STADS NIEUWS Burgerlijke Stand AGENDA KERKNIEUWS SPORT Laatste berichten MARKTBERICHTEN DONDERDAG 29 FEBRUARI 1940 0E LF'DSCHE COURANT EERSTE BL/»n - PAG. 3 WOUBRUGGE De aangevaren brug Teneinde het kleine autoverkeer, d.w.z. het verkeer met personenauto's kleine be stelauto's en lichte vrachtwagens, te kun nen onderhonden, heeft het gemeentebe stuur van Woubrugge de tydelijke be schikking gekregen over een reservepont van de provincie Zuid-Holland. Deze zal vanavond of uiterlijk morgen in de Woud wetering worden gelegd, vijtig meter be zuiden de plaats van de aangevaren brug. Het herstel van de brug, waardoor ook het groote verkeer doorgang zal kunnen vinden, zal, naar schatting, drie of vier weken vorderen. Gedurende dezen tijd zal het groote verkeer zijn weg over Ouds hoorn moeten vinden. N.V. LEIDSCHE DUINWATER MAATSCHAPPIJ Aïgem. vergadering van aandeelhouders. In de hedenmorgen onder voorzitter schap van den heer M. G. Verwoy gehou den algemeene vergadering van aandeel houders der N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij waren vertegenwoordigd 16 aandeelen met 16 stemmen. Tot commlssfissen werden benoemd de heeren mr. L. Bosch Ridder van Rosen thal en D. Parmentier. Aan het door den directeur ir. P. C. Lindenbergh uitgebrachte verslag is het volgende ontleend: In het afgeloopen jaar werden te Kat wijk uit het duinreservoir opgepompt 2.849.705 M3. tegen 3.040.241 M3. in 1938 of 180.536 M3. minder. Gemiddeld werden per etmaal opgepompt 7.807 M3. tegen 8.302 M3. over 1938. De volgende uitbreidingswerken kwamen tot stand: Pomp- en machine-inscallatie. Mede met het oog op de luchtbescherming is een on- dergrondsche machinekamer met reserve reinwaterkelder gebouwd. In deze ma chinekamer werden een extra hoogedruk- pomp en Dieselgenerator opgesteld, wel-*" ke in staat zyn het geheele bedrijf te be dienen. Een en ander is zoo ingericht, dat bij uitvallen der electrische centrale de watervoorziening op de normale wijze zal kunnen plaats vinden. De hieraan verbonden veranderingen in het bedrijf werden tot stand gebracht. Prcatisch gesproken is nu een drievoudige reserve van alle onderdeelen aanwezig. Gezien het gunstige resultaat met de overdekking van filter IV bereikt, is ook filter III overdekt. Het normale onderhoud van de gebou wen vond in dit verslagjaar plaats. Aan het distributienet werden in eeni- ge nieuwe straten hoofdbuizen aangelegd. Door de vernieuwing van de Karnemelks- brug is tusschen de Hoogewoerd en fJieu- we Rijn een 150 m.m. verbindingsleiding gelegd. In 1939 werd begonnen met de oud model brandkranen in de gemeente Lei den door een nieuw model (z.g. stroom lijn) te vervangen. Verder hadden nog eenige belangrijk verbeteringen plaats o.m. het leggen vi n een beschermbuis onder den spoorbaan AmsterdamRotterdam in den overweg nabij het station, alhier. Voor het in aanleg zijnde militaire vlieg veld te Valkenburg is van de 300 m.m. transportleiding in den Valkenburgerweg uit door den Broekweg een 150 m.m. hoofd buis ter lengte van 1100 m. gelegd. Deze leiding werd uitgevoerd deels in eternit, deels in gegoten yzer. Met inachtneming van het bepaalde in artikel 5 der concessievoorwaarden werd uitbreiding san het buizennet gegeven tot een totaal van 5.199 .m, waardoor de totale lei.gte van het buizennet per 31 December 1939 was 191.856,6 m.; de lengte van het buizennet in de omliggende gemeenten be draagt: te Katwijk 28.600 m., te Valkenburg 377 m., te Rijnsburg 5.419^ m., te Oegstgeest 22.065 m., te Voorschoten 630 m., eigen dom van derden 1 096 m., Tot. 133.669,1 m. Met de gehouden inspectie in 2481 wo ningen werden 140 lekkages aangetroffen, terwijl, waar lekkages weruer geconsta teerd, controlemeters werden geplaatst. Gesloten werden 425 contracten, terwijl 54 contracten zyn