Burgerlijke Stand Laatste Berichten AGENDA Mark*bericht®n WOENSDAG 13 MAART 1940 Eg i rinc-v-u: rniri£»ANT EERSTF BLAD - PAG. 3 H.K.W. Hoe verwerven wij, hoofdarbeiders, onze rechtmatige plaat in ondernemingen en bedrijf? Over dit zeer actueel onderwerp sprak Maandagavond de heer de Wit uit Amster dam voor de afd. Leiden van den R.K. Bond van Handels- Kantoor en Winkel bedienden. Omstreeks half negen opende de voor zitter, de heer F. H. M. Kok, de vergade ring," welk© gehouden werd in de foyer van „De Burcht". Hij betreurde het, dat de opkomst van dezen avond maar matig was. De leden, die anders op allerlei, gebied zoo actief zijn, lieten nu, voor zoo'n belangrijke vergadering, verstek gaan. Bedrijfsorgani saties staat, meer dan ooit te voren, in de publieke belangstelling, aldus de voor zitter. De H.K.W.wiens strijdbaarheid en activiteit de laatste jaren buitengewoon tot ontplooiing is gekomen, besloot, lande lijk, belangstelling op te wekken onder de bedienden voor de verlangens die wij heb ben wat betreft publiekrechtelijke bedrijfs organisaties. Na voorlezing der notulen van de jaar vergadering was het woord aan den heer de Wit, die meer dan een uur op klare, enthousiaste wijze de vergadering voor lichtte, omtrent doel en wijze der bedrijfs- ordening. In zijn inleiding wijst spreker op de sociale problemen en vraagstukken, welke, meer dan ooit te voren, om een oplossing vragen. Te veel wordt wel eens door de werk nemers vergeten dat zij ten nauwste ver bonden zijn met het bedrijf waarin zij werkzaam zijn. Zij hebben derhalve de verplichting hun werkzaamheden nauwge zet èn volgens de gegeven instructies, met voortdurende activiteit te verrichten. Daar staat echter tegenover, dat de werk gever de verplichting heeft een belooning te geven, waarvoor de bedienden in staat wordt gesteld een levenstaat te kiezen en die naar behooren te vervullen. Hier echter mankeert nog veel, wat spr. in eeni- ge frappante voorbeelden liet hooren. De salarissen dor bedienden vormen vrijwel algemeen de beginpost en sluitpost van alle mogelijke bezuinigingen. Hiertegen protesteert spreker ten sterkste. Onze rechtspositie op geheel het maat schappelijk terrein, aldus spr., is onvol doende en veelal bestaat er rechteloosheid. Eén der grootste oorzaken hiervan is: het onvoldoende georganiseerd zijn van de bedienden. Spreker verweet den ongeorgani seerden bedienden, vanaf chef tot jong ste bediende, dat zij remmend wer ken op alle mogelijke rechtvaardige verlangens, welke slechts ingewilligd zouden kunnen worden, wanneer het grootste gedeelte dier bedienden haar plicht maar wilde begrijpen. Bij de thans bestaande bedrijfsraden zijn wel werkgevers en werknemers vereenigd, maar die zeer belangrijke bedienden- groep niet. We zijn in ieder bedrijf, met de handarbeiders, ook bedrijfsgenooten in den vollen zin van het woord; onze belan gen kunnen slechts op de juiste wijze be licht en behartigd worden door onze eigen menschen. Bedrijfsordening, be teekent bedrijfsvre- de en vrede kan er slechts dan zijn, indien er met de diverse stroomingen welwillend wordt rekening gehouden. Spreker wekte de bedienden op, hun taak wel te verstaan. Reeds nu moeten wij onzen organisatievorm zoodanig instellen, dat wij klaar zijn, om direct onze taak te vervullen. Bedrijfsgroepen worden in on zen bond gevormd; onze reglementen zijn hierbij aangepjast. De leden, maar dan ook alle leden, moe ten propagandist worden van onze ver langens, van onze idealen; de ongeorgani seerde bedienden dames, zoowel als hee- ren, van .hoog tot laag zullen moeten toegrijpen, dat zij, door nog langer buiten deorganisatie te blijven, hun eigen, hun gezims'belangen groote schade doen. Iedere toediende, lid