OMGEVING ZATERDAG 2 MAART 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. VERVALSCHING VAN MARGARINE-WIKKELS ALPHEN AAN DEN RIJN P. J. OOSTHOEK, t In den ouderdom van 81 jaar is te 's-Gra venhage overleden de heer P. J. Oosthoek, een bekend industrieel in de Rijnstreek. Reeds op zeer jeugdigen leeftijd trad de heer Oosthoek in het bedrijf der latere N.V. Oosthoek Zn., dat onder zyn ener gieke leiding is uitgegroeid tot een der grootste industrieën voor bouwmaterialen in Zuid-Holland. Niet alleen nam het bedrijf te Alphen a. d. Rijn steeds in omvang toe, maar boven dien bestigde hij elders nieuwe industrieën, waarvan wij slechts noemen de N.V. Be ton- fabriek De Hoorn en de Betonfabriek te Zoeterwoude. Hij was de stichter van een zeer groot aantal woningen in het z.g. Oosthoek-dorp. Voorts was hij oprichter van de N.V. Ge meenschappelijk Grond- en Huizenbezit en van de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van onroerende goederen De Rijn. De laatste jaren was de heer Oosthoek te 's-Gravenhage woonachtig, waar hij nog steeds een levendig aandeel had in den gang van zaken bij zijn fabrieken in de Rijnstreek. Op straat gestorven. Gisterenmiddag is de heer H. de B. uit de Julianastraat, waarschijnlijk door een hartverlamming op de Kanaalweg plotseling om het leven ge komen. Het stoffelijk overschot werd naar zijn woning overgebracht. Staatspartij Voor de gisteren-avond in de zaal der St. Josephsgezellen gehou den jaarvergadering der Staatspartij toon den de leden maar geringe belangstelling. Nadat de voorzitter, de heer H. S. v. d. Putte een kort openingswoord had gehou den en eenige mededeelingen had gedaan o.a. over de verhooging van de afdracht der afdeeling aan contributie per lid aan de Kamercentrale, bracht de penningmeester, de heer W. v. Leeuwen W.zn., zijn jaar verslag uit, dat sloot met een nadeelig sal do van 95.18, waarna de secretaris, de heer S. v. Leeuwen, het jaarverslag uit bracht. Vervolgens hield de heer H. J. v. d. Poll, wethouder der gemeente Bodegraven, een korte inleiding tot de voorgestelde contri butie-verhooging van de afdeeling Alphen, in welke inleiding spreker twee episoden uit de historie der katholieken de revue liet passeeren, n.l. die van 5060 jaren te rug en het tijdperk waarin we thans le ven, met de vele verbeteringen op sociaal gebied, welke, zoo niet volkomen, dan toch voor een zeer groot deel te danken zijn, aldus spr., aan het pionierswerk van man nen met naam in de Katholieke Staatspar ty. Daarom heeft die partij de katholieken aan zich verplicht. Er moet echter nog veel meer gebeuren en aan ons, katholie ken van nu, de taak om die partij met alle ons ten dienste staande middelen, te steu nen. De voorz. dankte den spreker voor zijn begeesterende inleiding en nadat nog ver schillende leden, hoewel allen doordrongen waren van de noodzakelijkheid van deze contributie-verhooging, de gevaren hier van hadden besproken, werd het voorstel van het bestuur met alg. st. aangenomen, hetgeen kort hierop neerkomt, dat ieder lid, gedurende 10 maanden per jaar, in gaande dit jaar, maandelijks S 0.10 con tributie betaalt, echter met dien verstan de, dat deze bepaling geldt voor zelfstan dig wonende ongehuwde leden en voor zoover het gezinnen zijn, slechts voor één der gehuwde partijen. De andere leden van dat gezin betalen de helft, zoo ook werke- loozen en hun gezinsleden en zij die in militairen dienst zijn en uit hoofde daar van vermindering van contributie