OMGEVING RIJNSTREEK maandag 18 maart 1940 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. hillegom Fietsendieven. Twee rijwielen, die on beheerd voor een woning stonden zijn ontvreemd. De politie stelt een onder zoek in. Geboren: d. van J. Keijzer—van den Berg dochter van W. H. Slagboomvan den Bosch zoon van Th. J. M. Heems kerkHeeres dochter van J. M. Peet- van Dreunen. Ondertrouwd: Chr. W. Nasveld en M. van der Pluym P. W. J. Keijzers en A. C. van der Meij C. M. Dol en G. Kreeft. Getrouwd: D. H. Hoogstraten en M. C. van den Berg J. Wiedyk en A. J. Rovers J. de Vries en T. van der Heijden. Overleden: H. van Amerongen m. 77 jaar. katwijk aan den run Pastoor Hesp. Tot tijdelijk pastoor der parochie is, in de plaats van pastoor Hesp, die voor her stel eenigen tijd verblijft in „Nieuw Ma- riënburg" te Soestdijk, benoemd Pater Li- varius O.F.M. leidschendam PALMPAASCHOPTOCHT. Ondanks het minder gunstige weer, mocht de palmpaaschoptocht, welke gis teren door de St. Jansknapen en vele schoolgaande meisjes en jongens werd ge houden, zich in een groote belangstelling verheugen. Na de Hoogis kwamen de jon gens en meisjes tezamen bij de St. Joseph- school aan de Damstraat, waar de palm takken aan de palmpaaschstokken werden bevestigd, en de stoet werd opgesteld. Voorafgegaan en onder de vroolijke too- nen van de R.-K. Harmonie St. Cecilia trok de groote stoet van jongens en meisjes, al len met hun keurig versierde en met aller lei lekkernijen en vlaggetjes behangen palmpaaschstokken, in optocht door het dorp. De gestadig neervallende regen had geen invloed op den kleurigen stoet, of schoon de palmpaaschstokken veel te lij den hadden. Ook de belangstelling was niet minder dan anders. Geboren: Wilhelm Cornells z. van P. T. v. d. Lubbe en J. P. v. Wissen. Maria G. J., d. van P. J. Werdenburg en J. P. Koot. Wilhelmina Maria d. van A. de Korte en A. G. Paardekooper. Gerrit z. van G. v. Leeuwen en L. Roos. Wou ter z. van A. de Ruijter en M. v. Dam. Theodora Cornelia d. van A. Th. Ouds hoorn en G. C. Moerkerk. Leonardus P. J. z. van N. W. Halverhout en M. v. d. Goes. Ondertrouwd: L. J. de Vroomen en J M. v. d. Ham. G. Sark en G. Brand horst. J. Rensen en A. J. Waaijer. Gehuwd: M. C. v. d. Berg en D. Blij- leven. sassenheim De Kooikwestle. Naar wordt medegedeeld is aan het ge meentebestuur van Warmond door Ged. Staten van Zuid-Holland opgedragen te zorgen, dat de grens van den eendenkooi op de juiste wijze wordt afgepaald. De afpaling was verder geplaatst dan op een afstand van 75 Meter vanuit het hart van de kooi, hetwelk de voorgeschreven afstand is. Tentoonstelling St. Annaschool. Een jaarlyksch gebeuren voor de leerlingen van de meisjesschool! Een dag, waarnaar de kinderen van af het begin van het leer jaar met verlangen uitzien. Een dag, waarop zij aan de belangstellenden kun nen toonen wat hun op het gebied van nuttige handwerken" door de Zusters, die in Juli a s, 50 jaar de zorg voor de Katho lieke meisjes in onze gemeente hebben, wordt bijgebracht. Het is interessant om te zien hoe vanaf de eerste klasse de vorderingen zijn. Eerst de kleine breiwerkjes en borduurwerkjes, waarna „zwaardere" borduur- en haakwer ken, wélke ten slotte eindigen in het vol slagen atelier van de zeer goed bekend staande vakschool. Daar ziet men jongens pakken en meisjes-jurkjes in overvloed. De 7de klasse heeft ook voor de Missie gewerkt en te bewonderen vielen ook eeni- ge „palla's", kunstig bewerkt, welke als ca deau moeten dienen voor een priester op een aanstaand Priesterfeest. Een gebeuren voor de kinderen, maar ook een evenement voor de Zusters. Op de zer dag ontvangen zy een gedeelte der be looning voor hun werken in de waardee- rende bewondering van zeer vele ouders en anderen. Ondanks het slechte weer was het bezoek den geheelen dag best. Een ten toonstelling van het fröbelwerk op de kleu terscholen zal dit jaar niet plaats hebben. zilk Huisbroeï. De huisbroel-tentoonste- Lng zal dit jaar de tweede week na Pa- schen plaats hebben. Ook nu is er weer een prijsvraag om benamingen aan ver bonden. Gezien het groots succes van het vorig jaar, mag men ook nu weer iets moois verwachten. „Van Nispen"-nleuws. Vanaf heden is Van Nispen zonder voetbalterrein. Voor lopig zullen slechts uit-wedstrijden ge- jld worden, totdat een oplossing is ge vonden. voorschoten INSTALLATIE PASTOOR DE ROOS. Gistermorgen had een bijzondere plech tigheid plaats in de paiochiekerk van den H Laurentius te Voorschoten, vóór de Hoogmis, n.l. de installatie van den nieu wen herder, den zeereerw. heer P. J. de Roos De installatie werd verricht door De ken A. Homulle uit Leiden. Nadat de Deken de benoemingsbrief in het Latijn en daarna in het Nederlandsch had voorgelezen, opende zijneerw. het ta bernakel en stelde het H. Sacrament ter aanbidding uit, waarna het zangkoor den lofzang „Veni Creator Spiritus" aanhief. Nadat- de nieuwe pastoor den vereischten eed had afgelegd, gaf de Deken den pas toor de sleutels der kerk over, den kelk het misboek en de priestergewaden met de gebruikelijke ceremoniën en geleidde hem naar den preekstoel, den biechtstoel, de doopvont en de sacristie, waarna de nieu we pastoor den zegen gaf met het Aller heiligste, waarmede de installatieplechtig heid eindigde. Daarna had de wijding der palm en de palmuitdeeling p'aats, waarna de nieuwe pastoor de Hoogmis opdroeg Na dat de passie gelezen was, begaf zich Deken Homulle naar den preekstoel om de paro chianen toe te spreken. Nauwelijks een half jaar geleden, aldus spr., heeft in deze parochiekerk eenzelfde plechtigheid plaats gehad. En thans is dat wederom geschied. Pastoor Boos had, met het oog op zijn ge zondheidstoestand, in het belang van de parochie Voorschoten zooals hij zelf heeft verklaard verplaatsing gevraagd. Spreker hoopt, dat de vorige pastoor in zijn nieuwen werkking nog veel mag doen tot eer van God. Spr. wenscht de pa rochie geluk met den nieuwen herder De parochianen te Brielle zijn bedroefd over het heengaan van pastoor Roos, omdat hij aldaar 'n goede herder is geweest voor zijn parochanen en vandaar, aldus spr., dat deze parochie van harte geluk gewenscht kan worden met dezen herder. „Benedictus qui venit in nomine Domini, Gezegend hij die komt in den naam des Heeren" om de parochianen te leiden naar God. Hij zal een steun zijn bij de groote zorgen en moei lijkheden des levens, als gij u tot hem wendt. Alle gezag komt van God en daar om moeten de parochianen nun herder volgzaamheid en liefde betoonen en den pastoor steunen, vooral met hun gebed. Want, al werkt de priester nog zoo hard, het is God die den wasdom geeft. Bidt daarom dagelijks een gebed voor uw her- cier, opdat God dan wasdom geve, want, wanneer de Heer het huis niet bouwt, bou wen de bouwlieden tevergeefs. voorhout BISSCHOPPELIJKE NIJVERHEIDS SCHOOL Uitslagen 3-jarige Nijverheidsschool Geslaagden voor