Avontuur Venezuela. V,.'W OLIVER STANLEY BEZOEKT BRITSCH EXPEDITIE-LEGER IN FRANKRIJK. FEUILLETON In Naar het Amerikaansch van R. HARDING DAVIS. (Nadruk verboden). 10) Toen hij een geheel wit gepleisterd huis met groote witte pilaren, die omhoog re zen tot aan het platte dak, naderde behoef de hy geen aanmoediging meer; hij bracht met een air van gewicht de paarden tot stilstand en wees met de zweep. Datte huis, meneers, zei hij, is van Senora Rcjas. Hoewel het huis zeker honderd meter van den weg afstond, sprak de neger op fluisterenden toon, alsof hij bang was ge hoord te worden. Maar er was óók iets eerbiedigs en plechtigs in zij nstem. Het is de mevrouw van Generaal Ro- jas. Hij een groot Generaal is, meneers, en nou hij in de gevangenis gezet is. Pre sident Alvarez, hij dat Generaal Rojas in de gevangenis gezet heeft, beneden in de water ec bij hem aan de rots gebonden heeft en de mevrouw verbannen heeft. President Alvarez hij een heel slecht man is. Eiken dag onj zes uur die mevrouw en de jonge dames, zy staan op die rots en bidden voor dat Generaal Rojas. U wilt mij u hier laten brengen om zes uur, polste hy rfiinzaam, om dames te zien bidden? Geen sprake van! riep Roddy veront waardigd uit. Maar Peter, tactvoller, gaapte en bewoog zich ongeduldig. Ik sterf van den honger, verklaarde hy. Laten we opschieten, koetsier. Om geen vermoedens te wekken reden ze bijna tot aan de buitenwijken van Otra- banda en toen verklaarde Roddy plotseling dat hij weer terug wilde en gaan eten in Café Ducrot. Waarom moeten we in een gloeiende eetzaal eien?, vroeg hij zoo luid, dat de koetsier het hooren moest, als we het on der sinaasappelboomen kunnen doen? Peter stemde toe, maar schijnbaar met weinig enthousiasme. Doe maar, waar jij zin in hebt, zei hij. Voor-mijn part mag je onder welken boom je wilt eien, desnoods onder een galg. Voor de tweede keer reden ze langs Casa Blanca en hun oogen namen het van on der tot boven op, al schenen ze geheel ver vuld met de samenstelling van een uitge breid menu. Nu de koetsier hen niet zag, konden zij de gesteldheid van de ingangen, van de door ijzeren staven beschermde ramen en van het terras van zwart en wit marmer cpnemen. Ze merkten den vleu gel op, die gebruikt werd als stal voor de rijtuigen en paarden en wat van meer be lang was, zij zagen dat een leuning over den rand van den rots naar beneden liep, waar waarschijnlijk een aanlegsteiger was. Roddy greep opeens Peter's pols; met de andere maakte hij een wijzende bewe ging. Door een smalle opening in een bosch- je, dat op een kleinen afstand van het huis stond, ontdekte Peter een tennis veld. Roddy trok zijn wenkbrauwen veel- beteekenend op. Hij glimlachte vroolyk en triomfantelijk. Hetgeen schijnt te bewijzen, merkte hij raadselachtig op, dat zekere personen uit het tooneelstuk noch oud noch gebrek kig zijn! Die gevolgtrekking gaf hem zooveel vol doening, dat hij nog zat te glimlachen toen ze bij het Café Ducrot stilhielden. In het uurtje dat verloopen was, sedert ze den tuin van het restaurant verlaten hadden, had daar een verbazingwekende verande ring plaats gehad. Het sinaasappelboschje lag daar niet langer in stille sluimering. De kellners lagen niet meer te slapen naast de tafeltjes. Aan het hek, dat den tuin van den weg scheidde, stonden een half dozijn vurige zwaargezadelde ponny's vastge bonden en nog even zoo veel stonden er gespannen voor landauers en dogcars en brieschten, hinnikten, rammelden met hun tuigen en stampten gaten in den weg. Ach ter het gebladerte van de sinaasappelboo men kon men de stem van den maitre d'ho tel hooren en in de keuken stond de dik ke chef bevelen te snauwen. De kiezelstee nen op de paden knarsten onder de haas tige voeten van de kellners. Aan een lange tafel in het verste einde van den tuin zaten meer dan twintig man nen en het was duidelijk te zien, dat het restaurant ter wille van hen klaar wakker was geworden. Het gezelschap, dat daar verzameld was, bestond niet uit de breed gebouwde, blonde Hollandsche bewoners, maar uit Venezolanen. En één van hen, die aan het hoofd van de tafel en tegen over den ingang van de tuin zat, was blijk baar de persoon, ter eere van wien zij daar waren samengekomen. Hij zag er zooveel jonger uit dan de anderen, dat Peter, die alles behalve ingenomen was met dien in val in htm slapenden droomentuin, veron derstelde, dat het een