vervallen. Het totaal aantal contracten bedroeg aan het einde van het verslagjaar 16.i53. Het water werd het geheele jaar gere geld onderzocht door dr. ir. A. M. van De venter. Zijn oux'deel was: „Zeer goed drinkwater, voorzoover dit lar.gs scheikundigen weg is uit te maken". Bacteriologisch voldeed het water gedu- rex de het geheele jaar aan de gestelde eischen. Op 31 December 1939 waren in bedrijf: 13.357 watermeters, waaronder 1059 con- troiemeters. Aan meterafnemers is gele verd 1.664.030 M3., zoodat gerekend naar het totaal verbruik van 2.849.705 M3. door de abonnenten moet zijn verbruikt 1.185.675 M3., waarin echter het water voor spuiten, brandblussching er lekkages begrepen is. Het saldo der exploitatierekening over 1939 bedraagt 509.299.78. Na afschrijving op de rekening „Eigendommen" blijft een bedrag van 344.299,78, waarvan na af trek van de daarop vallende belastingen een dividend van 24 pet. (als vorig jaar) kan worden uitgekeerd. Aan de gemeente Leiden zal uit de winst een bedrag van 305.661,34 totaal worden uitgekeerd. (Men vestigt er onze aandacht op, dat dit voor de gemeente neerkomt op een rendement van 8 pet., waaruit zij echter rente en aflossing der aangegane geldlee- Ving moet betalen. Red.). OMGEVING SASSENHEIM Fraude in een soldatcn-cantine. Bij een van de cantines op de Teylinger- laan is een ernstig geval van fraude ont dekt. Het tekort beloopt ongeveer 1000. Een wachtmeester is in verband hiermede gearresteerd. De militaire politie zet het onderzoek in dezen zaak voort. PATRIOTTISME EN NATIONALISME IN DE EUR. GESCHIEDENIS Derde en laatste lezing van prof. dr. J. Huizinga. Het congres van Weenen heeft, hoe gebrekkig ook, Europa een tijdperk van vrede verschaft, dat ongeveer 50 jaar heeft geduurd. Het is opgetreden als boe- delberedderaar van den keizer, zonder zich verder aan eenig beginsel gelegen te laten liggen, of het moest het door Talleyrand voorgestane legitimiteitsbeginsel zijn. Aan spraken op nationale zelfstandigheid wer den hoogstens als phrase meegeteld. Slechts de graaf de Saint Simon liet in zijn manifest, dat hij te Genève uitvaardig de, een. ander geluid hooren: Europa als gemeenschap gezien, die reorganisatie be hoefde. Als gevolg van dit optreden van het con gres gistten dan ook bijna over nationale onbevredigheden. Het moderne, zich steeds meer ontwikkelende gemeenschapsleven, met zijn handel, verkeer en techniek be vorderde het nationale bewustzijn, dat tot nog toe geleefd had in de sfeer van roman tiek en lyriek, nog meer. In den Griek- schen Vrijheidsoorlog zien we dan alle idealen actief worden. En vanaf dat oogenblik manifesteert zich een proces van vermeerdering van het aantal staten van Europa, terwijl wij van den anderen kant ook een verminde ring zien optreden, waar verbrokkelde ge bieden als Duitschland en Italië tot 'n een heid worden. In die tegenstelling ligt een probleem van algemeenen aard opgeslo ten: de tegenstelling: groote en kleine staten. Volgens Montesquieu vallen de be grippen republiek, monarchie en dictatuur samen met resp. een kleinen, een middel- matig-grooten en een grooten staat, waar bij dan verreweg de voorkeur gegeven dient te worden aan de kleine, geinspireerd op de Helleensche stad-staten en de repu bliek Rome, die dragers van een hooge cultuur konden zijn. De tijd gaf het beeld van den Duitschen Bond, plaatsvervanger van het roemloos ondergegane Heilige Roomsche Rijk, en het verwarde, rumoerige Italië, waarvan noch Napoleon, noch Metternich ooit had ge hoopt een eenheid te zullen kunnen ma ken. De eeuw echter ging zijn vaart en hoopte quantiteit op quantiteit, zoodat bij na iedereen ging gelooven in den grooten staat en een algemeene quantiteitswaan ontstond. „Kleinstaaterei" werd voor den Duitscher een schimpwoord. Moge nog eens de