VOOR ONZE ZIEKEN. Will U iets welen? Laatste berichten Burgerli|ke Stand MARKTBERICHTEN Academienieuws WOENSDAG 14 FEBRUARI 1940 f>E IFincrwp roijRANT EERSTF BLAD - PAG. 3 FILMAVOND „ONZE MARINE". Bijeenkomst van „Geloof en Wetenschap". Wy, NederlandersWij, Nederlanders, zijn nuchter, arbeidzaam, trouw, huiselijk, godsdienstig, vredelievend, zindelijk en netjes, maar vóór en boven alles een zee varend volk. De zilte golven zuigen ons onweerstaanbaar aan. en de zeeziekte tar ten wy met een bleek gezicht. Zóó gaat onze faam onder de volkeren der aarde, maar in werkelijkheid zijn de meeste Ne derlanders echte landrotten, die zelfs nooit de kans hebben durven beloopen om zee ziek te worden, en die het is met schaamte, dat wij het bekennen van hun eigen vloot maar een piezeltje ver stand hebben. Er is wèl belangstelling, zooals wij ook in ons hart wel degelijk een zeevarend volk zijn, maar die belangstelling is sluimeren de. Of getuigt het niet van belangstelling, dat vele G. en W.'ers het er gisterenavond voor over hebben gehad door de sneeuw naar de Mariënpoel-H.B S. te klossen om de film „Onze Marine" te gaan zien? Deze film-vertooning heeft ons zeevaart instinct wakker geschud. Haar gebrek ge tuigt van haar verdienste. De algemeene opinie van de toeschouwers was n.l. deze, dat het een interessante film was, doch dat we gaarne nog meer van onze marine had den willen weten. Daaruit blijkt toch dui delijk, dat een levendige weetgierigheid was gewekt. Al was de film wat fragmentarisch, en de toelichting navenant, dat neemt niet weg, dat wij een aardigen kijk gekregen hebben van de opleiding tot matroos en marinier en een vluchtig overzicht van de verschillende typen schepen, waaruit onze vloot is opgebouwd. De opnamen van een onderzeeboot, die weg zinkt in de zilte ba ren en van watervliegtuigen, die als wijd- gespreide zwanen over het water scheren, waren zeer indrukwekkend. Heel nuttig was ook het vermaan aan het slot, dat het marine-personeel uit degelijke menschen bestaat, die wel wat anders hebben te doen dan passagieren en borreltjes hijschen. De heer A. Angenent, die bij deze film mondelinge toelichting gaf, kan ervan ver zekerd zijn, dat hij bij alle toehoorders en toehoorsters een vaderlandslievende aan dacht heeft gevonden, en dat, dank zij deze filmvertooning, wederom bij velen de sympathie voor onze Jantjes is vermeer derd. De voorzitter van G. en W., mr. Donders, heeft in een kort dankwoord aan den heer Angenent de overtuiging gegeven, dat deze avond, ook wat het onderscheiden van kruisers en roeibooten betreft, niet zonder vrucht is gebleven LUCHTBESCHERMINGSAVOND IN WIJK V H. Stein, S. C. VlaarJingerbroek, L. J. Vogelenzang en de heeren C. H. Carton, A. Fallaux, A. Kapteyn, Katwijk aan Zee, E. v. Lunteren, A. C. Pellenkoft, H. Redel, W. Schoonenberg, Katwijk aan Zee, J. W. de Wekker, P. de Wekker. Waar geen woonplaats is vermeld, is deze alhier. Allen werden opgeleid door de Pont- school, Steenschuur 3. Vraag: Ik ben niet in 't bezit van di ploma, wil graag worden opgeleid als leór- ling-verpleegster in R.K. ziekenhuis. Mijn leeftijd is 24 jaar. Liefst inet eenige ver dienste. Waar moet ik mij vervoegen? Antwoord: U moet zich vervoegen tot de directie van een ziekenhuis, dat leer ling-verpleegsters aanneemt en opleidt. Zender eenig diploma zal dit echter niet gemakkelijk zijn. Meestal wordt minstens het Mulo-diploma vereischt. Vraag: Kunt u mij hier in Leiden een adres of eenige adressen geven, waar men zich op kan geven om voor kraamver pleegster te leeren? Antwoord: Voor dit diploma kan men alleen worden opgeleid door de betrekking van leerling-verpleegster