Academfenieuws Wilt U iets weten? Laatste berichten MARKTBERICHTEN yo-ser.'r. 3 fpppiJARI 1940 OF iriDcrpp row>A\T EERSTF BLAD - PAG. 3 BRAND IN EEN MOTORWAGEN VAN DE N.Z.H.T.M. Gisteravond hebben de reizigers In de tram der N.Z.H.T.M. die om 11.32 van het station alhier naar Haarlem vertrekt een onaangenaam avontuur beleefd. Ter hoogte van de Wijtenbachweg onder Oegstgeest zagen de reizigers plotseling een groote vlam onder de motorwagen van daan komen en een oogenblik later was de tram geheel in donker gehuld. De brand was spoedig gebluscht, maar de tram kon niet meer verder en de rei zigers moesten in de donkere tram wach ten op de tram die 12.02 uit Leiden ver trok. Daarmede werden de gestrande rei zigers overgenomen, maar met het gevolg, dat de reizigers inplaats van 12 uur om half twee in Sassenheim arriveerden. De oorzaak schijnt gelegen te zijn in kortslui ting door de sneeuw. maatschappij der nedenlandscb LETTERKUNDE. In de vergadering van de Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde, gisteravond alhier gehouden, hield prof. dr. P. Geyl een voordracht over de „historische en staats rechtelijke partij-controversie ten tijde van De Witt". r~ Bioscopen Trianon HOERA, IK BEN PAPA Van den regisseur Kurt Hoffmann ver scheen naar het boek van Thea von Harbou een nieuwe film met Heinz Rühmann in de hoofdrol. We laten hier Heinz Rühmann zelf aan het woord: „Daar kom ik me op een avond of liever gezegd, vroeg in den morgen na een ietwat luidruchtige champagnefuif vroolijk thuis, en wat vind ik in mijn bed van eerzaam vrijgezel?Een jochiemet een brief: „Het valt mij moeilijk om van Hansje afscheid te nemen, maar er blijft my geen keus. Drie jaar heb ik alleen voor den jongen gezorgd, Nu ben jij aan de beurt. Tenslotte ben jij toch de vader. DuS doe eindelijk ook eens je plicht. M.' Een mooie geschiedenis. Mijn hospita uit haar gewone doen; die vindt het „shoc king", m'n vrienden en vriendinnen zon der eenig begrip voor mijn plichten als vader. Ten slotte kan je een vader toch niet gaan vergelijken met een vrijgezel. Maar dat wülen ze persé niet inzien. En wat zal Nina ervan zeggen? Wat heb ik een we*.: eraan gehad! Het kind moest z'n eten hebben, ik heb het e ':.ad gegeven, ik heb met 'm gespeeld en ik heb het zelf opgevoed. Maar dat werd me te veel. Toevallig tik ik in figuurlijken zin, wel te verstaan een schat van een kindermeisje op den kop en die heb ik direct als juffrouw bij Hansje aangenomen. Tusschen haakjes, ik ben heel goed voor mijn personeel, ze heeft veel vrijaf, maar ik zou toch wel eens willen weten, met wien ze nu eigenlijk zoo dikwijls afspreekt. Nu, de invloed van mijn zoon is werkelijk geweldig. Mijn „ouwe heer" probeerde steeds vergeefs me aan het werk te krijgen voor mijn examen, maar daar trok ik me nooit veel van aan. Maar Hansje heeft het klaar gespeeld, dat ik als een wilde aan het werk ben ge slagen. Ten slotte drukken de plichten van het vaderschap op je en moet ik nu wer ken, geld gaan verdienen. En ik moet zeg gen: nu ik eenmaal bezig ben, gaat het vlot en heb ik er spijt van, dat ik er niet eerder mee begonnen ben. Eén ding alleen kan ik niet verwerken: bij een vader behoort toch ook een moe der. Wie schreef den brief? Wie is „M"? Hansje zit daar voor me als levend bewijs van zijn bestaan en ik moét dus op zoek naar z'n moeder. Welk spoor ik volg, hoe het kind toch weer bij z'n moeder teeecht komt en ik..