Laatste berichten KLEINE ANNIE DINSDAG 20 FEBRUARI 1940 OE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. OP DE BOLLENBEURS De pan met Poetaz Cragford. weJke d/irect aan den ingang der zaal stond van G. Zandbergen, Terwegen, Sassenheim was dezelfde als op de Bloemlusttentoon- stelling stond. Veertien dagen waren de foloemen nu in bloei en er was rog niets geen leelijks aan te vinden. Inderdaad een goed „houdbare" bloem, welke zon der eenige voorbehandeling in December reeds in bloei kan zijn. D. van Egmond, Hillegom, liet daar naast een mooie groote Poeticus Crenver zien, met een oranje cuprand. Een nieuweling onder de inzenders, A. W. Lemmers, Noord wij kerhout bracht goede bloemen van Darwin Hamburgia, rood met blauwe gloed. De pot met M.T. Mozart was mooi wat de kleur betreft, de bloemen 'hadden echter wel forscher kunnen zijn. Eenige bossen T.T. Viotta, rood-wit gerand, ingezonden door Gebr. A. en P. Nijssen, Santpoort, lieten zien wat een pracht marktbloem dat is. Als men zoo'n bos koopt heeft men werkelijk een bos tulpen. Buiten een kistje met deze variëteit list Nijssen nog E. v. t. Yuki-San, oranjerood geel gerand en T.T. Glory of Noord wijk zien. De laatste zacht rood met witte bahis. Indien een of andere variëteit niet genoemd wordt, is dat geen bewys van mindere waardeering: maar alle soorten telkens vermelden zou te veel plaats ruimte vragen. P. Heemskerk, Noord wij kerhout liet een Trompet zaailing zien van een mooi goud gele kleur. Lotta Svard, de mooie Bicolor van Prins Topper, Wassenaar moet het volgend jaar terugkomen voor Broeigetuigschrift. Mo gen de Lotta's hun werk dan al weer lang gestaakt hebben! Leo Bissohop, Sassenheim, bracht meer dere goede zaailingen naar Haarlem. De groote helder gele Lord Wellington, John Evelyn en Leeds. Daisy Schafer waren eenige der variëteiten door C. van Zyverden Co. Hillegom ingzeonden. J. B. v. d. Schoot, uit dezelfde plaats, bracht o.m. de bleek-gele Trompet Gol den Vase; een niet-sprekende kleur. Mooier geel, maar met betrekkelijk korte trompet, was Covent Garden (vroeger Zonnebloem) van Gebr. van Graven, de Zilk. De bekende Bic. Norway werd door W. van Waveren, Bennebroek, geëxpo seerd. Algemeen wordt deze onder de beste Bicolors gerekend. Een eigenaardig verschil in kleur der oup tussohen de verschillende stadia van ontwikkeling der bloem was te zien bij de Leedsii Gracious. Bij het openkomen is de cup zuiver geel, volwassen roomwit Een mooie Leedsii van P. van Reisen Zn. Voorhout. Warnaar Co. Sassenheim, liet enkele Ibis-sports zien. Triumph Alberio en Triumph Prinses Beatrix waren door T. Rijnveld Zn. Hillegom ingezonden. Beiden stonden tamelijk ver open. De Barri Latonia van deze firma heeft de bloemblaadjes erg naar achteren staan. Ook de Pr. Eeatrix van M. Beelen, Lisse was overbloeid, blijkbaar geen al te sterk soort. De kist met v. d. Eerden was veel beter. Music Hall, de beste Bicolor door T. Vos Zn. Sassenheim ingezonden, liet haar groot bloemen en sterke stengels goed zien. Ook Beersheba, de witte Trom pet, was mooi en groot. Eenige kisten met Crocus Earley Per fection, een zeer rijkbloeiende donker paarse, grootibloemige Crocus, sloten de rij. Beneden; veel menschen, veel rook, weinig zaken en geen opwekkende berich ten. Uit Zweden komen de, reizigers terug daar de broeiers daar niet koopen willen. De broeiersvereeniging heeft van de Re geering de toezegging gekregen, dat al hetgeen zij voor zou stellen om de bloe menhandel gezond te maken, gesanction- neerd zal worden. Dat wordt contigen- teering! De broeiers in Zweden hebben sterk te kampen met gebrek aan kolen: dus geen bollen broeien en dientengevolge geen geld voor de Hollanders. In Canada wordt ook een afwachtende houding aangenomen. In America gaat het goed. Van Regeeringszijde