OMGEVING BERICHT. DE LEIDSCHE COURANT TWEEOE BLAD - PAO. 6 ZATERDAG 23 MAART 1940 BINNENLAND In den vervolge visch zonder kop De koppen van kabeljouw e d. eischt de minister op l Nu de invoer van verschillende artike len en grondstoffen, vooral over zee, zoo onzeker is geworden, is het, meer dan in tijden van overvloed, noodig, hetgeen voorhanden is zoo economisch mogelijk te gebruiken. Daartoe behoort ook het ver zamelen van afval, hetwelk nog als grond stof kan dienen voor verschillende doelein den en het behouden van hetgeen vroeger als van weinig waarde werd weggegooid of verwaarloosd. De regeering heeft in enkele gevallen reeds getracht een en ander te bevorde ren. Zoo heeft zij b.v. begin October 1939 de beperkingen inzake den aanvoer van puf ingetrokken. Verder heeft zij, toen de aanvoer van veevoeder daalde, het verza melen van eikels en kastanjes aangemoe digd en voorts nagegaan, of geen grond stoffen voor veevoeder zijn te putten uit hetgeen anders in het vuilnisvat terecht komt. Waar als onderdeel van verschillende mengvoeders ook vischmeel wordt ge bruikt en vischkoppen hiervoor geschikte grondstof vormen, heeft de minister van economische zaken thans besloten, na/i wij van officieele zijde vernemen, de kop pen van verschillende soorten visch met name kabeljauw e.d. te doen ge bruiken ter verwerking m de fabrieken tot vischmeel. Dit kan het eenvoudigst ge schieden door het vervoer van genoemde soorten visch van de verschillende afslag plaatsen te verbieden, tenzij de visch eerst van den kop is ontdaan. De koppen kunnen daar dan worden verzameld. Hoewel de huisvrouw veelal de visch zonder kop op tafel brengt, is zy gewoon bij het koopen van de visch vooral te let ten op de oogen en de kieuwen, teneinde de kwaliteit beter te kunnen beoordeelen. Men kan echter, behalve aan den kop ook aan het vleesch en nog op andere wijze be merken, of een visch versch is of niet. Van de Nederlandsche huismoeder wordt thans medewerking gevraagd in dit opzicht, dat zij zich er voortaan aan gewent, bepaalde vischsoorten zonder kop te koopen, zoodat ook de kleinhandel zich te gereeder aan dit nieuwe gebruik zal willen aanpassen. Dit beroep op de Nederlandsche huis vrouw zal, gezien het economisch gebruik, dat van de vischkoppen wordt gemaakt, ten bate der veevoedervoorziening, zeker niet vergeefsch zijn, te minder, als zij be denkt, dat deze anders waardelooze visch koppen in den vorm van spek» en eieren j weder op haar tafel kunnen terugkeeren. Een bijkomend voordeel van den maat regel is nog de niet geringe vrachtbespa ring, welke order normale verhoudingen ook in den prijs tot uitdrukking komen. DE OVEREENKOMST MET ENG7LAND. VOEDSELVOORZIENING VAN ONS LAND GEREGELD. Evenals dit voor de met andere neutrale landen gesloten oorlogshandelsovereenkom sten het geval geweest is zullen ook de bijzonderheden van de gisteren geparafeer de EngelschNederlandsche overeenkomst niet gepubliceerd worden. De detailregelin gen zijn trouwens, gezien de uitgebreide lijst van goederen, waarmee in het Neder- landsch handelsverkeer rekening gehouden moet worden, van zeer ingewikkelden aard. Zelfs thans zullen voor eenige onderge schikte punten nadere voorzieningen moe ten worden getroffen, al staan uiteraard de groote lijnen vast. Het voornaamste punt is wel, zooals wy reeds meldden, dat de Nederlandsche in voer in de toekomst door de kanalen van de A.N:I.C. zal worden geleid. De overeen komst moet vooral beschouwd worden als een practische regeling voor de voorzie ning v. ons land. Indien zij behoorlijk wordt uitgevoerd, mag verwacht worden, dat Ne derlands voorziening voor wat de eigen be hoeften betreft, is veilig gesteld. Men is dus met dit practische accoord on getwijfeld een stap verder gekomen, al