OMGEVING De roofmoord te Stompwijk V KLEINE ANNIE VRIJDAG 9 FEBRUARI 1940 OE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 HAARLEMMERMEER Gevestigd: Joannes A. F. M. Wil- lems, Nachtegaalstraat 2. Gijsbertus J. G. de Long, Schipholweg 417. Geugjen Lefferts, Rietvinkstraat 25. Vertrokken: Johannes van Beek n. IJsselmonde. Dirk P. Mastbergen naar Soest. Gerrit P. van Klaveren, naar Am sterdam. Martinus Peetoom, naar Haar lem. Johannes de Vlieger, naar Am sterdam. Arie Bax naar Amsterdam. Damianus C. van Leeuwen, naar Amster dam. Anton P. Hooftman, naar Amster dam. Pieter Hoekwater n. Aalsmeer. Pieter Ouwerkerk, naar Haarlem. Wil lem van Vuren, naar Hilleeom. Jacobus G. Jonkman, naar Alkemade. HILLEGOM R.K. Schaakclub. De uitslagen der laatst gehouden competitie-wedstrijden zijn. P. J- d. MeijE. Th. La Feber 10; S. LiverseG B. Kroon 1—0. Volgende week wordt weer op den Dinsdagavond gespeeld. KATWIJK AAN DEN RIJN Tuinbouwoverzicht. De prijzen heb ben tijdens de vorst den arbeid eenigszins vergoed. Roode bewaarkool was steeds goed in prijs en kon gemakkelijk van 5,-20 tot 6.30 per 100 K.G. opbrengen. Mogelijk, dat de niet overvloedige aanvoer hier toe zal hebben bijgedragen. Van Gele kool kan zoo ongeveer hetzelfde worden gezegd, maar de prys hiervan was niet zoo goed. De noteering was van 2.10 tot 4.80 per 100 K.G. Groene kool heeft zeer veel van de vorst geleden en gevreesd wordt, dat als de vorst werkelijk voorbij zal zijn, er niet veel goeds meer zal overschieten. Aan vankelijk was de prijs nog van 2.10 tot 3.80 per 100 K.G. doch later ging hier van wel iets af. Selderyknollen konden ook gemakkelijk geplaatst worden al liep de prys iets naar beneden. Aanvankelijk tot 7.50 werd de noteering de laatste dagen weer van f 6.50 tot 8.00 in de A. soort, terwijl B. kwaliteit van 2.90 tot 4.10 ging. Nog heusch geen slechte prijs. Boeren kool had evenzoo buitengewoon veel van de vorst geleden doch de schaarschte maak te ook dit artikel vrij duur. Per kist van 6 K.G. was de noteering van 0.40 tot 0.48. Uien gingen nadat er eenige mat heid in den handel was ingetreden, weer iets naar boven. Als het blijft dooien zullen veel 2de kwaliteit moeten worden aange- voer. In de rennen heeft men ze niet vorst- vrij kunnen houden. Die in de schuren be waard werden, zoo is de verwachting, zul len zeer goed weg gaan. De prijs was deze week varieerend, naar kwaliteit van 3.50 tot 4.70 per 100 K.G. Kroten bleven sta biel in prijs. Per kist van 20 K.G. deden deze van 0.60 tot 0.85, wat een redelijk goeden prijs genoemd mag worden. Het artikel waspeen was zeer goed gevraagd en den laatsten tijd ging de prijs steeds naar boven. Ook hiervan wordt gevreesd, dat vele winterkuilen onvoldoende afgedekt geweest zullen zijn. De gevolgen zullen vrij spoedig blijken. Thans was geregeld een besten prys te maken, van 1.75 tot 2.25 per kist van 20 K.G. waardoor de buiten gewoon veel werkzaamheden aan dit pro duct, vooral gedurende de vorst, beloond werden. Met de prei is het slecht gesteld. Spoedig zal blijken wat er na de vorst nog van zal overgeschoten. LISSE Personalia. Tot kommies bij de di recte belastingen ter standplaats Lisse is benoemd de heer J. Liefkens uit Emmerik. Geboren: Cornelis Johannes Maria, z. van G. A. Buschman en J. M. Vink Ca- tharina Adriana Antonia, d. van P. J. Mense en D van Trijp Gerardus, z. van W. van Gerven en J. M. A. Langelaan Pieter, z. van K. van der Wolf en J. N. Dekkers. Getrouwd: A. Barten te Zeist en J. van der Leede te Lisse. Overleden: P. J. Buck 62 j., echtg. van J. Akkerman A. van Diem 69 j.