OMGEVING RIJNSTREEK KLEINE ANNIE MAANDAG 26 FEBRUARI 1940 SE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 TILBURG—AMSTERDAM De vriendschappelijke ijshockeywed- atryd TilburgAmsterdam, welke onder groote belangstelling werd gespeeld, ein digde in een 3—3 (1—1, 1—1, 1—1) gelijk spel. WEDSTRIJDEN IN KUNSTRIJDEN TE AMSTERDAM Bij stralende zon en uitstekende ijs- conditie zijn Zondag op de Amsterdamsche kunstysbaan de erste nationale wedstrijden in het kunstrijden verreden. De tweeduizend toeschouwers, die de baan omzoomden kregen een buitenge woon fraaie vertooning te zien. Door de toepassing van de zichtbare beoordeeling was het publiek in staat zich voordurend over den stand van den wedstrijd te orienteeren. De verrichtingen van de rijders en paren stonden op een goed peil en de jury, be staande uit de Belgische arbiters, dr. Claes en Nicaisse en de Nederlander de Voogd, had geen gemakkelijke taak om de plaatsen te verdeelen. De wedstrijden stonden onder de leiding van de internationale scheidsrechter Witt. Mejuffrouw Lamping werd met meester lijk gereden verplichte figuren en een „Kuer" vol moeilijke figuren en variatie eerste der dames. De tweede werd fel bestreden en het ge lukte de in uitstekende houding rijdende mejuffrouw Meyer haar sterke tegen standster mejuffrouw Danby te verslaan doordat zij, ofschoon met minder punten, betere plaatscijfers kreeg. De derde plaats viel aan mejuffrouw Danby. Bij de heeren werd de Jong winnaar voor Bauer. Mej. KennedySch weiger zegevierden met 1,1 punt voor mej. Danby en de Jong in den wedstrijd voor paren. Derde werd het paar Mej. WagterBauer. HOCKEY ZUIDWIJCKG. E. (Dames) 2—1. Na een „vacantie" van precies twee maanden heeft Zuidwijck den dames van Gymnasium Erasmianum haar eerste neder laag in dit seizoen toegebracht, waarschijn lijk in den eenigen wedstrijd die gisteren voor de hockeycompetitie in Nederland is gespeeld. Het terrein was uitstekend bespeelbaar, en er ontwikkelde zich een vrijwel ge- lijkopgaande strijd, met de Leidsche speel sters misschien iets in de meerderheid. De vleugelspeelsters waren haar tegenstand sters dikwijls te vlug af en stichtten ver warring in de vijandelijke defensie. Aan de andere zijde was de Leidsche verdediging ir goeden vorm, terwijl in het middenveld naast (als steeds!) de spil, de linkshalf mej. Vos opviel, die zoowel haar aanvallende als haar verdedigende taak zéér naar behoo- ren vervulde. Voor de rust gaf mej. Van Leeuwen na kort samenspel in den cirkel aan Zuidwijck de leiding (het eerste doelpunt van dit seizoen, dat niet door de mid-voor ge maakt is), waaraan de midvoor, mej. Per- quin, een kwartier na de rust door goed solo-spel een doelpunt toevoegde. Even kreeg G. E. een inzinking, doch daarna werd hevig om een gelijk spel gestreden, waarbij de gasten het niet verder dan één doelpunt wisten te brengen. De competitiestanden van den Z.