STADS NIEUWS Laatste Berichten Burgerlijke Stand BIOSCOPEN TE LEIDEN AGENDA Mar^berichffn DONDERDAG 7 MAART 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTF BLAD - PAG 3 PASSIE-AVOND 13 MAART Voorbereiding voor de Vrouwelijke Jeugdbeweging Zondag a.s. des middags te half vier zet het gastvrije Liduinahuis zijn poorten open voor de jongedames en meisjes, die den Passie-avond van 13 Maart genieten willen. Kapelaan Paap en de heer Quint willen ook op deze bijeenkomst een inleiding hou den op het muzikale en declamatorische program van dien avond. Wij moeten er echter uitdrukkelijk op wijzen: ten eerste, dat tot deze bijeenkomst al leen toegang hebben meisjes boven de 15 jaar en niet ouder dan 25; ten tweede, dat zij tevoren haar naam en adres moeten hebben opgegeven aan on- dergeteekende, hetgeen kan door een brief je te werpen in de bus van Zoeterw. Sin gel 33 of door bemiddeling van den direc teur der Congregatie, die deze namen zoo «poedig mogelijk wil doorgeven aan Rector L. BEUNE. DE HANZE De gisteravond in cafe-restaurant „In den Vergulden Turk" gehouden jaarver gadering van de Hanze was dezen keer heel matig bezocht De voorzitter, de heer H. L. J. Tobé, wees er in zijn openingswoord op, hoe de in het vorig jaar ingetreden mobilisatie toestand een groot vraagstuk naar voren bracht, n.l. dat der prijzenkwestie voor verschillende goederen. In de vorige vergadering had spr. toen reeds uiteengezet, dat de door den minister ontworpen regeling niet in alle opzichten bevredigend genoemd kon worden, aange zien hij onvoldoende rekening had ge houden met de vervangingswaarde-theorie. De gang van zaken heeft spr. grooten- deels in het gelijk gesteld. Spr. releveerde nog eens heigeen na den vorigen oorlog is geschied en het gevaar dreigt nu, dat bij ieder op het oogenblik en in de naaste toekomst goederen zullen worden aange boden onder de mededeeling: 't wordt toch duurder. Het gevolg daarvan zal zijn, dat men later met een teveel aan goederen zit, hetgeen van noodlottigen invloed zal zijn als de prijzen weer terugloopen. De notulen der vorige vergadering wor den na lezing goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van het hoofdbestuur met een waarschuwing om niet in te gaan op zoo vele schoonklinkende aanbiedingen van advertentie-contracten door advertentie colporteurs voor oncontroleerbare perio dieken. Het blijkt, dat velen zeer tot hun schade nog steeds dergelijke adver tentiecontracten i angaan. Verder was van het H.B. een circulaire ingekomen betreffende een correspondentie met den Bisschop van Haarlem inzake het wederzijdsch verplicht lidmaatschap en rekenplichtig werk. In een daarvoor door den bisschop uit gegeven schrijven wordt gezegd, dat bij velen nog de meening heerscht, dat het lidmaatschap van vak- of standsorgani satie voldoende is om voor bestellingen of werken in aanmerking te komen. Dit geeft aanleiding tot vele moeilijkheden. Het komt b.v. voor, dat een rekenplichtig bestuur een of ander werk of leverantie op draagt aan een lid van de standsorgani- salie, voor wie gelegenheid van aan