OMGEVING RIJNSTREEK Spionnage te Leidschendam DINSDAG 27 FEBRUARI 1940 CE EIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 KATWIJK Gemeenteraad. Woensdagavond hall acht vergadering van den raad. Punten van behandeling zijn o.m. Onderzoek geloofs brief en toelating als lid van den heer H. Haasnoot. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet voor het onderzoek naar de woningtoestanden. Voorstel tot het voteeren van gelden voor het instellen van een onderzoek ten behoeve van de zuive ring van rioolwater. KATWIJK AAN DEN RIJN Verbetering. De panden aan het Overrijn van den heer L., die de straat aldaar niet weinig ontsieren, zullen wor den afgebroken en hiervoor in de plaats drie woonhuizen gebouwd, hetgeen een aanzienlijke verbetering aldaar zal zijn. Politie. De vereeniging van Politie ambtenaren Katwijk en Omstreken hield haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat Oegstgeest zich bij de vereeniging had aangesloten. Het ledental was vooruitgaande. Het finan cieel verslag van den penningmeester ver meldde aan inkomsten een bedrag van 116.36, met het batig saldo van 1938 totaal 214.20, de uitgaven waren f 162.52, batig saldo 51.67. Na rondvraag en ge zellig samenzijn sluiting der vergadering. Inzameling voor Finland. Na een onlangs gehouden geldinzameling voor Finland is thans een comité opgericht tot andere hulpverleening aan Finland, n.l. het inzamelen van kleeding, schoeisel, enz. Het comité bestaat uit de dames mevr. Woldringh van der Hoop-André de la Porte, mevr. Bottema-van Amstel, mevr. Bergman-van Tongeren, mevr. Gerritsen- Verhagen en mevr. S. van Mourik. LEIDSCHENDAM K. J. M. V. Voor de K.J.M.V. „St Al- bertus Magnus" behandelde gisterenavond Pater P. Büller uit Woerden het onderwerp „Gezin, arbeid en vermaak". In zijn ope ningswoord wijst de voorzitter, de heer Wim Bleijs, er op, dat door verschillende omstandigheden het te behandelen familie program slechts langzaam wordt afge werkt; het onderwerp van dezen avond is zeker aller aandacht waard. De wereld, aldus spr., is doodelijk ziek en alles zal gedaan moeten worden, deze ziekte te genezen. Alles wordt reeds ge daan, actie voor God, enz., doch het voor naamste middel is een gezond gezinsleven. Duidelijk beantwoordt spreker dan de vraag: wat is een gezond gezinsleven, waartoe wij moeten komen. Hiervoor is noodig, dat de bedoeling van God wordt begrepen en nagestreefd. Wat Gods bedoe ling is met het gezin, toont spreker zeer duidelijk aan. Niet alleende ouders, doch ook de ove rige leden zeilen moeten zorgen, dat in het gezin alles gevonden wordt, wat noodig is, opdat het vermaak niet elders gezocht wordt. Ieder zal moeten hebben een ver antwoordelijkheidsgevoel. Spreker besluit zijn geestdriftige rede met een aansporing tot de jongeren. Im mers, aldus spreker, de toekomst ligt in uw handen, de maatschappij zal gezond wor den, als het gezin gezond is en het zal dus uw taak zijn gezonde, goede gezinnen op te bouwen. „Stille Omgang". Men verzoekt ons alsnog mede te deelen, dat Woensdag 28 dezer een vergadering wordt gehouden van het genootschap van den Stillen Omgang. Er zullen dien avond nog kaarten, enz. worden afgegeven. LISSE FINLAND-AVOND. Maandagavond werd in de groote loods van de HOBAHO te Lisse een groote Fin- sche avond gehouden. Een dichte men- schendrom stroomde naar het groote ge bouw. De ruime zaal, plaats biedend aan 1500 personen, was dicht bezet met een belangstellende