OMGEVING RIJNSTREEK Rekeningcourant WOENSDAG 14 FEBRUARI 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 HILLEGOM UITVAART EN BEGRAFENIS PASTOOR J. KROOK. Gisteren had de uitvaart en begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van den zeereerw. heer J. J. A. J. Krook, oud-pas toor der St. Martinusparochie alhier. In de parochiekek van O. L. Vr. Hemel vaart te Heemstede werden Maandagavond de Metten gezongen. Celebrant was mgr. H. J. M. Taskin, oud-praeses van het Groot-Seminarie te Warmond. Assistentie verleenden pastoor W .M. Bosch uit Aerdenhout jn kapelaan P. Poppen uit Haarlem, cantores waren de leeraren J. A. Slijkerman en G. van der Poel van Hageveld. Dinsdagmorgen werd de plechtige H. Requiemmis opgedragen door deken A. J. C. Melchers van Haarlem; diaken was pas toor D. Schoenmaker uit Hansweert; sub diaken kapelaan P. Poppen; cantores pas toor W. M. Bosch en professor G. v. d. Poel; oeremoniarius kapelaan I. J. Kooij- iman uit Heemstede. Aan de zijaltaren droegen tegelijkertijd een H. Mis op mgr. H. J. M. Taskin en mgr. F. J. H. Evers, oud-hoofdaalmoezenier van Leger en Vloot. In het priesterkoor hadden o.m. plaats genomen de Vicaris-Generaal van het Bis dom, Deken Borsboom van Noordwy'k, pastoor Kosters en pastoor Van Leeuwen uit Hillegom, pastcor Lauwrier van Ben- nebroek, pastoor Schneiders van Lijnden, prof. J. Groot van Warmond enz. enz. Uit Hillegom waren velen gekomen om bij deze plechtigheid tegenwoordig te zijn. We merkten op: Kerk- en Armbestuur der St. Martinuskerk. Het zangkoor voerde Gregoriaansche gezangen uit. Na de H. Mis beklom de zeereerw. heer A. F. C. Van Noort, pastoor van de Maria Hemelvaart- kerk den kansel. Spr. deelde mede, dat het de uitdrukkelijke wensch van den overle dene was geweest, dat geen lijkrede zou worden gehouden. Dit is geheel passende bij den eenvoud, die de pastoor Krook ken merkte gedurende zijn leven. Spr. verzocht met hem thans te bidden voor de ziele- rust van den overledene. Nadat dit gebeurd was, werd de absoute gegeven met dezelf de assistentie, waarna nog gelegenheid be stond een blik te werpen op den doodé. Toen werd de lijkkist naar buitei. gedra gen en vervoerd naar de St. Martinus kerk, waar de oud-pastoor voor de laat ste maal zou worden binnengedragen en van waaruit hij zou gaan ruster in het pniestergraf. Toen de stoet te rond kwart voor 12 op het Kerkplein aankwam onder het galmen der klokken, was het kerkge bouw geheel gevuld: de geloovigen van St. Martinus wilden nog een laatsten eer biedigen groet brengen aan hem, die ge durende 15 jaar voor hun zieleheil had ge arbeid. Nadat het waslicht in hei kerkge bouw, dat in diepen rouw gehuld was, ont stoken was. werd het stoffelijk overschot voor het altaar gedragen. Daar waren ook de omfloerste vaandels opgesteld der ver- eenigingen, die opgericht waren onder pastoor Krook, of waarvan de overledene directeur was geweest. De absoute werd hier verricht door pas toor Lauwrier met dezelfde assistentie als bij de requiem. Toen de Doode werd uit gedragen gingen de vaandels voorop, ter wijl de schoolkinderen langs de Maria- straat stonden opgesteld. Pastoor Laurier verrichtte de beaarding, waarmede deze plechtigheid was geëindigd. OEGSTGEEST Gevestigd: A. Kraal van Doorn G. van Delft van Rijnsburg P. C. Hoogen- doorn van Woubrugge J. Rijsbergen van Leiden M. C. W. Sölner van Durban Z.