MAANDAG 18 MAART 1940 t)E «"ftnsrpi? miiRAMT mw*E BEAD - PAG. 15 Uil het katholieke kamp HIAAIE OVERWINNINGEN VAN S. J. C. TEYLINGEN, D. O. S. R. EN BLAUW ZWART. Spartaan met 71 door Santpoort geklopt. Het is gisteren toch nog weer een slechte voetbaldag geworden. Het was koud en guur en de regen, welke vrijwel overal tij dens den wedstrijdduur viel, maakte het bezoek aan de voetbalvelden vanzelfspre kend niet groot. Intusschen zijn er hier en daar harde klappen gevallen. In West II moeten de leiders, de Rot- terdamsohe Spartanen zich wel gevoeld (hebben als hei Nederlandsche elftal, want niet alleen, dat zij gisteren de eerste ne derlaag in dit seizoen leden, het werd bo vendien nog een smadelijke nederlaag ook, v/ant met 7—1 werden zij kansloos door Santpoort verslagen. S. J. C. hield zich goed tegen T. Y. B. B. en won met 3—1, zoodat de Noordwijkers nog steeds de derde plaats bezet houden. Excelsior volgt de St. Jeroensclub ech ter op den voet, want de Schiedammers ver sloegen gisteren D. H. L. met niet minder dan 50. G. D. A. deed wat we verwachtten en versloeg Onze Gezellen op eigen terrein met 3—1, terwijl Leonidas voor een ver rassing zorgde door een gelijk spel tegen H. B. C. De stand is nu: gesp. gew. gel. verl. v.—t. pnt. Spartaan 9 7 1 1 27—14 15 Santpoort 12 7 1 4 38—27 15 S J. C. 11 6 2 3 27—21 14 Excelsior 11 4 4 3 25—21 12 G. D. A. 10 5 1 4 23-1-9 11 H. B. C. 8 4 2 2 15—12 10 Leonidas 9 2 3 4 12—15 7 D. H. L. 11 2 3 6 23—35 7 T. Y. B. B. 9 1 2 6 14—33 4 Onze Gez. 8 1 1 6 12—20 3 In de 2e klasse A. kwamen de hoogstge- plaatsten tegen de lagere op de ranglijst er zonder kleerscheuren af. Teylingen was gisteren topscorer. Met niet minder dan 9—0 werd D. S. S. H. ge kraakt. D. O. S. R. deed het al bijna even grootscheeps door een 70 zege op de Santpoort-reserven. D. E. M. en A. D. O. handhaafden zich op de nummers 1 en 2 der ranglijst door over- winningen resp op Lisse en B. S. M. D. E. M. 12 9 2 1 40—18 20 A D. O. 12 8 2 2 33—18 18 D. O. S. R. 19 8 1 1 39—9 17 Teylingen 12 7 1 4 47—24 15 Lisse 11 4 2 5 33—20 10 Santpoort II 12 4 2 6 23—42 10 V. V. E. 9 3 2 4 16—21 8 D. S. S. H. 11 1 2 8 13—43 4 Vitesse 8 1 1 6 20—34 3 B. S. M. 9 1 8 15—46 1 In de B-afdeeling handhaafde Blauw Zwart haar ongeslagen record door een 51 overwinning op Oliveo. En zooals we reeds vermoedden, weer sneuvelde een der sterk ste concurrenten van Blauw Zwart: Rava verloor n.l., ook met 51 van St. Lodewijk. tengevolge waarvan de Wassenaarsche club thans zeven verliespunten minder telt dan haar naaste concurrenten. De stand is nu: El. Zwart 10 9 1 39—13 19 St. Lodewijk 11 7 4 40—32 14 V. V. P. 11 5 3 3 36—37 13 Rava 10 6 4 38—31 12 Quick Steps 10 4 3 3 36—23 11 Wilhelmus 12 4 3 5 33—37 11 V. V. L. 8 3 2 3 25—31 8 D. O. N. K. 8 3 1 4 22—28 7 Gr. Willem 9 1 3 5 14—29 5 Oliveo 9 1 2 16—39 4 Aeolus 10 1 2 7 19—32 4 De uitslagen. Zuid I le kl.: LauraKerkrade 36; Kimbria—RKNAC 10—2. Z u I d II 1 e k 1.: SVD—Wilhelmina 0—0; SVBZwaluw 20; Best VooruitKol- ping 07. Oost 1 e kl.: VostaQuick 42; NEO Altir 53; EntosAchilles 15. West I le kl.: Zwaluwen Vooruit TIMS 2—1; NEA—Volendam 2—4; Forti- tudo—WA 1—0; EMM—WZ 5—0. West II le kl.- Leonidas—HBC 2—2; SJC—TYBB 3—1; Excelsior—DHL 5—0; SantpoortSpartaan 71; Onze Gezellen GDA 1—3; 2e klasse A.: DSSHTeylingen 09; DOSR—Santpoort II 7—0; BSM—ADO 0—2 en LisseDEM 01. 