in een ziekenhuis of in een kinder-ziekenhuis, waaraan dan tevens een cursus verbonden is. U zult zich dus moeten vervoegen bij de directie van een ziekenhuis. Vraag: Is een paspoort voldoende voor België, of heb ik nog een visum noodig? Kunt u mij ook zeggen hoe duur een reis 3de klas van Antwerpen naar Amerika kost? Kan ik ook per vrachtschip reizen? Antwoord: Een geldig paspoort is voldoende. Een reis 3e klas van Antwerpen naar Amerika (New York) kost 111 dollar plus 75 pet. oorlogsrisico. Het reizen per vrachtschip wordt ten zeerste afgeraden. In deze onzeker tijden nemen mailschepen bij voorkeur geen vracht- en vrachtsche pen bij voorkeur geen passagiers mee. De eerstvolgende van Antwerpen vertrekken de boot is de „Westernland" op Woensdag 28 Februari des middags te 4 uur. Vraag: Welke is de kortste weg per auto van Hoogmade naar Best? Hoeveel KM.? Antwoord: Hoogmade, Alphen aan den Rijn, Woerden Rijksweg Den Haag Utrecht, Ryksweg UtrechtDen Bosch, Vugth, Boxtel, Best. Afstand 125 K.M. Vraag: Welke is de korste weg per fiets van Kamerik naar Noordwijkerhout? Antwoord: Kamerik, Noorden Nieuwkoop, Leimuiden, De Leeghwater, Sassenheim, Noordwijkerhout. Afstand 40 KM. De heer DE RIJKE (N.S B.) bracht de kwestie van de stemhokjes ter sprake en wenschte garantie, dat deze hokjes zooda nig zouden worden ingericht, dat het ge heim van de stemming volkomen gewaar borgd zij. Overigens wenschte hij de poli tieke of godsdienstige gezindheid van can- didaten voor het burgemeesterschap on dergeschikt te zien gemaakt aan hun be kwaamheid voor het ambt. Vergadering van heden. Voortgezet wordt de behandeling van hoofdstuk V (dep. van Zinnenlandsche Zaken) der Rijksbegrooting. Mej. RIBBIUS PELLETIER (sec. dem.) herinnert aan de circulaire van den Minis ter van Binnenl. Zaken dd. 19 Maart 1934 aan de gemeentebesturen, richtlijnen gevende voor de benoeming van personeel, waarbij vrouwen dienden te worden be noemd alleen en specifiek vrouwelijke be roepen. Deze minister is niet geneigd, die circulaire in te trekken. De heer KRANENBURG (v.d.) bespreekt het vraagstuk der arbeidscontractanten. Het heeft de volle aandacht der regeering, heet het. Maar 's Ministers antwoord heeft spr. niet bevredigd. Volgens de rechts- literatuur en de jurisprudentie echter is de arbeidscontractant geen ambtenaar. Dit noemt spr. zeer onmenschelyk. T.a.v. wijziging van gemeentegrenzen is spr. het met den minister eens, en niet met den heer ter Laan, die in de Tweede Ka mer opheffig van de kleine gemeenten be pleitte. De heer VON BöNNINGHAUSEN (N. S. B.) bespreekt hetgeen in de stukken voor komt over het standpunt van den minis ter jegens de houding van verschillende burgemeesters in Twente. Met name die van Ambt-Hardenberg, Friezenveen en Tubbergen. In verschillende gevallen werd niet voldoende ingegrepen, b.v. wanneer het iemand gold met connecties in de R.-K. Staatspartij. Spr beschrijft dienaangaan de tal van bijzonderheden. Oorzaak der ontslagen in Overijsel is niet aan toeval lige omstandigheden te wyten. Allerlei be wijzen zijn er ten overvloede op het par ket te Almelo aanwezig. Er zijn verschil lende zedenschandalen geweest, waarin ook de Commissaris der Koningin in Over ijsel is betrokken. (De voorzitter verbiedt spr. zoo voort te gaan). Deze is R.