r Letteren en Kunst KLEINE ANNIE ZATERDAG 16 MAART 1940 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 15 Qztneng.de ffienichten KORPORAAL-KOK DOODGEREDEN. Gistermiddag is nabij de barakken aan den Munnikenweg te Veenendaal, een doodelijk ongeluk gebeurd, ten korporaal- kok, die per rijwiel passeerde, is door een gandauto gegrepen en op siag gedood. Het Slachtoffer was gehuwd en vader van twee kinderen. Hij had juist verlof gekregen en xou naar zijn huis terugkeeren. De mare chaussee heeft de zandauto in beslag ge nomen en den bestuurder gearresteerd. f „EULOTA" DOOR TORPEDO TOT II ZINKEN GEBRACHT? Grootste deel der opvarenden aangekomen te Londen. Twee-en-dertig van de 45 opvarenden van het Nederlandsche schip „Eulota", dat dezer dagen is vergaan toen het in ballast voer, zijn gisteravond in het Hollandsche hotel te Londen aangekomen. Uit de gesprekken met de opvarenden bleek, dat een torpedo de oorzaak is ge weest van de explosie, die het schip in kcrten tijd heeft verwoest. De kapitein schrijft het feit, dat niemand zwaar is gewond toe aan de groote paraat heid en de tegenwoordigheid van geest van de geheele bemanning, die zich voort durend voor oogen heeft gehouden, dat ongelukken te allen tijde mogelijk waren. Onmiddellijk nadat de explosie was ver nomen, zijn allen in drie booten van boord gegaan. Gedurende geruimen tijd bleef men nog in de nabijheid van de brandende „Eulota"; na een half uur besloot de ka pitein terug aan boord te gaan ten einde te pogen het schip te redden. Aanvankelijk leek het, aldus wordt aan het „Hbld." bericht, dat dit streven met succes zou worden bekroond, doch spoe dig begon de „Eulota", die nog steeds bran dende was, zoodanig te kraken, dat het on verantwoordelijk ware geweest nog lan ger aan boord te blijven. Niet lang daarna ook brak het schip door midden, het kon als verloren worden beschouwd. Na geruimen tijd over de niet zeer kal me zee te hebben gezwalkt, werden de drie booten opgemerkt door een Fransch mili tair vliegtuig, dat niet alleen de aandacht van een Engelsche destroyer vestigde op de schipbreukelingen, doch er tevens zorg voor ten minste twee maanden, bij elkaar men de beschikking had over proviand voor ten minste twee maanden bij elkaar bleven Over de verzorging aan boord van dm Engelschen oorlogsbodem waren allen vol lof en eveneens omtrent de ontvangst aan den vasten wal. Vi«>r man liggen nog in het ziekenhuis ln cle plaats van aankomst. Hun wonden zijn nauwelijks van eenige beteekenis en zij zullen spoedig naar het vaderland kun- n.'n terugkeeren. Zes der officieren van de „Eulota" kee- ran heden per K.L.M. naar Nederland te rug, terwijl de twee en dertig die gister avond in Londen zijn gearriveerd per Ba- tavierlijn naar Rotterdam vertrekken en aldaar Zondagmiddag kunnen worden ver wacht. De eenige pasagier van het schip is gisteren reeds per K.L.M. teruggekeerd. OP ZOEK NAAR DE .FRIESLAND,". Hedenochtend is het s.s. „IJsel", van de reederij Koppe van Amsterdam naar het IJselmeer vertrokken, teneinde het eenige maanden geleden in het ijs vastgeraakte en gezonken s.s. „Friesland"' op te sporen. Indien het schip, dat met de kiel op den bodem ligt, nog boven de oppervlakte uit steekt, zooals eenige'n tüd geleden nog het geval is geweest, zal men zich aan boord van het wrak begeven, teneinde na te gaan of het de moeite loont een ber gingspoging te ondernemen. Zooals men weet, bevindt zich in het ruim van de „Friesland" een groote lading blik. Mogelijk zal deze nog geborgen kun nen worden. Bovendien zijn hedenochtend de stoom schepen „Zwolle" en „Amsterdam" van Kampen naar Amsterdam vertrokken om den dienst, welke tijdens de vorstperiode was stopgezet, te hervatten. ZEILSCHEEPJE OP DE WESTER- SCHELDE IN HACHELIJKE POSITIE. Door