BINNENLAND Molenaar's Kindermeel OMGEVING Letteren en Kunst Burgerlijke Stand Lijden vergt wilskracht VRIJDAG 15 MAART 1940 DERDE BLAD - PAG. lf GENERAAL ALTING VON GEUSAU t. Pastoor J. A. Annegarn schrijft volgend In Memoriam in de „Residentiebode": „Het ontstellende bericht van den plotse- lingen dood van Generaal Jhr. J. Alting von Geusau heeft in heel de parochie de diepste ontroering gewekt. Met diepe droefheid schrijf ik, dat is heengegaan een boven alles edele huisvader, een aan ons Koningshuis verknocht Generaal, een beste Parochiaan, een hooggeacht Lid van ons Kerkbestuur, een hartelijke vriend, en dat alles gedragen door een prachtig katholiek leven in woord en daad! Wij allen voelen mee het zware kruis, dat God in Zijn ondoorgrondelijke raadsbeslui ten aan zijn echtgenoote en kinderen heeft opgelegd. Maar wij weten ook dat het zelf de geloof, waar de Generaal zoo fier op was, ook hen zal sterken, geholpen door ons aller gebed. Wij herdenken den Generaal als lid van ons Kerkbestuur, waarvan hij, met een korte onderbreking wegens zijn verblijf te Utrecht, van Maart 1923 deel uitmaakte. Ik herinner mij nog als de dag van giste ren, toen ik hem vroeg of hij als Kerk meester wilde toetreden: zijn eenige voor waarde was, dat hij een actief Kerkmeester wilde zyn, hij wilde het niet beschouwen alleen als een eerepost. En van dien dag af heeft hij verzorgd de bijdragen voor on ze rentebetaling met een accuratesse die niet overtroffen kan worden De eerste ja ren ging hij er zelf op uit om nieuwe leden te winnen en zijn grootste vreugde was als hij geslaagd was zijn ledenlijst van bij dragen te vermeerderen. Moge de goede God zijn diepbedroefde familie kracht en sterkte geven dit zware kruis te dragen. Namens de parochie van de H. Familie spreek ik de oprechte deelneming uit je gens de hooggeachte familie met de belofte dat wij allen door het bijwonen van de H. Mis en het opdragen der H. Communie hem niet zullen vergeten in onze gebeden Vrijdagavond te 9 uur zal in de Kerk den Rozenkrans voor zijn zielerust w?rden gebeden. Zaterdag te 7.30 en 8.15 uu~ de stille H.H. Missen en te 10 uur de Plechti-, ge H. Mis van Requiem. Ongeveer 12 uur de Begrafenis op het Kerkhof aan de Kerk hoflaan". De K. R. O. verzoekt ons mede te dee- len, dat van de begrafenis van generaal- majoor jhr. J. Alting von Geusau, een re portage zal worden uitgezonden in de „actueele aetherflitsen", Zaterdagavond te 7.35 uur. Bovendien zal de chef van den staf, lui tenant-kolonel van Hilten, dienzelfden avond te 8.45 uur voor de K. R. O.-micro- foon een kort „in memoriam" wijden aan den commandant van het eerste legercorps, in verband daarmede zal het aangekondig de programma voor den Zaterdagavond ten deele worden gewijzigd. Z.M. Leopold IH, koning der Belgen, heeft den Belgischen gezant te 's-Graven- hage opdracht gegeven de persoonlij 1» deel neming van Zijne Majesteit over te bren gen aan de echtgenoote van wijlen gene- raal-majoor Jhr. J. Th. Alting von Geusau. De Belgische gezant heeft Donderdag avond deze opdracht vervuld. Hij