-K., to taal ongeschikt, doch er was geen ander. (De voorzitter waarschuwt spr. nogmaals). Spr. komt dan tot zijn slot. De Minister van Binnenlandsche Zaken da heer VAN BOEYEN, betoogt, dat door de militaire omstandigheden de taak van het dep. van Binnenl Zaken zeer is toege nomen. Den laatsten tyd hebben 15 wets ontwerpen het departement verlaten; telt men daarbij de onderhanden zijnde wijzi ging van begrafeniswet en bioscoopwet, dan zijn de verwijten van traagheid on juist. Een wijziging van de Zondagswet is na tientallen jaren van moeilijkheden niet uit den grond te stampen. Den heer Bruintman wijst spr. op de ve le moeilijkheden op het gebied van evacua tie. wat gebleken is bij de ontruiming van 111 gemeenten door 500 personen. Dit was zeer ingewikkeld. In tal van gemeenten is de bevolking ingplichT over mogelijke eva cuatie. Wat de financieele verhouding van Rijk er. gemeenten betreft, spr. hoopt het ge wijzigde ontwerp zoo tijdig behandeld te zien, dat het voor 1941 efficient zal zijn. Spr. hoopt een redelyke oplossing voor de financieele moeilijkheden der gemeenten te vinden, al zullen niet alle desiderata wor den vervuld. De verwijten van den heer von Bönnir.g- hausen zou spr. langs zich heen kunnen la ten gaan. Zoodra persoonlijke gedragingen van een burgemeester niet overeenkomen met de hoogheid van zijn ambt moet hy er onverbiddellijk uit. Spr. ontkent wat de heer Van Böninghauser vertelt in zake het eeval-Tubbergen Wat de arbeidscontracten betreft, het ambtenarenreglement opent de mogelijk heid van tijdelijke benoeming; het beroep op dat reglement gaat dus niet op. Er wordt steeds gehandeld in overleg met de centrale commissie van georganiseerd overleg in ambtenarenzaken. Wat het geheim der stemmingen betreft, dit is over 't algemeen voldoende gewaar borgd, er is geen reden, de gemeenten naar nieuwe kosten te drijven. Spr. wijst op de vele zijden van het vraagstuk der luchtbescherming. Goede voorlichting is van overwegend belang. Wanneer over enkele weken het centrale apparaat in functie is, zal er meer cen trale leiding kunnen worden gegeven. Met de luchtbescherming zyn we nog lang niet, waar we wezen moeten. E van de zwakke plekken is de zelfbe scherming. De bevolking heeft geen gas maskers, is er gezegd. Er zijn groote voor raden, doch ook de beter gesitueerden la ten de regeering ermee zitten. Reeds is het dikwijls moeilijk, voldoende vrijwilligers voor den passieven dienst te vinden, wat komt er dan van de zelfbescherming te recht? De burgemeesters kunnen veel meer van de kracht van art. 12 der wet gebruik maken. Spr. aarzelt, van het paardenmid del, hiertoe te dwingen, gebruik te maken. Zoo noodig zal spr. krachtig optreden, om de burgerij te dwingen, zich van allerlei benoodigdheden te voorzien. Komende tot het vraagstuk der Volks huisvesting, geeft spr. een overzicht van hetgeen er in de laatste twee jaren is ge schied. Of Spr. de particuliere nijverheid door zyn maatregelen nieuw leven in kan blazen, moet spr. afwachten. Spr. zal over wegen, voor het platteland verruiming te geven aan de circulaire dd. 6 Januari be treffende krotopruiming. Na re- en depliek wordt het begro tingshoofdstuk z.h.st. aangenomen. De vergadering wordt om twee verdaagd tot morgenochtend elf uur. Tweede Kamer Vergadering van heden. Op voorstel van den VOORZITTER wordt besloten, het wetsontwerp tot het aangaan van een geldleening of -leeningen ten laste van het Rijk toe te voegen aan de lijst der heden aan de orde zijnde wets ontwerpen. De VOORZITTER deelt mede, dat het zyn voornemen is, de vergadering na de afdoening van de serie op de agende voor komende wetsontwerpen te schorsen tot twee uur, om dan het leeningontwerp aan de orde te stellen. Zonder discussie of hoofdelijke stemming worden aangenomen verschillende kleine re wetsontwerpen. Te 1.15 uur wordt de vergadering ge schorst tot twee uur. Binnenland DE TOESTAND OP AMELAND WORDT HOE LANGER HOE NIJPENDER. Nog steedes gaat de winter niet