer goe de stier, waar in de toekomst zeer goede eigenschappen van zijn te verwachten. „Bram", eigen. A. Dorrepaal te Bodegra ven, derde pr. Op de keuringsplaats te Sassenheim wer den de volgende dieren gepremieerd: twee jarigen stier „Jan", eigen. wed. J. van Noort te Lisse, derde klasse; „Amor", eig. A. H. Rotteveel te Oude-Wetering, even eens derde klasse. Van de éénjarige stie ren werden er slechts drie dieren geplaatst in de derde klasse nl. „Martin", eig. W. de- Wit te Lisse; „Marchines", eig. P. E. Ver geer te Warmond, „Herman", eig. Abr. Roelofs te Oude-Wetering. De stier „Albert" van H. Mooren te Leimuiden, kreeg een eervolle vermelding. Uit het bovenstaande blijkt dus, dat, wil men een eerste klas stier bezitten, welke voortkomt van ouders, die zoowel van in exterieur als productiecijfers een goede overerving en verbetering van den veesta pel kunnen brengen, hieraan toch door de veefokkers in Rij-nland nog veel meer aandacht en zorg aan moet worden besteed. I2H JARIG JUBILEUM RECTOR J. VERKLEY De weleerw. heer J. N. Verkley, rector van Huize „St. Angela" te Oen Haag, her dacht op Paschen zijn koperen Priester feest. In de versierde kapel van het huis droeg de rector 's morgens een gezongen H. Mis op. Na het ontbijt kwamen de niet op va- cantie zijnde kinderen van Huize „St. Angela" een welkomstliedje zingen; zij voerden eenige canons uit en een gedra matiseerde vertelling van de Emmaüs gangers. Na de vacantie, op 5 April, als de kin deren weer in Huize St. Angela terug zijn, zal door hen een tooneelspel ter eere van den rector worden opgevoerd. 's Middags was er een drukbezochte receptie, waar vertegenwoordigers ver schenen van de kruisvaart en van voet- balvereenigingen en vele pastoors en kapelaans, o.a. de pastoors van Stompwijk en Rijswijk. Er werden tal van bloemstukken aan geboden, benevens andere geschenken. De feestdag werd besloten met een Lof. A.s. Zondag zal nog een huldiging plaats vinden door de K.J.C. Haagsche Politierechter De kip, de eigenaar en het echtnaar. Een kip. een doodgewone broodmagere, scharminkelachtige kip was de oorzaak van alle nu volgende ellendige gevolgen. Men stelle zich voor twee nette huisjes, met daarachter twee even nette tuintjes. In het een nette tuintje staat een kippenhok, dat bewoond is, terwijl in het andere tuintje late najaarsbloemen een strijd tot voortbe staan voeren met den naderenden winter Niettemin maakten deze najaarsbloemen de trots uit vrn bet echtpaar, dat het nette huisje bewoorde, evenals de kippen het de den van den eigenaar van het andere nette nette huisje, eer» gepensioneerden vrij gezel. Na deze ie'twa* deftige inleiding komen wij aan een minder net vervolg en dat zit zoo. Op zekeren rag had een van des vrijge zel's kippen lust in avontuur gekregen, had de vleugels uitgespreid en was, via de age afrastering in het tuintje van het echt paar neergestreken om daar wat wormen te gaan consumeren Tuen de gepens'oneerde vrijgezel zijn ge dierte gir.g voederen, kwam bij tot d ont dekking, da er een deserteur was en hij toog op ondeTz.>ek uit om de weerspan nige alsnog „wederom weer" in het g° /ar.g te krijgei. Hij hoefde niet lang te speuren, want wat liep daar in het tuintje van de bu ren? Ziin kip. „Kip, kip, kip", zal de ge pensioneerde wel allereerst geroepen heb ben. Wie of wat er echter kwam: de kip niet. En tren had de eigenaar van de kip een fout gemaakt, want hij was over de af rastering heengestapt om zijn kip te pak ken. Nu weet een ieder, die wel eens op de kippenjacht geweest is, hoe hopeloos het is om zulk een beest te pakken. Zoo ging het ook met deze kip, want net als de eige naar dacht „beet" te hebben had hij het net niet, hoogstens een veer. De jager wond 'zich op en ging schelden en razen tegen zijn kip en deze beantwoordde dat met een oorverdoovend gekakel, alsof zij