schare. De achterwand van het podium was gedrapeerd met de Fin- sche en Hollandsche vlag, terwijl het po dium zelf versierd was met keurige bou- quetten witte seringen en bloemenman den met het product der bloembollenstreek, de hyacinthen, welke een fijne geur ver spreidden. Het uitvoerend comité komt een woord van lof toe voor de wijze, waarop deze avond was georganiseerd en voorbereid tot in de kleinste bijzonderheden. Nadat door militairen door tromgerof fel en trompetgeschal het aanvangsmo ment was aangekondigd, werd door de Lis- sesche Radio Centrale het Finsche Volks lied gevolgd door het Wilhelmus ten gehoo- re gebracht, waarbij de aanwezigen zich verhieven van hun zitplaatsen. Hierna sprak burgemeester van Rycke- vorsel een openingswoord. Allereerst ver welkomde de burgemeester de autoritei ten uit Lisse, voorts in het bijzonder den consul-generaal van Finland, den heer van d« Vlugt, die zoo bereidwillig was om de zen avond naar Lisse te komen. Het hulpgeroep uit Finland is ook in Lis se gehoord en op duidelijke wijze heeft men in deze gemeente op dit hulpgeroep gereageerd. Zelfs zóó dat de vele actie, op allerlei terrein ten bate van Finland, even moest worden stopgezet om deze Fin- land-avond tot zijn volle recht te doen ko men. Deze avond is reeds hu voor het comité een succes en getuigt van een enorme sym pathie voor Finland. De algemeene reden voor deze sympathie is wel hierin gelegen, dat ook wij zijn een klein en vrij en vrij heidslievend volk. Ook ons volk heeft in de historie bewezen de laatste druppel bloed voor zijn vrijheid te willen opoffe ren. De vrijheid van Finland wordt thans op grove wijze bedreigd. De burgemeester wees er op, dat onze streek zoo nauw betrokken is bij Finland. Hoe velen drijven niet handel op Finland en kennen dit land van nabij? Een schrij ven van een zakenman uit Finland, gericht aan den heer A. Verduyn Jr. alhier, werd voorgelezen, uit welk schrijven bleek, dat de nood in Finland hoog, zeer hoog geste gen is, doch de Finnen strijden met on vermoeide kracht. Het schrijven eindigde met deze kernachtige uitspraak: Wij zullen overwinnen of sterven! Zulk een land, aldus de burgemeester, verdient hulp, véél en «nel. (Applaus). Hierna werd het woord gevoerd door den consul-generaal, den heer Van de Vlugt, die aanving met dank te brengen aan de ingezetenen van Lisse, voor de actie wel ke hier gevoerd wordt voor hulp aan Fin land, zelfs zoo groot, dat er wat getem perd moest worden. Finland doet wat het kan, maar het kan het niet alléén! Het heeft de hulp noodig van alle beschaafde landen van de wereld! Nederland blijft hierin niet ten achter! De nood is hoog, zeer hoog gestegen. De strijd van een land met 180 millioen inwoners tegen een klein Finland met nog géén 5 millioen inwoners! De strijd om het bestaan is een strijd van alle eeuwen. Spr. wees er op dat Finland na de Reformatie een Lu- tursch land is geworden, doch dat ook door katholieke geestelijken uit Nederland hechte banden zijn aangeknoopt met de Kath. Kerk in Finland. In zijn rede zette spr. uiteen de historie en het volksbestaan van Finland. Het is het meest individualistisch land ter wereld met een diepgeworteld geloof. Een land, dat tot op 15 December 1939 zijn econo mische en financieele verplichtingen heeft voldaan. Dit werd door spreker nader uit eengezet. Ook op cultureel gebied staat Finland in de voorste gelederen. Ook op het gebied van de dichtkunst en beeld houwkunst