tijd komen, dat „Grossstaaterei" 'n scheldwoord wordt. In Guiseppe Mazzini wordt al het idea lisme van de 19de eeuw levend. Ofschoon hij sterk herinnert aan Cola di Rienzo, steekt hij toch zeer hoog boven hem uit als philosoof en tevens actief patriot. Zijn ideaal van „Vrijheid, gelijkheid en men- schelijkheid" is anders dan het socialisti sche, dat hij verwijt alleen voor de keu ken van het volk te willen zorgen. Had de revolutie den staat gering geschat, de mo derne mensch zag in den staat meer het ideaal van de vrijheid, waar patriottisme alleen te kort zou schieten. Die vrijheid gold ook als ideaal in verband met de wel vaart, welk woord een bijna heilige klank kreeg, en Richard Cobden was niet min der idealist dan Mazzini. Maar de vruchten van deze idealen wa ren groot-kapitalisme en imperialisme. Engelands politiek was al vanaf de Middeleeuwen nationaal. Imperialistisch werd deze vanaf de 18de eeuw. Na 1864 zien we dan den bewapeningswedloop be ginnen en ook de putch-methoden vinden ingang. Het socialisme, dat opkomt, is in wezen anti-nationaal. Marx zegt: „De arbeider heeft geen'vaderland". Maar na het com munistisch manifest en de débacle van Parijs moet het zich gaan consolideeren en verloopt de ontwikkeling volgens nationale indeeling. En hier sluiten we dit overzicht af, be wust van de vreeselijke mogelijkheden, die het in zich verborgen houdt, terwijl de wereld in 1900 bij het begin van de nieuwe aëra nog bezield werd door de gedachte aan een schoono toekomst. Patriottisme en nationalisme. Het eer ste: gehechtheid, liefde voor het vaderland. Liefde, dat is gtven! Sidderenu is de wereld daarvan heden getuige, en ook van wat het vermag! Nationalisme: trots, hoogmoed, heb zucht, haat en nijd. Hier viert het kudde- egoisme hoogtij. Zoo zien we, dat de cos- mos bestaat door twee principen: de lief de en de twist. Met een dankwoord van prof. dr. W. v. d. Woude namens de commissie van uitvoering vanwege het „Studium Gene rale" en een zeer enthousiast applaus van het gehoor werd de spreker bedankt voor zyn zeer subjectieve, maar daarom juist zoo belangrijke uiteenzetting over een on derwerp van zoo groote actualiteit. C. Th. R. DR. D. E. BOSSELAAR. Benoemd tot rector van het Gymnasium te Utrecht. In de hedenmiddag gehouden raadsver gadering van Utrecht is dr. D. E. Bosselaar, rector aan het Sted. Gymnasium alhier, met 33 stemmen benoemd tot rector van het gymnasium aldaar. Twee stemmen wa ren uitgebracht op dr. L. G. v. d. Waal, nummer twee der voordracht, één stem was blanco. EEN MINDERWAARDIG OPTREDEN VAN EEN SCHOOLHOOFD. Het Raadslid, de heer J. Veenendaal (A. R.) is voornemens, de volgende vragen to tB. en W. te richten: le. Heeft Uw College kennis genomen van de circulaire d.d. Febr. 1940 door het Hoofd der Gemeenteschool, Maresingel, J. C. van Schaik aan ouders gericht? 2e. Zijn Burgemeester en Wethouders niet met mij van meening, dat vorm en in houd va ndit geschrift de perken van pro paganda voor de openbare school te buiten gaat? 3e. Indien, wat ik aanneem, deze minder waardig estrijdmethode, di egenoemd Hoofd heeft moeten toepassen, niet de goedkeuring van Uw College heeft, is het dan bereid te bevorderen, dat voortaan het personeel der gemeentescholen slechts gebruik maakt van, door U vóóraf goed gekeurde propagandamiddelen? 