STADS NIEUWS De nieuwe leening AGENDA WOENSDAG 14 FEBRUARI 1940 OE LE'DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 sN Abonnenvmupry*: voor Lctdoo II cent pet week; 2.5J per kwartaal 3tJ aoxe «.(enten '0 cent per wvvk; f ft 80 per kwartaal Franco per poat 195 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad t 0.50 per kwartaal Loss# nummers 5 cent, met geïll Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 80 cent per regel. Ingezonden mededeel ingen dubbel tarief Telefoontje» hoogstens 80 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER 7 MATIGE TOT LICHTE VORST. De BUI seint: Verwachting; Krachtige tot matige wind uit uiteenloo- pende richtingen, betrokken tot zwaarbe wolkt, nu en dan sneeuw, matige tot lichte vorst. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: betrokken, zwakke N. N. O. wind, —7 gr C. Vlissingen: betrokken, zwakke N. Ooste lij Ke wind, —12 gr. C. De Bilt: betrokken, zwakke N. N. O. wind, —15 gr C. Groningen: betrokken, zwakke Noorde lijke wind, 8 gr. C. Maastricht: sneeuw, zwakke N. N. O. wind 16 gr. C. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT Het maximum over Usland en de Fa- roer van 1030 mbar neemt thans iets in beteekenis af. Het gebied van hoogen luchtdruk over Scandinavië en Finland breidde zich over de Randstaten uit. Aan de Zuid-zijde van dit gebied trokken in de laatste dag^n kleine storingen van de Oostzee naar onze omgeving. Zij waren gescheiden door vlakke ruggen van hoo gen druk, die steeds in den nacht ons land passeerde. Daardoor was het weer bij ons van een wisselend karakter, overdag be wolking met nu en dan sneeuw, in den nacht heldere lucht met uitstraling en zeer strenge vorst. De vlakke rug van hoogen druk, die zich thans over onze omgeving bevindt en in den afgeloopen nacht weer door oplossende bewolking strenge vorst bracht, wordt aangetast door een depressie van ongeveer 1005 mbar, die van Honga rije naar Duitschland is getrokken. Dit minimum dringt verder naar het Noord- Westen door en gaf in de Oostzee aanlei ding tot stormachtige Noord-Oosten wind. In de Randstaten wordt nieuwe koude uit Rusland aangevoerd, waarbij de vorst weer sterk toenam. De depressie over Italië ver plaatste zich iets in Oostelijke richting. De stormen in haar omgeving zijn afgeno men. Zij heeft echter in de Po vlakte zeer koude lucht aangevoerd en de temperatuur daalde daar tot 10 graden. Ook in Spanje is de koude lucht verder doorgedrongen en op de hoogvlakte vTiest het licht tot matig. In Hongarije en Zuid-Slavië is plaatselijk rog zware sneeuw gevallen. De depressie activiteit op de Oceaan is vrü gering. War- me en vochtige lucbtmassa's worden aan de Westzijde van het maximum bij IJs land naar Groenland gevoerd. Torgilsbu (ean de Zuidpunt van Groenland) tapte in de afgeloopen 36 uur 128 m.m. regen af. In Julianahaven (ongeveer 150 km. van Torgilsbu) steeg de temperatuur bij storm achtige Zuid-Oosteliike wind ten gevolge van Föhn effect tot plus 10 graden. LUCH'TTEMPEKAIU US 3.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.«.t Van Woensdagnamiddag 5.39 uur tot Donderdagmorgen 6.48 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 15 Febr. voorm. 6.40 en nam. 7.05 uur. Maan op 9.53 uur Donderdagmorgen. Maan onder 12 uur Donderdagavond. BOEK VAN RAUSCHNING IN ZWITSER LAND IN BESLAG GENOMEN. De federale raad heeft geconstateerd, dat in Zwitserland een Duitsche vertaling van het boek van Rauschning ..Hitler m'a dit" werd gedrukt en is uitgegeven, op een wijze, welke niet met de wet overeen kwam. De raad heeft derhalve besloten de ze uitgave in beslag te nemen. De raad heeft verder bescloten lederen uitvoer van oorlogsmateriaal naar het buitenland te verbieden, tenzij een bijzon- .dere toestemming wordt verleend. Aan het verslag van de Tweede Kamer over het wetsontwerp tot het aangaan van een geldleening of -leeningen ten laste van het Rijk is het volgende ontleend: Algemeen erkende men, dat het uit schrijven van een leening tot een zeer aanzienlijk bedrag onvermijdelijk is, ten einde het hoog opgeloopen bedrag der vlottende schuld te verminderen. Ook erkende men, dat het noodzakelijk is aan deze leening een semi-gedwongen karakter te geven, nu bij de uitgifte van de vorige geheel vrijwillige, leening is gebleken, dat de „stok achter de deur" niet gemist kan worden. Men kon zich dan ook al gemeen In hoofdzaak met het wetsont werp vereenigen. De mislukking der vorige leening.. Alvorens nader op den inhoud van het ontwerp in te gaan, wilden verscheidene leden eenige opmerkingen maken over het mislukken van de vorige leening. Zij ga ven uiting aan hun ernstige teleurstelling daarover. Een deel dezer leden weet deze mislukking voornamelijk aan gebrek aan medewerking by groote particuliere be leggers. Anderen weerspraken deze op vatting en gaven als hun oordeel te ken nen, dat slechts één deel van de markt de Regeering in den steek heeft gelaten, n.l. de institutioneele beleggers. Sommige leden stelden de vraag, of de Regeering en de Nederlandsche Bank, die de Regeering bij de uitgifte van lee ningen desgevraagd behoort te steunen, wel al het mogelijke hebben gedaan om de vorige leening te doen slagen. In het bijzonder een intensieve propaganda had den zij gemist. Was ook het contact tus- schen de Regeering en de verschillende in stanties op de kapitaalmarkt, welke tot het slagen van de leening konden mede werken, wel voldoende? Gaarne zou men nog vernemen, voor welk bedrag in totaal op de vorige leening is ingeschreven, hoeveel daarvan reeds da delijk door de Rijksfondsen was genomen en hoeveel deze fondsen na het mislukken van de uitgifte nog bovendien hebben op genomen. Wat nu de nieuwe leening zelf betreft, werd allereerst door enkele leden betoogd, dat reeds veel eerder tot de uitgifte had moeten zijn overgegaan; reeds een jaar ge leden was het bedrag der vlottende schuld veel te hoog. Van verschillende zijde werd er, mede in verband met de te verwachten verdere stijging van den rentevoet, op aangedron gen een hooge bedrag dan 300.000.000 te leenen. Overigens meenden sommige leden op grond van de statistische gegevens omtrent de vermogensbelasting, dat de Regeering zich vergist heeft in de berekening van de opbrengst der verplichte deelneming, voor zoover die berust op de vermogensaan slagen. Deze opbrengst zal veel hooger zyn dan 150.000.000. De rentevoet. Sommige leden betwijfelden in verband met de weinig vaderlandslievende houding van vele beleggers bij de uitgifte van de vorige leening, of het wel juist gezien is den rentevoet van de thans uit te geven vrijwillige leening wederom op 4 pet. te stellen. Huns inziens ware het een goede correctie op de houding dezer beleggers, indien de rentevoet dadelijk op 3 pet. werd gebracht De faciliteit Inzake voldoening van belasting. Zeer vele leden hadden er bezwaar tegen, dat degenen, die hebben ingeschreven op de vorige leening, thans over één kam ge schoren zullen worden met hen, die dit nalieten. Om zich tegen deelneming in de gedwongen leening te vrijwaren, zullen de eerstbedoelde personen immers moeten ïn- teekenen op de nieuwe vrijwillige leening. Dientengevo.ge verliezen zy de faciliteit, welke hun by de vorige leening was toe gekend, dat zij hun siukken kunnen bezi gen, om daarmede bepaalde belastingen te vdiduen. Dit achtte men niet billyk. Er werd dan ook krachtig op aangedrongen een regeling te treffen, waardoor deze fa ciliteit voor hen behoudën blijft. Men meende, dat zulk een regiling geen groote moeilijkheden behoeft op te leveren. Aflossing. Eenige leden zouden de bepaling opge nomen willen zien, dat de leening de eer ste vijf jaren niet kan worden afgelost. Eenige andere leden zouden dezen ter- myn liefst op 10 jaren gesteld