OMGEVING RIJNSTREEK KLEINE ANNIE DONDERDAG 29 FEBRUARI 1940 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 HILLEGOM „Stille Omgang-". De afd. Hillegom- Bennebroek hield Woensdagavond in Hotel Sistermans alhier haar 24ste jaarvergade ring; de opkomst was bevredigend. De voorz., de heer W. van Trigt, opent met den chr. groet en heet allen hartelijk wel kom, bizonder den zeereerw. heer direc teur, pastoor B. van Leeuwen en den zeereerw. heer W. Bosch, pastoor van Aer- denhout en spreker van dezen avond. Ver volgens dpelt de voorz. mee, dat dat vorig jaar 525 pelgrims den bedetocht deden en dal geen klachten over het verloop bij het Bestuur inkwamen. De secretaris leest hierna de uitstekend verzorgde noluien, die onveranderd onder applaus en dank wor den vastgesteld. De penningm. sloot zijn boeken met een nadeeiig saldo van 2.7ü; de kas bevat echter in totaal 162.34. Van de verificateurs was bericht ontvangen, dat alles uitstekend in orde was, zoodat deze functionaris onder dank voor het ue- heer van vorig jaar werd gedechargeerd. Tot nieuwe „nazieners" werden benoemd de heeren C. v. d. Klugt en P. C. v. d. Hulst. Hierop volgde de bespreking van den tocht. De directeur leidde dit punt in en legde de radicale verandering, die als proef zal worden genomen duidelijk uit. Men gaat ditmaal regelrecht per tram naar Amsterdam, houdt den Stillen Om gang, keert terstond naar Hüiegom en Bennebroek terug en daarna wordt in de St. dosephkerk de plechtige Hoogmis te circa 5 uur opgedragen. De zeereerw. direc teur ziet in deze nieuwe regeling de vol gende voordeelen: de bidtocht zal zoo het meeste succes geven; de gevaren worden er totaal door uitgeschakeld; het geeft oe- zuimging; de tocht wordt er door bekort en ze kan aanleiding zyn tot uitbreiding van leden. De vergadering ging er gaarne mee accoord. Het bestuurslid, de heer Jac. Olyerhoek, werd met alg. st. herkozen. Haar aanleiding van een vraag bij de rondvraag deelde de directeur mee, dat kapelaan Langemeijer den tocht zal mee maken. Thans bracht het zangkoor van St. Joseph te hooren: Attende Domine en Ecce Panis; het laatste meerstemmig. Hierna werd het woord gegeven aan pastoor Bosch. Deze bespreekt niet de "ge schiedenis der H. Stede, maar .wil zijn rede wijden aan het H. Sacrament, het centrum van ons geloofsleven. Spr. acht de H. Eucharistie het middel tot verbete ring der Katholieke Maatschappij en ver volgens ook ter verbetering der geheèle samenleving. De vereering is door alle eeuwen heen geweest een plicht der dank baarheid, begrepen door onze Martelaren, onze Kerkleeraren, kunstenaars, dichters; ook in vroeger tijd door vorsten en volke ren. Later kwam de afval; kwamen de haters van God, de onverschilligen; spr. licht een en ander duidelijk toe. Aan ons de taak van herstel! Laten we bij den bedetocht bidden voor de ontkerstende wereld; vergeet de onverschilligen niet. Met een schitterende peroratie- besluit pas toor Bosch zijn rede (daverend applaus). Hierna een hartelijk dankwoord van pas toor van Leeuwen, met extra opwekking de rede te overwegen; dan nog enkele ge zangen, het Mirakellied en sluiting met een dankwoord. KATWIJK AAN DEN RIJN Gestoorde kerkdienst. Tijdens een gis teravond in de Parochiekerk gehouden Lof ontstond kortsluiting in de electrische ge leiding. Na een harde knal doofden alle lichten en ontstond bij het schakelbord, dat bevestigd is in het portaal dat nSar het zangkoor voert, een