RIJNSTREEK OMGEVING Plaats een Telefoontje DINSDAG 12 MAART 1940 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 HILLEGOM BEGROOTING 1940. De stukken inzake de begrooting van den gemeenteraad voor 1940 zijn versche nen. Aan het Burg. Armbestuur zal vol gens de raming 60000 subsidie worden verstrekt. Ui.t de begrooting van het gasbedrijf is Iberekend, dat zich nog plm. 220 perceelen in de gemeente bevinden, die niet aange sloten zijn bij het gemeentelijk gasbedrijf. De verhoogde prijzen der grondstoffen ma ken, dat de netto-kolenkosten een vermeer dering van bijna 7000 zullen vragen ver geleken met 1938. De lasten voor dit be drijf zullen voor 1940 verlaagd worden, hetgeen in de stukken wordt aangetoond. Het bruio-watervertoruik verminderde anet plm. 5 pet. B. en W. achtten het uit een oogpunt van wijs beleid noodig, de oorspronkelijke raming voor 1940, van openbare werken te herzien en de kosten van onderhoud van de gemeente-eigen dommen en die der gemeentereiniging met 15 pet. te verhoogen. In de begrooting 1940 is f 825 uitgetrok ken voor restauratie van de kamer van den secretaris en van de afd. Bevolking. Voor aanplant van booomen wordt 480 gevraagd. Een crediet van 176C wordt gevraagd voor een steenen trap met beton nen treden en bordes voor de brandtrap der O.L. school. De begrooting der gemeente zelf staat voor 1940 weer in het teeken der noodlij - dend'heid. Ofschoor de kansen zeer gun stig waren, dat de gemeente in 1940 haar zelfstandigheid zou terugkrijgen, is aan die Ihoop radicaal een einde gemaakt door den oorlog, waardoor deze streek en dus ook onze gemeente bizonder zwaar is getrof fen. Het beeld voor de begrooting voor het nieuwe dienstjaar is wel somber, waar een bijdrage uit 's Rijks kas van rond 49300 moest worden geraamd om te komen tot evenwicht in ontvangsten en" uitgaven. De bedoelde bijdrage wordt veroorzaakt als volgt: Uitkeering uit het gemeentefonds 2000 lager, geraamd bedrag voor prijs stijging van materialen ten behoeve van openbare werken 12000; vergoeding van de kosten van instandhouding van b.z. scholen, bedoeld in art 101 der L.Or-wet 1920 f 8000 hooger; idem f 3000 hooger; opbrengst schoolgelden 2i500 lager; kos ten verpleging krankzinnigen f 1000 hoo ger; suibsidie Burg. Armbestuui f 5000 hooger; 75 opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting 10500 lager; ren te van tijdelijk ter voorziening in de be hoefte aan kasgeld opgenomen gelden 4500 hooger: totaal 48500. Hiertegen over staat voor 1940 een voordeel van 9500 door mindere uitgave aan rente en aflossing, zoodat ten nadeele van 1940 blijft 39000.—. „Hulp in Nood." Gisteravond hield bovengenoemde vereeniging onder leiding van den heer Th. Paase in hotel „Flora" haar 46ste jaarvergadering, welke goed be zocht was..Na het welkomstwoord van den voorzitter, waarin hij herinnerde aan het verplichte vergadering bezoek op straffe van boete werden de notulen der vorige vergadering onveranderd vastgesteld. Het jaarverslag van den secretaris deel de mede, dat door mobilisatie en werk loosheid het aam tal beden teruggeloopen was van 344 op 33; het aantal donateurs bleef constant op 19. Het jaarverslag van den secretaris gaf een batig saido aan van 96.11 waardoor het bezit der vereeniging steeg tot 4098.63 iDe controle-commissie adviseerde tot de charge, welke onder dankzegging verleend -werd. Het