OMGEVING RIJNSTREEK WOENSDAG 28 FEBRUARI 1940 UE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 HILLEGOM H.B.G. Dinsdagavond hield de afd. Hillegom van het H.B.G. haar jaarvergade ring, onder voorzitterschap van den heer D. E. Nieuwenhuis. De opkomst was zeer goed. Met alg. st. wordt de heer D. E. Nieuwenhuis benoemd tot lid van de Hill. Beurscommissie. De penningm. sloot zijn boeken met een batig saldo, groot 26.34; in totaal is het kasbezit 112.89. Het jaar verslag van den secr. was beknopt, doch duidelijk; het aantal leden bleef stationair. De heer P. J. Koop bracht verslag uit van de Onderlinge Hulpverleening, hij ver trouwt, dat de leden propaganda zullen blijven maken voor dit sociale werk en mochten oudere vakgenooten onder de wapenen wordengeroepen, dan strekke zich onze hulp ook tot die menschen uit. De heeren P. J. Koop en E. Cardol wor den met bijna alg. st. herkozen als be stuursleden. Tot afgevaardigden naar de Alg. Verg. op 4 Maart worden gekozen de heeren C. Kramer Lzn. en Telkamp-van Leeuwen, secundi de heeren E. Cardol en D. E. Nieuwenhuis. Hierna wordt de be schrijvingsbrief der Alg. Verg. behandeld Een der leden informeert naar de uitbe taling van het plantgoed: men snakt naar het geld, doch we hooren maar niets defini tiefs; de afgevaardigden zullen deze zaak met klem bepleiten. Verder wordt bespro ken het mogelijk groot surplus aan Narcis sen; men acht hiervoor, zoo noodig, een progressieve inkrimp gewenscht. Op de Alg. Verg. zal met klem bij het hoofdbe stuur worden aangedrongen op het in stellen van een commissie van onderzoek; ook de vereeniging „De Narcis" zal in deze actie worden ingeschakeld. KATWIJK AAN DEN RIJN VLIEGVELD „DE PAN". Zooals bekend komt de ingang van het vliegveld over de z.g. „Mientlaan" nabij de buurtschap „De Pan" alhier. Naar we ver nemen zal de officieele naam van het vlieg veld worden „Vliegveld de Pan", genoemd naar de buurtschap aldaar. Het bord, waar op zulks staat aangegeven, is in~ bewer king. Een viertal hangars, waaraan reeds eenigen tijd gewerkt wordt, zullen nu.de winter geweken ,is, spoedig haar voltooiing naderen. LEIDSCHENDAM FOTOGRAAF WEER OP VRIJE VOETEN. Onschuldige opnamen. De 25-jarige fotograaf, die Zondagmid dag te Leidschendam gefotografeerd zou hebben, is naar de „Tel." meldt, reeds weer op vrije voeten gesteld. De in zijn bezit aangetroffen films bleken na ontwikkeld te zijn, geen verboden opnamen te bevat ten. Gisteren zijn hem de films en het eveneens in beslag genomen fototoestel als mede een portefeuille met enkele papie ren, weer ter hand gesteld. Het onderzoek heeft geen enkel bezwa rend feit naar voren gebracht, doch wees integendeel uit, dat de fotograaf inderdaad opnamen gemaakt had van een werf voor het tijdschrift „De Waterkampioen". Om bij die werf te komen moest de fotograaf over militair terrein. De schildwacht liet hem passeeren, doch zijn opvolger had inmid dels den commandant gewaarschuwd waar na de arrestatie van den fotograaf volgde: Aanvankelijk zag het er bedenkelijk uit, omdat de fotograaf enkele buitenlandsche adressen en brieven bij zich droeg en een foto van Poolsche officieren, Dit versterkte de meening van de militaire politie, dat er iets niet pluis was. Ook deze bezittin gen bleken evenwel van onschuldigen aard te zijn. NOOTDORP Ziekenhuisverpleging „Voorzorg". De vereeniging voor ziekenhuisverpleging „Voorzorg" hield Maandagavond onder groote belangstelling de