OMGEVING RIJNSTREEK ZATERDAG 16 MAART 1940 0E LEIDSCHE COURANT wwn Ki.sn PAG. 6 LISSE Palm-paasch-processie Door de St. Agatha Kruisvaart Op Palmzondag herdenkt de Kerk Chris tus' glorierijken intocht in Jeruzalem. „De leerlingen gingen heen, en deden wat Je zus hun bevolen had". Ze brachten de ezelin met het veulen mee, en legden er hun man tels op, en Hij zette zich daarop neer. Nu spreidde het talrijke volk zijn mantels uit over den weg; anderen sneden takken van de boomen, en' strooiden ze op den weg. En de scharen, die voorop gingen en volg den, riepen uit: Hosanna den Zoon van David; Gezegend Hij, die komt in den naam des Heeren Hosanna in den hooge!* (Matth. 21. 7—10). Reeds in de oudste tijden (4e eeuw na Chr.) werd aan de herdenking van de glo- rieuzen intocht van Christus in Jeruzalem het houden van een processie verbonden. Geestelijkheid en geloovigen van Jeru zalem kwamen op Palmzondag bijeen in de kerk op den Olijfberg, waar na het zingen van hymnen en toepasselijke gebedèn het Evangelie-verhaal van Jezus' intocht in Jeruzalem werd voorgelezen. Deze Jeruzalemsche traditie breidde zich geleidelijk uit naar het Westen. Opmerkelijk is hoe ln de loop van den tijd verschillende dramatische elementen, ('t meeloopen van 12 of 13 Apostelen, het meevoeren van een levenden later een hou ten „palmezel"; daarom wordt Palmzon dag nog wel genoemd „O. L. Heer ten Ezele") in de processie werden opgenomen, maar deze behield toch haar hoofdbeteeke- nis: de voorstelling van Christus' zegevie renden intocht in Jeruzalem. In de middeleeuwen hield iedere stad op 't voorbeeld van Jeruzalem één gezamen lijke Palmpaschenprocessie. Geestelijkheid en volk kwamen samen in een kerk, buiten de stad, liefst in één, die door haar ligging op een heuvel aan den Olijfberg herinerde. Na de wijding van de palmtakken begeleidde de menigte den ce lebrant. die Christus voorstelde, hymnen zingend, stadswaarts voor de stadspoort bleef de processie staan en luisterde naar de prachtige lofzang van Theodulphus (8e eeuw) „Gloria, laus et honor" door een jongenskoor van boven den wachttoren van de stadspoort af gezongen. Dan klopte men driemaal met den schacht van 't proces- siekruis tegen de gesloten deuren, die daar op open gingen: symbolen van de hemel deuren, wegens de erfzonde gesloten en door Christus' kruis wederom geopend. Onder het zingen van'de Antiphoon „In- grediente Domino" trok de stoet vervol gens naar de hoofdkerk van de stad. (v. d. Graft Palmzondag pag. 13—14). De Palmprocessie stond in de middel eeuwen in hoog aanzien. Niet alleen trok ken de 12 of 13 apostelen mee in de stoet, maar ook de burgemeester, de z.g. schout en schepenen en de voornaamste inwoners van ae stad; allen rijkelijk uitgedost. Dik wijls was heel de stad in feesttoon en wer den er na afloop feestmaaltijden gehou den. Velen beschouwden het meetrekken in de palmprocessie als een gelegenheid tot het verdienen van aflaten; zelfs in Zwaben kregen ballingen, die zich b(J de processie aansloten, hun burgerrecht we der (v. d. Graft). Interessant is ook, hoe in den loop der Jaren de deelname van de groote men- schen aan deze processie langzamerhand verdrongen werd door wat het nu uitslui tend geworden is een deelname van de jeugd. Leuke Paa&chrijmpjes werden dan door de Jeugd gezongen, o.a. Palm, palmpaschen, Hei. Koerei! Over