aantal ziektegevallen bedroeg 89 met totaal 2405 ziektedagen. In de vacature-Bengman der controle- oommissie werd benoemd de heer C. Brou wer; als reserve zal optreden de heer G A. Spilker. De duur der uitkeering werd evenals verleden jaar vastgesteld op 13 iweken per kalenderjaar. In zijn slotwoord bracht de voorzitter nog dank aan de doktoren voor hun be- Xanglooze medewerking. Geboren: d. van A. Klinkhamervan der Kwaak d. van C. M. StokmanWar merdam d. van A. Dol—Meijer z. van A. RuigrokJansen d. van G. de Jonge Bruijn. Ondertrouwd: H. G. Duwel en P. A. Westgeest. Getrouwd: F. Bruining en W. G. Kor- doL Overleden: P. van Braak wed. van A. Imanse vr. 81 j. KATWIJK Geboren: Grietje d. van H. van Duyn en L. van Schie Marie d. van J. de Jong en G. v. d. Meij Egbert z. van E. Godt- help en W. J. Menk Hendrika d. van G. Sinon en H. Zwaan Jacoba d. van C. Zwanenburg en N. Kuyt Teunis z. van T. Boezaard en L. v. d. Plas Maartje d. van A. Impthorn en J. Nijgh Jan z. van W. Sip en E. Barnhoorn Maarten z. van M. de Vreugd en A. v. d. Plas Johannes z. van J. Dijkhuizen en W. Zwitzer Jacob z. van F. v. Rijn en J. Vlieland Keetje Amerika d. van N. v. Duyn en K. Dijkhuizen Jacob Johan z. van W. J. Schonveld en G. Vlienand Gerardus Anthonius Adrianus z. van A. A. Theunis- een en M. Huntman. Annetje d. v. T. v. Rijn en M. Kuyt. Ondertrouwd: D. v. Duyn en A. v. Duyn P. Guyt en A. J. Hoek J. v. d. Plas en L. Plug Getrouwd: P. Kraaienoord en C. Berkheij J. de Vreugd en J. W. v. d. Bent P. v. Beelen en G. W. J. v. Rijn J. Haasnoot en T. de Jong C. den Haas en W. Harteveld. LEIDSCHENDAM C eb"ren: Cornelia En gel,na, d. van A. C. v. Haastert en Q. M. Onderwater Leonardus Wilhelmus Cornelis Maria, z. van A. H. Hooijmans en M. C. C. Ver- hage Anne Marie d. van J. G. Ruys en S. W. J. Boek Johannes Gerardus Jozef, z. van C. Hilgersom en J. A. Steijn Ondertrouwd: T. van Eist en M. Moeijes Getrouwd: W. M. Kamhoot en M. W. den Toorn. Overleden: H. J. v. Beekum, m. 63 j. OEGSTGEEST Groene Kruis. In „Het Witte Huis" hield het Groene Kruis een vergadering onder voorzitterschap van mr. C. J. Goud smit. Spr. herinnerde aan het 12H-jarig ju bileum van zuster Victor,' waaraan door de tijdsomstandigheden geen grootsche huldi ging is gegeven. Een woord van dank voor de trouwe behartiging van de belangen der vereen, bracht spr. aan het echtpaar Kop- pier. Spr. deelde mede, dat aanschaffing van een tweede hoogtezon-toestel noodza kelijk is gebleken en dat op 1 April a.s. een t.b.c-collecte zal worden gehouden. Na goedkeuring van de notulen volgde het financieel verslag. Ontvangsten waren 4376.74, uitgaven 4354.16, batig saldo 22.58. De opbrengst van de contributie was 1770.75 en het ledental bedroeg op 1 Januari jl. 823. Een bedrag van 500 werd uitgegeven aan de inventaris van het maga zijn. Hierop volgde een serie jaarverslagen, waarvoor dank werd gebracht. Dr. de Jong van Brero gaf een uitgebreid overzicht van het consultatiebureau, waarbij thans staan ingeschreven 162 zuigelingen, nl. uit Oegst- geest, Leiden, Katwijk, Noordwyk, War mond, Rijnsburg en Valkenburg. De op brengst van de bussen aan dit bureau blijkt helaas een groote teleurstelling. In totaal is hier bijeengebracht de geringe som van 81.50. Aan 30 deelneemsters is een moe der-cursus gegeven, waarbij een nadeelig saltio van 3.75 is te constateeren. De sub sidie bedraagt 