-H. H. B. zijn momenteel: Promotieklasse heeren: gesp. gew. gel. verL v.t .pnt. L. S. V. 5 5 24—4 10 Tempo II 5 3 11 16—11 7 Zuidwijck 5 2 1 2 99 5 P T. T. 6 2 13 15—14 5 Aeolus n 4 2—2 12—13 4 H. D. S. n 5 113 5—19 3 X. B. C. I I 4 4 1—12 2de klasse A dames: gesp. gew. gel. verL v.t .pnt. G. E. 7 6 1 41—6 12 D. D. H. C. 5 3—2 12—13 6 P. T. T. 5 3—2 13—15 6 Zuidwijck 5 2 12 1010 5 Blauw Wit 5 2 1 2 7—11 5 Pioniers 4 1 3 38 2 A S. V. II 5 5 3—26 A. S. V. 2 verliespnt. w. n. o. GYMNASTIEK R. K. SPORTVER. „DOCOS". Den grooten aspiranten wordt hiermede bekend gemaakt, dat hun oefentijd veran derd is. Zij beginnen vanaf hedenavond om 8 uur, voor de kleinste groep blijft alles zooals het is. Wij maken hier de indeeling nog even bekend wat ook geldt voor hen, die zich als nieuw lid willen opgeven. Wij hopen, nu de weersomstandigheden weer gunstig zijn, dat het er velen mogen zijn. De oefenavond is Maandag in het lokaal Pieterskerkhof. De oefenuren zijn als volgt: Jongens tot 13 jaar van 5.456.45 uur. Door omstandigheden moeten de jongens loven de 13 jaar voorloopig oefenen ge lijk met de heeren en wel van 8—9 uur. DAMMEN KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De uitslagen van de Zaterdag te Rotter dam gespeelde partijen der achtste ronde van het tournooi om het damkampioen schap van Nederland luiden: SuykLigt- hart 1—1: Keiler—Dukel 1—1; Vos—Ham 11; BomJurg 11. Gistermiddag is in het Parkhotel te Am sterdam de negende ronde van het tour nooi om het kampioenschap van Neder- HILLEGOM „Stille Omgang". In de regeling van de Bedevaart der afd. Hillegom en Benne- broek van het Genootschap van den Stille Omgang zal bij wijze van proef een groo te verandering komen; er zal niet meer worden geloopen van Halfweg naar Am sterdam, doch de extra-tram rijdt geheel door tot Amsterdam. Het bestuur hoopt door dezen maatregel het aantal bede vaartgangers zeer beduidend te doen stij gen. Op de a.s. jaarvergadering (Woens dag) zal een en ander nog'nader worden toegelicht. Een verzoekschrift. Door 40 bewoners van de Haarlemmerstraat alhier is een ver zoekschrift gericht tot den hoofdingenieur- directeur van den Rijkswaterstaat te Den Haag om te willen bevorderen dat: 1. Wandel- en rijwielpad aldaar behoorlijk begaanbaar worden gemaakt; 2. dat de Rijksstraatweg behoorlijk wordt onder houden door op tijd te vegen en den weg te reinigen van straatvuil; 3. dat rijwiel en voetpad van elkander worden geschei den, wijl het rij wiel verkeer en voetpad op één pad vele gevaren met zich brengt; 4. dat de z.g. opslagplaats verplaatst wordt en zoo dit niet mogelijk is, deze te beplan ten met een flinke omheining of te mas- keeren door een muur. Konijnendieven. Ten madeele van twee bewoners der Noorderlaan zijn 7 vette konijnen ontvreemd. Geboren: d. van M. A. Telkamp-Veld- huyzen van Zanten d. van J. Engel- Burggraaf d. van C. J. van Lierop-Tulen z. van Th. C. van Rooden-Pijnaker. Ondertrouwd: F. Bruining en W. G. Kardol. Overleden: C. Kouwenhoven m. 79 j. LEIDSCHENDAM Hanze. Onder voorzitterschap van den heer J. Schuijt kwam de R.K. Mid- denstandsvereeniging „De Hanze" in jaar vergadering bijeen in het R.K. Vereni gingsgebouw aan de Damlaan. Na het openingswoord van den voorzit ter, waarin deze zijn spijt uitdrukte over de matige opkomst, volgde voorlezing en goedkeuring der notulen. Mededeeling geschiedde, dat met B en W. overleg is gepleegd inzake het zakenverlof der gemobiliseerde middenstanders. Uit het jaarverslag van den secretaris stipten wij aan, dat het ledental thans 82 bedraagt; de rekening van den penning meester bleek met een batig saldo te slui ten. De