4e. Indien de circulaire met medeweten van den Wethouder van Onderwijs of de Afdeeling Onderwijs mocht zijn verzon den, waarom is daartegen geen bezwaar gemaakt? (Wij hebben over bedoelde circulaire geschreven in ons nummer van 22 Febr.). ,,'T SAL WAERACHTIG WEL GAAN!" Vanmorgen werd in het Trianon-theater een filmvertooning voor onderwijs-autori- teiten gegeven van de onlangs uitgekomen Ned. Indische vlootfilm ,,'t Sal waerachtig wel gaan". Wij hebben over deze film reeds een en ander in onze kolommen meege deeld, zoodat we over de film zelf niet zoo veel behoeven te zeggen. De heer H. A. Vriend, gemeentelijk in specteur bij het L.O., heette de aanwezigen namens den wethouder van Onderwijs har telijk welkom. Spr. deelde mede, dat het in de bedoeling lag van het gemeentebestuur deze film, welke reeds in enkele plaatsen voor de schooljeugd vertoond is, ook hier ter stede te geven voor de kinderen boven het 5e leerjaar. De film zou in enkele ochtendvoorstel- lingen en zoo noodig ook in middagvoor stellingen werden gegeven (uitgezonderd dan op Woensdag- en Zaterdagmiddag). Het ligt m de oedoeling zoo mogelijk om a.s. Maandag, maar in ieder geval a.s. Dinsdag te beginnen met de vertooning. De directie van het theater had den toe gangsprijs vastgesteld op 10 cent per kind, doch voor de lagere en volksscholen was de prijs zoo noodig nog lager gesteld, zulks ter beoordeeling van het schoolhoofd. Daarna werd met de vertooning van de film een aanvang gemakt en ie aanwezi gen zullen ongetwijfeld met belangstelling van een en ander kennis hebben genomen. Bij velen evenwel zal de eindconclusie dezelfde zijn geweest als bij ons: voor de schooljeugd in haar geheel kan deze film niet worden aanbevolen. Het verwonderde dan eigenlijk ook nie mand, dat na afloop de heer Vriend mee deelde, dat hij in overleg met den rijks inspecteur bij het L.O., den heer van Julsingha, B. en W. zou adviseeren de ver tooning van deze film in ieder geval niet voor de lagere scholen te doen plaats heb ben. Voor Mulo, middelbare en andere scholen zag spr. evenwel geen reden tot voorbehoud. Wat het standpunt der bijz. schoolbe sturen was, kon spr. nog niet vaststellen, maar hoe dit ook moge wezen, ook ten deze is de goedkeuring van den rijksinspecteur noodig, zoodat het oordeel ook afgezien overigens van die goedkeuring wel be kend mag worden verondersteld. Voor de bijwoning van de leerlingen der andere scholen hopte spr. op zoo spoe dig mogelijke opgave, opdat het bezoek aan de voorstellingen geregeld zal kunnen worden. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschr.: 7438. H. Kuster Beckers, Leiden, Breestraat 123a, maat- kleermakerij «tevens verkoop van genees middelen onder den naam Compagnie Hu- terniak. Afkomstig uit Venlo. GRAFMONUMENT VOOR PAUS PIUS XI, z.g. Het grafmonument van Paus Pius XI z.g. in de Vaticaansche basiliek zal, over eenkomstig het besluit van de met zijn oprichting belaste commissie van kardina len, worden opgericht in den linkerzijbeuk van de basiliek tegenover de cenotaaf van Paus Benedictus XV. Voorts wordt gemeld, dat de prefect der pauselijke ceremoniën, mgr. Respighi, de „intimatio" (oproep van kardinalen en prelaten van het pauselijk hof) heeft ver zonden voor het'geheime en het openbare consistorie, welke beide consistories op 7 Maart a.s. zullen worden gehouden, res pectievelijk voor de benoeming van nieu we bisschoppen en de voorbereidende ce remoniën voor de canonisatie van de za lige Marie de Sainte Ephratie Pelletier en Gemma Galgani. Geboren: Cornelis z. van J. Hoog kamer en A. Bekooij Anna Mar'.a d. van G. J. A. Juffermans en A. Griffioen Paulus Jacobus z. van A. v. Wijk en S. S. Vermond Abraham z. van C. v. Hemert en S. Noest Catharina Maria d. van A. Neuteboom en W. Hartevelt Johanna Jacoba Elisabeth Eefje d. van W. Neute boom en D. Noot Tietje Klaaske d. van M. Vuijk en W. Westerhuis Jannetje d. van J. Haze en J. B. Steenbergen. Getrouwd: D. Kromwijk jm en C. Devilee jd J. J. Marijt jm en J. M. Mul der jd K. v. d. Meij jm en H. Honders jd G. W. v. Musscher jm en H. Riet veld jd J. Riethoven jm en I. Moenen jd A. J. Sporre jm en J. Holswilder jd N. v. Teijlingen jm en M. Veilbrief jd J. Neuteboom jm en J. J. C. Waasdorp jd Overleden: J. Brieër M. 69 jaar M. J. v. d. Tang hsvr. van: L. H. H. Rie- beek 78 jaar H. A. J.Schomaker hsvr. van: J. J. Drewes 62 jaar Ph. Qualm wedn. 82 jaar. DAMMEN DAMCLUB LEIDEN. Bij de voor de cluibkampioenschappen ver speelde wedstrijden werden de volgende resultaten bereikt: lste groep: E. Wassenaar Jr.