212.50. Het jaaroverzicht van de t.b.v-afdeeling gaf aan een batig saldo van f 46.41. Er stonden 39 gezinnen met 46 patiënten onder voortdurend toe zicht, waarvan er 7 zijn gezonden naar een sanatorium, 4 naar de buitenschool, 2 naar een ziekenhuis en 1 naar het zeehospitum. Ir totaal zyn 958 bezoeken afgelegd. Mevr. Brouwer werd in het bestuur herkozen, ter- wel de heer Smeets benoemd werd als re serve-lid van de kascommissie. SASSENHEIM Ontwikkelingsavond voor Tuinbouwers. Door ambtsbezigheden was wethouder Warnaar verhinderd een ontwikkeüngs- avond voor kleine tuinders uit Sassenheim en Voorhout te presideeren, zoodat de heer J. N. Beekman, secretaris van de commissie voor Kleine Tuinders de ver gadering opende met te zeggen, dat de regeering op tweeërlei wijze de Kleine Tuinders tracht te helpen: door technische voorlichting en door financieeien steun. De tijden zijn moeilijk, ook voor de regeering, maar zij doet wat zij kan. Spr. zeide over tuigd .te zijri dat de kweekers ook deze tijden zullen doorkomen err met Gods huip een betere toekomst tegemoet zullen gaan. Daarna nam de heer P. G. Balkenende uit Lisse het woord, die na een korte inleiding ajs taak van den kweeker sleide te zorgen dat de zouten in het bodemwater in goede verhouding tot de plant komen. Spr. behandelde daarna hel grondonder zoek, hetwelk voor de kleine tuinders, d;e gesteund worden gratis gebeurt, hoewel anderen voor eik monster tot 6.betaalt en behandelde als voorbeeld een analyserapport, door den Rijkstuinbouw- consulent te Lisse aan belanghebbenden uitgereikt. De kalkfactor, ook in het rapport opge nomen, werd vervolgens behandeld, door verschillende scheikundige formules op het bord te tooveren, die de Tuinbouwschool- lijd weer in de herinnering braenten, nood zakelijk waren in het betoog van den spr. maar voor de meeste aanwezigen als Chi- neesch in de ooren klonken. Ook de in het voorbeeld-monster aanwezige phosphor en kali stonden vermeld. Daarna gaf spr. eenige toepassingen in de praciijk. Daarna benandelde de heer J. N. Beekman, hoofd van de afdeeling „steunverlening" te Sassenheim de steunverleening aan kleine tuinders. In een zeer vlotte causerie werd allereerst uitgelegd, en met voorbeelden verduidelijkt, wie tot de B- en tot de C- groep behooren, d.w.z. wie gesteund kun nen worden met contanten plus mest en gereedschappen of alleen met mest en ge reedschappen. Menig tneoretisch geval werd geconstru eerd, het zou echter te ver voeren dit alles te behandelen. Een ieder, die eenige be langstelling heeft, wordt aangeraden zich tot den chef der steunverleening in zijn woonplaats (Sassenheim: de heer Beekman, Voorhout de heer Versteeg) te wenden, die alle inlichtingen en hulp gaarne geeft. De heer v. Wieringen uit Voorhout dankte de beide inleiders namens de aanwezigen. VOORHOUT Blindenavond. Op Woensdag, 27 Maart as. gezellige propaganda-avond ten bate van de Ned. R.K. Blindenbond „St. Odila" afdeeling Leiden en Omstreken, in het Pa tronaat te Voorhout. Aanvang 8 i ur. Verr schillende demonstraties op blindengebied: Braille-schrift lezen en schrijven, typen, handwerken en pianospel, geven u een OP DE BOLLENBEURS Haarlem, 11 Maart 1940 De prachtige collectie Parkiettulpen, in gezonden door Frans Roozen Lzn. Vogelen zang, trok zeer veel belangstelling, welke zij inderdaad waard was. De groote bollen hadden mooie