heer Van Wijk bracht als lid van de kascommissie verslag uit omtrent het financieele beheer en verklaarde alles in land gespeeld. Keiler moest het onderspit delven tegen Kalden. De uitslagen luiden: KaldenKeiler 20; Ham—Rustenburg 11; BomSuyk 11; VosDukel 1—1; LochtenbergLigt- hart 02. De stand is thans: Keiler: 14 punten (9), Rustenburg en Suyk beiden 12 pun ten (9), Bom en Dukel beiden 10 punten (9), Ligthart 10 punten (10), Ham en Kal den beiden 8 punten (9) Jurg 8 punten (10), van Dartelen en Vos en Lochtenberg allen 6 punten (9). De dertiende ronde wordt Zondag 3 Maart te Amsterdam gespeeld. SCHAKEN LEIDSCHE SCHAAKBOND. Beslissingen over afgebroken partijen en eindstanden: le klasse: Katwijk aan Zee I wint met 5.5—4.5 van de R. K. Sch.cl. De 2 Kon. I. Bord 7: A. van Rijn (K.)C. Witteman (2 K.) 1—0. L. S. G. n wint met 5.54.5 van Alphen I Bord 3: H. v. d. Linden (A.)A. E. J. Modderman L. S. G.) 1/21/2; Bord 4: A. PostC. Kuilman 1/21/2; Bord 5: H. de RuyterA. F. G. A. Zandvliet 1/21/2; Bord 7: J. v. d. HorstP. Kuiper 1/2—1/2. 2e klasse A.: Caissa I wint met 73 van Oegstgeest L Bord 1: H. E. Christiaanse (C.)W. K. Sasburg (O.) 1/2—1/2. Taveno I wint met 5.54.5 van Inter Nos 1 te Boskoop. Bord 3: A. Sytzema (B.)J. Snel (T.) 1/2—1/2. 3e klasse A.: De L. Arb. Sch.cl. n wint met 8.51.5 van Leithen I. Bord 2: P. Planjer (L.)H. W. van Dort (L. A.) 10; Bord 3: J. HamerlingC. J. Mosies 01; Bord 4: H. M. PontD. J. Weeber 01; Bord 7: H. BoekkooiH. Wee her 01; Bord 8: J. DekkerA. de Vries 1/2—1/2. KMOCH WINT DEN ACHTKA&IP VAN HET V. A. S. In de laatste ronde van den achtkamp van het Vereenigd Amsterdamsch Schaak genootschap won Kmoch van Landau, waardoor hjj definitief de eerste plaats in het tournooi bezette. De uitslagen van de laatste ronde luiden: KmochLandau 1—0, SchelfhoutSwaneveld afgebroken, PolakPrins 01, Veerkampde Groot X—X- De eindstand luidt: 1. Kmoch 6 punten, 2. de Groot 5 p., 3. en 4. Landau en Prins 4 p., 5, Veerkamp 3*4 p., 6. Swaneveld 2 p. plus 1 afg. p., 7. Schelfhout 1% p. plus 1 afg. p., 8. PoleLk 1 p. de beste orde bevonden te hebben. In de kascommissie 1940 werden benoemd de heeren W. Arkesteijn en C. Dudink. Hierna kreeg de geestelijk adviseur het woord, die de leden aanspoorde aan de retraite voor middenstanders van 25 Maart te Noord wij kerhout in grooten ge tale deel te nemen. Aan het bestuur wordt machtiging ver leend alle maatregelen te treffen om te ko men tot een succesvolle bedevaart naar Heiloo. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de aftredende heeren D. Groenewegen en W. Vader bij acclamatie werden herko zen. De kwestie van het heffen van een uni forme contributie door het Hoofdbestuur vroeg lange besprekingen. Besloten werd de definitieve voorstellen hierover af te wachten, alvorens actie te gaan voeren. Bij de rondvraag werd gewezen op de gebrekkige bediening van de telefoon aan het Postkantoor; meerdere leden bleken dikwijls lang te moeten wachten, aleer zij op hun eerste oproep antwoord kregen. Het bestuur zal zich in deze tot het Hoofd bestuur der P.T.T. wenden. Hierna slui ting. R.K. Vereeniging voor Ziekenhuisverple- ging. Heden werd ons toegezonden het jaarverslag van bovengenoemde vereeni ging, waaruit wij o.m. aanstipten, dat over 1939 