jaarvergadering in de zaal Sluijs. De voorzitter heette allen welkom, in het bijzonder burgemeester Schölvinck en herdacht daarna in gevoel volle woorden het overleden besturslid L. de Vreede, die gedurende 14 jaren bestuurs lid is geweest, dus vaanf de oprichting der vereeniging. Het jaarverslag van den secretaris ver meldde o.a., dat de vereeniging ondanks de groote moeilijkheden in het afgeloopen jaar nog ledenwinst kon boeken, zoodat het aantal leden op 1 Januari 1940 bedroeg: 1877. In 1939 zijn 26 patiënten in zieken huizen opgenomen met een totaal aantal ligdagen van 638, een getal, aanmerkelijk lager dan het vorige jaar, hetgeen volgens het verslag voor een groot deel te dan ken was aan het aanwezig zijn van een controleerend arts in de vereeniging. De penningm. bracht vervolgens zijn 74e jaarverslag uit.De inkomsten bedroegen aan contributies ƒ3109.74, aan inleggelden ƒ2.75, aan rente van kasgeld 15.35, aan rente van reserve ƒ93.18, of in totaal ƒ3221.02. De uitgaven bedroegen aan verpleeggelden 1738, aan vervoer 117 90, aan kosten van bode 289.46. aan diversen ƒ560.18, of in totaal 2705 54. Er is dus een winst ge maakt van 515.48. Uit de balans vermel den wij nog, dat de reserve cp 1 Januari 1940 groot was ƒ3581.90. In de commissie tot het nazien der boe ken werden gekozen de heeren A. K. H. Brebaart, D. A. van Eijk en C. L. de Ko ning. Elk jaar zal 1 lid aftreden in de volg orde de Koning, van Eijk, Breebaart. De bestuursleden Joh. J. van Leeuwen en N. Struijk werden met resp. 49 en 59 stem men herkozen. In de vacature van wijlen L. de Vreede werd Th. Lindeman met 41 stemmen gekozen. Uit het bestuur van 7 le den werd daarna met 51 stemmen tot voor zitter gekozen de heer J. J. v. Leeuwen. Er werden telkens 68 stemmen uitgebracht. Aan de orde kwam daarna een voorstel van het bestuur om het reglement in dien zin te wijzigen, dat vanaf 1 Januari 1940 tot 1 Maart 1941 de vergoeding per dag bij opname in een ziekenhuis zal bedragen ƒ4 inplaats van ƒ3. De controleerend arts, dr. de Vries, heeft het voorstel uitvoerig verdedigd mede in verband met de verhooging der verpleeg- kosten in de ziekenhuizen. In St. Antonius- hove kunnen de leden opgenomen worden voor 3.85, in het St. Hippolytus-zieken- huis te Delft eveneens voor ƒ3.85 en in Bethel te Delft voor ƒ4.50. Daarbij is dan de specialistische hulp en volledige klini sche behandeling inbegrepen. De vergade ring kon zich zonder meer met het voor stel vereenigen. NOORDWIJK Geboren: Adriana d. van A. Plug en A. de Vries. Maria Regina Josepha d. van H. S. A. Brands en K. H. I. S. Cohn. Franciscus Adrianus Theodorus Johannes z. van W. H. Hoogervorst en G. A. v. d. Berg. Adrianus Henricus z. van A. de Haas en W. G. Schrama. Mattheus Jo hannes z. van J. H. Groenenwoud en J. M. Smit. Wilhelmus Albertus Johannes An- tonius z. van F. Caspers en C. M. Steen- voorden. Gerardus Josephus Joris z. van A. v. Dijk en A. C. M. Versluis. Paulus z van H. Hoek en E. Barnhoorn, Adriana Alida Maria d. van P. J. Peschier en J. Oranje. Johanna Catharina Elisabeth d. van P. A. Rodenburg en A. M. Wouters. Quirinus Antonius Johannes z. van Q. A. Sluijs en J. J. Koeelewijn. Frieda Her mine Emma d. van W. Eelsum en G. Lui ken, Christina Maria d. van J. N. Verweij en H. Visser. Maria Johanna Catharina d. van E. L. de Witt en C. Admiraal. Ondertrouwd: A. v. Bieemn en C. J. Jansen. Overleden: Arie Plug 83 j. wedr. van N. Smit. OEGSTGEEST Gymnastiekvereeniging „H. B. S.". Voor patiënten verplegend personeel van Endegeest c.a. gaf gisteravond de gymnas tiekvereeniging H. B. S. alhier een uitvoe ring in de Centrale Ontspanningszaal. Na de opmarsch en wandelgroet sprak de voor ter, de heer Bouters, het openingswoord, waarin hij o.a. hulde bracht aan den leider, den heer M. de Troye, die ondanks de door de mobilisatie gebrachte tegenslag steeds blijk geeft, dat hem geen arbeid teveel is en daarmede, de moed er weet in te houden. Het een tiental nummers bevattende pro gramma is hierna op correcte wijze in vlot tempo afgewerkt, waarvoor de leider voor waar alle lof toekomt. Het Leidsch Salonorkest o.l.v. den heer J. Plu, dat welwillende medewerking ver leende, heeft op keurige wijze de begelei ding verzorgd. In de pauze heeft het hoofd van den Economischen Dienst, den heer J. A. Valk, namens den geneesheer-directeur zijn hartelijken dank uitgesproken voor het gebodene. Vermelden wij nog dat voor de pauze een tweetal partijtjes floret-scher men afwisseling gaf en met groote belang stelling is gevolgd. SASSENHEIM Vuilnisbegraafplaats. Naar wij vernemen is aan de gemeente Sassenheim door het Departement van So ciale Zaken toezegging gedaan tot mede werking in de uitvoering van diverse wer ken, w.o. aan de vuilnisbegraafplaats aan het einde van den Menneweg. A. R. K. A. De afd. Bloembollenstreek van de Alg. R.-K. Ambtenarenvereeniging kwam onder voorziterschap van den heer M. P. A. Meissen (Voorhout) te Sassen heim bijeen. Na een openingswoord instal leerde de voorzitter een aantal nieuwe le den, waarbij hij er op wees, dat nog onge veer 25 katholieke ambtenaren in de bloem bollenstreek geen lid van de vereeniging waren. Bij de ingekomen stukken memo reerde de oud-voorzitter, de heer Lyckla- ma (Hillegom) het overlijden van den oud- adviseur, kapelaan Westerkamp, die hij huldigde als priester en mensch. Besloten werd een H. Mis voor de zielerust van ka pelaan Westerkamp te laten lezen. De heer J A. M. Pinxteren bracht het jaarverslag uit, waarin hij o.m. zeide, dat het voor A. R. K. A. een der moeilijkste jaren is ge weest, daar de sinds 11 April ingetreden buitengewone tijdsomstandigheden, tenge volge van de toen reeds dreigende oorlog, de taak van ieder ambtenaar zoozeer ver zwaarden, dat zij aan andere zaken nau welijks aandacht konden schenken. Verder werd in het jaarverslag gewezen op de rede van mx. dr. A. A. van Rhijn, se cretaris-generaal van het dep. van Econo mische Zaken: „Nederland in de Economi sche branding". Deze autoriteit zeide o.m., sprekende over de practische loonpolitiek: „Daarom zal stijging in de kosten van het levensonderhoud voor hen, die de gering ste economische draagkracht hebben, de werkloozen, indien dat financieel eenigs- zins mogelijk is, tot steun verhooging moe ten leiden. Voor de werkende arbeiders zullen de loonsverhoogingen bij een stijging der kos ten van levensonderhoud achterwege moe ten blijven. Sterker nog geldt dit voor de ambtenaren, die een meer verzekerde po sitie hebben dan de arbeiders". De heer Pinxteren sprak de wensch uit, dat deze woorden niet aan de aandacht van het hoofdbestuur zijn intgaan. De heer P. J. H. de Boer (Noordwijk) bracht finan cieel verslag uit, waarna de begrooting voor 1940 werd vastgesteld met als eindcij fer ÖÉ9.25. Een bestuursvoorstel tot uitbreiding van het dag. bestuur met 1 lid werd niet aan genomen. Besloten werd de functies van secretaris en