DOE GEWOON. KOOP GEWOON. KLEINE ANNIE Maar Koop als gewoon in de Midza-zaken U is dan aan het goede adres Deze week weer 561 gulden aan premies DINSDAG 19 MAART 1940 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 I ALPHEN AAN DEN RIJN Vereeniging tot bestrijding van Ziektekosten opgericht. In de Vrydag j.l. in hotel „Centraal" ge houden vergadering van de vrijwel vol tallige commissie, belast met de voorbe reidende werkzaamheden i.z. oprichting Onderlinge Millenstands Ziektekosten Ver zekering, is deze organisatie definitief op gericht en wel onder den naam „Vereeni- ging tot bestrijding van Ziektekosten voor Alphen aan den Rijn en Omstreken", kort weg te noemen „V.Z.K." In zijn openingswoord heeft de voorzitter de heer W. B. Kroon, gewezen op het zeer belangrijk besluit, dat op deze bijeenkomst genomen zal worden. Na nog eens het doel van de te stichten vereeniging uiteen te hebben gezet, wees spr. op het belangrijke voorbereidende werk en dankte daarvoor in het bijzonder den secretaris der voor- loopige commissie. De voorziter roemde de medewerking, die de commissie van zoo vele zijden ondervonden heeft en was, mede door de getoonde belangstelling overtuigd van het welslagen van een en ander. Nadat door de heeren Ten Dam (Waddinxveen) Booij (Boskoop) en ande ren hulde was gebracht aan de Alphensche commisieleden vor het prachtige werk in zoo'n korten tijd verricht en waardoor de vereeniging reeds geheel „klaar" is om de werkzaamheden te kunnen aanvangen, werd met algemeene stemmen tot de op richting besloten. Na dit belangrijk besluit sprak de voorz. de hoop uit, dat deze, geheel zelfstandige vereeniging, tot groote bloei zal komen en in een groote behoefte zal voorzien. Vervolgens besloot de vergadering, dat de voorlopige commissie thans als voor- loopig bestuur zal optreden. Dit bestuur bestaat uit vertegenwoordigsters en ver tegenwoordigers van een groot aantal ver- eenigingen. Behalve de Midenstandsver- eenigingen, waarvan het initiatief is uit gegaan, zijn o.m. vertegenwoordigd de afd. Alphen aan den Rijn van de Ned. Ver. v. Huisvrouwen, Holl. Maatsch. v. Landbouw, Bond v. Plattelandsvrouwen, Mercurius enz. Met de administratie enz. wordt be last de secretaris der veerloopige commissie de heer G. J. van der Kolk. Nog werd be noemd een „Commissie van uitvoering" bestaande uit de heeren W. B. Kroon, M. Voskuilen, C. J. Winninghoff en J. van Brummen. Eerstgenoemde treedt als voor zitter op. Hierna bleef de vergadering nog geruimen tijd bezig met de behandeling der financiële aangelegenheden, de te voeren propaganda enz. Vermeld zij nog, dat het gebied der nieu we Vereeniging omvat Alphen aan den Rijn, Boskoop, Waddinxveen, Woubrugge, Bodegraven, Nieuwveen, Nieuwkoop, Ter Aar, KoudekerkHazerswoude, Woerden, H. M. de Koningin bracht Maan dag in gezelschap van H. K. H. Prinses Juliana een bezoek aan de bloemententoonstelling „Am- stelflora" in de Apollohal te Am sterdam. De vorstin tijdens de be zichtiging van de expositie. Rijnzaterwoude, Leimuiden en Zwammer- dam. Raadsvergadering. De eerstvolgende bijeenkomst van den Raad alhier, zal plaats hebben op 1 April des