MAANDAG 18 MAART 1940 DE LETDSCHE COURANT VIERDE RLAfi - 14 B«lgl« De opstelling der ploegen was als volgt: DE RAEDT PAVERICK VAN CAELENBEHO d. KERKHOVE HENRIET HENRY T. d. WOUWER VOORHOOF VAN CRAEN NEL IS EECKEMAN Scheidsrechter O WUTHRICH (Zwitserland) DE HARDER SMIT VEN TE v. d. VEEN DRaGER STUGER STAM PAAUWE CALDENHO VE WILDERS MICHEL ■%r Nc DE SPELERS OVer de spelers kimmen wij kort zijn. Michel was zeer nerveus, toomde zich geen oogeroblik den betrouwbaren keeper van de laatste wedstrijden. Zijn optreden mag zeker met onvoldoende worden be stempeld. Wilders was er in de tweede helft vol komen uit Hij wierp zich niet met vol doende geestdrift in den strijd. Zijn op atellen was verre van ideaal en daarbij plaatste hü het leder veel te hoog door de lucht. Aanvoerder Calderuhove was zeker de beste van het drietal, maar een grooten wedstrijd speelde hij niet en na afloop in de kleedkamer was hij dan ook verre van tevreden over zijn jubileum wedstrijd, zijn 25sten als international. Paauwe zakte, na een verdienstelijke eerste helft, in het tweede driekwartier sterk af. Hij liep en zwoegde overal, maar dan bal had hij zelden. Het was een dag voor hem, waarop vrijwel alles mislukte. Den spil Stam zagen wij nergens. Hij viel in één ding op en dat was door zijn buiten gewoon slecht plaatsen. Ook verdedig en- mankeerde er heel veel aan en het eenige wat men bij hem zou kunnen bewondeem, was zijn goede wil om er ten minste nog iets van terecht te brengen. Stijger is den laatsten tijd niet in vorm, dat mag als bekend worden verondersteld. Hier zou men inderdaad de keuzecommis sie kunnen verantwoordelijk stellen voor bet feit, dat men niet den Feyenoorder de Vroet een kans ha gegeven. Rechtsbuiten Drager kreeg zeer weinig te doen. Dat kwam aan den eenen kant door Paauwe en anderzijds door het feit, dat van der Veen absoluut faalde. De He- racles-speler zwoegde en sjouwde, dat het een aard had, maar hij bracht er niets van terecht Vente was lang niet zoo bewegelijk als in vorige wedstrijden. Had hij misschien nog last van zijn verwonding, al was deze dan niet van ernst igen aard geweest? Van spelverdeelen hebben wij niets kunnen ontdekken, en voor schieten kreeg hij niet veel gelegenheid. Smit was ongetwijfeld nog de beste van de geheele ploeg, al speelde hij een klasse minder dan zijn beste spel hem zou kun nen veroorloven. Doch ook hij kon niet te- gien den stroom oproeien, ook hij moest bukken voor den voortduren den druk der Belgische aanvallen en hij slaagde er dan ook niet in het gat, dat zoo vaak aanwe zig was fcusschen middenlinie en voorhoe de aan te vullen. De Harder kreeg, evenals Dragei, te wei nig te doen, om zijn spel behoorlijk te ont plooien. Hij maakte evenwel de fout de ballen te scherp voor te zetten, zoodat deze steeds een prooi der Belgische verdediging werden. Wij merkten reeds op, dat in de Belgi sche ploeg geen zwakke plekken waren. Paverick in de verdediging en het binnen- trio Voorhoof, van Craen en Nelis, vielen bet meest op. Het verband tusschen de li nies was goed, men begreep elkaar, men vocht voor de overwinning en was pro ductief. En productiviteit beslist nog al- tyd een wedstrijd. Nelis was een enthou siast speler, bouwde de aanvallen in het middenveld goed op en bewees een schut ter van formaat te zijn, zooals dn laatste jaren de Belgen niet meer hebben gehad. Het leiden van den heer Wuthrich von den wij maar matig. Enkele van zijn be slissingen waren er kolkomen naast, doch gelukkig kon dit de