geen nieuws NOORDWIJKERHOUT GEMEENTERAAD. Vergadering van den gemeenteraad van Noordwykerhout op Maandag 19 Februari des namiddags te twee uur Tegenwoordig alle 13 raadsleden. Voorzitter de Burge meester De voorzitter opent de vergadering met gebed. De voorlezing van de notulen der vorige zitting wordt aangehouden. Behoudens proces-verbaal van kasopne- ming geen ingekomen stukken. Aan de navolgende schelen zullen de vol gende bedragen voor 1940 als voorschot worden verstrekt: St. Jozefscholen 5049; St. Hieronymus-Aemilianusstichting te Amsterdam (Voorzienigheid) ƒ2543; Pa rochiale School in de Zilk ƒ3357; Her vormde School 1047. De instructie van den gemeenteontvan ger wordt gewijzigd. Tot heden had de gemeente-ontvanger Dinsdag en Woensdag zitdag, dit zal wor den Dinsdag en Vrijdag. De oorzaak hier van is gelegen in de omstandigheid, dat de werkloozensteun niet meer door den chef van de afdeeling Werkloozenzorg en Dis tributie, maar door den gemeente-ontvan ger wordt uitgekeerd. Aangezien in den uitkeeringsdag van den steun (de Woens dag) geen verandering kan worden ge- brach*, mort de zitdag op Woensdag ver vallen. Tjt tvdelyk agent der arbeidsbemidde ling wordt met ingang van 1 Januari 1940 benoemd de heer P. F. W. van Buijtenen. De benoeming geschiedt tijdelijk, omdat de functie van chef van de afdeeling Werk loozenzorg en Distributie ook tijdelijk is. B. en W stellen voor een tijdelijke geld- leening aan te gaan met de Coöperatieve Centrale Raiffeisenbank te Utrecht van 30.000 tegen een rente van 3 1/2 pet. Het voorstel van B. en W. wordt by ac clamatie aangenomen. Van de rondvraag werd geen gebruik ge maakt, zoodat de voorzitter de openbare vergadering sluit om kwart over twee, dus een kwartier na de opening. Daarna werd overgegaan in geheim co mité ter behandeling van het punt „Re clames Belastingen". K. J. M. V. Voor de K. J. M. V. alhier, sprak gisteravond de weleerw. pater Hen- ricus over het onderwerp „Rondom be- drijfsordening". Toen -de voorzitter de heer J. Oostdam, om kwart over acht opende, bieek, dat de belangstelling vooral van do nateurs en ouders maar matig was. Geluk kig hadden vele leden aan den oproep-van het bestuur gehoor gegeven. Degenen die aanwezig waren zullen absoluut geen spyt gthad hebben. De opening geschiedde met de K. J. M. V.-groet, waarna een gebed voor den vrede gezamenlijk werd gebeden. Hier na betrad de spreken van den avond, pa ter Henricus, den icatheder. Deze begon met te zeggen, dat we allen voelen dat we volop in een keerpunt zitten. Voor jul lie sterven van ouderdom, zeid? hij tot de aanwezige K. J. M. V.'ers, zullen jullie, daar ben ik van overtuigd, een andere maatschappelijke structuur meemaken. Spreker zeide dezen avond geen dogma's te komen verkondigen. Zijneerw. verdeelde zijn boeiende causerie in 8 punten, welke hij later ging uitwerken, n.l. 1. Wij leven in een janboel, in een groote wanorde. 2. Wij moeten naar ordening. 3. Enkele ge dachten vooraf. 4. De ordeningsvorm. 5. In voeringsmethoden welke gebruikt worden. 6. Vakbond als een stukje blijvende peiler. 7 Orde en gezag. 8. Een kleine toepassing voor een bepaalde groep. Als gij, middenstanders, zoo zeide spre ker, u straks met volle energie geeft, mag nooit voorop staan privé rijkmakerij, al les moet in dienst staan van de maat schappij. Ieder voor zich moet zijn maat schappelijke taak vervullen, doch de leuze „Ieder voor zich, en God voor ons allen", is ten eenenmale valsch.Ook de middenstan ders moeten altijd denken in solidariteit. Dit is noodig voor den organischen opbouw van het geheel. Spreker besprak hoe de ordeningsvorm er uit moet zien. Ieder land kan zijn eigen methode hebben, zijn eigen karakter, zei de de pater, doch het moeten geen poli tieke apparaten zijn, en geen algemeene belangen