2e klasse B.: WilhelmusGr. Willem 30; Blauw ZwartOliveo 51; VVP VVL 4—4; St. Lodewijk—Rava 5—1. S.J.C-T.Y.B.B. 3—1. Ondanks de minder gunstige weersom standigheden, was het Sportpark gisteren in prima conditie. Het slechte weer belem merde echter wel veel voor een goede af werking van het spel en de wedstrijd van vorige week op het uiterst gladde HBC- veld was stukken beter. De 31 uitslag van dezen strijd mag voor SJC bevredi gend genoemd worden, temeer daar de Haarlemmers met een gcede ploeg in het veld kwamen, waarin Metten, Zandstra, Snoeks en van Berkel een uitstekende par tij voetbal speelden. De kracht van de SJC-ploeg zat vooral in verdediging en halflinie, terwijl de voor hoede iets schotvaardiger was dan in den voorgaanden wedstrijd. Als te even half drie aangevangen wordt, mankeert Hoogervorst op het appèl en I IJSHOCKEY T NEDERLAND—BELGIë 4—3. Zondagavond werd op de Tilburgsche kunstijsbaan de interlandwedstrijd Neder- land-België gespeeld. Door het slechte weer was de belangstelling niet zoo groot als den laatsten tijd gebruikelijk is. In den stroomenden regen stellen zich de ploegen op, terwijl de volkslied'STen worden gespeeld. Ondanks den regenval, die vooral in het begin afbreuk deed aan het tempo, is het een aantrekkelijke wedstrijd gewoAien. In het eerste kwartier waren de Belgen sterk in de meerderheid. De stevige backs, die zich tactisch opstelden, waren niet te passeeren en het prachtige samenspel van van Eickhout van Rijschoot stelde de Hol- landsche verdediging op een zware proef. Fisher was goed op dreef en aan het doelpunt, dat Eickhout als besluit van prachtig samenspel met van Rijschoot scoorde had hij geen schuld. De Amsberdamsche voorhoede Lankhof, Lammerts en Vaal kwam er geleidelijk be ter in en toen in het tweede kwartier van Heeswijk in de voorhoede speelde was het evenwicht van de Belgen niet zoo sprekend meer. Het tweede kwartier begon sensationeel. moet de thuisclub het eerste kwartier den strijd inzetten met 10 man en nog wel te gen den straffen wind in. Hierdoor zijn de Haarlemmers direct iets in de meerderheid, maar hun aanvallen stranden alle op de hechte SJC verdediging. Enkele SJC-uit- vallen leveren wel eenig gevaar, doch het duo Metten—Zandstra weet hier wel raad op en met verre trappen weten zij steeds ruim baan te maken. Als na een kwartier de elfde man SJC completeert, zetten zij een vluggen aanval op, waaruit Beijens met een goed schot aan SJC de leiding geeft (10). Geholpen door den wind blijft TYBB steeds iets meer in den aanval. De sluitende verdediging van de thuisclub bleek echter een onoverkomenlijk struikel blok voor de gasten te zijn, waardoor be werkstelligd werd, dat de rust met den 10 voorstand voor SJC kwam. _Na de rust opent TYBB den strijd met een fikschen aanval, doch het goede schot van v. Bei kei belandt in het zijnet. Met den wind mee beginnen nu de SJC'ers met verre trappen hun voorhoede aan het werk te zetten en reeds na 4 min. heeft Beijens succes als hij een schuivend schct onder den vallenden keeper in rijn doel werkt (20). De enkele doorbraken der gasten, welke over een verrasende snelheid be schikken, leveren nog al eens gevaar op, maar door een bewaking hunner schutters, worden doelpunten voorkomen en na 18 min. spelen weet Jan Groenenwoud met een pracht schot de uitgesproken meer derheid te bevestigen, door 30 onhoud baar in te schieten. Nog zijn de Haarlem mers niet ontmoedigd en spoedig wordt hun volhouden beloond als Snoeks van een verwarring in de SJC verdediging weet te profiteeren en een tegenpuntje in het ver laten doel deponeert (1—3). In het laatste kwartier krijgen de Haarlemmers nog heel wat te verwerken, maar door hard zwoe gen weten ze verdere doelpunten te voor komen en met een welverdiende 31 over winning