aanvra gen. De contributie zal per kaart, maande lijks telkens voor den tienden, wor den geïnd. Na aanneming van het voorstel tot wij ziging van art. 8 van de regelen voor de voorbereiding der gemeenteraadsverkie zingen, verzocht de heer M. W. v. d. Lin den om bij de Prov. Staten van Zuid-Hol land te verkrijgen, dat subsidie worde ver leend aan R.K. Sanatoria en Herstellings oorden, meer speciaal ten aanzien van het Mgr Mutsaersoord te Venlo, de instelling van den Bond van Spoor- en Tramwegper soneel „St Raphaël", welke instelling van de overige provincies wel, doch van de onze geen subsidie ger.iet. Nadat de heer v. d. Poll naar aanleiding hiervan, tot te vredenheid der vergadering nader had uit eengezet de verhouding van de Provincie tot dergelijke instellingen, zegde de voor zitter der afdeeling alle aandacht in deze toe. Petroleum-ventersbond. Op het te Utrecht gehouden congres werd onze plaatsgenoot H. Overbeek benoemd tot secretaris van het hoofdbestuur van den landelijken bond van petroleum-venters >,Door Eendracht Sterk". Geboren: Bart'nolomeus z. van W. Boogaard en G. M. Geers Aukje Willi Corri, dochter van J. van Otterloo en Ida J. Starreveld. Overleden: Johanna de Blanken, 91 jaar wed. van Frederik Jurrie Broker Floris Ykema, 42 jaar BODEGRAVEN Voor Finland. De extra-collecte voor steun aan Finland heeft opgebracht de som ma van Z236.85. Bij de N.V. Werktuigenfabriek Hero de Groot werd één uur voor Finland ge werkt, wat ƒ64.32 opbracht. DE MEIJE Personalia. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de R.-K. school in onze parochie is benoemd mej. C. L. Kores, alhier. LEIDERDORP 40-Jarig jubileum bij de posterijen. Onder groote belangstelling heeft de heer P. M. v. d. Voort, kantoorhouder der poste rijen alhier, gisteren het feit herdacht, dat hij voor 40 jaar hij de posterijen kwam. Des morgens zyn de directeur der pos terijen uit Leiden en de referendaris der jubilaris persoonlijk wezen feliciteeren na mens het Staatsbedrijf. Er had zich een comité gevormd, om dit feit op bijzondere wijze te herdenken. Deze officieele huldiging vond gistermid dag te 12 uur plaats ten huize van den ju bilaris. Hierbij voerde de burgemeester het woord. Spreker kenschetste den heer v. d. Voort als een actieve en behulpzame per soonlijkheid en overhandigde hem namens de burgerij een bloemenmand en een en veloppé met inhoud. De heer de Graaf dankte den heer v. d. Voort namens de be woners van den Hooge Rijndijk. De heer Zandbergen sprak namens het personeel en oud-personeel en herdacht hierbij vooral de prettige samenwerking en bood den ju bilaris een leeslamp aan. Den geheelen dag kwamen felicitaties binnen en velen kwamen den heer v. d. Voort persoonlijk gelukwenschen, lerwijl ook de talrijke bloemstukken, welke de heer v. d. Voort mocht ontvangen, getuig den van het medeleven van dit bijzonder jubileum. OUD-ADE „Stille Omgang". Vrijdagavond ver gaderde in café v. d. Hulst het Genoot schap van den Stillen Omgang, afd. Oud- Ade onder voorzitterschap van den heer v. d. Ploeg. Secretaris van Seggelen gaf een uitvoerig jaarverslag en de notulen van de vorige vergadering werden onder d^nk goedgekeurd. Penningmeester Bens zorgde voor een goed batig saldo. Zoowel voor als na de pauze bracht het Parochiaal Zang koor eenige keurig uitgevoerde muziek stukken ten gehoore. Hierna was het woord aan Pater Mar cellus O.P. Zyneerw. schilderde Vondel niet als prins der Nederlandsche dichters, maar als verdediger van