in totaal 128 patiënten in ziekenhui zen werden verpleegd met een aantal lig dagen van 2588 (1938 resp. 133 en 2231). Het gemiddeld aantal ligdagen was dit jaar belangrijk hooger en steeg van 17 tot 21. Het aantal gezinsleden bedroeg op 1 Ja nuari 1940: 665 en leden 691, totaal 1356. Er werden 98 leden afgevoerd, waarvan door vertrek 74, doch niettegenstaande dit verlies, ging het ledental met 41 leden vooruit. De ontvangst van contributie bedroeg 10.431.50, terwijl de totale uitgaven 9891.60 waren, zoodat de zuivere exploi tatiewinst 539.90 bedroeg en het batig slot in totaal 774.02. Met een aanbeveling der vereeniging in aller belangstelling en een vertrouwen op aller medewerking wordt het keurige en duidelijke jaarverslag gesloten. Vrijdag 1 Maart a.s. des avonds om 8 uur komt de Vereeniging in jaarverga dering bijeen in het R.K. Verenigingsge bouw. Geboren: Maria Geertruida, d. van A. v. d. Wulp en G. v. Driel.Gerardus Jozef Cornelis, z. van N. W. Nederpel en M. C. Bon. Overleden: Chr. J. Meekers, m. M. L. Overdevest d. 6 j. C de Bree, m. 72 3. STOMPWIJK „Stille Omgang" Onder leiding van den heer C. v. d. Zijden, vergaderde het genootschap van den „Stillen Omgang" in de zaal van „Het Blessepaard". De voor zitter sprak een woord van welkom tot den pastoor en pater S. Booms O.F.M., als mede tot den afgevaardigde van het hoofdbestuur uit Leiden. Pater Booms hield een lezing over den „Stillen Omgang", waarin hij ziet een massaal Te Deum als uiting van Hollands d~ kbaarheid. Een trouwe voortzetting van de traditie van onze voorvaderen, Hol lands trouw. Tot slot een Sacramenls- vereering, die nergens zijn weerga vindt, Hollands glorie. Naar aanleiding van de lezing vertelde pastoor Floor enkele aardige bijzonder heden over den Stillen Omgang. Bij de besprekingen deelt de voorzitter mede, dat tot Woensdagavond 27 Febr. kaarten te verkrijgen zijn bij den heer L. v. Eyk. De voorzitter zeide hierna, dat hij zijn functie als voorzitter, wegens vertrek uit Stompwijk, zal neerleggen en bracht dank aan allen voor de samenwerking en vertrouwen, welke hij mocht ondervinden. Het woord werd ook nog gevoerd door den heer Schouten van het Leidsche be stuur. Deze bracht hulde aan den heer v. d. Zijden en deed voorts eenige mede- deelingen over de organisatie. Bij zijn sluitingswoord dankte de voorzitter het Zangkoor „St. Cecilia" voor het ten ge hoore brengen van de Zangnummers. OEGSTGEEST Fonds voor Ziekenhuisverpleging. Genoemd fonds hie.ld onder voorzitterschap van den heer F. Blonk een algemeene jaarvergadering in het café van den heer Knijnenburg. De heer W. den Boer bracht een welverzorgd jaarverslag uit. Het le dental breidt zich nog gestadig uit en be draagt thans 652 leden boven 18 jaar en 463 leden beneden 18 jaar totaal dus 1115 leden. In 1939 werden 67 leden aangeno men. Uitgetreden of overleden 22 leden. Een vermeerdering dus van 45 leden, 35 personen zijn in een ziekeninrichting verpleegd en wel in St. Elisabeth-zieken huis 17 jersonen, Acad. ziekenhuis 13 per sonen, Annakliniek 2 pers., St. Jans-Gast- huis te Hoorn 1 persoon. Van deze opna men waren 11 operatieve gevallen. Voor Röntgenonderzoek werden 22 pers. behan deld, voor Röntgenbestraling 6 personen. De rege.ling met de gemeente