„ echtge. van H. J van Noort Johannes Bartholomeus van Zeist 3 dg. Maria van Esch 18 dg. Gevestigd: A. de Graaf van Haar lemmermeer A. M. Bemelman van Lei den R. Mast van 's-Gravenhage M. T. Jansen van Haarlem M. de Graaf en Zoon van Noordwijk G. W. Dekker van Soerabaja. Vertrokken: A. Bliek naar Haarlem A. G. Brussée naar Haarlem. LEIDSCHENDAM Luchtbescherming. Gisterenaovnd hield de vereeniging voor Luchtbescher ming een algemeene ledenvergadering in hotel „De Zwaan". In verband met de ge ringe opkomst vond deze vergadering geen doorgang en werd besloten de volgende vergadering voorloopig te bepalen op Woensdag 28 Februari a.s. Geboren Johannes Jacobus, zoon van J. C. van Boheemen en J. C. Jurgens Cornelia Dorothea, dochter van G. van Meurs en J. T. Rotteveel Petronella Jo hanna Alida, dochter van G. M. Waaijer en M. J. J. Koot Adrianus Johannes Anto- nius, zoon van A. C. A. N. Boon en H. J. M Luscuere. Getrouwd: W. G. J. Kesteh en B. J. Steijger A. J. Starrenburg en J. A. van Hoeven H. G. A. M. Linsen en C. H. J. F. Canoij C. A. Weerdenburg en M. G. .Nederpel A. Lelieveld en M. Th. Hooij- mans. Overleden: C. J. M. v. d. Maarel, 2 jaar. Een nieuwe reconstructie Naar wij vernemen, loopt het voor onderzoek in de moordzaak te Stom<p- wij'k ten einde. Gisterenmiddag heeft weer een re constructie van het misdry* plaats ge had, echter een reconstructie op kleine schaal, welke zich heeft bepaald tot het onderzoek bij de Sluisbrug, hoe de auto, waarin de dader(s) hebben ge zeten, over de brug is ger. den en of de sluiswachters Yzinga en de Hoog. bij de brug staande in de auto heibben kunnen kijken. Te ongvveer twee uur arriveerden bij het huis van burgemeester Keyzer de rechter commissaris, mr. Borgerhoff Mulder, de substituut-officier van justitie mr. N. S. Hoekstra, eenige leden van de rijksrecher che en d** verdediger mr. R. -Cokosky. De verdachte R. A. was bij deze recon structie niet aanwezig. De heeren bleven geruiimen tijd in de woning van den bur gemeester om later naar buiten te komen en de situatie bij de brug, die schuin tegen over het huis van den burgemeester gele gen is, in oogenschouw te nemen. De bur gemeester was er niet by tegenwoordig, daar hij ongesteld is. De auto, waarin het slachtoffer is ver voerd, een vier-persoons-chevrolet was voor deze gelegenheid uit de garage te Leids-chen-dam waar hij den heelen winter had gestaan, gehaald. Men liet de wagen verschillende malen de brug op en af rij den waarbij nauwkeurig werd nagegaan waar de sluiswachters hebben gestaan. Aan do auto waren nog verschillende sporen van aanrijdingen te zien. De auto droeg het nummer GZ - 62506. De belangstelling voor deze reconstructie was van de zijde van het publiek vrij groot, doch de politie had maatregelen genomen, dat nieuwsgie rigen er