Belgische sleepboot in veilige haven gebracht. Uit Breskens wordt gemeld: Het 20 ton metende zeilscheepje „Twee Gebroedcis" var» de Gebr. Martens uil Hoofdplaat heelt gistermiddag, door den opkomenden Zuid wester storm, in een hachelijke positie verkeerd. Men was bezig het scheepje met zand te laden, afkomstig van eer, -".gnd- plaat in de Westersehelde, nabij Breskens. De zware golfslag, waarmede de storm gepaaid ging, zette het scheepje aan den grond en beukte het zoodanig, dat er ge vaar voor zinken ontstond. De twee opva- r?nden trachtten met behulp van een dek zeil het ruim af te sluiten voer het over komende water. Toen zij hier niet in slaag den, heschen zij de noodvlag, welke werd opgemerkt door den kapitein van de uit Antwerpen afkomstige sleepboot „Alfi" en door schipper H. Fenijn van de „Br. V". Beiae schepen kwamen te hulp. De „Alfi" kon een tros overbrengen en de „Twee Gebroeders" vlot sleepen. Het scheepje werd de haven van Breskens binnenge bracht. MOEILIJKE TOCHT VAN ZWARTSLUIS NAAR AMSTERDAM. Na Nieuwjaar de eerste schepen uit Overrijssel in de Oranjesluizen. Gisteravond omstreeks half tien arri veerden in de Oranjesluizen de motor schepen „Hoogeveen", „Piet Hein" en „Drentina", komende van Zwartsluis, wel ke na een zware reis van drie dagen Schellingwoude hebben bereikt. Het wa ren de eerste schepen, komende van Over ijssel, die sinds het intreden van de felle vorst met succes den tocht door het ijs van het IJsselmeer naar Amsterdam hadden ondernomen. Nabij het eiland Schokland hadden de schepen, die Woensdagmorgen uit Zwartsluis waren vertrokken, eenigen tijd in het ijs vastgezeten, doch het was hun gelukt op eigen kracht los te komen en de reis te vervolgen. Het 'm.s. „Hoogeveen" stond onder com mando van schipper Govers, het m.s. „Piet Hein" onder schipper van der Ley en het m.s. „Drentina" onder schipper van de Heuvei. SPIONNAGE-AFFAIRE IN VLISSINGEN. Scheepvaart berichten aan vreemde mogendheid doorgegeven? Twee nieuwe arrestaties hebben het aan tal verdachten in de Vlissingsche spionna- ge-zaak tot vier uitgebreid, ln Vnssingen is thans nog in arrest gesteld de carga- doorsbedenae B., terwijl de vierde man el ders in het land werd aangehouden. Hoewel het zeer moeilijk blijkt over deze nieuwe spionnage-atlaire nadere bij zonderheden te verkrijgen officieele in stanties bewaren de uiterste discretie weet „Het Volk" nog het volgende mede te deeien. De eerste arrestant, B., een ex-stuurtnan van de groote vaart, te Vlissingen woon achtig, is enkele maanden geleden afge keurd en had sindsdien „een vertrouwens positie" gekregen. Ook zijn echtgenoote wist van zijn nieuwe werkzaamheden niet méér, dan dat het om een vertrouwenspo sitie ging. B. legde zich toe op het verkrij gen van bijzonderheden over de, ondanks den oorlog nog altijd vrij talrijke schepen, die te Vlissingen aankomen, er passeeren, of van daar vertrekken; hun naam, natio naliteit, lading, plaats van bestemmng, da tum van vertrek enz. B. moest zijn materiaal naar een adres in Rotterdam zenden en ontving voor zijn moeite geregeld geld. Naar verluidt, is het uitbetalen van dit salaris aanleiding ge worden tot het aan 't licht komen van deze spionnage-affaire. Dit zou namelijk een keer in een der Vlissingsche hotels hebben plaats gehad en de aandacht hebben ge trokken van andere bezoekers die de zaak verdacht vonden en er de aandacht van derden op vestigden zoodat het onderzoek een aanvang nam. Oud-stuurman B. had natuurlijk relaties noodig om de scheepvaart-gegevens te kun nen verkrijgen. Eén dezer relaties was een Vlissingsche cargadoorsbediende die zich kort geleden zelfstandig als cargadoor heeft gevestigd, zekere B., die uit hoofde van zijn beroep natuurlijk uitstekend op de hoogte was van belangwekkende