willen zien. Vele andere leden zouden tegen een zoo danig conversieverbod ernstig bezwaar hebben. Verscheidene leden meenden, dat de ren te van de gedwongen leening lager gesteld kan worden dan 3 pel., nu immers een ieder Het zelf in de hand heeft door inteekening op de vrijwillige leening te voorkomen, dat hy aangeslagen wordt. Van verschillende zijden vestigde men er de aandacht op, dat alleen rekening ge houden wordt met iemands vermogen en niet met het uit arbeid verkregen inkomen. Dit achtten vele leden niet juist. Prsonen met een groot inkomen uit arbeid plegen een belangrijk deel daarvan te beleggen. Deelneming in de leening zal hun vaak ge makkelijker vallen dan anderen, die meer vermogen, doch minder inkomen bezitten. Men drong er op aan het desbetreffende artikel in dezen zin aan te vullen. ANTWOORD VAN DEN MINISTER. In een heden verschenen nota naar aan leiding van het verslag, deelt de minister van Financicën o.m. het volgende mede: Het verheugt den minister, dat algemeen erkend werd, dat het uitschrijven van een leening tot een zeer aanzienlijk bedrag on vermijdelijk is. Ook hij was teleurgesteld over het ver loop der vorige leening. Hy bezit geen be trouwbare gegevens ter beoordeeling, welke groep van beleggers daarin relatief het minst heeft deelgenomen. De regeering meent het mogelijke gedaan te hebben om de vorige leening te doen slagen. Voor zoover haar bekend is, kan hetzelfde gezegd worden van de Neder landsche Bank, in de mate waarin zulks op haar weg lag. De beperking van het bedrag der leening vond zijn motief in het streven, te groote spanningen op de kapitaalmarkt te ver mijden en het beleggend publiek het mo gelijk te maken, zooveel doenlijk reëel- vrywillig, en zonder op groote schaal vreemd geld op te nemen, aan de inschrij ving deel te nemen. Aan een goede klas seering der leening komt dit ten goede, evenzeer als aan het staatskrediet, dat niet gediend is met een door sterk aanbod spoedig intredende koersdaling. Met de meening van sommige leden, dat het beter geweest ware de rente van de thans uit te geven vrijwillige leening op 3 procent te stellen, kan de minister zich allerminst vereenigen. Men ware daarmee zeer beslist gebleven beneden den huidigen rentestand en de vrijwillige leening zou het volle aspect gehad hebben niet alleen van een gedwongen leening, maar zelfs van Uit den Leidschen Raad Punt 1 van de agenda is Maandag aan gehouden. 't Betrof de benoeming van een lid van de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs in de vacature van den heer P. L. Hessing (sociaal-democraat). Rondom deze benoeming was eenig ru moer ontstaan. En nu deelde de waarrt. voorzitter, weth. Tepe, mede, dat? misver stand niet onschuldig was aan bedoeld ru moer. B. en W. achtten daarom uitstel van de behandeling van dit punt gewenscht, om den gemeenteraad te kunnen voorlichten omtrent de feitelijke toedracht, het feite lijk verloop van deze zaak. Wij willen hier even herinneren aan het schrijven betreffende de vervulling van deze vacature, door de Commissie van Toe zicht op het Middelbaar Onderwijs aan den Gemeenteraad gericht: „Wegens het vertrek uit de gemeente van den heer P. Hessing zal uw vergade ring hebben te voorzien in een vacature in onze Commissie. Het is ons bekend, dat uw vergadering het standpunt huldigt, dat in onze Commissie zoovee! mogelijk de be langrijke politieke richtingen dienen te zijn vertegenwoordigd. Van dit standpunt uitgaande, hebben wij gezocht naar candi dates die de sociaal-democratische begin selen huldigen. Van twee personen, wier lidmaatschap van onze Commissie wij op prijs zouden stellen, ontvingen wij echter de mededeeling, dat zij een candidatuur of een eventueele benoeming niet zouden kunnen aanvaarden, aangezien de raads fractie van de S. D. A. P. een ander voor deze vacature had bestemd, dien wij tot onzen spijt voor het