STADS NIEUWS MARKTBERICHTEN Burgerlijke Sfand BIOSCOPEN TE LEIDEN DINSDAG 20 FpBRUARI 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTF BLAD - PAG. 3 Qoadeii juBiieum dex ueteenigituf jCUmenzoxg." yr* HERDENKINGSREDE DOOR DE PRESIDENTE. Gelukwenschen van tal van zijden. Gisteren was het vijftig jaar geleden, dat de vereeniging „Armenzorg" hier ter stede *verd opgericht. Ter gelegenheid daarvan werd des middags in de boven zaal van de ^sociëteit „Amicitia" een her denkingsbijeenkomst gehouden, waarbij nagenoeg wel alle vereenigingen, welke op het gebied van Armenzorg of Weldadigheid voor de arme werkzaam zijn, door een of meer personen vertegenwoordigd waren. Namens Het Leidsche Gemeentebestuur was aanwezig wethouder J. J. van Stralen, terwijl we onder de aanwezigen voorts op merkten den rector magnificus, prof. dr. F. Muller J.zn. De presidente der jubileerende vereeni ging, mej. D. Coebergh, hield na een woord van welkom tot de aanwezigen een herdenkingsrede, waarin de geschiedenis der vereeniging in korte trekken werd ge memoreerd en waaraan wij het volgende ontleenen: 19 Februari 1390 kwamen onder prae- sidium van professor Oort de navolgende dames bijeen: Mevr. A. C. Broersvan der Ven, mevr. A. J. Marchantv. d. Horst, mevr. H. S. FaberSchaay, mevr. J. G. A. Vreede van Oosterzee, mevr. A. J. van Houten van Gogh, mej. J. C. van Manen, mej. L. A. B. C. van Slee, mevr. H. A. v. d. Ven Hissink, mej. J. M. van Beek, mevr. M. Nij- kampter Laag, mevr. A. van de Sande Bakhuyzenvan Vollenhoven, mevr. M. DozyEvers en mevr. A. MullerHeyn- sius teneinde een vereeniging tot het be zoeken en helpen van armen te vormen. Na een kort inleidingswoord van prof. Oort werd de vereeniging opgericht. Om aan geldmiddelen te komen ver klaren sommige dames zich bereid per soonlijk rond te gaan teneinde jaarlijksche bijdragen en giften ineens te bekomen. Om niet met ledige handen bij de ge zinnen te komen ontvangt iedere dame per gezin f 0.50 per maand; in bijzondere omstandigheden, bijv. ziekte, kan tijdens een vergadering meer gevraagd worden. Ook hoopt men met St. Nicolaas en Kerst mis iets extra te kunnen geven voor de kinderen van de te bezoeken gezinnen, maar steeds moet voor oogen gehouden worden, dat het doel der Vereeniging is door bezoek, betoon van belangstelling, goede raad, bemoediging, behartiging der belangen der kinderen, door zedelijke mid delen, tt helpen en te steunen, en het ge ven zooveel mogelijk beperkt moet wor den. Reed.in de April-vergadering komt mevrouw van Houtenvan Gogh met een voorstel een vereeniging op te richten om, waar het noodig is, den armen ook brei en naaiwerk te verschaffen en dit voor stel was spoedig in daden omgezet. De Leidsche Maatschappij van Welda digheid ter voorkoming van verval tot Ar moede was een zeer groote afneemster, vooral in den winter. Maar de voornaamste bron van inkom sten was wel de jaarlijksche verkoop om trent St. Nicolaas, in de zaal van het Nut van 't Algemeen. Door de stijging van den prijs der grond stoffen is dit werk helaas in 1917 moeten werden stopgezet. Maar dank zij-de mede werking van burgemeester de Gijselaar werd in 1923 deze werkverschaffing, alhoe wel in anderen vorm, hersteld. De gemeente Leiden verhuurt ons een lokaal aan de Pieterskerkgracht, waar bij na het geheele