lange stengels waarop groote bloemen in zeer mooie kleuren stonden. Wat een verschil van bloem bij café Brun, Markgraaf von Baden en andere oude soorten. De paars-rose Discovery, le rood met gele Rex, Sunshine hard geel, Blue, Parrot en Orange Parrot waren allen schitterend. Ook de inzending van A. H. Nijssen, Santpoort, ofschoon slechts uit 4 soorten bestaande was opmerkelijk. Hier was dui delijk de waarde van het artikel als marKt- bJocm, en daar gaat toch het allergrootste gedeelte der bollen voor weg, gedemon streerd. De kisten met Biclor Sir Heniy Deterding, groot rijkbloeiend, en de vele bloemen van de zuiver wit met gele Poetaz Richard Tauber, zullen zeer zeker het hart van menig „trekker" hebben doen kloppen. Ook de beide Triumph tulpen: secretaris Voois, donker rood met blauwe gloed, en de rood met witte Elmus, waarin inzenders zoowel kisten als afgesneden bloemen ex- poseeren, waren goed. Elmus was eenigs- zins slap, maar het waren dan ook zeer lange stelen. H. J. de Weijer, Beverwijk zond een zachtgele e.l. tulp in, die hij gaarna mr. A. A. van Hattum zou willen noemen. Je Commissie prefereerde A. van Hattum. Buiten een vaas met D. v. t. Liebesfeuer zond J. F. v. d. Berg, Anna Paulowna, eenige zaailingen van dubbele en enkele vroege tulpen in het rood en het geel. Groote bloemen, sprekende kleuren. Een Anemonen-collectie, de Caën en Fulgens muitipetala was ter opluistering ingezonden door P. Laar, Benningbroex; P. Bakker Mzn. Enkhuijzen liet afgesneden bloemen van Dw Ph Snowden zien. Eenigs- zins slap. Van de 3 Incomperabel-varieteiten door J. van Til Rzn. Hillegom ingezonden was Bloemlust, hard geel de beste, van Gold Rim was de bloembladstand niet schitte rend Een mooie Darwin is Insurpassable van A C. v. d. Schoot. Hillegom. licht paars, ook de bekende elt Wallslreet en de eigen aardig, onbeschrijflijke, gekleurde Dosia waren door deze firma ingezonden, naast eenige Dubb. Narcissen en Poelaz-varietei- ten. Erg gelukkig met het doopen dezer iaatsten was de inzender nu juist niet ge weest; door meerdere namen stond ?en kras. Wel afstekend tusschen al die kolos sale bloemen was de pan met Jonquille Moonlight (naam veranderen) van Gebr. van Groen, Zilk. Een lief, geel bloempje, zeer rijk bloeiend. R. H. W. Mantel uit Avenhorn lieten een coLectie Darwin Zaailingen zien. Opvallend was de zeer langstelige, lichtpaarse. „Noordduin", (C. Nieuwcnhuis) Lisse liet de mooi gevormde elt. Golden Age (geel) en de roode Darwin Utopia zien. H. Nieuwenhuis, Hilegom exposeerde de bekende Mendel Her Grace. Wat een glim mende gloed lag er over de eigenaard.g gevormde Dw. Biack Girl van J. Goemans- Viser. Hiernaast liet A. C. v. d. Schoot de donker paarse Giant en de licht-rose-paarse Lady Chamberlain zien. De laatste erg lang! Beneden geen nieuws. Velen gingen naar de vergadering van „de Narcis", waar het snijbloemencontract, wel aangesneden zal zijn. De teelt van tuin- of landbouwproduc ten werd besproken, de beste prijzen der bloemen, vooral van doodgewone Victoria's die reeds tot 42 cent per bos gaan. Meerdere kweekers verkoopen hun Vik- kies en rooien ze op. De trekker geeft 7 8'gld. per bed van 3 roe en hoopt deze met Paschen in bloei te hebben. Als Duitschiand dan nog maar koopt. duidelijk beeld vam al hetgeen door hen nog te beriken is. Een blinde spreker zet 's Bonds doel en streven uiteen. De