begon van brand. Dat de kerkgangers onthutst waren en ijlings bij het schijnsel van het nog brandende kaarslicht de kerk verlieten, laat zich be grijpen. Intusschen hadden enkele aanwe zigen de handen uit de mouwen gestoken en het begin van brand gedoofd. Het waren angstige oogenblikken geweest. Loonen land- en tuinbouwarbeiders. Op uitnoodiging van het hoofdbestuur van den Ned. Christ. Landarbeidersbond werd gisteravond een vergadering gehouden ter bespreking met de afdeelingsbesturen van de diverse standsorganisaties om te trach ten tot overeenstemming te komen ten op zichte der arbeidsloonen in de Land- en Tuinbouw voor het contractjaar 19401941. De besturen der Landarbeidersbonden 6tellen voor de loonen die in het versche nen jaar 17 per week, en voor de vier wintermaanden 16.per week, en resp. 3 en 2.75 per dag bedroegen, in ver band met de hoogere levensstandaard van wege de abnormale tijden, thans te bepa len op resp. 18.50 en 17.50 per week en resp. 3.25 en 3 per dag en voor over werk inplaats van 40 ct., nu 45 ct. per uur. Tevens werd voorgesteld om, indien zich bijzondere omstandigheden voordoen, bei de partijen het recht te verleenen, herzie ning van de loonen voor te stellen aan de wederpartij en wanneer geen overeenstem ming werd bereikt, bij arbitrale uitspraak te laten beslissen. Nadat de verschillende afdec'ir.gsbesturen hadden medegedeeld, dat zij op de ledenvergadering deze voor stellen zouden bespreken, werd de samen- eprekir-fc bepaald op Vrijdag 29 Maart. Hierna sluiting dezer bijeenkomst. Katwijksche wijkverpleging. Deze vereeniging hield haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag vermelden we, dat door de wijkzusters 12549 bezoeken wer den afgelegd, het hoogste cijfer wat nog ooit was bereikt.. Een achttal patiënten werden in het ziekenhuis aan den Zeeweg verpleegd met 275 verpleegdagen. Ook werd door de zusters het t.b.c.-werk ver richt over de beide Katwijken. Het jaar 1939 gaf nogal moeilijkheden in verband met het in beslag nemen van het zieken huis door de militairen. Ook het consulta tiebureau voor zuigelingen moest om die reden worden verplaatst. De heer Werther, penningmeester, bracht het financieel ver slag uit. De rekening sloot in ontvangst en uitgave met 5095.36. Er was een kassal do van 493.04. Het rapport van de Com missie van Bijstand, uitgebracht door mej. Zuyderduyn, wees aan dat aan den pen ningmeester was afgedragen 512.66. Den dames werd dank gezegd. De ontvangsten voor het „vrije bed" waren 44.31, de uit gaven 135.50. Na rondvraag sluiting. L1SSE De distributie van goedkoope levensmiddelen. Volgens de statistiek werden in het af- geloopen jaar aan werklooze en armlastige gezinnen uitgereikt 35773 halfpondspakjes goedkoope margarine, 17253 pakjes bak- en braadvet, 1800 blikken groenten, 1453 blikken tomatensoep, 9135 diverse soorten vleesch in blik en 1900K.G. versch ge bakken visch. Alleen die armlastigen komen voor ver strekking van goedkoope levensmiddelen in aanmerking,, die een vaste wekelijksche ondersteuning ontvangen, hetzij van een der Kerkelijke Armbesturen of Diaconiën hetzij van het Burgerlijk Armbestuur. H.B.G. Gisteren hield de afd. Lisse haar jaarvergadering onder voorzitter schap van den her P. Warmerdam Czn." De voorzitter uitte den wensch, dat de regeering spoedig zou overgaan tot het doen uitbetalen van het ingeleverde plant goed, hetwelk tot veevoeder is gemalen, als mede de volle uitbetaling