jaar 36 vrouwen geregeld naaiwerk komen halen en waar ongeveer 6500 stuks kleeren aan de Vereeniging Schoolkinderkleeding worden afgeleverd. Behalve de Vereeniging Schoolkinder kleeding, die de eerste jaren nog maar wei nig kleedingstukken noodig had, verschaf ten verschillende gemeentelijke instellin gen, in de eerste jaren ons naaiwerk. Nu, door de groote uitbreiding, wordt geregeld door 4 vrouwen het goed geknipt en door de dames van Armenzorg uitgege ven, nagezien en betaald. In een der volgende vergaderingen in 1890 komt mevrouw FrentzenSijthoff met een voorstel om de zieken onder de bezochte gezinnen van versterkende mid delen te voorzien. Dit voorste] werd zeer toegejuicht en mevrouw Frentzen wordt dan ook verzocht dit plan nader uit te werken en in korten tijd geven zich ver schillende dames op, om eenmaal per week, voor een arme zieke een middagmaal te koken. Door dit over verschillende da gen te verdeelen kon een zieke een maand lans dagelijks een middagmaal by de ver schillende families halen; verder zijn an dere dames bereid melk en eieren be schikbaar te stellen. Dit laatste bestaat tot op heden nog altijd al is het aantal liters melk en eieren zeer verminderd. Ir het eerste jaar van haar ontreden trad de strenee winter in, die van Novem ber tc-t einde Januari onafgebroken aan hield. Aan de Vereeniging Armenzorg wer den door particulieren zeer vele giften geschonken, zoodat zij behalve aan hare vaste gezinnen nog talrijke behoeftigen aan dekking, voedsel en brandstof kon helpen. Dankbaar gewaagde spr. van den finan- cieelen steun, die de Maatschappij van Weldadigheid schonk aan de gezinnen van Armenzorg. Niemand van de werkende dames heeft ooit gemerkt, dat 50 cent per maand voor gezinnen te weinig was, ook omdat zoo veel aanvulling in allerlei vorm gedaan werd, maar vooral was dit te danken aan de krachtige leiding van de eerste be stuursleden. Mevr. van de Sande Bakhuy zen was een rechtvaardige, maar strenge presidente, die volkomen op de hoogte was van alle gezinnen. Zij was tot 1909 voorzitster en haar werd terecht het eere presidentschap aangeboden. Helaas is dit maar van korten duur geweest. Mevrouw Vreedevan Oosterzee volgde haar op, ook zij had van de oprichting af in het be stuur gezeten en was, gesteund door de alom bekende secretaresse, mej, van Ma nen, van alle lief en leed der Vereeniging zoo cp de hoogte, dat wij aan haar een waardige presidente hadden. Mevr. Dros, viert vandaag met „Armen zorg" haar gouden feest. Op een van de eerste vergaderingen werd zij als werkend lid geïnstalleerd en zij heeft behalve voor haar gezinnen, als penningmeesteresse een woord van lof en dank ten volle verdiend. Door de statuten moest de functie wel eens verwisseld worden, maar zoodra de statuten het toelieten, werd mevrouw Dros met algemeene stemmen herkozen. Spr. hoopte, dat zij nog vele jaren haar functie zou blijven vervullen. Nadat spr. haar een plant had overhan digd en had medegedeeld, dat aan alle ge zinnen een feestgave zal worden geofferd, besloot zy: Eenige jaren geleden waren wij be vreesd, dat „Armenzorg" haar tyd over leefd had, wij kregen geen nieuwe gezin nen het bezochte aantal liep terug. Sinds verleden jaar is dit veranderd. „Armen zorg", die 50 jaar geleden onder andere woorden „moreele en geestelijke