—J. Boter 20, J. v. WezelW. F. Olivier afgebr., J. de Vink—W. Nijenhuls 02, P. Olivier L. Nagtegeller 02, L. F. v. Steenbergen— D. Laterveer 02, I. LaterveerA. Pronk 20, F. Laterveer— W. Blom 02. 2de groep: F. Franken Sr.E. M. Oos terhout 02, F. ZeilstraN. Wassenaar Sr. 11, D. LadanJ. Klein afgebr. Binnenland DE VREEMDE VLIEGTUIGEN BOVEN NEDERLAND. Van Duitsche zyde worden sedert eeni- gen tijd berichten verspreid over schen dingen van onze neutraliteit door Britsche vliegtuigen, welke des nachts over ons land zouden vliegen. Andermaal wordt er daar om van bevoegde zijde op gewezen, dat de nationaliteit van vreemde vliegtuigen des nachts zelden kan worden vastgesteld. Dit kan toch alleen geschieden door beschij ning met zoeklicht; doch hetzij het wolken dek, hetzij de zeer groote vlicghooogte, wel ke ook het modernste zoeklicht niet meer bereiken kan, onttrekken de vliegtuigen meestal aan herkenning. Zou men moeten uitsluiten, gelijk van Duitsche zijde gesug gereerd wordt, dat zich onder de vliegtui gen van vreemde nationaliteit, welke des nachts boven Nederland gesignaleerd wor den, ook Duitsche toestellen bevinden, dan zou zich de vraag voordoen, waarom Duit sche vliegtuigen alleen bij daglicht boven ons grondgebied zijn verschenen. In den nacht van 27 en 28 Februari vlo gen afzonderlijke vijandelijke vliegtuigen Noordwest-Duitschland binnen, waaronder twee over de Nederlandseh-Duitsche grens. Op 28 Februari was de activiteit van de vliegers gering. Het luchtwapen maak te uitsluitend grenscontrole vluchten. PRINSES JULIANA BIJ HET ALG. STEUNCOMITé 1939. H. K. H. Prinses Juliana heeft hedenoch tend de vergadering bijgewoond van het dagelijksch bestuur van het Algemeen Steuncomité 1939. DE „LIEBESGABEN"-PAKKETTEN. vrijdag, Maatschappij voor Toonkunst, Uitvoering „Quartetto di Roma", Leidsche Schouwburg, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheekn te Leiden wordt van Z a t e r- "dag 24 tot en met Vrijdag 1 Maart a.s. waargenomen door de apatheek C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek Wilhelminapark 8, tel. 26274. gebonden en in een bedstede geworpen. Eerst gistermiddag gelukte het mevrouw van der G. zich los te wringen. Door een raam kon zij uit het huisje komen. Zij be gaf zich vervolgens naar kennissen, die onmiddellijk de politie en een dokter waarschuwden. In ernstigen toestand werd het slachtoffer, dat al dien tijd geen voed sel had gehad, naar het ziekenhuis „de Lichtenberg" vervoerd. De dader van de zen laffen overval is voortvluchtig. De politie var. Soest, onder leiding van inspecteur Schreuder, heeft de zaak ln handen. In verband met dezen overval verzoekt de burgemeester van Soest de opsporing en voorgeleiding van Johannes Leeuwen kamp, oud 66 jaar, recidivist, zwerver. Signalement: flink postuur, lang 1.78 me ter, grof, ongeschoren gelaat, geen baard of knevel, rossigblond haar, vermoedelijk gekleed in grys costuum, gr ij ze overjas en dito gleufhoed. Een nauwkeurig onderzoek in volkslo gementen is gewenscht. DE INBRAAK IN EEN JUWELIERSZAAK TE ENSCHEDE. Drie personen aangehouden. In verband met de inbraak, welke in den nacht van i op 2 Februari j.l. werd ge pleegd in de juwelierszaak van de firma A. P. Bouman te Enschede, zijn thans drie personen gearresteerd. Het zyn een man en zyn vrouw uit Den Haag en een man uit Rotterdam, die allen naar Enschede zijn overgebracht. Zij ontkennen met klem iets met de inbraak te maken te hebben. Bij confrontatie bleek evenwel, dat zij in elk geval op den avond voor de