Paus, Jesuieten en H. Mis; als een tweede Paulus, die i/ zelf bekeerd te zijn, al zijn krachten aan wendde om zijn mede-Katholieken aan te vuren in den strijd voor het H. Geloof. Vervolgens declameerde Zyneerw. Von dels „Eeuwgetij der H. Stede", om te ein digen met een opwekking van de aanwezi gen om, evenals Vondel, overal te getui gen voor ons H. Geloof. Na de pauze hield pastoor Derksen een toespraak tot de aanwezigen en sprak zijn beste wenschen uit voor het welslagen van den stillen omgang van dit jaar. De heer Kortekaas deelde enkele bijzon derheden mede aangaande de intenties. Vervolgens besprak de voorzitter nog eenige huishoudelijke aangelegenheden. Vertrek 10.10 uur van de Zijl, 10.30 uur van Oud-Ade. Prijs der kaarten 1.20 Verkrijgbaar tot Donderdag bij de be stuursleden. Na het zingen van „Aan U, o Koning der Eeuwen" volgde sluiting. ROELOFARENDSVEEN „Sille Omgang" De secr. de heer C. Kortekaas opende de vergadering van den Stillen Omgang en herdenkt allereerst het zware verlies van den voorzitter, in het overlijden van zijn zoon, wat hem juist dezen dag moest treffen. Spr. verwelkom de in 't bijzonder kap. Betjes. Vervolgens werd het overleden bestuurslid van de plaatselijke afdeeling, de heer P. van Die- men, herdacht, die zich steeds vol ijver en vuur voor het belang van het Genootschap gegeven heeft. Ook de heeren P. de Jeu uit Oude Wetering. J. Spruit en J. van Leeu wen werden in de herdenking betrokken. Door den penningmeester werd hierna het financieele verslag van het Genootschap uitgebracht. De penningmeester, de heer L. van Ruiten, die deze keer den Stillen Omgang voor de 25ste maal hoopt mee te maken, ontving een dankwoord voor zijn beheer. De heer Kortekaas wekt dan de genen op, die nog geen lid zijn, dit te worden, In de vacature P. van Diemen was door het bestuur candidaat gesteld Com. Kerkvliet, die met volle instemming der vergadering gekozen werd. Het ge mengde zangkoor onder leiding van J. v. d. Meer trad dan voor 't voetlicht, en op voortreffelijke wijze werd allereerst ,,'t Kerkje" ten gehoore gebracht, gevolgd door 't „Ave Maria" van Mosmans. Oud kapelaan A. A. J. Ruys hield vervolgens een rede over de nachtelijke bedevaart naar Amsterdam. Een langdurig applaus, voltooid met een dankwoord door kap. Betjes, bewees de instemming der verga dering met de zoo begeesterende en vurig uitgesproken rede van kapelaan Buys. Dan volgden enkele mededeelingen be treffende de bedevaart. De datum van den Stillen Omgang voor Roelofarendsveen is 9 Maart, 's Avonds te 11 uur kort Lof waarna vertrek per autobus. Een der kape laans der parochie zal den stillen Om gang meemaken. Kaarten zijn verkrijgbaar vanaf 5 Maart, 's avonds na 6 uur bij L. van Ruiten, 6 Maart na het lof in de Pan- cratiuszaal en 7 Maart na 6 uur weer bij L. van Ruiten, waarvoor men contributie- kaart gelieve mede te brengen. Wielryders en zy, die loopende de beêvaart maken, moeten te 1 uur by de Munt zyn. Vertrek fietsers 9.30 uur. Het gebouw van de R.K. Volksbond biedt ge legenheid tot fietsenstalling en des mor gens is er gelegenheid voor ontnuchtering. Prijzen der kaarten zijn Oude Wetering 0.95, Roelofarendsveen 1.Rypwete- ring en Oud-Ade 1.20. Tot slot bracht het gemengde zangkoor het slotgedeelte uit het Vreemde vondst te Ter Aar De politie te Ter Aar heeft in den tuin van een kruidenier, die reeds her haalde malen terecht heeft gestaan wegens het frauduleus bereiden van margarine en daarvoor nog een maand hechtenis