meerderjarigheids- viering was! Het duurde een poosje, voordat een van de kellners acht sloeg op het geroep van de Amerikanen. Hoewel zij zich hadden ge ïnstalleerd aan een tafeltje, dat omringd was door bloeiende heesters en toch niet te ver van de keuken of het café, scheen niemand tijd te hebben om hen te bedie nen; ten slotte slaagden zij er in htm be stellingen te doen bij een van de kell ners, maar dan ook alleen door hem stevig bij zijn fladderend voorschoot te grijpen. Roddy beyal hem te brengen wat er op de groote tafel opgediend werd. Die kok, legde Roddy uit, is natuur lijk veel te opgewonden om drukte te ma ken voor ons; maar als er genoeg is voor twintig, zal er ook wel genoeg zijn voor meer. Maar al waren ze voor de kellners een quantité négligable, de twee jonge mannen kwamen tot de verrassende conclusie, dat de gasten van het verjaardagsfuifje hun komst buitengewoon interessant von den en hoewel de tafels te ver uit elkaar stonden dan dat Roddy kon hooren wat zij zeiden, kon hij zien, dat er heel wat blik ken in zijn richting werden geworpen; dat er over hem gepraat werd en dat zijn te genwoordigheid om de een of andere re den een buitengewone opwinding teweeg bracht. Ten slotte, onder voorwendsel van zyn koetsier een order te geven, liep iemand van het gezelschap dicht langs hun tafel tje en zoowel toen hij heen ging als toen hy terugkwam sloeg hij hen nauwkeurig gade. Juist toen hij bijna stil bleef staan in het grint tegenover hen, zei Roddy op een toon van de diepste overtuiging: Nee! Walter Pater heeft aan de Stoi- sche wijsbegeerte nooit een juiste uitleg gegeven en wat het Euphemisme betreft.... Integendeel, viel Peter hem vol vuur in de rede, Oscar Kamerstein is de eenige impressario, die de vlag kan laten waaien boven de groote opera en een overdekte tuin. Heusch.... De luistervink liep haastig door met een verbluft gezicht. De jonge mannen zetten hun maaltijd kalmpjes voort. Als hy Engelsch verstaat, vervolgde Roddy, zal hy d a a r een poosje over pein zen! Daar ze heelemaal geen belang stelden in het gezelschap en niets gegeten had den sedert het vroege kopje koffie op de stoomboot, werd al hun aandacht al spoe dig in beslag genomen door hun maal- tyd. Maar ze zouden niet lang met vrede gelaten worden. Van uit de boschjes achter hen kwam plotseling en ongemerkt een jonge neger te voorschijn. Hij had een schrander ge zicht en was keurig gekleed. Zonder een oogenblik tusschen de twee mannen te aarzelen, legde hij een brief voor Rod dy neer. Voor meneer Forrester, zei hy en, na de struiken uiteen geduwd te hebben, ver dween hij even vlug als hij gekomen was. Roddy staarde verbaasd naar de haag, waardoor de bode was verdwenen en zijn oogen waalden af naar het gezelschap aan e andere tafel. Hij zag, dat elk van hen hem opmerkzaam zat aan te staren. Het was duidelijk te zien, dat zij het kleine voor val bemerkt hadden. Roddy vroeg zich af of de brief mischien van hen kwam. (Wordt vervolgd). ft - - De voetbal rolt weer Na een langdurige onderbreking wegens de vorst is Zondag de competitie van de K.N.V B weer voortgezet met eeeige wedstrijden Een spannend moment voor het doel der oastheeren tijdens de ontmoeting HBS— Feyenoord te den Haag Tijdens de huldiging der bemanningen van de kruisers „Ajax en .Exeter te Londen onderhield het Britsche koningspaar jzich met de verwanten van hen die in het gevecht tegen de .Graf Spee" vielen. Een ontroerend tafreeltje Een zeldzaam huwelijksfeest. Het echtpaar Blommers te Zevenbergen herdenkt heden zijn 70-jarige echtvereeniging. Het bruidspaar in feesttooi Finsche soldaten aan het Noordelijk front met een van de nieuwe automatische geweren, in gebruik bij het Finsche leger. Deze wapens hebben een capaciteit van 80 schoten per minuut en worden door bekwame schutters met ver woestend effect gebruikt De Engelsche minister van Oorlog, Oliver Stanley en Lord Gort (links) toonei tijdens het bezoek van den minister aan het Britsche Expeditie Leger in Frankrijk hun interesse voor een gasmasker dragenden muilezel Een jeugdig menschenredder. De 6-jarige Keesje Korse (rechts) slaagde er in, zijn 8 iarig vriendje Bertus Uzeel. die bij den Graafscheweg te den Bosch door het ijs was gezakt, weer op het droge te brengen Spelmoment uit den voetbalwedstrijd Xerxes V.UC. die Zondag te R'dam werd gespeeld

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 5