het eindexamen aan de 3-jarige Bissch. Nijverheidsschool te Voor hout: afdeeling timmeren: Jacob Over toom, Zaandam, Jan Kwakkenbos Nieuw koop, Kees Alkemade Noordwijk, Jan Schutte Zaandam, Henk van Meegen Am sterdam, Jan Remmerswaal Veur- Leidschendam, Gerard van der Ploeg Gorinchem, Martin Witteveen Utrecht, Jr.oke de Jong Woudsend. A'deeling mach. bankwerken: Carel Hutten Deventer, Dolf Remmers Gronin gen,' Louis Lansdorp Tilburg, Antoon van Dril H i 11 e g o m, Ton Schilte Delft, Frans Smits Rosscndal, Theo den Haan Langei- aar, Wim van Haarem Veghel, Theo Dresmé 's Gravenhage. Afdeeling electrotechniek: Wim Ausems Culemborg, Marcel Aernaudts Sluis, Jan Tonino Voorburg, Albert Toonen Cuijck, Theo Dellen Den Haag, Jack van Desouw Sragen Java, Gé ten Holder Schalkwijk, Johan Kerkhoff Haarlem. Afdeeling bakken: Carel van Swaaij Zevenaar, Max en Frits de Milliano Aar denburg, Martin Willensen Arnhem, Jozef Brouwers Rijen, Frans van Elk Zevcnaar, Peter van Gorp Reusel, Gijs Kuijf Nieuw koop, Louis Tonino Voorburg, Peter Goemans Den Haag, George Scholtens, Kloosterburen, Goof van Nunen Tilburg, Steef van Everdingen Maarn, Lambert Tuijl Eindhoven, René Reniers Zevenberg- schenhoek. Afdeeling kleermaken: Rudy Mientjes Nijmegen en Ben Groot Spierdijk en als bloemist Gerard Wessels Alkmaar. Afd. typografie: Jan Assema, Purmerend DIPLOMA-UITREIKING EN TENTOON STELLING BISSCH. NIJVFRH. SCHOOL. Niettegenstaande het ongunstige weer, waren uit alle deelen des lands ouders van leerlingen binnen de muren van de Bis schoppelijke Nijverheidsschool te Voorhout tezamen gekomen om tegenwoordig te zijn bij het feestelijk afscheid van hun kinde ren. terwijl hun oogen de vele vervaardig de voorwerpen konden taxeeren. Het B N S -symphonieorkest onder lei ding van den heer G. Dick uit Leiden, opende de bijeenkomst met muziek. De Al gemeen Overste, Br. Caspar, sprak een welkomstwoord en deed mededeeling van de afwezigheid van den directeur Br. Tar- cisius, die om gezondheidsredenen niet aan wezig mocht zijn. Volgde thans de diploma- uitreiking. waarmede d'e directeur, middels een voorgelezen briefje, van uit zijn stille kluis, zooals hij schreef, meeleefde. Rector L. M. van de Griendt wenschte de ouders, den directeur, de leeraren, den eerw. overste geluk met het succes, dat de leerlingen hebben behaald. Namens de leeraren sprak de heer Van der Drift uit Leiden een woord van spijt alphen aan den run Een gezinsweek Van 31 Maart7 April Op initiatief van de geestelijkheid zal order auspiciën van leidsters, leiders en opvoeders alhier met medewrking van heel de georganiseerde Katholieke jeugd van 31 Maart tot 7 April a.s. in onze parochie een grootsch opgezet gezinsweek worden geor ganiseerd, met het doel in de verschillende geledingen van het gezin de christelijke geest te hernieuwen. Wij ontvingen het in een keurig kleed gestoken, uitgebreid programma, dat als gids zal dienen voor de geheele week en waarin nauwkeurig is aangegeven, wat er zooal te doen zal zijn in de parochie. Op de voorpagina is aangebracht een met stijl en vaardigheid door den heer Jac. Handgraaf, onderwijzer aan de katholieke csbool alhier vervaardigde teekening. voor stellende het H. Huisgezin, en al aanstonds vinden we Lij wat dieper nadenken in die voorstelling de sleutel voor de geheele ac tie. In het voorwoord schrijft Deken Z. de Korte o.m. het volgende: „Wanneer men roept om en werkt voor de christelijke