tegoed heeft, een ton met duizenden margarine-wikkels gevon den. De man schijnt het verboden bedrijf niet te kunnen laten. Honderden guldens boe te zijn hem reeds opgelegd, maar nog steeds schijnt hy voort te gaan op clandestiene wijze de zooveel goedkoopere kunstboter te vervaardigen. Dit bracht de politie er toe te zijnen huize voor de zooveelste maal een onderzoek in te stellen. In den tuin achter de woning van den winkelier vond men diep onder den grond verborgen een ton, welke duizenden margarinewikkels bleek te bevatten. Al spoedig kwam vast te staan, dat de papieren op frauduleuze wijze wa ren bedrukt, zoodat hierbij tevens nog een medeplichtige betrokken moest zijn. De op de wikkels voorkomende num mers gaven in dezen een aanwijzing. Door de Crisis-Zuivel-Centrale worden n.l. aan bepaalde drukkers, die voor de Centrale werken, stempels in bruikleen gegeven. Deze bleken ook voor de in de ton gevon den wikkels te zijn gebruikt. Het spoor leidde zoodoende naar een drukkerij te Aarlanderveen. De eigenaar bekende voor den win kelier te hebben gewerkt en hem de valsche wikkels te hebben geleverd. Bij den winkelier werd voorts in den tuin onder struikgewas verborgen nog een viertal geweren gevonden. Voor de herkomst dezer wapenen, waarvoor hij geen vergunning had, wist de man geen verklaring te geven, zoodat voorloopig bovendien proces verbaal tegen hem is opgemaakt we gens overtreding van de Vuurwapen- wet Kerst-Oratorium nog ten gehoore, waarna met dank gebracht te hebben aan den heer J. v. d. Meer en zangkoor voor de ver leende medewerking. Staatspartij. In hotel „De Vier Heems kinderen" werd Donderdagavond de jaar vergadering gehouden van de afd. Roe lofarendsveen van de R.K. Staatsparty, welke vergadering slechts door een twin tigtal leden werd bijgewoond. In een kort openingswoord memoreerde de voorzitter, de heer P. de Jong Czn., de vele werk zaamheden door het bestuur der afdeeling verricht in verband met de in 1939 gehou den verkiezingen voor proviciale staten en gemeenteraad. Vervolgens werd door den secretaris, den heer N. Bakker Jaczn., een uitgebreide en in de puntjes verzorgd jaarverslag uitgebracht, waarin de ge meenteraadsverkiezingen werden bespro ken. Van den afgevaardigde naar de Staten- kieskring was bericht van verhindering in gekomen, zoodat een verslag over de ver gadering van dezen kring achterwege moest blyven. Door den afgevaardigde naar de Kamercentrale werd een zakelijke weer gave van het behandelde op deze vergade ring gegeven. Uit de rekening van den penningm. blek, dat de gevoerde actie in 1939 ver gegaan was boven de financieele draag kracht der afdeeling, vooral de gehouden kaderdag voor de verkiezingen der pro vinciale staten was, wegens de weinige be langstelling uit de zus terafdeelingen, een financieele strop geworden, zoodat de rekening sloot met een kas tekort van ruim 100.Bij monde van den heer Th. Schrama verklaarde de controle commissie boeken en bescheiden in orde te hebben bevonden. De aftredende bestuursleden, de heeren N. Bakker en C. Wesselman werden bij acclamatie herkozen, terwijl bij twee vrije stemmigen als bestuurslid inplaats van den heer W. Kuipers, die als zoodanig bedankt had, werd gekozen de heer Jac. van 't Hart. Een belangrijke discussie ontspon zich naar aanleiding van het bestuursvoorstel tot verhooging der contributie tot 0.50 per lid, mede in verband met de verhoog de afdracht van 0.15 op 0.20 aan de Kamercentrale. Een der leden stelde hier