blyft het feit bestaan van de ernstige be perking van Nederlands handelsverkeer als gevolg van den oorlog. Naar ons van Britsche zijde werd verze kerd blijft men in Engelsche kringen in- tusschen van oordeel, dat de neutrale han del, welke zoozeer getroffen wordt door de blokkademaatregelen der geallieerden, com pensatie zou kunnen vinden door uitvoer naar de markten, die voor Duitschland zijn afgesneden. Opnieuw verklaarde men ons van deze zijde, dat indien voor het doel van her- export in verwerkten vorm naar het neu trale buitenland de neutralen grondstof fen wenschen in te voeren, Groot-Brittan- nië geen hinderpalen hiertoe in den weg zal leggen. Het is nog niet zeker wanneer de over eenkomst met Nederland definitief in wer king zal treden. Men vermoedt, dat dit ge schieden zal, wanneer de formeele onder- teekening der accoorden is geschied. Ver-" wacht mag worden, dat dan inmiddels ook Frankrijk tot de overeenkomst zal zijn toe getreden. .»TeL" NEDERLANDSCHE DELEGATIE IN ONS LAND TERUG. De Regeeringspersdienst meldt: De Nederlandsche delegatie, die geduren de eenigen tijd te Londen heeft vertoefd, in verband met de moeilijkheden, die door handel en scheepvaart worden ondervon den bij den aanvoer van goederen van overzee, is gisteren in Nederland terugge keerd. De regeling, die uit deze besprekin gen is voortgevloeid is namens de Neder landsche en de Britsche regeering gepara feerd. INTERNATIONAAL MARIA-CONGRES Nederlandsche en Belgische Propaganda- commissie. Dat het internationaal Maria-congres te Maastricht niet beschouwd moet worden als een plaatselijke of diocesane, doch als een nationale en zelfs internationale gebeurte nis van groot belang, werd onlangs opnieuw en ten duidelijkste onderlijnd door de sa menstelling van twee groote propaganda- commissies, waarin respectievelijk alle Ne derlandsche en Belgische bisdommen ver tegenwoordigd zijn, alsmede de leiders der voornaamste katholieke acties en organi saties. Het doel van deze commissie is een in tense zoowel practische als ideëele propa ganda voor het Maria-congres. De samenstellingen zijn, voor Nederland: Voorzitter de hoogeerwaarde heer mgr. F. N. J. HenJrikx, vicaris-generaal, Den Bosch, verder de zeereerwaarde heeren A. J; -ssen, directeur K. A., dr. P. C. de Biou- wer, rector G. Huys, M. Jenneskens, direc teur jeugdwerk, en pastoor L. J. Willen- borg, respectievelijk voor het aartsbisdom Utrecht en voor dt bisdommen 's Hertogen- bc.'ch, Breda, Roermond en Haarlem. Verder traden toe tot dit propagai.da-co- mité de zeereerwaarde pat rs D. Cox na mens het intronisatiewerk, J. Dito O P. na mens den KRO, N. Govers, C.s.s.R., na mens de Vereenigingen van de H. Fami lie, Jac. Jacobs M.S.C. namens Credo Pug- no, J. Mulders S.J. namens de Maria-con- gregaties, Anatholius O.F.M., Paschalis O. Cap, en P. Piels O.P. namens hun respec tievelijke Derde Orden. Voorts de zeereerwaarde paters drs. P. H. Eykeler S.M.M. van de H. Landstichting te Nijmegen en prof. dr. A. Steger, lid van de Eerste Kamer. Voor België is de samenstelling als volgt: Voorzitter de hoogeerwaarde heer mgr. C. Cruijsbergs, algemeen proost van de K. A. als vertegenwoordiger voor het aartsbis dom Mechelen. De bisdommen Brugge, Gent, Luik en Namen zijn vertegenwoor digd respectievelijk door de hoogeerwaarde heeren kanunnik C. Dubois, Ch. Calen- waert, vicaris-generaal, kanunnik R. Ver- jans, deken van Tongeren en prof. Mag- niette uit Dinant. In dit Belgische propaganda-comité heb ben verder plaats genomen de zeereerwaar de heer M. van Hoek, pastoor van Walbur- gis te Antwerpen en de zeereerwaarde pa ters Ares O.F.M., Vitus O.Cap., Van Ges tel O.P., benevens de pruost der Katho lieke perscentrale, de zeereerwaarde pater Morlion O.P. en de algemeen