zou doen van het geleverde surplus. Spr. besloot met den heer Tanis, voorzitter, die wegens ziekte verhinderd is, een spoedig herstel toe te wenschen. Doordat de secr., de heer D. C. Nieuwen- huis, in militairen dienst was, werden de notulen uitgebracht door den waarnemend secretaris den heer J. J. Pijnacker, waarna genoemde functionaris jaarverslag uit bracht. De penningm., de heer P. Dames, bracht vervolgens zijn financieel jaar verslag uit, waaruit bleek, dat er een batig saldo was van 71.05. De boeken en be scheiden van den penningm. werden ge controleerd door de heeren J. P. Segers en Th. van der Vlugt. De aftredende bestuurs leden, de heeren P. Warmerdam Czh., 2e voorzitter en D. C. Nieuwenhuis, le secre taris, werden bij acclamatie herkozen. De beschrijvingsbrief voor de Algemeene Vergadering werd hierna behandeld. Betreffende het voorstel Voorhout en Winkel aangaande de 5 verhooging voor de opslagbollen, werd besloten den alge- vaardigden vrij mandaat te verleenen, om dat dit van te weinig belang werd geacht in dezen benarden tijd. Tot afgevaardig den naar de algemeene vergadering wer den benoemd de heeren P. Warmerdam Czn. en P. Dames en tot plaatsvervangers de heeren J. Kortekaas en B. Berbee. De heer D. van Egmond, propagandist voor het H.B.G. hield hierna een leerzame cau serie over de narcissencultuur in den breedsten zin des woord. LEIDSCHENDAM Vereeniging voor Luchtbescherming. Onder voorzitterschap van den heer S, Veenenbos hield gisteravond de afdeeling vön de luchtbescherming een vergadering in café „De Zwaan". Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op burgemeester Keijzer en den gemeente-architect, den heer G. de Regt. In zijn openingswoord heet de voorzitter bijzonder welkom den burgemeester en spreekt hij zijn vreugde uit over de groote opkomst. Schrijven is ingekomen van den heer Warmolts, dat hij op medisch advies het voorzitterschap moet neerleggen, terwijl ook de secretaris, de heer Maal wegens drukke werkzaamheden zijn functie moet neerleggen. Blijkens mededeeling van den secretaris is de vereeniging aangewezen om een pa niekstemming te voorkomen; deze kan voor een groot deel voorkomen worden door de aanschaffing van blokbrandweerappara- ten, doch de groote kwestie is het geld. Een verzoek aan het gemeentebestuur voor een geldleening of voor aanschaffing van deze apparaten door de gemeente, welke deze dan aan de afdeeling in bruikleen zou af staan. heeft geen resultaat gehad. Door het hoofdbestuur was voorgesteld de contributie te verhoogen, doch de afdee ling heeft zich hiertegen verzet. Volgens den secretaris was de beste oplossing aan te sluiten bij de afdeeling Voorburg. Over deze kwestie wordt lang en breed gesproken, waarbij burgemeester Keijzer doet uitkomen, dat de afdeeling geen mede werking heeft van de overheid. De heer v. d. Zwet stelt voor te trach ten een leening te sluiten bij de ingezete nen, doch velen zien hierin geen heil en zijn ten deze pessimistisch gestemd. De heer Verheijen zegt, dat het voorstel v. d. Zwet dient te worden aangenomen, evenals het voorstel van den burgemees ter om in de verschillende wijken bonnen te verkoopen. Het zou z.i. ook juist zijn, als van deze vergadering uit een advies ge richt werd aan den raad, waarin nogmaals aangedrongen wordt op de noodzakelijk heid om alsnog een leening aan de afdee ling toe te staan. Besloten wordt om aan- deelen uit te zetten in de gemeente van 5, 