mogen geschonden worden. Wel ke invoeringsmethoden gebruikt moeten v/orden, werd eveneens besproken, even als de opvattingen hieromtrent van den so cioloog Veraart, van wien de pater een be wonderaar bleek te zijn. Geconcludeerd werd dat de sportieve concurentie blijven moet, doch de afslachtings-concurrentie moet weg. Het wezen van de vakbonden werd daar na besproken en aangetoond werd dat de vakbond in wezen niet is strijd". Zoowel rood, als katholiek, z^ide de spreker, snakt naar collectieve arbeidsovereenkomst. Aan het einde van zijn lezing zeide spr. tegen de aanwezigen, dat ze desnoods veel van het gesprokene van dezen avond kon den vergeten één ding moesten ze echter onthouden en wel dit: Ik ben katholiek. Katholiek zijn beceekent, dat de maten en gewichten katholiek mueten zijn, de winstmarge, de heele moraal moet katho liek zijn. Ten slotte deed de pater duide lijk uitkomen dat, wanneer het Katholicis me in Europa zou bezwyken, de rugge- graat van Europa weg zou geraken. Een hartelijk applaus beloonde pater Henricus. De voorzitter bracht hem na mens de vergadering dank. Hierna gezellig samenzijn. OEGSTGEEST „Stille Omgang". Men verzoekt ons even te herinneren aan de bijeenkomst het genootschap van den Stillen Omgang, die hedenavond in St. Willibrord wordt ge houden. Na afhandelirg der agenda zal de heer Schrijvers een lezing houden over het H. Mirakel van Amsterdam. ROELOFARENDSVEEN Het IJszeilen Wind en sneeuw. De vijfde dag van de wedstrijden op het Braassemermeer is er een geweest, waarop met harde wind en veel sneeuw moest ge kampt worden. Wanneer we het aantal deelnemers als vertegenwoordigers van Roelofarendsveen, Oudewetering en Wou- brugge bezien, dan hebben de gebroeders van Staveren met hun twee keurige over winningen aan Oudewetering op wel over tuigende wijze de opperheerschappij be zorgd. Doordat het Braassemermeer door een breede scheur in twee helften is verdeeld, is er nog slechts een nauwe passage over gebleven, waardoor de zeilers van de Westmeer op de Oostmeer kunnen komen. Het „nemen" van deze doorgang ging niet alle zeilers even vlot af. Hadden ze te weinig vaart, dan moesten ze de boot voort duwen; probeerden zy met flinke snelheid dit strategisch punt te passeeren, dan ver oorzaakte een hooge ijsbrug het groote ge vaar uit de koers geslagen te worden. Dit ondervonden Koos van der Meer en G. van Wyk. Eerstgenoemde kwam met één Binnenland TIENGEMETEN VRIJWEL GEÏSOLEERD. Uit Zuid-eBeijerland wordt gemeld: In het Vuile Gat gaat nog steeds zoowel bij eb als vloed zeer zwaar drijfijs, waardoor dit water voor drie vierde met schotsen is bedekt. Voor de veerlieden is er geen door komen aan. De veerman aan de Hitsersche kade heeft den dienst stop gezet, die aan den Nieuwendijk tracht, zoodra de situatie een oogenblik minder ongunstig is, over te gaan. Heen en terug duurt de reis dan van 8 uur s morgens tot half vijf 's mid dags. Indien de boot niet terug kan, moe ten de postambtenaren en kooplieden een onderkomen zoeken bij de eilandbewoners. Daar er geen dokter op het eiland geves tigd is, zijn de 300 bewoners aangewezen op de hulp van dr. van Waasbergen te Zuid-Beijerland. Dat dit bij ernstige ziekte groote moeilijkheden kan opleveren, is duidelijk. Het eiland ressorteert voor 2/3 onder de gemeente Zuid-Beijerland en voor 1/3 onder de gemeente Goudswaard. Er staan een tiental groote boerenhofsteden, terwijl het geheele eiland in eigendom toe behoort aan de N.V. Maatschappij tot Ex ploitatie van Onroerende Goederen „Eiland de Tien Gemeten", directeur de heer L. I. O verwater te Strijen. Men mag het eiland niet bezoeken zonder diens toestemming. DRUK VLIEGVERKEER MET AMELAND EN SCHIERMONNIKOOG. Gehuwde gemobiliseerden per vliegtuig met verlof. Men kan nauwelijks meer zeggen, dat