van onzen bond, beteekent spoedige sociale rechtvaardigheid op alle gebieden van het maatschappelijk leven. Een krachtig applaus beloonde den spr. voor zijn pittige, kernachtige rede. Na een kort dankwoord van den voor zitter en een opwekking tot actieve deel name aan het vereenigingsleven werd deze leerzame bijeenkomst op gebruikelijke wijze gesloten. LEIDEN. Geboren: Maria Henrica d. van L. Verhoeven en G. M. Kramp Jannetje Wilhelmina d. van J. P. Kikkert en J. W. Eradus Johanna Carolina Agnes d. van F W. Donkers en J. Wolters Mattheus Antonius Jacobus z. van A. H. Visser en J. Wolters Frederik Willem z. van E. W. Gorter en J. Schrijver Maarten Joost z. van F. B. J. Kuiper en E. J. de Jong. Ondertrouwd: J. P. v. d. Hoeven jm. 29 j en W. H. A. E. de Blècourt jd. 20 j. Overleden: J. v. Wijk m. 65 j. E. Robbertse hvr. van C. F. de Kier 54 j. C. Coppens vr. 66 j. K. C. L. Bekker z. 9 m. Als u toch. iets moet vérliezen En u hebt 't vqór't kiezen Offert liever dan eert uur Dan' uw'verd'reh levensduur' Wij verzoeken U een kleine plaatsruim te in Uw blad. AAN ALLE LEIDSCHE VOLKSBOND LEDEN. Hedenavond wordt de jaarvergadering van onzen Volksbond gehouden. Zooals re glementair is vastgelegd moet een perio dieke bestuursverkiezing plaats hebben. De laatste jaren is het er nog al eens zoodanig toegegaan bij een dergelijke verkiezing, dat het er sterk op lijkt, dat niet altijd de noodige ernst is betracht. Steeds werd er gezorgd voor z.g. „nieuw bloed" in het bestuur, terwijl dikwijls minder gelet werd op dikwijls zeer verdienstvolle krachten, die daardoor gewipt werden. Ook thans is er weer met een candida- tenlijst gewerkt, terwijl toch al de aftre denden zich herkiesbaar hebben gesteld. Natuurlijk, is dit geoorloofd, doch wij zouden toch de vraag willen opwerpen of hiervoor eenige noodzaak aanwezig is. Aftredend zijn immers thans alleen die bestuursleden, die allen op de één of andere wijze een bijzondere plaats in het bestuur innemen. Ten eerste de heer Nijhuis, die geduren de een lange reeks van jaren zijn beste krachten aan den Volksbond heeft gege ven, en, al zou men zich op het standpunt stellen, dat er een jongere kracht als v o o r- 7 i 11 e r moet komen, is er toch geen reden dezen werker niet meer in het bestuur te kiezen. Vervolgens de penningmeester, die ge toond heeft, zijn werk met ijver te ver richten en de rechte man op de rechte plaats te zijn. De derde, de heer Horikx, die tevens ad ministrateur is van de teekenschool en als zoodanig maar zeer moeilijk door een an der zou vervangen kunnen worden. En tenslotte de eenige Volksbonder, die tevens deel uitmaakt van den gemeente raad waardoor er een contact bestaat tus- schen de leiding der georganiseerde katho lieke arbeiders en de katholieke Raadsfrac tie, wat z'n nut kan hebben. Dat dezen keer dus de noodzaak aanwe zig is om verandering te brengen in het bestuure lijkt ons uitgesloten. Daarom sporen wij alle leden aan heden avond aanwezig te zijn en met den noodi- gen ernst de zaak te bezien; dan zullen de aftredenden zeker worden Herkozen. U, geachte Redactie, beleefd dankzeggend teekenen wij. Eenige Volksbondleden. Binnenland GENERAAL J. TH. ALTING VON GEUSAU OVERLEDEN Tijdens oefeningen van artillerie in de omgeving van Vogelenzang is de commandant van het eerste legercorps, generaal-majoor jhr. J. Th. Alting von Geusau, die deze oefeningen bijwoon de, plotseling overleden. Aan de levensbeschrijving van den over leden generaal-majoor Jhr. J. Th. Alting von Geusau wordt het volgende ontleend: De heer Alting von Geusau, die op 28 Juli 1881 te Nieuwer Amstel werd geboren, bezocht de H. B, S. en te Maastricht en te 's Gravenhage en werd daarna voor de officiersrang opgeleid aan de