was daar bij vergezeld van den militairen attaché bij het Belgisch gezantschap, kolonel P. J. D iepenrijk. GEP. LUITENANT-GENERAAL P. H. A. DE RIDDER. Naar wij van bevoegde zijde vernemen heeft de minister vhn binnenlandsche za ken aan den iuspecteur voor de bescher ming van de bevolking tegen luchtaanval len, gep. luitenant-generaal P. H. A. de Ridder, op zijn verzoek met ingang van 1 Mei a.s. eervol ontslag verleend, met dank betuiging voor de belangrijke diensten als zoodanig bewezen. H. M. DE KONINGIN SPREEKT VOOR AMERIKAANSCHE ZENDINGS CONFERENTIE. In don loop van den dag van morgein zal H. M. de koninging een radio-rede houden voor de Foreign Missions confe rence of North America. De rede zal door verschillende Ameri ka ansche zenders worden verspreid. PRINS BIJ O. EN O. Prins Bernhard heeft hedenmiddag de vergadering bijgewoond van den Raad van Advies voor ontwikkeling en ontspanning van gemobiliseerden. INVOER VAN AARDAPPELEN IN ENGELAND. Van heden af alleen op licentie. De Engelsche regeering heeft met ingang van heden den invoer van aardappelen verboden tenzij met licentie van het depar tement van Handel. Het doel van dezen maatregel is, om den invoer en den prijs te kunnen controleeren. (Vorig jaar heeft onze export naar En geland bedragen 9 millioen kilo kleiaard- appelen, twee derde millioen kilo zand- aardappelen en 88 ton poters). De dokter zei: „Borstvoeding en daarna NIEUWE GEZANTEN TE BOEDAPEST EN IN CHINA. Onderscheidel ijk mr. G. W. baron de Vos van Steen wijk en mr. W. F. L. graaf van B ijland t. Naar wij vernemen is binmenkor'. de be noeming te verwachten van mr. G. W. ba ron de Vos van Steenwijk, Hr. Ms. buiten gewoon gezant en gevolmachtigd minister in China tot buitengewoon gezant en ge volmachtigd minister te Boedapest en van mr. W. F. L. Graaf van Bij landt, zaakge lastigde te Cairo, tot buitengewoon ge zant en gevolmachtigd minister in China. Mr. G. W. baron De Vos van Steenwijk is geboren op 14 Mei 1895 te De Wijk (Dr.). Hij studeerde aan de universiteit te Leiden rechtswetenschappen en trad in 1917 in diplomatieken dienst Achtereen volgens te Sofia, Washington, Constantino- pel, Parijs, Rome en 's-Gravenhage. Sinds 1935 is baron De Vos van Steenwijk gezant in China. Mr. W. F. L. Graaf van Bij landt is ge boren op 31 December 1896. Hij bezocht het gymnasium te 's Gravenhage en stu deerde aan de Universiteit te Leiden rechts wetenschappen. In 1921 slaagde hij voor het doctoraal examen. In 1923 werd hij be noemd tot gezan tschaps-attaché, in 1926 tot gezantschapssecretaris tweede klasse en in 1930 tot gezantschaps-secretaris eerste klasse. In 1934 volgde zijn benoeming tot gezantschapsraad. Als zoodanig is Graaf van Bij landt sinds 1937 zaakgelastigde te Cairo. BRIEFKAARTEN MET BEELTENISSEN VAN DE PRINSESSEN. Bij Koninklijk Besluit is bepaald, dat gedurende een door den Minister van Bin nenlandsche Zaken te bepalen tijdvak van Rijkswege ten bate van het Algemeen Steuncomité 1939 bijzondere briefkaarten verkrijgbaar gesteld zullen worden. De drie briefkaarten zullen tegen Pa- schen uitkomen en zullen worden voor zien van de beeltenissen van: a. Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Beatrix; b. Hare Koninklijke Hoogheden Prinses Beatrix en Prinses Irene; c. Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Irene. De foto's voor deze briefkaarten, ver vaardigd door Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard, zijn door het Kroonprin selijk Paar welwillend afgestaan, uitslui tend ten behoeve van het Algemeen Steun comité 1939. De briefkaarten zullen worden uitgege ven in de frankeerwaarden van onderschei denlijk 2, 3 en 7 y2 cent en zullen worden verkocht met een toeslag van 10, 10 en 7 y, cent per kaart, boven de frankeerwaar den. Een serie van drie briefkaarten komt dus op veertig cent 0.40). De opbrengst van deze briefkaarten zal, na aftrek van de frankeerwaarde, de kos ten van aanmaak enz., ter beschikking ge steld worden van het Algemeen Steunco mité 1939. Het Comité wil gaarne zijn dankbaar heid uitspreken over het feit, dat door Hunne Koninklijke Hoogheden Prinses Juliana en Prins Bernhard de gelegenheid is geschapen, dat de beide jeugdige Prin sesjes, die zulke beteekenisvolle namen ontvingen, reeds nu al zijn Zijzelve daarvan nog onbewrust Haar aandeel hebben in het brengen van „Geluk en Vrede" voor diegenen van de bevolking, die daar in deze moeilijke tijden het meest behoefte aan hebben. Het is voorts overtuigd, dat het bezit van deze zoo goed geslaagde en zoo mooi uitgevoerde foto's voor iederen Nederlan der een voorrecht zal zijn, zoodat het spon tane medewerking verwacht van alle zij den om deze actie te doen slagen. De fotobriefkaarten zullen aan alle post kantoren verkrijgbaar zijn. Bestellingen, liefst van een grooter aan tal series, kunnen ook worden gedaan door tusschenkomst van het Algemeen Steuncomité 1939 door storting of over schrijving op postrekening 25000 van dat Comité, kantoor 's Gravenhage. ONTSLAG LID TWEEDE KAMER. De heer M. M. Cohen heeft den griffier der Tweede Kamer een brief gezonden, houdende mededeeling, dat hij wegens lang durige ziekte zich verplicht voelt ontslag te nemen als lid der Kamer. De heer Co- hen had sinds 1936 zitting in de Tweede Kamer voor den Vrijz. Democratischen Bond. MR. A. BARON VAN WIJNBERGEN. Naar wij vernemen gaat mr. A. L J. M. Baron van Wijnbergen, oud-lld van de Tweede Kamer, oud-voorzitter van den Centralen Raad van Beroep te Utrecht, en president van den Bijzorideren Raad van de St. Vincentiusvereeniging te Utrecht, binnenkort die stad metterwoon verlaten om zich te 's-Gravenhage te vestigen, waar hij een pand zal betrekken aan de Bach- manlaan. 