avonds te 7 uur. Miltvuur. Bij den veehouder J. v. E. aan de Oostkanaal weg is een pink aan miltvuur gestorven. HAZERSWOUDE Pastoor G. Boos De pas geïnstalleerde pastoor, de zeer- eerw. heer G. Boos, moet om gezondheids redenen eenige weken rust houden. Waar de weleerw. heer Verhoofstad'^ kapelaan te Leiden, als deservitor met den gang van zaken in de parochie bekend was ge worden, is deze opgedragen, assistentie te verleen en. KOUDEKERK Ingebroken in plaats van naar de kerk te gaan. Toen Zondagavond de veehouder Lommerse, wonende aan den Hooge Rijn dijk uit de kerk thuis kwam, ontdekte hij, dat onder kerktijd ongenoode gasten een bezoek aan zijn woning hadden gebracht. De toegang tot de woning was verschaft door middel van het uitsnijden van een ruit van een der kelderramen. Hierdoor kon men gemakkelijk in de woning komen, alwaar alles werd doorzocht. Het bleek ech ter, dat het alleen om geld te doen was en een bedrag van ƒ20.aan zilvergeld wordt dan ook vermist. Door de politie wordt een onderzoek naar de onbekende daders ingesteld. De geplunderde fiets. Het heerenrij wiel van den veehouder J. D. R. in de La- gewaard alhier, hetwelk verleden week Zondagavond onder kerktijd bij de Geref. kerk is ontvreemd, is thans onder de ge meente Leiderdorp teruggevonden, nadat het van het belastingmerk was ontdaan. NIEUWKOOP Geslaagd. Jan Kwakkenbos Czn. en Gijs Kuijff Pzn. alhier, behaalden aan de Bisschoppelijke Nijverheidsschool te Voor hout het diploma voor het volgen van den drie-jarigen cursus aan die school, resp. voor het vak: timmeren en bakker. ROELOFARFNDSVEEN Volksbond. Gisteravond had in café „De Vier Heemskinderen" de laatste bij eenkomst van den R.K. Volksbond, ter af sluiting van het winterprogram, plaats. Na opening met den chr. groet, heette de voorz. W. van Ruiten allen hartelijk welkom. Spr. is verheugd over de buiten gewoon goede opkomst, en verleent hier na direct het woord aan den bondssecre- taris, dei? heer Angenent. In een prettige causerie over mensch en maatschappij wist spreker zijn gehoor tot het laatste moment geheel te boeien. En op enthousiaste wijze wist spreker de verhouding van mensch en maatschappij in 't licht der Nieuwe Gemeenschap te stellen. Spr. liet daarin vooral de persoon lijke taak van allen, n.L de plichten tegen over God en de evenmensch, tot uiting komen. Na de gebruikelijke rondvraag dankte de voorz. den spreker voor zijn betoog. Spr brengt ook dank aan het bondsbestuur voor de gelegenheid, telkenjare geboden, om in de organisatie tot meer ontwikkeling te komen. Na de gratis verloting ging men in huishoudelijke vergadering over, waarna sluiting. lste premie f. 22.50 Mevr. A v. d. H., Oude Rijn, Leiden. 2de premie f.20. Mevr. J. C. v. d. B., K. Mare, Leiden. 3de premie L 17.50 Mevr. L. H., Borneostraat, Leiden. 4de premie f. 15. Mevr. W. v. T., Hoofdstraat, Leiderd. Sde en 6de premie f .12.50 Mevr. W., Rijnsburgerweg, Leiden. Mevr. de G., Hoogewoerd, Leiden. r t Mevr. J. V„ Oude Singel, Leiden. Premiewinnaars Ie Serie f. 1.00 c. suten*^, .uwen. I Mevr. A M. S.. Oude Singel, Leiden. 