Hel ss „Amor" van de K.N.S.IVI. op mijn geloopen en gezonken RADIO-PROGRAMMA'S KLEINE ANNIE DINSDAG 12 MAART 1940 DE l.EIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 Qemenyde Sï&richten Alle opvarenden behouden Ie VUsslngen aan wal gebracht Opnieuw heeft de Nederlandsche koopvaardijvloot den tol van den zee oorlog moeten betalen. Gisterochtend is nl. het s.s. „Amor" van de K.N.S.M., dat met een lading stukgoederen van West-Indië kwam, op vijf mijl ten noordwesten van Fair- bank boei, in de nabijheid van het lichtschip West Hinder op een mijn geloopen en gezonken. De bemanning, welke uit 33 koppen bestond, is gered door het lersche s.s. „City of Bremen", dat de schipbreu kelingen gistermiddag omstreeks vijf uur behouden te Vlissingen aan land bracht. De „Amor" was een schip van 2325 bruto ton en was in 1911 gebouwd op de scheepswerf v. h. Rijkee en Co. te Rotterdam, Hoe de catastrophe geschiedde. Op het station te Vlissingen troffen wij de leden der bemanning aan, welke reeds op weg waren naar hun haardsteden. Men vertelde ons, dat de „Amor" was geladen met graan, gerst, katoen en ande re stukgoederen. Het schip was op weg van Christobal naar Antwerpen. Zondag ver trok het uit Plymouth. Zondagnacht bleef Ihet in Duins Hggen, omdat men het niet raadzaam achtte in den nacht te varen. Om zes uur Maandagmorgen besloot kapi tein H. Beuker de reis voort terzetten Enkele uren later te 10.20 uur deed zich plotseling een hevige explosie hooren, gevolgd door een luid gekraak. Het schip brak middendoor en het water Stroomde aan tv.ee kanten binnen. De op varenden, die zich in het logies bevonden, stonden in een ommezien tot bovèn de iknieën in het water. Van het in veilighe.d brengen der bezittingen was geen sprake meer. Allen renden naar het dek. Hier Ibleek, dat de bakboordsloep in stukken was geslagen. Aan stuurboordzijde kon imen de sloep niet strijken, doordat het schip naar één kant overhelde. De pos.tie van de opvarenden was daardoor allesbe halve benijdenswaardig. Daar de antenne kapot was geslagen, was het niet mogelijk per radio assistentie te vragen. Opeens draaide het schip een slag om zijn horizon tale as. De stuurboordsloep kwam vrij en enel wisten de 33 opvarenden nu het schip te verlaten. Men was nauwelijks twintig meter van het schip verwijderd toen de „Amor" zonk en in de diepte verdween. In zeven minuten speelde zich dit heele drama af. In de onmiddellijke nabijheid van de plaats, waar de „Amor" onderging, voer het lersche s.s. „City of. Bremen". De be manning van dit schip kreeg de boot spoe dig in de gaten en een kwartier nadat de mannen in de sloep waren gegaan, bevon den zij zich reeds aan boord van het ler sche schip. Diegenen van de schipbreu kelingen, die nog in nachtgewaad waren, -werden van vollediger kleeding voorzien. Aangezien de „City of Bremen" geen ra dio aan boord had, kon men de K.N.S.M. niet op de hoogt-* stellen van het verl.es van de „Amor", In den laten middag bereikte het lersche schip de haven van Vlissingen. De schip breukelingen begaven zich te voet naar hotel „Goes", waar zij hun werkpakken -tegen andere kleeding konden verwisselen. Hier werden ook een stoker, die een onbe- teekende wonde aan het been had opgeloo- pen en een scheepsbediende, die enkele vingers had gebroken, door een geneesheer verbonden. De leden der bemanning van de „Amor" iwaren van meening, dat het schip op een magnetische mijn was geloopen. Nadat kapitein Beuker de reederij van het gebeurde 'op de hoogte had gesteld en allen gegeten hadden, begaf men zich naar het station om vandaar spoedig naar huis te reizen. VOETSTEUN BRAK