beide beroeps-Humoristen, Albert GemIsen en Ben Langezaal uit Leiden, zullen dezen avond met declamatie, humor en tooneel- spel opluisteren. Voorwaar, een mooie ge legenheid om op prettige wijze kennis te maken, of bestaande kennismaking te her nieuwen, met de blinden. Entrée-bewijzen, die slechts 0.25 kosten, zullen u door de propagandisten aan huis te koop worden aangeboden. Stelt Len niet teleur, doch ook de blinden niet. Toont hen door u al ler opkomst uw medeleven. ZOETERMEER Voetbal. Zondagmiddag 12 uur speelde DSO III tegen Leidsche Boys II op het DSO terrein. In een zeer spannenden wedstrijd heeft DSO de eerste overwinning behaald. In het begin zijn beide [artijen om beurten in den aanval, hoewel de gasten in de meerderheid waren. Na een half uur namen de Leidsche Boys de leidign (0—1), en met dezen stand komt de rust. Na de rust is DSO direct in den aanval maar tot doelpunten komt het voor eerst nog niet. Na een half uur scoort Lui ten de gelijkmaker )11). Heel DSO trekt nu ten aanval en even voor het einde maakt Luiten uit een voorzet van Droog 21 en met dezen stand komt het einde. Om 2 uur speelt DSO I tegen Rouwkoop I. Deze wedstrijd begint in hoog tempo. De gasten zijn in de meerderheid en ver schillende aanvallen worden opgezet, maar de DSO-verdediging houdt goed stand. Ook DSO komt er langzamerhand wat be ter in en bij een goed opgezette aanval is het Veelenturf die DSO de leiding geeft (10). Het spel gaat snel op en neer en de DSO-keeper heeft handen vol werk. Met ALPHEN AAN DEN RIJN „Stille Omgang". Aan de Alphensche bedevaart naar de H. Stede te Amsterdam hebben niet minder dan 148 personen deel genomen. „Naar de Nieuwe Gemeenschap". De geld-inzameling, ten bate van het plaatse lijk comité van actie „Naar de Nieuwe Ge meenschap", heeft plm. 125 opgebracht. Blindenavond. Op Woensdag, 3 April a.s., zal in de St. Jozef-zaal alhier een pro pagandas vo.id gehouden worden ten bate van den Ned. R.K. Blindenbond „St Odi- lie" afdeeling Leiden en Omstreken, aan vang 8 uur. Niemand verzuime deze gele genheid om op prettige wijze kennis te ma ken met onze blinden. Een spreker zet doe! en streven van den bond uiteen, terwijl een blinde dame verschillende demonstra ties zal geven: Braille-schrift, typen, hand werken en pianospel. Om de vroolijke stemming er in te houden wordt deze avond door de beidt bekende beroeps-hu moristen, de heeren: Albert Gerritsen en Ben Langezaal, uit Leiden met tooneelspel, zang en humor opgeluisterd. Een onverge telijke avond voorzeker! En de entrée??? Slecht 0.25. De kaarten zullen u door de propagandisten aan huis te koop worden aangeboden. Stelt hen niet te leur, doch ook de blinden niet, die er u ten zeerste dankbaar voor zullen zijn, Laat een zon netje schijnen Ln hun leven. Moge de St. Jozef-zaal te klein zijn voor alle belang stellenden!!! Geboren: Gerritje d. van W. Boogaard en A. Heinen Rients z. van J. Miedema en J. Bajema Cornelia d. van H. Vianen en T. Smeding Arnolda d. van N. Aart- sen en H. J. Boerman (wonende te Bode graven). Overleden: Leendert Nagtegaal 69 j gehuwd met H. Voorbij Elizabeth Ma ria van der Voort 73 j. wed. van A. J. H. Varossieau. ALKEMADE Geboren: Dirk Maurits, z. van P. J. Kroon en J. van Tol Emerentiana Jo hanna Josefina, d. van N. J. van Berkel en W. M. M. v. d. Meer Josefina Clazina, d. van P. G. Hoogenboom en C. J. Hoogen- boom