eieren aan den loopenden band fabriceerde. Vele om het leven vechtende najaarsasters stierven een ontijdigen dood onder de snel vlie tende voeten van den kippen jager, terwijl ook de kip het hare bijdroeg om de ravage nog iets te doen toenemen. Op het lawaai kwam het chtpaar van het wijlen keurig nette tuintje te voor schijn en op het jachtterrein aangekomen zijnde zagen zij een hardloopenden kip en daarachter een bezweet hardloopend opge wonden mannetje, dat onnette woorden liep te brullen. Zij zagen het humoristische van het ge val niet in, maar zagen alleen maar het rampzalig overschot van wat eens een net tuintje geheeten had, dus werden zij, na van hun verwondering bekomen te zijn, boos. Beleefd, voor zoover nog mogelijk was, werd „den jager" verzocht op te maar deze zei alleen maar een zeer krach tig onnet woord en voegde er aan toe, dat hij niet ging zonder zijn kip. Het echtpaar kwam voor een moeilijk geval te staan, want zij konden het opgewonden kippen- jagertje maar niet zoo een, twee, drie over de heining gooien. Er bleef hun toen nog maar één ding over, helpen de kip te pak ken. De eigenaar van de gesneuvelde asters pakte een hark, zyn wettige gade een schoffel en zoo werd een wilde achtervol ging ingesteld. Het gevolg was, dat de kip in het nauw kwam door gebrek aan adem, en net wilde de eigenaar het uitgeputte dier vatten toen er een schoffel door de lucht suisde, die aan een kippenleven een einde maakte. Was onze jagerman al boos, toen werd hij het nog erger want hij gooide het kippencadaver naar het hoofd van de vrouwelijke helft van het echtpaar en diende de mannelijke afdeeling een pracht van een schop onder diens zitvlak toe, die van midvoorstalenten niet ontbloot was. Bovendien gaf hij.ook nog een klap op diens reukorgaan, welke klap, gemengd met de gesneuvelde astertjes, den em mer deed overloopen. Mevrouw maakte aanstalten om met den schoffel het inwen dige van den gepensioneerden vxijgezel bloot te leggen, terwijl meneer probeerde iemands hersenen te klieven. Tegen deze overmacht kon de kippeneigenaar niet op DE VERLICHTING DER RIJKSWEGEN. De „Auto" bespeurt weinig vorderingen. In „De Auto", het officieel orgaan der K. N. A. C. lezen wij het volgende over bo vengenoemd onderwerp: „Toen het natriumlicht op het proef vak AmsterdamHaarlem lang genoeg had ge brand om een conclusie omtrent zijn betee- kenis voor het veiliger verkeer te recht vaardigen, publiceerde de K. N. A. C., aan de hand van de officeele statistische gege- xens, een beschouwing, waarin een enthou siast loflied werd gezongen op de wel daad, welke het automobiel-rijdende menschdom van dit product van Philips had ondervonden. Trouwens, alle geleer den waren het er spoedig over eens, dat het oneindig veel veiliger was om met een on- of weinig verlichten auto op een zoodanig verlichten weg te rijden dan met een sterk verlichten wagen op een on- of weinig ver lichten weg. En men mocht een gegronde hoep koesteren, dat ook van officieele zijde de juistheid daarvan zou worden erkend en dat ernstig zou worden nagegaan of het verlies aan mensohenlevens niet zwaarder zou wegen dan de uit aanleg en onderhoud voortvloeiende kosten voor een verlichting van verschillende daarvoor het meest in aanmerking komende Rijkswegen. Inderdaad werd die hoop in niet gerin ge mate verlevendigd, toen het hoofd van den Centralen Dienst van de Wegen en de Bruggen, ir. L. R. Wentholt, op den Weg- verkeersdag der K. N. A. C., welke in het najaar van 1938 werd gehouden, met de verrassende mededeeling kwam, dat er met ernst aan de verlichting door middel van natriumlampen van verschillende Rijkswegen werd gewerkt. Eenige maanden later, n.l. begin Maart 1939, verscheen over deze verlichtingszaak een ministerieele beschikking. In „De Auto" van 16 Maart van dat jaar kon men een staatje vinden van