voormalige cadettenschool te Alkmaar en de Kon. Mil. Academie te Breda. In 1902 werd hij benoemd tot 2en luite nant bij de artillerie, waarin 1906 zijn be noeming tot len luitenant volgde. In dezen rang volgdehij van 1910 tot 1913 de lessen aan de hoogere krijgsschool terwijl hij in 1916 werd bevorderd tot ka pitein. Na van 1913 tot 1918 leeraar te zyn ge weest aan de Kon. Mil. Academie, werd hij in 1918 benoemd tot commandant van de school voor reserve-officieren der onbere den artillerie in Utrecht, welk commando de heer Alting van Geusau het daaropvol gende jaar wisselde met de functie van leeraar aan de Hoogere Krijgsschool met overplaatsing naar den generalen staf. Ge durende dit leeraarschap v/erd hij in 1927 benoemd tot majoor, in welken rang hij in 1929 werd geplaatst bij het le regiment veldartillerie als hoofd-instructeur. Op 2 October 1930 werd de thans ontslapene luitenant-kolonel en commandant van het le regiment onbereden artillerie. In 1931 werd de heer Von Geusau eerst waarnemend chef van den staf der 1ste divisie en in November van dat jaar, na cie benoeming tot kolonel van den functio naris, toen overste Reijnders en diens toe voeging aan den chef van den generalen staf, definitief. In 1932 werd hij directeur van de Hoo gere Krijgsschool en in 1934 volgde zijn benoeming tot kolonel. Vervolgens werd de heer Alting von Geusau onder bevordering tot generaal- majoor aangesteld tot commandant van de 1ste divisie. Sinds de nieuwe indeeling van ons leger is de thans overledene belast geweest met het commandc over het eerste legercorps. Generaal-majoor Alting von Geusau, die een zeer bekende militaire persoonlijkheid was, is bestuurslid geweest van de vereeni- ging ter beoefening van de Krijgsweten schap en was redacteur van het oigaan de zer vereeniging en van haar wetenschappe lijk jaarbericht. De heer Von Geusau was ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw, of ficier in de Orde van Oranje-Nassau, Groot kruis in de Orde van Leopold II van Bel gië commandeur in de Orde van het Le gioen van Eei van Frankrijk en comman deur met de Ster in de orde van verdien ste van Oostenrijk. De heer Alting von Geusau was een bij hoog en laag in het leger zeer geacht en bemind chef. Hij was katholiek en beleed zijn over tuiging onder alle omstandigheid met res pectabele fierheid! NEDERLANDSCH MOTORSCHIP „BUIZERD" IN ENGELAND AAN DEN GROND GELOOPEN. Het Nederlandsche motorschip „Buizerd" uit Groningen is vanochtend vroeg aan de Noordoostkust van Engeland gestrand. De „Buizerd" voer in Zuidelijke richting en was geladen met steenkolen. De bemanning, welke uit zes personen bestond, kon door een reddingboot in "veiligheid worden ge bracht. Allen zijn in goeden welstand aan wal gezet. Volgens een nog onbevestigd be richt zou de „Buizerd" tegen de rotsen ge heel wrak geslagen zyn. De „Buizerd" behoort toe aan den kapi tein J. Bosma uit Groningen. Het schip heeft een bruto inhoud van 270 ton en is in 1931 gebouwd. MIJN SLAAT EEN GAT IN DEN DIJK OP TEXEL. Van Texel wordt gemeld: Vanochtend omstreeks negen uur heeft een mijn een gat van zeven meter middellijn in den dijk van het oude fort de Schans geslagen. Eenige militairen,.die op den dijk liepen, zagen omstreeks dat uur drie mijnen op de Texelstroom drijven. De voorste was niet ver meer van de kust verwijderd. Gestuwd door de krachtige golven, kwam de myn met groote snelheid landwaarts. Aan den anderen kant van den dijk was men bezig met het vergraven van grond, om plaats te maken voor een door het wa terschap „de dertig gemeenschappelijke polders" te stichten gemaal. De acht grond werkers, die met het graven bezig waren, werden onmiddellijk gewaarschuwd. Zij snelden terstond naar