Maria Johanna, d. van J. A. v. d. Hulst en W. A. van der Geest. Overleden: Henrietta S. van der Meer, oud 18 j. Ondertrouwd: P. Roessen, oud 37 j. en Maria C. Hoogenbom, jd. oud 27 J. Frans J. I. Dohmen, jm. oud 28 j. en Cor nelia Th. M. Wagenaar, jd. oud 25 j. BODEGRAVEN Aangereden. Gisterenavond is een be jaarde man ter hoogte van „Paarden- burgh" door een auto aangereden, ten ge volge waarvan hij zoodanig is komen te vallen, dat hij een groote gapende wonde boven het oog heeft bekomen. Dr. C. van Beek verleende terstond de eerste hulp, op diens advies is hij naar een der ziekenhui zen in Gouda overgebracht. KOUDEKERK Fiets gestolen. -- Zondagavond Is ten na deele van den veehouder J. D. R., wonen de in de Lagewaard alhier, onder de gods dienstoefening een rijwiel ontvreemd, het welk hij buiten bij de Geref. kerk had ge plaatst. Men zij dus op zijn hoede. Bekroning. Op de te Den Haag gehou den hondententoonstelling, behaalde de heer F. de Graaff, directeur van de N.V. Gebrs. O. alhier, met zijn Dalmatiers de on derscheiding „zeer góed". Deze beide hon den, welke van Engelsche kampioen af stamming zijn, zullen er zeker toe bijdra gen dit oude ras, hetwelk als begeleidehond voor ruiters bij uitstek geschikt ia, meer .populair te maken. WOUBRUGGE Gemeenteraad. De gemeenteraad de zer gemeente vergadert op Donderdag 14 Maart, des 's avonds half acht ten gemeen tehuize. Aan de orde zal o.a. worden gesteld: Voorstel op verzoeken tot verlenging ont ruimingstermijn onbewoonbaar verklaarde woningen. Voorstel tot aankoop van grond en bouw van woningen i.v.m. krotoprui ming. Bijdrage in de regionale ziekenver pleging t.b.v. de luchtbescherming. Vast stelling eener verordening tot heffing van vergoedingen voor het gebruik van het pri vaatrechtelijk eigendom de Woudwetering, zoomede aanvulling der algemeene politie verordening en intrekking der baggerver- gunning. Aanvulling der verordening op het gebruik van het gemeentelijk lokaal te Woubrugge. het schieten hebben de gasten geen geluk, want vele schoten gaan over of naast en met 10 voor DSO komt de rust. Na rust trekt DSO direct weer ten aanval en van Rijs krijgt een kans, maar zijn schot gaat juist over. Hierna maken de gasten gelijk (11). Beide partijen probeeren nu nog sterk het winnende doelpunt te scoren, ech ter zonder succes. Het einde komt met ge lijk spel (11). ZOETERWOUDE Hanze. Onder voorzitterschap van don heer Joh. Vlasveld werd gisteravond de jaarvergadering van de Hanze gahou- den. Na het openingswoord sprak de voor zitter, den heer C. G. van Es, toe om hem geluk te wenschen met zyn onderscheiding, de zilveren medaille van Oranje Nassau, by zijn veertigjarige ambtsvervulling aan de brandweer. Tevens feliciteerde de voor zitter den heer van Es met het feit, dat hij 40 jaren de oi^de schilderszaak in do Weipoort heeft gedreven. De voorzitter deelt mede, dat bij enkele candidaatstelling de aftredende leden van het bestuur, de heeren Ph. van Benten, Chr. B A. Deckers en Chr. M. v. d. Meer, zijn herkozen. In de plaats van den heer L. Dolle, die de vereeniging gaat verlaten, wordt gekozen de heer L. v. d. Geest. De voorzitter spreekt een afscheidswoord tot den heer Dolle en een gelukwensch tot den heer van der Geest. Het jaarverslag was een zeer uitvoerige beschouwing over het 21ste levensjaar, waarvan de verslaggever getuigde, dat er wel een