bestuurder, van de H. Hart-bonden, de zeereerwaarde 'pater Meeus S.J. De zeer eerwaarde pater J. M. Hupperts S.M.M. die zyn propaganda-werkzuamhe- den zoowel over België als Nederland liet gaan, is toegetreden tot het Nederlandsche propaganda-comité. Beide commissies zullen begin volgende maand een gezamenlijke vergadering hou-, den in de congres-stad Maastricht. KONINKLIJKE FAMILIE TER KERKE. H.H. K.K. H.H. Prinses Juliana en Prins Bernhard woonden gisteravond den kerk dienst bij en namen aan het Heilig Avond maal deel in de Nederl. Herv. Kerk te Baarn. Ds. E. H. Blaauwendraad, predikant te Baarn, ging in dezen dienst voor. H.M. de Koningin heeft gisterochtend on der het gehoor van ds. M. M. den Hertog de godsdienstoefening in de Wilhelmina- kerk te 's-Gravenhage bijgewoond en ge durende dezen dienst deel genomen aan het Heilig Avondmaal. „Kbld." NEDERL. AMBULANCE IN STOCKHOLM AANGEKOMEN Naar het Zweedsch Tel. Ag. uit Stockholm seint, is de Nederlandsche ambulance voor Finland gistermorgen aldaar aangekomen en heeft ze reeds gistermiddag haar reis naar Helsinki per boot voortgezet. De lei der der ambulance, dr. Meihuizen, en twee leden van het personeel, waren reeds Woensdag in Stockholm aangekomen. DE PROTESTANTEN EN DE ZONDAGSVIERING. Prei dr. H. H. Kuyper schrijft in het Gereformeerde weekblad „De Heraut", in verband met de vraag of Gereformeerde militairen op Zondag mogen reizen: „Er kan bij degenen, die de verloven te regelen hebben, zeer zeker op aange drongen worden, dat de verloven zoo wor den ingericht, dat het reizen op Zondag niet noodzakelijk wordt. Maar de vraag, of dit mogelijk is, moet aan hen, diie de verantwoordelijkheid dragen voor de vei ligheid van ons land, worden overgelaten. De verantwoordelijkheid daarvoor berust bij die legercommandanten. Maar voor de soldaten, die voor him verlof gebonden 2ijn aan hetgeen hun chefs bepalen, staat KATWIJK AAN DEN RIJN Politiebond. De afd. „Katwijk en Om streken" van den Algem. Ned. Politiebond kwam gisteren in vergadering bijeen. De chef-veldwachter J. G. Krijger, van Oegst- geest, reikte het dienstkruis voor 10-jari gen trouwen politiedienst uit aan den heer E. J. Massink, veldwachter te Oegstgeest. Het is, zoo zeide spr., mij een groot genoe gen u te mogen complimenteeren met uw 10-jarigen trouwen politiedienst. De bur gemeester was gaarne persoonlijk op onze vergadering aanwezig geweest, om u dit dienstkruis uit te reiken. Wegens ziekte kan hij echter niet aanwezig zijn. Mede namens den burgemeester zegt spr., dat de heer Massink in de bijna 4 jaren, dat hij als veldwachter te Oegstgeest werkzaam is, zich heeft doen kennen als een actief en betrouwbaar politieman, die met eere het dienstkruis kan dragen. Spr. hoopt en ver trouwt, dat hij op denzelfden voet zal door gaan. Hierna speldde hij hem het dienst kruis op de borst. Veldwachter Massink dankte zijn chef voor de waardeerende woorden tot hem gesproken. Vervolgens werden eenige instructies ge geven aan den afgevaardigde naar de Prov! Afd.-vergadering. Nog werd besloten op 2 Mei a.s. de jaarvergadering te houden. LEIDSCHENDAM St. Josephsgezellen. Maandag 25 Maart, 2e Paaschdag na de Hoogmis en na het Lof bijeenkomst en te 12 uur adspi- rantencursus Dinsdag 26 Maart: Geen Maria-Congregatie, te 8 uur bijeenkomst. Vrijdag 29 Maart te 8 uur Ontwikkelings avond. Spreker E. Ch. A. A. Franke. On derwerp: Het offer der eenvoudigen. Za terdag 30 Maart na het Lof bijeenkomst. K. J. M. V. Maandag 25 Maart: Geen bijeenkomsten en Dinsdag 26 Maart geen Maria-Congregatie.Donderdag 28 Maart: K.J.M.V.