een Zondag Dan krijgen wij een eL Eén ei is geen ei, Twee ei is een half ei, Drie ei is een paaschei! of ook: Palm, palmpaschenl De koetjes die gaan grasen, De schaapjes in de wei, Als het Paasch is, krijgen wij een ei! (Schrijnen, Nederl. Volkskunde). A.s. Zondagmiddag trekt de Kruisvaart van de St. Agatha-parochie bij gunstig weer met hun versierde Palm-paaschstokken door het dorp, ter herinnering aan den ze gevierenden intocht van Christus in Jeru zalem. Deze vereeniging volgt na, wat reeds verschillende jaren in andere ste den en dorpen op Palmzondag wordt ge daan. Is dat geen verblijdend teeken? De l'iatste tientallen van jaren hebben bespot ting en miskenning gebracht van de rech ten van Koning Christus ook in het open bare leven. De jeugd belijdt in het openbaar de trouw aan Koning Christus. De Kruisvaart treedt aan! Om met Sint Michaels vurigheid en met Sint Jan's balsturigheid en in de vreugd der sterke vrouwe aan Christus Konings Ryk te bouwen; Om zingende met tal van vrinden den adeldom van het werk te vinden Tot moed en blijdschap zijn volbracht en het kruis ons op de wolken wacht De Kruisvaart treedt aan! (Wim Snitker). W. A. EGBERTS, Pr. Directeur Kruisvaart. Ziekenhuisverplegingsfodns. Het Zie- kenhuisverplegingsfonds „St. Joan de Deo" hield gisteravond haar 17e jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer L. Kap- teijn. De 2e secretaris, de heer J. Koelewijn, bracht het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat het fonds weer nuttig werk heeft ver richt. Uit het financieel verslag van den penningm., den heer A. Th. van Kesteren, bleek, dat in 1939 was ontvangen 9178.10 en uitgegeven: aan bodeloon 1098, aan het St. Elisabeth-ziekenhuis te Leiden 3442.05, aan het Ac. Ziekenhuis te Leiden 1555 20, aan de Maria-stichting te Haarlem 591.65, aan de Anna-kliniek te Leiden 339.80; aan kliniek-v. d. Hoeven te Leiden 60.10, aan het ziekenhuis te Amsterdam 24.50, aan ziekenvervoer per auto 227.10, aan be- heerkosten 100, aan drukwerk 33.99 en aan diverse uitgaven 73.71, zoodat het totaal der uitgaven bedroeg 7544.10, wes halve een voordeelig saldo viel te boeken van 1634. In 1939 werden verpleegd 113 zieken met 1986 verplegingsdagen tegen 135 zieken met 2500 verplegingsdagen in 1938. Dit aantal zieken en verplegingsdagen was in 1939 als volgt: St. Elisabethsziekenhuis te Leiden 58 zieken met 1065 dagen; Ac. Dem. Zieken huis te Leiden 36 zieken met 606 dagen; Maria-stichting te Haarlem 11 zieken met 205 dagen; Anna-kliniek te Leiden 6 zieken met 79 dagen; kliniek-v. d. Hoeven, te Lei den 1 zieke met 24 dagen en ziekenhuis te Amsterdam 1 zieke met 7 dagen. In 1939 werden 233 nieuwe leden ingeschreven en 139 leden afgeschreven, zoodat het aantal vermeerderde met 84 en het aantai thans is gestegen tot 2867 betalende leden. Bij monde van den heer C. Th. Duiven voorden verklaarde de comm. van verifica teurs de bescheiden van den penningmees ter in orde. In het bestuur waren aftredend, de hee ren A. Th. van Kesteren, J. Slobbe en J. Hoogervorst, welke laatste zich niet meer herkiesbaar stelde. De heeren v. Kesteren en Slobbe werden bij enkele candidaatstel- ling herkozen, terwijl in de vacature-Hoo- gervorst bij enkele candidaatstelling werd gekozen de heer W. Boon. Wit Gele Kruis. De afd. Lisse van het Wit Gele Kruis der par. van de H.H. En gelbewaarders vergaderde Vrijdagavond in het K.J.C.