om vorming van de maatschappij, is de aller eerste zorg de kerstening van het huisge zin". Verder lezen wij een citaat uit de Encycliek van den Paus: „Over de chris telijke opvoeding der jeugd: ,,'t Allereer ste, natuurlijk en noodzakelijk milieu der opvoeding is het huisgezin, door den Schep per speciaal voor dit doel bestemd. Van daar is als regel die opvoeding het kracht dadigst en het duurzaamst, die in het wel geordend en gedisciplineerd huisgezin wordt genoten, des te werkdadiger, naar mate er klaarder en bestendiger het goede voorbeeld der ouders vooral en der andere huisgenooten schittert. Het eigenlijk en on middellijk doel der christelijke opvoeding is mede te werken met de goddelijke ge nade en het vormen van den warm en volmaakten christen. Daarom juist om vat de christelijke opvoeding geheel de om vang van het menschelijk leven, zinnelijk en geestelijk, intellectueel en moreel, indi vidueel, huiselijk en sociaal, niet om het te verklaren, hoe dan ook, maar om het te verheffen, te regelen en te vervolmaken, overeenkomstig de voorbeelden en de leer van Christus. Vandaar is de ware christen vrucht der christelijke opvoeding, de bo vennatuurlijke mensch, die denkt, die oor deelt en voortdurend en samenhangend werkt overeenkomstig het gezond verstand, verlicht door het bovennatuurlijk licht van de voorbeelden en leer van Christus, ofwel, om het zoo te zeggen in thans gebruikelijke taal, de ware en volmaakte man van ka rakter"! In het programmaboek, waaruit wij hier na enkele der voorna imste gebeurtenissen van die week .oor onze lezers overnemen, vinden we na een reeks van andere be langrijke citaten met betrekking tot het huisgezin, een gebed voor de noveen, voor het welslagen var» deze gezinsweek, welk gebed door den Deken warm aanbevolen wordt, evenzoo ook het dagelijks tegen woordig zijn 6ij het Offer der H. Mis. De predikaties in de kerk, tijdens de bij eenkomsten, welke ongeveer 3 kwartier zullen duren worden gehouden door Pater Hanrath C.ss.R. Te beginnen met Zondag 31 Maart zal op dien dag tijdens alle H.H. Missen wor den gepreekt over het gezin, en zal des avends te 7 uur een Lof worden gecele breerd, waarondei eveneens predikatie. Maandag avond te half negen is er een breenkomst in de kerk voor jongemannen var 17—25 jaar. Tegelijkertijd is er een bij eenkomst voor alle gehuwden en ouderen in de St Josephzaal. waar sprexen zal dr. Jor de Boer. een bekend werkci van den Brnd voor Groott Gezinnen. Die zaal-bij- e r.komst zal worden opgeluister met zang declamatie, muziek en dans, uit te voeren door de Graal, K.J.M.V., Gezellen en Kruisvaart. Terwijl Dinsdag 2 April des avonds tr half negen alle gehuwden en ouderen in d' kerk bijeenkomen, verzamelen zich alle jot.gens van 12—17 jaar In de zaal op de zelfde tijd voor het beluisteren van een k. rte toespraak door prof. Cleophas, van Warmond. Ter afwisseling wordt voor too- nrel, zang en dansuitvoerin6 zorg gedragen, eveneens door de georganiseerde jeugd. Des Woensaa. s 3 uur n.m. wordt in de zaal een toespraak gehouden voor de kinderen van 911 jaar in de za~l met lied over de afwezigheid van Broeder Direc teur. Hij die met zooveel zorgzaamheid en moeite steeds zijn werk vervuld heeft, heeft thans niet aanwezig kunnen zijn en daar om wenscht spr. namens alle aanwezigen hem een spoedig en algeheel herstel toe, hetwelk met applaus ten bewijze van in stemming wordt bekrachtigd. Namens de ouders