#. maar nee, laat ik daar over nu maar zwijgen.... dat ging met zooveel misverstanden en komieke voor vallen gepaard.... nee, daar schrijf ik toch maar liever niet over. Ik geloof, dat men het heele verloop van die toch niet onaangename geschiedenis beter kan gaan zien." Aldus Heifiz Rühmann. Ter verduidelijking alleen dit: Wanneer hij zijn examen gedaan heeft, volgt de ontknooping van het „drama" en wordt het hem duidelijk wie hierin de hand ge had heeft. Maar ook dat zullen we niet verklappen. Deze Lumina-film zal in staat blijken om alle ijzig winterweer te trotseeren en de menschen, geregelde en ongeregelde bioscoopbezoekers een avondje filmgenot te verschaffen van Rühmann's onmisken bare humoristische gaven. Daarbij komt, dat Kurt Hoffmann de voldoening mag smaken, dat hij gebroken heeft met de traditie van vroeger om Rühmann's talen ten alléén te gebruiken als motieven voor een 100 pet. lachschlager. De regisseur heeft die rijkdom en gevarieerdheid van Rühmann's kunnen tevens het accent weten te leggen op het menschelijke en het gewone van het scenario, dat zoo ge makkelijk lijkt om uit te werken, maar waarvoor een waar kunstenaar als Rüh mann noodig was om het aanvaardbaar te maken. Ook de film voor de pauze zal de volle aandacht der bezoekers hebben. In „De Zeeslag" spelen Charles Boyer en Merle Oberon de hoofdrollen. Deze film brengt een episode uit het Japansche marineleven, waarin een liefdes verwikkeling van de vrouw van den Japan- schen commandant en een Engelschen waarnemer is geweven. Lid t> JESSE JAMES DE WREKER. Het zal wel niet veel voorgekomen zijn, dat voor een struik-roover een standbeeld werd opgericht. Dat posthume geluk is toe gevallen aan den Amerikaanschen bandiet Jesse James, die op 34-jarigen leeftijd werd doodgeschoten door een van zijn handlan gers In dat korte leven had hij een lang leven van stoutmoedige daden doorge maakt. die hem een grooten faam en roem bezorgden, maar die zijn huiselijk geluk verwoestten. Deze edelaardig bandiet, Jesse James, is de hoofdpersoon in deze film. Even span nend en rusteloos als Jesse's leven verliep, is deze, gekleurde film. Jesse James was in den aanvang een wreker van onrecht. Hij kwam voort uit de voortrekkers, die zich meestal na een hard leven vol ontbe ringen een bestaan hadden veroverd en die dat bestaan plotseling in gevaar gebracht en verwoest zagen door de spoorwegmaat schappijen. Deze maatschappijen verschaf ten zich op de meest gewetenlooze wijze de concessies en de grond voor den spoor wegaanleg. Bedreiging, afpersing, moord waren aan de orde van den dag. Jesse James komt hiertegen in verzet. Hij moet vluchten: de film laat zien, hoe het officieele recht slechts een werktuig is in handen van de particuliere spoorweg-ex ploitanten. En dan begint een carrière van treinberoovingen en bankplunderingen. Een poging om terug te keeren naar het normale burgerleven mislukt door de schuld van de trouwelooze spoorweg-ex ploitanten, die het recht en gegeven belof ten verkrachten, zooals de film betoogt. Nieuwe successen wachten den bandiet. Slechts laaghartig verraad in eigen kring zal Jesse James vellen.... Het is een film van woedende achtervol gingen en ongelooflijke staaltjes van han digheid, afgewisseld met teedere en droe ve liefdes-scènes. De film geeft ook