Maol Sp.avt en lUedófaifdm DE BUITENGEWONE VERGADERING VAN DEN D.H.V.B. BESPREEKT HET REORGANISATIE RAPPORT DER R. K. F. MAANDAG 26 FEBRUARI 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 Uil de Yl.K. UaetlieMew.eq.Ltiq, Het prae-advies van het be stuur met groote meerderheid aanvaard Onder voorzitterschap van den heer H. Putter kwam de Dioc. Haarl. Voetbalbond Zaterdagmiddag in een buitengewone al- gemeene vergadering byeen in Krasnapols- ky te Amsterdam, ter bespreking van de reorganisatieplannen der R. K. Federatie en het het daarover uitgebrachte-,rapport. De plannen om te komen tot reorganisa tie van den bestaanden vorm in de R. K. Voetbalbeweging, die sinds een aantal ja ren een tweezijdig karakter droeg, heeft den besturen van Federatie, I. V. C. B. en aangesloten bonden het laatste jaar heel wat hoofdbrekens gekost en ook nu, na de D. H. V. B.-vergadering is het laatste woord hierin nog niet gesproken. De vergadering van den D. H. V. B. was voorafgegaan door vergaderingen der di verse districten, waar het reorganisatie rapport en het daarop door het D. H. V. B.- testuur uitgebrachte prae-advies uitvoerig was behandeld. De voorzitter van den bond opende de drukbezochte vergadering met een over zicht van den stand van zaken in de be langrijke kwestie, welke weer aan de orde was. Vooraf richtte spr. een woord van wel kom tot ir. H. F. Hopster, voorzitter van de R. K. F., den heer Wijers, bestuurslid der Federatie en van den Bosschen Dioc. Bond, de heeren Gcorse en de Vries, be stuursleden van den I. V. C. B. en tenslotte tot de afgevaardigden van de onderscheide ne districten van den D. H. V. B. Het bestuur, aldus spr., is dankbaar en verheugd over de vele bewijzen van ver trouwen en volgzaamheid met het be stuursbeleid. Toch zou het mij spijten, wanneer er onder deze afgevaardigden één was, die mocht meenen, dat we bij een eventueele verwerping van het reor ganisatierapport van een overwinning zou den kunnen spreken. Immers de verwer ping van dit rapport beteekent, dat van al den arbeid in de vele en moeilijke reorga- nisatie-commissie-vergaderingen, waar onze diocesane sportadviseur de zeereerw. heer v d. Lugt en ik zelf zitting hebben gehad, een deel ongedaan wordt gemaakt. Wij hadden niets liever gewenscht, dan dat nu reeds een geheel bevredigende oplos sing was gevonden. Ten overvloede wil ik u hier nog een korte verklaring geven van ons standpunt. De reorganisitie-commissie heeft meer dan een jaar noodig gehad om haar rapport uit ie brengen. Meerdere malen dreigde door ernstig verschil van meening de commissie te stranden. Ten slotte werd er een meer derheidsrapport ingediend, waarbij men van beide kanten veel toegaf in het ver trouwen, dat men op deze basis in de toe komst vruchtbaar zou kunnen samenwer ken, ook al zou het euvel der tweeslachtig heid niet geheel zijn verdwenen. Wel ernstig werd dit vertrouwen van vele leden van onze commissie geschokt, toen men op de algemeene vergadering van de R. K. F. reeds stemmen kon beluisteren die verklaarden, dat de aanneming van dit rapport wel eens de stap kon beteekenen naar de allernieuwste reorganisatie. Ook de toon van de voorstanders van een lan- delljken bond, waarvan het bestuur zou bestaan uit gekozenen door de vertegen woordigers van uitsluitend die vereenigin- gen, welke met één of meerdere elftallen aan de landelijke competitie deelnemen, met uitschakeling van de diocesane bonden, Voorspelde niet veel goeds. Ons bestuur heeft ernstig en met veel zorg het belang van onzen bond overwogen. Wanneer wij thans dit rapport zonder meer aannemen, zouden wij onwillekeurig mede werken om den wesg te bereiden, waarvan nze Bisschoppen2niet zouden willen zien, dat wij dien betraden. Immers bij de vorige reorganisatie, toen men besloten had den Interdiocesanen