de Rijkswegen, wel ke door den minister van Waterstaai waren aangewezen om van een natriumverlichting te worden voorzien. Dat staatje zag er zelfs vrij imposant uit, en het kan dunkt ons, geen kwaad die wegen hier nog eens aan de vergetelheid te ontrukken: DiemenEemnes 25 850 K.M. AmsterdamHaarlem 13.239 K.M. Den HaagHaarlem 37.877 K.M. HaarlemVelsen 8.195 K.M. RijswijkOverschie 16.145 K.M. Utrecht—De Bilt—Zeist 72.30 K.M HengeloEnschede 6.823 K.M. ArnhemVelp 3.600 K.M. BredaTilburg 18.500 K.M. Breda-Teteringen 1.400 K.M. Den BoschVughtTilburg 19.495 K.M. Totaal 157.433 K.M. Tevens werd ook nog de verlichting van eenige opritten van bruggen en verkeers pleinen in uitzicht gesteld, welke uiter aard niet in kilometers kon worden uitge drukt. Het stelde ons dus in uitzicht, dat niet minder dan bijna 160 K.M. Rijkswegen zou den worden verlicht. Weliswaar was daar bij dan ook de weg AmsterdamHaarlem gerekend, maar wanneer men dit bestaande stuk er niet bijrekende, kwam men toch nog op bijna 145 nieuwe K.M. En daarmee zou den zeer vele automobilisten voorloopig reeds meer dan tevreden zijn geweest. Want 't plan bevatte waarlijk die wegen, welke door hun verkeersdichtheid en de daaruit in donker voortvloeiende kansen op ongeluk ken, in de eerste plaats aangewezen leken cm te worden verlicht. Men kan zich voorstellen, dat wij aan dit voor ons automobilisme zoo heugelijke nieuws alle recht deden wedervaren, en het op zeer duidelijke, ja zelfs opvallende wijze, aan den lezer voorzetten. En diezelfde publicatie kwam ons weer en hij begon een strategischen terugtocht over het scheidingshekje der beide tuinen. Bijna had hij^deze hindernis overwonnen toen hij nog net een por met den schoffel kreeg waardoor hij het evenwicht verloor en met afrastering tezamen op den grond terecht kwam. Net was hij goed en wel in deze positie gekomen toen er nog iets door de lucht suisde er midden in zijn aangelaat terecht kwam. En aangezien dit projectiel het bloedende kippenlijk was kon de on fortuinlijke jager spreken van een misluk ten veldtocht oftewel een nederlaag. Met het bloedend kippenoverschot en een bloe dend hart verdween hij in zijn keurig net huisje. Zijn grootste vernedering was echter, dat hij thans nog terecht moest staan wegens erfvredebreuk, mishandeling en hoe zulke dingen meer genoemd worden. Het echt paar was er om een omstandig verhaal te doen van het gebeurde, waaraan dit „ver haal" ontleend is, en het slot was, dat on ze kippenjager nu nog eens vijfentwintig gulden boete moet betalen. En dat alles voor een avontuurlijke kip. DOOR GROOTE ONVOORZICHTIGHEID VAN JEUGDIG SOLDAAT WERD VROUW DOOR KOGEL GETROFFEN De Bossche krijgsraad heeft de gewoon dienstplichtig soldaat L. wegens het ver oorzaken van lichamelijk letsel door schuld tot twee maanden gevangenisstraf ver oordeeld. Hij was ten huize van de familie U. waar de vrouw en twee kinderen aanwezig waren. Bij het spelen met een revolver ging dL wapen plotseling af, waardoor de vrouw in haar borst werd getroffen. Gelukkig was het schot niet doodelijk. In hooger beroep heeft het hoog militair gerechtshof de opgelegde straf verlaagd tot een maand gevangenisstraf. voor den geest, toen wij op de Jaarbeurs bij onzen overbuur een kijkje gingen ne men. Op dezelfde gang van de vierde ver dieping van het Jaarbeursgebouw, recht te genover de inzending der K. N. A. C., be vond zich n.l. de met zorg en smaak inge richte stand van den Rijkswaterstaat. En het toeval wilde, dat wij van onzen stand uit telkens he oog lieten vallen op een kaart van Nederland, welke met blinkende ko peren kópspijkertjes was versierd. En het opschrift van deze kaart luidde: Plan voor de Verlichting van Rijkswegen enz. enz. Het was hetzelfde plan, ditmaal in beeld, dat wij juist een vol jaar geleden in „De Auto" hadden gepubliceerd. Wij moeten