neemt Finland een vooraan staande plaats in. Spr. eindigde met er op te wijzen, dat de strijd gaat om God en vaderland! Een krachtig applaus volgde op deze gloedvolle rede. Nu werd de Finland-film vertoond, waar in een mooi beeld werd gegeven van het land der vinnige Finnen. Een verloting werd gehouden waarvoor goede animo bestond. Met een slotwoord werd deze mooie Fin- land-avond besloten. H. K. W. De R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden hield gister avond in combinatie met de afdeeling Hil- legom een groote propaganda-vergadering, waarop de Bondsvoorzitter, de heer Cor- nelis, het woord zou voeren. De opkomst was tamelijk goed. De leiding van dezen avond berustte bij den voorzitter der af deeling Lisse, den heer J. H. van der Voet. De heer Cornelis sprak over Bedrijfsorga nisatie en wat er in dezen voor de Kath. handels-, kantoor- en winkelbedienden te doen is. De technische voorbereiding van dit vraagstuk is door onzen Bond reeds enkele maanden ter hand genomen. Spr. betoogde, dat de Staat aansporend zal moeten optreden. Na deze zeer duidelijke rede besluit spr. met te waarschuwen, dat de bedienden er voor zorgen, dat niet over hen zonder hen, besluiten worden geno men. Na een korte pauze bracht de voorz. der afdeeling Hillegom, de heer v. Dam, een woord van dank aan de afdeeling Lisse voor al het voorbereidend werk voor deze vergadering. NOORDWIJKERHOUT „Stille Omgang". In het St. Victorpa- tronaat had Maandagavond een zeer druk bezochte vergadering plaats van het Ge nootschap van den Stillen Omgang, afdee ling Noordwijkerhout. De bijeenkomst werd met gebed geopend door kapelaan Solleveld van de St. Victorparochie. Hierna nam de voorzitter, de heer E. Oostdam Jac.zn., het woord en heette alle aanwe zige leden hartelijk welkom in het bijzon der pastoor Westerwoudt en kapelaan Sol leveld, pater Booms, geestelijk adviseur van het Leidsch Bestuur met alle bestuurs leden. De voorzitter deelde in zijn openings woord mede, dat het ledental thans 275 bedraagt. Hij memoreerde de leden, welke de afdeeling in het afgeloopen jaar door den dood zijn ontvallen, n.l. de heeren Lat- ta en Piek. Voor hunne zielerust werd ge beden. Hierna werden de notulen voorge lezen en onveranderd vastgesteld. Vervol gens hield kapelaan Solleveld zijn aange kondigde rede met als onderwerp: „Het H. Sacrament van Mirakel in onzen tijd" Spreker begon met een vergelijking te ma ken tusschen den tijd waarin het wonder van het H. Mirakel van Amsterdam ge beurde en onzen tijd en vertelde vervol gens de geschiedenis van het wonder van het H. Sacrament in de maand Maart van het jaar 1345. Spreker bekeek de toestanden irf ons eigen land, waarna hij in het kort over woog wat ons het H. Sacrament van Mi rakel in dezen tijd leert. Spreker eindigde met de schoone aansporing van Vondel, op het eind van zijn Altaergeheimenissen. Een applaus en dank van den voorzitter beloonde kapelaan Solleveld voor zijn rede. Het zangkoor zong hierna het Mirakellied. Hierna werd het reisplan bekend gemaakt. De bedevaart zal plaats vinden in den nacht van 2 op 3 Maart a.s. Om 10 uur des avonds is er een Lof in de St. Victorkerk. Folo's van militaire objecten De politie te Leidschendam heeft, Zondagmiddag een man gearresteerd, van wie met vrij groote zekerheid kan worden aangenomen, dat hij als spion werkzaam was. Mogelijk is zij ook op het spoor gekomen van een complot, dat zijn vertrakkingen elders in het land