het gat, dat op hon derd meter van den dijk ligt. Nauwelijks hadden ze zich in een schuilgang in veilig heid gebracht, toen de mijn tegen den dijk sloeg. De mannen werden door den gewel digen luchtdruk door elkaar gegooid. Van de loodsjes werden de ruiten verbrijzeld. Het vliegkamp de Mok werd gewaar schuwd om de andere mij- n te achterha len. Een van deze mijnen raakte op hon derd meter uit de kust vast. De,andere dreef verder in de richting van Nieuwe Schild. Reeds driemaal is de dijk in deze buurt door een mijn beschadigd. VIER NEDERLANDERS BIJ VERGISSING OVER DE DUITSCHE GRENS. Een Nederlandsche wachtmeester en drie manschappen zijn bi* Kleef bij vergissing over de grens gekomen. Na vervulling van de gebruikelijke formaliteiten, zullen de Nederlanders naar hun land kunnen terug- keeren. Het valt aan te nemen, dat zij van middag weer over de grens zouden komen. Buitenland DE REDE VAN TANNER .HELSINKI. 13 Maart (A.N.P.) In zijn radiorede heeft minister Tanner ge zegd, dat de nieuwe grenzen omgeveer overeenkomen met die van 1921. De aanval, verklaarde Tanner voorts, is als een verrassing gekomen. Tot het laat ste oogenblik hebben wij in de vriendschap van Rusland geloofd. Den geheelen oorlog hebben de Finsche soldaten gedaan wat zjj konden, en hun successen gingen alle verwachtingen te boven. Doch tijdens de operaties bleek, dat het tekort aan mannen voortdurend grooter werd en dat men de eenheden moeiliijk kon vernieuwen. Nadat vastgesteld was, dat de eenige weg waarover eventueele hulptroepen ver voerd konden worden, over Zweden en Noorwegen liep, en deze landen verklaard hadden, dat zij in verband met hun hou ding van strikte neutraliteit geen door tocht zouden verleenen, heeft Finland niét een beroep gedaan op Frankrijk en Engeland. Ten aanzien van Zweden verklaarde Tanner in hoofdzaak, dat verscheidene .ma len aan Zweden vragen waren gesteld. Deze hadden geen resultaten opgeleverd en c-r werden ook niet voldoende vrijwilligers ge zonden. Pas de laatste dagen waren deze vrijwil ligers gereed om naar het front te worden gezonden. Wat betreft de redenen voor het sluiten van den vrede, verklaarde Tanner, dat, aangezien de buitenlandsche hulp on voldoende bleek te zijn, de verantwoorde lijke regeering niet riskeeren dat 't geheele land door de Russen bezet zou worden, met alle verschrikkelijke gevolgen, die zulk een toestand zou meebrengen. De regeering is twee weken lang met Moskou in contact geweest, zonder dat de Sovjet-regeering ooit een wapenstilstand voor den duus der onderhandelingen aanvaard heeft, hetgeen een beslist abnormaal feit in de geschie denis is. De Russische voorwaarden waren zwaar der en ver strekkender dan de resultaten die het Sovj.et-leger op het slagveld had verkregen. Het algemeen belang des lands eischte echter, dat de voorwaarden wer den aanvaard. De regeering kan er over voldaan zijn, dat in het accoord geen politieke voor waarden zijn opgenomen. De vrijheid, sou- vereiniteit en onafhankelijkheid van Fin land blijven intact en het politieke pro gramma van de regeering-Kuusinen is prijsgegeven. Tanner besloot; „Men weet niet wat de toekomst ons zal brengen. Eén ding is zeker het leger is intact en wij kunnen thans in afwachting van de toekomst werken om ons economische leven in opbouwenden zin tot ontwikkeling te brengen". VLAGGEN TE HELSINKI HALFSTOK. HELSINKI, 13 Maart. (A. N. P.) Ter stond na de rede van Tanner werden alle vlaggen op de openbare gebouwen in de hoofdstad halfstok geheschen. Dit gebaar werd door talrijke particulieren nage volgd. DE PR A VVD A OVER HET VREDES- ACCOORD. MOSKOU, 13 Maart. JA. N. P.). Het vre- desaccoord tusschen de Sovjet Unie en Fin land, zoo schrijft de „Prawda", waarborgt de