10 en 25. oorts werd besloten om een bonnenstt'sel in te voeren en voorloopig een blokbrandweerapparaat aan te schaf fen, terwijl zoo noodig, uitgaande van deze vergadering, nogmaals een adrês wordt ge richt aan den gemeenteraad. Bij de bestuursverkiezing wordt tot voor zitter gekozen de heer Groene.wegen en tot secretaris de heer J. F. Ploeg. Bij de rondvraag werd dank gebracht aan den scheidenden voprzitter en secre taris voor het vele werk. Met een opwekkend woord voor den bloedtransfusiedienst van het Ned. Roode Kruis werd de bijeenkomst gesloten. Autobotsing. Op den Voorburgschen weg had een botsing plaats tusschen een militaire auto en een auto van den heer v R., alhier. Door den schok schoot een naast den heer v. R. zittende dame door de voorruit en liep daarbij eenige ontvel lingen aan het gelaat op. Beide wagens werden vrij ernstig beschadigd. Door de po litie wordt een onderzoek naar de schuld vraag ingesteld. NOORDWIJKERHOUT Voor Finland. De spoedactie voor Finland is achter den rug. Het totaal aan tal gebreide stukken is als volgt: 62 paar wanten en handschoenen. 83 paar sokken. 1 paar polsmoffen. 20 oorverwarmers, 14 sjaals, 5 bivakmutsen. Verder werd ont vangen 4 truien, een bontkraag, twee man tels en wat warm ondergoed. Aan geld werd opgebracht ƒ270.85. De wol kon daarmede ruimschoots betaald worden en bovendien is voor het resteerende bedrag nog veel wollen goed gekocht. Alles is reeds naar Finland onderweg. De initiatief neemster mej. M. v. lersel. dankt alle vlü- tige vrouwen en meisjes van Noordwijker- hout en de Zilk. Dank ook aan de dames, die er een middag in de kou voor over had den om te collecteeren. ZILK „Stille Omgang". Gisteravond verga derde de afd. Zilk van den Stillen Omgang in het parochiehuis. Ruim half negen open de de voorzitter, de heer H. v. d. Vossen, de vergadering. In zijn openingswoord heette spreker alle aanwezigen hartelijk welkom, vooral den pastoor, directeur, en de beide, kapelaans. Vervolgens herdacht spreker het overleden lid C. Kerkvliet met gebed. Spreker betreurde het feit, dat het ledental telken jare achteruitgaat niet tegenstaande de vele groote geestelijke voordeelen aan deze vereeniging verbon den. Door den secretaris, den heer J. Rem merswaal, werd vervolgens een kort ver slag uitgebracht over de jongste hoofdbe stuursvergadering. De notulen en jaarver slag, dat hierop volgde, werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Het finan- cieelverslag van den penningmeester, den heer C. J. Nederstigt, vermeldde aan in komsten ƒ132.51, aan uitgaven ƒ78.45. Het batig saldo was dus ƒ54.06. Op een vraag van den heer H. Nederstigt naar de stand van het fonds voor een eigen vaandel ant woordde de voorzitter dat thans een bedrag van ƒ80.aanwezig is. Voorts deelde de voorzitter mede, dat de afd. Zilk dit jaar niet gezamenlijk met de afd. Hillegom zal gaan. Het vertrekuur is bepaald op 12 uur, v/aarna onmiddellyk vertrek per autobus. De aangekezen kerk is de St. Dominicus- kerk aan de Spuistraat. Wanneer de Stille Omgang is beëindigd gaan alle leden, goed aaneengesloten naar de kerk en nemen plaats aan de rechterzijde zooveel moge lijk naar voren. Uit de kerk gaan allen on middellijk naar de bussen en wordt de te rugreis aanvaard. De pastoor deelde hierop mede, dat de Hoogmis zal worden opgedragen voor de intentie van de leden en hun familie. Dan kreeg kapelaan v. d. Hoogte het woord. Deze hield een prachtige