werd het woord ge voerd door den heer Dresmé uit den Haag, lid van Prov. Staten en secretaris van het Hoofdbestuur van de Hanze, die dank bracht aan de plaatsvervangers der ouders voor de ontwikkeling, welke zij hun kin deren hebben gegeven. Tenslotte kreeg de eerw. Broeder Mo- destus de lachers op zijn hand, en wel op een zoodanige wijze, dat de scheidende zoo wel als de achterblijvende leerlingen hun trekken thuis kregen. Geboren: Jannetje, d. van J. Stoof en P. Rademaker Johanna Jacoba Maria, d. van W J. Kortekaas en J. J. v. Leeuwen. Overleden: Jeanne Henriëtte Maria de Wit 58 jongehuwd. en dans en een poppenkastvoorstelling tot besluit. Des avonds te half negen komen dt jongens van 12—17 jaar in de kerk, terwijl terzelfder tijd jonge mannen en meisjes van 1725 in de zaal bijeenkomen, waar rector H. Drost, de algemeen praeses var de St. Josephsgezellen in Nederland hen zal toespreken in een rede, getiteld: „TToorbereiding tot gezinsvorming". Ook deze bijeenkomst wordt opgeluisterd door tocneel, muziek en zang. Donderdag avond bijeenkomst van de meisjes van 17—25 jnar in de kerk te hall negen en orr 7 uur oijeenkomst van d° meisjes van 1217 jaar in de zaal. Hier za1 spreken pater M. J. Har.rath C.s.s R. en z-' ter afwisseling tooneel en dans worden vertoond en zang ten gehoor gebracht. Half negen zgl de officieele oDening van de gezinstentoonstelling in de St. Pancratius- zaal worden verricht, uitsluitend in tegen woordigheid van genoodigden. waarna de ter toonstelling op Vrijdag en Zaterdag ge opend zal zijn voor alle belangstellenden telkens van des n.m. 35 uux en van 7.30 --10 uur des avonds. Deze belangrijke en zeer interessante ten- to< nstelling zal uitgelegd worden door een deskundig persoon, op Vrijdagavond, die pen en ander bovendien nog met lichtbeel den zal illustreeren. Daar deze toezegging van het expositie-bestuur, te laat bij de commissie tot het organiseeren van deze gezinsweek alhier is binnengekomen, kon deze mededeeling in het programma niet worden opgenomen! V r ij d a g avt nd 7 uur is er een bijeen komst van de meisjes van 1217 jaar in de kerk. Zaterdag avond 7 uur wordt in de zaal door de K. K. K. de eerste opvoering gegeven van het bekende tooneelspel in 10 tr.fereelen van den Vlaamschen schrijver Felix Timmermans: „Leontientje". De toegang tot deze opvoering is vrij voer personen boven de 17 jaar. Daar er geen entree wordt geheven, is de toegang, ter voorkoming van teleurstelling en onaan- gei aamheden, alsook van een abnormaal grooten toeloop, zoo geregeld, dat alleen ■u' de zaal zullen kunnen binnentreden, die in het bezit zijn van een toegangsbewijs, die uit een bus zullen wi rden getrokken. Hier- tc. krijgt een ieder gelegenheid, die de ten toonstelling bezoekt. De bus bevat z.g. „nie ter-" en ook evenveel toegangsbewijzen als de zaal plaatsen biedt. Hebt u eenmaal een bewijs getrokken, dan is plaatsbespreken a 10 cent verplicht. De tentoonstelling is toe gankelijk a 5 cent per persoo.i. Overigens zijn alle bijeenkomsten gratis. Op de ten toonstelling zal in een tearcom gelegen heid worden geboden tot gebruik van con sumptie. De tentoonstelling is ook des Zondags gecpend van 121.30 uur en van 3—5.30 uur. Zondags f April zal deze gezins- wiek worden besloten met kerkelijke plechtigheden. Om half negen is e. de Pon tificale Hoogmis, op te dragen door den di orluchtigen en hoogwaardigen heer mgr. H. J. M. Taskin. proost van