Avontuur Venezuela. 3)e FEUILLETON in Naar het Amerikaansch van R. IiAEDING DAVIS. (Nadruk verboden). 12) Hij zuchtte. Waarom zyn ze in 's he melsnaam bang voor een verjaardagsfuif? Waarachtig, ze waren voor my ook bang. Hij gelooft er niets van dat we die men- schen niet kennen. Hy zei, dat hij zich niet met de politiek bemoeide. Dat beteekent natuurlijk, dat die kerels iets met politiek te maken hebben en dit is zeker hun ma nier van een vergadering houden. Het is vermoedelijk de plaatselyke methode om een revolutie op touw te zetten. Maar waarom dacht van Amberg, dat wij ook in het complot waren? Omdat ik Forrester heet? Peter knikte. Natuurlijk. Jou vader is geweldig dik met die kerels uit Venezue la en dat weet iedereen en dus denken ze dat jij dat óók bent. Ik wilde maar, zei hij een beetje geirriteerd, dat je oude heer je wat meer vertrouwde. Het is allemachtig aardig om boven in Forrester Building complotten te zitten uitbroeien, maar ver duiveld lastig voor de lui, die hier mid den in de vuurlinie te land komen. Als jou pipa niet een beetje voorzichtiger wordt zet Alvarez 'ons nog met een blinddoek voor tegen een muur en dan heeft je oude heer wat voor zijn grappenmakerij! Peter zat met zijn rug naar het gezel schap, maar Roddy, die tegenover hen zat, zag dat zij klaar waren met hun maal tijd. Pratend, gesticuleerend en lachend, liepen ze met elkaar het pad af. Hij stoot te Peter even aan, die zich omdraaide om naar hen te kijken. Op hetzelfde moment stapte een man uit de struiken en bleef naast Roddy stilstaan, terwijl zijn oogen ge vestigd waren op het gezelschap. Hij wachtte blijkbaar tot het genaderd was. Hij zag er uit als een chauffeur, die zijn meester om orders kwam vragen. Het ver baasde Roddy dan ook, dat hy geen auto had hooren aankomen. Maar overigens schonk hij geen aandacht aan die wachten de gestalte, daar al zijn interesse in beslag genomen was door dr mannen, die zoo'n hevige belangstelling voor hem hadden ge toond. De leden van het gezelschap waren tot de conclusie gekomen dat het pad te nauw was om met zijn allen naast eikaar te blij ven loopen. Een paar van hen waren langs de zijpaden afgedwaald, anderen hadden zich verspreid over het grasveld. Maar de voornaamste gast bleef nog wandelen op het grintpad, dat naar den uitgang leidde En Roddy kon hem nu duidelijk zien. Het was onmogelijk te schatten hoe oud hij was, omdat hy vlotte, jeugdige manie ren had. Hij zou nog geen dertig, maar hij zou ook veertig kunnen zijn. Hij was groot en zijn bewegingen waren elegant, terwijl hy toch iets militairs had; zijn zwart haar lag in losse golven over zijn aristocratisch gevormden schedel., Zyn oogen straalden met een vochtige schittering. Hij liep tus- schen twee van zijn vrienden in en zijn handen rustten op een schouder van elk; en hoewel de beide mannen ouder waren dan hij zelf waren zij zichtbaar vereerd door die onderscheiding. Zij lachten en knikten geestdriftig bij wat hij- zei en hy praatte rad en glimlachte. Roddy vond dat hy nog nooit zoo'n innemenden en tegelijk zoo persoonlijken glimiach had gezien. De jonge man maakte een uitstekenden indruk op Roddy. Hij vond hem een „Prince Char ming", die zich weliswaar van zijn charme bewust was, maar toch een elegante, dap pere en ridderlijke figuur. Opeens wendde de jonge man zyn ge zicht van zijn linkerbuurman naar den man. die rechts van hem liep. Roddy zag zijn oogen plotseling star worden. Zijn lip pen sloten zich. de .achende uitdrukking van zijn gezicht verstrakte. Zijn oogen wa ren gevestigd op iets, dat rechts van Roddy moest zijn. Roddy had een dergelijke beweging al meer gezien van Enge'schen, die naar hun zakdoek zochten, maar by dezen man was het gebaar bliksemsnel en onheilspellend. Ir. zijn houding was iets roofdieracutigs en dreigends. De hand van den man kwam weer te voorschijn en Roddy zag dat die hand een pistool omklemde. Om zyn beenen zoo vlug mogelyk onder de tafel vandaan te krijgen, schoof Roddy dit meubelstuk met alles wat er op stond, op Peters schoot. Met één sprong was hij naast den man en terwyl hij hem met zijn eene hand een -,tomp tegen de kin gaf, sloeg hij met de andere naar het wapen. Er klonken twee korte knallen en een scherpe kreet. De aanvaller wankelde on der den slag en zijn revolver zwaaide voor Roddy's oogen. Roddy greep er naar 'n korte worsteling nóg ->en knal toen ontglipte de man hem en schoot de struiken in met de