een goeden psychologischen kijk op de motie ven, die Jesse drong tot zijn Lord Lister heldendaden. Ieder, die van spanning en avonturen houdt, zal deze film met plezier bijwonen. Het gehééle programma is aan dit genre gewijd; ook de film voor de pauze geeft de sensatie-gragen echte smulkost, gelijk de titel reeds uitdrukt: „Kapitein Benoit van den Geheimen Dienst". Vliegtuig rampen zijn aan de orde van den dag waar ligt de oorzaak. Aan kapitein Benoit wordt de onthulling van dit geheim opge dragen. Hij slaagt daarin natuurlijk maar niet dan na griezelige verwikkelin gen en vreemdsoortige ontdekkingen. Een programma, dat erin zal gaan als koek. Rex. „GESTOLEN LEVEN". Van de befaamde actrice Elisabeth Bergner heeft men den laatsten tijd weinig vernomen. Zij leeft en werkt in Engeland onder leiding van haar echtgenoot dr. Paul Czinner, die alle Bergner-films regisseer de, maar den laatsten tijd heeft men wei nig van deze groote actrice vernomen. De reclame zwijgt. Nu dus in Rex weer eens een van haar grotoe film „Gestolen Le ven" gaat,, is deze weer opnieuw een ge beurtenis, welke de moeite waard is op nieuw te worden beleefd, omdat het door haar een film is, is die niet licht vergeten wordt. De inhoud en de intrigue van „Gestolen leven", de Bergner-film, die in het Rex- theater wordt vertoond, is gebouwd op hst thema van de persoonsverwisseling: Alan Mackenzie, en befaamd bergbeklimmer, ontmoet, tijdens een vacantie in Zwitser land, kort na elkaar, de sprekend op el- tonsch badplaatsje. Op 'n dag wil Sylvina een eerzuchtige flirt, een nog net aan ze kere conventies gebonden viariatie van het type de „fatale" vrouw, die het in haar hoofd heeft gezet om Alan te veroveren, en Martina, een enkele graden fijngevoeli ger en bescheidener meisje, dat Alan wer kelijk lief blijkt te hebben, doch dat het op het punt van amoureuze strategie niet tegen haar geraffineerde zuster op kan ne men. Alan trouwt Sylvina, vlak voordat hij met een expeditie meegaat. Daarna vinden we de beide zusters weer samen in een Bre tons badplaatsje. Op een dag wil Sylvina met alle geweld op zee zeilen, hoewel er storm op til is; de boot slaat om en Syl vina verdrinkt. Martina houdt haar zuster tot het laatst toe vast, doch als Sylvina wegzakt, glijdt haar trouwring in Marti na's hand. Als Martina in een ziekenhuis weer tot bewustzijn komt, wordt zij aangezien voor mevrouw Mackenzie. Dan rijpt een ver metel plan in haar brein: zij zal de plaats van Sylvina innemen. Zij neemt dapper deze taak op zich, wordt onmiddellijk her kend door haar bijna blinden vader, die haar waarschuwt, dat zij het onmogelijk gaat doen, doch zij zet haar wanhopige po ging voort om den man, van wien zij houdt, te winnen. Spoedig ervaart zij, dat zij niet alleen Sylvina's leven gestolen heeft, doch ook erfgenamen geworden is van de illegi tieme verhouding van Sylvina tot Carl Anderson. Als Alan van zijn reis terug keert en in Athene landt, waar Martina hem opwacht, dan blijkt hij geheel geïnfor meerd te zijn over de verhouding van zijn vrouw tot Carl Anderson. En dan geeft Martina, die het slachtoffer dreigt te wor den van haar eigen comedie, in voorzichti ge termen haar geheim prijs. Het slot wil, dat deze twee menschen, in een vrij snelle procedure, vereenigd worden. Voor de pauze draait in „Rex" een zeer komische musical „Onrf is niets te dol", waarin