niet te dicht bij konden komen en het verkeer werd gedurende de reconstruc tie stilgelegd. Om drie uur ongeveer was de recon structie beëindigd. NOORDWIJK Bloembollencultuur. In „Hof van Holland" had de aangekondigde lezing plaats, die gehouden werd door de heeren dr. Verhage, voorzitter der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, en F. Limburg, voor zitter der Vereeniging „De Narcis." De heer J. C. van der Meer opende deze lezing met een woord van welkom, spe ciaal gericht tot de beide sprekers, waar bij hij zijn voldoening uitsprak, dat zoo velen aan den oproep hadden gehoor ge geven. Vervolgens gaf hij het woord aan den eersten spreker, dr. Verhage, die als on derwerp behandelde: „De financiering van den Bloembollenhandel en het crediet- vraagstuk." Spr. herinnerde eraan, dat in den eersten tijd van den bloembollenhandel de kwee kers hun producter verkochten aan parti culieren, die voor het meerendeel kapitaal krachtig waren Van lieverlede is dat ver anderd. Er is de broei gekomen en daar mede de export en de verkoop aan zaad- en warenhuizen. Doordat het voor de bui- tenlandsohe afnemers te bezwaarlijk was, mede door de hoogt: kosten, die ^ij zelf ma ken om het product in bloei te krijgen, zyn de kweekers er toe overgegaan om hun credieten op langen termijn toe te staan. Er is daarvan veel misbruik gemaakt De afnemer maakt gebuik van zijn reclame- recht, maar doet dit vaak ten onrechte om de betalingen te ontgaan of uit te stellen. De credieten aar zaadhuizen en waren huizen zijn op korter termijn, omdat hier geen reden is voor lang crediet. Zij imoners ontvangen de bollen en verkoopen deze over de toonbank aan particulieren. Uit dit alles zien we echter, dat dit een groot kapitaal eischt. Om deze lasten te verlich ten is er een mogelijkheid, die overwogen dient te worden, n.l. de inschakeling van banken, die de vorderingen als onderpand zouden krijgen. Deze onderpanden zijn ech ter geen al te zeker bezit. Hebben de bui- tenlandsche banken bij verbruiks-artikelen het heft altijd in handen, door deze artike len onder zich te houden, dan is dit bij de bollen anders. Deze moeten immers eerst verwerkt worden. Spr. waarschuwt in dit verband tegen verlenging van de termij nen, waartoe tegenwoordig eenige neiging bestaat. Spr. ging dan de bezwaren van de credietverleening na. Het grootste bezwaar ia, dat der wanbetaling. Om dit te onaei vangen, zou het risico onderling gedragen kunnen worden. Er is thans ^en commis sie in wording om haar bemiddeling te ver- leenen tusschen leverancier en afnemer, die door de omstandigheden in gebreke is gebleven, al zal het wel eens moeilijk blij ken om het geld te ontvangen, vooral daar, waar het niet is. Spr. eindigde met te wijzen op het groote nut zich te organiseeren. Dr. Verhage be antwoordde daarna enkele vragen. De heer van der Meer dankte dr. Ver hage voor diens uiteenzetting. Spr. uitte den wensch, dat de heer Verhage nog vele jaren als voorzitter der Ver. zal blijven fungeeren. Vervolgens sprak de heer F. Limburg, die het onderwerp behandelde: „De taak van den keuringsdienst in verband met de ziektebestrijding in narcissen en irissen." Spr. herinnerde er aan, dat