-gebouw onder voorzitterschap van den heer N. Rotteveel. Spr. bracht dank aan de eerw. Zuster die wegens slech te gezondheid haar taak moest beëindigen. Zij is een harde werkster geweest vanaf de oprichting. Wij zullen haar noodc missen. De nieuwe wijkzuster, de eerw. Zuster Ra phael, is inmiddels haar arbeid begonnen. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer van der Vlugt, bleek, dat 1410 be zoeken buitenshuis werden afgelegd en in het wijkgebouw werden 2347 behandelin gen verstrekt, terwijl 43 maal verplegings- artikelen werden uitgereikt. Het aantal be droeg 256 leden. Hieruit blijkt ten volle het belang der wijkverpleging in deze pa rochie. De penningm., de heer J. Korte- kaas, bracht hierop zijn jaarverslag uit. Hieruit bleek, dat het saldo van 1939 was 185.31. De ontvangsten hebben bedragen in totaal 723.68 en de uitgaven 848, zoo dat er een nadeelig saldo viel te boeken van 116.92. De bestuursleden C. van Lent en W. van der Vlugt werden bij acclamatie herkozen. Bij de rondvraag vroeg de heer van Steijn om in deze parochie ook een consul tatiebureau voor zuigelingen in te stellen. Het hoofdbestuurslid, de heer de Ruiter, is van meening, dat hieraan groote kosten verbonden zijn. Besloten werd hierna een onderzoek in te stellen; eventueel zal hier voor subsidie noodzakelijk zyn. Spr. sprak als zoodanig een opwekkend woord. Hij roemde de goede samenwerking in het bestuur. De kern is goed en hy bewonderd het werken, gezien het weinige geld hetwelk de afdeelingskas binnen vloeit. Hierna sluiting. Personalia. Voor het machinisten-exa men voorloopig diploma is geslaagd de heer J. Schep. HILLEGOM Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente houdt een openbare vergadering op Dinsdag des namiddags te 2 uur. De agenda bevat o.m. Mededeelingen: a. Voorstel tot vernummering van de huizen aan den Loosterweg I en II; b. verzoek van de V. V. Hillinen tot verlaging van de huur der gemeentelijke sportterreinen; c. ver zoek van den Alg. Ned. Politiebond in zake bezoldiging politie-ambtenaren en veldwachters; d. schrijven van het raadslid Pijnaker inzake sneeuwopruiming. KATWIJK Geboren: Elisabeth d. v. G. Haasnoot en E. v. Dyk. Petronella Maria d. v. J. v. Duyvenbode en M. v. d. Mey. Alida Jacoba d. v. C. v Dijk en C. v. d. Plas. Robert z. v. P. Piers en G. Endendijk. Cornelia d. v. D. Kuyt en W. Dijkhuizen. Leendert Heinrich z. v. N. v. Rijn B. v. Eist. Cornelis Jan z. v. A. v. Duyven- boede en L. Sneijders. Anna Maria d. v. C. Guyt en M. v. d. Oever. Ondertrouwd: K. Verdoes en J. Guyt. J. J. Knetsch en B. v. Duyven bode. J. Houwaard en J. de Best. L. v. d. Plas en P. Ouwehand. z Getrouwd: J. Guyt en P. Rijsdam. D v. Duyn en A v. Duyn. Overleden: Elisabeth Ouwehand 30 j. Jantje Hendrina v Lavieren 85 j. Hendrina Jannetje Nijeboer 61 j. echtge- reote van C. Hogewoning. Arendje Zuy- derduin 91 j. LEIDSCHENDAM St. Josephsgezellen. Zondag 17 Maart te 11.30 uur en na de Lijdensmeditatie bij eenkomst. Te 12 uur Adspirantencursus. Dinsdag 19 Maart te 7.30 uur Maria-Con- gregatie, daarna bijeenkomst. Donderdag 21 Maart: Biljartclub A.D.O. en tooneel- club „Adolf Kolping" en Zaterdag 23 Maart na het Lof bijeenkomst. K. J. M. V. Maandag 18 Maart: Film en voordrachtavond over „Vereeniging Ne- derlandsch Fabrikaat" met lezing door den heer H. M. Lugard. Dinsdag 19 Maart te 7.30 uur Maria-Congregatie. STOMPWIJK Propagandaclub. Gisterenavond hield de Propaganaaciub een jaarvergadering in de zaal van den heer v. Geylswijk. Door den waarn. voorzitter, den heer Piet Hoo- geveen, werd medegedeeld, dat in dezen winter geen cursusavonden gehouden zijn door gemis aan vergader-gelegenheid Hier na werd door den penningm. verslag uitge bracht van de kas. De ontvangsten waren ƒ116, de uitgaven ƒ40.24, alzoo een batig saldo van 75 76 Door het aftreden van den heer C v. d Zijden, moet een voorzit ter gekozen worden. Na enkele stemmin gen werd gekozen de heer Jan v. Bohe- men, die door den geestelijk adviseur met zijn verkiezing werd gefeliciteerd. Als secr. werd met algemeene stemmen herko zen de heer piet Hoogeveen. Voorts werd besloten op 11 April een feestavond te or- ganiseeren. Tot slot sprak de voorzitter waardeerende woorden over zijn voorgan ger, den heer C. v. d. Zijden. NOORDWIJK Tuinb. en Plantkunde. De Kon. Ned. Mij. van Tuinb. en Plantkunde vergaderde onder voorzitterschap van den heer P. de Groot Uit het verslag van den penn., den heer Rotteveel, bleek, dat ontvangen was 329.43, uitgegeven f 329.78. In de kascom- missie werden benoemd de heeren T. Dui venvoorde en A. Wassenaar Jzn. De heer H. de Boer werd als bestuurslid herkozen; de aftredende bestuursleden, de heeren W. Bosman en L. v. d. Meer, welke niet her kiesbaar waren, werden dank gebracht voor hun werkzaamheden in de afgeloopen zittingsjaren. Op voorstel van bestuur werd besloten het aantal bestuursleden van 9 op 7 terug te brengen, zoodat geen verkie zing voor de opengekomen bestuursfunc ties plaats had. Besloten werd dit jaar weer en Chrysanthen-tentoonstelling te houden. De heer P. de Groot hield een belangwek kende causerieover „Het Weer". De heer ,P. de Groot werd met alg. st. tot 2en voor zitter benoemd. Hierna sluiting. NOORDWIJKERHOUT Wedstrijd in soorten-kennis. De bloem- bollenbeurs-commissie, alhier, heeft het ini tiatief genomen om een wedstrijd te hou den in soorten-kennis van narcissen. Voor dezen wedstrijd zijn geldprijzen beschik baar gesteld. Leden van de afdeeling Noordwijkerhout van L.T.B. en H.B.G. hebben het recht gratis aan den wedstrijd deel te nemen. De wedstrijd vangt aan Donderdag 21 Maart en eindig,. 23 Maart a.s. De soorten staan opgesteld in café Duin en Dal, van mej. de wed. van Paridon. Drie en zestig soorten zyn aldaar aanwezig. NOOTDORP Commissie voor zakelljken bijstand aan gemobiliseerden. Op initiatief van den burgemeester is in deze gemeente opge licht een Commissie voor Zakeüjken Bij stand aan gemobiliseerden; ze bestaat uit oe volgende heeren: voorzitter: C. L. van Leeuwen, voorzitter van de R.-K. Midden- standsvereeniging „De Hanze"; secretaris:* A K. H. Breebaart, gemeente-ontvanger; leden: C. W. van Eijk, besturslid van den R.-K. L. T. B P. J. Mooijman Hzn„ verte genwoordiger van de Holl. Mij. voor Landbouw en A. S. Post M.J.zn., bestuurs lid van den C. B. T. B. Verkoop schapen. De op Woensdag gehouden openbare verkooping van scha pen waarvan de opbrengst bestemd is voor de R.