penningmeester te combinee ren. De heer de Boer zal de vereenigde functie waarnemen. De heeren Hubers (Sassenheim) en Pinx teren werden als bestuurslid herbenoemd. De rondvraag bood niets ter publicatie. De opkomst was tamelijk. VOORSCHOTEN Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert op Vrijdag, 8 Maart a.s., des avonds te 8 uur. WASSENAAR UITBREIDINGSPLAN SLECHTS GEDEELTELIJK GOEDGEKEURD. De raad dezer gemeente heeft op 30 Juni 1937 een herziening vastgesteld van het uitbreidingsplan dier gemeente. Dit herzie ne plan is, behalve voor een klein gedeel te, goedgekeurd door Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland. Tegen dit besluit zijn eenige inwoners van Wassenaar in beroep gekomen bij de Kroon, die o.m heeft overwogen, dat naar haar oordeel, tegen de bestemming, wel ke is gegeven aan de ten Zuiden en ten Westen van den electrischen spoorweg ScheveningenRotterdam gelegen buiten plaatsen (met uitzondering van een ge deelte, waaraan de bestemming van film studio is gegeven), en welke bestemming het mogelijk maakt, de daar gelegen bui tengoederen om te zetten in kleinere bui tenplaatsen van 10 H.A., door de eigena ren terecht bezwaar is gemaakt. Een der gelijke bestemming zegt de Kroon is ondoelmatig en voor de eigenaren te be zwarend, aangezien het hier terreinen geldt, welke worden ingesloten door een vrij dichte bebouwing in de gemeente 's-Gravenhage. Anderzijds zijn deze bui tenplaatsen dringend noodig als recreatie gebieden voor de aangrenzende gemeente 's-Gravenhage en derhalve behoort elke bebouwing daarvan te worden geweerd, zoodat ook uit dezen hoofde tegen de thans gekozen bestemming bezwaar moet be staan Dit laatste brengt mede, dat deze land goederen moeten worden bestemd voor doeleinden van openbaar nut. in welk ge- vdl zij binnen afzienbaren tijd van ge meentewege zouden moeten worden aan gekocht of onteigend, of dat het in stand blijven van deze landgoederen als zooda nig ook voor de toekomst door een over eenkomst met de eigenaren wordt verze kerd. Waar het hier recreatieterrein van 's-Gravenhage betreft, aldus gaat het be sluit van de Kroon verder, kan uiteraard niet van de gemeente Wassenaar worden gevergd, dat zij de hiervoor te brengen offers alleen draagt. De juiste bestemming van deze terreinen zal dan ook moeten worden gevonden in onderling overleg tussehen beide gemeenten. Met handhaving van vrijwel het ge- heele overige besluit van Gedeputeerde Staten is op deze gronden het plan t«r, aanzien van bovengenoemde buitenplaat sen niet goedgekeurd. „Oud-Leerlingen". In café van der Zalm werd door de afd. Wassenaar van den Bond van Oud-leerlingen der Tuin- bouwcursussen een ledenvergadering ge houden. Een lezing werd gehouden door den heer Galjard over het onderwerp: Combinaties in den tuinaanleg. Spreker zette uiteen, hoe in tegenstelling met vroeger, de paden, perken en randen een tuinaanleg uitdrukten. Thans is het de be planting zelve, mits in een goede combi natie gebruikt, die kleur en pracht naar voren brengt. Dat hiervoor een goede ma- terialenkennis een eerste vereischte is, laat zich begrijpen. Hierover voerde spre ker nog geruimen tijd het woord, waarna hij aan de hand van zeer vele lantaarn plaatjes liet zien wat er ook in kleine tui nen met de juiste combinaties van heesters en planten te bereiken is. Nadat hierop de beschrijvingsbrief voor de 15e algemeene vergadering, die op 5 Maart te Leiden zal worden gehouden, was