herbewa pening" beoefende, zal zich misschien door de veranderde tijdsomstandigheden moeten herzien, maar heeft zeker het recht van bestaan niet verloren. Wanneer de jongeren, aldus eindigde spreekster, onder ons zich maar bij de ver eeniging willen aansluiten, dan zal onder Gods onmisbaren Zegen, „Armenzorg" weer in bloei kunnen toenemen tot heil van velen, die in Leiden onze hulp noodig hebben. Verschillende sprekers voeren het woord. Na het applaus op deze rede verkreeg weth. van Stralen het woord, om in de eerste plaats mede te deelen, dat het ge meentebestuur deze gelegenheid had aan gegrepen om van zijn belangstelling ten cpzichte van de ver. te doen blijken. De burgemeester had het vaste voornemen ge had hier zelf aanwezig te zijn, doch door een lichte ongesteldheid kon hij aan dit voornemen geen gevolg geven. Spr. wees vervolgens op de beteekenis der vereenigipg voor tal van armen en be nadrukte het nut van het persoonlijk con tact der leden met de huisgezinnen. De overheid is niet in staat dit contact te on derhouden, maar de vereenigingen kun nen het wel doen. Aan de vereeniging „Armenzorg" zal nog wel lang behoefte blijven, want het ideaal, dat de armoede te eeniger tijd zou verdwijnen, zal wel niet in vervulling gaan. Zoo zal de ver. nuttig werk kunnen blijven doen en spr. hoopt, dat zij haar werk nog lange jaren zal kunnen blijven voortzetten. Mr. P. A. Pijnacker Hordijk sprak ver volgens namens de Leidsche Maatschappij van Weldadigheid, het Leidsch Borgstel lingsfonds en de Leidsche Rotary-club. Voor de presidente en de leden der jubi leerende vereeniging noemde spr. het een gelukkige dag en er is reden om zich ge lukkig te voelen, want in de voorbije hal ve eeuw is veel goeds verricht. Vóór vijf tig jaar toch begon „Armenzorg" aan de moreele herbewapening, waarover men te genwoordig zooveel spreekt. Spr. besluit dan met het compliment van den dag, met den wensch, dat het be gonnen werk tot in lengte van dagen zal worden voortgezet en met de aanbieding namens de twee eerste vereenigingen, in den aanhef van zijn toespraak genoemd, van twee enveloppen met inhoud. Namens den Leidschen Armenraad werd het woord gevoerd door mr. P. A. van Toorenburg. die in het streven der ver eeniging drie dingen in het bijzonder tot uiting zag komen. In de eerste plaats, dat de vrouw over bijzondere kwaliteiten beschikt om op het gebied van de Armenzorg werkzaam te zijn; in de tweede plaats, dat het persoon lijk contact met het gezin voor de ver. altijd met succes is toegepast en ten derde dat de arbeid, waartoe een mensch in staat wordt gesteld, behoort tot de beste hef- boomen, om hem tot nieuwe zelfstandig heid te leiden. Tenslotte snrak de heer P. Schilthuyzen namens de Ver Schoolkindervoeding en -kleeding een woord van dank en geluk- wensch. Nadat mevr Dros een woord van dank had gezegd voor de tot haar gesproken woorden en den wensch had geuit, dat „Armenzorg" nog lang de beschikking moge hebben over haar presidente en se cretaresse, werd een kopje thee gepresen teerd. waaronder velen het bestuur per soonlijk kwamen complimenteeren. OUDE VUILNIS-VAATWERK. Wat moeten de inwoners, die reeds van nieuwe vuilnisemmers voorzien zijn, met de oude emmers enz. doen? Hot antwoord vindt men in de rubriek Gemeentelijke Aankondigingen. VEREENIGING „VEILIG VERKEER." Afscheid van den heer Kwint. In een der lokalen van de Twentsche Bank kwam gisteravond het afdeelingshe- stuur van bovengenoemde vereeniging bij een, om afscheid te nemen van den voor zitter, den heer M. J. E. Kwint, die de ge meente gaat verlaten in verband met zijn benoeming tot burgemeester der gemeente Waarder c.a. Na behandeling van de korte agenda be dankte de voorzitter de bestuursleden voor de steeds ondervonden samenwerking. Speciaal den heer H. van Slooten Jr. als waarn. voorzitted van de Verkeers On derwijs Commissie, almede den secretaris en den penningmeester werd dank ge bracht voor hetgeen zij in het belang der Vereeniging hebben gedaan en nog steeds doen. Ook den politieautoriteiten werd dank gebracht voor de welwillende mede werking by het houden van verkeersda- gen en jeugdverkeersexamens. Spreker wensohte tenslotte alle be stuursleden het beste toe. De heer van Slooten zeide te betreuren, dat de voorzitter heengaat. Ten eerste, omdat de heer Kwint een autoritei4 is aan wiens leiding ieder zich gaarne onder werpt en ten tweede, omdat de heer Kwint terzake kundig is. Spreker wenschte hem veel goeds in zyn nieuwe gemeente toe. Ten slotte sprak de secretaris, de heer F. J. de Jong nog enkele woorden en dank te den voorzitter voor de wijze, waarop hij steeds met hem de zaken voor „Veilig Verkeer" heeft mogen behandelen. HANDELS-, KANTOOR- EN WINKELBEDIENDEN. Maandagavond hield de H. K. W. haar jaarvergadering in Restaurant „De Doelen" waarbij de opkomst zeer goed was. In zijn openingswoord besprak de Voorzitter, de heer F. Kok, in het kort het veel bewo gen jaar, hetwelk achter ons ligt, een jaar v/aarin ondanks de buitengewone omstan digheden de H. K. W. onverdroten heeft doorgewerkt voor den heropbouw der Maatschappij op de grondslagen van recht vaardigheid en naastenliefde. Dankbaar gewaagde spr. van de goede saamhoorig- heid der bestuursleden en de groote hulp van meerdere leden, waardoor het mogelijk was om den gestadigen uitbouw der afdee- iingen te bewerkstelligen. Spr. richtte een bijzonder woord van dank aan den Geest. Adviseur Pater Tesser, en aan de Redactie van De Leidsche Courant voor den buiten gewonen steun, in de gevoerde acties van hen ontvangen. De voorzitter wekte allen op ook in het komende jaar hun volle medewerking voor de te voeren propaganda te geven, waar van hij speciaal de hulp verzocht van de Dames-leden om hun vrouwelijke collega's ir. den mooien bond te doen onderbren gen. Propaganda-materiaal hiervoor kan men steeds bekomen bij den heer Giezen, Julianastraat 6a. Na lezing der notulen werd mededeeling gedaan, dat de heer F. Kok met een groote meerderheid gekozen was in den Bonds raad, dat op 11 Maart a.s. een groote Pro- pagandavergadering zal gehouden worden terwijl in November van dit jaar het 30- jarig bestaan der afd. zal worden herdacht. Op de e. v. vergadering zullen over deze herdenking besprekingen worden geopend. Ingekomen was het goedkeurende rapport der kascommissie. In samenwerking met de andere organi saties wordt de actie tot vervroegde win kelsluiting, de gewone dagen der week te 7 uur en des Zaterdags te 8 uur, met kracht voortgezet. De cursus tot opleiding voor het manu- fccturenbrevet moest uitgesteld worden tot het volgend jaar. Alvorens tot de installatie van nieuwe lr-den over te gaan deelde de voorzitter mede. dat door opheffing van den Bond van R. K. Verzekeringsagent .,St. Dona- tus", meerdere leden zich bij de H. K. W. hadden aangesloten en het verheugde spr. op dezen avond te mogen verwelkomen als lid den heer J. H. Nijhuis. Hierna instal leerde de Geest. Adviseur 21 nieuwe leden onder den wensch, dat allen daadwerkelijke leden voor den bond en de af deeling zul len zijn. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden onder applaus goed gekeurd en ontvingen een waardeerend dankwoord van den heer Kok namens be stuur en leden. De bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van de heeren F. Kok en C. E. v. d Bm*g en Mej. J. Goddijn, had tot uitslag dat allen met algemeene stemmen werden herkozen. Tn de kascommissie werd benoemd mej. Riikelijkhuizen. Pater Tesser behandelde hierna nog het z<-er actuee7e onderwerp: „Waarom spreekt de Paus zich niet uit over den huidigen wereldoorlog" (dit naar aanleiding van vheroe artikelen in en tijdschrif ten) op een zeer duidelijke wijze, waar- voer hem spontaan dank werd gebracht. Na een korte rondvraag volgde sluiting met e°n nnmPviripo tot b«t be^ooVon van de ororte Propagandavergadering op 11 Maart a.s. De 40-jarige mej. E. K„ echtgenoot van H. uit de Nipponstraat, is gistermiddag voor haar woning uitgegleden en gevallen. Zij brak den rechterenkel en werd door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis ver voerd. VOOR LAATSTE BERICHTEN VERWIJ ZEN WIJ NAAR PAG. 8. BIJZONDER VRIJWILLIGE LANDSTORM. Afd. Leiden in feestvergadering bijeen. In de bovenzaal van de voormalige Kweekschool voor Zeevaart aan het Noord einde hield de afd. Leiden van den Bijz. Vrij willigen Landstorm gisteravond een feestelijke bijeenkomst. Doordat vele land- stormers gemobiliseerd zijn, was de zaal niet geheel gevuld. Het was jammer, dat men zulks van tevoren niet had geweten, anders waren de echtgenooten of verloof den van de gemobiliseerde landstormers ook uitgenoodigd. De wn. voorzitter, de heer A. Parmentier, heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder overste Boots, het bestuur der plaatselijke commissie en verdere aan wezige officieren. Bericht van verhindering was ingekomen van ds. de Wit, deken Ho- mulle, prof. de Zwaan en kapt. Karres. Spr. bracht vervolgens hartelijk dank aan overste Boots, door wiens medewer king vooral het mogelijk is geweest dezen avond hier te orgar.iseeren. Na het zingen van het Wilhelmus, ge volgd door een „Leve de Koningin", sprak de plaatselijk leider, de heer J. A. Bronk, zijn vreugde uit over de aanwezigheid van zoovele landstormers, hy dankte overste Boots en wees op de goede samenwerking tusschen hem en de plaatselijke afdeeling. Hij dankte verder voor hun medewerking luit. mr. Donker, den heer Plu en zijn or kest en den heer A. Hooyer, waarna hy enkele den laatsten tijd gestelde vragen beantwoordde. De B. V. I.'er behoeft zich niet op te ge ven voor den luchtbeschermingsdienst, want daar wordt hij niet aangenomen, wijl hij een andere taak heeft te vervul len. Op de vraag of er nog geen schietoefe ningen kunnen worden gehouden, ant woordde spr., dat de toestemming hiervoor nog niet afgekomen was. Ten slotte stelde spr. Finland den B. V. L 'ers tot voorbeeld. Ilij spoorde hen allen