-K. kerk heeft f 1895 opgebracht. Een aantal van 71 schapen werd verkocht, zoo dat een mooie gemiddelde prijs werd ge maakt. DiefstalDeze week zijn aan den Veen- weg des nachts uit een kippenhok ont vreemd 5 kippen en een haan. Tevens wer den uit een wagenschuur meegenomen 3 dekens. OEGSTGEEST St Josephsgezellen. De leden van de St. Josephsgezellenvereen. worden vrien delijk uitgenoodigd morgen aan de Palm processie deel te nemen. Kapelaan A. SANDERS. Botsing tusschen tram en auto. .Bij de werken aan den weg op de Rijksweg nabij de hoeve „de Slaag" had hedenmorgen een botsing plaats tusschen een tram van de Haagsche Tramweg- Maatschappij en een stilstaande vrachtauto waarvan de aange voerde materialen werden gelost. De be stuurder van de uit de richting Leiden ko mende tram zag de vrachtauto te laat en reed er met volle kracht boven op. Alleen de bestuurder kreeg enkele schaafwonden aan het hoofd terwijl zoowel de tram als de auto zwaar werden beschadigd. RIJNSBURG BloemenhandelDe aanvoer neemt da gelijks toe en is thans al vrij groot. De prij zen der tulpen zijn mede daardoor dalen de, alhoewel de trekkers nog tevreden mo gen zijn. Er wordt nog flink wat voor ex port gekocht, en dan voornamelijk Narcis sen. De noteering was als volgt: tulpen per dozijn: Victoir d'Olivierre Farncombi San ders 1820, Triumph 1720, Carrara 22 25. Will. Pitt 18—25. Titiaan 20—23, King of the Yellow 13—16, Witte Valk 12—15, Rij zende Zon 1823, Aviateur 2326, Barti- gon 2530, Eyectra 1923, Gele Prins 16 20, La Reine 1216, Oranje Nassau 19 24, Rose Copland 1824, Azalea 1619, Mu- rillo 1517, Zenober 1719, Goudvink 19 23, Pierson 1315, Rose la Reine 1215, Parma 1924, Albino 2428, His 1316, Kerm. Schlegel 12—14. Krelage 15—19, Coul. de Cardinaal 2328, Peach Blossom 17—20, Edith Eddy 18—21, Oostenrijk 14 —18, Theeroos 1619, Fred. Moore 1115, Mr. v. d. Hoef 1619; Grand due 2024, Cour d'or 1720, Sonja 1418, Gen. de Wet 1924, Bandoeng 2632, Mozart 16 21, Alberis 2529, Dorus Rijkers 2631, Elisabeth 3235, Globe 2025. Narcissen per dozijn: King Alfred 2025, Victoria 1924, Poeticus Ornatus 2023, Golden Spur 1215, Glory 1418, Laurens Koster 1316, Sion 1114. Hyacinthen per 100: Gertrude ƒ2.10 2 40, Lieber 1.501.80 Bismarck ƒ2.10 2.40, L'innocence f 2.703.20, Gemengd 1.502.40. Freesia 1.502.60, Anemonen per dozyn ƒ0.500.60. SASSENHEIM Mottigerpolder. De vergadering van stemgerichtigde Ingelandën werd Donder dag gehouden in hotel „Het Bruine Paard". Voorzitter de heer J. C. Verdegaal. Op deze vergadering konden worden uitgebracht 16 stemmen (maximum 53 stemmen). De reke ning over 1939 werd vastgesteld als volgt: inkomsten f 1233.24, uitgaven 1474.13, zoo dat het nadeelig saldo bedraagt 240.89. De nog te vorderen polderlasten over 1939 be dragen 285.78. Na invordering hiervan zal dus het voordeelig saldo bedragen 44.89. De omslag bedroeg over 1939 10 per H.A. met een omslagplichtige grootte van 89 97.46 H.A. De bemalingsinrichting (electrisch) vroeg aan onderhoud 199.84, stroomver bruik 1504 K.W.U. 309.91; rente van de 3Vi pet. geldleening, oorspronkelijk groot 3500 en pro resto op heden 1750, 67.38, aflossing op deze geldleening 175. De vijzel is in 1939 bespoten, zoodat deze thans in goede conditie verkeert en voor loopig nagenoeg geen onderhoud zal vra gen. Met de Lichtfabrieken te Leiden zal een nieuwe overeenkomst aangaande elec- triciteitslevering worden aangegaan en wel op belangrijk gunstiger voorwaarden dan dit tot heden geschiedde. De commissie