wyken. Integendeel, schijnt hij nog in hevigheid toe te nemen Onder strenge vorst heeft het te Hollum gisteren den geheelen dog gesneeuwd, gepaard met harden wind. Het wordt op Ameland steeds nijpender en de Wadden worden zoo langzamerhand behal ve dan enkele geulen, die open blijven en den overgang over zee beletten, zoo vol met ys, dat men zich in Siberië waant. Er be gint hier gebrek aan veel artikelen te ko men en het is ondenkbaar, dat Ameiand met de voorziening van verschillende be hoeften kan wadhten tot de vaart open- komt Velen, die zich tot dusverre bij de zuivelfabriek te Holluim om brandstof kon den wendden, zien zich thans dezen weg afgeslolen, omdat het bestuur in zijn ver gadering van gisteren besloot, niet meer af te geven dan in beslist noodzakelijke ge vallen, zooals voor zieken en ouden van dagen, cmdat men anders zelf gebrek aan kolen krijgt. Twee militaire vliegtuigen brachten.... 19ö K.G. anthraciet. Aan petroleum is eveneens behoefte. Verschillende winke liers zijn uitverkocht, aangezien taentig percent der bewoners van het eiland op petroleum kookt, is het begrijpelijk, welk een ramp petroleumnood voor het eiland zal woiden. Het kan nog wel een maand duren, voor de vaart open is. Men hoopt echter, dat er spoedig hulp komt en men acht het n:et uilgesloten, dat er een boot kan aankomen in het Amelandergat, tusschen Terschelling en Ameland. NOODLOTTIG ARBEIDSONGELUK. Vanochtend te half twaalf is bij het voormalige Weesperpoortstation, te Am sterdam, dat thans in sloopershanden is, een ernstig ongeval gebeurd, dat een 19- jarigen jongeman het leven heeft gekost. Bij het wegdragen van een zwaren balk, v/elke door drie mannen werd getorst, struikelde de achterste man. Hij viel en kreeg het gevaarte op het hoofd, waardoor hij een schedelbreuk opliep. Gedurende het transport naar het ziekenhuis is het slachtoffer overleden. DE BRAND IN DEN CANNENBURG- SCHEN WATERMOLEN. Omtrent den brand, die vanmorgen den bekenden Cannenburgschen watermolen te Vaassen heeft verwoest, (men zie pag. 9;. vernemen wij nog, dat ongeveer hon derd mud regeeringsgraan gered kon wor den. De spuit van de Vaassensche brandweer, welke het eerst op het terrein van den brand verscheen, bleek bij aankomst te zijn bevroren. Daarna werd de assistentie ingeroepen van de brandweer te Epe. De burgemeester van Epe, mr. Diepen- LEIDEN. Geboren: Antonia Petronella Christi na, d. van H. N. F. v. d. Hoogen en B. A. Bos Johannes Gerardus Wilhelmus, z. van P. H. J. v. Diemen en J. M. Castelijn Anna Christina Hendrika Maria, d. van A. J. Montanus en M. J. W. de Groot Hanneke, d. van B. Hengeveld en E. Soe- ters. Overleden: J. L. Corver m. 73 j. A. C. v. d. Upwich hsvr. van A. P. J. Coe- nen 71 j. J. J. Stouten wed. van M. C. Overduin 84 j. horst, woonde de blussching bij. Behalve de regeeringsrogge ging een groote partij graan en veekoeken in de vlammen op. Molen en woning, welke grootendeels met riet bedekt waren, besloegen een op pervlakte van 22 bij 18 meter. Het geheel is tot den grond toe afgebrand. De molen, v/elke een der meest bekende toeristische attracties van deze omgeving was, wordt reeds vermeld in een beleeningsacte van 1387. Buitenland BEZOEK VAN EDEN AAN ANKARA? ANKARA, 14 Febr. (A. N. P.). Te An kara wordt gezegd, dat de Britsche minis ter voor de dominions, Eden, op de terug reis uit Egypte, waar hy Maandag namens den koning de troepen uit Australië en Nieuw Zeeland heeft verwelkomd, een Lezoek aan de Turksche hoofdstad zal brengen. BOSKOOP, 14 Febr. Bloemenveiling. Forsythia le soort 0.901.30, idem 2de soort 4070 cent, Andromeda 2028 cent; Mahonia 1524 cent, Azalea le soort 