25e t.e.m. 27e premie f. 5. Mevr. R. T., HaarLstraat, Leiden. Mevr. M. C. de L., Julianalaan, Oegstg. Mevr. W. H., Vestestraat, Leiden. 7e en 8e premie f. 8.50 Mevr. K., Pr. Hendriklaan, Oegstgeest. Mevr. G. 0„ H. Morschweg, Leiden. 9e en 10e premie L 7.50 Mevr. de G., Dr. v. Noortstr., Stompwijk. Mevr. M. V., A Paul own ast raat, Leiden. He t.e.m. 14e premie f. 6.50 Mevr. E. S. S„ Rapenburg, Leiden. .Mevr. A. P. H., Resedastraat, Leiden. Mcvt. IV. Z., Hooge Rijndijk, Leiden. Mevr. C. de K., Molenstraat, Leiden. 15e t.e.m. 17e premie f. 6. Mevr. A R., Watertje, Zoeterwoude. MevT. D., Heemskerkstraat, Leiden. Mevr. M. de D., Trompstraat, Leiden. 18e t.e.m. 24e premie f. 5.50 Mevr. L. v. d. H„ Oud Ade. Mevr. D. v. d. K., Zeemanlaan, Leiden. Mevr. F. T„ Buys Ballotstraat, Leiden. Mevr. B. v. d. V„ Raagweg, Leiden. 28e t.e.m. 40e premie f. 4.50 Mevr. C. A A B., Cobetstraat, Leiden. MevT. M. H., Geeregracht, Leiden. Mevr. G. de K., B, Roelofarendsveen. Mevr. M. L.. Breestraat. Leiden. Mevr. J. W. S., Nïpponstraat, Leiden. Mevr. BL, Rijnsburgerweg, Leiden. Mevr. B. G. L., Zijlsingel, Leiden. Mevr. B. S. K., Lorentzkade, Leiden. Mevr. G., Heerenstraat, Leiden. Mevr. G. L., Huigsloterdijk, Abbenes. Mevr. J. E., de Ruyterstraat, Leiden. Mevr. A.. HaarLstraat, Leiden. Mevr. V., Lijsterstraat, Leiden. 41e t.e.m. 47e premie f. 4. Mevr. S. B. v d. Z., Thorbeckestraat. Mevr. W. T. T., da Costastraat, Leiden. Mevr. C. O., Koddesteeg, Leiden. Mevr. M. G., v. d. Vegtestraat. Katwijk. Mevr. v. d. H., Snmatrastraat, Leiden. MevT. J. S., Lage Rijndijk, Leiden Mevr. v. W., 3 Octoberstraat, Leiden. 48e t.e.m. 71e premie f. 3.50 Mevr. J. de K., Rijn- en Schiekade. Mevr. J. S., Lombokstraat, Leiden. Mevr. A v. d. W., Hooge Rijndijk, Leiden. Mevr. A v.d. B., Zandslootkade, Sassenh. Mevr. M. B., Maarsmanssteeg, Leiden. Mevr. J. R., de Genestetstraat, Leiden. Mevr. M. W., Nieuwe Rijn, Leiden. Mevr. K. H., Zijlsingel, Leiden. Mevr. C. B., Koningstraat, Leiden. Mevr. C. S„ de Kempenaerstr., Oegstg. Mevr. B., Morschstraat, Leiden. Mevr. H. E., Aalmarkt, Leiden. Mevr. C. G. N„ Apothekersdijk, Leiden. Mevr. M. EL, Schoolstraat, Noordwijk. Mevr. A. v. d. H.. Lange Diefsteeg, Leiden Mevr. T. D., Noordeinde, Leiden. Mevr. B.. Zoeterw. Singel, Leiden. Mevr. v. K., Uiterstegracht, Leiden. Mevr. J. C. v. T., Heerengracht, Leiden. Mevr. J. B., Leuvenstraat, Leiden. Mevr. J. C. v. G., Café, Leimuiden Mevr. C. R., Vestestraat. Leiden. Mevr. v. N„ Koningstraat. Leiden. Mevr. E. T.. Nieuwe Rijn, Leiden. 72e t.e.m. 82e premie f. 3. Mevr. H., Zijlsingel, Leiden. Mevr. C. C. G, Spiegheistraat, Leiden. Mevr. H. B. M., Hooge Rijndijk, Leiden. Mevr. J. N., Fagelstraat, Leiden. Mevr. D., Ambonsltaat, Leiden. Mevr. G. O., Grevenstraat, Leiden. Mevr, G. v. M., Houtmarkt, Leiden. Mevr. J. G„ Javastraat, Oegstgeest. Mevr. H. G. O., Terweeweg, Oegstgeest Mevr. E. V., Breestraat, Leiden. Mevr. C. T. T., Lange Mare. Leiden. 