RIJNSTREEK ZATERDAG 24 FEBRUARI 1940 DE I.EIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 ZILK E.H.B.O. Gisteravond hield de afd. Zilk van de R.K. E.H.B.O. haar eerste jaar vergadering in het parochiehuis. Ruim half negen opende de voorzitter, de heer M. v. d. Berg, de vergadering. In zijn ope ningswoord heette spr. alle aanwezigen hartelijk welkom, Vooral den pastoor. Daar de notulen vanzelfsprekend ontbraken, krijgt de penningmeester, de heer H. Mark man, het woord voor het uitbrengen van het financieel verslag. Uit het verslag bleek, dat de inkomsten hadden bedragen 198.91, de uitgaven 175,36; bleef dus een batig saldo van f 23.55. Als wnd. secr. brengt de voorzitter het eerste jaarverslag der vereeniging uit. Veel steun werd ge durende den geheelen cursus ondervonden van den heer H. de Winter. De heer M. v. d. Berg, voorzitter en F. W. v. d. Ploeg werden beiden herkozen als bestuursleden. In plaats van den heer J. J. Pijpers werd gekozen de heer P. Hulsebosch. Voorts werden benoemd tot leden van de controle commissie mej. M. Warmerdam mej. C. Klinkenberg en de heer Th. de Groot. Bij de bestuursmededeelingen werd voorgesteld artikel 18 van het Reglement in plaats van jaarlijksche contributie te lezen wekelijk- sche contributie. De contributie voor oude leden wordt gesteld op 2.50 per jaar voor nieuwe leden op f 3.Tevens betalen degenen die lid blijven voor 1 Maart 0.50 Deze regeling zal gelden voor alle leden. De nieuwe cursus begint op 1 Maart. Als leider zal fungeeren dr. Verstraaten of wel dr. van Dijk. E.H.B.O.-posten zullen geplaatst worden Om de kas te verstevigen is aan B. en W. permissie gevraagd tot het houden van een collecte van 4 tot 9 Maart. Na de rondvraag sprak pastoor Hansen nog enkele woorden, waarin hij de afdeeling en haar bestuur gelukwenschte met de behaalde successen. ALPHEN AAN DEN RIJN Mr. Helmstrijd naar Velsen! De heer mr. F. C. Helmstrijd staat als no. 1 op de door B. en W. van Velsen samengestelde voordracht voor de aldaar vaceerende functie van gemeente-secretaris. In de Dinsdag a.s. te houden vergadering van den gemeenteraad van Velsen zal over deze benoeming worden beslist. Schoolmelk. In de laatst gehouden vergadering van het Schoolmelkcomité kwam de voortzetting van de melkver- strekking aan de hand van de thans be kende gegevens weer aan de orde. Het resultaat was, dat thans voor 5 weken zal worden doorgegaan. Verduisteringsoefening. Naar de „Rijnb." verneemt, zal op Woensdag 6 Maart a.s. in deze gemeente een luchtbe schermingsoefening worden gehouden met daaraan verbonden verduisteringsproef. De oefening zal anderhalf uur duren en wel van 8 uur tot half tien. Met de fiets door het ijs gezakt. Nabij Gouwsluis wilde gisteren een wielrijder over het ijs den Rijn oversteken. Dat bleek niet meer te gaan, want eensklaps zakte de man door het ijs. Hij zelf wist zich te rtdden, maar zijn rijwiel verdween in de diepte en was nog niet teruggevonden. HAZERSWOUDE Lezing met lichtbeelden. Nadat de vo rige week een lezing met lichtbeelden was gehouden over „De Stille Omgang", waar bij zeer was te betreuren de slechte opkomst der aanwezigen, werd door een der toen aanwezige leden het idee geop- per, om, indien er meerdere belangstelling mocht wezen van de zijde van de ledfen. dezen avond nogmaals te houden. De heer L. C. Schrijvers uit Leiden stelde zich