aan eveneens bereid te zijn, wanneer het ging om den strijd voor beschaving en recht, voor vrijheid, godsdienst en vorsten huis. Hierna sprak overste Boots een kort pro pagandistisch woord tot de B. V. L.'ers. Spr. was trots op hen, omdat zij zonder ge weld het land bewaard hebben voor revo lutie. In de mobilisatie vormen velen van hen een goed legerdeel, want 60.000 vrij willigers betuigen hun liefde voor de Ko ningin en voor het vaderland. Spr. wees er vervolgens op, dat voor de B. V. L.'ers een glorierijke taak zal zijn wegggelegd. Hij spoorde hen aan trouw te zijn aan het eens gegeven woord en hij noemt het een zegen te mogen leven in een land met zulke uitstekende sociale toestan den, in een land, waar zoo uitstekend voor den arbeider gezorgd wordt. Ten slotte deelde spr. nog mede, dat bin nen enkele weken met de schietoefeningen zal worden begonnen. Hierna werd de film van den Raad van Arbeid „De Sociale Verzekering in Neder land" vertoond. Deze film bedoelt duide lijk te maken van hoe groot belang de So ciale Verzekeringswetten voor ons land zijn. Dat men daarin ten slotte geslaagd is, behoeft eigenlijk niet gezegd te worden. De aanwezigen hebben door deze goed verzorgde Multifilm ongetwijfeld opnieuw den indruk gekregen, dat er op dit gebied in ons land ontzettend veel nuttig werk is en wordt verricht. In de pauze werd den aanwezigen een kopje koffie aangeboden, terwijl de rest van den avond werd opgevuld door een half uurtje muziek van het Leidsch Salon-or kest onder leiding van den heer J. Plu. LEIDEN, 19 Febr. Groentenveiling. Savoye kool 5.10—6.50, Boerenkool 10 12, Rapen 5.70—5.80, Prei 15—20, Kroten ƒ3.904.20, Kroten, gekookt ƒ911, Uien ƒ1—7.40, Peen ƒ6.90—9.50, Spruiten ƒ10 —33, Andijvie ƒ34—35, Witloof 12—33, per 100 K.G. Knnlselderie ƒ3.803.90 per 100 stuks. 20 Febr. Vette Varkens. Aanvoer 227 totaal waarvan 217 zwaar 60, 61 en 62 cent en 10 licht 52, 56 en 58 cent per kg. levend gewicht. Handel matig. LEIDEN Geboren: Hidde Herman, z. van L. D. Brongersma en M. Sanders Willy, d. van J. J. de Boer en M. J. Rijsbergen Johan nes, z. van J. de Ridder en E. Kleijn Jacobus, z. van J. L. van Rooij en M. de Vrind Martinus Gerardus, z. van M. Heruer en E. Vinkestijn Christina, d. van J. Stavleu en C. Lut Jacoba Pieter- nella, d. van A. J. Cavé en J. E. Dubbelaar Hendrikus Johannes, z. van J. de Bokx en P. A. Verbaan Elisabeth Janny, d. van C. van Tol en N. den Boon Adriana, d. van A. Plug en A. de Vries Anneke, d. van B. H. Griekspoor en D. Bouwmees ter Nicolaas Martinus, z. van L. A. van der Burg en A. M. Meiland Hendrina, d. van H. C. Bank en N. Brouwer Teunis z. van J. Vinke en F. E. Dietzmann Willemina Cornelia, d. van B. Guijt en C. Haasnoot. Gehuwd: L. C. Campfens, jm. en H. Stenmeier, jd. Overleden: J. Onderwater, wed. van A. 'Bavelaar, 88 j. H. Bannet, wedn. 81 j- A. M. van Duijl, wed. van J. den Hol der, 68 j. H. P. G. de Wringer, m., 67 j. C. Kraaijenoord, hsvr. van C. J. Zuij- derduijn, 34 j. B. Werk. m„ 74 j. N. Dijt, wed. van H. W. Keesom, 88 j. ROTTERDAM, 20 Febr. Vee. Aanvoer: 4481 totaal, 99 paarden, 2 veulens, 760 ma gere runderen, 920 vette runderen, 40 vette kalveren, 91 graskalveren, 2134 nuchtere kalveren, 408 schapen en lammeren, 2 varkens, 1 big, 54 bokken of geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 70—81, 58—68 en 46 56 cent, vette ossen 70—80, 5868 en 46 —56 cent, stieren 74, 66 en 54 cent, vette kalveren 1.30—1.45. 