83e t.e.m. 100e premie f. 2.50 Mevr. J. A B., AJexanderstraat, Leiden. Mcvt. D. v. M., Hooge Rijndijk, Zoeterw. Mevr. v. d. S., Heerenstraat, Leiden. Mevr. E. T., Ie Gortestraat Leiden. Mevr. R. B., Zijloordkade, Leiderdorp. Mevr. S., Prinsestraat, Leiden. Mevr. A v. d. V., 3 Octoberstraat, Leiden Mevr. J. W. B., Jan v. Houtkade, Leiden Mevr. M. V., Rhijnhofweg, Oegstgeest. Mevr. D., Emmalaan, Oegstgeest. Mevr. E. M., Rijnsburgerweg, Leiden. Mevr. A v. P.. Pr. Wilhelminastraat. Mevr. O., Lopsenstraat, Leiden. Mevr. N. O., Rapenburg, Leiden. Mevr H. J. K., Sterrewacht, Leiden. Mevr. H., Zoeterw. Singel, Leiden. Mevr. M., Wald. Pyrmontstraat, Leiden. Mevr. A S„ Hansenstraat, Leiden. 101e t.m. 109e premie f. 2. Mevr. M. S., Plantsoen, Leiden. Mevr. H., Gerecht, Leiden. Mevr. T. D., Rijndijk, Voorschoten. Mevr. A. C.. Oude Rijn, Leiden. Mevr. J. B., Middelweg, Leiden. Mevr. G. J., Nïc. Beetsstraat, Leiden. Mevr. A R., Hooge Morschweg, Leiden. Mevr. M. v. L., Hooge Morschw., Oegstg. Mevr. M. H. R.. Vestestraat, Leiden. Premiewinnaars 2e Serie f. 0.50 2de premie f. 2.50 Mevr. v. d. S., Mare, Leiden. lste premie f. 3. Mevr. L. H., Borneostraat, Leiden. 2e en 3e premie f. 2. Mevr. M. L., Garenmarkt, Leiden. Mevr. v. W., 3 Octoberstraat, Leiden. 4e t.e.m. 9e premie f. 1.50 Mevr. de J., HaarLstraat, Leiden. Mevr. D. v. d. K., Zeeman laan, Leiden Mevr. v. K., Uiterstegracht, Leiden. Mevr. F. J. M., NIc. Beetsstraat, Leiden. Mevr. M. L., Breestraat, Leiden. Mevr J. B., Leuvenstraat, Leiden. 10e t.e.m. 15e premie f. 1. Mevr. B. v d. B., Haagweg, Leiden. Mevr. C. de K., Molenstraat, Leiden. Mevr. S., Prinsestraat, Leiden. Mevr. v. B. H., Haar]straat, Leiden. Mevr. J. L.. P. de la Conrtstraat, Leiden. Mevr. A. V.. Heerensteeg. Leiden. Premiewinnaars 3e Serie f. 0.25 lste premie f. 3. Mevr. L. H., Borneostraat, Leiden. 3de t.e.m. 5de oremie f. 2. Mevr. L., AJexanderstraat, Leiden. Mevr. v. d. B.. Mandenmakerssteeg. Mevr. M. L.. Breestraat, Leiden. 6e t.e.m. 14e premie f. .1.50 Mevr. M. P., Zoeterw. Singel, Leiden. Mevr. J. C., Hooigracht, Leiden. Mevr. C. M., Pioenhof, Leiden. Mevr ,T. de J., HaarLstraat, Leiden. Mevr. v. W., 3 Octoberstraat, Leiden. Mevr. M. W.. Nieuwe Rijn, Leiden. Mevr. M. B., floogl. Kerkgracht, Leiden. Mevr. J. B., Middelweg, Leiden. Mevr. S., Prinsestraat, Leiden. 15e t.e.m. 32e premie f. 1. Mevr. G. M. D., Heemskerkstraat, Leiden Mevr. E. v. d. Z.. Langegracht, Leiden. Mevr. S. v. W., Levendaal, Leiden. Mevr. E. T., Ie Gortestraat, Leiden. Mevr. M. V., Anna PauJownastraat. Mevr. J. de K., Rijn- en Schiekade. Mevr. v. B. H., HaarLstraat, Leiden. Mevr M. L., Garenmarkt, Leiden. Mevr. C. J. L., Pelikaanstraat. Leiden. Mevr. N. 0„ Rapenburg, Leiden. Mevr. B. L. S., Maredijk, Leiden. Mevr. C. G. N., Apothekersdijk, Leiden. Mevr. J. O., Bakh. Rozenboomstr., Leiden Mevr. v. T., Heerensingel, Leiden. Mevr. G. v. M., Houtmarkt, Leiden. Mevr. M. G. H., Lusthoflaan, Leiden. Mevr. B., Zijlsingel, Leiden. Mevr. J. B., Leuvenstraat, Leiden. KLACHTEN. Elke deelnemer is VERPLICHT, bij contanten aankoop, ONGEVRAAGD, Midza-bons te verstrekken. - Indien U deze bons niet ont vangt, verzoeken wij U beleefd hiervan kennis te geven aan het Secreta riaat, Breestraat 79. Er wordt dan zorg voor gedragen, dat U de bons ont vangt. Voor Uwe medewerking zeggen wij U, uit naam aller deelnemers, onzen dank.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 10