Bing Grosby, Charley Ruggels en Ida Lupino de hoofdrollen vervullen. Deze namen garandeeren volkomen dat deze film van het begin tot het einde daverende lachsalvo's aan het publiek zal ontlokken. En zoo is het dan ook. Bing Crosby speelt en zingt uitstekend, dapper bijgestaan door zijn twee prima partners. Een film, die u warm maakt van het lachen, ondanks de felle koude. Luxor. IK STAL EEN MILLIOEN. Na een interessant filmjournaal, waarin o.a. voorkomt nieuws van het front in Fin land, en de internationale schaatsenrijders te Oslo, brengt het programma ons in een aliervermakelijkste comedie „De held van Kokomo" uitgebracht door de Warner Bros. Pat O'Brien en Jean Blondel vervullen op voortreffelijke wijze de hoofdrollen in deze grappige boksfilm. Een jonge boer, die reeds drie en twintig jaar wacht op de terugkeer van zijn onbe kende moeder, maakt kennis met een han- digen manager, die in hem een toekomsti- gen bokskampioen ziet. Deze weet hem, onder voorspiegeling, dat succes in de boks- sport publiciteit beteekent en dit het mid del zal zijn om zijn moeder terug te vin den, over te halen, den ring in te gaan. De manager is daarmee op het pad gekomen, dat tot groote bedriegerij voert. De moe der moet er komen en de manager zorgt er voor. Op dezen grondslag grijpen de verwikkelingen steeds verder in elkaar en te midden van dat alles worden de boks wedstrijden in steeds grooter stijl gevoerd om tenslotte een omvang aan te nemen, dat boks- en kloppartij wel zeer zachtzinnige uitdrukkingen zijn voor iets, dat veel van een ware veldslag heeft. De tweede hoofdfilm „Ik stal een mil- lioen" is de geschiedenis van een man, wiens aanvankelijk eerlyk streven te niet wordt gedaan door naijverige collega's, die zijn taxi in het water lieten rijden. Hij komt in conflict met de politie, doch weet te vluchten. Hij wordt dan door een ben deleider in een andere stad gebruikt voor een bankoverval, doch weet, dank zij zijn chauffeurscapaciteiten nogmaals te ont snappen. Hiermee heeft hij het pad der misdaad betreden. Als hij in moeilijkheden raakt, probeert hij het kasregister van een bloemenwinkel te plunderen, doch de winkeljuffrouw be let hem dat zonder het zelf te weten. Dit wordt een keerpunt in zijn leven. Hij wordt veliefd op dit meisje en zij spreken af, sa men door het leven te gaan. Joe slaagt er aanvankelijk niet in door eerlijken arbeid zijn brood te verdienen. Door een gokspel letje in een kroeg verschaft hij zich een klein bedrag, waarvoor hij zich een garage koopt. Alles gaat nu goed; de zaak flo reert en Laura en Joe zijn gelukkig tot de politie, die Joe nog steeds zoekt, hem op 't spoor is. Om aan de wreede gerechtigheid te ont komen, wordt hij weer op het pad der mis daad gedreven, steeds verder. George Raft een voortreffelijk acteur, weet zijn rol het noodige relief te geven, terwijl ook Clare Trevor een zeer goede vertolking van haar rol weet te geven. Casino ONDERZEE-PATROUILLE Het zijn twee uitstekende films, welke Casino deze week geeft. Zij passen in het kader van de huidige tijdsomstandigheden, daar het in beide films oorlog is en er ge ducht gevochten wordt. In de „Onderzee-patrouille" is het echter een frissche vroolijke „Krieg"; frisch, om dat de zee door het heele verhaal spoelt, en vroolijk, omdat de Amerikaansche Jan tjes allesbehalve van humor gespeend zijn. Amerika