sluiting bij een vakorganisatie besrtaat, doch die daarbij niet is aangesloten. Alleen zij, aldus schrijft de bisschop, die volledig georganiseerd zijn, dienen voor leveranties en werken in aanmerking te komen. De voorz. herinnerde er vervolgens aan, dat de Hanze dit jaar weer een lustrum viert, n.l. het dertigjarig bestaan. De her denking hiervan zal zoo sober mogelijk zijn. Er zal een triduum worden gehou den ter voorbereiding ervan, terwijl de herdenking zal bestaan uit een feestavond. Verder deelt de voorz. mede, dat er een commissie is benoemd uit de samenwer kende middenstandsorganisaties om alle leden in de gelegenheid te stellen e.v. ge schillen met de Sted. Lichtfabrieken tot een goe-le oplossing te brengen. De geest, adviseur, rector H. Bernefeld, sprak vervolgens een propagandistisch woordje over den vrede, zooals Paus Pius XII dezen voorstaat. In vroeger tijden, maar ook tegen woordig nog, vinden velen een oorlog als vanzelfsprekend, wanneer men maar een doel kan aangeven, waarom de wapenen opgenomen kunnen worden. Een feit van beteekenis in den huidigen tijd is, dat men reeds nu spreekt over den vrede, die komen moet. Dat is op zichzelf geen slecht teeken. In dit verband wijst spr. op de pogin gen van den Paus om tot een vrede te komen, die een lange periode van rust waarborgt. Paus Pius XII heeft in zijn Kerst toespraak gewezen op de verschillende punten, die een voorwaarde zijn voor een duurzamen vrede. Daarvoor is noodig: 1. eerbiediging van het levensrecht en de onafhankelijkheid van alle naties, groote zoowel als kleine; 2. Bestrijding van den druk inzake den bewapeningswedloop; 3. Rekening houden met de leemten en gebreken van het ver leden; 4. Tegemoetkoming aan de belan- gen en eischen van de volken en de min derheden daarin; 5. In alles rekening houden met de simpele en onveranderlijke normen van Gods wetten. Spr. hoopte door deze korte woorden nog eens den nadruk gelegd te hebben op de zorgen der Kerk in deze belangrijke materie. Na deze toespraak van den geestelijk adviseur volgde het verslag der kasna- zieners, dat gunstig luidde, waarop den penningmeester décharge werd verleend. Het jaarverslag van den secretaris, den heer Ph. van den Drift, stond geheel in het teeken van den mobilisatie-toestand met al de daardoor noodzakelijk geworden bijzondere maatregelen. De secr. wees erop, dat de koopkracht van het volk in al zijn geledingen sterk verminderd is en dat de druk op het economisch leven steeds zwaarder wordt. Het aantal leden nam wederom iets toe en bedraagt thans 268. De Handelsavondschool beantwoordde wederom aan de gestelde verwachtingen. Het financieel verslag van den penning meester, den heer Th. Perquin gaf aan in komsten een bedrag van 3004.27, w.o. een aanvangssaldo van f 424.51; de uitgaven bedroegen f 2020.27, zoodat er op 1 Jan. 1040 een kassaldo was van 984, waarvan nog een bedrag ad 478.75 aan achter stallige schulden moet voldaan worden. Tot kasnazieners werden benoemd de heeren J. M. Pierrot en W. Brandt. De begrooting voor het jaar 1940 gaf aan inkomsten en uitgaven een bedrag aan van 3384. Na 'n enkele bespreking werd de begrooting onveranderd goedgekeurd. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de heer H. L. J. Tobé als voorzitter werd herkozen, terwijl de heeren J. Vlas veld en Ph. v. d. Drift als bestuursleden werden herkozen. De rondvraag leverde nog heel wat .stof tot spreken op. O.m. werd geklaagd over het feit, dat de gemeente bij de aanschaf fing der vuilnisemmers waarmede een uitgave van f 48.000 gemoeid, was den Leidschen middenstand gepasseerd heeft. De vóorz. antwoordde hierop, dat men hier voor een voldongen feit geplaatst was, omdat alles al in kannen en kruiken was, toen het voorstel van B. en W. kwam. De kwestie van het slecht vergadering- bezoek werd eveneens besproken en ge vraagd om middelen te beramen hierin verbetering te brengen. Hierna volgde sluiting der vergadering. R. K. TEXTIELARBEIDERS. De leden van de afd. Leiden worden drin gend uitgenoodigd tot bijwoning van de H. Mis voor het overleden lid I. Zwarts, welke zal plaats hebben a.s. Zondag 10 Maart te half acht in de parochiekerk van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph. Het Bestuur. De Eerste Leidsche E.H.B.O.-Brigade, on der leiding van den docent dr. Renaud, hield Dinsdagavond j.l. haar jaarvergade ring. De voorzitter, de heer F. v. d. Mark, opende de vergadering en heette alle aan wezige dames- en heerenleden hartelijk welkom, waarna hij het woord gaf aan den secretaris, welke na eenige mededeelingen en voorlezing notulen der vorige vergade ring een zeer breedvoerig verslag gaf van de afgeloopen werkzaamheden en medewer kingen over het afgeloopen jaar. Hieruit bleek duidelijk, dat men de medewerking der brigade steeds op hoogen prijs stelt en deze zeer gewaardeerd wordt. Hierna deed de penningmeester mededeeling van het feit, dat de financ. resultaten nog een klein voordeelig saldo overlaten ter versterking de kas. Dat de brigade steeds meer moge bloeien en op zijn weg moge voortgaan, is de wensch van bestuur en leden. Het secre tariaat wordt thans waargenomen door den heer M. L. J. Groffie, Breestraat 130a. Gistermorgen te 11 uur is de 2-jarige H. v. G., die bij zijn moeder op den arm zat, bij het verlaten van een winkel aan de Haarlemmerstraat met de rechterhand be kneld geraakt tusschen den deurpost en de dichtvallende winkeldeur. Het ventje werd aan den duim zoo ernstig verwond, dat overbrenging naar het Acad. Ziekenhuis noodzakelijk was. Gistermiddag te 12.15 uur is de 17-jarige D. G. in de gymnastiekzaal aan de Pieters kerkgracht door een misgreep uit de touwen gevallen. De jongen brak den linkerarm en werd door den E.H.D. naar het Acad. Zie kenhuis overgebracht ter behandeling. In tegenstelling met het gisteren vermel de verzoekt de eigenaar van het verbrande sigarenfabriek]e in de Klimmende Leeuw- steeg ons mede te deelen, dat zijn zaakje niet tegen brandschade verzekerd was. De heer J. A. H. Cranssen leeraar aan de R. K. H.B.S. is benoemd tot lid van de commissie aan welke in dit jaar wordt op gedragen het afnemen van de examens, vermeld in art. 55, tweede lid, der Middel baar Onderwijswet en welke zal zitting houden te 's-Gravenhage. IN LEIDEN GEVESTIGD. G. M. Blom, dienstbode, P. Kruger- straat 11 G. A. Bosch, ass. i/d huish., Rijnsb.weg 2 J. Bouterse, win kelbediende, Morschweg 24a M. Braham, mil. schoenmaker, Morschweg 77a C. J. v. Schaik-Brasker, Staalwijkstr. 