het eiland Ameland nog geïsoleerd ligt, zoo intensief is het vliegverkeer, dat de K.L.M. met dit eiland onderhoudt. Vanochtend is van Schiphol de D. C. 3- machine, de „Kemphaan" opgestegen en heeft een lading kolen naar het eiland ver voerd. Het was de bedoeling dat de „Kemphaan" vandaag nog tweemaal naar het eiland zou gaan en wel met een lading suiker en meel en ten slotte met een lading veevoeder. Het personen- en postvervoer geschiedt met de D.C. 2-machine, de „Rietvink", van het vliegveld „Eelde" af. Deze machine doet op den heenweg ook Schiermonni koog aan, zoodat de bewoners' van dit eiland niet van een verbinding met het vasteland verstoken blijven. Iets nieuws bij deze vluchten is, dat ge huwde gemobiliseerden voor hun verlof van deze vluchten gebruik kunnen maken om zich naar het vasteland te begeven. De staat betaalt voor hen het vervoer. Deze regeling geldt zoowel voor op Ameland en Schiermonnikoog gemobiliseerden, die hun schaats in een sneeuwhoop terecht, maakte een dubbele slag in het rond om daarna op het eiland van de Noorderham te worden neergesmakt, zonder ongelukken of averij evenwel, zoodat de boot in een oogwenk weer startklaar kwam. G. van Wijk kwam eveneens full speed aangezeild, zweefde over de ijsbrug, waar door het roer van het ijs werd geheven. S.echts met inspanning van alle krachten wist de stuurman zijn „IJsbeer" in de goede richting te brengen, rakelings sui zend langs het eiland. De wedstrijd. Drie booten van hetzelfde type startten in de eerste serie. Gedurende de eerste ronde nam I. van Ruiten de leiding, op korten afstand gevolgd door Seb. van der Meer jr. en S- Vink. Deze laatste verover de echter de tweede plaats door een uit stekende manoeuvre in de doorgang bij de Noorderham. Hierna bleef de stand onge wijzigd. In de tweede serie had P. van Staveren niet veel moeite om met de regenboog 39 te winnen van L. Verdel en Koos van der Meer, welke laatste door zijn onfortuin lijke „landing" mede aanzienlijke achter stand opliep. De derde serie bood de strijd tusschen „Brasem" en „IJsbeer", resp. Cor. van Staveren en van Wijk. Oudewetering con tra Woubrugge. Laveerende wist v. Wijk op de eerste ronde een mooie voorsprong te verkrijgen, maar op het gedeelte voor de wind af bleken de zeilcapaciteiten van de Oudeweteringer van beter gehalte. Ten slotte moest van Wijk de strijd nog staken, doordat een der schaatsen totaal verbogen werd. Een uitstekende race maakte P. Loos in de vierde serie door deze keer op over tuigende wijze de meerdere te zijn van zijn concurrenten. Na aanvankelijk de der de plaats te hebben ingenomen, wist hij na de eerste ronde te kop te veroveren en steeds meer uit te loopen. De uitslagen van deze vijfde wedstrijd waren de volgende: lste serie: 1. S. v. Ruiten, 42 min. 15 sec.; 2. S. Vink, 46 min. 18 sec.; 3. Seb. van der Meer jr.; 47 min. 39 sec. 2de serie: 1. P. van Staveren, 33 min. 55 sec.; 2. L. Verdel, 44 min. 27 sec.; 3. Koos van der Meer, 47 min. 15 sec. 3de secie: 1. Cor. van Staveren, 32 min. 38 sec.; 2. van Wijk (opgegeven wegens averij). 4de serie: 1. P. Loos, 45 min. 22 sec.; 2. D. Wesselman, 50 min., 45 sec.; 3. D. van Veen, 53 min. 50 sec.; 4. J. Heemskerk, 1.7 min. 15 sec.; 5. C. v. Diemen 1.7 min. 39 sec. gezin op het vasteland hebben, als voor bewoners van deze beide eilanden, die er gens anders in ons land zijn gemobiliseerd. Voorloopg is deze faciliteit voor eenmaal toegestaan. Het zal van allerlei factoren, zooals aanhouden van de vorst en derg. afhangen, in hoeverre zy zal worden her haald. De gemobiliseerden, die vandaag met verlof gaan, komen Zaterdag terug, terwijl er Donderdag een tweede vlucht met mili tairen is, die a.s. Dinsdag den terugtocht zulien aanvaarden. In het algemeen zoo vernamen wy wordt er van deze vluchten niet zooveel