bijzonderheden der daar vertoevende vaartuigen. Deze B. is j.l. Maandagmiddag aange houden. Een geleende fiets die hij bij zich had moest later door den eigenaar van het politiebureau worden gehaald; dit betee- kent de doortastende snelheid waarmede werd ingegrepen. Den verdachte werd niet de minste gelegenheid gelaten eventueel bezwarende stukken te vernietigen of der den te waarschuwen. Naar verluidt zal deze verdachte binnenkort ter beschikking van de Middelburgsche justitie worden gesteld; hij blijft in bewaring. In tot oordeelen bevoegde kringen acht men de mogelijkheid van meerdere arres taties niet uitgesloten; men verwacht deze zelfs. BREDA OPGESCHRIKT DOOR EXPLOSIE. Te vee! trotyl gebruikt bij opblazen van oude fundeering. Een' blijkbaar te zware lading trotyl, door personeel van de genie geoezigd bij de opruiming van de be.onnen tunaeering van de voormalige machinefabriek „Bre da", was gisteren oorzaak, dat in de Kar- nemelkstraat te Breda tal van ruiten zijn gesprongen, terwijl stukken steen van twee en drie kilogram meer dan honderd meter werden weggeslingerd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, meldt de „Tel De voormalige machinefabriek „Breda" is ruim een jaar geleden door de gemeente aangekocht, omdat deze fabriek moest ver dwijnen in verband met de voorgenomen doorbraak van'de binnenstad. De fabrieks gebouwen zelf zijn reeds gesloopt, doch stooping van de zware betonnen fundee ringen bleek op normale wyze niet moge lijk. Daarom werd de hulp der genie inge roepen om de massieve betonblokken op te blazen. Dit geschiedt door het boren van gaten, waarin buisjes trotyl worden geplaatst, welke tot explosie worden ge bracht. Blijkbaar heeft men bij een dezer explosies een te zware lading aangebracht, met het gevolg dat de luchtdruk tal van ruiten in de omgeving deed springen. Van het dak eener woning in de Nieuwstraat werden dakpannen afgeworpen. Groote stukken steen vlogen hoog door de lucht en kwamen tot honderd meter- verder op de straat terecht. Een bewoner van de Karnemelkstraat, dié voor het raam van zijn bovenwoning zat, ontkwam aan groot gevaar, doordat een stuk steen vlak langs zijn hoofd door de ruit suisde en in de huiskamer terechtkwam. Sommige bewo ners waren zeer geschrokken. De verdere opruimingswerken door middel van tro tyl zijn voorloopig gestaakt. Builen!andsche Berichten SCHEEPSRAMP IN JAPAN Vermoedelijk 41 slachtoffers Men gelooft, dat 41 opvarenden ver dronken zijn van het Japansche s.s. „Yoko- san Maroë, dat ter hoogte van Toeiyoe (Zuidelijk Korea) gistermiddag is vergaan. Men heeft elf lijken gevonden. Dertig op varenden wordt n nog vermist; men vreest, dat zij verdronken zijn. ONGELUK MET VERSPERRINGS BALLON Gistermiddag is een Engelsche versper- ringsoallon onverwacht opgestegen met het gevolg, dat twee solda»en meegevoerd wer den tot acht meter boven den grond. Toen vie.en zij. Beiden moesten in een zieken huis opgenomen worden. OVERSTROOMINGEN IN SLOWAKIJE De plotseling ingetreden dooi heeft in het Noorden van Slowakye tot ernstige overstroomingen geleid. Bij het vlek Ku- nin is de Orova in een wilden stroom her schapen. De huizen staan onder water: veeJ vee is omgekomen. Ook vele bewoners heo- ben in givaar verkeerd, doch met uitzon dering van één konden zij gered worden. De schade, die aangericht is door de overstrooming in de gebieden tusschen de Donau en de Teiss, is aanzienlijk. Ver scheidene wegen en dorpen staan onder water. Men vreest, dat zich nieuwe over stroomingen zullen voordoen. ZWARE BRAND IN AMERIKAANSCH WOONHUIS Te Charlotte (Noord Carolina) is gister nacht een zware brand uitgebroken in een in het centrum der stad gelegen woonhuis, dat 9ö kamers bevat. De bewoners werden in hun slaap verrast en verscheidenen sprongen uit