behandeld, volgde sluiting van dezen leerzamen vergader- avond. WARMOND Volksbond. Voor de leden van den Volksbond hield de heer Angenent een lezing over St. Willibrord. Het was een zeer leerzame rede, die met de grootste aandacht werd gevolgd. De spreker had namens de leden van den voorzitter, den heer M. J. Hogenboom, 'n woord van dank In ontvangst te nemen. De voorzitter spoor de vervolgens de leden aan, toch allen een thermometer van het Kannunik van Schaikfond in huis te nemen, welk fonds zich ten doel stelt opleiding van priesters uit de arbeidsklasse. Wegens het ver gevorderde uur werd geen rondvraag ge- 1 houden. ALPHEN AAN DEN RIJN j GEMEENTESECRETARIS nELMSTRJJD GAAT HEEN. Tot gemeentesecretaris te Velzen is be noemd mr. F. A. Helmstrijd, secretaris der gemeente Alphen a. d. Rijn. De benoeming geschiedde met 16 van de 27 stemmen. De heer Helmstrijd heeft sinds 1 April 1935 de gemeente Alphen a. d. Rijn gediend. Ziekenfonds. Maandagavond is in ho tel „Toor" de jaarlijksche verzekerden-ver gadering van de Mij. Ziekenfonds „Alphen en Omstreken" gehouden, welke zeer goed was bezocht. Bestuurslid-verz. vertegenw. de heer H. Redegeld, van Boskoop, opende de bijeenkomst. Als verzekerden-vertegen woordigers voor Alphen aan den Rijn wer den herkozen de periodiek aftredende hee ren A. Groeneveld en A. F. Ruijssenaers en in de plaats van den heer A. v. Emmerik die in 1939 als zoodanig heeft bedank, de heer J. G. van Schaik. Als plaatsvervan gers van de twee eerstgenoemde verz. ver tegenw. werden herkozen de heeren W. Geerlof en D. Verkade. Op de vraag vanaf de bestuurstafel hoe de verzekerden gaarne opgelost zagen de verhooging van de ligdagenkosten van de twee ziekenhuizen te Leiden (Diaconessen en St. Elisabethziekenhpis) verklaarde de geheele vergadering zich unaniem vóór de contributie hiervan evenredig te regelen en niet de meerdere verpleegkosten door eiken verzekerde voor zich te laten dra gen. KOUDEKERK Ph. Qualm t Gisternacht is in den ouderdom van 82 jaar, na een korte ongesteldheid in het Diaconessenhuis te Leiden overleden de heer Ph. Qualm, die na het overlijden van zijn echtgenoote den laatsten tijd te Al phen a. d. Rijn woonde. Met den heer Qualm is echter voor deze gemeente een zeer oude bekende figuur heengegaan. Zijn grootste bekendheid in het publieke leven heeft de heer Qualm ongetwijfeld als lid van den Koudekerkschen gemeente raad. In 1898 nam hy voor het eerst voor de Anti-Revol. Partij zitting in den Raad. Telkens zag hij zijn mandaat vernieuwd tot 1919, zoodat hij onafgebroken 21 jaar de belangen van de KoudekerkschF bur gerij heeft gediend, waarvan het grootste gedeelte en wel vanaf 1905 als wethoudei en loco-burgemeester. Hij onderscheidde zich in den Raad door zijn groote zakelijk heid. De heer Qualm was van 22 Febr. 1923 tot 1 Jan. 1936 ook lid van de schat- tingseommissie. Na zijn aftreden als lid van den Raad heeft de heer Qualm nog eenige jaren het ambt van gemeente-op zichter alhier bekleed. Wel een bewijs, dat men groote waardeering voor hem had en hoe groote noogachting voor zijn per soon en werk men hem toedroeg Zijn verscheiden zal ongetwijfeld door zeer ve len met groote ontroering worden verno- De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag 1 Maart a.s. des nam. tussehen 12 uur op de Alg. Begraafplaats alhier. NIEUWKOOP Personalia. De heer C. J. Verlaan, die van Mei 1935 tot en met Augustus 1938 ter gemeente-secretarie