lezing in verband met den a.s. Stillen Omgang. De rede viel zeer in den smaak en werd met groote aan dacht gevolgd. Bij de rondvraag sprak de pastoor nog een opwekend woord. Hierna sluiting. OEGSTGEEST Auto-botsing. Op den hoek Spaar garenstraatRegentesselaan kwam een vrachtauto bestuurd door G. C. M. uit Voorschoten bij het achteruitrijden in botsing met een bestelauto van D. van D. uit Katwijk. Door de botsing moest de bestelauto het ontgelden en werd aan de voorzijde beschadigd. Een onderzoek naar de schuldvraag wordt door de politie in gesteld. VOORHOUT E.H.B.O. Gisteravond kwam de R.K. E.H.B.O. afd. Voorhout onder voorzitter schap van den heer M. P. A. Meis sen in vergadering bijeen in de groote zaal van het parochiehuis. Na opening met den christelijken groet en woorden van welkom tot de zeereerw. heer Pastoor, mevr. Bots-van Schaik en. alle leden, wilde de voorzitter de afdeeling feliciteeren met de aanwinst van 25 gedi plomeerde leden. Ook een woord van ge- lukwensch wilde spr. vanaf de bestuurs tafel doen hooren aan de leden, die met goed gevolg dit le .examen hebben vol bracht. Spr. wenschte allen toe dat zij die geslaagd zijn van hun diploma's die vruch ten mogen plukken die redelijk daarvan mogen worden verwacht Het woord is thans aan den heer H. A. Allard die zijn notulen voorleest en ze on gewijzigd ziet vaststellen, waarna de voorzitter namens het bestuur een uit eenzetting geeft van het karakter van de Voorhoutsche afdeeling der R.K. E.H.B.O. Meer speciaal, benadrukt de voorzitter de figuur van de z.g. hospitantleden. Het be stuur wil den niet R.K. leden der afdeeling practisch gelijke rechten toekennen als den R.K. leden. Verschil in Godsdienst mag geen beletsel zyn om als lid dezer ver- ALPHEN AAN DEN RIJN Ziekenhuisverpleglng „St. Damlanus". Gisterenavond hield de R.K. Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging „St. Damianus" haar jaarvergadering, waarop slechts wei nig leden aanwezig waren. De voorzitter, de heer J. S. v. d. Sandt, bracht in zijn openingswoord dank aan hen, die de vereeniging trouw zijn ge bleven, ondanks noodzakelijk gebleken contributre-verhooging in het voorgaande vereenigingsjaar. Het financieel jaarver slag van den heer C. L. P. Janmaat sloot met een nadeeiig saldo van 509.15. Het bezit der vereeniging is teruggebracht op 1521.93. De heer Vester had de boeken en bescheiden keurig in orde bevonden. Het jaarverslag, uitgebracht door den secr., den heer G. «Bruines, vermeldde o.m. een te ruggang van het ledental met 122, waarvan de oorzaak hoofdzakelijk gezocht moet wor den in de contributie-verhooging. Ingekomen was een gecombineerd schrij- van van twee Leidsche ziekenhuizen, waar in werd medegedeeld, dat de kosten van verpleegdagen voor de 3e en tusschenklas- se, ingaande 1 April a.s. noodzakelijk ver hoogd moet werden en wel met 0.50 per dag. Alzoo komt dit bedrag op 13.—. Be sloten werd, dat voortaan alle leden, die in militairen dienst zijn, geregeld hun con tributie doorbetalen. Het desbetreffend ar tikel, waarbij deze personen hiervan ont heven waren, werd geschrapt, als gevolg van een bindende uitspraak van de hoog ste militaire autoriteiten die beslist heb ben, dat geen der militaire onderdanen, die met verlof of anderszins „thuis" vertoe ven en aanspraak zouden mceten maken op geneeskundige behandeling of iets derge lijks, in aanmerking kunnen komen voor vergoeding of bekostiging door een mili taire