lidmaatschap van onze Commissie niet geschikt achten. (Bedoeld wordt het Raadslid Groeneveld. Red.). Het zal u duidelijk zijn, dat wij onder deze omstandigheden geen sociaal-democraat bij u kunnen aanbevelen en thans een geheel vrije keuze hebben gedaan. Aangezien wij van oordeel zijn, dat het wenschelijk is, het vrouwelijk element onze Commisie te versterken, doen wy u volgende aanbeveling toekomen: le. Mevrouw A. Kriegervan Vleuten: 2e. Mevrouw M. J. Kloekevan Lessen". Wij zouden het volkomen met dit schrij ven eens zijn, indien de commissie als haar meening had uitgesproken, dat zij zich geen bepaalden candidaat wie dan ook! wenscht opgedrongen te zien, zoo dat haar recht van aanbeveling denkbeel dig wordt gemaakt. Nu is de commissie echter getreden in de, vooral onder de ge geven omstandigheden, wel zéér netelige vraag over de al of niet geschiktheid van den opgedrongen candidaat. Wij zullen hier nu niet verder op ingaan; misschien be- hooren ook wij tot hen, die naar de mee ning van B. en W., geen voldoende feite- lyk-juiste gegevens hebben om een goed oordeel te vormen. Punt 4 van de agenda lokte vervolgens een taai-gerekte discussie uit Punt 4 luidde: B. en W. stellen voor te besluiten: a. tot het verkoopen van eenige per- ceelen bouwterrein aan de van Speyk- straat en de door te trekken Evertsenstraat en Kortenaerstraat, aan W. C. van Ooster- om, te Leiderdorp: b. tot het beschikbaarstellen van gel den voor het bouwrijp maken van de sub a bedoelde gronden. Ons schijnt 't héél duidelijk, dat óók wie een voorstander is van volkshuisvesting door middel van woningbouwvereenigin- gen tóch, ongetwijfeld, met dit voorstel kon meegaan. En in meerderheid ging de Raad dan ook (terwijl de leden, op mis schien enkele uitzonderingen na, sympa thiek staan tegenover de taak en de wer king van woningbouwverenigingen) met het voorstel van B. en W. mee. En toen is gevolgd een even gerekte dis een heffing. Ook tijdens den wereldoorlog is zulks nooit geschied. Steeds is toen bij de aanvankelijke vrijwillige leening gezocht naar een reëel percentage, terwijl slechts bij de daarachterstaande gedwongen lee- d wongen leening de rente lager gesteld werd. Het komt der regeering voor, dat er geen rede is, de normale kapitaalsuitgaven te financieeren met een leening, die een loop tijd heeft van 15 jaar. De opmerking, dat daardoor wel is waar de aflossingen zou den stijgen, doch dat men dan tegen lagere rente zou kunnen leenen, schijnt weinig klemmend. Indien het al mogelyk ware, door een korteren looptijd een iets lagere rente te bedingen, wat nog zeer onzeker is, dein zou deze bate toch in het niet verzin ken b den zwaarderen last, welken de versnelde aflossing gedurende de eerstvol gende 15 jaren op het budget zou leggen. De minister is van meening, dat aan de inschrijvers op de vorige leening de volle billijkheid is betracht. De door hem ge vonden oplossing diende om hen, die aan de vorige leening geen deel zouden hebben genomen, indien zy den gang van zaken hadden kunnen voorzien, daar zy dan hun vrijgemaakte gelden liever hadden be waard voor de semi-gedwongen leening, uit deze impasse te helpen. Dit doel wordt door de voorgedragen regeling volkomen bereikt. Immers, indien zy zich by de vorige leening onthouden hadden, dan had den zy de belastingbetalingsfaciliteit even min verkregen. Artikel 7 opent hun de ge legenheid in dezelfde positie te komen, die zij zouden gehad hebben, indien zy bij de vorige leening hun achteraf betreurde inschrijving achterwege hadden gelaten. Maken zy van die gelegenheid gebruik, dan krygen zy een obligatie met stortings bewijs, maar zonder beiastingbetalings- faciliteit, hetgeen ook het geval zou ge weest zijn, indien zij in December hun geld bewaard hadden voor de nieuwe leening. cussie over punt 5. 