Voetbalbond op te richten, kwam de mededeeling van het Episcopaat, dat de bond kon worden opgericht maar dat het woord Competitie er werd tus- achengevoegd. De naam werd dus niet L V. B. maar I. V. C. B. Onze Bisschoppen gaven daarmede te kennen, dat het Hun geëerbiedigd verlangen en wensch was, dat uitsluitend competitie-aangelegenhe den tot de bevoegdheid van dezen bond zouden behooren en alles wat het bestuurs beleid etc. etc. betrof in handen zou blijven van de bestuürderen van de gefedereerde bonden in nauwste samenwerking met de door hun aangestelde diocesane sportadvi- aeurs en diocesane bes'vurderen. Toch meenen wij, dat een versteviging 7an den federatieven band wel wenschelyk is Immer6 in de afgeloopari bestuursjaren is het eenige malen gebleken, dat de losse federatieve vorm in bepaalde gevallen goed regeeren niet-mogelijk maakte. Het dreige ment zich als bo id te zullen terugtrekken o* het naast zich' neerleggen van goede en weloverwogen bestuursbesluiten werkt dik wijls verlammend en remmend. Dit moet voorkomen kunnen worden. Om in deze lichting werkzaam te kunnen zijn en te komen tot vereenvoudiging in naam en werk van onze voetbalorganisatie, om een funeste tweeslachtigheid te doen op houden en om de zoo hoog noodige rust en vertrouwen in onze landelijke organisa tie te bewerkstelligen zullen wij een prae- advies van ons geheele bestuur voorleggen, dat naar wij hopen uw goedkeuring zal kunnen wegdragen. Vervolgens sprak de voorzitter hartelij ke woorden tot de scheidende bestuursle den, de heeren Smits en Hubaty. Nadat de bondsadviseur, rector v. d. Lugt bet gebed van de Nieuwe Gemeenschap had gebeden, gaf de vice-voorzitter, de heer H. Smits, een historisch overzicht van ce reorganisatie-plannen, beginnende bij 1925. Spr. ging daarbij in den breede na welke oorzaken tot deze reorganisatie-plannen hebben geleid en wees er uitvoerig op, dat de plannen tot hervorming der katholieke voetbalbeweging in Nederland de bedoe ling hebben in de sinds jaren verstoorde rust te herstellen. Over den vorm, waarin deze plannen gegoten waren liet spreker z:ch niet uit. Dit geschiedde door den vol genden spreker. De secr.-penningmeester van den Bond. de heer G. Kruyver gaf vervolgens een technische toelichting op het reeds eerder door ons gepubliceerde-prae-advies van het D. H. V. B.-bestuur op het reorganisa tie-rapport. In den breede ging spr. vervolgens na v/elke motieven het bestuur heeft gehad om een afwijkende meening te hebben over den vorm der voorgestelde reorganisatie. Spr. accentueerde zulks met de opsom ming van een aantal bezwaren en grieven, waaruit moest blijken, dat het R. K. F.-be- stuur geen meester is van den toestand, waarvoor spr. o. m. aanhaalde het nog steeds voortbestaan van het Kringblad van Twente, hetgeen nog imm^r groote afbreuk doet aan het bondsorgaan, de „Sport Il lustratie", het niet-geoorloofde spelen van ten wedstrijd door Helmond, enz. Afgevaardigden aan het woord. De voorz. gaf hierna de vergadering ge legenheid haar meening over de kwestie te zeggen. De rij van sprekers werd geopend döor .'en heer Ferdolage (Haarlem), die het zeer onprettig vond te moeten constateeren, dat het reorganisatie-rapport er thans ge komen was als sluitstuk der commissie vergadering, omdat men vergaderings-moe was. Spr. was van oordel, dat juist diocesane testuurderen de belangen van de R. K. Voetbalbeweging in haar geheel beter kun nen beoordeelen en behartigen, wijl zij de nooden in de bonden beter kennen en met alle bijzonderheden van kwesties beter op de hoogte zijn. Nadat spr. hierna gewezen had op het gevaar, dat de verhouding tusschen de K. J. C. en de sportbeweging door de reor ganisatie verstoord dreigde te worden, zei- de hij, dat dit rapport een compromis is van geven en nemen, waardoor de rust niet zal