voor onderzoek van de rekening over 1939 was gevormd door de heeren J. Nijssen, W. v d. Vlugt en C. W. Prins Gzn. Dezelfde heeren werden belast met het onderzoek van de rekening over 1940, terwijl tot plaatsvervangende leden werden benoemd de heeren L. P. Zonneveld, J. A. Verdegaal en E. F. Knopport. De begrooting voor 1940 geeft als eindcijfer voor inkomsten en uit gaven 2130.59. Het batig saldo werd op „onvoorzien" geraamd op 36.94. Gezien de hooge onderhoudskosten ook in 1940 werd de omslag voor dat jaar begroot op 12 per H.Aderhalve een verhooging van 2 per H.A., in het vertrouwen op een verla ging in het volgende jaar of in één der eerstvolgende jaren. Tot Poldermeester werd na schriftelijke stemming met algemeene stemmen herko zen de heer Mare. v. d. Vlugt. Het stem bureau bestond uit de heeren J. C. Verde gaal, voorzitter; L. A. Prins en M. v. d. Vlugt. Door het bestuur werd mededeeling gedaan van het besluit om de voorschriften van de keur of politieverordening van den ALPHEN AAN DEN RIJN De gemeente-secretaris. Mr. F. J. Ifelmstrijd, gemeente-secretaris alhier, heeft zijn benoeming als zoodanig te Vel- cen niet aanvaard. Personalia. Voor het examen apothe kers-assistent is geslaagd mej. A. M. den Oerden. Gevestigd: van Woubrugge: A. M. C. de Vogel van Rotterdam: J. Voordouw van Zwammerdam: Ph. E. van der Eek van Zegveld: J. Stuiver van Bunnik (U.): J. A. van de Hoef van Leiderdorp: J. Kikkert van Hazerswoude: E. Krap van Sassenheim: P. C. den Hoed van Putten (Geld.): J. Hendriksen. Vertrokken: naar Zwammerdam: J M. oKelewijn naar Bloemendaal: C. Delfos naar 's Gravenhage: J. Rijnsbur ger naar Wounbrugge: G. van Leeuwen naar Wieringermeer (Slootdorp-: K. Mar kus naar Den Haag: G. van Egmond naar Den Haag: A. Uithol naar Wamel G. G. Ernste naar Zwammerdam: P. van Harskamp naar Woubrugge: N. J. Peil. Geboren: Dina Alida d. van J. VJjl- brief en M. A. Chr. Beumer. Ondertrouwd: L. Oudshoorn 26 j. en M. Langhout 31 j. Getrouwd: M. C. Broekhof! 24 J. en J. M. Koeelwyn 23 j. Ocverleden: P. Houtman 3 m. polder, aangaande het schoonhouden van de tochten en scheislooten meer dan tot he den heeft plaats gehad, te doen naleven. Ook bij de tweede schouw in October moe ten eveneens de tochten in orde zijn, an ders wordt een boete opgelegd. De Inge landen gelieven hiermede toch vooral re kening te houden, waarmede zoowel hun belangen als die van den polder worden gediend. Hierna sluiting door den voor zitter. VOORHOUT Geitenfokvereeniging. Onder voorzit terschap van den heer H. P. van der Maat kwam de Geitenfokvereeniging De Een dracht alhier in café „Welgelegen" in jaar vergadering bijeen. De secretaris, de heer H. C. van Wieringen, las de notulen. De heer Ph. van der Berg, penningm. gaf een duidelijk overzicht der financiën van de vereeniging over het afgeloopen jaar, waaruit bleek, dat in het afgeloopen jaar was ontvangen f 134.91 en uitgegeven 140.83, vermeerderd met een batig saldo van vorig jaar ad f 14.52, werd thans de rekening gesloten met een batig saldo van 8.60 Als commissie tot kascontrole werden benoemd de leden W. van den Burg en G. J. van Rheer.on. Bij de bestuurverkiezing werden tot leden van het bestuur herkozen de leden P. A. van Werkhoven Th.zn., ter wijl in een nieuwe bestuursvacature werd voorzien door de benoeming van het lid Gijsb. van der