erkennen, dat de kaart zeer duidelijk was en dat de koperen spijkertjes er degelijk opgepoetst uitzagen. Maar wij hadden toch liever een kaart gezien met minder blin kende spijkers, waarvan het opschrift niet meer van een plan sprak. Want toen wij eens nagingen wat er van dit plan nu ruim een jaar later was verwe zenlijkt, kwamen wij tot een wel uiterst sober resultaat: ongeveer 5 K M. van den weg UtrechtZeist! Dat is waarlijk, na de opgewekte en veelbelovende mededeeling van den Minister van Waterstaat en ir. Wentholt, geen belangrijke vooruitgang. Wanneer men zich de moeite getroost eens te informeeren naar den stand van zaken, dan wordt men niet zoo heel veel v/ijzer. Volgens Waterstaat wordt er hard aan „het plan" gewerkt, maar als het re sultaat van dat harde werken neerkomt op 5 K.M. per jaar, dan zal menig automobi list van thans als stokoud heeert 't feest van de voleindging der verlichtingsplannen moeten bijwonen. Anderzijds heet het dat er nog al moeilijkheden zijn met de a.s. stroomleveranciers, en weer anderen mee- nen te weten, dat er nog zoo goed als niets aan gedaan is. Zou dat beteekenen, dat wij anderhalf jaar geleden blij zijn gemaakt met een doode musch? De automobilisten vragen in letterlijken en figuurlijken zin licht in de duisternis. En liefst in versneld tempo". VAN M'N BOEKENTAFEL TOERISTENKAMPIOEN No. 12 De Toeristenkampioen staat deze week in het teeken van het Paaschfeest. Willem de Wall vertelt van de eeuwenoude Paasch- gebruiken in de Over-Betuwe. Vooral het ontsteken van Paaschvuren op den avond van Paasch-Zondag is nog steeds een ge wichtig oogenblik voor jong en oud in de Overbetuwsche dorpen. A. B. Wigman laat ons genieten van de ontwakende natuur op de heide in de dagen om den Paaschtijd. De beschrijving van een rondgang door de bloemenweelde van „Amstelflora" geeft een goed beeld van het vele schoons, dat op de bloemententoonstelling in de Amster- damsche „Apollohal" is te bewonderen. Het verslag van de jaarlijksche algemeene ver gadering van de „Vereeniging tot behoud van Natuurmonumenten in Nederland" geeft ons een indruk van den vreedzamen strijd, die vooral in deze tijden gevoerd wordt voor het behoud van Nederlands na tuurschoon. Jan W. Kesler beschrijft ons de geschiedenis van een van de sierlijkste torens van Nederland, de Lieve-Vrouwen toren te Amersfoort. Het groot-toerisme in vroeger dagen leeft voor ons op in een ar tikel van N. Connu, die de pogingen be schrijft om rond de Kaap de Goede Hoop naar Indië te varen. Een oproep om het na tuurmonument „De Lindevallei" te redden en een artikel, dat ons verschillende vrucht- boomen nader leert kennen, besluiten met de gebruikelijke rubrieken dit zeer geva rieerde nummer. AUTOKAMPIOEN No. 12 Ook de Autokampioen wijst er op, dat nu toch heusch de lente is gekomen en spoort de auto- en motorbezitters aan plannen te maken en er op uit te trekken. Vele nutti ge wenken, in dit nummer aangegeven, kan men daarbij ter harte nemen. Ja, zelfs bui- tenlandsche tochten blijken volgens dit nummer'' nog niet tot de onmogelijkheden te behooren. Technici zullen zich zeker in teresseeren voor het artikel over het glad maken van metaaloppervlakk „super finishing" genaamd, en de beschrijving van Michelin's succes-band. De bezwaren van de Nederlandsche motorrijtuigen-belasting- politiek worden nog eens naar voren ge bracht. terwijl een interessante S.O.S.-ru- briek weer het besluit vormt van dit num mer. LEIDEN, 26 Maart. Vette Varkens. Aan voer 118 totaal. Prijzen: 118 zwaar 61, 62 en 63 cent per kg. levend gewicht. ROTTERDAM, 26 Maart. Vee. Aanvoer: 5915 totaal, 117 paarden, 6 veulens, 1264 magere runderen, 1095- vette rundr.-on, 165 vette kalveren, 44 graskalveren, .*•29 nuchtere kalveren. 