wederkeeren. Hy bepleitte een éénhoofdige leiding, waarbij het bestuur zal moeten bestaan uit twee vertegenwoor digers van eiken bond, die met hun tienen een voorzitter zullen kiezen. De heer Schoordijk (Amsterdam) be toogde, dat de huidige toestand in de katho lieke voetbalbeweging veel op anarchie gaat gelijken. Spr. is van oordeel, dat er een reorganisatie moet komen, maar hij hoopte, dat zy zoodanig zou worden, dat men niet binnenkort weer met nieuwe plannen zou moeten komen. Spr. bepleitte voorts den bond niet R. K. N N. B. te noemen maar R. K. N. N. O. De heer de Ruijter (Amsterdam) be pleitte een overbrugging der bestaande te genstelling en diende namens het Amster- «jamsche district een amendement m op het prae-advies van het bestuur inzake de samenstelling van het hoofdbestuur, waar- by de technische vergadering zou komen tp vervallen. De Federatie-voorzitter, ir. H. F. Hop- fter, zeide te verwachten, dat allen het er '.•ver eens zullen zijn, dat er een reorgani satie moet komen, omdat er een eind dient Ie komen aan de thans heerschende ver deeldheid en versnippering. Wil men veranderingen en verbeteringen in het rapport, dan is het niet voldoende te wijzen op fouten daarin, maar dan moeten er vastomll. nde tegenvoorstellen gedaan worden, waaraan men houvast heeft. Spr. heeft als voorzitter der R. K. F. steeds moeten schipperen, omdat er ge brek wa6 aan vertrouwen. Dit vertrouwen r.u moet terugkeeren, dan zijn we er voor 95 pet. Activiteit kan onder de huidige om standigheden onmogelijk ontplooid worden. De commissie was allerminst vergade- i:ngs-moe, maar er moest na de tallooze ocsprekingen en vergaderingen een eind aan komen. De voorgestelde oplossing noemt spr. geen compromis, want bij alles stond bij ■ayaiuMREN spreker voorop: ineenschr.keling van de twee lichamen, de landelijke en de diocesa ne bonden. Handhaving van deze laatste staat onvoorwaardelijk voorop, want zij zijn onmisbaai voor de propaganda in de gewesten. Daarom zal in de aan te gane contrac- *en de positie der bonden nauwkeurig om- .ynd worden en dit contract zal voor beide partijen onherruepe.'ijk bindend zijn. Tenrlotte betoogde spr., dat, wanneer net prae-adviEE wordt aangenomen, het D H. V. B.-bestuui tevens met omlijnde voorstellen kume, opdat de R. K. F. wete, waaraan zij zich te houden heeft. De heer Van Breukelen (Amsterdam) onderschrijft het betoog van den heer Kopster en zeide van meening te zijn, dat het karakter der dioc. bonden niet zal wor- uen aangetast bij aanneming van het i'eerderheidsvoorstel. De heer Goorse (I. V. C. B.) herinnerde eraan, dat er in het verleden bestond een rnachtelooze R. K. F, en eea even machte- looze I. V. C. B. «Daaraan moet een einde komen en spr. gelooft dit in dit rapport te zien. Want het wil de bestaande tegen stellingen wegnemen en de dioc. bonden laten meewerken aan het technisch appa raat der nieuwe organisatie. Er zullen offers moeten worden gebracht /an beide zijden, maar in de gelanceerde tegenvoorstellen zag spr. evenmin heil. De heer Hammerstein (Rotterdam) be treurde het, dat het bestuur niet met con crete voorstellen is gekohmen, terwyl hij het zeer vreemd vond, dat twee ondertee kenaren van het rapport later van mee ring zijn veranderd. De heer Kruyver repliceerde daarna met erop te wijzen, dat de belangen der dioc. bi nden niet in het gedrang mogen komen, maar dat men daarnaast het geheel moet bezien in landelijk verband. Het was spr moeilijk thans met concre te tegenvoorstellen te komen, doch hij vertrouwde, dat deze door een commissie van vertrouwensmenschen spoedig nader geformuleerd zullen kunnen worden. Het prae-advies aanvaard. Nadat nog enkele afgevaardigden het Woord hadden gevoerd, werd het prae-ad vies van het D. H. V. B.