konden de SJC'ers het strijdperk verlaten. Tot onze verrassing vernamen wij Zon dagmorgen te half elf, dat de afgelaste Ju nioren-wedstrijden toch doorgang vonden. Hoewel dit wel een wat te gewaagde on derneming van den Junioren-competitie- leider is geweest, waren onze Junioren zonder mankeeren tijdig op het groene 'veld aanwezig. Hiervoor een eeresaluut aan onze Benjamins. De a-junioren klepten VVSB a, liefst met 40, daartegen kregen de d-junioren met 30 de keus op den kop van VVSB c. Alzoo was er gisteren nog een onverwachte drukte in het SJC- kamp. D. S. S. H.—TEYLINGEN 0—9. Onder buitengewoon slechte weersom standigheden bond Teylingen den strijd san tegen D. S. S. H., welke met ongewone cijfers door Teyl. werd gewonnen. Een wedstrijd met zulke cijfer kan toch nog wel eens het aanzien waard zijn wanneer de zwakkere tegenpartij zich maar geheel geeft. Jammer genoeg was dit het geval niet D. S. S. H niet. Deze speelde, vooral in (iet laatste half uur, een kinderachtig par tijtje en men schepte er buitengewone vreugde in wanneer weer een doelpunt werd gemaakt. Weliswaar was Teylingen veel te sterk voor D.S.S.H, daar geen D. S. S. H.-speier er ook maar een enkele maal aan te pas kwam. Teylingen kwam in de volgende opstel ling uit: Doel: L. Hoogervcrst. Achter: J. Warmerhoven en B. Schreuder Midden: G. Hoogervorst, P. van Nobe- len en Jo Slot. Voor: Adr. Hoogeveen, H. de Grijs, Adr. Wesseling, J. Dokter en J. Caspers. Onder leiding van scheidsrechter J. Ree kers trapte D. S. S. H. af, doch Hoogervorst onderschept den aanval. Teylingen nam nu dadelijk het spel geheel in handen en maakte spoedig 10 door toedoen van -Jen midvoor. Eon tweede doelpunt kwam van den rechtsbinnen, die zich door de achterhoede heen wrong en op keurige wijze onhoudbaar er 20 van maakte. Dan volgden eenige aanvallen van D. S. S. H. op het Teyl. doel„ doch de rechtsbuiten schiet keihard vooi lang* doel, waarbij de hal achter gaat. De Teyl. rechtsbinnen lost =•611 schot, doch de keener van D. S. S. H. redt vallende ten koste van een corner, welke niets opleverde. Dan een ren van den linksbuiten, deze zet voor, v/aarna de midvoor onhoudbaar inkogelt (30). Het vierde doelpunt komt van den voet van den Nauwelyk was het spel weer begonnen of Eickhout lost een hard schot; Fisher valt uit, mist en de Belgen leiden, met 20. Even later maakt Lammerts het eerste doelpunt voor Holland en als Lankhoff met een prachtig schot den Belgischen keeper verrast, was echter juist voor off side gefloten. Het spel gaat snel op en neer en voor beide doelen hebben herhaal delijk schermutselingen plas/.s, waaruit de verdedigingen echter telkens als win naars te voorschijn komen. De Graeff ver groot vlak voor het einde van het tweede kwartier den Belgischen voorsprong (13) Het derde kwartier gaat in met een Bel gischen voorsprong, maar dan vallen de Hollanders zoo fanatiek aan, dat de Bel gen overdonderd worden. Van Heeswijk verkleint met een hard schot den achter stand (23). Lankhoff scoort uit een praohtigen voorzet van Felix de Jong den gelijkmaker (33). Als er voor de laatste maal gedraaid wordt krijgt Lankhoff de kans om zijn ge annuleerd doelpunt van het tweede kwar tier in te halen. Uit een schermutseling voor het Belgische doel scoort hij het win nende doelpunt voor Holland 43. Het enthousiaste spel van de Hollanders heeft tegen de technisch beter spelende Belgische ploeg gewonnen. linksbuiten, terwijl de midvoor nog juist voor de rust er 50 van maakt. Na de thee speelde Teyl. voor den wind rekening, no. 7 .naakte een der D. S. S. H.