heeft. Er bevond zich Zondag in de gemeente Leidschendam een man, gekleed in een bruine leeren jas, die met groote vrijmoe digheid links en rechts den omtrek in oogenschouw nam. Hij was voorzien van 'n fototoestel en maakte talrijke opnamen. Zijn doen en laten werd opgemerkt door een burger, fotograaf van beroep, wien het opviel, dat de man militaire objecten fo tografeerde. Toen de verdachte zich naar een bootenhuis op de jachtwerf Ravestein nabij Schakenbosch begaf, waarin militaire vaartuigen waren ondergebracht, waar schuwde hij den eigenaar van de werf, Deze, geen kwaad vermoedend, vertelde dat de man voor een watersport-periodiek opnamen maakte. Men liet den vreemde ling daarom rustig voortgaan met zijn ar beid. De burger waarschuwde vervolgens den schildwacht, die de militaire objecten ter plaatse bewaakte, doch ook deze werd n:et overtuigd van de schuldige manipula ties. Daarop heeft de fotograaf zelf inge grepen en de gemeente-politie van Leid schendam gewaarschuwd; welke kort daar na arriveerde en den man arresteerde. Bij het ingestelde onderzoek bleek, dat hij afkomstig was uit Arnhem, voorheen woonachtig te Den Haag. Hij was in het bezit van verscheidene sd- tuatieteekeningen en van Duitsche pa pleren. De militaire politie werd gewaar schuwd, waarop deze den arrestant over- ram, alsmede beslag legde op papieren en fototoestel. De militair, die hem bewaakte, vroeg den man of de foto's te zijnen huize kon den worden ontwikkeld, hetgeen werd ont kend. Wel stelde hij voor de foto's te doen ontwikkelen bij een vriend, die te A1- phen aan den Rijn woonde. De mili taire politie is gelukkig niet op ae aanbie ding ingegaan, want later bleek, dat de ge bruikte films zeer lichtgevoelig waren en dat er groote kans had bestaan, dat ze bij ae ontwikkeling totaal bedorven waren. Ten slotte zijn de films door den fotogra- fischen dienst van de Haagsche recherche ontwikkeld. De opnamen houden zeer be zwarend materiaal in. De politie meent hier weer een spoor van een spionnagccomplot te hebben ont dekt. Zoowel te Arnhem als te Alphen aan den Rijn wordt het onderzoek voortgezet. De leden worden verzocht vooral voorin de kerk plaats te willen nemen. Ook wordt verzocht niet meer te rooken n a het Lof, wanneer naar het station gewandeld wordt. Bij aankomst in de kerk te Amsterdam moet ieder zijn afgestemplde kaart gereed houden. Zonder afgestempelde kaart komt men absoluut niet binnen. Verzocht wordt niets op straat te koopen. Dit jaar vooral wijst het bestuur uit Amsterdam er op, dat voor de intentie „Voor Koningin en Va derland" op den Dam vurig gebeden wordt en niet minder op de bekende plaats vurig bidden voor de intentie voor de zee varenden en zy die op zee omgekomen ziin. In dezen tijd zijn beide intenties hard, zeer hard noodig. Hierna nam de heer Bergsma van het Leidsch bestuur nog het woord om over den omgang te spreken en vervolgens sprak Pater Booms nog. Deze zeide, dat hij de eerste maal was te Noord wijkerhout in een vergadering van den Stillen Omgang. Spreker maakte een com pliment aan het zangkoor voor zijn mooie zangnummers en noemde de rede van ka pelaan Soleveld schitterend. Spreker sprak de hoop uit, dat de aanwezigen niet alleen in den nacht van den stillen omgang Je zus zullen bezoeken, doch dit het geheele komende jaar veelvuldig zullen doen. De heer Schrijvers van het Leidsch be stuur sprak eveneens eenige woorden en haalde eenige gevallen van gebedsverhoo- ringen