de ramen. Zes personen, waaronder vier kinderen, vonden den dood en twaalf anderen werden ernstig gewond. De brandweer kon tegen den geweldigen vuurhaard niets uitrichten. POLITIEKE MOORD TE SJANGHAI Kad Sjin Gao, een Chineesche millionair werd Vrijdagavond te Sjanghai op straat door een onbekende vermoord. Men ge looft hier te doen te hebben met een poli tieke misdaad, daar het slachtoffer de guerilla-actie in de buurt van Sjanghai zou hebben gefinancierd. Verleden jaar was hij op verzoek van Japan gearresteerd, doch later in vrijheid gesteid. KERK VAN HET H. GRAF WORDT AFGEBROKEN Naar de Italiaansche bladen melden, heeft de architect Luigi Marangosi ver klaard, dat de kerk van het Heilig Graf te Jeruzalem afgebroken en herbouwd moet worden. Het gebouw heeft door verschei dene aardbevingen geleden. Men had Ma rangosi verzocht naar Jeruzalem te komen om zyn oordeel te geven. SELMA LAGERLOEF OVERLEDEN Selma Lagerloef, de beroemde Zweedse be schrijister en winnares van den Nobelprijs, is hedenmorgen, op den leeftijd van 81 jaar overleden. Sslma Lagerloef werd 20 November 1858 op een oua en afge.egen landgoed in Vvaermiand geboren, hei destijds vervallen en verarmde Maorbaeka, en nier leefde zij haar kinderjaren tot zij naar Stocknoiui ging om voor onderwyzeres opgeleid ie worden. Zij werd onderwijzeres aan een meisjesscnool in het stadje Landskrona. Een damesb»ad te Stockholm „Irun" senreef in het voorjaar van 189U een prijs vraag uit voor vertellingen en 't unbexende in zichzelf gekeerde en droomerige onder wijzeresje uit het provincie-stadje, dong meae naar den prijs. Zij verwerkte haar jeugdherinneringen en jeugddroomen in een verhaal, dat een fragment was van haar wereldberoemd geworden rom<»n: „Gosta Berlings Saga". Selma Lagenoet werd binnen enkele enxeie jaren beroemd en financieel onaf hankelijk. Het btscneiden onderwijzeresje kon haar hariewensch in vervulling laten gaan, zy kun reizen. En zij heeft gereisd, aoor Uuitschland eerst, toen naar Zwitser land, Italië en verder naar het Nabye Oöslen. Daarna vestigde zU zich te Faulun in Dalekar»ie. Een tweede hariewensch der schrijister kon in vervulling gaan toen zij in lbuy den Nobelprys voor litteratuur ver wierf en daardoor in staat werd gesteld het oude familiebezit in Waermland, Maorbaeka, terug te koopen en het geheel te laten herste»len en vernieuwen. Daar heeft zij verder tot nu toe gewoond in landelijke rust, maar in groote geeste lijke arbeidszaamheid. Op Maorbaeka is zij gehuldigd, op haar zeventigsten verjaar dag en op haar vijf en zeventigsten, daar ontving zij vrienden en bewonderaars, voor zoo verre .zij daartoe de gelegenheid openstelde. De hooge tuinhekken, met zwa re kettingen gesloten, moesten haar tegen vele bewonderaars, die eigenlijk meer nieuwsgierige toeristen waren, beschutten. In 1891 schreef Selma Lagerloef haar eerste werk: „Gosta Berling". Zij was toen 33 Jaar oud en had reeds vele jaren het GEMEENTERAAD VAN, NOORDYVIJKERHOUT De gemeenteraad van Noordwijkerhout vergaderde gisterenmiddag te drie uur. Een aantal ingekomen stukken passeeren den hamer Daarbij bevindt zich o.a. een besluit van Grd. Staten, waarbij de be grooting 1939 wordt goedgekeurd. Het is wel een eigenaardige toestand, dat de be grooting 1939 in Februari 1940 wordt goed gekeurd, dus precies één jaar te laat. Cok keuren Ged. Staten goed een raads besluit van 28 Augustus 1939 tot aankoop van een tert rin van L. Meauwenoord, ge legen langs de Maandagsche Watering. Te vens deelen Ged. Stalen mede, dat cok naar hun oordeel aanvaarding van het aan gekocht perceel per 1 November a s., in verband met het bepaalde in art. 62 der Pachtwet geen risico inhoudt. De voorzitter merkt cp, dat de heer H. v. Leeuwen beweert, dat hij huurder is van het terrein