- e*: steeds werd het D. S. S. H.-doel bele gerd. zoodat he. tamelijk eenzijdig werd. Geleidelijk werd de stand opgevoerd. De lechtsbinnen nam het 6e doelpunt voor zijn backs in eigen doei. De linksbinnen van Teyl. maakte er 80 van, terwijl v. Nobe- len den rechtsbinnen in staat stelde 't ne gende en laatste doelpunt te maken. Junioren: Hoewel alle Junioren wedstrijden waren afgelast, waren vanwe ge het mooie weer op Zaterdag toch enkele wedstrijden opnieuw vastgesteld. Zoo speelde Teylingen a uit tegen Lisse s, waarbij Teylingen met 41 verloor. Tey lingen b verleer eveneens, n.l. van V. V. S. B b met 30, terwijl de wedstrijd Teylin gen c tegen L:sse d onnieuw werd afgelast vanwege de weersgesteldheid. LISSE—D. E. M. 0—1. Om even half 3 fluit scheidsrechter Ha- verkorn de elftallen binnen de lijnen. Lisse heeft goed geraden en verkiest met den scerken wind in den rug te spelen. Direct i.eemt Lisse het spel in handen, maar con trole over den bal is er niet. Steeds kun nen de spelers den bal niet halen, zoodat menige aanval dood loopt. Slechts spo radisch zet D. E. M. een aanval op en na een kwartier spe^n kriigt de Lisserkeeper een schot te stoppen. Menige aanval van Lisse wordt voor Licse afgefloten voor huitensoel, waar menig Lisse-speler in loopt. Dan wordt het doel van D. E. M. be stookt. maar de keeper maakt een goeden indruk. Zoo kan het ook gebeuren, dat hij een schot van den linksbinnen met kunst en vliegwerk uit zijn doel houdt. Zoo zichtjesaan icomt D. E. M. wat meer in den aanval, doch bepaald gevaarlijk is zij niet. Het eenigste gevaar schuilt nog.in het aan vallen van den keeper, doch dit haalt ook riet veel uit. Na een paar corners is het rusten. Na de thee is Li-se tegen den wind ?.l aanstonds in den aanval. Zij speelt nu vaster dan voor den wind en steeds is er gevaar voor het D. E. M.-doel. Keeper en backs moeten alle zeilen byzetten om doel punten te voorkomen. Langzamerhand raakt het spel meer verdeeld en komen de partijen in evenwicht. Onverwacht komt D E. M. aan een doelpunt door den rechts binnen. die met een mooi schot onhoud baar doelpunt. O.i. is een luchtje aan dit doelpunt, want de achterhoede bleef er voor staan. Lisse gooit er dan nog een schepje op, menige aanval wordt onderno men, doch de D. E. M.-achterhoede laat zich niet parseeren. Steeds wordt het span nender, zelfs zoo, dat we den gelijkmaker ieder oogenblik verwachten, want de Lis- se-midvoor was doorgebroken doch schoot precies in handen van den keeper, zoodat die kans ook weg was. Na nog enkele cor ners a3n weerszijden komt het einde en heeft D. E. M. wel de overwinning behaald. Een gelijk spel zou de verhouding goed hebben weergegeven. Scheidsrechter Ha- verkorn leidde naar ieders genoegen. D. O. S. R—SANTPOORT II 7—0. Ondanks den onophoudelijken regen ging ae wedstrijd D. O. S. R. ISantpoort II toch door. Hoewel het veld niet onbespeel baar was, werd dit toch vooral na de rust zwaar te bespelen. Te even half drie stellen beide elftallen zich op, waarvan D. O. S. R. in de volgen de samenstelling: Doel: Jac. de Koning. Achter: Cor de Koning en L. Hoogen- boom. Midden: H. Turk, J. Turk en A. Hoogen- boom. Voor: B. Akerboom, A. Zv/artelé, E. Ro- dewijk, H. van Velzcn en J. v. Hameren. Santpoort wint den toss en D. O. S. R. trapt af met den sterken wind tegen. In net begin is het een gelijk opgaande strijd, en van beide kanten worden vele aanvallen opgezet, welke echter door slecht schieten •if buitenspel geen gevaar in zich hebben. Door het eenigszins gladde veld en den zwaren bal is het zeer moeilyk den bal de gewenrchte richting te geven en ve!e malen komt deze dan ook bij de tegenpartij te recht. Na eenig middenveldspel trekt Sant poort er plotseling van door, er ontstaat een goede kans voor doel, maar door bui- lenspel wordt deze te niet gedaan. D. O. S. R wordt iets sterker. Eenige mooie aan vallen, met g( ed doorgevoerd samenspel worden opgezet, maar Santpoort weet den druk te doorstaan, kr.mt voor het D. O. S. R.