AF. Motorrijder in volle vaart tegen boom gereden. Onder de gemeente Hoofddorp is gister middag een motorongeluk gebeurd, waar bij de 24-jarige militaire koerier Middel koop uit Haarlem zeer ernstig werd ge wond. M. was per motor op weg naar de hoofd stad, toen een der voetsteunen afbrak. Daardoor werd zijn voet door het achter wiel gegrepen en ernstig verminkt. Be grijpelijkerwijs raakte M. de macht over het stuur kwijt. Hij botste in volle vaart tegen een boom ei. kwam in een sloot te recht Met zeer ernstige verwondingen werd hij daar aangetroffen. Nadat de laat ste H.H. Sacramenten waren toegediend, is hij naar het O. L. Vrouwegasthuis te Am sterdam overgebracht AUTOBOTSING ONDER DONIAWERSTAL. Drie gewonden. Gisteravond om half zeven zyn op den Lemmerweg tusschen Jellesloot en Welle- brug onder de gemeente Doniawerstal de auto van den heer van den B. uit Huizum en de auto van de.i heer B. uit Sneek met elkaar in botsing gekomen. De auto van der. heer van den B. vervoerde de familie Sch. uit Huizum, t.w. twee dames, twee heeren en een kind. Vermoedelijk is dc auto van den heer B., die uit Je richting Lemmer kwam, bij het passeeren geslipt, waardoor de wagen kantelde. De andere wagen reed daarop tegen een boom. Drie van de inzittenden werden gewond, eei dame kreeg een bek- kei.fractuur. De overige kregen minder ernstig letsel. Alle gewonden werden naar het zieken huis te Sneek overgebracht Beide wagens werden zwaar gehavend. LANDBOUWER VAN LADDER GEVALLEN EN GEDOOD. De 82-jarife landbouwer G. Bouten was gisteren in het gehucht Boekend te Ble- rick op een ladder bezigheden aan het ver richten. Plotseling viel de man van den ladder en kwam op een deur van een kip penren terecht. Hij was op slag dood. JONGEN VERDRONKEN. Gisteravond is te Witteveen de zeven tienjarige schoenmakersleerjongen Z. Fok- •kema uit Exloo met zijn fiets te water ge reden en verdronken. De jongen was naar eenige klanten ge weest. Toen hij om negen uur niet bij zijn patroon was teruggekeerd, stelde men een onderzoek in. Het kanaal werd afgedregd en om elf uur vond men het lijk en de fiets, vlak by de boerderij van den land bouwer Super, waar de jongen was ge weest. Hij is vermoedelijk van het brugge tje voor de boerderij te water gereden. FELLE BRAND TE RAVENSTEIN. Pakhuis en slagerij met bovenwoning vernield. In het pakhuis van koloniale waren der firma Dekkers aan de Hoofdstraat te Ra- venstein, ontdekte gisteravond een broar van den eigenaar brand. Hij waarschuwde onmiddellijk zijn broer, die naast hem woont. Deze verschafte zich toegang tot het pand, doch inmiddels had de brand zulk een omvang aangenomen, dat de gloed hem noopte, halverwege terug te keeren. Hoog sloegen de vlammen uit het dak. De brandweer werd gealarmeerd, doch deze kwam eerst een uuj nadat de brand was uitgebroken ter plaatse. Het vuur was in- tusschen overgeslagen op de naast gelegen slagerij van den heer Verhoeven en aan de andere zijde op de schilderij en zaak van den heer de Bresser. De brandweer, die zich voor een schier hopelooze taak zag geplaatst, verzocht onmiddellijk de brand weer van Oss om assistentie, terwijl bo vendien de motorspuit van de op korten afstand van de brandende peroeelen gele gen schoenfabriek „Ravo" werd gereqüi- reerd. Van behoua van het pakhuis, dat geheel met goederen was gevuld, was geen sprake. De brandweer beperkte zich dan ook tot het besche-men van de aangren zende perceelen, zy kon evenwel niet ver hinderen, dat behalve het pakhuis ook de slagerij en de daarboven gelegen woning van dein heer Verhoeven geheel werden verwoest. DE SCHRIK VAN IJSSELMONDE ACHTER