goede verstandhou ding in het veld niet schaden. Na afloop hebben wij hem om zijn oor deel over den wedstrijd willen vragen, doch hij liet weten, dat hij er geen prijs op stelde: de Zwitsereche voetbalbond ziet nL niet gaarne, dat een oordeel van een van zyn scheidsrechtere over buitenland- sche ploegen gepubliceerd wordt. HET OORDEEL VAN ANDEREN Het spreekt wel van zelf, dat de stem ming in de Nederlandse he kleedkamer na afloop niet van opwekken den aard was. Zonder uitzondering erkende men, technici en spelers, dat er bar slecht gespeeld was, dat de Belgen een uitstekend elftal hadden en dat er aan hun overwinning niet ge tornd mocht worden. Lang duurde de gedrukte stemming evenwel niet. Paauwe was de eerste, die er met een grapje over heen was en zoo langs zijn neus weg zei, hoe hij dat nou thuis verantwoorden moest Aanvoerder Caldenhove verklaarde ronduit, dat de Belgen er harder voor gewerkt hadden, al waren de cijfers dan wel wat erg hoog. Otto de Vries, de voorzitter van de tech nische commissie, was van meening, dat hij het Nederlandsch elftal nog nooit zoo slecht had zien spelen. En tot ons verslag gevers zei hij: er zit meer copy van de Belgen voor jullie in dan van de onzen. Z.i. hadden de Belgen met pit gespeeld. De voorzitter van de keuzeeommissue Henk Herberts, vertelde, dat men er niet eens zoo veel spijt over had. Het mag een prikkel voor ons zijn om In de toekomst nog harder aan te pakken en bovendien, het resultaat stempelt tot bescheidenheid. Missohien had onze voorhoede nog enkele goals meer moeten maken, maar zoo heel ver van dit resultaat af waren we toch niet gekomen. Het derde doelpunt heeft ons den genadeslag toegebracht. En nu kan men weer eens zien, hoe een ploeg, de Belgische, waarop sterke critiek werd uitgeoefend, onverwacht goed voor den dag kan komen. En het andere elftal, dat toch in algemeene trekken de goedkeuring van iedereen wegdroeg, heeft het er vol komen by laten zitten. Bij de Belgen. De heer O. Vankasbeeck, de voorzitter van den Koninklijken Belgischen Voetbal bond, vond, dat de Belgen goed hebben voldaan. De Nederlanders combineerden beter, doch üe Belgen waren productiever. „Wij hebben lang gezocht naar het spel, dat vanmiddag door onze jongens werd vertoond. De Belgische middenlinie vond ik het beste, daarentegen waren de Neder landers in tegenstelling met den vonigen wedstrijd een tikje te traag." Kanunnik Dessin, ondervoorzitter van den K.B.V.B., zeidt, dat de Belgen goed spel lieten zien en het juiste spel hadden gevonden om een wedstrijd te winnen. De oefenmeester van het Belgische elf tal, de heer Goetinck, was van meening, dat de Belgische ploeg zichzelf heeft over troffen. Wij moeten nog meer evolueeren. Het dubbele W-spel heeft voor goed voor ons afgedaan. De nieuwelingen in het elf tal hebben voldaan. Bij de Nederlandsche ploeg vond iik de middenlinie zwak, alsook de verdediging. Raymond Braine loofde de Belgische middenlinie evenals de twee vleugelspe lers. Ook Braine vond, dat de nieuwelingen hadden voldaan, de verdediging was prach tig. Aanvoerder Paverick vond de overwin ning verdiend. De nieuweling Nelis was buitengewoon op dreef. De middenlinie was het beste deel. KON. NED. VOETBALBONT De uitslagen Internationaal Antwerpen: BelgiëNederland f1 Af deeling L Afd. A: K.F.C.A.D.O. 1—2; Stormvogels 't Gooi 33. Afdeeling II Afd. A: R.F.C.H.B.S. 0—2; Xerxes— C.V.V. 5—2. Afd. B: QuickMartinit 43; De Hol- landiaanV.D.L. 2—3; B.M.T.—H.V.V. 0— 4; B.E.C.—V.I.O.S. 2—2. Afd. C. O D.S.