aan, te danken aan het H. Mirakel van Amsterdam. De voorzitter dankte pater Booms en de overige heeren van het Leidsch bestuur voor hun woorden tot de vergadering ge richt. Ook dankte hij het zangkoor. Pastoor Westerwoudt richtte ten slotte ook nog eenige woorden tot de vergade ring en bracht woorden van dank aan pater Booms. Hierna volgde sluiting op de ge bruikelijke wijze. Zij nog vermeld, dat spoorkaartjes Woensdagavond in het dorp afgehaald kunnen worden in café „De Zwaan" van 7.8.30 uur en heden, Dins dagavond, in de Kerkstraat bij Bert Broek hof van 5 tot 7.30 uur. K. J. C. St. Jozef. Zondag heeft in de St. Jozefkerk de installatie plaats gehad van een aantal Kruisvaarders van het St. Jozef-cohort. Het cohort bestaat thans uit de volgende bans: de Paulusban, Petrus- ban, Aloysiusban en Dolfussban. Gelukkig dat door de benoeming tot tijdelijk onder wijzer aan de R.-K. Jongensschool van den heer Wever, het cohort een heraut heeft bij gekregen. Het grootste nieuws voor de kruisvaarders is wel dit, dat door het on vermoeide werken van den directeur kape laan Schretlen, de Kruisvaart straks een eigen Burcht zal hebben, n.l. de garage aan den Heerenweg. Een pracht gelegen heid voor dit doel! We twijfelen er niet aan, of kapelaan Schretlen zal met behulp van zijn jongens van deze garage een werke lijke „Burcht" zien te tooveren OEGSTGEEST WEER EEN INBRAAK-POGING. Op den Haagsche Straatweg is bij de fa milie J. H. een poging tot inbraak ge pleegd. In den nacht is het een inbreker gelukt van buitenaf een raampen door uit boring te verwijderen. Hij klom naar bin nen, waar het echtpaar lag te slapen. Op het gerucht heeft de heer H. het licht aan gedraaid, waarop de inbreker de vlucht nam en in de duisternis verdween. Nasporing heeft tot geen resultaat ge leid. Comité Bijz. Nooden. Op'de gehou den jaarlijksche algemeene vergadering van de commissie van samenwerking voor bijzondere nooden zijn de aftredende be stuursleden mevr. J. H. Wichcrs-Rollan- det, mr. B. C. v. Krieken, G. Lubbe Th.z. en Jac. Uitenboogaard herkozen. De voor zitter, de heer H Gooszen, die niet voor herbenoeming in aanmerking wenschte te komen, verklaarde zich bereid het voor zitterschap tot uiterlijk 1 Juni waar te ne men. De secretaris, mr. B. C. van Krieken, bracht een uitvoerig rapport uit der werk zaamheden, waaraan we het volgende ontleenen. Teneinde voor de behandeling van steunaanvragen van kleine zelfstandi gen nauwer contact te verkrijgen met het Borgstellingsfonds, gaf het Nationaal fonds in den loop van het jaar in overweging, te bevorderen, dat een vertegenwoordiger van het BorgstellingSfonds in de commissie werd opgenomen. De heer P. v. Aggelen heeft nu in de commissie zitting. Vervol gens geeft het verslag een overzicht van de samenwerking met armbesturen en Diaconie. Het totaal uitgekeerde steunbe drag bedroeg 1680. Vergeleken met vo rige jaren is het aantal gevallen, waarin geholpen werd geringer. Dit wil echter niet zeggen, dat de tijdsomstandigheden zooveel beter zijn, integendeel. Aangeno men moet worden, dat door de oorlogstoe stand en de daarmede voor velen gepaard gaande moeilijkheden, in de toekomst weer meermalen een beroep op de commissi® zal worden gedaan. Mr. van Krieken be sloot met den wensch, dat het mogelijk moge zijn door eendrachtige samenwerking van de daarvoor in aanmerking komende instantie hulp te verleenen, waar die ver- eischt zal blijken te zijn. SASSENHEIM Inzameling