SLOT Reeds eenige maanden lang werd het eiland IJsselmonde onveilig gemaakt door een personnage, dat het speciaal op de ker ken gemunt had Zoo werden er achtereen volgens kerkdiefstallen gepleegd te IJssel monde, Barendrecht, Heerjansdam, Oud- Alblas, Rijsoord en onlangs zelfs in de Hoekschewaard, nl te Klaaswaal. Niet al leen werden er dan bussen geledigd, maar ook werd nu en dan een bezoek gebracht ten huize van bewoners, van wie bekend was, dat ze zich naar de kerk hadden bege ven. Alles wat maar eenigszins waarde had en ongemerkt kon vervoerd worden, werd dan meegenomen. Zoo werd ook eenige we ken geleden ingebroken ten huize van ds. J. Hettinga, te Barendrecht, toen deze en zijn familie zich in het kerkgebouw bevon den voor de avond-godsdienstoefening. Barendrecht was langzamerhand zóó verontrust geworden door de herhaalde in braken en diefstallen, dat er besloten werd een speciale bewakingsdienst in te stellen, in samenwerking met de rijkspolitie. Ver schillende kerken en openbare gebouwen werden nu voortdurend onder controle ge houden en dank zij dit toezicht is het gis ternacht mogen gelukken een inbreker aan te houden. Om kwart oyer één gisternacht hoorde nl. de rijksveldwachter Hoogendoorn, die in de Ned. Herv..kerk te Barendrecht de wacht hield, gestommel. Hij stelde zich verdekt op en zag even later inderdaad een man binnenkomen. De rijksveldwachter som meerde den- man zich over te geven, doch deze, zich ontdekt ziende, zette het op een loopen en trachtte op straat in de duisternis te ontkomen. Het werd een wilde achter volging, waarbij de veldwachter zes schoten uit zijn revolver afvuurde, echter zonder den indringer te raken. Vermoedelijk zou deze nog ontkomen zijn, indien niet op het TïWnhaïvdVS Zenuwtabletten koke tabletten koker 75 eent Maagtabletten koker 75 cent Hoofdpijntabletten koker 60 cent Laxeertab letten doos 60 cent Alleen echt met den naam Mijnhardt. 1043 geknal van de schoten andere veldwachters waren toegesneld en aan de achtervolging gingen deelnemen. De inbreker bleek bo vendien ter plaatse niet voldoende bekend te zijn, hij liep althans op een gegeven oogenblik een slopje in en moest zich toen tegen wil en dank overgeven. Hij werd aanvankelijk naar het raadhuis te Barendrecht gebracht. Daar bleek men te doen te hebben met den 35-jarigen ha venarbeider v. d. W. uit Rotterdam. Bij huiszoeking heeft de politie verschil lende sieraden gevonden, afkomstig van den diefstal bij ds. Hettinga, alsmede voor werpen, welke te IJsselmonde waren ont vreemd. Bovendien bleken de regelmatig genomen vinger- en voetafdrukken te klop pen, zoodat men er zeker van is, dat „de schrik van IJsselmonde" thans ach ter slot en grendel zit. v. d. W. is ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie. Vermoed wordt, dat hij ook elders diefstallen op zyn gewe ten heeft. „Msbd." EEN INWONER VAN ECHT EINGESPERRT! Hij ging even voor een informatie naar het Duitsche grenskantoor De heer Aug. Sanders, onderwijzer aan de bijzondere jongensschool op Maria-Hoop (gem. Echt), die Vrijdagavond een bood schap ging doen aan het Duitsche grens kantoor te Echterbosch, is op last van de Duitsche Staatspolitie gearresteerd en naar Aken overgebracht en tot nog toe niet te ruggekeerd. meldt de „Msbd.". De heer S. ging geregeld aan het Duit sche grenskantoor te Echterbosch de grens over, vaak verschillende keeren in de week. Aan de overzijde der grens heeft hij ver schillende bekenden wonen, met wie hij nog al eens graag een partijtje ging kaar ten of biljarten. Zondag zou hij naar een collega in Heins- berg gaan en wilde een half pond koffie voor