—Emma 44; Neptunus Gouda 01; FluksSliedrecht 02; OvermaasD.C.L. 21. Afd. I: A.S.C.—Lugdunum 50; Olympia Woerden 30. Afd. M: RouwkoopWaddinxveen 11; T.O.N.A.L.D.W.S. 29; Bodegraven D.V.S. 55; AlphiaD.S.O. 21; Boskoop- sche BoysSportman 22. Res. D: U.V.S. III—Alphia II 12—2; Al phen H—U.V.S. II 1—2. Afdeeling Hl Afd. A: N.E.C.—Enschede 10; Tu- bantia—A.G.O.V.V. 2—1; Go Ahead-Wa- gehingen 25; Enschedesche BoysHen gelo 3—2. Afdeeling IV Afd. A: Willem II—N.A.C. 2—2; Juliana —Roermond 4—2; B.V.V.—N.O.A.D. 0—5; Helmond—M.V.V. 3-2; P.S.V.—L.O.N.G.A. 11; LimburgiaEindhoven 21. VcMcfie. tucht onthoudt die ook uw bander nietOnthoudt vóór alles, dat ook ban den door gebrek aan lucht overlij den I Controleert regelmatig de banden spanning, vooral thans, nu de banden- handel aan banden ligt is dat noodig I BELGISCHE ONDERSCHEIDINGEN VOOR NEDERLANDSCHE VOETBALOFFICIALS. A Uit Antwerpen wordt ons nog ge meld: Aan het banket, dat Zondag avond in „Excelsior" werd gehouden, deelde baron Holvoet, gouverneur van de provincie Antwerpen mede, dat de heeren dr. D. van Prooye, voorzitter van den K. N. V. B., S. Coldewey, vice- voorzitter en K. J. J. Lotsy, bestuurs lid van den bond en jarenlang consul van den Koninklijken Belgischen Voet balbond in Nederland, door Koning Leopold van België warem benoemd tot officier in de Kroonorde van Bel gië. Verscheidene sprekers hebben nog het woord gevoerd. De president van den K. B. V. B., de heer O. Vankesbeeck, sprak in een magistrale rede de huop uit, dat de •ntmoetingen tusschen beide landen ook in de toekomst in een vredelievende sfeer zouden plaats vinden. Dr. D. van Prooye heeft namens den K. N. V. B. voor de bijzonder hartelijke ont vangst bedankt. Hij overhandigde aanvoer der Caldenhove, die zijn 25en internatio nalen wedstrijd had gespeeld, een fraai souvenir. Voorts werd de Belgische speler Voor hoof nog gehuldigd, die wel heel wat meer nternationale wedstrijden voor zijn land heeft gespeeld, maar ditmaal juist den 25e ontmoeting tegen Nederland. DE COMPETITIESTANDEN Eerste klasse AFDEELING I Blauw Wit 11 10 1 32—15 20 V.S.V. 12 7 2 3 42—20 16 A.D.O. 11 7 1 3 38—19 15 DW.S. 11 7 1 3 32—21 15 Ajax 11 5 2 4 25—29 12 't Gooi 12 4 3 5 27—33 11 Stormvogels 12 3 4 5 18—24 10 D.O.S. 11 1 3 7 25—38 5 Haarlem 11 2 1 8 23—40 5 K.F.C. 10 1 1 8 15—38 3 AFDEELING II Feyenoord 12( 8 3 1 34—10 19 Sparta li' 5 4 2 38—25 14 V.U.C. 10 5 3 2 21—21 13 H.B.S. 12 5 3 4 28—32 13 D.H.C. 11 4 4 3 31—27 12 H.D.V.S. 10 4 3 3 31—22 11 D.F.C. 10 5 1 4 19—14 11 Xerxes 12 3 3 6 2640 9 10 2 R.F.C. C.V.V. 6 12—21 6 12 2 10 13—41 2 AFDEELING Hl. Heracles 11 7 2 2 24—10 16 Tubantia 11 7 2 2 26—22 16 N.E.C. 12 7 1 4 28—19 15 Hengelo 11 5 3 3 20—16 13 Go Ahead 12 4 5 3 21—18 13 A.G.O.V.V. 10 5 1 4 13—12 11 Quick 11 4 1 6 20—24 9 Enschedé 12 4 1 7 19—21 9 Enschd. Boys 11 2 1 8 14—28 5 Wageningen 11 1 3 7 1631 5 AFDEELING IV Juliana 15 11 2 2 56—22 24 N.O.A.D. 13 9 2 2 28—12 20 M.V.V. 14 9 2 3 37—19 20 Willem H 13 6 5 2 29—21 17 Longa 14 6 3 5 30—31 15 Eindhoven 13 5 3 5 34—23 13 NA.C. 12 4 3 5 14—21 11 P.S.V. 13 3 5 5 19—17 11 B V.V. 13 3 3 7 19—34 9 Limburgia 14 4 1 9 24—35 9 Roermond 13 2 2 9 13—37 6 Helmond 13 2 1 10 13—44 5 AFDEELING II Groep B. U.V.S. 9 7 2 31—13 16 S.V.V. 9 7 1 1 31—8 15 DE WESTELIJKE EERSTE KLASSERS. K. F. C.A. D. O. 12. Direct na den aanvang ging A. D. O. er van door en de strijd was nog geen 10 minuten oud, toen de Hagenaars door van den Breukel met een uitstekend schot de leiding namen (0—1). Ofschoon K. F. C. de tanden op een zette, bleef A. D. O. domineeren, doch tegen de ru^t wist zij het spel een paar malen te verplaatsen. Bij een goede door braak pikte Keiler een voorzet van Kruy- ver op en gaf keeper Koek het nakyken (11). In de tweede helft werd de strijd bijna steeds op K. F. C.