is in de dagen van het filmver haal in oorlog. Een rijke jonge man neemt dienst bij de vloot en wordt geplaatst op een houten onderzeeboot jager, een van de oudste en slechtste schepen, die er ooit in een Amerikaansche haven hebben ge legen, en bemand met een stelletje matro zen, dat van alles doet, behalve matrozen- en zeemanswerk. Maar aan het hoofd van dat rare stel wordt een flink officier ge plaatst, die bovendien wordt belast met een gevaarlijke opdracht. En daar gaat de oude schuit den Oceaan op, in convooi, naar de Middellandsche Zee. Gevechten met onderzeeërs volgen; drijvende mijnen belagen het schip, torpedo's worden gelan ceerd en diepte-bommen worden afge vuurd. Het is een Amerikaansche film en als dus een Amerikaansch boot uitvaart, zij het onder nog zoo dwaze omstandig heden, dan keert die boot terug met roem beladen. Tusschen de krijgsbedrijven door vuurt het dartele god je Amor zijn projec tielen eveneens af en de wedloop van den rijken jongen man, heen en weer geslin gerd tusschen de liefde en de zeemansplicht, vormt mede een vermakelijk element in het verhaal. George Bancroft, Richard Greene, Nancy Kelly en Slim Summerville vertolken op zeer goede wijze de voornaamste rollen. De tweede film, „De dertien lanciers", is een Russische. Het verhaal gaat over tien Sow jet-Russi sche soldaten, die na volbrachte diensttijd in Midden-Azië naar huis mogen, verge zeld door den commandant van een naburi ge grenspost, diens vrouw en een geoloog. Zij trekken door de woestijn en vinden eindelijk de plaats waar een bron moet zijn. Deze bron blijkt echter nagenoeg ver droogd. Zij vinden in plaats van water twee verborgen mitrailleurs. Er zijn dus roovers in de beurt. Weldra verschijnen ze en de dappere soldaten besluiten van de gelegen heid gebruik te maken, de bende zoolang bü de bron vast te houden tot versterking is aangerukt van de naburige garnizoens plaats. Zij sneuvelen de een na den ander, totdat er tenslotte maar één overblijft, die wanhopig van het eene machine-geweer naar het andere rent. om zijn leven zoo duur mogelijk te verkoopen. Als de situatie wanhopig dreigt te worden komt de hoop opdagen. De roovers worden in de pan ge hakt. Het opmerkelijke van deze Russische film is de rustige opname, in scherp contrast met de drukke actie van de Amerikaansche films. Ook zijn hier geen knappe film sterren, maar natuurlijke kerels, die een na tuurlijk spel te zien geven. De Russen heb ben ons op filmgebied wel het een en ander te leeren. Het filmjournaal laat ons o.a. de aardbe vingsramp in Turkije zien, wat een hoogst actueele beteekenis krijgt, nu wij pas het bericht hebben ontvangen, dat volgens de laatste cijfers niet minder dan 35.000 men schen daarbij het leven hebben verloren. LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen Nederlandsch recht de heeren Tj. G. Buning, Den Haag; C. A. Cours, Den Haag; Doctoraal examen Klassieke letteren: jnej. J. C. A. Klink, Den Haag. Vraag: Wij hebben 10 jonge kippen. Zij beginnen elkander in de veeren te pikken. Is daar ook iets tegen te doen? Antwoord: Er is weinig aan te doen. Het eenige is een koolstruik in de ren te hangen om de verveling der dieren te ver drijven en een laag kaf in de ren te strooien. Vraag: Ik ben ziek. Moeten nu de eerste drie dagen door den patroon of door de ziekteverzekering uitbetaald wor den. Antwoord: Door den patroon. (Reeds opgenomen in een gedeelte onzer vorige oplage). R.K. BOND VAN BOUWPATROONS. Onder voorzitterschap van den heer A. P. de Rooij hield de afd. Leiden van boven- genoemden bond hare jaarvergadering. Trots het zeer ongunstige weer, was de opkomst zeer goed te noemen. Na enkele mededeelingen van den voorzitter bracht de secretaris zijn jaarverslag uit. Hieruit bleek, dat het afgeloopen jaar veel werk gaf, vooral in verband met het oorlogs gevaar. Het ledental gaf niet veel wijziging, de zeer geslaagde excursie naar den Maastun nel werd nog eens gememoreerd. Het ver slag besloot met den wensch, dat 1940 voor het bedrijf gaan al te groote moeilijk heden moge geven en de opdrachtgevers het geven van opdrachten niet beperken, doch zooveel als in hun vermogen is me dewerken om de sociaal economische moei lijkheden te verlichten. Vervolgens bracht de penningmeester zijn financieel verslag uit, waaruit bleek, dat trots de vele uitgaven het financieele ge deelte nog gezond is. De voorzitter bracht een woord van dank aan de heeren L. Men ken en W. Meyer voor het jaarverslag en het financieele verslag. Tot kasnazieners over 1940 werden benoemd de heeren A. C. M. v. Beukering en J. J. Hoogeveen. Bij de daarop volgende bestuursverkie zing werden de aftredenden, de heeren A. P. de Rooij en M. E. Groenewegeiv met groote meerderheid herkozen. De daarop volgende rondvraag gaf den voorzitter gelegenheid te wijzen op den plicht der leden, vooral in dezen tijd, voor elkaar de moeilijkheden niet te vergroo- ten en de besluiten der afdeeling goed na te komen. Hierna sloot de voorzitter dit ge deelte der jaarvergadering. Binnenland DE TOESTAND DER WEGEN. De A.N.W.B. heeft bericht ontvangen, dat de weg AmsterdamDen Haag weer te berijden is. Echter wordt dringend aan geraden des avonds van dezen weg geen gebruik te maken in verband met het ge vaar van opvriezen. GERUCHTEN OVER SPIONNAGE- AFFAIRE TEGENGESPROKEN. Naar aanleiding van loopende geruch ten als zouden door de Nederlandsche po litie in verband met de spionnage-affaire in Nijmegen, waarbij, zooals door ons ge meld, twee burgers zijn gearresteerd, ook 3 tot 0 officieren en onderofficieren in ar rest zijn gesteld, vernemen wij, dat noch bij de politie, noch bij defensie van zoo danige arrestatie iets bekend is. De 'ge ruchten worden dan ook ten stelligste tegengesproken. Buitenland LEGERBERICHTEN. PARIJS, 3 Februari. (A.N.P.). Het Fransche oohtendlegerbericht luidit: „Niets te melden." BERLIJN, 3 Februari (A.N.P.) Het opperbevel der Duitsohe weermacht deelt mede: „Geen bijzondere gebeurtenissen. DE ONTPLOFFINGEN OP DUITSCH GEBIED. BERLIJN, 3 Febr. (A. N. P.). Naar aan leiding van de beriohten over ontploffin gen op Duitsch gebied, die aan de Zwit- ■atrsche grens waren gehoord, wordt ge meld, dat bij een brandje vier blikken ben zine ontploft zijn, terwijl men verder tus schen Exingen en Degeningen stukken rots heeft laten springen om een vrij uitzicht te verkrijgen. DE ONDERGANG VAN DE „VIDAR." OSLO, 3 Febr. (A. N. P.). Het sj. „Hroar" i* te Stavanger aangekomen met 8 overle venden van het Deensche schip „Vldar", dat Woensdag op de Noordzee tot zinken is gebracht. De.