bij de vraag of het bestuur Statenkies- kring niet genegen is, een gedeelte van het geleden verlies ten gevolge van den gehouden kaderdag te drangen. De secr. antwoordde hierop, dat nog onderhandelin gen worden gevoerd, welke hopelyk nog tot een resultaat zullen leiden. De contri butie werd ten slotte voor 1940 bepaald op 0.40 per lid. De secretaris deelde nog mede, dat de in overleg met de propa- ganaaclub gevoerde aclie, om alle gemo- biliseerden uit Roelofarendsveen en Nieu we Wetering een gratis abonnement op „De Opmarsch" te bezorgen, schitterend is geslaagd. Voor dit doel werd 78.bij- eengeoracht, zoodat dit propagandablad van de R.K. Staatsparty aan alle gemobi- liseerden uit de parochie gedurende een jaar gratis wordt toegezonden. Gezien dit resultaat wordt de verwachting uitgespro ken, 'dat, indien de tijd het noodig maakt, voor een eventueele te voeren actie in het belang der partij niet te vergeefs een be wijs op de inwoners zal worden gedaan. VOORSCHOTEN MILITAIRE BEZETTING BEHOUDEN Een oefenterrein van de gemeente Gisteravond te zeven uur was de .ge meenteraad in een spoedeischende ver gadering bijeengeroepen. Aanwezig waren 9 leden. Afwezig de heeren: A. Fortgens en J. v. d. Marei. De voorzitter opende deze vergadering met de mededeeling, dat er in de gemeente geruchten in omloop waren, dat de alhier gelegerde militairen zou den gaan verhuizen naar Wassenaar. Om te vernemen om welke reden men zou gaan verhuizen is het gemeentebestuur in relatie getreden met de militaire autoriteiten en het bleek dat men alhier niet over een goed oefeningsterrein de beschikking had. Het eenige terrein dat voor dit doel ge schikt werd geacht, is het terrein van het R.K. Armbestuur, wat de gemeente in koop heeft, doch nog niet getransporteerd is. Dit terrein wilde men op kosten van defensie doen ophoogen en aan de ge meente een vergoeding betalen van 250 per jaar. Daar de gemeente d.w.z. de bur gerij van de militaire bezetting alhier financieel voordeel heeft, stellen B. en W. den raad voor aldus te besluiten. De heer D. Limburg sprak als zijn mee ning uit, dat de geruchten, die reeds ge- ruimen tijd de ronde hebben gedaan, aldus een gelukkige oplossing hebben gevonden en verklaarde zeer gaarne deze regeling te aanvaarden. Ook de heer J. Braggaar achtte deze op lossing voor de gemeente en den handel- dryvenden middenstand een voordeel en zal gaarne zijne medewerking verleenen. De heer C. Eggink vroeg eenige inlichtin gen omtrent den tyd van huur en of de gemeente na de mobilisatie verplicht was een vergoeding te geven voor de door defensie gemaakte kosten. De heer C. van Wissen vroeg, of met het R.K. Armbestuur, die heden nog eigena resse van het terrein is, daar 't nog niet ge transporteerd is, overleg was gepleegd. De voorzitter beantwoordde de verschillende sprekers, het terrein wordt verhuurd zoo als het daar ligt en van eenige vergoeding, na ontruiming, aan defensie is geen sprake. Met het R.K. Armbestuur is deze zaak be sproken en daar dit bestuur ook het be lang wel inziet, is het zeer wel mogelijk binnen enkele dagen tot transport over te gaan al waren er aanvankelijk eenige moeilijkheden, waarna het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen werd aangenomen. K.J.M.V. Voor een flink auditorium sprak onze moderator kapelaan Th. P. Perquin, over „De wording van het groote Engelsche imperium", waarvan een vol gende maal „de groei" behandeld wordt. Spreker besprak eerst het, de laatste tijd