instantie. Na enkele wijziging van meer ondergeschikt belang in de artikelen van het reglement, onderging art. 28 een belangrijke hervorming in verband met de tijdsomstandigheden .Hieraan is n.l. toege voegd dat de vereeniging geen vergoeding in welken vorm toekent voor gevallen als gevolg van eventueelen corlog, burgeroor log e.d. Naar aanleiding van het ingeko men schrijven van de Leidsche ziekenhui zen werd het bestuursvoorstel met alge- meenestemmen aangenomen om met in gang van een nog nader te bepalen datum, welke in elk geval zoo spoedig mogelijk daar zal zijn, de contributie opnieuw te verhoogen, met 2 ct. per week, echter niet per lid, doch per gezin en alleenwonende personen. De periodiek aftredende be stuursleden, de heeren H. G. Veltman, C. L. P. Janmaat en Joh. C. Vink, werden m^t algemeene stemmen herkozen. De heeren Th. Rczestraten en J. v. d. Tol werden be noemde in de controle-commissie. Met dank aan allen, sloot de heer van der Sandt met gebed. Kindje aangereden. In wijk Hoorn werd gisteren het 5-jarig dochtertje van J. de H., toen het kind plotseling den Rijks weg overliep, door een passeerende auto aangereden. Het meisje brak een been en werd aan een arm verwond. Dr. K. ver leende de eerste hulp; den bestuurder der auto, v. H., treft geen schuld. eeniging toe te treden. Vervolgens vindt bestuursverkiezing plaats. Op een ter vergadering gestelde vraag om het bestuur bij acclamatie te be noemen antwoordde de voorzitter ont kennend. Zoodat tot verkiezing van een geheel nieuw bestuur moet worden over gegaan. Inmiddels doet de voorzitter voorlezing van een schrijven van het bestuurslid mej. Lukassen-Vermeulen die wegens gezond heidsredenen niet langer een bestuurs functie kan blijven bezetten. Waarna de voorzitter namens het bestuur haar dank brengt voor het vele werk vanaf de op richting der afdeeling met veel ijver ver richt. De thans bekend gemaakt wor dende stemming heeft tot resultaat, dat, alle zitting hebbende leden worden her kozen terwijl als nieuw bestuurslid wordt gekozen verklaard mej. Cor Nijssen die door den voorzitter met deze uitverkie zing wordt gelukgewenscht. Tenslotte volgde nog een bespreking over de organisatie van de op 28 Maart 1940 'e houden feestavond, waarover nog nadere mededeelingen zullen verschijnen. Na een vrijwel onbelangrijke vergade ring sloot de voorzitter met den christe lijken groet deze interessante E.H.B.O.- bijeenkomst. Gevestigd: Tj. Posthumus van Vee- nendaal (U.)" A. Kersbergen van Rot terdam A. Veltman van Amsterdam. Vertrokken: P. A. J. Lutterman naar Leeuwarden J. van Arkel naar Amster dam A. Oudshoorn naar Hazcrswoude. Geboren: Maria Elisabeth, d. van N. B. Moerkerk en A. M. Wortman Maar- tje Simona, d. van S. Binnekamp en M, van der Star Johannes Cornelis, z. van J. van Beest en F. T. P. Jens. Gehuwd: A. Oudshoorn 27 j. en D. van Oostrum W. Buitenhuis 31 j. en A. Oudshoorn 29 j. Overleden: L. W. A. M. van Leeu wen 15 maanden J. G. Baart 73 j. M. Wilschut 72 j. ROELOFARENDSVEEN Ziekenhuisfonds „St Vincentius a Paulo" Gisteravond werd onder voorzitterschap van den heer G. Hölscher in de St. Pan- cratiuszaal de jaarvergadering van boven genoemd ziekenhuis fonds gehouden. De voorz. heette allen hartelijk welkom, in 't bijzonder dr. P. G. C. van Dooren, en liet vervolgens alles nog weer eens pas- seeren, wat in 't afgeloopen jaar voorge vallen was, o.a. 3 mnd. vrij van contribu tie-inning, medewerking -erleend voor ver pleging in sanatorium bij T.B.C.