-Afr. M. C. Benjamins va: Woud- richem Rh. H. van der Hoorn van Papen- drecht W. A. Wendt van Leiden M. van Abswoude van Katwijk E. C. Lang- ver van Wassenaar C. J. Abrahams van Bloemendaal P. J. Dieoen van Voorscho ten B. C. Datema van Echteld W. Jon- gerius van Amsterdam J. Tj. Wielinga van Zutphen J. van der Steeg vari Alphen aan den Rijn R. B. A. van der Klip van Medan Ned. Indië A. J. Rut gers van Leiden J. Vreeken van Voor schoten E. Diepenbach van Wassenaar K. Ouwehand van Katwijk Vertrokken: A. Wetsrebrink naar Hardenberg F. Westerweel naar Haar lem G. J. van Bommel naar Nice (Fr.) F. B. Plaizier naar Katwijk H. E. Tel- jeur naar Leiden F. K. Asselen naar den Haag L. F. J. Pommee naar Leiden E. Grünwald naar Batavia Ned. Ir.dië P. J. G. van der Meer naar Zoeterwoude F. C. H. Lorch en gez. naar Soerabaja Ned. Indië H. R. van Mosseveld naar Leiden W. M. van Munster naar Wassenaar A. Th. Verberg geb. Schrijvers naar Leiden C. W. Rühl naar Batavia ,ed. Indië B Klein naar Amsterdam H. W. M. Jop- pe geb. Gunst naar Zierikzee W. P. van Toren naar Schiebroek S. Meihuizen naar Baarn A. F. J. Pieron naar Probolingo Ned. Indië A. Soetekouw naar Delft P. J. Star naar Amsterdam A. E. A. van den Heuvel naa: Noordwijk. M. J. Ser- dyn naar Leiden B. Scholten naar Bun- nik M. H. Overes naar Tilburg W. Martijn naar Leiden J. Rauws naar den Haag Th. H. Jansen naar 's-Gravendeel P. P. van den Berg naar Amersioort M. P Mooten naar Leiden C. van Zij! naar Leiden M. J. Brink naar Den Haag S. Robbers geb. de Pree naar Amsterdam M. van Meerten naar Rotterdam H. C. van der Horst naar Leiden G. Laven naar Leiden. Geboren: Jobina Helena Elisabeth d. van L. van Burg en A. van der Kooi Pieter Philippus z. van Ph. van den Broek en M. E. Veldhuijzen Christina Petro- nella Maria d. van J. J. Hoogervorst en A. L Jansen Frederik z. van D. Th. Hoger- vorst en A. van der Meij Cndetrouwd: H. Dollekamp 22 j. en A. Pezie 24 E. J. Sparrius 25 j. en J. G. W oudstra 23 j. O v e r 1 e d e n: C. A. Hagen 72 jaar C. Th van der Linden geb. Montijn 85 jaar J. L. Schrijvers 74 jaar C. K. van Delft 11 maanden L. Bouthoorn 67 jaar D. Zwaan 82 jaar J. S. Roodbol geb. Dries 92 jaar M. Daniels 59 jaar. WASSENAAR „Tuinbouw". In café van der Zalm hielde de tuinbouwvereeniging Wassenaar en Omstreken afdeeling van de Kon. Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde een ledenvergadering onder voqrzitterschap van den heer P. Zegwaard. Nadat deze al len had welkom geheeten en er by allen cp aan had gedrongen toch vooral den schouders onder deze eene nu groote ver eeniging te zetten tot welzyn van den tuinbouw, werden de notulen gelezen, die aldus onder applaus werden vastgesteld. Ingekomen was de mededeeling van bur gemeester van Wijnbergen, dat hij de ver- eeniging geluk wenschte met de totstand gekomen fusie en dat hij het bescherm heerschap van deze vereeniging aanvaard de. Mededeeling van het hoofdbestuur mel dende dat op 28 Februari te Rotterdam de winterbijeenkomst zal worden belegd en verder een uitnoodiging van de afd. Was senaar van de ver. van oud-leerlingen, om haar vergadering bij te wonen, alwaar als spreker zal optreden de heer Galjaard over het onderwerp Combinatie in den tuinaanleg. Verder deelde üe voorzitter mede, dat in het bestuur waren gekozen tot 2de voor zitter de heer A. Artse en tot 2de secreta ris