het Kapittel, or,der welke aigem. H. Communie. Des avonds te 7 uur wordt de gevoerde actie besloten met een plechtig Lof, waaronder Deken de slotpredikatie zal houden, met cadracht der huisgezinnen. Tijdens deze g» zinsweek zal,, naar wij vernamen, de „H Familie" worde» opgedicht voor de ouderen der parochie. Moge deze goed georganiseerde gezins week, welke als sluitstuk wordt geplaatst in de systematisch door de jeugdverenigin gen, zoowel door de mannelijke als de vrouwelijke, gedurende de afgeloopen win termaanden sterk ontplooide gezins-actie, door massale deelname en aller medewer kt g, zoo slagen, dat aan het gezin zijn ereplaats wordt weergegeven en de roe ping, die ouders en kindore in het gezin te vervullen hebben, doordringe in hoofd en hart. Dat iedereen zich zeer bewust zal werden, dat een sterk gezin beteekent: Een sterk Katholicisme, een sterke arochie, een sterk volk en een sterke staat, dan zal zeer zeker het doel zijn bereikt en de vurige wensch van den herder dezer parochie, drken Z. de Korte, in vervulling zijn ge gaan. aari.anderveen Ziekenhuis-verpleglng. In de zaal van den heer W. v. d. Berg vergaderde de ver- eeniging Ziekenhuisverpleging onder voor zitterschap van den heer M. D. Hooge- veen. De secretaris, de heer J. Bogaard, las de notulen. Het verslag van den penning meester, den heer Jac. v. Vliet, gaf aan, dat er dit jaar 18 verpleegden waren mei een totaal van 372 dagen: de kosten hiervan waren 1180; het batig saldo 178.18. De stand der kas bedraagt 3500.29. Door de heeren G. A. v. d. Pyl en S. van Kruinin- gen waren de boeken en bescheiden gecon troleerd Uit het verslag van den admini strateur bleek, dat het ledental is gestegen tot 1367! Bij de bestuursverkiezing waren aftredend de heeren M. A. Hoogeveen, Th. Verhagen en I. Zwaneveld, die herkozen werden. De her P. Verdonk hield en referaat over „Behouden wij onze zelfstandigheid?" Op voorstel van den heer A. Berger zal het reglement worden herzien. de meije Personalia. In de vacature van den heer P. Notenboom, is tot Kerkmeester in ie parochie te Meijt-Zegveld benoemd de heer Adr. Notenboom. hazerswoude INSTALLATIE PASTOOR G. BOOS. Gistermiddag onder het Lof is de nieuw benoemde pastoor van de parochie der H. Engelbewaarders, de zeereerw. heer G. Boos. plechtig geïnstalleerd door Deken Jonckbloedt van Zoeterwoude. Na de ge bruikelijke gebeden en ceremonieën be steeg de Deken de kansel en wees de in zeer groot getal opgekomen parochianen op het vergankelijke van alles wat in deze wereld is. Hierbij herdacht spr. ook het plotseling overlijden van pastoor Ruyter, die men menschelijker wijze nog vele ja ren leven had toegedacht. Verkeerden wij enkele weken geleden in rouw, nu zijn wij weder verheugd, dat Mgr. ons een nieuwen herder gegeven heeft. Zoo ziet men: er ls een tijd van komen en een tijd van gaan. Aangespoord werden de parochianen, hun nieuwe pastoor te volgen en zijn les sen ter harte te nemen, om het Geloof, wat de grootste van alle gaven is, te bewaren. koudekerk Jubileum. Zaterdag mocht de heer L. Vonk den dag herdenken, waarep hij vóór 40 jaar in dienst kwam bij de Schelpkalk- branderij v/h J. W. Clout en Zoon. De laatste 20 jaar wa de heer Vonk „baas" op de kalkbranderij „Meerwijk" alhier. Het spreekt wel van zelf, dat dit feit, on danks we den heer Vonk kennen als iemand, die wars is van alle huldebetoon, voor dezen sympathieken jubilaris toch niet onopgemerkt