-avond. OEGSTGEEST Huisvlijttentoonstelling. U hebt onge twijfeld al een jongen aan uw deur gehad, die trachtte u over te halen tot 't koopen van een of meerdere entree-kaartjes voor die zaak anders. Indien het verlof hen dwingt om 's Zondags te reizen, willen zij op tijd op het appèl zijn, dan zoud/ern ze, wanneer dit niet mocht, omdat het des Zondags reizien een saibbatsofoennis is, ge dwongen zijn, om in hun kampementen te blijven en van huin gezinnen soms maan denlang gescheiden te zijin. Meent iemand in zijn consciëntie, dat het sabbathsgeibod dit eischt, dan moet hij dit offer brengen. Maar zulk een opvatting van het Sabbaths- gebod zou o.i. meer Joodsch dan Christe lijk zijn. Nog daargelaten, dat .et sabbaths- gebod, ook in den striksten zin genomen, ons wel het werken op dien rustdag ver biedt, maar niet het reizen, wat geen werk is, zoo heeft de Christelijke kerk tooh ge leerd, dat, naar Christus' eigen woord, werken van barmhartigheid en liefdewer ken ook in den dienst van God en zoo ook werken van noodzakelijkheid, op den rust dag geoorloofd zyn. De mensch is niet om de sabbath, maar de sabbath is om den mensch, heeft Hij, Die de Heer van de sab bath is, ons geleerd. En als de Farizeeën Hem en Zijne discipelen van sabbath- sohennis beschuldigen, da<n heeft Hij hen herinnerd aan wat geschreven stond, dat God barmhartigheid wil en geen offe randen.." ROLSCHAATSERS KRIJGEN EEN STRAAT. B. en W. van Den Haag hebben er 1200. voor over. Bij de behandeling van de gemeente-be- grooting voor 1940 deelden B. en W. van 's-Gravenhage den Raad mede, dat 't in hun voornemen lag een daartoe geschikte straat in de gemeente voor het rolschaat sen geschikt te maken. De keuze was daarbij gevallen op de Eschdoornstraat. Een asphalt-deklaag op de aanwezige klinkerverharding voor deze straat wordt begroot op f 1200. De straat wordt voor het verkeer met alle motorrij tuigen, rijwielen en andere rij- of voertui gen in beide richtingen gesloten verklaard, dan zullen de beoefenaars van het rol schaatsen een ideale gelegenheid hebben om deze sport te kunnen beoefenen. B. en W. stellen den Raad daarom voor hiertoe te besluiten. SPORT WANDELSPORT BLOEMBOLLENMARSCHEN L. W. S. V. Ook dit jaar heeft de Leidsche Wandel - sportvereeniging (L. W. S. V.) haar jaar- lijksche bloembollenmarsch georganiseerd en wel op Zaterdag 20 en Zondag 21 April a.s. De afstand van bedoelde marsch is 35 Kilometer, waaraan tevens is verbonden een jeugdmarsch over een afstand van 20 Kilometer. Zoowel de militairen als bur gers kunnen in groepsverband of indivi dueel voor dezen marsch inschrijven. de tentoonstelling in 't Willibrordusge- bouw. Is 't hem gelukt? Gelukkig voor u, want dan kunt u zich gedurende de beide Paaschdagen verlustigen in het schouwspel dat de knutselende Kruisvaarders onder leiding van Zr. v. d. Abeelen ons hebben bereid. U kunt zelfs eigenaar worden van een van die kostelijke stukken: want zij wor den verkocht en verloot ten bate van onze kas: zonder geld immers kunnen we dezen vorm van paedagogie niet voortzetten. Had u nog niet van ons gehoord? Kom toch maar. naar 't gebouw achter de kern; wij zullen nog een entréekaartje voor u bewaren. Wanneer de zaal open is, ziet u op het bord bij de kerk. Morgen om 11 uur beginnen we. Directeur Kruisvaart. R.K. Gymnastiekvereeniging „St. Willi- brord" Zondag 31 Maart a.s. zal boven genoemde vereeniging wederom haar jaar- lijksche uitvoering geven in het St. Willi- brordusgebouw. Het bestuur is er in ge slaagd voor dezen avond de R.K. Gymnas- tiekver. St. Raphaël uit den Haag bereid te vinden, om alhier eenige demon straties brugturnen te geven, met medewerking van de oud Ned. kam pioen de heer P. v. Dam. Wij vertrouwen dat de beschikbare kaarten, die door de leden aan de Parochianen zullen worden aangeboden, weer vlot zullen worden ge kocht en dat vooral de ouders der leden groote belangstelling voor dezen avond zul len