Oegstgeest inzake de werkloozen is in 1939 besten digd. De heer J. v. d. Post rapporteerde den financieelen toestand: ontvangsten ƒ3945. uitgaven 3879,21. Batig saldo 66.12. Aan verpleging in ziekenhuis werd uitge geven 1955.50, aan operatie 655, kosten bij operatie f 635, Röntgenbehandeling 136.90. Het kleine batig saldo is mede veroorzaakt door de hooge leeftijdsgrens voor contributiebetaling, welke is ge steld van 15 op 18 jaar. Na overboeking van het batig saldo was de reserve 4743.08. De kascommisie had schriftelijk rapport uitgebracht en stelde voor den penning meester te dechargeeren. Het periodiek aftredend lid van den Raad van Commis sarissen, de heer L. Stijger, werd herko zen, alsook het aftredend lid de heer W. den Dubbelden. Als nieuw bestuurslid benoemde de vergadering den heer Sijen ten Hoorn. Het bedrag voor uitkeering bij besmettelijke ziekten werd bepaald op 750.Hierna sluiting. SASSENHEIM Paardenstaarten gestolen. Aange lokt door den hoogen prijs van het paar denhaar hebben eenige soldaten zich la ten verleiden van een 11-tal paarden uit een der militaire stallen de staarten ge deeltelijk af te snijden. De buit werd ech ter gevonden en de daders ook. Geboren: Johannes, z. van R. Zoit- man en C. van den Boom Ellen, d. van W. Goudeket en P. Roos Wilhel ius Antoius, z. van Th. J. Homan en P. Prins. Getrouwd: J. Grondel 33 j. en G Westerbeek 25 j. Overleden: H. Wiedouw 84 j., echt genoot van G. Bolland Gevestigd: C. J. Vin, Hoofdstraat 1. Vertrokken: P. Knetsch naar Leiden J H. Möhlmann na.r Vlissingen G. Westerbeek naar 's-Gravenhage y3 Ch. E. O. Burgers naar Haarlem. VOORSCHOTEN Comité voor de Finnen. Ook in deze gemeente heeft zich een comité gevormd tot het inzamelen van kleeren ten behoe ve van de Finnen. Het comité is samenge steld uit mevrouw M. C. de Boer—Koning, mej. M. de Jong, mevrouw W. MeyerJuf fermans, Zuster J. H. Prins, mevrouw G. SchramaDoeswijk, mevrouw M. v. d. Stoelde Roos en mej. C. van Veen, bur- geme-ster Vtrnèdepark. Zij, di-j winter- klecding ol willen staan, kunnen vóór 16 Maart aan een van de dames hiervan ken nis geven, waarna de goederen thuis zui len worden afgehaald. WARMOND „Stille Omgang". Onder zeer groote belangstelling hield de afd. Warmond van den Stillen Omgang een bijeenkomst in hotel de Stad Rome. De vergadering stond onder leiding van den heer B. Moerkerk, aangezien de voorzitter, de heer A. Burck- sen, door ziekte verhinderd was. Spr. her dacht het overlijden van een drietal trouwe leden de heeren dr. Walenkamp, Moer kerk en van Mil, voor wier zielerust door den moderator een gebed -werd gestort. Nadat doo het parochiaal zangkoor een paar zangnummers ten gehoore waren ge bracht, werd voorlezing gedaan van de re geling van den omgang, die gehouden zal worden in den nacht van 2 op 3 Maart a.s. Het lof zal plaats vinden des avonds 10 uur terwijl de trein naar Amsterdam vertrekt om 10.52. Tot bestuurslid werden gekozen de heeren A. Burcksen en J. Sikking, ter wijl de heer Burcksen bij acclamatie als voorzitter werd herkozen. Hierna hield kapelaan Beugelsdijk een rede, waarbij hij als onderwerp had gekozen „De H. Eucharistie in ons dagelijksch leven". Spr. wees op het groote geluk, dat in de veel vuldige H. Communie is gelegen. Het was een