traditie was verbroken, omdat de tienjaariyksche tentoonstelling door ge brek aan medewerking van de jongeren niet tot stand kwam, maar dat in het jaar 1S39 zooveel activiteit ontplooid was, als nooit te voren. Vooral ten opzichte van de behartiging van de godsdienstige belan gen was er veel gedaan. Het verslag ein digde met een zeer deelnemend woord over het mobilisatieleed waarmede enkele le den zijn getroffen. Het bestuur spreekt daarbij een ernsti ge klacht uit over het feit, dat een vader van een gezin van zeven kinderen, van een gezin, dat voortdurend met ernstige ziekte onafgebroken te kampen heeft, zyn brood- winnig ziet verloren gaan en steeds vanaf September van het vorig jaar ver van huis aan de grenzen van het land moet verblij ven als gemobiliseerde. Het bestuur heeft de medewerking van het Centraal Bureau om te bewerken, dat voor dit mobilisatie leed uitkomst zal komen door vrijstelling van dienst. De penningmeester, de heer P. C. Paar. d-ekooper, brengt daarna het financieel ver slag uit. Het batig saldo is 45.10. Uit het verslag vain „Santos" blijken de bloemendag en vaste bijdragen totaal 70 opgebracht te hei'dben. De netraitefonds- mededeelingen zijn: aantal leden 10, ge houden retraiten 4, kassaldo 103,52. Van het overzicht van de Onderlinge Ziekte verzekering zijn de voornaamste cijfers premies 171.90, ziekengeld 108. Reserve kapitaal f 489.53. Aantal deelnemers 18. Eoven 50 jaar kunnen geen leden meer in geschreven worden. De heer L. v. d. Geest brengt daarna verslag uit van de Centrale Raadsvergadering. De laatste aandeelen vam het vaandellonds worden uitgeloot en van het nu eitgeloote, doch geschonken aandeel, wordt besloten een rouwfloers voor het vaandel aan te schaffen. Bij de rondvraag wordt gesproken over het stichten van een kleine middenstands- biibliotbeek, waarvoor technische werken zouden aangeschaft worden. Ook wordt gesproken over het weder houden van een triduum. Met het oog op de ln het najaar te houden Missie in beide parochies wordt van dit plan afgezien. In krachtige termen wordt er nu ge klaagd over de toestand van het Watertje. Vooral de bewoners van het Watertje be klagen zich over de stiefmoederlijke be deeling van dezen weg. De nieuwe straat, die gelegd wordt, krijgt de titel van een puinstorting. Vele menschen zijn reeds ge duikeld over de kromme klinkers, die in het voetpad zyn verwerkt. Ten slotte wordt met alg. st. besloten aan den gemeenteraad' te verzoeken r.iet voort te gaan met deze slechte bestrating en, evenals op alle an dere wegen in de gemeente met vlakke klinkers een straat te laten maken door vaklieden. Aan het einde van de vergadering sprak de geest, adviseur. Dit ernstig woord over de ééne oplossing tegen de dwaasheid van het organiseeren n.l. de geest die levend maakt, maakte een diepen indruk en de voorzitter dankte daarvoor hartelijk, waar na de vergadering met het gebed tot den H. Geest werd gesloten. Mariacongrega J; St. Jozu Gezellen Alle leden boven de 17 jar worden nog eens aangespoord Woensdag toch vooral niet te verzuimen, in verband met belangrijke me- dedeelingen over het vieren van het 2e lustrum v. d. Mariacongregatie. In de Gezellen-bijeenkomst zal aan de orde komen: „Lichtflitsen uit het leven Paus Pius XI „de Groote" êaoi 't dooi w/) Dalman doen.. ££n schilder

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 11