-doel, met een corner tengevolge, welke echter niets oplevert. Bij een van de D. O. S. R.-aanvallen maakt een Santpoort-back cands, maar de vrije trap vcor D. O. S. R. wordt ver naast geschoten. Vele malen worden de aanvallen nu door buitenspel (•nderbroken. Nu volgt een D O. S. R.-cor- ner, welke echter achtergeschoten wordt. Le tijd verstrijkt meer en meer en nog steeds is het blanke stand. Met D. O. S. R. in den aanval breekt ten slotte de rust aan. Na de rust krijgt D. O. S. R. den wind in den rug, en dit schijnt blijkbaar een aan sporing te zijn om de activiteit in alle linies tot het hoogst mogelijke op te voe ren. Maar ook Santpoort was met goede voornemens bezield. En zoo ontstond een spannende en uiterst snelle strijd, niette genstaande het zwaar te bespelen veld. De wedstrijd was nog maar amper een mi nuut oud, of D. O. S. R. weet uit een goed genomen corner met een mooien kopbal het eerste doelpunt te fabriceeren. (10). Santpoort spant alle krachten in, en weet enkele corners te forceeren, maar het goede schot is bij Santpoort zoek. Dan stormt D. O. S. R. weer op het Santpoort-doel af, waar Zwartelé den bal moui vrij speelt en met een keurig schot den stand op 20 brengt. Een sterke D O. S. R. meerder heid breekt nu aan. Santpoort heeft weinig meer in te brengen en hun keeper kan dan ook geenszins verhinderen, dat van Velzen no. 3 achter hem deooneert. Na den Santpoort-aftrao neemt D. O. S. R. den bal weer over en de voorhoede gaat het Sant poort-doel weer tegemoet, waar wij het vierde doelpunt reeds telden, maar de paal bracht redding. Even later weet Santpoort met moeite een gevaarlijken D. O S. R.-aanval tot corner te werken. De^e wordt weggewerkt maar v/eer is de D. O. S. R.-midvoor in het bezit van den bal, zyn keurig schot wordt echter gestopt, hoe wel onvoldoenoe. Van Velzen loopt toe en onhoudbaar verdwijnt de bal in doel (40) Santpoort geeft den moed niet op en blijft hard doorzwoegen en zeker hadden zij een tegenpuntje verdiend, maar succes kwam weer aan de D. O. S. R.-zijde, want bij een plotselinge doorbraak, besluit Akerboom zijn ren met een formidabel schot en brengt daarmee den stand op 50. Het spel be«int dan eenigszins te verslappen. Het enthou siasme. waarmede gestreden is, begint bij beide partijen te verminderen. Toch weet van Hameren een kans, welke hem gege ven wordt te benutten en onhoudbaar wordt de Santpoort-keener voor de zesde maal gepasseerd. Het volhouden van Sant poort dwingt ieders bewondering af. Zij werken wat zij kunnen, maar de sterke te genwind is een te zware belemmering voor hen om eenig succes te hebben. Nog vindt D. O. S. R. het nie4 genoeg, want bii een goed opgezetten aanval weet Akertioom cien stand op 7—0 te brengen. Met D. O. S. R. op de Santpoort-helft breekt ten siotte het einde aan en heeft D. O. S. R. verdiend gewonnen. BLAUW ZWART—OLIVEO 5—1. Gisteren heeft Blauw Zwart zijn tienden wedstrijd tegen Oliveo uit Pijnacker in dit seizoen gespeeld en daarmede de helft vap Jt competitie beëindigd. Over deze eerste helft kan de club tevreden zyn. 19 punten werden in de wacht gesleept, slechts 1 ver- toren. Ofschoon het