202 schapen en lamme ren, 523 varkens, 70 bokken en geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 7486, 58—72 o;i 4656 cent, vette ossen 7482, '272 en 4056 cent, stieren 7076, 6068 en 54 58 cent, vette kalveren 1.301.45, 1.10 —1.25, 0.951.05; schapen 64, 57 en 53 cent, lammeren 67. 60 en 52 cent. graskal veren 60 en 50 cent, nuchtere kalveren 38, 3? en 28 cent; slachtpaarden 69, 59 en 51 cent, varkens 61, 60 en 59 cent. Prijzen per stuk: schapen 403021, lammeren f 30—2215, nuchtere slachtkalveren 9 75; slachtpaarden f 305220155; werkpaarden f 390265165; hitten 285 —230150, kalfkoeien 290200140, melkkoeien f 285200140; varekoeien 210155150; vaarzen f 16012595; pinken 1058565; graskalveren f 60 30; bokken of geiten 17126. Vette koeien en ossen: aanvoer iets grooter handel tamelijk, prijzen prijshoudend pri ma koe 90 cent, prima os 86 cent; stieren: aanvoer gelijk vorige week, handel rede- ijk. prijzen le kwal. onveranderd, 2e kw. en 3e iets stijver; vette kalveren: aanvoer iets kleiner, handel goed, prijzen als vori ge week prima 1.55; schapen en lamme ren: aanvoer matig, handel willig, prijzen hoog; nuchtere slacht en fokkalveren: aan voer korter, handel traag, prijzen lager, paarden: aanvoer gelijk vurige week, han- 'el vlot, prijzen iets hooger; kalf- en melk koeien aanvoer ruimer, handel stil, prijzen constant; varekoeien aanvoer iets grooter, handel tamelijk, prijzen als vorige week; "aarzen en pinken: aanvoer gelijk vorige week, handel stil, prijzen stabiel; graskal- ,/eren aanvoer klein, handel matig, prijzen els vorige week; bokken of geiten: aanvoer onveranderd, handel vlug, prijzen iets hoo ger; varkens aanvoer matig, handel tame lijk, prijzen prijshoudend. 's HERTOGENBOSCH, 26 Maart. Boter. Aanvoer 10.115 Kg. Hoogste 1.66, laagste 1.58, middelpr. 1.64. BODEGRAVEN, 26 Maart. Kaas. Aan gevoerd: 36 partijen Goudsche kaas alle met rijksmerk, totaal 1620 stuks, wegende 14 580 kg. Prijzen: le soort met rijksmerk 26—28.50, 2de soort 23—25. Handel Lauw. BOSKOOP, 25 Maart. Bloemenveiling. Rhod. Pink Parel I 1.00—1.30, idem II f080 cent; Rhod. Catawbiense 4060 'ent, Viburnum 4065 cent, Seringen 50— 70 cent, Azalea I 2.00—3.20, Azalea II 1.00—1.80, Cerasus Hisakura f 1.20—2.00 Cerasus rosea fl. pl 0.701.40, Prunuss triloba 3053 cent, Azalea per stuk 4061 cent. #LOOSDUÏNEN, 25 Maart. Groentenvci- ling. Kaskomkommers le soort 11.30 13.30, idem 2e soort 8.8010.40, idem 3e soort 6.408.40 per 100 stuks, spinazie f 0.791.07 per 4 kg., postelein 2.80 3 00 per 6 kg., radijs 7.609.50, raapste len 2.203.20, selderie f 2.60—^3.50 per 100 bos; knolselderie 3.105 80 per 100 stuks, andijvie f 2527 per 100 struik, stoofsla 1122 per 4 kg.; boerenkool 0.95—1.00 per 7 kg. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSULx. KEURING Casino: De Roos van Was hington Square. (Tyrone Power). Alice Faye, Al Jol- son). Charley Chan in de moordkamer. (War ner Oland). Speelfilm Geheimzinnig .ederm avond 8 uur Zondag 4 uur en 8 uur Zaterdag en Woens dag half drie mati- née Toelaatbaar v. volwassenen Lido: Goodbye Mr. Chips (Robert Donat, Greer Garson). Speelfilm lederen avond 8.15 u. Zondag van 2—7 uur Zaterdag en Woens dag 2 uur matinée. Coedgekeurd. Luxor: Kouwe Drukte. (George Formby) Twee Pientere Jon gens (Jackie Coo per, Freddie Bartho lomew). Komisch Avontuur lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur lederen middag ma tinée behalve Vrij dag. Goedgekeurd. Trianon: Rex: Het Vreemdelingen legioen (Stan Laurel Oliver Hardy). Heerschers der Zee. (Douglas Fairbanks Jr.. Margaret Lock- wood). 't Begon in China (Clark Gable, Myr- na Loy). De vliegende Zot (Joe E. Brown). Komisch Avontuur Speelfilm Komisch lederen avond 8 uur Zondag van 2 7 uur Zaterdag en Woens dag 2 uur matiné. lederen avond 8 uur Zondag van 2—7 uur lederen werkdag 2 uur matinée. Toelaatbaar v. volwassenen Goedgekeurd

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7