gebruik gemaakt, als men wel zou ver moeden. Wat hiervan de reden is, is moei lijk na te gaan, misschien nog gebrek aan „air-mindedness"? Reeds eenigen tijd ge leden bestond de faciliteit, dat gemobili seerden, die met verlof gingen, voor de helft van het vervoertarief per vliegtuig konden gaan. Hiervan werd toen vrij druk gebruik gemaakt. In ieder geval heeft het drukke vlieg verkeer de beide eilanden voor een groot gedeelte uit hun isolement verlost. BRANDSTOFFENSCHAARSTE TE ENSCHEDE. De scholen drie dagen gesloten. De verkeersmoeilijkheden, ontstaan als gevolg van de langdurige vorstperiode en ret abnormaal groote verbruik hebben te Enschedé tot brandstoffenschaarschte ge leid. Naar aanleiding hiervan heeft het ge meentebestuur van Enschedé besloten alle openbare onderwijsinrichtingen vandaag, irorgen en overmorgen t: sluiten. Indien het noodig mocht blijken zullen d^ scholen ook na overmorgen gesloten blijven. Ook de meeste bijzondere scholen te Enschedé zijn gedurende drie dagen ge sloten. Buitenland LEGERBERICHTEN. PARIJS, 20 Februari. (A.N.P.) Het Fran- sche legerbericht van Dinsdagochtend luidt: „Mislukte overval van den vijand ten Oosten van de Nied. Geringe bedrij vigheid aan de rest van het front". BERLIJN, 20 Februari. (A.N.P.) Het op perbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: Zuidoostwaarts van Busendorf op Fransch grondgebied heeft een verken- ningsafdeeling een vijandelijke vrachtauto met ongeveer twintig man vernietigd Het luchtwapen verrichtte verkennings vluchten tot in het Noordelijk deel van de Noordzee. DE FINSCHE TACTIEK. STOCKHOLM, 20 Febr. (A. N. P.) In een gesprek met den correspondent van de Dagens Nyheter" heeft generaal Hagg- lund, de commandant van de Finsche troe pen, die de 18de Russische divisie hebben vernietigd, gezegd: Indien wij ten Noorden van het Ladoga- meer tegen een Europeesch leger gevoch ten zou hebben, zouden wij het waarschijn lijk allang over de grens teruggedrongen hebben, omdat de Europeerche soldaten met eenig gezond verstand, indien zij in kleine groepen omsingeld waren, zooals de Russen, zich zouden hebben overgegeven, of getracht hebben zich een doortocht te vechten. De Russen doen geen van beide: Zij graven zich in en wachten, tot wij hen uit hongeren. Soms werpen zij barricaden op et- verdedigen zij zich dapper, maar op sommige plaatsen hadden zij zich zóó diep ingegraven, dat zij zelfs niet konden vech ter.. Op één punt hadden zij de toegangen tot hun schuilplaats versperd: zij bleven tvee da®en binnen zitten, tot wij hen moes ten opblazen. Het Finsche plan de campagne bij de ge rechten ten Noorden van het Ladogameer, a'dus vervolgde de generaal, was eenvou dig maar doeltreffend. Bij het begin van der. oorlog had Fin^nd in deze streek echts enkele grenstroepen. De Russische divisie trok langs den weg in marschco'on- rr op en de Finsche grenswachters trokken zich terug. Teen kwamen de Finsche ski- troepen in a^tie. Zij trokken aan beide zij den van de Russen en evenwijdig met hen op. Toen zij de achterhoede bereikt had den, sneden zij den Russin den terugtocht ar. Dat was het eerste stadium. De Finnen lieten slechts weinig man schappen ter bewaking van deze divisie achter en deze soldaten maakten veel ver- ioon van bedrijvigheid, om de Russen te doen gelooven, dat zij door een sterke strijdmacht omringd waren. Intusschen rukte het gros der Finsche troepen verder naar de grens oo. Deze troepen zuiverden den sector van Russen, die over de grens kwamen om de vooruitgeschoven stellin gen te steunen De geïsoleerde divirie heeft de Finsche tactiek nooit begrepen en zelfs nooit getracht door te breken. De .Finnen consohdec-den hun stellingen voorzichtig er. stelselmatig en omsingelden de Russen in kleine groepen. Dat verklaart, dat zij in