in 1914 eenige kweekers te Sassenbeim zich ver- eenigden en daarby de verschillende be langen bespraken. In 1915 was er een nieuwe moeilijkheid ontstaan, n.l. de ziek ten van narcissen, hyacinthen en irissen. Eenige jarin bleef deze vereeniging sla pen, doch in 1921 dreven de gemeenschap pelijke belangen de mensehen weer bijeen. In dien tijd waren de bestrijdingsmiddelen vele. De vereeniging „De Narcis" had toen tot doel de leden te verplichten de ziekten te bestrijden. Dat was vooral van belang, omdat de deur van Amerika zooal niet ge sloten, dan toch op een kier kwam te staan. Toen werd de keuringsdien »t opgericht. Dat was de allereerste stap op den goeden weg. Hiertegen kwam direct verzet. Er wa ren reeds bepalingen genoeg, meende men. Het was dan ook de groote moeilijkheid de narcissenkweekers te overtuigen, dat de bestrijding van ziekte een vakbelang was. De keuringsdienst had een opvoedende en con troleeren de taak. Van 'ieverlede ging men het nut van deA d.enst inzien. Men kan thans zeggen, dal het aaltjesziek niet veel meer te beteekenen heeft. Het gevolg is geweest, weder een onbelemmerende invoer van narcissen in Amerika. Het wan trouwen heeft plaats gemaakt voor ver trouwen. De narcisvlieg is echter nog lang niet overwonnen. Spr. is nog niet overtuigd, dat de kweekers voldoende bestrijdings middelen toepasen. Het beste is met te zuinig te zijn met het uitschot, doc'h deze te vernietigen. De „virus" is moeilijk te bestrijden, om dat hier de juiste bestrijdingemethode nog niet gevonden is. Spr. vermeldde tot slot, dat de keurings dienst reeds internationale vermaardheid begint te krijgen. Hij wees er op, dat de maatregelen, die door dezen dienst geno men worden, niet altijd aangenaam zyn, doch ze zijn in het belang van de kwee kers zelf. Ook deze spreker beantwoordde verschillende vragen. De heer van der Meer besloot de verga dering met een woord van dank aan beide sprekers "in wekte de bezoekers op, die nog geen lid zijn der Alg. Ver. voor Bloem bollencultuur, om zich aan te sluiten. OEGSTGEEST Kath. bond voor het gezin Gisteravond hield genoemde vereeniging haar alge meene jaarvergadering in St. Willibrord. De vergadering werd geleid door den heer Paardekooper, die bij de opening zijn te leurstelling uitsprak over de geringe op komst. Voorts herdacht de heer Paarde kooper het overlijden van den voorzitter den heet A. J. Vetter en het vele dat de overledene voorzitter voor de vereeniging heeft gedaan. Zijn nagedachtenis zal by allen in eere blijven. Onder de ingekomen stukken was o.m. een schrijven van den heer L. Nou wen, dat hij wegens gezondheidsredenen geen be stuursfunctie meer kon aanvaarden. De voorzitter bracht den heer Nouwen dank voor al hetgeen hy in 't belang van den bond deed. De heer W. den Dubbelden bracht vervolgens financieel verslag uit dat een klein batig saldo aangaf. De heer W. Spitzen gaf een uiteenzetting over hetgeen de bond in 1939 heeft gedaan. Het ledental bedraagt momenteel 97, wat voor een ge meente als Oegstgeest veel te weinig kan genoemd worden. De periodiek aftredende leden, de heeren J. van Velzen en A. v. d. Voort werden herbenoemd. In de vacature koos de vergadering den