1124 TWEEDE-KAMERVERKIEZING IN 1941. De eerste candidaten. In een dezer dagen gehouden vergade ring van de afdeeling Haarlem van den Vrijzinnig democratischen bond is een voorloopige candidatenlijst voor de in 1941 te houden verkiezingen voor de Tweede Kamer opgesteld, welke als volgt luidt: 1 mr. P. J. Oud, 2 mr. A. M. Joekes, 3 F. E. H. Ebels, 4 mevrouw mr. B. Bakker- Nort, 5 J. Schilthuis, 6 (vacature M. M. Co- hen) mr. L. G. van Dam, 7 mr. K. Bijlsma, 8 dr. H. A. Zwijnenberg, 9 prof. ir. W. Schermerhorn, 10 mevr. F. J. van Gelder- Droeste. Voor de overige plaatsen op de lijst wer den de volgende candidaten aanbevolen: dr. A. J. van Leusen, mr. J. Roelse en E. Geerts Wzn. (Mr. Oud zou zich bereid hebben ver klaard, wederom in de Tweede Kamer zit ting te willen nemen, en dan af te treden als burgemeester van Rotterdam). DE BOTERHEFFING. Het bedrag van de heffing en steunuit- keering op boter is, behoudens tusschen- tijdsche wijziging, voor de week van 14 tot 21 Maart vastgesteld op 80 cent per K.G. (onveranderd). H. A. Z. VAN DITZHUIZEN. t Oprichter van „Vulcaansoord" te Terborg. In den ouderdom van 76 jaar overleed Woensdagmiddag te zijnen huize te Ter- borg de heer H. A. Z. van Ditzhuizen, op richter en oud-directeur van de ijzergiete rij en emailleerfabriek „Vulcaansoord" te Terborg. Sedert 1915 was de overledene lid van den gemeenteraad, terwijl hij gedurende meerdere perioden het wethouderschap be kleedde. Ook bij de verleden jaar gehou den verkiezingen werd de heer v. Ditzhui- huizen wederom tot wethouder der ge meente Wisch gekozen. In het college van B. en W. vertegen woordigde de heer v. Ditzhuizen het ka tholieke volksdeel. Als directeur van „Vulcaansoord" was hij zeer gezien onder het geheele perso neel. EEN STRAATNAAM DIE MET „SINT- BEGINT. In de gistermiddag gehouden vergade ring van den gemeenteraad, te Utrecht, kwam onder de ingekomen stukken aan de '•rde een brief van B. en W., houdende me dedeeling, dat het in hun voornemen ligt, eenige straatnamen te wijzigen. De heer Stempels (lib.) merkte op, dat het hem minder gelukkig voorkwam, thans den naam Sint Jacobsstraat te kiezen onder afwijking van het de voordien ge volgde gebruik, blijkende Sint namen als Jacobskerkhof, Jacobssteeg enz. De voorzitter, burgemeester Ter Pelk- wjjk antwoordde hierop, dat de gekozen naam B. en W. juist voorkwam in verband met de in de nabijheid liggende Jacobs- kerk, die vroeger St. Jacobskerk heette. De Raad vereenigde zich met het voor stel van B. en W. STEUN AAN MARKTTUINDERS EN TELERS-KLEINHANDELAARS. Honderdvijftigduizend gulden uit het Landbouwcrisisfonds. Uit het Landbouw crisisfonds zal aan markttuinklers en teler-kleinhandelaars, aangesloten bij de Groenten- en de Fruit- centrale steun worden verleend tot ff 150.000. De toeslag welke zal worden verleend is als volgt vastgesteld: Blauwe druiven, tijdvak 17 Juli31 Dec. steuntoeslag 8, augurken, 19 Juni17 ISept. 2, stoksnij- en stokspekboonen 17 juli17 Sept. 1, rijsdoperwten 29 Mei 25 Juni 1.60, peulen 29 Mei25 Juni 0.80 savoye kool 1 Mei27 Aug. 0.25, spitskool 1 Mei11 Juni 1.50. id. 12 Ju ni17 Sept. 0.25, spinazie 3 April21 Mei 0.30, glastomaten 12 Juni16 Juli 1.30, idem 17 Juli15 Oct f 3.80, tuin- boonen 3 Juli27 Aug. 1, alles per 100 k_g., meloenen 29 Mei17 Sept. 5, kas- en platglaskomikommens 3 April3 Sept. 1.25, glaskropsla 8 Mei21 Mei 0.15 alles per 100 stuks, bospeen (glas- en na tuur-) 12 Juni—27 Aug. f 0.75, radijs (glas) 13 Maart—23 April ff 0.75, idem (glas- en