spontaan opnieuw disponibel. Deze herha ling heeft plaats gehad op Donderdag avond j.l. ten huize van Wed. Verhaar, doch de belangstelling was ook nu niet zeer groot. Na een dankwoord van den heer Zuid heer Schrijvers een goede inleiding gege ven over het H. Sacrament van Mirakel, waarna de lichtbeelden werden vertoond. Na een lankwoord van den heer Zuid- wijk, gericht aan den heer Schrijvers voor zijn mooie lezing, sprak ook Pastoor J. R. Keulers neg enkele woorden van op wekking tot de aanwezigen, o.a. dat die genen, die aan den Stille Omgang deelne men, niet alleen in dien nacht moeten gaan tot God, neen ook in het parochie- levën moeten zij zich -toonen als ijverige vereerders van Jezus in het H. Sacrament. Hierna sluiting. Zij nog vermeld, d3t kaartjes verkrijgbaar zijn tot uiterlijk Vrijdagmiddag 1 Maart a.s. en wel tot 6 uur voor het Dorp bij den heer B. Rietveld, voor den Rijndijk bij A. Suidwijk en voor den Groenendijk bij D. G. v. d. Voort. Alle deelnemers vervoegen zich tijdig aan bo venstaande adressen. 310 op 274. Uit het financieel overzicht van den penningmeester ontleenen we: saldo 1 Januari 1939 9.47 1/2; ontvangsten con tributie en buitengew. ontv. 77.65 1/2 in totaal 87.13. Uitgaven: bodeloon,, verg., afdracht kringbestuur 90.25, alzoo tekort 3.12. Door den heer C. H. v. d. Berg werd namens de controle-commissie verslag uit gebracht. In de commissie-1940 werd naast den heer v. d. Berg, de heer Andr. van der Ploeg gekozen. Punt 6 gaf aan: verhooging contributie en vaststelling daarvan. Dienaangaande was een schryven binnen gekomen van 't kringbestuur, waarin werd medegedeeld, dat de afdracht per lid met 5 cents werd verhoogd en waarin bij de afd. besturen werd aangedrongen op eenige verhooging der contributie. Het bestuur had gemeend de contributie te moeten vaststellen op 50 cents per lid en per jaar met mogelijkheid v n betaling in 10 maandelijksche ter mijnen van 5 ets. Indien men van de laatste betalingswijze gebruik wil maken, gelieve men hiervan zoo spoedig mogelijk bij den 1 ningmeester, dtn beer J. v. Leeuwen, opgave te doen. Na eenige bespreking werd het bestuursvoorstel in stemming gebracht en met groote meerderheid aangenomen. De heer L. Lieverse bracht hierna verslag uit van de laatste verg. der Kamercentrale te Leiden. De aftr. bestuursleden L. Lie verse en J. Zwetsloot werden herkozen. Bij de rondvraag werd de mogelijkheid geopperd naar de verschillende verg. twee afgevaardigden af te vaardigen, welke mogelijkheid door het bestuur overwogen zal worden. Hierna sluiting. KOUDEKERK Gevallen. De 9 jarige scholier van den broodbakker S. v. Vliet, alhier, kwam onder het spelen op de speelplaats te Alphen aan den Rijn gisteren zoo ongelukkig te vallen, dat hij ten gevolge hiervan een arm brak en vermoedelijk inwendige kneuzingen op liep. Na voorloopig te zijn verbonden is hij per ziekenauto overgebracht naar het Diaconessenhuis te Leiden en aldaar ter verpleging opgenomen. Bekneld. Onze plaatsgenoot, de heer G. P. de Jong, in dienst bij de Gebr. v. U. aan den Hoogen Rijndijk te Leiden had gisteren het ongeluk in de garage tusschen een auto en den muur zoodanig bekneld te raken, dat hij met inwendige kneuzingen moest worden opgenomen in het St. Elisa beth ziekenhuis te Leiden. RIJNZATERWOUDE St. Barbara-vereeniging. In het Café van den heer de Boer alhier hield de