7 H. W. A. de Bruijn, etaleur, Hoogewoerd 72 N. J. Demmenie, huishoudster, de Goejestr. 31 J. E. Dijst, verpleegster, Boerhaavelaan 17 A. v. Doorn, dienstbode, Groen- hazengr. 19 G. v. Empel, sigarenmaker, 3 Octoberstr. 16a M. Harmsen, bloemist, Merelstr. 22 A. Pielanen-den Hartog, Rapenburg 15 J. Sterk-v. Helmondt, Oude singel 160a P. Hermans en fam., bloemist, Apothekersdijk 10 A. Holkamp, huishoudster, H. Rijndijk 66 G. H. de Jong, kinderverzorgster, Rijnsb.weg 10 B. v. Krimpen en fam., Franchimonlaan 11 A. Kuipers en fam. monteur, Bothastr. 3 E. C. Kuijlen, Slikstg. 13 H. v. d. Laan en Fam, sigarenmaker, Haarlemmer straat 244a A. v. Leeuwen, kok, Rijnsb. weg 149 Jkvr. M. G. M. Martini Buijs, Fruitlaan 18 C. M. Mell, buffetbediende, Langebrug 10a G. A. A. Middelberg, Fagelstr. 30 H. Otter, kinderjuffr., Mid- delstegr. 3 A. M. Pape, Mariënpoelstr. la J. Pel, directeur N.V., Terweepark 3 R. v. Rooijen, kruideniersbediende, Utr. Jaagpad 66 P. E. M. Rutten, huis houdster, Zoeterw.singel 24 J. P. v. Schagen, dienstbode, Morschstr. 4 F. J. Schoonlingen, Zeemanlaan 43 H. Snelle- man, Nieuwstr. 29 J. F. v. d. Spek, Jan Vossenstg. 24 Th. A. v. d. Spek, strijk ster, Jan Vossenstg. 24 A. F. Steltman, de Sitterln. 76 J. Tonissen, dienstbode, Maarsmanstg. 25 J. Neuteboom-Tijsen, Haarlemmerweg 64 C. J. de Water, dienstbode, Korevaarstr. 11a J. W. Weers en fam., kleerbleeker, Jan Vossen- steeg 24 A. v. Wieringen, Merelstr. 22. UIT LEIDEN VERTROKKEN. I. Bedgen, Utrecht, W. v. Noortpl. 16 I. Blok, Beverwijk, Zeestr. 116 Th. Brink en Fam., Rotterdam, Strevelsw. 203c Chr. Couperus en Fam., Bodegraven, Nw. Markt J. Dammers, Tilburg, Kwaadeindsrt. 37 D. Diephout, Benthuizen, Dorpsstr. 132 B. W. v. Dijk, Den Haag, Valkenboschl. 45 M. N. v. Ee, Enschedé, Veenstr. 72 C. v. Es en Fam., Breda Tramsingel 106 A. Favier en Fam., Haarlem, v. Ecggelenstr. 75 Wed. H. Langeveldv. Geest, Den Haag, J. Maetsuyckerstr. 6 G. de Graaf, Aalsmeer, Kudestaartschew. 63 C. P. Heemskerk, Oegstgeest, de Kempenaerstr. Ill W. L. A. Heine, Rotterdam, Coolsin- gel 117 P. Hoffmann, Hamborn, H. J. Hoogland, den Haag, Kritzingerstr. 211 J. R. Hijman, Rotterdam, Stationssing. 9a J. Jansen, Wassenaar, v. Z. v. Nyevelt- straat 92b W. de Jong en Fam., Leider dorp, Hoogmadeschew. 3 Th. M. de Ko ning, Alphen a. d. Rijn, Raadhuisstr. 172 J. Kruijs, Noordwijk, Zwarteweg 20 J. E. Kuiler, Oisterwijk, D 340 S. E. Laman, Oegstgeest, Endeg.str.weg 5 W. v. d. Leek, Rotterdam, Leede 37 G. M. J. Mug, Gro ningen, Baanstr. 5 H. H. Munting, Eind- heven, Parkl. 81 D. M. v. Nes en Fam., Oegstgeest, Leidschestr.weg 13 J. Neute boom en Fam., Leiderdorp, Koningstr. 67 A. M. Noordermeer, Sassenheim, Fl. Schou- tenstr. 29 E. M. Oppelaar, Boskoop, Reijerskoop 41 J. H. B. Solder, Den Haag Adelheidstr. 