prachtige rede die met de grootste aandacht door de aanwezigen werd ge volgd. De voorzitter bracht namens de le den spr. dank voor zijn boeiende lezing en hoopte, dat deze in de toekomst vruchten zou afwerpen. Medegedeeld werd dat spoorkaartjes verkrijgbaar zijn in den Burcht op Woensdag 28 Februari a.s. des avonds van 7.30 tot 8.30 uur, onder over legging van het bewijs van lidmaatschap. Nadat door pater Boons en den heer Schouten, beiden uit Leiden, nog eenige propagandistische woorden waren gespro ken werd de bijeenkomst met een opwek king tot deelname aan den omgang geslo ten. ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren: Margaretha Martina d. van P. van Leeuwen en W. W. M. van den Berg Jannetje Arina d. van T. C. Stap per en A. A. Bontenbal Jacobus Anto- nius z. van A. F. van Engelen en Z. Koop man. Gehuwd: Dirk van Heusden 30 j., te Nieuwveen, en Cornelia Theresia Schel lingerhout 26 j. Johannes van Wijk 29 j. en Adriana van der Tang 30 j. Ove rieden: Dirk Bijl 81 j., gehuwd met J. P. Vos Adrianus Johannes van den Elshout 4 mnd. 4000 voor Finland. Bij den penning meester van de commissie tot hulpverlee ning aan Finland is tot dusver een bedrag van 4288 binnengekomen. Verwacht mag worden, dat dit bedrag nog aanzienlijk zal stijgen, aangezien de lijsten van de betonbedrijven wegens stagnatie door de verst nog niet zijn ingeleverd. KOUDEKERK INSTALLATIE BURGEMEESTER VERHEUL. Vrijdag 1 Maart a.s. des nam. te 3 uur, zal ten gemeentehuize alhier, de installa tie plaats hebben van den nieuwen bur gemeester, den heer G. Verheul. Des mid dags om half drie zal de burgemeester aan zijn woning van den Hoogen Rijndijk wor den afgehaald door een commisie, gevormd uit de verschillende corporaties in de ge meente, terwijl het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" en de schoolkinderen den bur gemeester ten gemeentehuize zullen op wachten. Om half vijf zal er ten gemente- huize voor de inwoners de gelegenheid ge geven worden om met den burgemeester en zijn echtgenoote kennis te maken. De burgerij, en wel inzonderheid in de kom van het dorp, wordt verzocht de vlag gen uit te steken. BODEGRAVEN Personalia. Voor het deel Noordzijde is tot brandmeester benoemd de heer J. J. de Wis, terwijl de heer W. P. Brunt als adjunct-brandmeester is aangesteld. ROELOFARENDSVEEN Hardprikken. Vele belangstellenden waren Zondagmiddag weer op het Braasse- mermeer aanwezig. Een vermakelijke strijd was daar dan ook te aanschouwen, n.l. hardprikken voor dames en heeren om het kampioenschap van Roelofarendsveen. Er verschenen 56 deelnemers aan de start, en er was heel wat geprik voor noodig, alvorens de kampioenen bekend waren. De prijswinnaars van de heeren waren: kampioen van Rcelofarendsveen Lou van Haestregt, 2de pr. P. Turk Jac.z., 3de pr. Joh. van Beek. Dames: kampioene van Roelofarends veen: Annie de Jong, 2de pr. Jo Rietbroek, 3de pr. Coba de Jong. UITHOORN Geboren: Johannes Arnoldus, z. van C. J. Endhoven en A. Hogervorst. Overleden: Albertus Bernardus Ja cobus Goossens, oud 46 jaar. Ondertrouwd: Adriaan Tasseron, oud 28 jaar en Sara Jozina Maria de Kruyf oud 24 jaar. keerd moeten nemen en het uit zicht belemmerd word!?... NOOITl

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 8