zoo actueele begrip „recht van kolonisatie", waarnaar over het algemeen niet, nu niet en vroeger niet, gevraagd wordt. Heel ver schillend waren ook de manieren en de doeleinden, van de koloniseerende volken, soms geschiedde het ten behoeve van de staat, maar dikwijls ook door compagnieën, zooais ook in ons land; idt was dan zuiver eigenbelang. Na deze inleiding besprak spreker de inname der verschillende gebieden door de Engelschen, en de manier waarop zy dit deden, o.m. door enkele kustplaatsen te bezetten, en daar hun handelscentra van te maken, waarnaar de inlandsche bevol king hun producten brachten. Hierna dankte onze voorzitter den mode rator voor zijn interessante causerie en be sloot het officieele gedeelte met het gebed voor de nieuwe gemeenschap. Volgende week spreekt de heer Jac. P. Smit over: „De toovenaar van Menlopark", een raadselachtige titel voor een groot man. Komt toch allen goed op tyd d.i. 8 uur. Huldiging Brandweercorps. In de hall van het raadhuis heeft gisteravond een TER AAR „Stille Omgang". Zou ons genootschap aanvankelijk vandaag aan de beurt ge weest zijn, om naar de Amstelstede te ver trekken voor het maken van den Stillen Omgang, in verband met vervoersmoeilijk heden is dit uitgesteld tot Zaterdag 16 Maart. Nu zullen wij ook niet in het Be gijnhof terecht kunen, doch het H. Misof fer bijwonen in de Duif, Prinsengracht. Geboren: Tom z. van L. Balvers—van Leeuwen Cornells Johannes z. van J. KoelemanMol Klazina Petronella d. van A. KeyzerHoogervorst. Overleden: G. den Hollander wed. v. C. Verduyn 78 j. Gevestigd: A. H. Kroon, Nieuwkoop J. P. Bontje, Alphen a. d. Rijn. Vertrokken: J. van Rossenberg, Nieuw veen. ZOETERWOUDE Cursus Kinderverzorging. Op Don derdag 7 Maart a.s. des avonds om half acht begint een cursus Kinderverzorging voor meisjes boven 17 jaar en voor ge huwde dames. Deze cursus zal gegeven worden door een verpleegster van het Wit- Gele Kruis. Op dezen cursus worden ver wacht al degenen, die zich opgegeven hebben, terwijl er tevens gelegenheid be staat voor degenen, die zich nog niet op gaven, om ook aan den cursus deel te nemen. kleine, maar daarom niet minder welge meende huldiging plaats gehad van het brandweercorps. Omstreeks half negen waren de brandweerlieden onder leiding van den commandant, den heer P. Kaaijk, en in tegenwoordigheid van den oud-com mandant en oud-ondercorrtmandant, de heeren D. J. Brinks en A. J. Turion in de hall vereenigd, toen burgemeester M. F. Berkhout, namens het gemeentebestuur, zich tot den commandant richtte om hem allereerst te danken dat hij de aandacht had gevestigd op enkele jubilea, die zich in het corps voordeden. Men zou de vraag kunnen stellen, aldus spr., of de verdien sten van dit corps zoo groot zijn, om bij elkaar te komen, maar er zijn ook instellin gen, die reeds nuttig zijn, wanneer zij niet in het openbaar optreden. Spr. dankt dan alle leden van dit corps voor de wijze waarop zij, gedurende bijna twee jaren, trouw zijn gebleven aan dit corps en voor de wijze waarop men ge oefend heeft. Hat gemeentebestuur be tuigt hiervoor gaarne zijn erkentelijkheid. Het corps in zijn tegenwoordige samen stelling kan nog niet bogen op groote fei ten, zooals het corps van voorheen, b.v. de Stadhuisbrand in Leiden, maar toch is het spr. aangenaam aan enkele leden een bewijs te kunnen uitreiken van lange jaren getrouwe toewijding, waarmede dan tevens bedoeld is een huldiging van het geheele corps. Hierna werden aan de navolgende