heer Syen ten Hoorn en G. Koppers. De heer Koppers wenschte echter geen bestuursfunctie te aanvaarden; deze vacature zal op de eerst volgende vergadering worden aangevuld. Tot voorzitter koos de vergadering den heer Syen ten Hoorn, die deze functie onder dankzegging voor het in hem gestelde ver trouwen aannam. In de kascomm, 1940 be noemde de voorzitter den heer den Boer en Koppers. Bij de rondvraag wees de heer J. Zandvliet op de speeldagen voor de kin deren. Spreker hoopte, dat bedoelde dagen dit jaar wederom kunnen worden georgani seerd De geestelijk adviseur, kap. A. Umans, wees in een kort, maar kernachtig speechje, erop, dat men de arbeid aan den bond niet zoo zeer plaatselijk moet zien, maar in 't algemeen. Spr. vestigde de aandacht op de Kinder-bijslagwet van Minister Romme, die nu door beide Kamers der Staten-Generaal is aangenomen en waarvoor 't hoofdbestuur met kracht heeft geijverd. Tenslotte wees de geestelijk adviseur nog op de gezins politiek en de mobilisatie, hoe de bond ijvert om vaders met 5 kinderen groot- verlof te geven, voor zoover dit mogelijk is. Na dankwoord sluiting. SASSENHEIM S.O.S. voor het dier! Voor de stamp- vólle K.S.A.-zaal vertoonde de heer G. Nieuwenhuijzen, 2de secretaris van de Ne- derlandsche Vereeniging tot Bescherming van dieren een smalfilm, getiteld: „S.O.S voor het dier." Het is werkelyk eer. bij-zon der filmpje, dat door de talrijke treffende, soms ontroerend, dan weer amusante, maar steeds duidelijke en heldere beelden, met voortdurende aandacht werd gevolgd, en de heer N. gaf een duidelijke toelichting waardoor het vertoonde in hooge mate aan beteekenis won. Hetgeen vertoond werd, was zeer interessant en de aanwezigen heb ben daaruit kunnen leeren, dat de mensch, door den Schepper tot koning gesteld over het geschapene, van zijn macht geen mis bruik mag maken door noodeloos het re- delooze dier te kwelen. Wie een wree daard is voor de menschen, zal ook geen erbarmen bobben voor zijn evemmensch. De vele aanwezigen hebben genoten, het was een zeer leerzame avond, vooral voor de jeugd die in groote getale aanwezig was. Huishondcursus. Woensdagavond hadden een 50-tal personen, hoofdzakelijk meisjes, zich op een der bovenzalen van het K.S.A.-gobouw verzameld op uitnoo- diging van de Vrouwelijke Jeugdbeweging „De Graal." Mej. M. Zwetsloot leidde en sprak een kort openingswoord waarin zy mej. de Wit welkom heette. Deze gaf daar na een duidelijk en zeer gedetailleerde uit eenzetting van de huisboudcursussen wel ke te Uisse gegeven worden. Koken, was- sehen, naaien, fraaie handwerken, theorie over voedingsleer, gezondheidsleer, waren kennis en woninginriohten; ziedaar de vak ken welke behandeld worden. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd een zeer ruim gebruik gemaakt, waarna 5 meisjes zich opgaven tot het vol gen van de avondcursussen welke Woens dag 14 Februari te Lisse aanvangt, en 4 meisjes de dagcursussen, beginnende na Paschen zullen volgen. Tot Zondag a.s. 11 Februari kan men zich voor de avondcur sussen nog opgeven by mej. Zwetsloot, Hoofdstraat 57, die ook alle inlichtingen kan geven. „Herwonnen Levenskracht." De plaat selijke afdeeling van „Herwonnen