214 J. Poppe, Utrecht, Ca- tharijnesingel 101 L. Ravensbergen, Rijnsburg, Vliet ZZ 41 E. Reudler, Zwol le, Heerensteeg 6 D. M. Wesseliusv. d. Reijden en Fam., Nijmegen, Goresstr. 6 J. P. Rietveld, Alphein a. d. Rijn, Concordia- str. 37 A. Ruhl, Den Haag, Wateringsche- str. 135 K. Schaafstra en Fam., Den Haag Ger. Doustr. 54 M. S. Sikking, Warmond, Heerenw. A 34 M. W. Smink, Arnhem, Katharijnestr. 66 Raden Soedarsono, Am sterdam, Amstel 12 R. Sijtsma en Fam., Warmond, Bijleveldl. 2 C. Tieleman, Vlaardingen, Oosthavenkade 39 G. B. v. d. Tol, Alphen a. d. Rijn, Hoorn 57 C. J. Uittenhout, Rotterdam, Goudschesing. 139a N. G. J. Vergeer en Fam., Barendrecht, B 143 L. J. Vermeij, Utrecht, Oude Gr. 209 bis G. Visser, Utrecht, Spoorstr. 11 A. J. Vleer, den Haag, Regentesselaan 93 C. Wingelaar, Amsterdam, Keizers gracht 550. GEVONDEN VOORWERPEN IN DE MAAND FEBRUARI 1940 Armbandhorloge, actetasch, atlas, arm bandje met steen, alpinomuts, bankbiljet, bivakmuts, bril, bumper van een auto, ceintuur, doos inh. staalkaarten voor stof, dictaatcahier, doublé potlood, damestasch, bruin dekzeiltje, een paar damesschoenen, een Engelsch leerboek, een gewicht van 50 gram, een gymnastiekschoen, handschoe nen, handbeschermer, kolenzakken, ijzeren ketting, kap voor radiator auto, blauw kindertaschje, een kip, een kist met in houd, 1 paar klompen, een gedeelte kunst gebit, een leesboek, notitie-boekje, porte- monnaies, pakje, inh. dweil, rijwielbelas- tingmerken, rood regenkapje, R.K. kerk boekje, rozenkrans (roode kralen) een riek, roeiboot, sleutels, ijzeren staaf, sjaal, steeksleutel, sponsen, stukje zeep, schroe vendraaier, vulpenhouder, winterjas, zout- strooier, zilveren kinderarmbandje, zeem lappen, 2 zakken eierkolen. Gevonden in de Tram (stadsltfn) Handschoenen, portemonnaies, actetasch, kruis van rozenkrans, een groen regen- kapje, 1 rozenkrans in étui, 1 wandelstok, een oude blauwe koffer, 1 damesparapluie, 1 boodschappentasch. Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen iederen werkdag van 1 tot 3 uur namiddag, behalve Donderdags en Vrijdags ten Politiebureele alhier. Binnenland AANRIJDING MET DOODELIJK GEVOLG Toen vanochtend om acht uur de 55-ja- voeger S. Molema uit Emmen per fiets op weg naar zijn werk te Emmercompascuum was, reden hem ter hoogte van Emmer schans twee autobussen van de E. D. S. ach ter op. Bij het naderen van een tegenlig ger remde de chauffeur P. R. van de eer ste bus waarschijnlijk te krachtig, waar door de bus op den door lichten sneeuwval gladden weg slipte. Het voertuig raakte M., die geheel rechts reed, en kwam ver volgens tegen een boom tot staan. M. werd in bewusteloozen toestand op genomen en naar het Diaconessenhuis te Emmen overgebracht. Aanvankelijk sche nen zijn verwondingen niet van ernstigen aard te bijn. In den loop van den ochtend is het slachtoffer echter tengevolge van een inwendige verbloeding overleden. De politie heeft de bus in beslag genomen en onderzoekt of er van schuld sprake is. Buitenland LEGERBERICHTEN. PARIJS, 7 Maart. (A.N.P.) Het Fran- sche legerbericht van