1.80—2.80, idem 2e soort 0.60—1.30, Vi burnum 40 cent, Narcissen 12 cent, Cerasus Hisakura 0.901.70, Cerasus rosea fl. pl. 40 -70 cent. KOUDEKERK, 13 Febr. Eierenveillng. Aanvoer 1288 eieren en 14 pond boter. Prij zen: kippeneieren 5.255.80, eendeneieren 4.104.50 per 100 stuks, boter 78—82 cent, kaas 2830 cent per pond, kippen 0.801.00, konijnen 0.801.0 per stuk. WOERDEN, 14 Febr. Kaas. Aanvoer 33 partijen, met rijksmerk le kwal. 3032. idem 2e kwal. 2729 per 50 kg. Handel matig. AMSTERDAM, 14 Febr. Vee. Aanvoer: 152 vette kalveren 8688, 7482 en 6672 cent per kg. levend gewicht, enkele hoo- ger; 160 nuchtere kalveren t 5.5010. 58 schapen 1 1822 per stp; vleeschvarkens wegende van 90110 kg, zware en vette C972 cent per kg. slachtgewicht, enkele nooger. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. VOORSCHOTEN. 13 Febr Vrije veiling. Pryzen: kippeneoeren 4.705 30, kuiken eieren 4.004.50 per 100 stuks, konijnen 1.20—2.00, kippen 1.00—1.20, duiven IT20 cent per stuk. LEIDSCHFNDAM. 13 Febr Eierenveiling Aanvoer: 11907 kippeneieren 5.806.20 per 100 stuks. 90 kippen 50—65 cent, 4 een den 40 cent, 10 konijnen 1.152.25, 3 duiven 12 cent per stuk. WISSF.LNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 7 481/4 Bnrüjn75.05 Parijs 4 24 Brussel 81 80 Zwitserland 42.'2 Kopenhagen 36 37'/2 Stockholm44.85 Oslo 42.82»/,, New York1.886/jg Maandag j.l. heeft de neer A. v. d. Neut een lezing gehouden voor de blokken A, B en C van Wijk V over Luchtbescherming. In het Gymnastieklokaal van de Mare- singelschool, welk lokaal geheel belangeloos was beschikbaar gesteld, opende het Wijk- hoofd ca. 8.30 uur de bijeenkomst met een woord van welkom tot de vele aanwezigen en in het bijzonder tot den spreker van der avond. Onmiddellijk daarop begon de heer v. d. Neut zijn lezing, waarin hij allereerst de verschillende soorten van bommen benan delde en de uitwerking hiervan. Vervolgens behandelde spreker de maat regelen, die hiertegen genomen kunnen worden en de werking van den Luch+be schermingsdienst. Spreker schetste de groote moeilijkheden en teleurstellingen, welke aan de tot stand- koming-van den Luchtbeschermingsdienst waren vooraf gegaan. Het gemis aan elke ervaring op dit gebied maakte het niet ge makkelijk instanties en personen van de dringende noodzakelijkheid te overtuigen waardoor een massa werk moest worden verzet alvorens men eenig resultaat kon be reiken. De verwikkelingen op internatio naal gebied hebben hierin echter wijziginn gebracht. Thans is de zaak wat anders en dikwijls door onbekendheid van de vele moeilijk heden, die nog overwonnen moe ter» worden, hoort men vaak critische opmerkingen dat de zaak te langzaam gaat en dat men er niets meer van hoort. Na nog enkele details wat dieper te zijn ingegaan, wekte spreker in een tempera mentvol betoog zijn aandachtig luisterend gehoor op zich als één man rond hun Wijk en Blokleiding te scharen en met volle kracht hun schouders onder het werk van de Luchtbeschermingsdienst te zetten. De zeer overtuigende wijze, waarop deze rede werd voorgedragen, bewees dat spreker deze materie volkomen beheerschte en diep overtuigd was van de noodzakelijkheid van een goedgeorjaniseerden Luchtbescher mingsdienst, welke overtuiging spreker op zijn toehoorders trachtte over te brengen. Een dankbaar applaus volgde aan het eind van deze rede. Met een bijzonder woord van dank aan den spreker, sloot het Wijkhoofd te ruim half elf dez» goed ge slaagde bijeenkomst. Voor het examen Steno-Typen In de Ned. taal, 130 lettergr. per min., afgenomen door den Alg. Stenografen-Bond (A.S.B.), slaag den: de dames A. Begeer, Voorschoten, W. Bouman, A. E. M. Sanders, E. C. Schuller tot Peursum, L. S. v. d. 