vergelijking met de Russen zoo weinig mannen verloren. DEENSCH HOOGLEERAAR OVER DE NEUTRALE SCHEEPVAART. KOPENHAGEN, 20 Februari. (A.N.P.) In „Berlingske Tidende" schrijft professor Gudmund Hatt een artikel met opschrift: „Heeft Duitschland voordeel van de ver nieling der neutrale scheepvaart en han del9" Zal het gelukken de handel van zijn neutrale buurstaten af te snijden en De nemarken en Nederland van de zeezij de in te sluiten? Nauwelijks. Doch stellen wij ons een oogenblik voor, dat het Duitschland werkelijk gelukken zou, de zee voor Nederland ei> Denemarken te versperren. Wat zouden dan de gevolgen zijn? Wie zou er het meeste onder lijden? Stellig de Nederlanders en Denen. Deze kant van de kwestie interesseert de. oorlogvoerenden echter niet bijzonder. Be langrijker is de vraag: welke beteekenis zal de vernietiging van het Neder- landsche en Deensch bedrijfsleven en productievermogen op het verloop van den oorlog hebben? Engeland zal niet verhongeren, als het geen Deensche boter en Hollandsche kaas meer krijgt. Door het afsnijden der over- zeesche verbindingen van Nederland en Denemarken verhindert Duitschland den toevoer van grondstoffen, welke noodig zijn voor de handhaving der productie van levensmiddelen. Kan vermeden worden, dat zulk een ontwikkeling in Duitschland nadeel geschiedt? Kan het slecht gevoede en slecht georganiseerde Oost-Europa Duitschland schadeloos stellen? Zou het niet voor Duitschland zelf beter zijn, in dien Nederland en Denemarken werd toegestaan de voedingsmiddelen en kunst meststoffen in te voeren, welke N e- derland en Denemarken niet kunnen missen, en zonder welke zij geen land bouwproducten naar Duitschland kunnen uitvoeren? BEPERKING VAN STROOMVERBRUIK IN NOORWEGEN. OSLO, 20 Februari. (A.N.P.) De regee ring heeft een beroep gedaan op het pu bliek den verbruik van electrischen stroom vrijwillig te beperken teneinde stopzetting van fabrieken te voorkomen. In sommige deelen des lands ondervindt men n.l. tij delijk moeilijkheden met de stróomleve- ring. Voorts heeft de regeering den bis schoppen verzocht de godsdienstoefeningen te beperken teneinde het gebruik van ge- importeerde brandstoffen te verminderen. HOOG WATER IN ZWITSERLAND. BERN, 20 Februari (A.N.P.) Regen en sneeuw hebben in verschillende deelen overstroomingsgevaar veroorzaakt. Uit de omgeving van Bazel worden overstroo mingen gemeld. In Bern moest het tram verkeer op eenige'punten gestaakt en door busdiensten vervangen worden. Aan het meer van Brienz is een lawine op een spoorlijn neergekomen. Een spoorbrug werd door de sneeuwmassa 24 meter weg geschoven. DE KOUDE IN HONGARIJE. BOEDAPEST, 20 Februari (ANP) De laatste dagen zijn weer negen personen in Hongarije doodgevroren. Nog steeds houdt de hevige koude aan. De Karpathen wor den door wolven geteisterd. Een boer is door wolven aangevallen en verscheurd. In de omgeving van Raho vond men de resten van meer dan 160 reeën en herten, die door wolven waren aangevallen. Ge heele kudden herten vluchten in uitgeput- ten toestand naar de dorpen, waar zij door de bewoners in staller worden onderge bracht. De autoriteiten werken samen met de bevokling om op de wolven jacht te ma ken. f IVAl zee 11 O AAK VAM iAMDyO iCHUtDtO RECHTER 1OUDER MUUR! MEM MAAR. HET VERQElERIMCHUli IK WED, O Al 0/ECROOTE AD VOCAAT UIT OE MAD LEELUK Crp 2'M MEUS KEEK.Hl/msi ER lOO ZEKER VAM DAT HM \DIKKOP ZOU VRIJT PREKEN tf hamoeiem oe 2akem TM OE2E~\ 'klehie o LA a Ti gauw aa /M DE STAD ZOUOEM ze zoo 'Eli MAAM DEM LAMD re KR ET1, zoo LA MD TOT OA1 DE MET! iCHEH de ZAAK VER DE TEM HA DDEm eh OAH oemp>t iLHL/Ld/c,de VRU- la1em maar hier MEMEM ZE ZtlO'Ml l omde UJKi VOOfl EE Ril TE DRA ZE Ml ven oaarha raairroe zaak im'tI- \vEifcÊETêOEH^HglrS

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 8