weer niet erg aanlok kelijk was, het regende vrij hard tegen het tijdstip van aanvang, werd besloten, aangezien het terrein in goede conditie was, den wedstrijd te doen doorgaan. Het Blauw Zwart terrein had sedert den vori- gen Zondag wel eenige verandering onder gaan. De storm van Donderdag j.l had de r g. n. ballenvangers achter de doelen te gen de vlakte geworpen. Door ijsaanzetting was het spandraad uiterst zwaar geworden en de krachtige wind heeft de palen als riet doen afknappen Intusschen hadden de leden Zaterdag het veld weer bespeelbaar gemaakt. Onder leiding van den heer Jansen, die goed floot, ving te 2.50 uur de wedstrijd aan. Blauw Zwart wint den toss en Oliveo trapt af. De wind staat dwars over het veld. Reeds in den aanvang ontwikkelt zich van beide zijden een vlug, open spel, maar de verdedigingen blijven de baas. Wan neer de wedstrijd 7 minuten oud is, krijgt BI. Zwart een corner te nemen. De links buiten geeft piachtig voor. Je keeper raakt het leer nog wel, maar hij kan den bal niet bemachtigen. De spil zet zijn hoofd er on der en de bal vliegt in het net (10). BI. Zwart komt dan meer in den aanval. Het spel wordt goed opengehouden. Er 'volgt een aanval na een kwartier spelen over rechts. De rechtsbinnen bemachtigt den tal, drijft door en lost een schot in het uiterste hoekje (20). Oliveo is niet ont moedigd en zet enkele goede aanvallen op.' maar de BI. Zwart verdediging is op haar post. Wanneer we denken, dat Oliveo zal scoren, na een goeden aanval, vliegt het leer met een vaart tegen den staander. Dan is Blauw Zwart weer aan bod. Er vol gen goed opgezette aanvallen. Bij één dezer geeft de linksbuiten een afgemeten voorzet, de rechtsbinnen vangt den bal op en doel punt zuiver (3—0). Het spel gaat op en neer en we noteeren goede aanvallen van Oliveo. Wanneer de wedstrijd 30 minuten oud is, volgt weer een aanval van Oliveo. De bal komt bij den rechtsbuiten, die naar onze meening in buitenspelpositie staat. Hij loopt toe en doelpunt 31. Hierdoor aangemoedigd valt Oliveo heftig aan. Er volgen vele goede aanvallen, maar ook BI. Zwart laat zien niet onbetuigd. Als de wedstrijd 40 minuten oud is volgt er een aanval over rechts van B. Zwart. De rechts buiten geeft een goede voorzet. De bal icomt bij den linksbinen en met een listig schot geeft deze den keeper het nakijken. {41). Met dezen stand wordt gedraaid. Even na de rust zien wij een goede cor ner van Blauw Zwart over links, beslotei met een pracht kopbal van den midden voor. die de lat kruist. Er is 10 minuten ge speeld, wanneer BI. Zwart weer een aan- LAWNTENNIS JAARLÏJKSCHE ALGEMEENS VERGADERING VAN DEN K.N.L.T B. De Koninklijke Nederlandsche Tennis- bond kwam Zondagmiddag in hotel Noord- Brabant te Utrecht in jaarlijksche algc- meene vergadering bijeen onder voorzitter schap van den heer D. Croll. In zfo'n ope ningswoord richtte de voorzitter een speciaal dankwoord tot de districts-be- stuurs-leden voor hun verdienstelijk werk gedurende ruim 10 jaar verricht in het belang van de tennissport in den lande. Vervolgens deelde spreker mede, dat 82 tournooien zijn aangevraagd, terwijl 450 teams zich voor de competitie opgaven. Namens vrijwel alle aangesloten vereenl- gingen bood de heer C. Vreedenburgh na het openingswoord een eenvoudige doch fraai uitgevoerde bondsvlag aan. De notulen, jaarverslagen en het rapport van de kas-commissie werden goedgekeurd. Het voorstel van het bestuur om, in ver band met de tijdsomstandigheden en het gemobiliseerd zijn van verscheidene offi cials, het bestuur volmacht te geven tot het