1.10—1.25 en 0.95 1.05; schapen 58, 53 en 43 cent; lamme ren 60, 55 en 50 cent, graskalveren 63 en 63 cent, nuchtere kalveren 40, 35 en 30 cent, slachtpaarden 64, 54 en 44 cent. Pry- 7en per stuk: schapen 33—26—21, lam meren 261915, nuchtere slachtkalve- ien 1086, slachtpaarden 290200 140. werkoaarden f 360—240—140. hitten 260—210—130. kalfkoeien 290—200— 140, melkkoeien 285—200—140, vare koeien 200—145—110, vaarzen 145—125 •95, pinken 1058565, graskalveren f 583828, bokken of geiten 14196. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer als vorige week, handel matig, prijzen als gisteren prima koe tot 90 cent. prima os tot 86 cent; stieren: aanvoer iets korter, handel kalm, prijzen iets lager; vette kal veren aanvoer als vorige week, handel ma tig, prijzen als gisteren prima tot f 1.55; schapen en lammeren: aanvoer grooter, handel willig, prijzen als gisteren; nuch tere slacht- en fokkalveren: aanvoer iets ruimer, handel flauw, prijzen dalende; naar den: aanvoer korter, handel vlot, prijzen voor slachtpaarden hooger; werkpaarden en hitten prijshoudend; kalf- en melk koeien: aanvoer iets kleiner, handel lui, prijzen als vorige week; varekoeien: aan voer iets grooter, handel traag, prijzen on veranderd; vaarzen en pinken: aanvoer gewoon, handel s'eepend, prijzen als vori- week moeilijk te handhaven; gr ask al veren: aanvoer matig, handel stroef, prijzen iets 'ager; bokken of geiten: aanvoer korter, ha»4oi vlu". nr'izen iets hooier. BODFO^AVFN. 20 Fob- rie-onve!1i«g. Aanvoer 42 nartijen Goudsche kaas, alle met riiksmork, totaal 1890 stuks, wegende 17010 kg. Prijzen: m"t rü'-^ark Ie soort 30—33. 2e soort f 2829. Handel matig. KATWIJK a. e». RUN. 19 Febr Oroen- terveiling. .Ter 100 stuks: knolseldeTie A f 9.50—11,80. idem B f 3 40_9 no. per kist "an 20 kg: waschrvmn 1.752.35. kroten f 0.751.00, pér ion kg.: roodekool 7.50 - 8.10, gelekool f 506.50. aordnopelen f 4 204 60 groenekool 2.903.70, uien ff 3.50—6.50 WIS«?Fi,NOTEERINGFN (AMST"*tnAM> Londen 7 4 33/4 Berlijn75 571/2 Parijs 4 2U/o Brussel 31 69 Zwitserland 42."2 Kopenhagen 36.40 Stockholm44.85 Oslo 42.80 New York1.885/J6 THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSULi. KEURING Luxor: Pip met vacantie. (Gloria Jean). Kerels van de kust wacht (Frances Dee, Ralph Bellamy). Vroolijk Comedie lederen avond 8 uur Zondag van 2—7 uur lederen middag ma- tir.ée behalve Vrij dag. Goedgekeurd v volwassenen Casino: De Jantjes (Jan Kaart, Fientje de la Mar). Charlie Chan in Ho- noloeloe (Sydney Toler). Comedie Detective lederen avond 8 uur 7ondag 4 uur en 8 uur. Zaterdag en Woens dag half drie mati- née Goedgekeurd v. volwassenen Lido: Variété. (Jean Ga- bin, Annabella). Moto's laatste waar schuwing. (Peter Lorre). Spanning Detective lederen avond 8 uur. Zondag van 2—7 uur Zaterdag en Woens dag 2 uur matinée. Toelaatbaar v volwassenen Rex: The Drum (Sabu). Een nacht in het Wa renhuis. (Robert Young, Florence Rice). Romantische avonturen Comedie lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur lederen werkdag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Trianon: Afgekeurd

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3