en de gemeente er met 1 November a s. afblijft. Voorzichtigheids halve hebben B. en W. daarom tegelijk met het raadsbesluit tot aankoop van den grond aan Ged. Staten overgelegd alle op de huur betrekkine hebbende bescheiden. Het antwoord van Ged. Staten laat geen twij fel over of de gemeente zal met ingang van l November a.s. het gekcchte in bezit kunnen nemen. Een verzoek van de Nationale Commissie tegen het Alcoholisme om het aantal ver gunningen voor den verkoop van sterken drank te verminderen, had geen schijn van kans. De voorzitter zegt, dat B en W. er niets voor voelden en de Raad dacht er even eens zoo over. Het verzoek werd voor ken nisgeving aangenomen. Omtrent een verzoek van F. H. Backes om een stukje grend van pl.m. 4 Roe te mogen huren, stellen B. en W. voor het verzoek in te willigen en wel tegen een bedrag van f 0.25 per maand, In dit veroand deelt de voorzitter mede, dat verschillende perceeltjes van het grondbedrijf door particulieren worden ge bruikt. Zoo heeft P. v. d. Klugt pl.m. 40 R.R., L. Broma pl.m. 50 R.R., J. A. M. Pij nenburg pl.m. 44 R.R., allen tegen /0.25 per jaar. Daartegen heeft Parlevliet pl.m. 4 R.R. tegen 0.25 per maand of ƒ3.— per jaar. Eerstgenoemden betalen wel heel erg weinig, maar het schijnt hun in hoofdzaak gegeven te zijn, opdat zij het af zouden kunnen zetten, ten einde overlast van de schooljeugd te voorkomen. Waarde als teel grond heeft het niet. Mocht de Raad te zij ner tijd mee.nen, dat het te weinig is, dan kan het altijd worden verhoogd. Op 't mo ment gevoelen zich B. en W. niet geroepen, daartoe een voorstel te doen. Parlevliet heeft destijds een stukje grond in huur ge vraagd voor kinderspeelplaats. De Raad is daarmede accoord gegaan tegen een ver goeding van 0.25 per maand. Bij anologie meenen B. en W., dat tegen dit bedrag ook aan den heer Backes verhuurd kan wor den, waarmede bij acclamatie accoord wordt gegaan. Als laatste van de ingekomen stukken zegt de voorzitter hebben wy een schriftuur van den heer C. Willemse, dat wy misschien wel „witboek" zouden kun nen noemen. B. en W. stellen voor dit schriftuur voor kennisgeving aan te nemen. Niemand voert hierover het woord en het voorstel van B. en W. wordt by accla matie aangenomen. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten met de vereeniging „Broeders van Liefde" een overeenkomst aan te gaan, krachtens welke de eigendom van een ge deelte van den Langenvelderweg, thans in bezit van de Broeders van Liefde overgaat aan de gemeente. Besloten wordt per 1 April a.s. een kas- geldleening aan te gaan van f 130.000 voor 3 maanden tegen een jaarlijksche rente van 3 pot. en een provisie van 1/4 pet. per jaar. Voorts worden B. en W. door den Raad gemachtigd om namens den Raad kasgeld overeenkomsten te sluiten. Voor de rond vraag is geen ambitie. Dus wordt de open bare vergadering te ongeveer half vier ge sloten GEMEENTERAAD VAN NIEUWVEEN Maandagavond een spoedvergadering en Vryaag oaarop een gewone vergadering, waar echter ook spoed in zat, want na een half uur stonden we weer op straat! Toen waren er zes vroedschapsleden aanwezig, nu slechts vier. De heer Joha kon wegens ziekte niet komen, de heeren Springinl- veid en Vreeken waren om andere oorza ken niet aanwezig. Uit de notuen over de vergadering van Maanaag vernemen we, dat deze belegd is ten einoe wijziging te brengen in de re- kening-courant-uvereenkomsi, weke de ge meente met de Bank van Neaerl. Gemeen ten gesloten had. Het crediet van 6.5UUU bieex namelijk niet voldoende en moest tot 15.U0U worden verhoogd, wilde de ge meente lyaig de uitbetalingen kunnen doen rakende kostwinnersvergoeding, steun aan tuinaers enz. Onder de hamerstukken komt al de goedkeuring van Ged. Staten op boven genoemd raadsbesluit voor. Een vlotte