natuur-) 24 April11 Juni 0.25 alles per 100 bos. ZILK Jaarvergadering R. K. V. V. Van Nispen. Gisteravond vergaderde de R.K. voet- balvereeniging „Van Nispen" in het paro chiehuis onder voorzitterschap van den heer v. d. Berg. De tegenwordige secreta- HOESTENDE LEID EN AARS. Ook in de Sleutelstad zoo schrijft het Alg. Weekblad hebben de predi kanten te kampen met een hoestend ge hoor... De Leidsche Kerkbode deed nu onlangs tegen dit, inderdaad hinderlij ke, en vaak al te hoog opgevoerde, euvel een middel aan de hand, dat ons echter, zoo vervolgt het „Alg. Weekblad", nog er ger lijkt dan de kwaal. Hier volgt het be trokken stukje uit de „Leidsche Kerkbode" gedeeltelijk: „De laatste weken is de geluidsproduc tie in onze kerken, bestaande in niezen en hoesten-voor-het-vaderland-weg, minstens even groot als die der predikanten. Broe ders en zusters, dit behoort onder ons alzoo niet te zijn. Veel van dit ongedisciplineerd hoesten zou weggenomen worden, door, als men nog hoesten moet, dit op te houden tot een geschikt moment van den eere- dienst. Mogelijk kunnen de predikanten meerdere „rustpunten" in hun preeken ma ken, b.v. om de vijf minuten, en deze zelf kenbaar maken door even te wachten, of zelf even achter de hand te kuchen, of een beetje water te drinken. Is de hoeststorm tot bedaren gekomen, desnoods door een handgebaar van den predikant, dan kan de dienst weer voortgang hebben". Het „Alg. Weekblad" reageert als volgt op dit stukje: „Op het Gymnasium hadden wij inder tijd een leeraar, die ons zijn radio-toespra ken tevoren voorlas, om te zien, waar wij lachten. Op die punten zette hij dan in z'n manuscript: „lachen" hetgeen beduidde, dat hij hier even moest pauzeeren om zijn, in dit geval onzichtbaar, gehoor de gele genheid te geven ongestoord te lachen zon der dat er iets van den volgenden zin voor hen verloren ging. Onnoodig te zeggen, dat wij ons toen slechte „proefkonijnen" toonden, en bij voorkeur op 't verkeerde moment schaterden. Trouw vulde hij dan: „lachen" in. En 's avonds, luisterend aan de radio, hadden wij dan het grootste ple zier! Zouden wij nu preeken krijgen met tus- schenvoegsels als: „kuchen" en „drinken"? Voor ernstig gemeend lijkt het ons bijna él te dwaas". Tot zoover het (Protestantsch) Alg. Weekblad, dat 't blijkbaar met de Leidsche Kerkbode niet eens is. Wij kunnen dat begrijpen! ris, de heer H. A v. d. Berg, werd herko zen. Dc controle-comimissie, bestaande uit de heeren C. en Z. van Maris, bracht hierna verslag uit Voor de volgende periode wer den benoemd tot lid van deze commissie de heeren L. J. van Maris en J. de Groot. Bij punt zes van de agenda stelde het bestuur voor de heeren Th. Smit, W. Bon en Jac. Duivenvoorden aan het bestuur toe te voe gen. Dit voorstel werd aanvaard. Dan volg den de bestuurmededeelingen, waartiij het reglement nog eens grondig werd bespro ken. Voorts deelde de voorzitter mede, dat het eerste elftal as. Zondag thuis speelt te gen Alliance, het tweede gaat naar Bever wijk (D.E.M.), terwijl de junioren thuis spelen tegen R.V.F. De geestelijk