de heer C. van Vulpen. Tot juryleden om het ingezon^ene te keu ren werden benoemd de heeren Marbus, van Vugt en van Vulpen. Ter opluistering was een prachtige schaal met bloeiende hyacinth genaamd Tubergens Scarlet in gezonden door den heer A. van Biezen. Het bestuur deelde verder mede, dat zij geen termen aanwezig kon achten die het recht vaardigen, dat deze nu jonge afdeeling, reeds dit eerste jaar zich zou belasten met het houden van de jaarlijksche Lathyrus tentoonstelling. Dè vergadering kon dit be amen. Voor de prijsvraag 3 potten bloeiende bolgewassen verwierf: Ie pry's P. Zeg waard; 2e pr. Kooijmian en 3e pr. Nieuw- kerk. Voor prijsvraag een vaas afgesne den in bloei getrokken heestertakken: 2e pr. de heeren Jansse en 2e pr. P. Zeg waard. Na uitvoerige behandeling werd het prijs- vragenprogramma, met al wat daaraan vastzit, vastgesteld. Besloten werd nog aan de vereenigingen W. V. V. en Wassenaar Vooruit ieder een donatie te schenken van 5.per jaar. Uit de vragenbus kwam, of de wilde per zik Clara Meijer al dan niet eetbaar is. Ze is eetbaar, doch het lukt zelden ze tot rijpheid te brengen. Hierna volgde slui ting. WARMOND Naar de Nieuwe Gemeenschap. Het Comité voor de actie „Naar de Nieuwe Ge meenschap" houdt op Vrydag 16 Febru ari a.s. des avond te 8 uur een groote Pro- paganda-bijeenkomst in Hotel „De Stad Rome", waar als spreker zal optreden de heer L. M. G. A. Beumer te Utrecht. Het comité verwacht op dezen avond een groote opkomst, niet alleen van hen, die als afgevaardigden der diverse R.K. vereenigingen een schriftelijke uitnoodi ging hebben ontvangen, maar ook van al len, die in deze actie belangstellen. Ook de leden van de mannelijke en vrouwelijke jeugdorganisatie boven de 16 jaar zyn van harte welkom. Loop der bevolking Bevolking op 31 December 1938: 1592 mannen en 1449 vrouwen totaal 3041. Ge vestigd in 1939: 84 mannen en 10. vrouwen totaal 186. Geboren in 1939 30 mannen en 40 vrouwen totaal 70. Vermeerdering in 1939: 114 mannen en 142 vrouwen totaal 256 Vertrokken in 1939: 152 mannen en 128 vrouwen totaal 280. Overleden in 1939: 13 mannen en 13 vrouwen totaal 26. Vermin dering 165 mannen en 141 vrouwen totaal 306. Bevolking op 31 December 1939: 1541 mannen en 1450 vrouwen totaal 2991 aldus een totale vermindering van 50 personen. Het Katholiek Comité van Actie „Voor God" schrijft ons Zich zelf heheerschen Hoe willen wij een wereld veroveren, als wij ons zeil niet beheerschen Hor willen wij een wereld tot Chris tus brengen, als wij zeil te ver van Hem alstaan Hoe willen wij een bovennatuurlijke taal; volbrengen, als wij zeil zoo menschelijk zijn Mgr. Dr. G. Lemmens. Narcissententoonstelling te Sassenheim DE OPENING Onder zeer groote belangstelling heeft dr. A. J. Verhage, voorzitter van de Alge- meene Vereeniging voor Bloembollencul tuur, gistermiddag om half drie de ten toonstelling in „Bloemlust" te Sassenheim geopend. Na een langdurige crisis, waarin de financieele reserves van ons bedrijf, dat de overschotten praktisch steeds zelf gefinan cierd had aldus spr. verdwenen zyn, zijn onze belangrijke exportmogelijkheden afgesneden, is een inkrimping van het areaal voorgeschreven die kapitaalvernie tiging op groote schaal beteekent, en is een overschot veroorzaakt, waarvan de finan ciering door het vak zelf ten eenenmale onmogelijk geworden is, terwyl toch uit betaling van