veiligheid der grenzen van de Sovjet- Unie en in het bijzonder van Leningrad en liquideert den oorlog in Noord-Europa. Dit beteekent een ernstige nederlaag voor de Engelsch-Fransche oorlogsaanstokers. De taak, welke de Sovjet-Unie zich gesteld had, is vervuld. De veiligheid der Noord- West-grens van de Sovjet-Unie en van Le ningrad is gewaarborgd. De staking der vijandelijkheden vervult het Sovjet-volk met groote voldoening. Het verdrag schept blijvende vreedzame betrekkingen tus schen Sovjet Unie en Finland. Lang ge noeg hebben de Engelschen en Franschen Finland, zooals vroeger Polen en andere landen, tot een oorlog tegen de Sovjet Unie aangespoord. Hun plannen, die een oorlog in heel Europa moesten teweeg brengen, zijn mislukt. De oorlogsaansto- r.ers hebben een van hun beste operatie- bases in den tegen de Sovjet Unie voorge nomen oorlog verloren. VERKLARING VAN CHAMBERLAIN IN HET LAGERHUIS. LONDEN, 13 Maart. (A.N.P.) In het Lagerhuis heeft Chamberlain verklaard, dat de Britsche gezant in Helsinki hedenmor gen door den Finschen minister van bui tenlandsche zaken er van in kennis is ge steld dat gisteravond in Moskou Sovjet- RussischeFinsche vredesvoorwaarden zijn onderteekend en dat regelingen getroffen zijn voor een wapenstilstand om 11 uur he denmorgen Finschen tijd. Voortgaande zeide Chamberlain: „De Brit sche regeering heeft haar bereidheid duide lijk gemaakt om alle mogelijke hulp te ver leenen aan de Finnen in hun moedigen strijd tegen de agTessie en heeft voorberei dingen getroffen om het volle gewicht van haar beschikoare hulpbronnen in de weeg schaal te werpen wanneer zij zou verne men, dat dit in overeenstemming met het verlangen der Finsche regeering zou zijn". „Het is steeds de opvatting geweest, dat hel aan de Finsche regeering was om een besluit te nemen ten aanzien van den koers der actie, die zij het meest gepast achtte in haar belangen. Bfj het door haar genomen besluit kan zij er verzekerd van zijn, dat het volk van ait land eensgezind is in sym pathie met den toestand, waarin zij zich be vindt". EERST DE GRONDSLAG, DAN DE ORDENING. Aldus Sir John Simon. LONDEN, 13 Maart. (A. N. P.). Aan een lunch van de National Liberal Club heeft sir John Simon, de kanselier van de schat kist, het woord gevqerd. Zoolang de ge schiedenis een afzonderlijke plaats inruimt aan een dapper volk, dat tegen overweldi gende meerderheid stond, kan zij nooit den naam weglaten van de zwaar beproefde Finnen, aldus de minister. Zoo lang de na zi's vrij zijn te handelen als zij gehandeld hebben in Tsjecho Slowakije en Polen, is niemands vrijheid in veiligheid. Het eerste doel is den oorlog te winnen en daaraan moeten wij ons geheel wijden. Laat ons onze kracht niet verspillen met plannen op te stellen voor een nieuw Europa en een nieuwe maatschappelijke ordening, zoolang wij niet den grondslag gelegd hebben waar op deze toekomst moet worden opgebouwd. Er kan geen toekomst zijn voor vrije men schen in Europa, zoolang de nazi-overheer- sching niet is gekortwiekt. Tot den vrede behoort het herstel der vrijheid voor de Polen en de Tsjechen en doeltreffende waarborgen, dat er geen nieuwe nazi- agrëssie in de toekomst mogelijk is. ITALIë BLIJFT STEENKOOL VAN DUITSCHLAND BETREKKEN. ROME, 13 Maart (A.N.P.) In vervolg op de besprekingen, die tus schen den rijksminister van buiten landsche zaken, von Ribbentrop, en den Duce hebben plaats gehad, heb ben de Duitsche en de Italiaansche regeeringcommissie voor de regeling der Duitsch-Italiaansche handelsbe- Gemeentel. Aankondiging DISTRIBUTIE VATGROENTEN Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter kenis van belanghebben den, dat vanaf Maandag 18 Maart a.s., bij wijze van proef, vatgroenten (gesneden boonen) voor de daarvoor in aanmerking komende ondersteunden worden beschik baar gesteld. De vatgroenten zijn, tegen afgifte van de daarvoor verstrekte bonnen, verkrijgbaar tegen betaling van 9 cent per K.G. voorloo- pig des Maandags, Woensdags en Vrijdags tusschen des v.m. 911 uur in de voor malige school tegenover het badhuis in de' van der Werffstraat (ingang rijwielbewaar plaats). Men gelieve een schaal, pan of drg. mede te nemen. 