adviseur sprak hierna een opwekkend woord. RIJNSTREEK AARLANDERVEEN Staatspartij. Gisterenavond verga derde in de zaal van den heer W. v. d. Beng, de R.K. Staatspartij onder voorz. van den heer J. C. Vernooij, die allen wel kom heette in het bizonder den Pastoor. Het jaarverslag gaf een overzicht van de vele werkzaamheden in het afgeloopen jaar; het jaarverslag van den penningjn. Th. Verhagen, gaf aan een batig kassaldo van 159. Bij de mededeelingen bracht de voorzitter ter kennis, dat de afdracht aan de Kamer-Centrale, met 5 ct. per Lid zal worden verhoogd. Bij de bestuursverkie zing waren aftr. de heeren J. C Vernooij en G. v. Stein, beiden werden met bijna alg. st. herkozen. De heer H. J. v. d. Poll sprak daarna over het onderwerp: „Waar om lid der R.K. Staatspartij"? Spr. heeft op een zeer duidelijke wijze uiteengezet de noodzakelijkheden om toch allen lid te zijn der R.K. Staatspartij. Na dankwoord sluiting. ZEVENHOVEN Propagandaclub. Dezer dagen verga derde de propagandaclub onder leiding van een lid der R.-K. Staatspartij. Als voorzit ter werd gekozen de heer A. J. de Groot H.Pzn., secr. werd Jos. Louwers en pen- ningm. G. v. d. Hoort Besloten werd pro- paganda-materiaal aan te vragen en te ver spreiden. Ook de Actie voor God en de Paaschloterij zullen door de club bevorderd worden. Ook zal er huisbezoek gedaan wor den voor de „Opmarsch" en aanwerving voor leden van de Staatspartij. De naam van de propaganda-club ia „Mgr. Schaep- man". Het aantal leden der club ia 7. Kerkschapen. Donderdag werden op de boerderij van B. J. Straathof de 6chapen verkocht, die geweid waren voor kerk en armen. Deze werden gekocht door W. Roest en brachten op f 22.per stuk. SELMA LAGERLOEF ERNSTIG ZIEK. De bekende Zweedsche schrijfster Selma Lagerloef ia ernstig ziek. Haar gezond heidstoestand geeft aanleiding tot ernstige bezorgdheid. LEIDEN. Geboren: Jan z. van J. L. H. Vierkant en E. BoezeRjn Cornells Eva d. van J. F. Vellekoop en E. Zaalberg Theresia Helena Cornelia d. van F. D. Th. Uphoff en Th. C. Schouten Rozalia Willemina d. v. J. W. Jansen en K. Arvai Johanna Ma ria d. van G. P. de Gunst en K. Th. v. Zan ten Aleida Johanna d. van J. T. v. d. Werf en T. E Nijboer Ondertrouwd: M. Menken jm. 41 J. en H. J. M. v. Kampenhout jd. 40 j. M. Veldhuijzen jm. 39 j. en M. Hoogeveen jd. 41 j. AA. Vetrkley jm. 27 j. en T. G. M. Jaspers jd. 24 j. A. J. v. d. Voort jm. 26 j en M. C. H. Batenburg jd. 29 j Overleden: N A. J. v. d. Meer z. 10 d. d. D. v. d. Plas z. 1 m. M. E. Govers wed. van J. F. de Reus 72 j. P. v. d. Hoek m. 54 J. UIT LEIDEN VERTROKKEN. B. Th. A. v. Book, Hazerswoude, A356. N v. Beelen, Wassenaar, v. Calvarl. 42. S. F. v. cL Berg, Rotterdam. Mathenesserl. 491. J. A. Beversluis, Rotterdam, Gr. Kerkplein 56b. J. C. de Boer, Rotterdam, Wilgeweerd 49. H. J. Brehler, Den Haag, Bierkade 17. H. Buitendijk en fam., Rotterdam, W. Buijtewechstr. 135a. H. Dirkse, Haarlem, Boekenrodestr. 26. G. Hamelink, Goes, Oostwal 31. K. J. Harteveld en fam., Dokkum, de Dijk D63. E. M. Hekker, Den Haag, 2e Schuytstr. 