-helft gespeeld, doch steeds was een K. F. C.-er present om een doelpunt te voorkomen. Tien minuten voor het einde werd door een K. F. C.-er in het strafschopgebied gezondigd. Uit den straf schop gaf de Heer den Hagenaars toen op onhoudbare wijze de leiding (12). R. F. C.-^-H. B. S. 02. Eerst na een half uur, toen H. B. S. het offensief had overgenomen, kwam het eerste doelpunt, Van der Vegte schoot na een duel bij het Rotterdamsche doel in het net (01). Zoo bleef de stand tot rust. Na de hervatting kwam H. B. S. al spoedig in de meerder heid. Na een minuut of tien bracht v. d. Vecht uit een strafschop den stand op 02, maar hoe de Hagenaars ook aanvielen, het gelukte hun niet meer punten te maken. Xerxes—C. V. V. 52. Xerxes bleek sterker en wist, na eerst eenige hoekschop pen genomen te hebben, door Schut haar eerste doelpunt te maken (10). Het was daarop van der Waal, wien het gelukte voor zyn club gelijk te maken (11) en C. V. V. had vervolgens zelfs eenige goede kansen om de leiding te nemen, doch des alniettemin ging de rust in met onveran- derden stand. Na de rust wist Kok, die mid denvoor was gaan spelen, Xerxes de leiding te geven (21), welke zij evenwel spoe dig weer moest afstaan, toen de Graaf on houdbaar doelpuntte (22). Ofschoon C. V V. daarna onversaagd bleef doorspelen, kon zij toch niet verhinderen, dat Xerxes nog drie maal doelpuntte, een maal door Schut en twee maal door Kok, waardoor de stand 52 werd. D. O. S.—V. S. V. 2—5. Balvers wist na goed doorzetten de geheele D. O. S.- verdediging te passeeren en V. S. V. de leiding te bezorgen (0—1). Kort daarop profiteerde Doring van een fout van Weber '02). Toen even later Sterk een goeden voorzet gaf, rende van der Kuil toe en passeerde opnieuw den D. O. S.-doelman. Ir de Utrechtsche voorhoede wilde het niet lukken. De rechtervleugel presteerde hoe genaamd niets. Bij een Utrechtschen uitval kopte Dumortier der. bal tegen de lat, doch Veldmeyer wist het terugspringende leder achter den reservedoelman Demmers te plaatsen. Op bijna gelukkige wijze bracht daarna van der Lugt den stand op 14. Jn de tweede helft waren de rollen omge draaid. V. S. V. had weinig meer in te brengen. Wegens een ongeval moest Van der Kuil het veld uitgedragen worden. Du- mortier en Van der Valk wisselden van plaats en dit was een erbetering. Op fraaie wijze kopte an der Valk een voorzet an Meeuwsen in (24). In de laatste minuten slaagde Sterk er in nog een doelpunt aan de score toe te voegen (25). Stormvogels—Het Gooi 3—3. Reeds na enkele minuten slaagt Cohen er in den be zoekers de leiding te bezorgen (01). Stormvogels zit niet bij de pakken neer en kort daarop gelukt het Opbergen de par tijen op gelijken voet te brengen (11). Dan neemt het Gooi het spel in handen en is veel sterker. Deze meerderheid drukt Eeugelaar in een doelpunt uit. (12). De gasten blijven meer aanvallend, maar de steeds beter op dreef komende Stormvo gels-back Haak Sr. is het groote struikel blok, de rust gaat in met 12. Na tien minuten brengt Kreuning den stand op 13. De strijd verslapt dan. Storm vogels speelt een verloren wedstrijd. Een onverwacht hard schot van Pierart, dat doel treft (23) geeft het spel opeens een ander aspect. Wel werkt het Gooi zich los, maar even later kopt Prinsen den gelijkmaker in het net (33). Quick Martinit V.I.O.S. Hollandiaan B.M.T. H.V.V. B.E.C. V.D.L. Alphen G.S.V. O.N.A. Woerden Olympia A.S.C. Maastricht L.F.C. Lugdunum Schoonhoven 29—18 12 29—24 12 29—28 9 33—35 9 27—35 9 17-25 9 19—35 7 28—41 6 Groep L 10 5 3 9 4 4 10 5 2 33—20 13 21—14 12 28—25 12 24—24 11 21—22 10 30—22 10 22—14 9 24—^23 9 18—38 5 14—33 3 A. S. C.