vlugge glijdende bewegingen van een panter. III Roddy staarde hem wezenloos na, ter wijl hy onwillekeurig een vinger dien hy gebrand had aan het kruit, in den mond stak. Aan zyn voeten rolde de 'lesch Cu rasao en de smadelijke inhoud gutste over het grint. Hy bukte zich en raape te flesch op. Later herinnerde hy zich, dat hij zich had afgevraagd, hoe dat -'mg daar kwam en dat hy tegelijkertijd hoogst verontwaar digd was over de verspilling van zooveel kostelijke likeur. Hy draaide zich om om de flesch op ta fel te zetten en ontdeicte, dat de tafel omver lag, terwijl Peter, met druipende kleeern en woedende oogen, bezig was er onder uit te kruipen. Een eindje verder trachtte de jonge Venezolaan zich te bevrijden uit den greep van zyn vrienden, verlangend om den man. die op hem gevuurd had, te achter volgen. Zijn overige vrienden holden de pa den af, baanden zich een weg door de boschjes en namen elkaar in hun opwinding gevangen. De kerners en koetsiers stonden op een kluitje tegen elkaar te schreeuwen en te gesticuleeren. Maar Peter's stem klonk boven het ka baal uit. Hy sprong overeind uit de puin- hoopen van glazen en borden; zijn kleeren waren bemorst met roode wijn, koffie en sla en het tafelkleed fladderde ais een te wijde rok om zyn beenen. Woedend vloog hij op Roddy toe en Roddy week achter uit. Onder een stortvloed van krachtige termen eischte Peter een antwoord op de vraag wat Roddy eigenlijk bedoeld had. Kijk naar me!, commandeerde hy. Kijk naar wat je gedaan hebt! Kijk voor den dit en dat! Maar Roddy keek niet. Hij wist, dat als hy keek, hy zou moeten lachen. En hij wist ook dat Peter hóópte, dat hy zou moeten lachen om een afdoenden rechts grond te hebben om hem aan te vliegen. Hy trachtte een verklaring te geven en deed het op een nederigen, berouwvollen toon. Ik heb het gedaan, Peter; ik heb het gtdaan om je te redden. Ik was bang. dat hij je zou raken. Ik moest wel een beetje overhaast zijn. Bang, dat hij met zou raken! brulde Peter. En ondertusschen raakte hy me! Met een tafel! Kijk eens naar myn nieuw flanellen pak! En kijk hie es! Behoedzaam haalde hij zyn kleverige, ver warde haar uit elkaar. Kijk eens naai die buil achter op mijn hoofd! Is dat jouw opvatting, om iemand te redden? Aan Peters explosie werd plotseling een einde gemaakt door één van de jonge Ve- nezolanen, die weinig minder heftig was. Hij had zich van zijn vrienden oevrijd en kwam nu den vreemdeling danken, die hem gered had. Het was duidelijk, dat de man. die zyn leven bedreigd had. was ont snapte. Hij rukte Rody's handen met uit bundige, maar echt gemeende hartelijkheid. Hij omarmde hem, zooals het in zijn and gewoonte was, schudde hem bij zyn schou ders en klopte hem op den rug en met een vloed van Spaansche en Fransche en En- gelsche woorden trachtte hy bijn dank uit te drukken. Hij noemde Roddy zijn „be schermer", zijn ,,bon amigo", zyn ..brav* kamerad". En zijn vrienden waren al even onweerstaanbaar hartelijk in hun dankbe tuigingen. Ze prezen, ze juichten, ze bewon derden; met vlugge, sierlijke gebaren de den zij den stomp op den kin na, den strijd om den revolver, de ontsnapping van den moordenaar. Het was een gned-geregisseer- de pantomine. (Wordt vervolgd) Een der hoogtepunten van het lai-Poesam teest der Hindoes, dat onder enorme belangstelling te Medan is gevierd en gewijd is aan de godheid, die den mensch tegen demonen beschermt, vormt de optocht der .zelfkastijders". Met. schelle opwindende muziek stelt de stoet zich in beweging Door het derailleeren van een locomotief nabij Geldermalsen ontstond Dinsdag ernstige stagnatie in het treinverkeer tusschen den Bosch en Utrecht, terwijl de lijn naar Dordrecht geheel versperd werd Het opruimingswerk 'V J* t na den start van het vliegveld Croydon stortte een Engelsch vliegtuig neer waarbij drie huizen en eenige auto's werden verwoest Verscheidene personen kwamen bij deze ramp om het leven. De ravage op de p aats van het ongeval Prof. dr. G. A. F. Molengraaf!, oud- hoogleeraar te Delft en bekend inter nationaal geoloog, vierde zijn tachtigsten verjaardag De Britsche minister-president Chamberlain tijdens zijn te Birmingham gehouden rede, waarin hij nogmaals uitvoerig de oorlogsdoeleinden van Engeland uiteenzette Tengevolge van dijkdoorbraak bij Varseveld hebben groote over stroomingen plaats gehad, waardoor uitgestrekte gebieden blank staan

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 5