voor Finland. De alhier gehouden collecte voor Finland heeft heeft 235.98 opgebracht. ALPHEN AAN DEN RIJN Ingekomen: G. van Beek, van Bode graven. E. C. Kenniphaas, van Woudri- chem. P. H. Pouw, van Hazerswoude. A. M. Kok, van Leiden. L. Blom, van Leiden. T. van Leeuwen, van Vianen. C. Muiswinkel, van Zwammerdam. H van Muiswinkel, van Zwammerdam. R. M. van der Meer, van Ter Aar. F. J. van d®n Bogaard, van Haarlemmermeer. G. J. van Dijk, van Haarlemmermeer. A. Treuren, van Gouderak. F. Hidma, van Amsterdam. G. Schroevers, van Bus- sum. Vertrokken: C. Schellingerhout, naar Nieuwveen. G. van Heusden, naar Den Haag. J. Bontje, naar Ter Aar. W. W. Smitt, naar Beverwijk. C. Bahl- mann, naar Eindhoven. J. van Egdom, naar 's-Gravenhage. J. B. Schelfhout, naar Rotterdam. AARLANDERVEEN wed. Chr. Landarbeiders bond. De Chr. Landarbeidersbond hield zijn jaar vergadering in het Vereenigingsgebouw. Daar de heer G. Vochteloo, voorzitter, we gens ziekte niet aanwezig was, werd deze verg. geopend met gebed door den spreker van dezen avond, den heer Sysma uit Utrecht. Door den secr., den heer Jac. Rijswijk, werden de notulen voorgelezen en zonder aanmerking onder dank goedge keurd. Het verslag van den penningmees ter gaf aan een batig saldo van 8.78. Door den heer K. Westerhout en H. Boogaard waren de boeken gecontroleerd en in orde bevonden. De heer Sysma gaf een uiteen zetting over het toeslagfonds vcor kinde ren, waarna spreker de landarbeiders aan spoorde zich toch allen te organiseeren. De heer K. J. Koenekoop, 2e voorzitter, hield een beschouwing over de positie der landarbeiders in dezen mobilisatietijd. Na de rondvraag dankte de voorzitter den spreker voor zijn opwekkende woorden en sloot de verg. met gebed. De gehouden col lecte bracht op f 1.02 J4. BOSKOOP Arboricultura. Reeds vele malen wa ren we getuige van gezellige, leerzame Ar- bori-avonden en steeds gingen we voldaan henen. Steeds weer vonden we er iets on verwachts, iets actueels, iets moois. Steeds weer genoten we van lezingen over inte ressante onderwerpen, waarin we iets leer den, waarvan we herinneringen medena men, welke niet gemakkelijk uit ons ge heugen zullen worden gewischt. Arbori- avonden en tevreden menschen vonden elkander steeds weer terug, waaraan ieder iets werd geboden wat hem verkwikken kon en wat een aangename ontspanning was temidden van de dagelijksche sleur. De Arbori-avonden zijn langzamerhand on misbaar geworden; speciaal dezen avond was de verwachting hoog gespannen. Dr. N. van der Sleen zou n.l. spreken over zijq reis-ervaringen in het hooge Noorden van Canada, temidden van Eskimo's en India nen Aan de hand van schitterende natuur opnamen in kleurenfilms zou dr. van der Sleen de talrijke aanwezigen medevoeren naar Alaska, naar de Yukon. Na een hartelijk welkomstwoord van den voorzitter van Arboricultura, den heer N. Weyer, ging de spr. over tot zijn causerie en wist de aanwezigen van begin tot eind te boeien Wie dr. van der Sleen kent, weet, dat hij met zijn vrouw de halve we reld heeft rondgezworven en op zijn toch ten alle belangrijke en interessante gege vens in foto's heeft vastgelegd. We leeren hem in zijn lezingen kennen als een man met een vasten wil om alle moeilijkheden te overwinnen, maar naarnaast zien we hem met een kinderlijke blik de mooie dingen bezien, welke de natuur zoo over vloedig bezit. De man die leeft, temidden van de natuur, hij 7'et de dingen zoo sim pel en eenvoudig, en