'jen. Voor kantoorstenograaf in de Engelsche taal: mej E. Müllei. Voor kantoorstenograaf in de Fransche taai: mej. M. C. Zeestraten, Oegstgeest. Voor Machineschrijven diploma B (ten minste 120 regels per uur): de dames J. Be- kooy, C. v. d. Berg, P. J. Colpa, P. Deelman, G. Mary Franken, Wassenaar, M. Schild, A. Vraag: Is het mogelijk een schriftelij ke cursus in tooneeLspelen te volgen, en tot welk adres moet ik mij dan wenden. Antwoord: Neen, zulke cursussen bestaan niet. LEIDEN. - Geslaagd: Candidaatsexamen Wis- en Natuurkun de, letter F, de heer J. C. Avenarius, Oegstgeest; idem, letter L, de heer K. J. W. Hensen, Den Haag. Eerste Kamer Binnenlandsche Zaken Vergadering van gisteren. De Eerste Kamer heeft gisteren de be handeling van de begrooting van Binnen landsche Zaken in behandeling genomen. De heer REINALDA (S.D.), die het de bat inzette, gaf blijk van zijn ongerustheid over het tempo der woningvoorziening, dat naar zijn opvatting dusdanig is vertraagd, dat althans voor arbeiderswoningen het gevaar van sleutelgeld, dat we twintig ja ren geleden kenden, weer voor de deur staat. Zijn conclusie was, dat het nog is te vermijden door het op ruime schaal ver- leenen van bijdragen uit 's Ryks kas in de exploitatiekosten van volkswoningen. De heer BRUINEMAN (R.K.) zag weinig perspectief meer voor den particulieren bouw van volkswoningen, doch beval een regeling voor de hypotheekverschaffing aan om dezen bouw aan te moedigen. Ver der bepleitte spr. het houden van luchtbe- schermingsoêfeningen onder militaire lei ding, omdat in vele gemeenten het burger lijk bestuur niet over de kennis en erva ring beschikt, die noodig zijn om derge lijke oefeningen met succes te doen ver- loopen. De heer KROPMAN (R.K.) wenschte op ruiming van krotwoningen en meer steun van rijkswege voor de volkswoningbouwe rij en hield een pleidooi voor grootere zelf standigheid van de plaatselijke besturen. De heer DE JONG (R.K.) achtte den par ticulieren bouwer het meest aangewezen om ook voor de behoefte aan arbeiderswo ningen t" zorgen, doch erkende dat dit in de gegeven omstandigheden niet zonder medewerking van het Rijk mogelijk is. De heer IN 'T VELD (S.D.) richtte zyn betoog voornamelijk op de luchtbescher ming en drong aan op meer centrale lei ding om de burgerij op de gevaren uit de lucht voor te bereiden. De heer HELDRING (Lib.) sprak in denzelfden geest. Wij weten, dat „De Leidsche Courant" in zeer vele gezinnen een gewaardeerde huisvriend is, dien men ongaarne zou missen. En toch kunnen omstandigheden zich voordoen, dat men dezen huisvriend, hoe ongaarne ook, moet missen. Wij bedoelen het geval, dat een der volwassen huisgenooten in een ziekenhuis wordt verpleegd en he* bezwaarlijk is, hem eiken dag „De Leidsche Courant" van den vorigen dag te bezorgen. Om aan dit bezwaar tegemoet te komen zijn wij bereid, aan abonné's op „De Leidsche Courant" of aan volwassen familieleden, huisgenooten van abonné's, die In een ziekenhuis (niet sanato rium) worden verpleegd, iederen dag een exemplaar van ons blad te doen toekomen, zoolang zij als patiënt zijn opgenomen. Om dit mogelijk te maken, dienen de abonné's, die van deze gelegenheid gebruik willen maken, ons schriftelijk op te geven: den naam van den patiënt en van het ziekenhuis, nummer of naam van de zaal of kamer, alsmede den vermoedelijken duur van de verpleging. Aan deze bezorging zijn voor onze abonné's geen extra kosten verbonden. Wij wachten aan ons kantoor gaarne schriftelijke aanvragen in. DE DIRECTIE. N.V. De Leidsche Courant.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3