1089 A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. LEIDEN. Woensdag, Passie-herdertkingsavond R.K. Alma Mater-koor St. Odo-koor- knapen Wim Quint, Stadsgehoor zaal, 8.15 uur. Donderdag. „Geloof en Wetenschap", voor dracht-avond Henk Schaer, over de Apocalyps, ,,'t Schuttershof", te 8.15 uur. Donderdag, Jongeren-bijeenkomst R. K. Staatspartij, bijeenkomst in café „den Doelen", 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der èpotheken te Leiden wordt van Zater dag 9 tot en met V r ij d a g 15 M a a rt as waargenomen door de apotheken Boek wijt, Breestraat 74 tel. 2055? en J. E. M. ten Dijk, Haven 18. tel. 20085. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek Wilhelminapark 8, tel. 26274. trekkingen een buitengewone bijeen komst gehouden met het doe!, de noo dige maatregelci. te nemen om de le vering van steenkool uit Dqiischland naar Italië geheel over land tc doen geschieden en op deze wijze bijna den geheelen benoodigden Italiaanschen import aan stenkool te dekken. Dinsdag hebber, de voorzitter van de Duitsche regeeringscommissie, gezant Clo- dius, en de voorzitter van de Italiaansche regeeringscommissie, senator Giannini, een dienovereenkomstig protocol geteekend. De vier Italiaansche kolenschepen, die nog te Rotterdam liggen, 2ullen hun la ding weer lossen en in ballast naar Ital.e vertrekken. Het zijn-de „Nita", „Amster dam", „Gianfranco" en „Tinmimo". De „Gianfranco" is reeds begonnen met het lossen van de lading, terwijl de ande re schepen morgen gelost zullen worden. Het Italiaansche s.s. „Fedora", dat met een lading Duitsche steenkolen in Antwer pen ligt, zal zoo spoedig mogelijk naar Rotterdam komen om de lading te lossen. LEGERBERICHTEN. PARIJS, 13 Maart. (A.N.P.) Het Fran- sche legerbericht van vanochtend luidt: „Niets te melden". BERLIJN, 13 Maart. (A.N.P.) Het op perbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: In de strek van het Pfalzer Wa!d heeft een Duitsche patrouille op Fransch gebied een met lastdieren op marseh zijnde vijandelijke afdeeling overvallen en uit elkaar geslagen. De patrouille maakte ver scheidene krijgsgevangenen. Het luchtwapen zette zijn verkennings vluchten boven Frankrijk voort. VOORSCHOTEN, 12 Maart. Vrije veiling Prijzen: kippeneieren 4.605.30, kuiken eieren 3.904 20, eendeneieren 4.00 4.30 per 100 stuks; konijnen 1.601.80, duiven 0.080.12, per stuk; zoete kaas 6468 cent en Leidsche kaas 4650 cent WOERDEN, 13 Maart. Kaas. Aanvoer 29 partijen. Prijzen: met rijksmerk le kwal. 2931, idem 2e kwal. 2728 per 50 kg. Handel traag. AMSTERDAM, 13 Maart. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 134 vette kalveren: 8288, 7280 en 6270 cent per kg. levend gewicht; 133 nuchtere kalveren f 69 per stuk, 61 varkens: 6972 cent per kg. slachtgewicht. Aanvoer 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: vette kalverenr matige aanvoer, handel stug en goed prijshoudend. Nuch tere kalveren: behoorlijke aanvoer, handel vlug, met iets hoogere prijzen. Varkens: korte aanvoer, handel kalm, prijzen iets hooger. W1SSELNOTEERINGEN AMSTERD AM) Londen 7 12a/4 Berlijn75 521/., Parijs 4 04 Brussel 31 91 Zwitserland 42.20 Kopenhagen36.35 Stockholm44.82>/2 Oslo 42.771/2 New York1.881/4

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3