inbraak in Enschede zijn geweest. Het onderzoek der politie wordt met kracht voortgezet. Zooals men zich herinnert, werd bij deze inbraak voor vele duizenden guldens buitgemaakt. LIJK VAN VERMISTEN MAN GEVONDEN. Sedert 14 Januari werd een 36-jarige man N. uit Glanerbrug vermist. Hij werd verpleegd in een inrichting voor zenuwlij ders te Wolfheze. Bij een wandeling wist hy te ontsnappen en sindsdien was hij spoorloos verdwenen. Gisteren heeft men zijn lijk gevonden in een hooimijt nabij de inrichting. Vermoedelijk is de man dood gevroren. Buitenland LEGERBERICHTEN PARIJS, 29 Februari (.N.P.) Hel Fransche legerbericht van Donderdag ochtend luidt: „Bedrijvigheid der vooruitgeschoven af- detlingen ten Westen der Vogezen. Vuur uit de kasematen aan weerszijden van den Rijn", BERLIJN, 29 Februari (A.N.P.) Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: Tijdens plaatselijke activiteit van pa trouilles in het grensgebied ten Westen van Merzig en ten Noordwesten van Weissenburg leed de vijand verliezen en maakten wij verscheidene krygsgtvange- nen. De Regeeringspersdienst meldt: In aansluiting aan het communiqué be treffende de nieuwe bepalingen ten aan zien van het verzenden van z.g. „Liebes- gaben"-pakketten, kan nog worden mede gedeeld, dat aan de lyst der voor verzen ding toegelaten levensmiddelen nader is toegevoegd het artikel thee, verpakt of on verpakt, tot een hoeveelheid van maximaal 1/2 pond. BOTERNOTEERING. De commissienoteering van Nederland sche boter is heden vastgesteld op 81 cent per K.G. (3 cent lager dan vorige week). MOORDAANSLAG TE SOESTERBERG. De echtgenoote van den bekenden adjudant-onderofficier instructeur-vlie ger, mevrouw van der Griend te Soes- terberg, is Zaterdagmiddag het slacht offer geworden van een laffen moord aanslag. Mevrouw van der G., die honderd me ter achter haar woning aan den Amers- foortschestraatweg een zomerhuisje heeft, had dit huisje veertien dagen geleden ver huurd aan een man, L. genaamd. Zaterdagmiddag vervoegde zich aan haar woning een leverancier met een bood schap voo»" L. Mevrouw van de.- G., die alleen thuis was, ging met deze boodschap naar L., doch toen zij aan het huisje kwam, werd zij door dezen gegrepen en met een mes ernstig mishandeld. Hij bracht haar ver wondingen toe aan hoofd en gelaat en sneed een vinger af. Hierop werd de vrouw LEIDEN, 29 Febr. Groentenvciling. Per 10Ü kg.: roodekool 7.609.30, savoyekool 4.205.50, groenckool 9.80, prei 13 —23, kroten J 3.403.80, kroten, gekookt 6—9, uien 1.705.00, peen 1.8011.80 spruiten 10—21, andijvie 22—37, Nero J 6.7015.40, witlof 1122, spinazie 47 49, per 100 stuks: salade 2.806.40, knolselderie 1.505.80, per 100 bos: sel derie 8.30—9.40. GOUDA, 29 Febr. Vee. Aanvoer in totaal 1332 stuks waarvan 31 slachtvarkens: vette 2830 cent per pond, levend met 2 pet. kor ting; 295 magere varkens 2540, 263 biggen 1217, 2 runderen 200—245, 632 nuchtere kalveren J 3.006.75, 9 bokken ot geiten 25. Handel matig. Kaas. Aanvoer 80 partijen. Prijzen le kwal. met rijksmerk 3133.50, 2e kwal. 2829, crisisaftrek 19.2 cent. Handel matig. Boter. Aanvoer 402 ponden. Goeboter 7580 cent en weiboter 7075 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 15.300 stuks. Prijzen: kippeneieren 4.755.25 en eendeneieren J 4.505.00 per 100 stuks. Handel willig. DELFT, 29 Febr. Vee. Aanvoer: 64 run deren, 2 graskalveren, 307 nuchtere kal veren, 294 magere varkens, 372 biggen, 34 schapen of lammeren, 2 geiten of boeken. Piijzen: kalfkceien 140260, varekoeien 100180, nuchtere kalveren 312, ma gere varkens 1656, biggen 1016, schapen met lam 24—26, rundvleesch 80, 72 en 60 cent per kg. slachtgewicht. Boter. Aanvoer 1 zestiende vaten bo ter, wegende totaal 10 kg. Prijs 1.70 per kg. Handel vlug.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3