—LUGDUNUM 5—1. Wat voor belang er mee gemoeid kan zijn om onder weersomstandigheden als gister en op een modderterrein een voet balwedstrijd te spelen, zal voor ons wel een raadsel blijen. Het modderballet aan de Kempenaerstraat had weinig met voet bal gemeen. Lugdunum viel ons al heel erg tegen en de uitslag is dan ook geens zins geflatteerd. Bij de rust was het 10 door een fraai .=chot van linksbuiten Matthijssen, ongeveer in het midden der eerste helft gespeeld. Het had toen evengoed 50 of 100 kun nen zijn, zooveel kansen had A. S. C. reeds gehad. Na de rust, tegen wind in spelend, bleef A. S. C. het beste van het spel behouden en na 8 min. vergrootte Mooten den voor sprong (20). Dezelfde speler kopte na 20 minuten op fraaie wijze uit een vrijen schop het derde doelpunt in (30). Uit een fraaien pass van Mooten maakte Matthijs sen 40 en even later was het Krijger, die 5- -0 schoorde. Eerst daarna slaagde Lug dunum er op eenigszins gelukkige wyze in de eer te redden (51). OLYMPIA—WOERDEN 3—0 Het is het Woerden-elftal niet mogen ge- lukkën om den derden uit-wedstrijd in cèr successie in een overwinning om te zet ten. Hiervoor zyn diverse factoren aanwezig en als de voornaamste noemen wij het ont breken van Van Mouwerik, het geblesseer de been van spil Weerelts, die voor de rust heel moeilijk kon mede komen en na de thee zijn plaats aan invaller Ruigrok af stond, terwijl tenslotte W den Daas, die, telkens duchtig op zijn huid gezeten, een half uur voor het einde dermate werd ge kraakt, dat Woerden practisch met 10 man moest door worstelen. Laten we echter direct voorop stellen, dat Olympia werkelijk de overwinning verdiende, want de Goudsche gastheeren zaten veel fanatieker op den bal en zetten telkenmale goed de vleugels aan het werk, waarbij het zeer geraffineerde spel van den veteraan-rechtsbuiten van Olympia sterk opviel. Direct na den aftrap onderneemt Olym- pif een uitval over rechts en de Woerden- verdediging moet handelend optreden. Ge steund door een orkaanachtigen wind komt Olympia steeds weer terug en keeper En gels, die weer voor het eerst onder de lat stond, moet zwichten voor een hard schot van den linksbinnen (10). Wat oWerden ook probeert, uit alles blijkt, dat de gasten eer. offday hebben. Alles mislukt ten epnenmale. Door deze tegenslagen en het abnormale slechte weer beginnen de Woer- drnaars zenuwachtig te spelen en zij kun- n i dan ook niet voorkomen, dat Olympia een tweede doelpunt scoort (20). Met dezen stand treedt de rust in. Direct na de thee neemt Woerden het spe' in handen en belegen zij het Olym- pia-doel, en toer toonde ue keepe. der gast- hteren uit welk hout hij gesneden was. Hij wist alles te keeren. Wat er ook gebeurde, hei doel van Olympia bleef ondoerboord. Als bij een snellen uitval van Olympia de linksbinnen voor de derde maal scoort, heeft Olympia met nog min. te spelen de overwinning in haar zak. JAARLIJKSCHE ALGEMEENE VERGA DERING VAN DEN K. N. Z. B. Mevr. Suttorpvan den Berg en mevr. de DoodKoenen leden van verdienste. HET BONDSONDERSCHEIDINGS- TEEKEN