het surplus met 71 pet. van landsclie Regeering, die tot nu toe het bloembollenbedrijf in tegenstelling tot vele andere agrarische bedrijfstakken wel met maatregelen, maar niet met geld steunde, zal inzien, dat, wil dit bedrijf ook in de toekomst zijn functie en zijn belangrijke rol in ons economisch leven ook met het oog op de betalingsbalans kunnen blijven vervullen, een dusdanige finan cieele steun zal moeten gegeven worden, dat volkomen ontwrichting van dit bedrijf voorkomen wordt. Vroeger reeds is hiervoor een bedrag genoemd, een bedrag dat zelfs voor dezen bescheiden eisch volkomen ontoereikend was. Ik weet, dat by de regeering steun aanvragen uit vele bedrijfstakken tot ge weldige millioenenbedragen liggen, en ik zie de moeilijkheden voor de regeering om daar, waar verliezen zijn, deze verliezen op te vangen. Maar ook uit dat oogpunt bekeken is verhooging van het steunbedrag voor het bloembollenbedrijf volkomen te verantwoorden, ook in het belang van het Nederlandsche volk, dat straks, wanneer weer een vrede tot stand zal zijn gekomen, zelfs in een verarmde wereld mede zal profiteeren van het geld, dat het bloem bollenbedrijf Nederland binnenbrengt. Vooralsnog heb ik dan ook geen reden om te gelooven, dat de regeering ons vak niet zoodanig zal steunen, dat het althans op de been gehouden wordt, ook niet na nog hedenochtend gehouden besprekingen. Wy mogen trouwens bedenken, dat nog in geen enkele steunaanvrage voor het bloembollenbedrijf een bedrag gevraagd is, dat de verliezen zou dekken. Deze ver liezen blijven grooter dan welk gevraagd bedrag ook. Het is misschien hier niet de gelegenheid om op deze zaken in te gaan, en ik zal dan ook hiermede eindigen, maar toch, nu zoovele vakgenooten hier bijeen waren, meende ik nogmaals de tailooze malen herhaalde argumenten voor een steunaanvrage kort te moeten resumeeren en het vertrouwen te moeten uitspreken, dat een hulp geboden zal worden, die in derdaad een hulp voor ons bedrijf zal be- teekenen. Spreker besloot met zijn beste wenschen voor het welslagen van de ten toonstelling. Onder de aanwezigen werden opgemerkt de heeren prof. van Slogteren, ir. K. Vol- kersz, J. P. Gouverneur, burgemeester van Sassenheim, wethouder Warnaar, Sassen heim, A. Wamaar, burgemeester van Ha- zerswoude, wethouder Warmerdam, Lisse, T. van Waveren, voorzitter Bond van Bloembollenhandelaren, H. van Zonneveld, voorzitter „de Narcis", M. Veldhuyzen van Zanten, voorzitter „de Hyacinth", de direc teuren van de veilingen in de streek, D.W. Lefeber, voorzitter N.B.O., E. H. Krelage, oud-voorzitter, en H. J. Voors, alg. secr.- penningm. v. d. Alg. Ver. De jury, bestaande uit de heeren Dix, Chr. Eggink, J. M. van Til, J. van der Wilden en C. v. Zyverden, heeft een zware taak gehad met het beoordeelen van de verschillende inzendingen. Allereerst bevond zij zich voor de groote inzending van A. Frijlink en Zonen, Sas senheim, waarin zich o.m. eenige beste gele Trompetten als King Albert, Lord Wellington, Godolphin en Golden Harvest bevonden. Wat een geweldige bloemen I Ook de Bic. Lohengrin en Albury en Mme van Waveren waren schitterend evenals de witte Trompet Beersheba. T. Vos en Zonen vroeg o.m. de aandacht voor de beste bloemen van Insurpassable. Yellow-Imperator, Scarlet Elegance en Gladstone. De D. N. Texas was hier mooi, evenals de Bic. Music Hall. Sterk lijkt ook