Avontuur Venezuela. BELGIË SLAAT NEDERLAND MET 7-1. FEUILLETON In Naar het Ameru'aanscb van R. HARDING DA VIS. 28) Als ik ze er niet van kan overtuigen, dat ik vóór de regeering ben, kan ik 7e in ieder gevaJ een poosje laten raden wat ik eigenlijk wél ben. dacht Roddy. Een week ging voorby voordat Roddy en Peter, zonder achterdocht op te wek ken en zonder gevolgd te worden een be zoek konden brengen aan El Morro. Zij kwamen er schijnbaar by toeval langs ->p een wandeling door de buitenwijken en ze hadden het juist zoo ingepikt dat ze juist bij zonsondergang den voet van den heu vel, waarop het fort stond, bereikten. Ze ontdekten dat die heuvel aan den eenen kant zacht naar de stad toe glooide en aan de andere zijde naar de zee. De helling aan den kant van de stad was kaal en ver laten; alleen een paar waaghalzige geiten knabbelden aan het schaarsche gras. De helling aan de zeezijde was dicht be groeid met muskussiruiken en wilde laurie ren, die een uitstekende dekking aanbo den. Wat vroeger het fort was geweest, waf nu nog slechts een verbrokkelde muur van een paar voet hoogte. Hij was bedekt met mos en verborgen achter bladerlooze struiken met lange doorns Binnen den muui was een plaveisel van platte, gebroken steenen. Daartusschen hadden zich slinger planten een weg gebaand en hun wortels kronen over de steenen en tusschen de re ten als slangen, terwyl reusachtige onkruid- planten de vroegere binnenplaats in een wildernis hadden veranderd. De planten waren hoog genoeg om iemand te verber gen die er rechtop doorheen liep en terwijl Peter buiten den muur op wacht bleef staan, baande Roddy zich op handen en voeten een weg over de steenen. Na een kwartier zoo te hebben voortge- kropen, bereikte hij wat vroegei het uit einde van de tunnel moest zijn geweest. Het was een opening in het plaveisel, die leek op een valluik in een dak of in hei dek van een schip. De drempel was var steen en nog volkomen gaaf en ook de bo venste treden van een trap, die naar be neden voerde, waren nog intact. Maar iets verder naar beneden beletten twee groote platte steenen den doorgang. Ze waren aar den onderkant vastgezet in een diepe laag cement en met ijzeren banden aan elkaai en aan den muui bevestigd. Roddy fiool Peter om bij hem te komen en samen staar den ze ontmoedigd naar die ondoordring bare massa ijzer cement en steen. We zouden net zoo goed kunnen pro- beeren door de rots van Gibraltar heen te breken! zei Peter verbluft. Denk nu niet direct aan de moeilykhe den. die we moeten overwinnen, smeekte Roddy. Denk er lievei aan, dat er aan der anderen kant een oude man langzaam ligt dood te gaan. Hf geef toe. dat het een heele karwei zal zijn; we zullen er maanden ovei moeten doen. Maar wal menschenhander hebben gemaakt, «an ook weer door men schenhanden vernietigd worden. Ik hou er ook van het leven van der. zonnigen kant te bekijken, antwoordde Pe ter nuchter, maar ik kan toc!h niet nalaten je er op atten. te maken, dat het andere eind van dit tunnel van jou in een gevan genis uitkomt. Dat je in een bank inbreekt kan ik me indenken, maat het lykt er veel op of je gratis logies zoekt als je het in de gevangenis zelf doet! Maar het diner onder het licht der ster ren op hun eigen binnenplaats droeg er veel toe by om Peter een minder sombe ren blik op den stand van zaken te geven en tegen middernacht was hij zoo zeker van hun succes, dat hij verklaarde dat hel tyd werd om Generaal Rojas in hun ver trouwen te nemen. Voor een man in zyn toestand, be toogde hij, is hoop alles; hoop is gezond heid en leven. Hy moet weten dat zijn bood schap de buitenwereld bereikt heeft, dat er iemand voor hem aan het werk is. Hy ii net als een bedolven mijnwerker en om ei den moed by hern in te houden moeten we zorgen, dat hij de bijlsiagen van zijn red ders hoort. Keurig gezegd! prees Roddy. Maar ik ben het volkomen met je eens. Ik zal mijn waarden vriend Vicente, den gevangenis dokter, vragen of ni; je morgen hel for* wij laten zien. En dan zullen we een manier uitdenken om R"jas te waarschuwen. Ze gingen dadelijk naar Café „Dos Her manos" waar de vroolyke jongelingschap van Porto Cabellc gewoon was samen te komen en waar ze. zooals ze hadden ver wacht, ook den dokter vonden. Hy had dien avond veel geluk gehad by het spei en nu zijn winst omgezet in champagne. Hy was dientengtvolge in een buitenge woon goede stemming. Hij zou den vriend van Senor Roddy neel graag door het fort rondleiden of hernD naar één van de ande re historische gebouwen, die de roem van Porto Cabello waren, begeleiden. De plaats, waar Alvarez de verraders straft, riep Roddy hardop, willen