5o.: Voorstel in zake het in werkver schaffing doen verbeteren van de rioleë- nng en de bestrating van de Da Costa- straat en van de taluds c.a. van den Morschsingel en de Jan van Houtkade en tot het vaststellen van den desbetreffenden begrootingsstaat. De vraag, waarover het liep, was: is ver betering van de rioleering en de bestrating van de Da Costastraat een werk voor „werkverschaffing"? Er zijn inderdaad redenen aan te voeren, dat dit g e e n werk is voor „werkverschaffing". Maar: waar, e enerzijds, als dit werk in „werkver schaffing" geschiedt vrijwel onmiddel lijk zou kunnen worden aangevan gen, d a d e 1 ij k e werkverruiming zou worden verkregen, en a n d e r z ij d s wethouder Wilbrink toezegde, dat hij in den vervolge niet meer een dergelijk werk voor „werkverschaffing" zou voor stellen, tenzij na eerst daarover de Raad te hebben gepolst daar hadden wij ver wacht en gehoopt, in het belang der werk verruiming, dat de Raad dit voorstel zou hebben aangenomen. Het is echter, op 't kantje af, verwor pen door de aanneming van een „amen dement" van soc.-dem. zijde ingediend, strekkende om genoemd werk normaal te doen uitvoeren. B. en W. hebben het voorstel, na de aanneming van dit amen dement aangehouden. Tot hoe lang? Een interpellatie gehouden over warm- voedselvoorzienine kunnen wij stilzwij gend passeeren. Zy had zeker niet gehou den behoeven te worden, was volkomen overbodig. N.Z.H.T.M. Drfemaandelijksche conferentie De gebruikelijkf driemaandelijke con ferentie tusschen de dirëctie der Noord- Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij en de drie Vakorganisaties van het Perso neel had gistermiddag in het hoofdkantoor te Haarlem plaats en ving aan met bespre kingen omtrent duurtemaatregelen ten be hoeve van het personeel. Deze besprekingen zullen binnenkort worden voortgezet. Het verzoek om enkelen van de onder- houdslicden, werkzaam in het garagebedrijf, zonder het afleggen van het gebruikelijk examen te bevorderen tot automonteur, werd door de directie in beginsel niet voor inwilliging v. tbaar geacht, doch alsnog zal worden overwogen, of er ten opzichte van een tweetal mogelijkheid bestaat, hieraan op eenige wijze tegemoet te komen. Even min werden er termen aanwezig geacht, om de voorlieden-wagenvoerders in bepaalde omstandigheden in een hoogere leengroep te plaatsen. De door het wegpersoneel gedurende de vorst- en sneeuwperiode gemaakts overuren zullen in geld worden vergoed; de directeur zegde toe, bereid te zyn alsnog na te gaan, of het, mede in verband met de daaraan verbonden consequenties, juist geacht kan worden, een gelijken maatregel ook ten op zichte van het overige betrokken personeel te treffen. Aan het z.g. reorganisatie-personeel zal over 1939 een gelijksoortige uitkeering als over 1938 worden gedaan en wel in den loop vnrt de maand Februari. Niet voor inwilliging vatbaai werd geacht het verzoek, om de onderhoudsremise van Waterland, behoorende tot de Vervoersaf- deeling, te beschouwen als een werkplaats van de Technische afdeeling. Tenslotte werd alsnog overleg gepleegd omtrent enkele andere onderwerpen van minder belangrijken aard en had de ge bruikelijke rondvraag plaats. De conferentie, die om 2 uur was aan gevangen, werd om ruim 5.30 uur ge sloten. LEIDEN. Woensdag, R.K. Rijtuig- en Wagenmakers- Patroons-Vereeniging „St. Joseph", Kring Leiden, Café Bremmer, 6 uur Woensdag, R. K. Bakkerspatroons Ver. „St. Clemens", Hotel „Centraal", Breestraat, 8 uur. Donderdag, Zitting Bureau R. K. Reclaa- seeringsvereeniging, St. Vincen- tiusgebouw, HoogL Kerkgr. 32, 89 uur nam. Donderdag, Vierde Abonnementsconcert Residentie Orkest, soliste To van der Sluis, Stadsgehoorzaal, 8.15 uur. Vrijdag, R.-K. Handelsreizigersvereenl- ging, ledenvergadering „De Har monie", 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 10 tot en met Vrijdagl6Febr. a.s. waar. gnomen door de apotheken: tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel 21060 en A. J. Donk, Doezastraat 31, tel, 21313. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8 tel. 26274 ZESDE INDISCHE STUDENTEN CONFERENTIE. Het comité voor de Indische Studenten conferentie z?l thans voor de zesde maal een Indische conferentie organiseeren, wel ke op 2 en 3 Maart a.s. in het Rijksmuseum voor Volkenkunde zal worden gehouden en waaraan alle studenten, die wegens hun studie of andere redenen belangstelling hebben voor Indië en Indische vraagstuk ken, kunnen deelnemen. De conferentie zal beginnen Zaterdag 2 Maart, des middags vier uur. De onderwerpen zijn: Wat zijn primi tieven?, inleider Prof. Dr. H. Th. Fischer, De internationale positie van Indië, inlei der Prof. Mr. F. M. Baron van Asbeck; Wat leest de Indonesiër?, inleider Prof. Dr. G. W. J. Drewes. Conferentieleider is Prof. Mr. F. M. ba ron van Asbeck. Men kan zich tot 20 Februari opgeven als deelnemer bij het secretariaat Koningin nelaan 3, alhier, waar ook alle inlichtingen verkrijgbaar zyn. OPENBARE IJSBAAN WEER GEOPEND De openbare ijsbaan tusschen Jan van Hout-brug en Utrechtsche-brug is heden middag opengesteld. Tusschen Jan van Hout-brug en Koe- poorts-brug komen in het ijs onbetrouw bare plekken voor, zoodat het verboden is zich daarop te begeven. JUBILEUM J. J. KUTVENHOVEN Gisteren had op eenvoudige wyze de her denking plaats van het het zilveren ambts jubileum van den hoef wagensmid bij den Gem. Reinigingt,- en Ontsmettingsdienst, der: heer J. J. Kuivenhoven. Alle ambtenaren en zeer vele werklieden waren bij de huldiging in de garage van den dienst aanwezig. Nadat de jubilaris met echtgenoote en kinderen was binnengeleid, verscheen met der. directeur de wethouder van Fabricage, de heer Jac. Wilbrink. De directeur complimenteerde den Jubi laris onder applaus van de aanwezigen in hartelijke bewoordingen met zijn zilveren jubileum. Kuivenhoven's leven in dienst der ge meente beschouwende, zag spr. hem aller eerst als hoefsmid met- en vervolgens als hoefsmid zonder paarden. Deze schoenmaker der paarden zorgde van de 25 jaren er 18 voor, dat de Reini- gi- gswagens werden voortgetrokken door viervoeters, wier ongedwongen gar.g een lust voor het oog was. Een kenmerk van den jubilaris uas wel zijn grooote liefde vcor de aan zyn zorgen toevertrouwde dieren. Echter, de tijden zijn veranderd en de eifchen van een nieuwen tijd brachten met zich, dat Leiden's Reinigings- en Ontsmet tingsdienst zich aansloot bij de immer voortschrijdende mechanisatie, welke het gebruik van paarden overbodig maakte. Daardoor werd hij hoefsmid zonder paar den en toch bleef hij tot den dag van heden vcor allen de hoefsmid. De Wethouder van Fabricage, zeide ver heugd te zijn namens burgemeester en wet houders zijn gelukwenschen by dit jubi leum te mogen aanbieden. Spr. memoreerde hoe Kuivenhoven in dienst der gemeente trad in een tijd toen oorlogswolken zich allerwege samenpakten, dat hij een tijd medemaakte in de na- oorlogsche jaren, dat ook het gemeente- personeel zeer geleden heeft onder bijzon dere tijdsomstandigheden en dat hy, nadat gunstiger tijdperk aanvankelijk aangebro ken scheen, thans zijn jubileum viert nu het weer allerwege oorlog is. De wethouder sprak den wensch uit, dat de jubilaris nog tot den pensioengerechtig der leeftijd zal mogen beschikken over zijn volle werkkracht. Daa.na overhandigde spr. den jubilaris de gebruikelijke enveloppe met inhoud. De heer P. van Ek bood namens het jubi leum-comité onder hartelijke bewoordin gen eveneens gelukwenschen aan, welke hij vergezeld deed gaar van een prachtig Hol- tap-tapijt en bloemen voor de echtgenoote va; den jubilari In een korte, uit het hart komende speech dankte deze voor de vele bewijzen van be langstelling, waarna men, na het rond dienen van ververschingen, nog eenigen tijd bijeen bleet

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2