Correct van P. v. Deursen, Sassenheim, die tevens heel mooie bloemen liet zien van Princess Fairal, Louis Bouw meester en Fortuna. Natuurlyk ontbraken by v.D. de wit-bloemige niet. De bekende Roxane, Stresa e.a. waren goed. Warnaar en Co. had zooveel bloemen ingezonden, dat een deel boven op een balustrade geplaatst was. Deze waren na tuurlijk slechts ter opluistering. De te be oordeelen inzending was groot genoeg en van schitterende kwaliteit. Hoe schitterend was b.v. hier Leedsii Daisy Schaefer en de groote Bic. Norway! Niet minder waren de Inc. Tangible, Solario en Scarlet Elegance. Algemeene aandacht trok ook Barrii Prin cess Miriam en vergeten mag niet worden Inc. Monique. De winnaar der wisselbeker, G. Zand bergen, liet o.m. zien de minuscule Ca- naliculatus, meer opmerkelijk dan mooi. Cragford, de reeds alom bekende rijk- bloeiende Poetez, Leedsii Daisy Schaefer. Rembrandt, Inc. Scarlet Elegance en de witte trompet Niphetos waren met Poetaz St. Agnes en de D. N. British Monarch eenige voorbeelden van schitterende nar cissen. Wat zullen de officieren die de tentoon stelling bezochten, een anderen dunk over Narcissen krijgen. Gen. Mannerheim was de naam, welke Gebr. van Zonneveld en Philippo, Sassen heim, aan een nieuwe Narcis gegeven had den. Wel actueel! Wagners Rheingold, For tune Insurpassable, Daisy Schaefer en El len Ney waren eenige soorten uit deze, ook zeer goede inzending. De Vereenigde Culturen, Noordwyk, had o.m. twee goede Incomparabels, nL Deanne Durbin en Gold Crest, en twee mooie dubb. Nare. Livia en Indian Chief. Aan het einde van de tafel stond nog een groote inzending van W. H. Ruigrok's Broeiproevenbedryf. Enkelen hieruit: Lot- ta Svaerd (alweer zoo'n actueele naam) van Prins-Topper, Wassenaar, Ic. Carlton van C. van Zijverden en Co., Hillegom. White Horse Eagle van P. van Reisen en Zn., Voorhout en vooral Semper Avanti van P. J. de Groot, Noordwyk, een prach tige IncomparabeL Gebr. Eggink had een groote „stand" met Tulpen in verschillende rassen. Noe men wij alleen de prachtig rose Mendel Mengelberg, T. T. Angelina, donker paars, Rembr. T. Cordell Huil en vooral de schitterende witte Mendel HaendeL Het was slechts een opsomming van eenige variëteiten om de belangstellende lezer te bewegen naar Bloemlust te gaan. De trotseering van koude en onbegaan bare wegen zullen ruimschoots beloond worden, want men geniet er vanaf het binnenkomen. De eerste aanblik is reeds overweldigend. tJOSKOOP Kon. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde. Bij afwezigheid van de 1ste en 2de voor zitter (met kennisgeving) opende de heer K. Verboom de bijeenkomst van de Kon. Mij. van Tuinb. en Plantkunde en sprak een zijzonder woord van welkom tot den heer W. F. Koppeschaar, welke op zich ge nomen had een causerie over Argentinië te houden. Van de ingekomen stukken wordt alleen behandeld, als het meest van belang zijn de: een aanvraag tot bijdrage in de kos ten van een groote reclame-campagne, welke de kring bloemist-winkeliers zullen houden ter gelegenheid van de a.s. Moe derdag op 12 Mei. Hoewel de afd. Boskoop zeer sympathiek staat tegenover deze reclame en de Moe der-dag, laten de financiën niet toe aan deze aanvraag te voldoen en wordt deze aanvraag evenals de andere ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Hierna hielde de heer W. F. Koppeschaar zijn interessante