be- grafenisvereeniging „St. Barbara" haar 23ste jaarvergadering onder voorz. van den heer W. Compeer. De opkomst was buitengewoon slecht. Uit het verslag van HAZERSWOUDE-RIJNDIJK penningmeester, den heer Van Graas, bleek, dat de inkomsten hadden bedragen ƒ491.43. De uitgaven bedroegen ƒ475, zoo dat er een batig saldo was van 16.43, dit gevoegd by de saldo's van vorige jaren was thans gegroeid tot een bedrag van ROELOFARENDSVEEN TUINDERS-PATROONS-VEREENIGING „ST. BENEDICTUS." De R.K. Tuinderspatroons-vereemiging „St. Benedictus" afdeeling van den L.T.B. Roelofsarendsveen waren in jaarvergade ring bijeen. De voorz., de heer Jac. de Jong Gr., heette allen hartelijk welkom. In zijn 'openingswoord slaat de voorzitter een terugblik op het aigeloopen jaar. Niet met vreugde, aldus de voorz., kunnen wij op 1939 terug zien, want het heeft den tuinders niet het noodige verschaft. Daar- by kwam nog de mobilisatie, waardoor vele tuindersgezinnen zwaar getroffen zijn. Dankbaar memoreert de voorzitter de tot standkoming van de tuinbouwschool. De secr., de heer Joh. J. v. d. Meer, leest de notulen. In het jaarverslag werd den le den een duidelyk beeld gegeven van de vele werkzaamheden, '"oor het bestuur ver richt. Uit dit jaarverslag citeeren wij al lereerst de reorganisatie van de L.T.B., vervolgens de wijziging contributierege ling, en het collectief-arbeidscontract. Wegens de vorstschade bij aardbeien, was er dit jaar een extra steun verkregen. De steun op kassnyboonen is uiteindelijk toch ook gekomen, hoewel slechts 4J^ ct. per 10 K.G. bedragende, wat neerkomt op 1 ct. per raam. Toch moeten wy, aldus de secr., de regeering dankbaar zyn voor het geen voor den tuinbouw gedaan wordt, omreden onze regeering reeds een zware taak heeft om Nederland uit den oorlog te houden. Daar de penningmeester, de heer N. Bakker Hz., door een lichte onge steldheid niet ter vergadering aanwezig kon zyn, deed de voorz. een schrijven van hem voorlezen, waarin werd medegedeeld, dat er een batig saldo in kas is van 304,9, wat tot nog toe zoo groot niet ge weest is. Het voorstel van het bestuur om aan den penningmeester, die reeds 19 jaar lang belangloos de gelden der vereenigipg beheerd heeft, een gratificatie toe te ken nen van 30.—, wordt met instemming der geheele vergadering goedgekeurd. Daar de afdeeling nog niet in het bez! is van een vaan, bepleit de voorz. om hiervoor een post van 100.— uit te trekken om in den loop der jaren ook in het bezit van een vaandel te komen. Na een kleine be spreking hechtte de vergadering ook hier aan haar goedkeuring. Het rapport van de controle-commissie wordt door omstandig heden uitgesteld tot een volgende verga dering. Het bestuursvoorstel, om de con tributie met 0.50 te verlagen, vond be grijpelijkerwijze bij de leden een goed onthaal. De wijze van inning was echter het onderwerp voor een uitgebreide dis cussie. De voorz. zeide toe, de gedane voorstellen in het bestuur te zullen be spreken. De periodiek aftredende bestuurs leden, de heeren Jac. de Jong Gr., N. Bak ker Hz., en Hub. Hoogenboom, werden bij acclamatie herkozen. Vervolgens werd aan de vergadering medegedeeld, dat op voorstel van het be stuur der arbeidersvereeniging enkele kleine wijzigingen in het arbeidscontract aangebracht zijn, welke wijzigingen ook door de vergadering goedgekeurd werden. De voorz. deed dan enkele mededeelin- gen aan de vergadering, n.l. dat men in onderhandeling is met de A.S.F.