Levens kracht" is wel zeer actief. Na de goed ge slaagde speldjesverkoop, na de succesvol le konynveiling, organiseerde de afdeeling een filmavond die als eerste „gcede noot" had, dat men precies op tijd begon. De voonz., de heer J. C. Schrama, heette, in zyn openingswoord, bijzonder dr. Zijerveld welkom, en sprak de hoop u-it, dat deze avond nuttig mag zijn voor het goede en grootsche werk. Na een korte natu-urfilm werd een zeer interessante fil-m van het Sanatorium van „Herwonnen Levens kracht" te Bilthoven vertoond. De feestvergadering in het „Jaarbeurs gebouw" ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Sanatorium werd even eens vertoond. Een spreker hield daarna een rede over Berg en Bosch, en deelde mede, dat het het grootste sanatorium van Nederland en het beste van Europa is, en verzocht het werk van „Herwonnen Levenskracht" zoo veel mogelijk te steunen. Hij deed daartoe eenige middelen aan den hand, o.a. door de eene cent contributie per week te ver dubbelen, hetgeen een ton gouds per jaar meer beteekent voor „Herwonnen Levens kracht." De filmavonden worden ge-geven, aldus spr., om velen op te wekken toe te treden tot de één-stuiver per week actie en schilderde de patiënten die om de liefde hunner standgenooten en anderen bede len. Daarna werden nog eenige filmpjes gedraaid. Er was veel belangstelling. Geboren: Helena Maria d. van S. Ver- kleij en Th. P. van Diomen. Geertrui- da Anna d. van Th. C. van Rijn en C. A. van der Laan. Ondertrouwd: J. Grondel 33 J. en G. Westerbeek 25 j. Getrouwd: B. P. van der Aart 32 j. en J. M. de Groot 23 j. Overleden: Z. van Zonneveld 75 j. Vertrokken: C. C. M. van Luenen, r.aar Apeldoorn. M. Oudejans, naar Beesd. Th. M. Ammerlaan, naar Lisse J. van Duijvenbode, naar Vlaardingen. J. A. de Groot, naar Lisse. C. N. van Leeuwen, naar Alkemade. C. W. van Eenten, naar Warmond. VOORHOUT Gemeentelijk Woningbedrijf. Naar wy vernemen is de bouw van de zeven groot-gezinswoningen, voor rekening van het gemeentelijk woningbedrijf aan den laagsten inschrij-ver de Fa. Daudeij Co. te Lisse. Overleden: Magdalena Johanna Geysen, 98 jaar, weduwe van B. G. Bleijs- wijk. Geboren: Johannes Seraphinus, z. van J. Welooren en P. G. Spreeuw; Adria nus Antonius Cornelis, zoon van C. P. Kromhout en J. P. v. Berkel. Gevestigd: E. M. v. Egmond, To renlaan 2. A. D. v. Asseldonk, Boekhorst- laan 8. J. M. Turnhout ,s-Gravendam- scheweg 47. A. J. v. d. Berg en gezin, Prinsen weg 2. J. K. Bondy, Leidsche Vaart 2. E. Franok, idem. K. Jacobs, idem. E. Ssnator, idem. G. W. Sena tor, iderri. J. F. Groot-hof, idem. K. F. Hazen, idem. M. Turen-hout, 's-Graven- damscheweg 13. A. J. Vink, Hoofdstr. 45. Vertrokken: Th. P. J. Knook naar Haarlemimerliede, Zuiderweg 9. A. J. C. M. Post naar Rijswijk Z.-H., Rembrandt- kade 198. R. Twijnstra naar Amsterdam, Stadionweg 6163. M. Twijnstra naar Amsterdam, Waldeck Pyrmontlaan 14. S. Twijnstra en gezin naar Amsterdam, Govert FHnkstraat 50. R. W. Lonumer- se naar 's-Gi avenhage, Zuiderparklaan 30 H. Stoof raar Wilnis, Wyk No. 70. K. F. J. Baten naar Heyt'huizen, „De Hei bloem." P. J. M. Teulings naar 's-Her- togenbosch, Nieu-wstraat 44 C. H. van Heel naar "ellsrloo (L.), Juvenaat St. Jo seph. N. J. Penning de Vries naar Am sterdam, E" andstraat 177. M. A. W. v. Griensven raar Nieuwkurk (N.