be- plan gekoesterd allerlei gestalten uit de Waermlandsche sagenwereld nieuw leven in te blazen. En zooa»s Selma Lagerloef haar jeugd ervaringen op Maorbaeka wist om te too- veren tot „Gosta Berlings Saga" zoo heeft zij ook haar volgende boeken voorai op locale sfeer geschreven. Een verblijf op Sicilië inspireerde haar met de lectuur dei apocriefe boeken van het Nieuwe Testa ment tot „De wonderen van den Anti christ" van 1897. Eenige jaren later hoorue zij toevallig een en ander over een Zweed- scne sectie, die in Palestina het leven der eers»e Cnristenen trachtte na te volgen. Zy reisde naar hel Heilige Land mei hel vooi- opgestelde doel over die avontuurlijke ide alisten een roman te schryven. Hel werd de in 1901 verschenen groote vertelling „Jeru zalem". Vrucht van naar bezoek aan Pales tina en nogmaals van haar lectuur der apocriefen is ook de bundel „Christus legenden" van 1904. Jongeren zullen vooral ook haar latere werken hebben gelezen: de in 1925 ver schenen, Loewenskjoid-trilogie, waarvan voorai het middendeel „Charlotte Loe- wenskjold" zoo aantrekkelijk is; maar ook „De groote betoovering" „Anna Swaerd" (van 1928) en de novellenbundel „De Zil vermijn" die in 1930 het licht zag. Haar werken zyn in meer dan 30 talen vertaald. dieningl In een ander schrijven klaagt genoemd college over een aanmerkelijk tekort aan reddings- en brandbluschmiddelen, dat bij een enquête geconstateerd is geworden. Gaarne ziet het een rapport van een ter zake deskundige tegemoet vermeldende op welke wijze de gemeente voor aanvulling wenscht te zorgen. Na een uitvoerig verslag van het Cen traal Bureau voor Verificatie over boeken en kas van den gemeente-ontvanger kemt een adres ter tafel dat spreekt van bevor dering der „volksnuchterheid". B. en W. zijn echter van gevoelen, dat zij het hier in vervatte advies, n.l. het wettelijk vast gestelde aantal van 5 drankvergunningen door de Kroon tot 3 te laten terugbrengen, niet moeten opvolgen. De voorz. is geens zins beducht, dat in de toekomst nieuwe geaadigden voor een vergunning zullen opdagen. t^n schrijven van den Commissaris der Koningin tot den burgemeester behelst de wenschelijkheid om ten dienste van eeu goede functioneering van den gemeente lijken luchtbeschermingsdienst een zuur stofkoffer van 110 en een reserve zuur- stofcylinder ad 33 aan te schaffen, waar voor B. en W. een extra som van 150 op de begrooting zouden willen vermelden. Aldus geschiedt, nadat weth. Ran gehoord heeti dat buiten het voorgaande ->m reeds 500 voor dezen dienst is uitgetrokken. Volgt een request van het plaatselijk bestuur der werfcommissie van den bloed transfusiedienst, verzoekende om een sub sidie van 12,50 voor 1940, onderteekend door den burgemeester als voorz. en mej. G. A. Hilders als secretaresse. De voorz. zegt, dat het bestuur ter voe ring van propaganda per jaar ongeveer op 20 onkosten moet rekenen, waarvan 7.50 verkregen werd uit het percentage, dat de plaatselijke afdeeling van de ge houden collecte t.b.v. het Roode Kruis mocht achterhouden. Spr. uit voorts den. dringenden wensch, dat ook in Nieuwveen vrijwilligers gevonden zullen worden, die zich als donor, d.i. bloedgever, aanmelden. Pl.m. 30 donores moet onze gemeente leve ren. Z. h. st. wordt de subsidie verleend, waarvoor de voorz. zijn dank uitspreekt. B. en W. stellen voor de woning voor den gemeente-werkman wederom voor drie jaar te verhuren tegen 3 per week, in clusief water. Accoord. Volgt hierna sluiting. f II]1! vooRunnuo vMntttny.' 0JW WAT 261 DAAR (.AA MM OAAROP opn HOfK STAATeetA poi/p Metr>tnerr opaewon-m 1 1^/T T£ pMTPti, Jfll ftfè'/fp/peËu; kt PiBofn vAtniith, 1 DL UM DFR O HET rtü tttKUOhQ. OA1 wfTOfieiïoi Mti \genDi at wear 1 S csr*

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 15