-bestuur aangeno men met 58 stemmen vóór, 4 blanco en 2 tegen. De vergadering benoemde voorts een commissie om de tegenvoorstellen nader te formuleeren. De bestuursverkiezing. Vervolgens had de verkiezing plaats "an twee bestuursleden in de plaats van de heeren H. Hubaty en H. N. Smits. In hun plaats werden gekozen de heeren H. van Turnhout (Haarlem) en F. J. Saris i Rotterdam). De heer H. M. A. Roskam (Amsterdam) Werd in de plaats van den heer Smits tot vice-voorzitter benoemd. De voorzitter sprak nog eenige welge meende woorden van dank tot de scheiden de bestuursleden, die daarop door de ver gadering bij acclamatie tot eerelid werden benoemd. De vergadering werd vervolgens met fcet gebed voor den vrede besloten. Kon. Ncslerlaiidsche Voetbalbond De uitslagen. Gisteren zijn de volgende wedstrijden gespeeld: AFDEELING H. Afd. A: HBS—Feijenoord 04; Xerxes— VUC 2—3. AFDEELING IV. Afd. A: MVV—Helmond 5—0; Llmbur- gla—Juliana 18; Willem II—Longa 2—2; Roermond—PSV afjjekeurd; Eindhoven— Noad 0—1. De wedstrijd BW—NAC heeft geen doorgang gevonden. H.B.S.—FEIJENOORD 0—4. Eindelijk, na de ongewilde rust van welhaast drie maanden is de voetbal gis teren weer aan het rollen gegaan. Op Houtrust in den Haag werd de wedstrijd tusschen HBS en het Rotterdamsche Feijen. oord gespeeld. Dat er voor dezen wed strijd veel animo van de zijde van het pu bliek zou bestaan, was te begrijpen. Was men wellicht bevreesd, dat de spieren stijf zouden.zijn geworden, hiervan was althans bij Feijenoord niet veel te bespeuren. Het veld was goed bespeelbaar, doch Iets glib berig. De Rotterdammers waren over alle linies sterker dan HBS. Het spel was zoo nu en dan wel wat peuterig, doch daar tegenover stonden snelle plotselinge door braken van de rood-witten, welke meestal doel troffen. De achterhoede van HBS had dan ook de handen vol om zich de te genstanders van het lijf te houden. Dit ging hen tamelijk goed af en vooral doel man Pellikaan heeft menig doelpunt voor komen. Toch konden de Hagenaars niet beletten, dat de Rotterdammers met eeh 40 overwinning naar de Maasstad terug keerden. In de eerste helft ha<! Feijenoord het beste spel in handen en na 20 minuten geeft de rechtsbuiten Zanen Vrauwdeunt een goede kans, die deze keurig benut (01). Het plaatsen van HBS is niet zui ver en bovendien strandden zij, indien een aarival werd opgebouwd, voortdurend op de hechte achterhoede van Feijenoord. Tot doelpunten komt het voor rust echter niet meer. In de tweede helft komt HBS er iets beter in. Wij zien enkele goede aanvallen, maar aan de afwerking ontbreekt nog al iets. Feijenoord maakt zelfs even daarna een tweede doelpunt. Vrauwdeunt weet uit een schermutseling voor het Haag6che doel te scoren (02). Bij HBS verwisse len Langelaan en v. d, Vegt van plaats, doch ook dit mag niet baten. Dan gaat de Rotterdammer Sinke er van door, hij geeft een trekbal naar Vente, die keurig door loopt en Pellikaan het nakijken geeft (03). HBS speelt verder een verloren wedstrijd. Bij Feijenoord gooit men er echter nog een schepje op en weer is het Vente, die het vierde doelpunt voor zijn club maakt. Met dezen stand komt het einde. XERXES—V. U. C. 2—3. Het terrein aan den Wilgenpias had de vorstperiode goed doorstaan, het was wel Is waar nog zacht, maar stellig behoorlijk bespeelbaar. Er waren ongeveer 4000 toe schouwers aanwezig om getuigen te zijn van de hervatting van de voetbalcompe titie. Xerxes miste den steun van Dijksman en Dubbelman, terwijl VUC het zonder Bonder moest stellen. Xerxes begon uit stekend en al direct moest de verdediging van VUC alle zeilen bijzetten. Het was Schut die de thuisclub reeds na 5 minuten de leiding gaf (1—0). De vreugde van Xerxes was slechts van korten duur want nauwelijks twee minuten later trok B. de Harder er tusschen uit om zijn ren met een schot te besluiten waarbij de bal van den paal in het net sprong (11). Voor de rust was het verder een vrij aardige wedstrijd waarin over het algemeen het spel gelijk op ging. Stam schoot eens tegen de lat en aan den anderen kant deed Schut het zelfde. Even voor de pauze slaagde Schut er in om Xerxes andermaal de lei ding te verschaffen (2—1). Na de hervatting liep VUC hard van stapel en de Xerxes-verdediging kreeg het dan ook hard te verantwoorden. VUC kreeg eenige hoekschoppen te nemen en 'bij een daarvan was het K. de Harder die den bal in het net werkte (22). Een paar minuten daarna kreeg VUC een vrijen schop te nemen van Gelder plaatste den bal mooi voor den doelmond de uitgeloo- pen Xerxes-doelman sloeg mis en toen had Erik weinig moeite om den bal in het verlaten doel te trappen (23). VUC bleef doorgaans iets sterker, zonder dat haar voorhoede er in slaagde de aanvallen goed af te werken. En wat in den doelmond van Xerxes terecht kwam, belandde in de vei lige handen van v. d. Peppel. Xerxes moest het van snelle uitvallen hebben, maar ook haar voorhoede was in het doelgebied niet doortastend genoeg. Tegen het einde raak ten de spelers ongeoefend nu zulk een langdurige rustperiode danig vermoeid zoodat het laatste kwartier niet veel meer was dan wat heen en weer getrap. Veran dering in den stand kwam er niet meer zoodat VUC met 3—2 won. KORFBAL KON. NED. KORFBALBOND. De competitie. Het bondsbestuur van den Kon. Ned. Korfbalbond heeft in een vergadering, welke Zaterdagavond in restaurant Suisse te Rotterdam is gehouden, de volgende besluiten ten aanzien van de voortzetting der competitie genomen: In het district Noord-Holland worden alle klassen in twee groepen gesplitst. De wedstrijden reeds gespeeld tusschen clubs, welke niet in dezelfde groep komen, ver vallen. De clubs in één groep geplaatst, spelen een geheele competitie mét hand having der wedstrijden, welke tusschen de betrokken ploegen reeds gespeeld zijn. De ondergroepen eener klasse worden ten slotte weer samen gevoegd, zoodat de oor spronkelijke samenstelling wordt hersteld en wel op de volgende wijze: de nos, 1 van beide groepen eener klasse spelen twee wedstrijden om de eerste en tweede plaats van de geheele klasse, de beide nummers 2 spelen om de derde en vierde plaats enz. Voor het district Zuid-Holland wordt de nieuwe regeling aldus: In alle afdee- lingen wordt een halve competitie ge speeld. Deze competitie wordt in principe als nieuwe competitie begorinery zoodat de in het najaar van 1939 behaalde uitslagen worden geannuleerd. Slechts indien door nieuwe tegenslagen ten aanzien van het weer en de terreinen uitapelen van deze competitie vóór den zomer niet mogelijk zou blijken, zullen de nl"t gespeelde wed strijden worden beschouwd als te zijn ga- eindigd met de uitslagen van de eind 1039 nbg gespeelde wedstrijden. De competitie in Gelderland en Over- ijsel zal worden voortgezet naar de rege ling, welke door het bondsbestuur werd getroffen op 20 Januari J.I., terwijl de competitie ln Noord-Brabant en het Noor den geheel normaal doorgang zal vinden. Internationale zwemwed strijden te Rotterdam Metman verbetert Nederlandsch record 200 meter rugslag Tijdens de internationale wedstrij den van de Rotterdamsche dames zwem- club verbeterde J. P. Metman van Het IJ het Nederlandsch record 200- meter rugslag door dezen afstand af te leggen in 2 minuten 34.4 sec. Het record stond op naam van J. C. Scheffer (D. J. K.) met een tijd van 2 min. 35 sec., gemaakt op 29 April 1938 te Am sterdam. RIE VAN VEEN SLAAT FERNANDE CAROEN Tony Byland wint van Jo Wnalbcrg Onder zeer groote belangstelling zyn gisteravond internationale wedstrijden in het Oostelijk zwembad georganiseerd door de Rotterdamsche Dames Zwemclub. Do verrichtingen der zwemmers en zwemsters stonden op een hoog peil. Op vrywel alle nummers werden prachtige tijden geno