toonen. Diefstal. Wegens diefstal van oud ijzer vanaf een terrein alhier, zyn door de politie aangehouden W. B., J. v. d. W., en D. Ch. allen uit Leiden. Het ijzer behoor de toe aan de aannemersfirma B. K. te Lei den. NOORDWIJK Volksbond. Door dien R. K. Volks bond afdecliing Noord wijk is die gelegen heid opengesteld zich op te geven om éen cursus te volgen voor het maken van drie- deelige matrassen en gestikte dekens. Alle vrouwen en meisjes kunnen aan deze cur sus deelnemen, welke, bij genoegzame deel name, in de avonduren wordt gehouden. Het materiaal voor het vervaardigen van deze matrassen en dekens wordt door rijk en gemeente beschikbaar gesteld, het ver vaardigen, door de vrouwen en meisjes, moet gratis gebeuren. Het afgewerkte pro duct zal tegen een zeer lagen prijs aan de werkloozen verkocht worden. Gaarne zouden wij zien, dat velen zich voor dit mooie doel opgaven en tevens is het leerzaam voor de deelneemsters. Opga ven aan J. de Haas, St. Jeroensweg 21. Doet het spoedig. „Hulp in de Huishouding". Door de bekende tooneelvereen. „Voor anderen" zal a.s. Donderdag- en Vrijdagavond te 8 uur in hotel Royal een uitvoering worden gegeven, waarbij zal worden opgevoerd: „"Mijnheer de Senator", blijspel in 3 bedrij ven. De baten dezer avonden zullen be schikbaar worden gesteld van de „Hulp in de Huishouding". Wij vertrouwen, dat om de reputatie en het goede doel, dat deze tooneelvereen. be oogt, beide avonden voor volle zalen zal worden gespeeld. Consultatie-bureau. Met ingang van Dinsdag a.s. zal ten gerieve van de bezoek sters van het Consultatiebureau, de zitting in huize „St. Jeroen", niet meer 's ochtends plaats hebben, maar des namiddags te half drie. RIJNSBURG Bloemenhandel. Er was deze week nogal eenige variatie in den handel. Begin dezer week b.v. ging het zeer goed, terwijl Woensdag 1.1. en ook Donderdag het zich liet aanzien of het verdere verloop een teleurstelling zou worden. De prijzen gin gen in dalende lijn, vooral van tulpen. Narcissen hielden in verband met goede vraag voor export, nog vrij goed stand Vrijdag ging het weer iets beter, vermoe delijk in verband met de Paaschdagen. En bijna alles, met een grooten aanvoer, werd toen afgenomen voor binnenland. De no teeringen waren voor tulpen per dozyn: Grand due 2833, Bartigon 2328, Du- chesse de Parma 1518; Theeroos 1317, mr. van der Hoeff 1723, Generaal de Wet 2428; Rose Copland 2329, Goud vink 1822; Rose la Reine 1215, Albino 2226, William Pitt 2025, Farncombe Sanders 1418, Victoir d'Olivierre 2125, Witte Valk 17—21, La Reine Max 17—20, Alberio 1719, Dorus Rijkers 1619, Kan sas 1518, Pelikaan 1922, Bandoeng 28 32, Couleur de Cardinal 2934, Herman Schlegel 1214, mr. Tubergen 1418, Le Notre 2023, Titiaan 1822, Carrara 20 24, Triumph 1517, Couronne d'or 1317, Electra 2125, Murillo 1114, Azalea 15 17, Gele Prins 1217, Oranje Nassau 21 25, Sonja 1315, Prins van Oostenrijk 16 19, Fred Moore 1013, Ibis 1720, Rij zende Zon 2429, Pierson 1316. Narcis sen per dozijn: King Alfred 2431, Victo ria 2228, Sion 1216, Ornatus 1014, Laurens Koster 1519, Golden Spur 16 20, Sion 12—15. Hyacinthen per 100 in de beste kwaliteit van f 3.20 tot f 5.10, ge wone variëteiten van f1.20 tot 2.20 per 100. Anemonen per dozijn f 0.40 tot 0.54. Freesia per 100 van f 1.30 tot 2.20. Zij, die zich vanaf heden op „DE LEIDSCHE COURANT" abonneeren, ontvangen de nog verschijnende nummers tot 1. Aprila.s. gratis. SASSENHEIM OPENSTELLING GEDEELTE PROVINCIALE WEG. Vrijdag tegen den avond is zonder eenig officieel vertoon het gedeelte Teylinger- laan—Rijksstraatweg van den nieuwen Provincialen weg voor het verkeer open gesteld. De gevaarlijke hoek van de klapbrug is hierdoor zeer ontlast, want alle verkeer VoorhoutLisse neemt thans den nieu wen