Donderdagochtend luidt: „In den afgeloopen nacht is ter Oosten van de Moezel een vijandelijke overval af geslagen". BERLIJN, 7 Maart. (A.N.P.) Het op perbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: Aan het Westelijk front geen gebeurte nissen van beteekenis. Het luchtwapen zette de verkenningsvluchten naar Enge land voort. Afzonderlijke Britsche vlieg tuigen vlogen in den nacht van 5 op 6 Maart de Duitsche Bocht binnen en be streken daarbij het kustgebied va Noord west-Duitschland. Een Britsche machine vloog ten Noorden van Sylt over Deensch territoriaal gebied. DUITSCH VLIEGTUIG BIJ SCHOTSCHE KUST NEERGESCHOTEN. LONDEN, 7 Maart. (A. N. P.). Het mi nisterie van luchtvaart deelt mede, dat Eritsche gevechtstoestellen bij de Noord- Oostkust van Schotland vanmiddag een Duitsch vliegtuig hebben neergeschoten. DE VERKENNINGSVLUCHTEN BOVEN DUITSCHLAND. LONDEN, 7 Maart. (A. N. P.). Britsche vliegtuigen zijn in den afgeloopen nacht onder meer boven Hamburg, Bremen, Han nover, Cuxhaven en Wilhelmshaven ge weest. Herhaaldelijk kwamen zoeklichten, meestal van blauwe kleur, in actie. Te Bremen vuurden afweerkanonnen, doch vliegtuigen stegen niet op. Alle Britsche toestellen zijn teruggekeerd. THEATER HOOFDFILMS ,,'t Sal waerachtig wel Gaen!" Een Prins wordt op gevoed. (Louis Jou vet, Elvire Popescu) Samenzweerder (Mi chel Simon, Danielle Parolo). Fernandel heeft rouwplannen. t Zit in de Lucht. George Formby). 3e heldhaftige Tele- 'oniste. (Judith Al- n, Grant Withers). De Gevangene van Tenda. (Ronald Col- nan, Douglas Fair banks Jr., Madeleine '-'troll). Verzkering dekt de schade INHOUD AANVANGSULxl Documentair Klucht Avonturen Klucht Komisch Sensatie lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur Zaterdag en Woens dag 2 uur matiné. Iederen avond 8 uur. Zondag van 2—7 uur Zaterdag en Woens dag 2 uur matinée. lederen avond 8 uur 7ondag 4 uur en Zaterdag en Woens dag half drie mati née Iederen avond 8 uur Zondag van 2—7 uur Iederen werkdag 2 uur matinée. Goedgekeurd volwassenen Goedgekeurd v. volwassenen Goedgekeurd volwassenen Goedgekeurd v. volwassenen LEIDEN Geboren Johanna Wilhelmina Josepha d. van A. J. M. v. Opstal en H. A. M. Nuü- ten Paulus Jacobus z. van L. Bogaards en J. v. Evert Jannetje d. van H. Mieloo en J. v. d. Wetering Johannes Frederik z. van J. M. Bijleveld en A. M. Bouwman Emma Jeanne Maria d. van J. Overbeek en A. G. Jansen Johannes z. van J. Ka- genaar en W. v. Duijn Cornelia Johanna Pttronella d. van L. D. Cattin en K. M. W. Dorlandt Neeltje Antje d. van L. F. A. Bouwmeester en J. Burgersdijk Albert z. van N. v. Duijn en M. Darl Gerda Nel ly d. van M. de Grauw en D. v. Oosterom. Ondertrouwd: P. Sprokkelenburg jm. 31 j. en K. A. Rijnbeek jd. 24 j. Getrouwd: I. Arnoldus jm. en A. D. Laterveer jd. A. Hogents jm. en F. Buis jd. C. Kanbier jm. en C. v. Kralingen jd. M. Keijzer jm. en M. de Bolster jd. C. G. Martijn jm en J. de Boer jd. W. C. Nagtegaal jm. en J. Holswilder jd. A. Plezier jm. en S. Thiel jd. A. Sleg- tenhorst jm. en G. M. Broers jd. Overleden: M. v. Wijk wed. van H. L van Ees 87 