alhier werkzaam was en in de paar laatste jaren tevens de ad ministratie voerde over de steunverlee- ning, is met ingang van 1 April benoemd tot ambtenaar bij den Raad van Arbeid te 's Hertogenbosch. Vanaf 1 September 1938 was hij technisch redacteur bij de Ver eenigde Katholieke Pers te Amsterdam. NIEUWVEEN Eierenveiling. Maandag vergaderde de plaatselijke eierenveiling in de boven zaal van hotel Schreuder. De opkomst was bevredigend. De penningmeester boekte een finan cieel voordeel van ƒ24.73. Het verslag der veilingen in 1939 bracht een vooruitgaand resultaat. Aantal geveilde eieren 74.970 te gen 62.046 in 1938, een vooruitgang van 12.924. Ontvangen in 1939 f 2727.22, in 1938 2334.59, een vermeerdering van 392.63. De belangstelling op de veilingen wordt ook steeds beter, daar hier in hoofdzaak eieren komen van vastzittende kippen. Vanaf heden wordt weer wekelijks ge veild. De heer J. Zekveld werd met meer derheid van stemmen herkozen. Volksbond. De R.K. Volksbond kwam gister voor de tweede keer in ledenver gadering bijeen. Allereerst volgde een le zing met lichtbeelden met als onderwerp het eerste gedeelte van het H. Misoffer, door den geestelijk adviseur. Na deze leerzame lezing volgde be stuursverkiezing. De heer Joh. Vennewerd met algemeene stemmen gekozen. Daarna moest uit het voltallige bestuur een voorzitter gekozen worden; de heer N. Lebesque werd gekozen. De geestelijk adviseur dankte den oud-voorzitter voor diens taak-vervulling gedurende 15 jaar als voorzitter van de vereeniging. OUD-ADE Staatspartij. In Klein Rustoord ver gaderde de afdeeling der R.K. S.P. te Oud- Ade. Voorzitter Hartog opende in welge kozen en zeer gewaardeerde woorden deze bijeenkomst De notu'en van secre taris v. d. Wereld werden onder dankzeg» ging goedgekeurd. Ook het beleid van penningmeester Bens kon aller goedkeu ring wegdragen. De toestand der financiën bleek echter van dien aard te zijn dat mede tengevolge van de verhoogde afdracht een verhooging der contributie met 10 cent per lid per jaar onvermijdelijk was. Het bestuurslid J. v. d. Geest zag zich bij acclamatie voor een nieuwe zitting periode herkozen. Vervolgens was het woord aan den heer Ponsioen. Spreker schetste de moeilijk heden van het gezin, zoowel in de oorlog voerende landen als in ons eigen vader land; drong aan op rechtvaardige belas tingheffing en wekte de vergadering op tot eenheid, want dan is de toekomst aan ons. Tenslote zag de voorzitter zich aan gewezen om de afdeeling op vergaderin gen van de Kamercentrale te vertegen woordigen en de belangen der afdeeling te behartigen. Van de rondvraag maakte de heer Pen ning gebruik om den voorzitter te bedan ken voor diens gelukwenschen en de ver gadering voor het in hem gestelde ver trouwen bij de laatste gemeenteraads ver kiezing. Ziekenfonds „St. Mart in us" Vervol gens was het woord aan den voorzitter van het ziekenhuisfonds St, Martinus. Voorzitter van der Fits kon maar niet be grijpen dat zooveel leden overgegaan waren naar een ander fonds. Ons zieken huisfonds biedt toch zeer veel voordeelen voor een minimum prijs. Waarom is het nu ineens overbodig? Een combinatie van ziekenhuisfonds en een Speciaal tarief van het ziekenfonds is toch zeer wel mogelijk. Dat inderdaad het fonds geen winsten maakt bleek duidelijk uit de accurate cijfers van penningmeester Bartels. In het afgeloopen jaar werd ontvangen 1000.15 en uitgegeven 1115.66. Ondanks dit na- deelige saldo