teerd. In het centrum der belangstelling stond natuurlijk de strijd tusschen Rie van Veen en de Belgische zwemster Fcrnande Caroen. Op de 400 meter borstcrawl. Zes tien maal moest de baan worden afgelegd, 15 maal tikte de beide zwemsters tegelijk aan, Bij het ingaan van de laatste 25 meter zette de Nederlandsche kampioene een spurt in en liep op haar tegenstandster uit en hoe „Caroentje" zich ook inspande, «U kon niet meer voorkomen, dat Rle van Veen met enkele meters voorsprong als eerste aantikte. De Nederlandsche noteer de een tijd van 5 min, 21 sec., terwyl Fer- nande Caroen er 1,5 sec. langer over deed. De tijd van de R.D.Z.-zwemster is de beste, welke zy ooit op dezen afstand heeft gemaakt. Zij bleef slechts 5 sec. boven het Nederlandsche record van Willy den Ouden, dat op 5 min. 18 sec. staat sedert 1934. Op de 200 meter schoolslag werd Tony Byland uit Hilversum met ruim vier se conden voorsprong eerste voor Jo Wanl- berg. Dit Is de eerste maal, dat de A.D.Z.- zwemster de meerderheid heeft moeten erkennen van Tony Byland, die den zeer fraalen tijd van 2 min. 69,9 sec. noteerde en dus voor den eersten keer onder de drie minuten bleef. Cor Kint zegevierde op de 100 meter rugslag in 1 min. 14 sec. Irene van Feg- gelen werd tweede, zooals den laatsten tijd gewoonlijk het geval is geweest. Een spannende strijd ontwikkelde zich tusschen Alie Styl, die weer eens op de borstcrawl uitkwam, en Bcp Groenendijk. De Meeuwen-zwemster, won, doch beide tijden toonen aan, dat er fel om de eerste plaats gekampt is. Met Rie van Veen en Bep van Schaik hebben wij dus op het oogenblik vier crawlzwemsters, die allen goed zijn voor tijden tusschen de 1 min. 7 enl min 8 sec. en de situatie is zoo, dat ver betering van de persoonlijke prestaties van dit viertal zeker niet uitgesloten mag wor den geacht. Wat de heerennummers betreft, Piet Metman slaagde er in het Nederlandsch Record op de 200 meter rugslag te verbete ren. Hij had in van Daalen geen ernstigen concurrent en dus was het een bijzonder fraaie prestatie het reaord van Stans Scheffer met 0,6 sec. te verbeteren. Dolf van der Kuil won de 200 meter borstcrawl in 2 min. 19 sec. vor Ramack en Geerling. Kees Hoving werd op dit nummer vijfde en noteerde 2 min. 24.8 seo. WIELRENNEN SWIFT-COMBINATIE. Na een lange periode van rust is giste ren dan eindelijk de derde rit voor de competitie verreden kunnen worden. Er verschenen 13 renners aan de 6tart, waar van de A-klassers 30 km. en de B-klasse ongeveer 23 km. kreeg te verrijden. De koude was oorzaak, dat er direct een fel tempo werd ingezet. En hoewel de meeste renners weinig gereden hadden, zou men dit by dezen wedstrijd toch niet gezegd hebben. N. de Romyn, die zijn vorm goed heeft behouden, dank zij het vele ryden oo de schaats, liet zien waartoe hij in staat ir en met Van Leeuwen kwamen zij ge zamenlijk op de streep af, waar eerstge noemde met minimum verschil als eerste passeerde. Ook Fr. van den Berg, schijnt er wel zin in te hebben, want nij plaatste zich tl ans derde, terwyl Alb. Lodewijks van zijn verlof gebruik maakte om mee te rij den, en 4e werd. Doordat W. Rijsbergen een defecte ketting kreeg en dus meegeno men diende te worden, hebben Riethoven en de Haas, zich van die taak gekweten, en kwamen die twee gelijk als 5e over den streep. In de B-klasse was het Boske, Sleyser en Uitenbroek, die elkander de overwin ning betwisten Boske bleek de snels e te zijn, want met mhlem verséhll op de sn oeren ging hij als eerste over den streep, gevolgd door Sleyser en Uitenbroek. Her- reur werd 4e en J. van Klinken, die den geheelen winter niet op de fiets had geze ten werd Öe. B. van Elswyk die voor het eerst in clubverband reed ga' op, doordat hij een geheel verkeerde versnelling nad gereden.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7