-leiders. De secr., de heer Joh. J. v. d. Meer bracht het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat er 55 patiënten in een ziekenhuis verpleegd waren, waarvan 27 in 't St. Elisabeth- en 26 in 't academisch-ziekenhuis en 2 in diverse verpleeginrichtingen, met een totaal van 1002 verpleegdagen. 25 zieken waren ver voerd per luxe auto en 12 per ziekenauto. Vergoeuing was verleend voor 20 Röntgen- behchtingen met een totaal bedrag van 152.50. Het aantal leden per 1 Jan. 1940 bedroeg: 323 gezinnen, 33 alleenstaande personen en 515 betalende kinderen. Vervolgens hoorden w(j uit dit jaar verslag nog, dat aan gemobiliseerde leden vrijstelling van contributie was verleend. Ook wek.e de secr. de leden op om toch het plaatselijk ziekenhuisfonds trouw to blijven, omreden zij daar de grootste voor deelen kunnen genieten, getuige de hier boven vermelde faciliteiten, aan de leden veneend. De penningm., de heer L. J. v. d. Meer, rapporteerde den finantieelen toe stand van het ziekenhuisfonds. De ont vangsten bedroegen 6177.18, de uitgaven 3704.16 en het oatig saldo aldus 24/3.02. Uit deze gegevens blijkt wel, dat het plaat selijke ziekenhuisfonds op een gezonde finantieele basis gegrondvest is. De con trole-commissie braent by monde van den heer M. Verdtl een voor den penningm. gunstig rapport uit. De secr. las vervolgens een schrijven voor van het Diaconessen- en St. Elisa- beih-ziekenhuis, waarin medegedeeld werd, dat de liggelden voor verpleegden niet 0.50 per oag verhoogd zouden wor den. Aangaande dit schrijven stelde het be stuur voor, om het op de agenda vermelde bestuursvoorstel, om wederum 3 mnd. geen contributie te innen, te wijzigen in 10 weken. De vergadering ging met deze wij ziging accoord, en besloten werd dan ook om ae leden 10 weken vry te stellen van contributie-inning. De bespreking aan gaande de verhooging van de lig-dagen voor verpleegden werd tot een volgende ledenvergadering uitgesteld. Het bestuursvoorstel inzake verhooging van vervoerkosten, en vervoerkosten van loopende patiënten, werd, na een toelicti- ting van den secr., aangenomen. De af tredende bestuursleden, de heeren Joh. J. v. d. Meer en L. J. Kerkvliet, werden her kozen. Tot lid van de controle-commissie 1940/41 werden benoemd de heeren A. Pouw en E. Elstgeest Azn. Bij de rondvraag werd door een der leden onder de aandacht gebracht, de col lecte met de ziekenhuisbussen, die iedere Zondag aan de ingang van de kerk gehou den wordt. Het is n.l. een enkele maal ge beurd, dat deze collecte niet gehouden werd, om reden de collectanten niet aan wezig waren. Verbetering in deze zou on getwijfeld de opbrengst ten goede komen, en dit zou ook wel ten gunste van verpleeg de zieken komen. Vervolgens richtte de voorz. nog een woord van waardecring tot dr. van Dooren, voor de vele werkzaamheden, in 't belang del" leden verricht. Spr bracht dank aan secr. en penningm. en herdacht den oud- penningmeester J. de Prie z.g., die zulke ongunstige finantieele tijden van het zie kenhuisfonds heeft moeten meemaken. ^■t*isenri/(7Ge,LnRo/<t(ert,Myw> WHE' lUNtTHIEJ AANGENAAM Ai m toj ot onoekk/ncxomt o/iT ie- MAND GEPUOCu HEEF' /E fAN WIN A TE tfAKEN. EEN )POOtr LVAl NET N/ET' OJt LATE tl GEEN TPOtEHNA. GE/EOF'tit iAt/DV, HEt /J QEtftt Aiiu/f EAT fEER <S}/S,ïierfAlM C,/",N "'er mmi et CAT EN HET NOL voon WAT NE'

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 11