hem meebrengen.. Daar de heer S. de zekerheid wilde hebben, dat de bestaande bepaling van het grensvervoer inmiddels, niet was gewijzigd, reed hij Vrijdag tegen den avond even met de fiets naar het grenskantoor, in gezelschap van zijn 14- jarig zoontje Frans, dat in Waldfeucht den tandarts moest bezoeken. Toen vader en zoon de grens overgingen, reed de jongen Waldfeucht in en zijn vader stapte aan het grenskantoor af. Hierna heeft de knaap zijn vader niet meer teruggezien. De jon gen, die meende dat zyn vader weer direct terug zou rijden naar huis, wat een kwestie van enkele honderden meters is, was wel even verbaasd, dat hij bij zijn terugkomst aan de grens zijn vaders fiets nog steeds aan het kantoor zag staan, maar dacht on middellijk, dat zijn vader nog wat met de grensbeambten zat te praten. Aan het grenskantoor stapte echter een Duitsche kommies op den jongen toe met de mededeeling, dat hij zyn vaders fiets maar mee naar huis moest nemen, omdat vader met een auto naar Heinsberg was en dien avond en ook des nachts niet terug zou komen. Toen de jongen met deze boodschap thuis kwam, had mevrouw S. niet het minste ver moeden wat haar man was overkomen en stelde zich gerust met de gedachte, dat hij wellicht aan het grenskantoor kennissen uit Heinsberg had getroffen en van de gelegen heid gebruik had gemaakt om mee te rijden om het voorgenomen bezoek van Zondag nu maar in eens te gaan brengen en dat hij bij zijn collega zou blijven overnachten. Zaterdagmorgen keerde de heer S. ech ter niet terug en toen liet zijn vrouw door haar broer aan de Duitsche kommiezen vragen, wat haar man eigenlijk precies voor een boodschap had achtergelaten. Tot groote verbazing en schrik kreeg men toen te hooren, dat de heer S. op last van de Gestapo was gearresteerd en per auto naar Heinsberg was overgebracht. De kom miezen konden geen enkele verklaring voor deze onverwachte arrestatie geven en nog minder konden zij er iets van zeggen of de heer S. al dan niet spoedig zou terugkomen. Zondagmiddag ging in het rectoraat Ma ria-Hoop het gerucht, dat de burgemeester van Waldfeucht aan de grens zou hebben gezegd, dat de heer S. naar Aken was over gebracht, doch inmiddels weer in vryheid zou zijn gesteld en des avonds thuis zou komen. Bij informatie aan de grens verna men wij echter, dat de burgemeester van Waldfeucht in dezen geest niets had gezegd. Van welingelichte zyde verzekerde men ons, dat de burgemeester Zondagmorgen ■aan de grens wel had gezegd, dat de heer S in Aken was en dat hij binnen enkele dagen wel zou worden vrijgelaten. Op een door een Nederlandschen kommies gestel de vraag, waarom de heer S. zou zyn ge arresteerd, zou de burgemeester geant woord hebben, dat hij dat niet wist, doch dat de heer S.vermoedelijk een beetje te nieuwsgierig was geweest. Op de vraag of de burgemeester gegronde redenen had om te zeggen, dat hij binnen enkele dagen los zou komen, had de burgemeester geen con creet antwoord gegeven. De familie Sanders heeft zich Zaterdag morgen gewend tot den burgemeester van Echt, die onmiddellijk het departement van Buitenlandsche Zaken in den Haag telefo nisch uitvoerig op de hoogte heeft gesteld, opdat langs den gebruikleijken weg nadere gegevens van Duitsche zijde kunnen wor den ingewonnen. Van eenig resultaat van deze bemiddeling is tot nog toe niets be kend. WOENSDAG 13 MAART 1940. HILVERSUM n. 301,5 M. NCRV-Ultzen- ding. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Berichten ANP. 8.05 Schriftlezing, meditatie 8.20 Gra- mofoonmuziek (9.309.45 Gelukwenschen) 10.30 Morgendienst 11.00 Gramofoon- muziek 11.15 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek 12.00 Berichten 12.15 Gramofoonmuziek (12.3012.35 Be richten ANP) 12.45 Ensemble van der Horst en gramofoonmuziek 2.40 Gramo foonmuziek 3.00 Christ, lectuur 3.30 Rotterdamsch pianokwartet en gramofoon muziek 4.404.55 Gel uk weglachen 5.00 Voor de jeugd 5.45 Gramofoonmu ziek 6.00 Causerie over de pachtwet 6.20 Gramofoonmuziek 6.30 Taalles en technisch onderricht 7.00 Berichten 7.15 Voor postzegelverzamelaars 7.45 Gramofoonmuziek 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS-'berichten 8 15 Paasch- wijdingsdienst 9.30 Gramofoonmuziek. 9.45 Interview 10 00 Berichten ANP, actueel halfuur 10.30 Revida-sextet en gramofoonmuziek 11.25 Gramofoonmu ziek. Ca. 11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM L 1875 en 414,4 M. VARA- Uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7.30 8.00 VPRO. 8.00 Berichten ANP, gra mofoonmuziek 9.30 Keukenpraatje 10.00 Morgenwijding 10.20 Voor arbei- ders in de continu-bedrijven 11.30 Voor de vrouwen -- 12.00 Gramofoonmuziek 12.15 Orgelspel 12.15 Orgelspel 12.45 Berichten ANP, gramofoonmuziek 1.00 1.45 VARA-orkest 2.00 Handwerkles 2.30 Zang, piano en gramofoonmuziek. 3.00 Voor de vrouw 3.15 Voor de kin deren 5.30 De Ramblers 6.00 Rosian- orkest 6.30 Lezing „De kinderbijslag wet" 6.50 Rosian-orkest 7.00 VARA- Kalender 7.05 Felicitaties 7.10 Koor zang 7.30 Bijbelvertellingen 8.00 Her haling SOS-berichten, berichten ANP 8.15 Programma gewijd aan Finland 9.00 Radiotooneel 9.30 Zaansch vrouwenkoor 9.55 VARA-Varia 10.00 VARA-orkest 10.40 Medische vraagbaak 11.00 Be richten ANP 11.1012.00 Gramofoon muziek. ENGELAND, 391 en 449 M. Van 10.20 11.35 n.m. ook op 342 M. 11.50 Variété 12.20 Berichten 12.30 Orgelspel 12.501.20 BBC-Northern-orkest 2.20 Victor Silvester's dansorkest 2.50 Ra diotooneel 3.20 Variété 3.50 BBC- Theaterorkest 4.20 Berichten (Wels). 4.25 Korte Kerkdienst (Wels). 4.40 Kin deruurtje 5.10 Zang 5.20 Berichten 5.35 Variété 5.50 Actueele uitzending 6.20 Mededeelingen 6.40 Radiotooneel met muziek 7.20 Radiotooneel 7.50 BBC-Schots orkest en solist 8.20 Berich ten 8.40 Actueele causerie 8.55 Lichte muziek 9.109.45 Uit Zwitserland: Om roeporkest en solist 9.50 Keltische Kerk dienst 10.20 Cello en piano 10.50 Joe Loss en zijn Band 11.20 Berichten. RADIO-PARIS, 1648 M. 11.10 Zang. 11.20 Yvonne Gouverné's koor 12.05 Viool en piano 1.05 Zang. 1.30 Piano voordracht 2.20 Viool en piano 2.50 Radiotooneel 3.50 Viool voordracht 4.20 Chansons 4.35 Manuel-trio en solis te 5.35 Piano en viool 6.50 Radiotoo neel 8.05 ,Le Roi l'a dit", opera. 9.35 Zang 10.05 Piano, viool en cello 11.05 —11.20 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Otto Fricke's orkest 7.558.50 Gramofoonmuziek 9.309.50 Concert 10.50 Gramofoonmai- ziek 11.20 Concert 12.20 Weermacht- orkest 1.45 Populair concert 3.20 Voor soldaten 5.35 Gramofoonmuziek 7.05 Gramofoonmuziek 7.45 Radiotooneel met muziek 8.50 Omroepkoor en orkest en solisten 9.5012.20 Zie Deutschland sender. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20; 12.301.20 en 4.55 Gramofoonmuziek 5.05 Belgisch pianokwartet 6.20 Gra mofoonmuziek 7.20 Voor soldaten 7.50 Radiotooneel 8.20 Radiotooneel met muziek 9.30 Instrumentaal kwartet 10.1010.20 Gramofoonmuziek. 484 M: 11.20 en 12.301.20 Gramofoon muziek 4.35 Zang. 4.55 Pianoduetten. 5.35 Gramofoonmuziek 7.20 Voor sol daten 7.50 Radiotooneel 9.3010.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.50 Uit Ger.ève: Omroeporkest, het Mare- scotti-koor en solist 8.50 Radiotooneel. 9.20 Berichten 9.50 Bont programma 10.20 Politiek overzicht. Hierna: Sym- phonie-concert 11.20 Berichten. Hierna tot 12.20 Nachtconcert 12.501.20 Mili tair programma. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF 3de Programma: 8.00 Keulen 8 20 Di versen 9.30 Keulen 9.50 Deutschland- sender 10.10 Diversen 11.20 Brussel VL. (12.20 Berichten) 1.20 Diversen 1.45 Keulen 2.20 R. Danmark 3.50 Keulen 4.20 Parijs Radio 4.35 Deutschlandsender 5.50 Keulen 6.20 Brussel VL. (Berichten) 7.20 Brussel FR. 9.20 Brussel VL. (Berichten) 10.20 Diversen 10.30 Deutschlandsender 11.20 Diversen. 11.30 Deutschlands. 4de Programma: 8.00 Brussel VL. 8.20 Engeland 9.15 Diversen 9.35 Enge land 10.20 Diversen 10.25 West Reg. 11.20 Brussel FR. 12 30 Engeland 1.20 West Reg 4.50 Brussel FR. 5.00 5.09 Scheveningen Haven (Berichten). 6.20 West Reg. 6.50 Beromunster 7.05 Deutschlandsender 7.20 London Reg. 7.50 Sottens of div. 10.00 London Reg. 10.20 Engeland, SMOKKELAAR MET VERDACHTE PAPIEREN Op geringen afstand van de Duitsche grens hebben de commiezen van het grens kantoor te Babberich een smokkelaar aan gehouden, die zich vermoedelijk tevens met spionnage heeft opgehouden. De man is in de marechausseekazerne te Zevenaar opge sloten. In den nacht van Zaterdag op Zondag ontmoette de commiezen in het veld, dich- bij de grens tusschen Beek en Babberich, een man, die een groote partij koffie over de grens trachtte te smokkelen, aldus de „Tel.". Het bleek de ongeveer 35-jarige bakker S. uit Babberich te zijn, die in deze streek als beroepssmokkelaar bekend staat. Toen de man zich betrapt zag, wierp hij in het donker een aantal papieren weg, .wat evenwel door een der commiezen opge merkt werd. Na eenig zoeken werd een ge deelte van deze papieren teruggevonden en de inhoud was van dien aard, dat er alle reden bestond den man op vermoeden van spionnage ln arrest te stellen. Dit voorne men kon echter niet uitgevoerd worden, want de smokkelaar wist zich los te ruk ken en in het duister te ontkomen met ach terlating van de partij koffie. Den volgenden ochtend meldde de man zich evenwel bij het douanekantoor te Bab berich en eischte op hoogen toon de in be klag genomen koffie terug. De douane ver zocht daarop den man even binnen te ko men om de zaak te kunnen afhandelen, aan welk verzoek deze voldeed. Intusschen was de marechaussee uit Zevenaar gewaar schuwd, die spoedig verscheen en den smokkelaar arresteerde. In de omgeving van Babberich was het reeds lang bekend, dat bakker S. in finan- cieele moeilijkheden verkeerde, doch zich niettemin vrij hooge uitgaven kon veroor loven. Vrijwel iedere week toog B. naar Elten en bij de overschrijding van de grens werd hem van Duitsche zijde nimmer een stroobreed in den weg gelegd. Al deze omstandigheden en het feit, dat hij zich van papieren poogde te ontdoen, die militaire aangelegenheden bleken te be vatten, hebben het vemroeden doen post vatten, hebben het vermoeden doen post- richten heeft overgebracht. Hij zou hiertoe te gemakkelijker in staat zijn geweest, daar een Nederlandsch officier by hem in pen sion is. Des nachts zou hij in zijn woning nog enkele brieven hebben verbrand. De marechaussee in Zevenaar stelt in sa menwerking met de militaire autoriteiten een uitgebreid onderzoek in. Het is niet on mogelijk, dat nog meer arrestaties zuUen volgen. Katholieken, Uw eigen Dagblad is DE LEIDSCHE COURANT futfHMnriHfeR mwx KAn (fi ml TïAnnOOtrl MAAK Ol OUUI SAMISVLRDIM/tifn In mnMIMMitnvKUH HjKs uvERKOnten fH'inA',mejzoeftprtnooifu- HALS ALS OL ntnsLHEn WEL/IALIA /ff VM0A7H/[l Kunnen ha MAn waarH')c&eLeven at mi maar eATHunietéeenr] smK nenofirn nTJiAAnm' wAHDfi cerukt

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 9