bleef, dank zij overschot uit vroeger jaren, in kas de somma van 587.97. Uit deze cijfers blijkt toch over duidelijk het nut, de noodzaak en ook de billijkheid van het ziekenhuisfonds. Wegens ziekte van den secretaris bracht waarnemend secr. v. d. Maat de notulen ten gehoore. Voorzitter en secretaris zagen zich bij acclamatie voor een nieuwe periode her kozen. Vervolgens gingen de besprekingen over de aanschaffing van een hoogtezon. Ge zien de hooge aanschaffingsprijs, gebrek aan lokaliteit en bediening besloot de ver gadering ondanks het gunstige medische advies dit punt aan te houden tot een vol gende vergadering. Bij de rondvraag bleek dat het fonds ca. 25 leden verloren heeft. Terugkeer van deze oud-leden zal zeer op prijs worden gesteld. Terugkomers zijn onmiddellijk trekbaar. Bovendien besloot de vergade ring voortaan vrij vervoer van en naar het ziekenhuis toe te staan, mits op medisch advies. RIJPWETERING L. T. B. Ledenvergadering van den L. T. B. afd. Rijpwetering, gehouden op Maan dag des voormiddags 9.30 uur in café van Benten. Omstreeks 10 uur wordt de verga dering geopend door den 2en voorzitter, den heer A. A. Bisschop met den chr. groet. Bij de ingekomen stukken is een schrij ven van den voorzitter, den heer Th. W. Straathof, waarin hij bedankt als voorzit ter der afd. Verder is er een schrijven van het H. B. inzake het vergaderen met an dere landbouworganisaties en een schrij ven van het Doofstommen-instituut om een bijdrage; waaraan geen gevolg kan worden gegeven wegens den slechten toestand van de kas. Rekening en verantwoording van den penningmeester had tot resultaat, dat de penningmeester een pluim kreeg voor zijn zuinig en accuraat beheer. Den heeren H. Duivenvoorde en M. Heemskerk, die de boeken en bescheiden hadden nagezien werd dank gebracht, terwijl aan genoem-' de heeren tevens werd verzocht het Stem bureau te vormen voor de bestuurverkie- zing die nu volgde en welke tot resultaat had, dat de heer J. Th. Juffermans tot voor zitter werd gekozen. De heer A. A. Bis schop, die herkiesbaar was, zag zijn man daat weer hernieuwd, hij werd met alge meene stemmen in het bestuur herkozen. In het jaarverslag, dat nu volgde werd het wel en wee der afdeeling, in het afge loopen jaar, nog eens in herinnering ge bracht en tevens naar voren gebracht, dat, wat de financieele uitkomst onzer bedrij ven betreft, 1939 tot de zeven magere Ja ren moet worden gerekend. Vervolgens komt het nog af te sluiten ar beidscontract ter sprake: het bestuur krijgt opdracht bij de besprekingen die met de arbeiders zullen worden gevoerd, rekening te houden met de slechte uitkomsten der bedrijven. Bij de rondvraag, komt de wensch naar voren om voortaan weer 's avonds te ver gaderen. Verder worden inlichtingen ge vraagd naar aanleiding van de veel te hooge strooprijzen. Ook het orgaan van den L T. B. komt weer ter sprake. De heer Bisschop wil een verzoek rich ten aan de redactie om voortaan de artike len die voor de boeren van belang zijn bij elkaar te plaatsen, die voor tuinders ook apart en zoo voor elke vakgroep apart. Ook komt de wensch naar voren om ln het najaar weer een gezellig avondje te or- ganiseeren, waartoe wordt besloten. Ver der wordt besloten aan den afgetreden voorzitter een dankschrijven te richten voor al wat de heer Straathof i- het be- belang der afd. heeft gedain. Hierna volgt slui'ing met den chr. g»ret.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7