Tang Dzn. De heer Th. van der Ploeg bracht onder de bedrijven door nog verslag uit van de alg. vergadering van den Provincialen Bond, waarna het be stuur het voorstel werd gedaan om de jonge bokjes in het komende lamseizoen wederom ter beschikking te stellen van de vereeniging ten behoeve van de kas, waartoe met alg. st. werd besloten. Niette min werd er de nadruk op gelegd, dat toch alle leden in deze aangelegenheid vrij heid blijven behouden. In het belang even wel van ae veredeling van het ras worden deze bokjes gedood, zulks ter voorkoming van verder opfokken. Als afgevaardigde naar den „Kring Voorhout" werd vervol gens de voorzitter H. P. van der Maat ge kozen. tributieschnal in den breede beKxMpka Vervolgens werd de wijziging in de con- tributieschaal in den breede bespreken. De contributie bedraagt thans 1.20 per jaar en zal 'na aanneming op deze vergadering in de toekomst komen te bedragen f 1.50 per jaar, evenwel onder deze restrictie, dat nu meteen vrije dekking bij den bok der vereeniging wordt verkregen. Werkverschaffing. Maandag 18 Maart a.s. zullen een 30-tal werkzoekenden, in-«. geschreven bij de gemeentelijke arbeids beurs, te werk worden gesteld in het werk verschaffingsobject bij de Fa. Warnaar en Co. te Sassenheim. Het betreft hier lande rijen in de gemeente Voorhout. Dit werk zal 3 weken duren. VOORSCHOTEN Geboren: d. van G. de Grootvan Mourik d. van J. H. GiesenVerholt d. van M. A. v. d. Peetv. d. Geer d. van J. C. de GraaffHenneveld. Ondertrouwd: N. Verdoes 25 j. van Woubrugge en M. Overduin 25 j. WARMOND Kruisvaart. Woensdag 7.30 uur Mgr. Aengenent-, Michaël- en Tarcisius-ban. Za terdag 7.30 uur: Willebrord- en Jercen- ban. Jongens, we staan weer voor de mooie dagen van de Goede Week. Laten we deze week bizonder goed beleven; beginnen we dan met Palm-Zondag, waaraan iederen Kruisvaarder wil meedoen; en volgen we vooral het Lijdensverhaal. Iedere jongen, die kan. wil de plechtigheden medemaken op Witten Donderdag en Goeden Vrijdag. ALKEMADE Personalia. Tot secretaris-penning meester van den Drooggemaakten Veen- der- en Lijkerpolder buiten de bedijking is benoemd de heer L. A. N. van Domme len, eerste ambtenaar ter secretarie, alhier. Geboren: Cornelia Anthonia, d. van A. M. van der Meer en H. M. de Jong Krijn, z. van J. Vreeken en W. Pulleman. Ondertrouwd: C. van Dam jm. 25 j. en J C. Wesselman d. 25 j. Overleden: Maria C. Klein 3 mnd. BODEGRAVEN Geslaagd. Na opleiding genoten te hebben van de eerw. Zuster Gabina wisten de dames R. de Graaf, D. van der Heuvel, Chr van der Poll en N. Schouten te Bo degraven alsmede C. Blom te Boskoop, het diploma costumière te behalen. Voor het diploma lingerie slaagde de eerw. zuster M. Marcella, terwijl de navol gende dames eveneens de opgaven succes vol uitvoerden :M Koot, M. Krahn, B. La- feber, A. van der Werf, A. Langeslas. A. Warmerdam en B. Wolswyk. LEIDERDORP Burgerwacht. De uitslagen van de bij de winteroefeningen gehouden schietwed strijd zijn de volgende: le prijs G. de Ko ning J.M.zn., 2e pr. Joh. Dompeling, 3e pr. G. S. Nagtegaal, 4e pr. J. Zwanenpol, 5e pr. J. M de Koning C.zn. 6e pr. B. van Winkel, 7e pr. K. van Winkel. 8e pr. C. de Koning C.zn., 9e pr. J. Nagtegaal, 10e pr. J. Janssen, lie pr. G. de Koning A.zn., 12e pr. J. P. Vervark.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6