voorbij is gegaan. Des morgens werd hij op het kantoor te Alphen a. d. Rijn ontboden en ontvangen dcor den directeur, den heer Hofink, in te genwoordigheid van notaris Stoop, commis saris der N.V., burgemeester Colijn, als mede de fabrieksbazen en personeel, en hartelijk gelukgewenscht in zeer waar- deerende bewoordingen. Tevens werd hem door den directeur een gouden horloge met inscriptie overhandigd, terwijl hij bij mon de van den baas van „Zeerust", den heer A. v. d. Ent, als blijken van waardeering namens het personeel een gouden horloge ketting in ontvangst had te nemen. Verder werd hem nog overhandigd de bronzen gedenkpenning met lauwerkrans en oor konde van de Vereeniging van Handelaren in Bouwmaltnalen in Nederland. Oud-col lega Borst uit Alphen a. d. Rijn, sprak den jubilaris zeer waardeerende woorden toC. De jubilaris dankte ontroerd voor deze be wijzen van belangstelling en ging vervol gens weer naar huis om het feit verder in huiselijken kring te herdenken. Des 's morgens werd hij nog in zijn met bloemen versierde woning met een bezoek vereerd door den burgemeester dezer ge meente, den heer Verheul, alsmede dcor wethouder Slegtenhorst en vele anderen, terwyl hy voorts den geheelen dag nog vele gelukwenschen in ontvangst had te nemen. Van de kalkbranderij wapperde de Hollandsche driekleur. Deze dag zal dan ook bij den jubilaris in dankbare herinnering blijven voort leven. Voetbal. Zaterdagmiddag speelde op eigen terrein Koudekerk I tegen Noord- wijk III van Noordwijk aan Zee. Direct na de aftrap neemt Noordwijk de leiding (1—0). Koudekerk maakt spoedig gelijk (1_1) en vlak voor de rust scoorde Kou dekerk (2—1). Na de rust volgde de gelijk maker (2—2) en, hoewel aan beide zijden forsch gespeeld werd, kon Noordwijk het niet verder brengen. Koudekerk gelukte het nog 2 maal te scoren, zoodat ook deze wedstrijd gewonnen is voor Koudekerk I met 42. De Koudekerksche adsp. speel den te Katwijk aan Zee tegen Katwijk adsp. en verloren deze wedstrijd met als uitslag 60. roelofarendsveen Tafeltennis. Op het te Leiden gehou den tournooi was ook onze Tafeltennis club „De Trefiers" vertegenwoordigd. Suc cesvol hebben zij hieraan meegedaan, want ae hoofdprijzen hebben zij naar de Veen v/eten mee te brengen. Voor de tweede maal wist Nico Heemskerk beslag te leg gen op de prachtige wisselbeker, en in dien hij deze nu nog eenmaal wint, zal die ook definitief in zijn bezit zijn. De tweede prijs werd gewonnen door Co Heemskerk en de 3e prijs door Leo Castelein, zoodat Nic. Heemskerk en Co Heemskerk aan den wedstrijd om het kampioenschap van Ne derland zullen deelnemen. In het dubbelspel wisten de Treffers vertegenwoordigd door Nic. Heemskerk en Leo Castelein, beslag te leggen op den 2en prijs. In de 2e klasse behaalde C. van Klink den 2en prijs en ir. de klasse Junioren legde D. v d. Meer beslag op den lsten prijs. Voor waar een prachtig resultaat van deze nog zoo jonge tafeltennisclub, en wij twijfelen "r niet aan, dat de 2 tennissers bij de a.s. kampioenswedstrijden een goed figuur zul len slaan. Wij wenschen hen veel succes. uithoorn Geboren: Yfke d. van H. de Jong en Y. Minkes. Wilhelmina d. van W. Klijn en P. W. Verlaan. Geertruida Rosalia d. van C. J. Hogervorst en R. Kas. Joseph Ar.thonius z: van J. A. ten Brink en M. Th. Pastoors. Overleden: Anna Cornelia Voorn 29 j. echtgenoote van R. J. van Wijngaarden.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7