weg. Wielrijders wordt aangeraden zich aan de verkeersborden te houden, daar anders bij het samenkomen van den nieuwen weg en den Straatweg ongelukken onvermijde lijk zijn. VOORHOUT Boekhorstpolder. Onder voorz. van den heer H. L. van der Hulst kwamen de inge landen van de Boekhorstpolder in café „De Bonte Koe" in vergadering bijeen. Uit het financieel overzicht bleek, dat werd ont vangen ƒ2.830.62 en uitgegeven 1757.87, zoodat er een batig slot resteerde van 1.07.75. De controle-commissie tot onder zoek van kas, boeken en bescheiden be staande uit de ingelanden: P. L. Warmer dam, J. Hufner en P. A. van Werkhoven Thzn., rapporteerde dat alles in orde was bevonden. Hierna kwam de begrooting voor het dienstjaar 1940 aan de orde, die werd vastgesteld op 2.824.70 in ontvangsten en uitgaven. Bij deze begrooting werd de om slag per H.A. tevens vastgesteld op ƒ7. over een oppervlakte van 243.39.86 H.A., een bedrag uitmakende van 1.703.79, ver meerderd met spoorwegcontract ad ƒ240.96. In deze begrooting wordt tvens aangetrof fen een bedrag ad 600, als aflossing van ledileeningen, zoodat aan geldleening nog resteert 7.800. Tot leden der commissie van onderzoek werden wederom dezelfde con troleurs aangewezen, als die hun taak bij de rekening 1939 vervulden. Onder de me- dedeelingen bevond zich een verheugende, namelijk, dat het bestuur in staat is ge weest om een nieuw contract af te slui ten met de Stedelijke Lichtrabrieken met gunstiger bepalingen dan voorheen. De pen ningmeester nam hierop het woord en bracht in herinnering van de ingelanden, dat op deze vergadering den dag wordt her dacht waarop de voorzitter, de heer H. L. van der Hulst, vóór vijf en twintig jaren als bestuurslid van den polder werd geko zen, van welke 25 jaren hij er zestien den voorzittershamer heeft weten te hanteeren op een meesterlijke wijze. Spr. gaf vervol gens een overzicht van de vele werkzaam heden door den heer van der Hulst in de afgeloopen jaren in het belang van den pol der tot stand gebracht, waarna men ge dachtig dit jubileum, nog eenigen tijd in aangename verpoozing bijeen bleef. „Boerhaave" herrezen. Onder dit op schrift plaatsten wij gisteren een overzicht van het naar de eischen des tijds ingerich te café-restaurant „Boerhaave", hetwelk abusievelijk onder de berichten van Voor schoten is terecht gekomen. De opening vindt dezen avond plaats om half negen, terwijl Paaschmaandag een openingsbal wordt gegeven, waarvoor naar de adverten tie van gisteren wordt verwezen. Geboren: Ineke d. v. L. Hoekstra en J G. J. van den Borghe. Ondertrou wd: Antonius Cornelis v. d Hoef 23 j. te Noordwijkerhout en Johan na van Dam 24 j. te Voorhout. Gerar- dus Johannes Zoet 27 j. en Elisabeth van den Berg 23 j. Theodorus Johannes Borst 27 j. en Johanna Maria Kortekaas 28 jaar. WARMOND Kruisvaart. Zondag en Maandag geen club of ringverband. Woensdag na het Lof banuur voor Mgr. Aengenent-, Mi chael- en Tarcisius-ban. Zaterdag om 7.30 uur: Willibrord- en Jeroen-ban. De jongens, die mee moeten werken op den a.s. ouderavond, moeten trouw de re petities bezoeken, anders worden ze uitge schakeld. Hoe staat het met de symbolen? Zalig Paschen wenschen wij aan ouders en jongens. WASSENAAR Blauw Zwart. De vereeniging houdt op Tweeden Paaschdag een feestavond in het R.K. Vereenigingsgebouw aan de Kerkstr. De opbrengsten van dezen avond worden gebruikt voor herstel van de stormschade, geleden op het terrein aan den Katwykscheweg. Op dezen avond zullen optreden de ge vierde humorist Bernard Barends en Wily Bolero, accordeon. De muziek wordt verzorgd door ,.De Vroolijke Boys". Tevens wordt er een verloting gehcuden om mooie diverse prijzen. Na afloop is er een gezellig samenzijn.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6