lezing. De boomen en heesters welke in en rond Buenos-Aires geplant worden bestaan, men zou kunnen zeggen uit een staalkaart van het beste wat de verschillende wereld- deelen bezitten. Hieruit blijkt dat Buenos-Aires d.w.z. „goede luchten" haar naam eer aandoet. Verder toonde de heer Koppeschaar nog enkele photo's van een bloemenwinkel welke goed illustreerden op welke w(jze de bloemist daar zaken drijft. Ook de kweekerijen waren permanente tentoonstellingen, mooi aangelegd met tuinvazen en beelden. De heer Koppeschaar achtte Argentinië het land der toekomst met vele mogelijk heden. Ook raadde de heer Koppeschaar energieke jongelui aan zich daar te vesti- 805 gen. Men moet eerst trachten een betrek king te krijgen om aan het land en de ze den te wennen en bovenal om de landstaal (Spaansch) te leeren. Zonder dat men deze taal goed spreekt kan men er niets zelfstandig beginnen, want de Argentijnen zijn zeer trosch op hun land en hun taal. Na dankwoord sluiting. BODEGRAVEN Volksbond. De R.K. Volksbond kwam in jaarvergadering bijeen. Onder dank voor de keurige redactie werden de jaar verslagen van secr. en penningm. goedge keurd, terwyl het verslag van de kascom- missie tot de eerstvolgende vergaderLng werd uitgesteld. De begrooting voor 1940 werd aangenomen. De jaarverslagen van Herwonnen Levenskracht, Hulp in Nood en Concordia alsmede van den Bouwvak arbeidersbond en de Centrale Volksbank werden goedgekeud. Aan het verslag van Concordia-Bodegraven H ontleenen wij, dat het verzekerde bedrag met zestienhon derd gulden is vooruitgegaan. Bij de bestuursverkeizing werden de heeren S. Steenbergen en C. van Roden rijs herkozen, terwijl in plaats van den heer J. de Koning, die zich niet meer her kiesbaar stelde, de heer A. Kippersluis werd gekozen. De heeren W. Roos en R. vna der Star vormen de kascommissie. KOUDEKERK De burgemeester.De nieuwbenoemd» burgemeester de edelachtb. heer G. Ver heul, van Marken, heeft Maandagmiddag met zijn echtgenoote onze gemeente be zocht en met de wethouders en het per soneel ter secretarie kennis gemaakt NIEUWKOOP VIJFJARIG BESTAAN DER PAROCHIEKERK. Heden, Woensdag is het 5 jaren geleden, dat wijlen Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aenge- nent, onze nieuw gebouwde parochiekerk heeft geconsacreerd en op plechtige wijze aan God heeft toegewijd. Dit eerste eerste lustrum mocht niet on opgemerkt passeeren. Men begon In 193-4, gedrongen door de omstandigheden met den bouw onder tal van moeilyke omstan digheden, doch, toen men halverwege daar mede gevorderd was, traden nieuwe moei lijkheden op, welke schier onoverkomelijk schenen. Toen moest men doorzetten, doch het heeft den bouwpastoor menigen sla- peloozenn nacht gekost. Door taai volharden en door veler hiulp, maar allereerst door Gods bijstand zijn de moeilijkheden overwonnen en thans na 5 jaren kan gezegd worden, dat het schip veilig koerst, een mooi gebouw staat er, terwyl aan alle geledelijke verplichtingen kan worden voldaan. Redenen te over tot dankbaarheid, en daaraan heeft men uiting willen geven. Dezen morgen om half tien droeg de zeereerw. heer pastoor Blom een plechtige H. Mis op van dankbaarheid, geassisteerd door den weleerw. heer P. O. Groenen dijk, kapelaan te Amstelveen, zoon van de parochie en een pater assistent uit Woer den. Onder de H.H. Missen van half acht en acht uur naderden zeer