nemen van noodzakelijke besluiten, zonder daarin de daarvoor aangewezen in stanties te raadplegen, werd vervolgens in behandeling genomen. Een langdurige discussie toonde aan, dat voor dit onderwerp veel belangstelling be stond. Tenslotte werd het voorstel met alge- meene stemmen aangenomen. De heer D. Croll werd met 268 van de 269 stemmen tot voorzitter van den bond herkozen. Het voorstel, om de contributie te bepalen op 1.per lid van de toegetre den vereeniging en 0.50 van ieder junior lid, werd na een korte discussie met groote meerderheid aangenomen. Men vroeg zich hierbij af, waaraan de meerdere inkomsten zullen worden besteed. Hierover konden evenwel nog geen definitieve mededeelin- gen worden gedaan. Besloten werd by de behandeling van de begrooting 1940, dat 100 van de aan de districten afgestane subsidie zal dienen te worden besleed aan de training. Tot leden van den bondsraad werden herkozen de heeren A. van der Heyden en G. Leembruggen. In de vacature van het overleden lid J. J. B. J. Swaan werd voor alsnog niet voorzien. Ten aanzien van de competitie ging de vergadering accoord met het voorstel van den bondsraad, die zich voor een noodcom- petitie zonder promotie en degradatie wed strijden uitsprak. Het amendement van het district Noord-Brabant, waarin verzocht wordt om de competitieregeling van verle den jaar te handhaven, werd ter sprake ge bracht, doch niet in stemming gebracht, omdat de vergadering daarop geen prijs stelde. SKISPORT WEDSTRIJDEN TE FREIBURG. Christl Cranz geslagen. In het Zwarte Woud zijn gisteren nog ski wedstrijden gehouden. Het was een groote verrassing, toen Hilde Gartner in den afdalingsweastrijd de snelste bleek te zijn en de olympische en wereldkampioene Christl Cranz met ruim drie seconden achter zich liei. Bij de heeren zegevierde Roman Wörndle voor Rudi Cranz. De uitslagen luiden: Afdalingswedstrijd dames: 1. Hilde Gartner 1 min. 6,2 sec.; 2. Christl. Cranz 1 min 9,4 sec. Af dalings wedstrijd heeren: 1. Roman Wörndle 57.2 sec.; 2. Rudi Cranz 58,1 sec.; 3. Boehler 58,1 sec. Bij de slalom heeft Christl Cranz zich fraai' hersteld van haar inzinking in den afdalingswedstrijd en zij won beide loopen. Bij dt heeren werd Willy Walch tweemaal winnaar Paul Haeckel zorgde voor een verrassing door het springnummer te win nen met sprongen van 70.5 meter en 65 me ter, vcor Toni Eisgruber, die 70 en 66 me ter sprong en Paul Krauss, die twee keer 66 meter bereikte. Katholieken, Uw eigen Dagblad is DE LEIDSCHE COURANT /al opzet. De bal belandt bij rechtsbinnen, die een gaatje ziet en onhoudbaar in schiet. (5—1). Nog geeft Oliveo zich niet gewonnen. Er wordt heftig op den bal ge zeten en de BI. Zv/artverdediging krijgt handen vol werk. Zij weet echter de baas ïe blijven. In deze periode verrichten backs en keeper goed werk. Dan werkt Blauw Zwart zich weer wat los en neemt het teste van het spel. Diverse aanvallen wor den op het Oliveo doel ondernomen, scho ren en kopballen afgegeven, maar de staan der in laatste instantie de keeper we ten verder onheil te voorkomen. Dan gaat Oliveo er weder snel tusschenuit. Haar voorhoede zet eveneens goede aanvallen op Het spel is echter te doorzichtig en de BI. Zwartverdediging weet zij, zij het vaak met moeite de baas te blijven. Het is den spe lers aan te zien, dat zij vermoeid raken. Daarbij is net weer gaan regenen. Het was voor allen tenslotte een verademing, toen de scheidsrechter voor de laatste maal floot. De wedstrijden van de overige elftallen zyn niet doorgegaan.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 15