VOOR RIE MASTENBROEK. In „Krasnaposky" te Amsterdam is gistermiddag de jaarlijksche algemeene /ergadering van den Koninklijken Neder- landschen Zwem bond gehouden. De voorzitter, de heer Jan de Vries, heette de aanwezigen welkom en deelde mede, dat mevr. F. L. A. Suttorpvan den t'erg en mevr. V. S. W. de DoodKoenen, die beiden vorig jaar uit het bondsbestuur traden en ook in het afgeloopen jaar de belangen van den bond zoo zeer behartig den, waren benoemd tot leden van ver dienste. Voor haar successen op de Olympische Spelen van 1936 te Berlijn werd Rie Mas- lenbroek het bondsonderscheidingsteeken toegekend. Als belangrijkste feit van het afgeloopen jaar herdacht de voorzitter het tournooi om den Horthy-beker, dat zoo succesrijk is geweest. Nogmaals bracht hij dank aan de organisatiecommissie. De voorzitter vond het jammer, dat de K. N. Z. B. niet eerder in contact was ge komen met den Nederlandschen Arbeiders Sportbond en den Neder'andschen Bond tot het redden van drenkelingen. Thans echter is de samenwerking perfect, het geen zeer verheugend is. Dat enkele we nen geleden het Bondsbureau te Utrecht geopend kon wprden, was een heugelijk feit voor den bond. Hiermede ging immers eren lang gekoesterde wensch in vervul ling. Minder prettig achtte spr. het terug- ioopen van het ledenaantal. De bondsvoor zitter wekte de vereenigingen en kringbe- rturen op om alles in het werk te stellen om het ledenaantal weer te vermeerderen. Er zullen geen wedstrijden tegen veree nigingen, behoorende tot do oorlogvoerende landen, worden gehouden, terwijl het con tact met de neutrale landen zal worden bevorderd. Vervolgens werden de jaarver slagen en de begrooting goedgekeurd. De voorzitter van de A. Z. '70 reikte de Brediusmedaille, jaarlyks toegekend aan iie vereeniging, welke de fraaiste presta tie heeft verricht, uit aan Het Y, welke club dit jaar voor de 25e maal met haar eerste polozevental het kampioenschap van Nederland behaalde. Dé Moeder Triebelsbeker, ingesteld voor dengene of die organisatie, welke het mees te voor de zwemsport heeft gedaan, kwam voor een jaar in het bezit van den voor zitter van den Nederlandschen Bond tot het redden van drenkelingen, den heer A. A. Bierlée. De vertegenwoordigster van de O. D. Z. mocht de gouden medaille in ontvangst ne men voor de verbetering van het wereld record door Doortje Heeselaars op de 100 yards schoolslag. Na een korte gedachtenwisseling werd Let voorstel van de polo-commissie om een noudcompetitie zonder promotie en degra datie in te stellen, aangenomen. De aftredende secretaris van het bonds bestuur, de heer C. Altink, werd met alge meene stemmen herkozen. Voor den twee den voorzitter, den heer A. W. Sabel, die niet herkiesbaar was, stelde het bestuur den heer H. J. Bitter als candidaat. Als tegencandidate stelde de afdeeling Rot terdam mevr. Suttorpvan den Berg voor. Bij de stemming behaalde mevr. Suttorp van den Berg een meerderheid van stem men, zoodat z\j, thans als tweede voorzit ster, wederom haar intrede doet in het bondsbestuur. De commissarissen, de hee ren H. J. Bitter en A. F. Ruimschotel, wer den herkozen. Het lid van de technische commissie, de neer P. H. J. Dogger, werd met algemeene stemmen herkozen. De heer H. Th. Manger hield na afloop van het huishoudelijke gedeelte een lezing met als onderwerp: het zwemonderwijs. Als plaats, waar de volgende algemeene vergadering zal worden gehouden, werd Amsterdam aangewezen.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 14