per sonen een diploma uitgereikt van de Kon. Ned. Brandweer Vereeniging. P. Kaaijk (indiensttreding 1924); W. T. Lekkerkerker (1921); T. de Groot (1924); J. C. v. d. Peet (1921); A. M. v. d. Krogt (1921) en J. L. Cras (1921). Na de uitreiking heeft burgemeester Berkhout de jubilarissen gelukgewenscht met het ontvangen diploma, waarna koffie met sigaren werden rondgediend. Ten slotte heeft de commandant, de heer P. Kaaijk, het gemeentebestuur na mens allen dankgezegd, voor de uitge reikte onderscheiding, hetgeen vergezeld ging van de toezegging, dat de aanvaar ding van deze diploma's een aansporing zou zijn, om zoonoodig zich geheel te geven voor een taak, waarvoor men ge roepen wérd. Geboren: Cornelia. Maria. d. van A. Lane en J. C. van der Kleij. Willebror- dus Gerardus z. van P. J. L. Steijn en A. M. de Ruijt. Leonardus Petrus z. van G. P. A. Niersman en A. Janson. Corry d. van H. Loggen en M. G. van der Lingen. Overleden: K. G. A. de Voogt 64 j. M. Tip 57 j. Ge h u w d: Ph. D. Fuchs 23 j. en M. C. van Biemen 22 j. W. C. Geritsma 26 j. en G. Hüner 25 j. Ingekomen: J. Coljee, van Utrecht. A. C. Bol, van Leiden. B. C. Branse, van Soest (Soestdijk) A. H. J. Knijnen- burg geb. van Egmond, van Rijnsburg. K. Hoekstra, van Oostdongeradeel. M. Zandbergen geb. Rutert, van Leiden. H. W. Th. Verhoeff. van Culemborg. Th. L. Kn-nenburg, van Wassenaar. D. de Bruin geb. van Waardhuizen, van Leiden. J. Verbeek, van 's-Gravenhage. Vertr okken: G. E. Verstegen, naar Delft. Wed. M. Webber geb. Slok, naar Leiden. SASSENHEIM H.B.G. De opkomst was slechts zeer matig, toen de heer G. Zandbergen de jaar vergadering van de plaatselijke afdeeling van het H.B.G. opende met te zeggen, dat het afgeloopen jaar ons veel zegen en veel zorgen bracht: een goed gewas, goede ver koop, maar ook den oorlog. Spr. herinnerde aan de toezegging door de regeering van 3 millioen voor het surplusfonds, zijdelings nog aangevuld door de mededeeling dat, indien noodig, meer gegeven zal worden. Geruchten hebben nadien gecirculeerd, dat de regeering niet meer zou geven, offi cieele bevestiging hiervan is nog niet ver kregen. Ook omtrent het gebruik van het openge- komen land, eventueele richtprijzen enz. staan nog vele vragen open. Met den wensch dat ons land voor de ver schrikkingen van den oorlog gespaard mag blijven, verklaarde spr. de Vergadering voor geopend. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat het kassaldo per 31 Dec. 1939 29.955 was. Ter vervanging van den heer N. Lugtigheid, naar elders vertrokken, werd het bestuurslid gekozen, de heer N. van Reeuwijk. De heeren Jac. Dannijs en v. Ciggaar gaan Maandag a.s. naar Haar lem namens de afdeeling. Op voorstel van den heer van Dorp zal de afdeeling voor stellen dat ook H.B.G.-leden toegang tot de beurs van de Algem. Vereen, krijgen. Bij de rondvraag werden verschillende vak-technische zaken besproken, waarna sluiting. Geboren: Antoon, z. van A. Brussee en M. Kruijt Gerardus Jacobus, z. van J. M. van Vliet en C. J. van der Hulst. Overleden: A. J. Vonk 36 j., echtge- noote van J. Kuipers. Gevestigd: M. F. Vos, Berkenlaan 34, van Leiden W. M. P. Masseling, Hoofd straat 167, van Boxmeer B. M. J. van der Vring, Julianalaon 35, van Woerden C. M. Th. van der Kraan, Hoofdstraat 327, van Lisse E. J. van Hoogmoed, FL Schoutenstraat 9, van Leiden. Vertrokken: A. C. Leeuwenburgh en gezin naar Schiedam A. Th. van den Abeele naar N.-O. Indië.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6