daardoor zoo treffend en sprekend. Wanneer we hem in zijn be sprekingen volgen en we zien de kleur rijke werkelijkheid op doek gebracht, dan toont hij ons naast de bergen en rotsen, de eentonige steppen en meren, ook de intieme schoonheid van een paar bloemen, een vogelnestje met eitjes. Dan toont hij ons, naast de bruisende stroomversnellin gen de heerlijke stilte van den avond, waar de ondergaande zon zich spiegelt in het meer en de hemel in gouden gloed zet. Contrastrijk en overweldigend, eenvoudig en lieflijk plaats hij de tegenstellingen naast elkaar, toch harmonieerend, tegelijk treffend. En daartusschen door weeft hij zijn ervaringen, de vooruitgang en gebruik der techniek, de gevaren en moeilijkheden, waardoor we ons onbewust een duidelijk, zuiver beeld toonen van streken en we- relddcelen. Wanneer hij zijn ontmoetingen schildert met Eskimo's en Indianen, dan weet hij ons, tusschen vele humoristische teekeningen door, toch nog zooveel van het leven dier menschen te vertellen, dat we ze meer van nabij leeren kennen. We krijgen een inzicht in het rijk van plant en dier, van land en volk, van weersge steldheden en onhebbelijkheden. We lee ren tegelijkertijd een stukje geschiedenis en niet zonder moraal toekent hij de ont wikkeling van de volken in het hooge Noorden. De handelsbetrekkingen en le vensverhoudingen, alles wordt ons duide lijk en op aangename wijze medegedeeld door den heer Van der Sleen. We mogen zoowel Rrboricultura, als dr. van der Sleen zoowel Arboricultura, als dr. van der Sleen van harte dank zeggen voor den mooien. Wandelclub „Sport na Arbeid". We kennen de mooie onderafdeeling van de Boskoopsche Gezellenvereeniging nog al len wel door de Groote Rozenmarsch, wel ke verleden Jaar werd georganiseerd. De wandelclub „Sport na Arbeid" mag er zijn en ln haar laatstgehouden vergadering is besloten tot het organiseeren van eenige wandeltochten en wel op 2 Mei, Hemel vaartsdag, en 13 Mei, Tweeden Pinkster dag. Het is de bedoeling deze beide mar- achen gecombineerd te doen plaats vinden onder den titel: Rozentochten. Er is een fraaie medaille mee te verdienen en als souvenir een bouquetje rozen. Het inleg- geld voor beide tochten bedraagt 80 cent. De afstand voor de eerste marsch is 20 K.M. voor de dames en 25 K.M. voor de heeren, terwijl de tweede marsch respec tievelijk 25 en 30 K.M. omvat. Wie het voorjaar blij en vroolijk in wil wandelen, heeft dus volop gelegenheid. LEIDERDORP Geboren: Pieter z. van J. Anker en J. Meel. Ondertrouwd: A. K. V. G. Garretsen 23 jaar en M. J. Strampraat, 24 jaar NIEUW -VENNEP Biljarten. De heer Pardon speelde Maandag een partij cadre in Café De Groot te Nieuw-Vennep, waarvan de uit slag als volgt was: Pardon 500 11 144 45.45 v. Diemen 19 10 6 1.90 ZEVENHOVEN Inzameling voor Finland. Door het damescomité onder leiding van den Bur gemeester is bij een huis-aan-huis-collecte de flinke som van ƒ165 opgehaald ten be hoeve van Finland; daarnaast zijn een groot aantal zeer goed, mee3t nieuwe, kleeren ter verzending geschf V-en. Over het resultaat kan men zeer te/reden zgn. Hoolvordering. In deze gemeeqte ls begonnen met de hooivordering voor het leger; uit de omliggende gemeenten moet de levering ook hier plaats hebben, daar alles geperst en van hieruit verzonden wordt. Voor veel veehouders stuit de leve ring op groote moeilijkheden, daar de hooivoorraad schaarsch is en de winter lang.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7