„Vidar" was door bommen uit een watervliegtuig getroffen. Toen het tchip begon te zinken, begaven de 24 op varenden zich in de eenige sloep, die on beschadigd was gebleven. De boot sloeg echter om, waarbij aoht schepelingen ver dronken. De helft der overgeblevenen begaf zich v/eer op het schip, dat met hen in de diep te verdween. De acht mannen, die nu te Stavanger zijn aangekomen, hadden zich op een noodvlot weten te redden. DUITSCH VLIEGTUIG BOVEN YORKSHIRE NEERGESCHOTEN. LONDEN, 3 Februari (A.N.P.) Van ochtend hebben twee Duitsohe vliegtuigen voor de kust van Yorkshire een treiler met him machinegeweren beschoten. Brit- sche gevechtstoestellen stegen op. Een Duitsche Hein-kel-bombardementsvliegtulg is boven Yorkshire neergeschoten. Het viel op een landhuis en raakte in brand. Vier inzittenden zijn omgekomen, de vijfde werd gewond. EEN TWEEDE VLIEGTUIG NEER. GESCHOTEN. LONDEN, 3 Februari (A.N.P.) Men gelooft, dat een tweede Duitsch bombarde mentsvliegtuig bij de kust van Northum berland is neergeschoten. LEIDEN, 2 Febr. Groentenveiling. Per 100 kg.: Roodekool 5.808.10, savoyekool 4.406.70, groenekool 3.304.80, boe renkool 613, rapen 3.203.80, prei 2235, kroten 2.202.40, kroten ge kookt 8—10, uien 1.00—5.70, peen 5.10 —10.70, spruiten 534, andijvie 3034, witlof 522, per 100 stuks: knoLselderie 1.505.70, per 100 bos: selderie 12. 3 Febr. Boter. Aanvoer 90 kg. Prijzen: prima fabrieksboter 1.70 en prima boe- itnboter 1.601.67 per kg. Handel ma tig. Turfmarkt van 29 Jan. tot en met 3 Februari. Lange turf geen aanvoer, prij zen 9—10 per 1000 stuks. LEIDERDORP, 2 Febr. Eierenveiling. Prijzen: kippeneieren 5.00—5.20 per 100 stuks; kaas 2534 cent per pond, kippen 0.601.20, konijnen 0.801.35 en een den 60 cent per stuk. LOOSDUINEN, 2 Febr. Groentenveiling. Peen 813, selderie 9.8011.10 per iOO bos; prei f 3441 per 100 kg., boeren kool 5087 cent per 7 kg. KATWIJK a. d. RIJN, 2 Febr. Groenten veiling. Per 100 stuks: knolselerle A 6.20 - -8.00, idem B 3.804.40, per kist van 20 kg.: waschpeen 1.802.20, kroten 25 —85 cent, per 100 kg.: roodekool 5.50 6.20, gelekool 4.204 90, groenekool 2.30 2.80, uien f 3.754.50, per kist van 6 kg.: boerenkool 3246 cent. TER AAR, 3 Febr. Centrale Veiling. Uien 4.90, witlof 6.00—16.00. VTNKEVEEN, 2 Febr. Groentenvelünf. Witlof I 21—25.50, idem II 11—15, en idem stek f 5.506.50 per 100 kg. AARLANDERVEEN, 1 Febr. Eierenvei ling. Prijzen: kippeneieren 4.104.40 per 100 stuks, Goudsche kaas 2328 cent en Leidsche kaas 20 cent per pond. UTRECHT, 3 Febr. Vee. Totale aanvoer: 1975 stuks vee, o. a. 450 runderen. Prijzen: slieren 2834 cent per pond, handel kalm, gelijke prijzen; slachtkoeien 2e soort 34— 37 cent, idem 3e soor 3033 cent per pond; handel kalm, prijshoudend. Vaarzen 150 240,, melkkoeien ƒ170270, kalflcoeien 180280, varekoeien f 140200 per stuk, handel gedrukt, lagere prijzen. 25 magere kalveren 4095 per stuk, handel kalm, prijzen onveranderd; 1050 nuchtere kal veren 610, handel matig, prijzen onge veer 2.— per stuk hooger; 250 magere varkens en schrammen resp. 2137 en 1421 per stuk; 145 biggen 914 per stuk, handel kalm, terugloopende prijzen; 85 magere schapen 1221 per stuk, han del flauw, lagere prijzen. Kleinhandel: 225 kg. boter 1,84, 150 kg kaas 6080 cent en 17.000 eieren/ 4.10 -5.50 per 100 stuk^ WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 7.491 L Berlijn75.60 Parijs 4.25 Brussel 81 92*/2 Zwitserland 42.24 Kopenhagen36 40 Stockholm 44.87l/a Oslo 42.80 New York1.883/.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3