-fabrieken over een film, betreffende de bloemen- trekkerij. Ook deelde spr. mede, dat door de distributie-commissie de kunstmest- proeven genomen moeten worden, om te kunnen constateeren, welke meststoffen voor deze streek noodig zijn. Voorts, dat men met de oud-cursisten-vereeniging een vergadering gehad heeft, om dit jaar nog een tentoonstelling te organiseeren, om naar buiten te laten zien, wat er ii. de Veen geproduceerd wordt. De voorzitter ver zoekt hiervoor de medewerking van de le den, en ook dat de leden die hieraan deel nemen, zich spoedig zullen opgeven. De afd. kweekers heeft verzocht om tot op heffing van deze afdeeling over te gaan, omreden hun belangen in het L.T.B.-be- stuur ten volle behartigd worden. Hierna gaf de heer C. Huigsloot tekst en uitleg over de kunstmestregeling en distri butie. Dan volgde benoeming controle commissie 1940. De heeren N. Koek Pz., G. Bakker en Joh. J. Castelein worden tot lid van de nieuwe controle-commissie benoemd. Van de rondvraag werd door velen gebruik ge maakt. Ook werd aan de bestuursleden van den L.T.B. die zitting in de gemeente raad hebben, verzocht om te verkrij gen, dat tuinders, die vergoeding ont vangen van het burgerlijk armbestuur, toch niet meer, evenals dit jaar, sneeuw moeten ruimen als contra prestatie voor deze vergoeding. Het bestuur vindt deze arbeid als hierboven bedoeld ongeoorloofd, en deelde mede reeds de noodige stappen gedaan te hebben, en hoopt dat dit in de toekomst zich niet meer zal her halen. De heer C. Huigsloot doet dan een be roep op de kleine tuinders, om toch naar de avonden, gegeven door den voorlich tingsdienst te komen, waarna door hem nog mededeeling gedaan werd, dat het „pararat" wederom verkrijgbaar is, en roept de medewerking van de leden in, om met man en macht aan deze ratten verdel ging mee te helpen. De geestelijk adviseur, kapelaan Bet jas, richt hierna nog een woordje tot de ver gadering, waarin hij zegt, dat allen met Godsvertrouwen en optimisme de toe komst tegemoet moeten gaan. Spr. vestigt de aandacht op de te houden tentoonstel ling, en wijst de ouders op de tuinbouw school, waaraan hun jongens naast vakken nis ook een algemeene ontwikkeling ge geven wordt. Hierna sluiting. „Stille Omgang". Naar wy van het be stuur van de Stille Omgang vernemen, zal de bedevaart voor de afdeeling Roelof- arendsveen dit jaar gehouden worden op Zondag 10 Maart a.s. De jaarlijksche algemeene vergadering zal gehouden worden op Donderdag 29 Februari des avonds te half acht in de St. Pancratiuszaal. Voor deze vergadering is altijd een groote belangstelling geweest, maar wij gelooven v/el, dat dit jaar het record geslagen zal worden. Als eerste re den kunnen wij hiervoor noemen de ern stige tyden, en de algemeene intentie, waarvoor de stille omgang dit jaar gehou den zal worden. Maar de voornaamste re den zal wel zyn, dat dit jaar op deze ver gadering zal spreken kapelaan A. A. J. Buis, oud-kapelaan der parochie. Verder zal nog medewerking verleend worden door het gemengde zangkoor onder lei van den dir. J. v. d. Meer. Stille omgangers, het bestuur verwacht u allen Donderdag avond in de St. Pancratiuszaal. Geeft daarom aan dien oproep gehoor en werkt allen mede om tot het welslagen van deze Stille Omgang te komen. Ontwikkelingsavond. Gisteravond