we het allerliefste zien. En, voegde hy er bij, ter wijl hij schamper het rookerige café rond keek, als we een paar heeren, die nu nog vrij rondloopen, naar óók konden zien, zouden we nog veel liever gaan. Hoewel de opmerking tot niemand in het bijzonder gericht was, veroorzaakte zij toch een geweldige consternatie en had tot uit werking dat verscheidene van de pas te ruggekeerde bannelingen haastig hun ys lepelden en stilletjes naar huis afdropen. Ze maakten met Dokter Vicente een af spraak voor den volgenden morgen en toen ze veilig en wel in hun eigen huis zaten, kwam er een serie protesten van Peter aan Roddy's adres. Je toewijding voor Alvarez, zei hij, Is roerend, maar veel te plotseling. Je over drijft. Bovendien wordt je er een volleerde leugenaar door. Dat is slecht voor je ka rakter. Als zoon van den man, die Alvarez tracht te vernietigen, verklaarde Roddy, is mijn positie hier uiterst delicaat. En vol gende week zal zij dat nog in sterkere mate zijn. Mc. Kildrick kreeg vanmorgen een telegrambericht, dat Sam Cold well hier met de volgende boot zal komen, dat hij naar Porto Cabello vertrekt op hetzelfde oogenblik dat Vega hier arriveert, betee kent complicaties voor Alvarez en ook dal die compicaties gauw zullen komen. Want waar Som Cold well opduikt, daar vind je ook samenzweringen en omkooperij en allerlei andere practyken, die het dag licht niet mogen zien. En als ik Rojas uit de gevangenis wil helpen, moet Ik niet ver dacht worden met Sam in relatie te staan Voor Alvarez bestaat geen neutraliteit De man, die niet vóór hem is, is tegen hem. Dus moet ik de aanhanger zijn van Alva rez en zijn bende. En ik moet zooveel mo gelijk toon en dat ik de F. C. C. tegenwerk an Vega en vooral Sam Cold well, omdat iedereen weet dat hij de persoonlijke ver tegenwoordiger van mijn vader is. Vega's vrienden weten nu dat vader me behan delt alsof hy me niet vertrouwt. Dat moet die kliek van Alvarez ook weten. Ze denken dat mijn werk hiei een soort strat is. Geen een van die kerels heeft ooid in zyn Le ven een klap werk uitgevoerd en dat de zoon van een rijk man met een ploeg ne gers bij een baggermachine staat te zwee- ten, kan voor hen alleen maar beteekenen, dat ik het met mijn vader aan den stok heb gehad. Mijn politiek is nu ze tn dien v/aan te laten en te versterken Als ik een beetje moet tooneelspelen of liegen, wat btteekenen n paar leugens tegenover de «■ryheid van een man als Rojas? Dus als we morgen boffen en Rojas te zien krij gen, wees dan niet verbaasd als ik hem op n beleedigende manier behandel. Als ik dat doe zullen ze het binnen een uur in de café's en op alle plaza's weten en Alvarez zal me een jongmensch vinden waar hij v/at aan heeft. En een heele hoop dingen die ik zal dienen te doen, zullen omge keerd maken, dat Vega's party me een on dankbaren zoon en bovendien een schurk gaat vinden. Het zcu best kunnen, dat zij, op hun beurt, mij beleedigen en nog meer duels zullen uitlokken. Maar dat hoort er allemaal bij. Mijn eenig doel is om dien ouden man te redden. Het kan me niets schelen hoeveel revoluties ik intusschen iti de war stuur. Ik zou alles en iedereen willen opofferen voor hém. (Wordt ven/olgd). 3)e £eictoelie 0ou^cmt tDrtder ouiiengewoon groote be angste'lmg neeti Zaterdag m den Haag de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van generaal maioor jhr. J. Th Alting von Geusau Tot de aanwezigen behoorde ook de adjudant van H M de Komngin. gen mai tit. |hr. W. C. M. de lonoe van Ellemeet. d-e namens de vorstin een krans legde De meuwe torpedoiager .Isaac Sweers is Zaterdag met goed gevolg van de werf der Koninklijke Maatschappij .De Schelde te Vlissingen te water gelaten. Het schip kiest zijn element Twee opvarenden, de 2de en de 3de machinist van het Nederlandsche tankschip .Eu'ota". dat tengevolge van een ontploffing verging. arriveerden me» een Deensch vliegtuig uit Engeland op Schiphol. De aankomst op vaderlandschen bodem Aan spannende momenten ontbrak het niet tijdens den voetbalwedstrijd België Nederland in Antwerpen, waarbij ons team een zware nederlaag leed Bovenstaande foto geeft zulk een oogenblik weer Twee Paimpasc..en voor de prinsesjes Beatrix en Irene werden door kinderen namens de afdeelmg Amsterdam van het Alg Ned. Verbond ten paleize Soestdijk aangeboden Voor f 400 is het uit 1863 datee rend oude kerkgebouw van Lemele bij Hellendoorn voor sloop verkocht De eer gered. Het moment, waarop Smit het tegenpunt scoort, kor» voor het einde van den wedstrijd België Nederland, die in een 7 1 overwinning voor de gastheeren eindigde

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 9