239. J. Th. M. Holt, Eindhoven, Gestel- schestr. 34. E. H. Jonkers, Utrecht, Pie terstraat Ibis. D. Joon en fam., Schie- broek, Acacial. 21. Chr. Krediet, Wasse naar, v. Z. v. Nijeveltstraat 82. J. B. v. d. Krogt, Gouda, Gravin Beatrixstr. 6. G. W. Locher, Batavia. (N.-I.). A. Moors, Naarden, Hinloplein 14 C. v. Musscher en fam., Amsterdam, J. v. Lennepstraat 194Ihs. D. Neidig, Den Haag, P. Gabriël- straat 121. A. Oudshoorn en fam., Den Haag, 's-Gravensandel. 34. J. D. Pere- stam, Tholen, Hoogewal 3. P. Piket, Overschie, Theod. Jacobal. 38. W. Rit meester en fam., Arnhem, Jagersweg 39. A. A. Rodenburg, Wassenaar, Berkhei- straat. K. C. v. Rijn, Rotterdam, N. Ha ven 171. E. N. S te fels en fam., Amster dam, Nieuwegr. 3III. P. C. Veltman, Wassenaar, R. en Vreugdl. 14. J. Ver hoog, Zoeterwoude, H. Rijndijk F7. F. J Verstegen, Den Haag, Apeldoornschl. 66. M. Vis, Zaandam, Stationsstr. 45. P. de Vriend, Schiedam, Boerhaavel. 1. A. E v. Damde Vries, Amsterdam, Over toom 187. K. de Winter, Middelharnis, Emmalaan 61. M. E. Witmans, Den Haag, de la Reijweg 755. C. M. Wortman, Hazerswoude, Zonnevefldstr. 22. IN LEIDEN GEVESTIGD. A. J. J. Andringa, Breestr. 84 P. J. Barendregt, electricien, Hoogewoerd 27a A. E. Bisschop, Haagweg 45a H. S. S. de Boer, schrijfmach. monteur, Vliet 28 J. Boom, dienstbode, Kanaalstr. 65 A. B. Brouwer en fam., loodgieter, Coom- hertstr. 45 A. Burggraaf, Waterstg. 4 Ph. J. J. Daams en fam., handelsreiziger, Leeuwerikstr. 45 Th. Ganis-Degano, Oude Vest 63 J. Th. Drop, H. de Grootstr. 13 D. M. Visee-Dusault, Steenstr. 39 A. J. Th. M. Filbrij, He verpleegster, Nw. Rijn 80a G. Fuchs, boekbinder, For- mosastr. 20 Chr. E. v. Grieken, dienst bode, Oude Vest 171 F. W. G. Hartung, Oude Vest 51 W. H. Hasselbach, uit voerder betonw., Morschkade 10 A. Her- weijer, Vreewijkstr. 14a E. P. de Reeper- v. d. Hof, Oude Rijn 19 M. C. Hoogweg, dienstbode, Celebesstr. 9 I. S. v. d. Horst, Lijsterstr. 28 H. Houtveen en fam., si garenmaker, Sophiastr. 50a C. Jansen, ass. volkshuis, Merelstr. 40 C. Kris- Koster en fam., Groenhovenstr. 5 P. de Leeuw, Vrouwenstg. 16a J. A. v. Leeuwen, dienstbode, Rapenburg 59 F. v. d. Merwe, Breestr. 69 F. H. Nommel, textiel ing., Oude singel 72 J. P. N. Paulides, hulpbesteller P.T.T., Leliestr. 66 H. G. Prins en fam., adj. commies DB, Hartmanstr. 28 J. Profijt, dienstbode, de L. de Kanterstr. 15 C. Reinders, Rem- brandtstr. 22a C. L. de Roos, arts, Rijns- burgerweg 10 M. Th le Rutte, kantoor bediende, Fr. v. Mierisstr. 15 B. E. de Rijck v. d. Gracht, Klokstg. 31 A. G. Sibbes, Vreewijkstr. 28 C. Starkenbrug, dienstbode, Vliet 27 N. v. Teijlingen, betonwerker, Lusthofln. 48 B. J. Vinju, hulp i/d huish., H. Rijndijk 156 P. v. d. Voort en fam., chef de bureau meelfabr., Roodenb.str. 64 P. Wap, Boerhaaveln. 8 J. G. Zeeman, Oude singel 132. KATHOLIEK COMITÉ VAN ACTIE „VOOR GOD" N g grooter dan de christe lijke daad is het christelijk lijdenvoor het lijden is meer wilskracht en meer genade noodig dan voor de daad* Kard. Faulhaber.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 11