-B.) St. Ger- trudesgest ht, C. P. v. Til naar Bergen aan Zee (N.H.), Julianaplein 22. L. C. Timmers raar Eindhoven, Lyrmbeekstraat 165. Th. B. M. Terlingen naar Bussum, Isaac da Costalaan 24. C. M. v. d. Holst naar Wassjnaar, Zijdeweg 17. J. B. Nie- gies naar Amsterdam, Houtmanskade 59 k. C. M. C. Beek, naar Noord-wijkerhout, 's-Gravendamsche 50. H. v. Dijk naar Voorburg, Heeswykstraat 17. M. Have naar naar Sassenheim, v. Heemstrastraat 27. L. F. Vercoulen naar Gru-bbeiworst, Lotturmsoheweg. WASSENAAR Personalia. Op -het exaimen te Den Haag slaagden voor machine-sohryven: C. Ruy-grok, Tr. Paanakker, Adr. v. d. Klaauw en Jac. v. d. Kley. Voor Steno-grafie in de Ned. Taal 130 l.gr. per min.: N. v. Galen, C. Ruijgrok, Tr. Paanakker, R. v. Rijn, R. Sirre, P. B-uitink, Air. v. d. Klaauw. Al len leerlingen van de R.K. U.L.O.-school, Kerkstraat 2i6 Wassenaar. Ingekomen: Wed. J. M. de Boer, geb. Brunsveld uit Voorschoten H. van deBurgt uit Zeist M. A. Didden uit Waspik E. J. A. F. Diederix uit R'dam G. G. Greup uit Den Haag H. J. Greup uit Den Haag J. H. M. Hagen uit De Bildt C. W. E. van Hoek uit R'dam C. C. J. M. Hartog geb. Stern uit Den Haag H. C. Havemals uit Bre da R. J. Alberg uit Middelburg S. R. Hermann uit Voorburg L. J. Heijstek uit Den Haag W. Hoogerdijk uit Den Haag J. P. Janssen uit Den Haag P. J. Kiderlen uit Brazilië J. Koeleman uit Nieuwer-Amstel H. Kolff uit Ham burg A. Leyds uit Den Haag H. E. van Lokhorst uit Leiden K. G. Magré uit Waddingxvcen W. M. v. Munster uit Oegstgeest S. de Nes uit Den Haag A. Niermeijer uit Den Haag A. E. de Smit uit Sas van Gent Wed. I. S. Koop man uit Den Haag J. Remmerswaal uit Katwijk J. "C. Rijkelijkhuizen nit Den Haag J. C. van Rijn uit Leiden M. H. A. Schwitzing uit Den Haag H. D. Sijtsma uit Groningen A. v. Vollen- hoven uit Den Haag H. de Vrij uit Den Haag C. H. J. Zwerver geb. Clifford uit Den Haag. Vertrokken: J. v. d. Sluys naar Haarlemmermeer Hoofddorp H. A. Jan sen naar Utrecht B. H. J. Strótbaum naar Den Haag M. van der Meer naar Den Haag J. Parqui naar Den Haag H. J. Schelker geb. Kircher naar Den Haag G. Matecki naar Gladbeck J. de Groot naar Mcdemblik S. M. Jugo- vies naar Amsterdam R. Grauwstra naar Den Haag M. de Jonge naar Den Haag J. E. Pieterman naar Heemstede H. F. de Vries naar Weststellingwerf S. G. Breukelman naar Den Haag G. A. Daal- meijer geb. Boer naar Maastricht C. Snouck Hurgronje naar Flims E. Boofs- ma naar Oegstgeest M. J. Th. Harts naar Batavia K. Rings naar Den Haag A. Bouma naar Renkum, Oosterbcek C. Boer naar Utrecht L. M. Barnwell geb. Allen naar Amerika J. E. E. L. Massa naar Den Haag M. L. Vandenbon naar Voorschoten J. P. van Schagen naar Rynsaterwoude C. L. Gerhard naar Bremen, Duitschland. NADERT D"0l»>«k op I-B punt (rood&xand, geen teekening erin) wil zeg- *5# gen: ,,paa op, gij nadert tr- een voorrangsweg". n Vierkanl °P *9» punt (oranje met wit- y 'en ran<*) vind! U lange c 'P de voorrangswegen, waai voorts de af standspaaltjes oranje koppen hebben. <V>

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 11