had in de St. Pancratiuszaal alhier de eerste der ontwikkelingsavonden plaats, welke gehouden worden voor degenen, die be trokken zijn by de steunregeling voor de kieine tuinbouwers. Wegens verhindering van den voorzitter der gemeentelijke com missie, burgemeester Peek, stond de avond order leiding van den heer Van den Bosch, chef van de afdeeiing Sociale Zaken ter gemeente-secretarie. Na een woord van welkom en een korte uiteenzetting van het doel dezer byeenkomsten was het woord aan ir. F. W. van der Helm, tuinbouw- consulent te Amstelveen, die een inlei ding hield over de steunregeling aan klei ne tuinders. Vervolgens hield de assistent van ir. Van der Helm, de heer Van Harten, een lezing over het onderwerp „De Plant en haar behoeften". Naar aanleiding van het gesprokene ontstond een levendige ge- dachtenwisseling tusschen de heeren van den voorlichtingsdienst en de tuinders, waarbij gelegenheid was verschillende practische wenken te geven. Bij de sluiting vestigde de heer Van den Bosch er de aandacht op, dat behalve by de regeling betrokken tuinders, ook de overige tuinders op de nog komende avon den van harte welkom zijn en in grooten getale worden verwacht. Vrijdag a.s. spreekt de heer Te Meij over het bodem-onderzoek, een onderwerp, waarvoor in verband met de laatste ja ren optredende ziekte-verschijnselen onder de gewassen zeer groote interesse bestaat. De laatste. De uitslag van de laatste ijszeilwedstrijd was: klasse A: 1. Cor van Staveren, 42 min. 38 sec., 2. G. van Wijk, 1 uur 9 min. 2 sec. Klasse B: 1. Jac. v. d. Meer Sebz., 1 uur 16 min. 35 sec., 2. S. Vink, 1 uur 44 min. 20 sec. Klasse C: 1. Seb. v. d. Meer, 53 min. 39 sec., 2. Louis Verdel, 1 uur 9 min. 51 sec., 3. Ant. v. d. Meer, 1 uur 12 min. 53 sec. Klasse D: P. Bakker, 1 uur 8 min. 25 sec., 2. Ant. Loos 1 uur 38 min. 10 sec., 3. J Heemskerk, 1 uur 56 min., 4. D. van Veen, 2 uur 6 min. NIEUWKOOP Geboren Gijsbertus Petrus Johannes z. van A. Kuyf en J. C. Bon Dirkje d. van F Verduyn en T. Koole Nicolaas Maria z van J. G. Vroonhof en C. W. A. Leliveld Overleden: A. de Ruiter 80 jaar we duwe van W. Pieterse Ondertrouwd: M. van den Broek, 22 jaar en M. E. van Leeuwen 25 jaar. DE KWAKEL Collecte. De opbrengst van de collec te voor aankoop van kleeding en voor het Roode Kruis in Finland bedroeg 653.26 y3 Werkelijk een zeer groot bedrag. TER AAR Groene Kruis. Onder praesidium van Dr. Quartel werd de ledenjaarvergadering gehouden van de Zuid Hollandsche Ver eeniging „Het Groene Kruis". Na opening me* een kort welkomstwoord, werd mede gedeeld dat de moedercursus wegens te ge ringe deelname geen doorgang kon vinden. De secr. de heer Corn. Lok voor het voet licht komende met z'n jaarverslag, ver meldde o.m. een stationair gebleven leden tal. Uit het overzicht van den penningm. bleken de inkomsten te hebben bedragen 412.91, uitgaven 537.25, alzoo een te kort van 114.34. Dank zij evenwel de reserve, kon deze stoot zonder bezwaar worden opgevangen, terwijl na deze af schrijving het fonds nog f 855.— bedraagt. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende leden Dr. Quartel, C. van Vliet, Azn. en H. Bos herkozen. In de vacature Joh. Kroon koos men den heer J. de Bruyn, Jzn. Gekomen zijnde aan de bespreking over het aanschaffen van een zuurstof apparaat kwam de vraag van meerdere zijden naar voren, waar het eerst gebruik gemaakt zou worden van dit hulpmiddel. De voorzitter was van meening, dat het apparaat bestemd is voor gebruik in de ge heele gemeente althans bij rampen e.d. waarmee de vergadering zich tenslotte ver- eenigde. Voorlichtingsdienst. Onder leiding van Burgemeester Hogenboom werd in het Pa rochiehuis de eerste bijeenkomst gehouden van den voorlichtingsdienst welke avonden speciaal zijn voor hen die in de kleine tuinders steunregeling vallen en door den Minister verplicht zyn gesteld om by te wonen. Na verwelkoming, bizonder van den Rijkstuinbouwconsulent, Ir. v. d. Helm, den ambtenaar van den Plantenziektekun- digen dienst den heer C. Augustyn en de commissies, belast met de uitvoering van voornoemde regeling, waaronder begrepen zyn de gemeenten Ter Aar Nieuwveen en Leimuiden, zeide de burgemeester verheugd te zyn over de zoo groote opkomst. Na een inleidend woord van den Rijkstuin bouwconsulent hield de heer Jac. v. Har ten, tuinbouwvakondcrwijzer een interes sante lezing over de plant en haar be hoeften. Bij het stellen van vragen kwam duide lijk aan het licht, hoe actueel dit onder werp was en dat de aanwezigen het met volle belangstelling hadden gevolgd. Voor aleer de burgemeester overging tot sluiting, werd meegedeeld, dat de tweede lezing volgende week Donderdag wordt gehou den door assistent Temey over „Grond onderzoek" en de derde in de daarop vol gende week door den heer Augustyn over „Ziekteverschijnselen in tuinbouwgewas- sen". Deze lezingen zijn ook toegankelijk voor niet-gesteunden. De tuinders worden aangespoord allen te komen, ook hun in wonende zoons meebrengen. De te be handelen stof is buitengewoon leerzaam. WOERDEN Luchtbeschermingstentoonstelling. De luchtbeschermings-tentoonstelling, die in hotel Ruys wordt gehouden en die aange kondigd werd door het loeien der sirenes, trok reeds by de opening een zeer groote belangstelling. Dr. F. Schryver sprak een kort inlei dend woord als voorzitter van de afdeeling Woerden en heette o.m. welkom de burge meester en zijn echtgenoote, majoor de Pauw, garnizoens-commandant, e.a. Nadat de burgemeester met een toe spraak de officieele opening had verricht, werd een rondgang gemaakt, waarbij een vertegenwoordiger van het hoofdbestuur der N.V.L. inlichtingen verstrekte. Hiorna werd een film vertoond. De tentoonstel ling is alleszins de moeite van het bezoe ken waard. Onder de vele nuttige en leer rijke zaken ti effen we er o.m. ook aan een op zeer duidelijke wyze gemaakte in deeling van Woerden in vijf districten, zooals door den plaatselijken luchtbescher mingsdienst is gemaakt. Reeds zyn zeer veel maatregelen geno men. Slechts het publiek dient nog uit de slaap te worden wakker geschud. Gelukkig is het bezoek aan de tentoon stelling zeer goed te noemen. Zaterdag avond is de laatste avond. Volksbond. In de jaarvergadering van den R.K. Volksbond werd de nieuwe geestelijke adviseur, pater Smit, geïnstal leerd. In verband met de zaalhuur deelde de voorz. mede, dat de Patronaatscommis sie aan de wenschen van het bestuur zoo ver mogelijk was tegemoet gekomen. De huurverlaging bedraagt 25. Het jaarver slag was zeer uitgebreid en werd met ap plaus beloond. Volgens het verslag van den penningmeester bedroeg het batig saldo 128.70. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den de aftredende bestuursleden de hee ren G. Versluys, J. Rateland, A. Bering, en P. Langeslag herkozen. Tevens werd gekozen de heer A. Westerhof. ZOETERWOUDE Finland. De in deze gemeente gehouden inzameling ten bate van Fin land, heeft tot resultaat gehad dat een be drag van 199.72 y, werd bijeengezameld, benevens een groot aantal diverse klee- dir.gstukken. Zeer zeker een mooi resul taat, waarvoor naast den milde gevers en geefsters den damescollectanten een warm woord van dank toekomt. Wit wint. Aanstaanden Dinsdagavond zal in het Patronaatsgebouw aan den Schenkelweg alhier de zeer mooie t.b.c.- filrn „Wit wint" worden vertoond. De toe gang is kosteloos. Knip dit uit en bid dit gebed met de leden van uiv gezin. Het Katholiek Comité van Actie „Voor God" schrijft ons: £aat ant bidden am wede O God, uit U is elk zuiver verlangen, elk juist oordeel en iedere goede daad. Geef aan Uw dienaren die vrede, welke de wereld niet geven kan, opdat wij, in gehoor zaamheid aan Uw wetten, bevrijd mogen worden van oorlogsgevaar en onder Uwe bescherming rustige tijden mogen be'even. Door Christus onzen Heer. Oratio Mls5s pro pace. Hanze. De voorzitter deelde mede, dat de agenda vlug zal worden afgehan deld om meer tijd te laten aan de lezing, die de geestelijk adviseur zal houden over de actie „Naar de nieuwe Gemeenschap". Het bestuursvoorstel om de eerste 5 leden, die de middenstandsretraite meemaken, een reductie van 2.50 te geven uit de af- deelingskas, werd aangenomen. Hierna kreeg de geest. adv. het woord tot het houden van zijn lezing over de actie „Naar de nieuwe Gemeenschap", gezien in het licht der Encycliek „Quadragesimo Anno" en verduidelijkt door lichtbeelden. Een uur wist spr. zijn hoorders te boeien, waarna van de gelegenheid om vragen te stellen door eenige leden gebruik werd gemaakt en beantwoord. Dank werd ge bracht aan den geest. adv. voor zijn dui delijke en leerzame uiteenzetting, waarna, na een korte rondvraag deze goedbezochte vergadering werd gesloten. HOOGMADE Staatspartij. Vrij dagavond vond in de zaal van den heer Witteman de jaarverg. van de R.K. Staatspartij plaats, die zich slechts in matige belangstelling mocht ver heugen. Aan het jaarverslag ontleenen wij, dat het ledental was teruggeloopen van 1094.43. De heer Compeer werd als af tredend bestuurslid bij acclamatie herko zen. In de vacature van den heer B. Wol ken, die bedankt had, werd gekozen de heer C. van Velzen A.zn. „Stille Omgang". Terstond na deze vergadering opende de voorzitter, de heer A. Heuzen, de tweede vergadering en wel van den Stille Omgang. Uit de notulen van den secr., den heer J. W. de Boer, bleek, dat dit het 9de vereenigingsjaar was. Uit de boeken van den penningm., den heer C. J. van Berkel, bleek, dat er een batig sal do was van ƒ117.22. Het kassaldo voor het 300-jarig bestaan bleek 27.75 te bedra gen. De aftredende bestuursleden C. J. van Berkel en Joh. de Prie, werden bij accla matie herkozen. Besloten werd om voortaan geen kaarten meer aan de bus te verkoopen, daar hiervoor ruimschoots gelegenheid bestaat bij de heeren A. Heu zen en J. W. de Boer. Getracht zal worden om van de firma Maarse Kroon gedaan te krijgen, dat de bus doorrijdt naar Rijn- zaterwoude. 'Nadat de agenda afgehandeld was, verkreeg de kapelaan het woord. Deze stak dc-or een keurig speechje de aan wezigen nog eens een hart onder de riem.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7