velen tot de H. Tafel, terwyl dezen avond om 7 uur een plechtig Lof wordt gehouden, waaronder feestpredikatie. De kerk was smaakvol versierd en van de huizen der parochianen hing de vlag uit met pauselijken wimpel. Te dezer gelegenheid is door de zorgen van den Pastoor een feestkrant uitgege ven en bij allen parochianen rondbezorgd. Daarin komen artikelen voor /an den pas toor, van burgemeester van der Weijden, Deken Bots uit Gouda, geboortig van Nieuwkoop, kapelaan Groenendijk, afge wisseld door foto's o.a. van de drie kerken, welke Nieuwkoop gekend heeft, en ver schillende puntigheden. Het is een uit stekend verzorgd blad, waarvoor de uit geefster, N.V. „De Leidsche Courant" me de alle eer toekomst. Twee voorname dingen onbbreken nog in onze parochie: een behoorlijk parochie huis en een orgel. Voor dit laatste Is reeds een bedrag aanwezig en de hoop is er op gevestigd, dat bij deze gelegenheid dit be drag zoodanig, wordt aangevuld, dat nog dit jaar een passend orgel aanwezig komt. N1EUWVEEN Volksbond. Gisteravond vergaderde de Volksbond in de bovenzaal van hotel Schreuder. De voorzitter, de heer Th. Brou wer, opende voor het laatst deze vergade ring en heette de weinige aanwezigen har telijk welkom. De secretaris las notulen en het jaarverslag, welke werden goedge keurd. Het aantal leden bedraagt thans 32; er zyn 5 donateurs. De penningmeester constateerde een achteruitgang van de kas. De inkomsten waren ƒ251. 58, uitgaven 254.15, nadeelig saldo van ƒ2.57; nog in kas 93.97. De opbrengst van „Hulp in Nood" bedroeg 16.40. Dit jaar z(jn geen onkosten gemaakt. De bestuursverkiezing kon wegens het kleine aantal aanwezige le den niet doorgaan en is bepaald tot later datum. Aftredende zijn de heeren Th, Brouwer, Nic. Lebesque en L. J. de Boer. De voorzitter, de heer Brouwer, stelt zich wegens zijn leeftijd niet meer herkiesbaar. Hy heeft 15 jaar lang aan de vereeniging ai zyn krachten besteed en getracht de ver eeniging tot steeds hooger peil te brengen. Hem komt dan ook namens alle leden dank en eer toe. Wij hopen( dat hij nog lang getuige moge zijn van wat z(jn op volger in het belang der arbeiders zal be reiken. Op de as. vergadering zal door kapelaan Verkly een rede over de Nieuwe Gemeen schap worden gehouden. De datum zal na der bekend worden gemaakt. LEIDERDORP Diefstal. Door de politie te dezer plaatse is in venhoor genomen G. H. uit Leiden, die verdacht werd verleden jaar ten nadeele van de Ver. Touwfabrieken loodkabels en rollen lichtleidingsdraad' ontvreemd te he/bben, waarvan de geza menlijke waarde plm. 130 is. De ver dachte bekende. Het gestolene is in beslag genomen. Roode Kruis. De gehouden Rood» Kruiscollecte heeft 52,26 opgebracht. Geboren: Eugène Alphonae Maria, zoon van M. H. A. J. van Noort en J. A M. Neuteboom. Gevestigd: Q. Fianen en gezin. Acacialaan 25. I. Ester en gezin, Linde laan 18. L. A. Turk, en gezin, Patrimo- miumpark 3. L. Leeuwis en gezin, Zijl- oorkade 3 H. W. Witte, v. d. Does straat 5. Vertrokken: N. Onderwater en gezin naar Leiden, Koninginnelaan 27. H. Luif en gez. naar Baarn, Penstraat 47 W. J. Overdevest, naar Leiden, Nieuwe Rijn 118. H. P. Diseraad en gezin, naar Leiden, Billitonstraat 9. K. Karregat en gezin naar Edam, v. d. Weijdenstraat 1. N. Wolterstrof en gez., naar Leiden, Zoe- terwoudsche Singel 9.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7