j. H. L. Jervell wed. van W. A. Affourtit 62 j. L. J. M. Vlekke m. 61 jaar LEIDEN. Donderdag, Bureau-zitting R.K. Reclassee- ringsver. Afd. Leiden, St. Vincen- tiusgebouw, Hoogl. Kerkgr, 89 uur nam. Donderdag, vijfde abonnementsconcert Resi dentieorkest, dir. Gregor Fitelberg, Stadsgehoorzaal 8.15 uur. Vrijdag, Solistenconcert in ,,'t Schutters hof" door Sam Swaab, Jaap Stijn en Iskar Aribo, 8 uur. Woensdag, Passie-herdenkingsavond R.K. Alma Mater-koor St. Odo-koor- knapen Wim Quint, Stadsgehoor zaal, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 2 tot en met Vrijdag 8 Maart a.s. waargenomen door de apotheken D. C. Kok Rapenburg 9, tel. 24807 en Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 21060. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. HET VERTREK VAN DE „QUEEN ELIZABETH". LONDEN, 7 Maart. (N. A. P.). Naar aan leiding van het feit, dat de „Queen Eliza beth" twee maanden vóór den vastgestel- den datum haar eerste reis naar de Ver- eenigde Stater, aanvaard heeft, verklaart men in scheepvaartkringen te Londen, dat men het nuttig geoordeeld heeft, het schip spoedig te doen vertrekken, aangezien de Clyde en de daar gelegen werven een be langrijk doel voor de Duitsche vliegtuigen vormen. Indien het schip beschadigd zou worden, zouden daaruit voor de werven en de scheepvaart op de Clyde groote moeilijk- neden ontstaan zijn. Bovendien is thans een groot deel van de werven voor den vloot- bouw vrijgekomen. DE „QUEEN ELIZABETH" IN IIET GEZICHT VAN DE HAVEN NEW-YORK, 7 Maart (A.N.P.) De „Queen Elizabeth" is te 12.37 G. M. T. in het gezicht van New-YoYrk gekomen. LEIDEN, 6 Maart. Grocntenveillng. Per iOO kg.: roodekool 6.108.90, savoyekool 2.805.10, prei 5.40- 10.50, kroten 1.904.10, kroten, gekookt 49, uien 1.204.60, peen 1.507.80, spruiten f 1218, andijvie 1846, sla 1821, Nero 4.0013.90, witlof 622, spinazie 2641, per 100 stuks: salade 1.104.50, knolselderie 1.507.10, per 100 bos: sel derie 5.40. DELFT, 7 Maart. Vee. Aanvoer: 1 paard, 45 runderen, 228 nuchtere kalveren, 321 magere varkens, 435 biggen, 43 schapen of lammeren, 1 geit of bok. Prijzen: kalf-- koeien 150245, varekoeien 100180, nuchtere kalveren f 312, magere varkens 1656, biggen 1016, schapen met lam 2432 per stuk. GOUDA, 7 Maart. Vee. Aangevoerd: in totaal 1696 stuks, waarvan 23 slachtvarkens vette van 2930.5 cent per pond, levend met 2 pet. korting; 145 magere varkens 25 40, 504 biggen 1016, 823 nuchtere kal veren 37 per stuk, handel matig. Kaas. Aangevoerd 89 partijen. Prij zen le kwal. met rijksmerk 3033, 2e kwal. 2829 per 50 kg. Crisisaftrek 19.2 cent. Handel matig. Boter. Aanvoer 512 ponden. Prijzen: Goeboter 7075 cent en Weiboter 6570 cent per pond. Handel vlug. VOORSCHOTEN, 6 Maart Eierenveiling. Prijzen: kippeneieren 4,005.20 per 100 stuks, duiven 11 cent, kippen 6065 cent, konUnij 1.35 en eenden 30 cent per stuk. WISSELNOTEER1NGEN (AMSTERDAM) Londen 7.33% Berlijn75.55 Parijs 4.17 Brussel 31.81 Zwitserland 42.19 Kopenhagen36.35 Stockholm44.82i/2 Oslo 42.75 New York1-883'Q

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3